جمع بندی چگونگی رفتار با کسی که مرا اذیت می کند!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونگی رفتار با کسی که مرا اذیت می کند!

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

يا بايد در مقابل ستم ظالم ايستاد يا سكوت كرد و به خدا سپرد؟ اينكه امام حسين ايستادگي كرد و جنگ كرد به خاطر اين بود كه هدف والايي داشت و به خاطر خدا و اسلام جنگيد اما در مورد ما انسانهاي معمولي كه جايي بهمون ستم مي شه بايد چه كار كنيم ؟ اگر در مقابل ستمگر وايستيم صرفا به خاطر خدا كه نيست به خاطر حفاظت از حقوق خودمونه. آيا بايد بجنگيم حتي با روش خود طرف (دروغ و كلك و ...) يا بايد سكوت كنيم و به خدا بسپاريم؟
راستش نمي خواستم توضيح بدم اما براي اينكه جواب دقيق تري بگيرم بيشتر توضيح مي دم. كسي هست كه تو محل كارم خيلي اذيتم مي كنه و تا حالا چندين بار گورمو كنده اما من فقط دعا كردم و به خدا سپردم و خدا هم قربونش بشم هميشه هوامو داشته . الان يه ساله اين آدم اعصابمو بدجور خرد مي كنه و هر روز در تلاشه كه زيرابمو بزنه . اون در حد آبدارچيه شركته و منم خير سرم مدير يه بخشم. اصلا اين آدم در واقع معلوم نيست چه كارست و بهتره بگم چاپلوس رئيسه. بدو مي ره كت رئيسو ازش مي گيره و قربون صدقه اش ميره. رسما ذليله. سرش رو شونه شه. و براي اينكه رئيس گاهي بهش پول مول اضافي مي ده همش خودشيريني مي كنه. و پيش اونها خودشو خيلي مظلوم و بيچاره جلوه مي ده اما تا رئيس رئسا مي رن مي افته به جون بقيه و واسه خودش شير مي شه. عقده رياست داره. جالب اينه كه سوادش تا چهارم ابتداييه اما تو كار فوق ليسانسا و دكترا ها هم نظر مي ده.
كل كل كردن با اينجور آدمها با روحيه ام سازگاري نداره و در مقابل چنين شخصيتهايي كم ميارم. خيلي دروغگو هستش تا حالا چندين بار جلو چشمم به خدا و جون بچه هاش به دروغ قسم خورده. يه كلام من تو عمرم چنين آدم پستي نديده بودم واقعا نمونه شيطان در روي زمينه. نه كه فكر كنين با من مشكل داره برا همين اينجور مي گم نه اصلا. قبلا هم تو زندگيم شده بود با كسي مشكل داشته باشم اما اين شخص واقعا دروغگو و بد دهن و دورو هست. به خاطر 5 دلار آدم هم مي كشه.
من به اين شغل احتياج دارم (و حتي بعد دعا به درگاهش اين كارو خدا بهم داد.) و نمي تونم صدامو دربيارم وگرنه من هم بلدم دعوا كنم اما مي دونم با دروغهاش هيشكي حرف منو قبول نمي كنه. به دروغ قسم مي خوره و گريه مي كنه واقعا اشك مياد از چشاش. نمي دونم بايد چه كار كنم مدام ازش فاصله مي گيرم تا مشكلي بينمون پيش نياد اما خودش ول كن نيست. تا حالا زيرآب خيلي از هم وطناشو زده و اونها رو از كار بيكار كرده چه رسد به من كه غريبم. حالا بايد چي كار كنم سكوت كنم اعصابم هر روز داره تحليل مي ره و رو كارم نمي تونم تمركز كنم به خصوص كه كارم هم طوريه كه حواس كاملا جمع مي خواد. هي سكوت مي كنم يه هو مي بينم زيرآبه رو زده و رئيسم زنگ مي زنه برا مواخذه هاي بي دليل كه چرا فلان كار فلان نشده . (معلومه كه پرش كرده) اگه هم جواب اين شيطان رو بدم جنگ قسم و گريه راه ميافته و آخرشم من بيكار مي شم و اون طوريش نمي شه چون منافقيه كه رئيسا چهره واقعيشو نمي شناسن. من هم اگه بيكار بشم معلوم نيست بتونم دوباره كار ديگه پيدا كنم. و هزينه هاي تحصيل و زندگي من در خارج خيلي زياده و سالانه هزاران دلار خرج و مخارج دارم كه فشار زيادي به خانوادم وارد مي شه و من راضي نيستم.

