جمع بندی مي خوام چادري بشم ولی از نگاه بقيه می ترسم

تب‌های اولیه

591 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مي خوام چادري بشم ولی از نگاه بقيه می ترسم

من تو خانواده ي تقريبا مذهبي بزرگ شدم مثلا مادرم چادر سر نميكنه ولي با مانتو حجاب كاملي داره ، البته فاميل هامون محجبة نيستن ولي مادرم محجبة است منم مانتو مي پوشم خيلي كم هم موهام رو بيرون ميذارم ولي الان همش عذاب وجدان دارم ميدونم كارم گناهه ولي اعتماد به نفس ندارم انجامش ندم ، حس ميكنم وقتي با حجاب ميشم چهره ام زيباييش از بين ميره
اما
الان ته دلم ميخوام كه محجبه بشم مخصوصا به چادر علاقه پيدا كردم ، مادرمم مخالفتي نداره ولي چند تا مشكل دارم
يكيش از دست دادن دوستهامه ، يكبار غير مستقيم گفتم كلي مسخره ام كردن ، برام سخته جلوشون اينجور بيام
دومين مشكلم خواهرمه كه خيلي قرتي هست ميدونم همش ميخواد مسخره ام كنه و بعد دختر هاي فاميل ...
كلا از حرف و حديث ها ميترسم
ولي ته دلم خيلي علاقه پيدا كردم به چادر ، دختر چادري ميبينم بهشون غبطه ميخورم
ميخوام اون هايي كه مثل من بودن بگن چيكار كردن كه نظر بقيه براشون مهم نيست ديگه ؟!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

اینکه شما به چادر علاقه مند شده اید بسیار خوشحال کننده است و قطعاً همه دوستان از این بابت خوشحال خواهند شد. آرزومندیم همیشه جزو رهروان حضرت زهراء سلام الله علیها باشید.

اما در مورد سوالتان باید عرض کنم با توجه به شرایطی که شما دارید، قطعا با تغییر وضعیت حجابتان از مانتو به چادر، تا مدتی نگاه ها نسبت به شما عوض خواهد شد. حتی به قول خودتان ممکن است تیکه ها و کنایه هایی را هم از دوستان و اطرافیان بشنوید. منتها هیچ کدام از اینها به حدی نیست که برای شما مشکل ایجاد کند؛ چون خیلی زود، چادری‌شدنِ شما برای همه عادی می شود؛ به خصوص که اصل چادری شدن کار موجهی است و لذا ستایش بعضی اطرافیان را هم در پی خواهد داشت؛ چنانچه خواهران زیادی شرایط شما را داشته اند و گفته اند چادری شدن آنها فقط برای چند روز یا چند هفته نقل مجالس بوده و بعد عادی شده است. لذا از این بابت نگران نباشد.

با این حال برای اینکه همین چند روز یا چند هفته اول برای شما سخت نباشد و به قول خودتان، دوستانتان را از دست ندهید یا ... ، پیشنهاد من این است که اگر می توانید، چند تا دوست چادری پیدا کنید و یا اگر دارید، رابطه تان را با آنها بیشتر کنید. در فامیل هم با چادری ها رابطه نزدیکتری برقرار کنید. این کار باعث می شود در مقابل کنایه ها و حرف های دوستان دیگرتان مقاومت بیشتری پیدا کنید و تحت تاثیر آنها قرار نگیرید. در کنار این، برای اینکه دوستان مانتویی خود را هم حفظ کنید، بهترین کار این است که سعی کنید از حرف های آنها ناراحت نشوید و هر چه گفتند، با شوخی پاسخ آنها را بدهید؛ حتی سعی کنید رابطه گرم تری نسبت به قبل داشته باشید؛ تا حدی که که آنها گمان کنند خوش اخلاقی شما نتیجه چادری شدن شماست! با این کار نه تنها آنها را از شما دور نمی شوند؛ بلکه به شما نزدیکتر هم می شوند و حتی می تواند زمینه برای چادری شدن آنها هم فراهم شود
.
در مقابل خواهرتان و دخترهای فامیل هم همین برخورد را باید داشته باشید. به عبارتی چادری شدن شما نباید باعث این شود که آنها را در جبهه مخالف ببینید و سر ستیز با آنها پیدا کنید؛ بلکه برعکس باید به آنها نزدیکتر شوید تا الگویی برای آنها و نماد و نشانه ای برای معرفی دین مبین اسلام شوید.