الف) لطفا راهنماييم كنين من بايد چه كار كنم؟ سكوت يا جنگ؟
ب) خيلي ازش به خدا شكايت كردم اما طوريش نشده هر چند كه هميشه خدا منو در مقابلش حفظ كرده اما چرا خدا جواب اينهمه ستمش رو نمي ده؟
با تشكر از همه اسك ديني ها

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

طاهر;666431 نوشت:
يا بايد در مقابل ستم ظالم ايستاد يا سكوت كرد و به خدا سپرد؟ اينكه امام حسين ايستادگي كرد و جنگ كرد به خاطر اين بود كه هدف والايي داشت و به خاطر خدا و اسلام جنگيد اما در مورد ما انسانهاي معمولي كه جايي بهمون ستم مي شه بايد چه كار كنيم ؟ اگر در مقابل ستمگر وايستيم صرفا به خاطر خدا كه نيست به خاطر حفاظت از حقوق خودمونه. آيا بايد بجنگيم حتي با روش خود طرف (دروغ و كلك و ...) يا بايد سكوت كنيم و به خدا بسپاريم؟
راستش نمي خواستم توضيح بدم اما براي اينكه جواب دقيق تري بگيرم بيشتر توضيح مي دم. كسي هست كه تو محل كارم خيلي اذيتم مي كنه و تا حالا چندين بار گورمو كنده اما من فقط دعا كردم و به خدا سپردم و خدا هم قربونش بشم هميشه هوامو داشته . الان يه ساله اين آدم اعصابمو بدجور خرد مي كنه و هر روز در تلاشه كه زيرابمو بزنه . اون در حد آبدارچيه شركته و منم خير سرم مدير يه بخشم. اصلا اين آدم در واقع معلوم نيست چه كارست و بهتره بگم چاپلوس رئيسه. بدو مي ره كت رئيسو ازش مي گيره و قربون صدقه اش ميره. رسما ذليله. سرش رو شونه شه. و براي اينكه رئيس گاهي بهش پول مول اضافي مي ده همش خودشيريني مي كنه. و پيش اونها خودشو خيلي مظلوم و بيچاره جلوه مي ده اما تا رئيس رئسا مي رن مي افته به جون بقيه و واسه خودش شير مي شه. عقده رياست داره. جالب اينه كه سوادش تا چهارم ابتداييه اما تو كار فوق ليسانسا و دكترا ها هم نظر مي ده.
كل كل كردن با اينجور آدمها با روحيه ام سازگاري نداره و در مقابل چنين شخصيتهايي كم ميارم. خيلي دروغگو هستش تا حالا چندين بار جلو چشمم به خدا و جون بچه هاش به دروغ قسم خورده. يه كلام من تو عمرم چنين آدم پستي نديده بودم واقعا نمونه شيطان در روي زمينه. نه كه فكر كنين با من مشكل داره برا همين اينجور مي گم نه اصلا. قبلا هم تو زندگيم شده بود با كسي مشكل داشته باشم اما اين شخص واقعا دروغگو و بد دهن و دورو هست. به خاطر 5 دلار آدم هم مي كشه.
من به اين شغل احتياج دارم (و حتي بعد دعا به درگاهش اين كارو خدا بهم داد.) و نمي تونم صدامو دربيارم وگرنه من هم بلدم دعوا كنم اما مي دونم با دروغهاش هيشكي حرف منو قبول نمي كنه. به دروغ قسم مي خوره و گريه مي كنه واقعا اشك مياد از چشاش. نمي دونم بايد چه كار كنم مدام ازش فاصله مي گيرم تا مشكلي بينمون پيش نياد اما خودش ول كن نيست. تا حالا زيرآب خيلي از هم وطناشو زده و اونها رو از كار بيكار كرده چه رسد به من كه غريبم. حالا بايد چي كار كنم سكوت كنم اعصابم هر روز داره تحليل مي ره و رو كارم نمي تونم تمركز كنم به خصوص كه كارم هم طوريه كه حواس كاملا جمع مي خواد. هي سكوت مي كنم يه هو مي بينم زيرآبه رو زده و رئيسم زنگ مي زنه برا مواخذه هاي بي دليل كه چرا فلان كار فلان نشده . (معلومه كه پرش كرده) اگه هم جواب اين شيطان رو بدم جنگ قسم و گريه راه ميافته و آخرشم من بيكار مي شم و اون طوريش نمي شه چون منافقيه كه رئيسا چهره واقعيشو نمي شناسن. من هم اگه بيكار بشم معلوم نيست بتونم دوباره كار ديگه پيدا كنم. و هزينه هاي تحصيل و زندگي من در خارج خيلي زياده و سالانه هزاران دلار خرج و مخارج دارم كه فشار زيادي به خانوادم وارد مي شه و من راضي نيستم.

طاهر;666431 نوشت:
الف) لطفا راهنماييم كنين من بايد چه كار كنم؟ سكوت يا جنگ؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما پرسشگر عزیز
از حسن اعتمادتون بسیار متشکرم
از وضعیتی که برای شما پیش آمده متاسف شدم امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض می کنم راهگشا باشد.
[=1]

• روزی انسانها بدست خداوند است و لذا اگر می بینید در کار کردن در آن مکان دین شما یا آبرو شماآسیب می بیند به دنیال کار دیگری بگردید .که خداوند روزی رسان است.
  • ظلم و تملق و چاپلوسی از صفات بسیار ناپسند می باشد و هر انسانی باید مواظب باشد که وارد چاه آن نشود.
  • مدارا با مردم یکی از سفارشات دین مبین اسلام می باشد و در ابتدا و قبل از هر کاری انسان باید مدارا کند و از لغزشها و کوتاهییهای دیگران گذشت نماید.
  • مقابله باید در مسیر اصلاح فرد یا جامعه و یا نجات افرادی دیگر باشد و اگر صرفا جهت خنک شدن دل باشد مطلوب نیست. مقابله کردن با ظالم مهم می باشد و باید هم باشد اما راهکارها فرق می کند اگر جنگی هم بخواهد رخ دهد باید در مسیر اصلاح باشد نه صرفا به خاطر خنک شدن دل و...
  • در مقابله ابتدا باید در مسیر هدایت و اصلاح طرف گام برداشت و لو آنکه آن فرد با رفتارش به شما آسیب می رساند و شما هم راهی ندارید ولی با این حال اگر راه دیگری هم داشتید باز باید اصلاح فرد را در قدم اول قرار می دادید.
  • در اصلاح سعی کنید با محبت روی او اثر بگذارید و متوجه اشتباهش کنید با او دوست شوید به او کمک کنید بسیاری از مشکلات وجود دارند که انسانها را به این کار وا می دارند البته در ارزیابی کارهای دیگران و نحوه برخورد با آنان فرهنگ آنان را نیز در نظر بگیرید.
  • از مهارتهای تاثیر گذاری روی دیگران استفاده نمایید که عبارتند از:[=arial]1 محبت و صمصمیت 2 برخورد با نشاط
    3 آغاز مثبت
    4 شنونده خوب بودن
    5 ارج گذاری
    6 رفتار مطلوب
    هدیه دادن
    8 گفتار زیبا
    9 تبلیغ عملی

• از کسی که روی او تاثیر دارد و یا او حرف آن شخص را می پذیرد بخواهید که با او صحبت کند و او را متوجه اشتباهش کند.
  • در صورت تاثیر نپذیرفتن و عدم اصلاح سعی کنید با کمک همکاران، ایشان را متوجه اشتباهش بکنید به گونه ایکه حداقل بخاطر احساس خطر نسبت به جایگاه و شغل خود دست از کارهایش بردارد (البته نه اینکه زمینه اخراج او را فراهم آورید.)
  • سعی کنید برنامه خود را به نوعی تنظیم کنید که در ساعاتی که او حضور ندارد در محل کار حاضر شوید یا با ایشان مواجه نشوید در واقع از او دوری گزینید
  • اگر فایده ای نداشت سعی کنید مدارا و گذشت نمایید و یا به دنبال شغل دیگری باشید.
  • [/]

طاهر;666431 نوشت:
    ب) خيلي ازش به خدا شكايت كردم اما طوريش نشده هر چند كه هميشه خدا منو در مقابلش حفظ كرده اما چرا خدا جواب اينهمه ستمش رو نمي ده؟
    با تشكر از همه اسك ديني ها

خداون عزیز در اعطائ نعمت یا گرفتن نعمتی و یا برطرف شدن گرفتاری همه چیز را لحاظ می کند و چه بسیار مورادی که ما از آنها اطلاعی نداریم .
    ولی آنچه مشخص است این است که سزای ظالم در همین دنیا دامن او را خواهد گرفت و البته می تواند به طرق مختلفی باشد که ما از آنها بی اطلاع هستیم چرا که ما از زندگی او که اطلاعی نداریم.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید

یا علی

بیشتر افراد دچار اختلالات روانی هستن یه ادم عاقل هیچ وقت باعث اذيت كسي نميشه

سلام
    دعوا که فایده نداره. باید با سیاست وارد شی ...

متاسفانه خانواده ی ما هم در زندگی شون با همچین کسی مواجه هستند

ایشون بسیار دروغ گو هستند و از گفتن هیچ حرفی پروا ندارن

تجربه ی ما و همسایه ها و تمامی افرادی که حدود 20 ساله با این شخص در ارتباطیم این رو میگه که باید با این شخص اینطوری برخورد کنی

سلام. خدا حافط
    یعنی نه بهش بی اعتنایی کنی و نه یک کلمه بیشتر از سلام بهش بگی.
    وقتی اینطور برخوردی می بینه میره پی کارش. اگه بخوای سربه سرش بزاری همه می گن " اون عقل درست و حسابی نداره تو چرا سر به سرش میزاری"

بابت زیرآب زنی هم بگم به نظرم شما یه بار (فقط یه بار) بهش یه محبت کوچولو بکن کار حله

موضوع قفل شده است