در مورد اینکه می گویید اعتماد به نفس شما با چادر کم می شود، می توان به دو عامل مهم اشاره کرد. یکی میزان اعتقاد و ایمان شما به چادر و محجبه شدن است و دیگری شرایط محیطی شما. اگر شما می خواهید با این مشکل مواجه نشوید باید ابتدا خودتان را از لحاظ ایمانی و اعتقادی تقویت کنید؛ به خصوص در مسئله فلسفه حجاب باید غنی شوید و بدانید چرا می خواهید با حجاب شوید. در کنار این باید محیطی که در آن هستید را هم کمی دستکاری کنید. محیط و اطرافیان شما خیلی می توانند روی شما تاثیرگذار باشند. لذا اگر بتوانید دوستان غیر مذهبی را کم کنید و به دوستان مذهبی خود بیفزایید خیلی راحت تر می تواند در خود تغییر ایجاد کنید و به سمت خدا قدم بردارید. اطرافیان الان شما احتمالا مدگرایی را دال بر برتری افراد می دانند؛ یعنی فکر می کنند هر کسی بیشتر مدگرا باشد، به همان اندازه نسبت بر دیگران برتری دارد؛ در حالی که این تفکر کاملا اشتباه است. ما انسان ها دوبعدی هستیم؛ یعنی علاوه بر اینکه از بدن مادی تشکیل شده ایم و در این دنیای مادی زندگی می کنیم، بعد روحی و معنوی هم داریم که بعد از این دنیا، با آن به حیات خود ادامه خواهیم داد. توجه به زندگی اخروی است که باعث می شود افکار و افعال و رفتار و کردار ما تحول یابد. اگر این نگاه را در خود تقویت کنید و در کنار آن محیط و اطرافیان خود به خصوص دوستانتان را کمی متحول کنید، بعد از مدتی نه تنها با چادر اعتماد به نفس شما از بین نمی رود؛ بلکه بدون چادر احساس پوچی خواهید کرد.

ارتباط گرفتن و استفاده از تجربیات دخترانی که مثل شما حجاب کامل نداشتن و بعدا با حجاب شدند، خیلی می تواند در تقویت روحیه شما و ثابت قدم ماندن در این راه کمکتان کند. در همین سایت هم دختران زیادی هستند که چنین تجربه ای دارند. امیدوارم با شرکت در این بحث و بیان تجربیاتشان موجب تقویت روحیه شما شوند.

در ورای همه اینها، مدد جستن از خالق یکتا و توسل به فرستاده هایش؛ بالاخص مادر این انوار قدسیه؛ حضرت زهرا سلام الله علیها، شدیدا در طی کردن این مسیر یاریتان خواهد کرد.

این تاپیک های را هم مطالعه کنید:

http://www.askdin.com/thread15525-25.html

http://www.askdin.com/thread22073.html

پیروز و سربلند

[=arial black]سلام
خوشحالم از حضورتون در اسک دین
و مهمتر از اون اینکه میخواین بیاین تو جمع چادری ها
ببین خواهر من شاید انتخاب یک مسیر کار خیلی راحتی باشه
ولی تنها چیزی که باعث ارزشمندی اون مسیر میشه
اولا ثبات و بعد عمل به تمام شئونات اون مسیر هست

پس یا چادر سر نکن یا اگه کردی دیگه بازش نکن
اگه چادر پوشش همیشگیت باشه کم کم همه مجبورن چادر رو به عنوان جزئی از وجودت بپذیرن
ولی اگه یه روز با چادر باشی و یه روز با مانتو
در ذهن همه اطرافیان این سوء تفاهم پیش میاد که تحت تاثیر چادری ها به چادر روی آوردی
و هیچ بینش و آگاهی نداری

و ثانیا چادر رو با همه سختیهاش قبول کن
چادر توی باد دست و پاتو میگیره
توی تابستون خاکی میشه و باعث میشه بیشتر از همه گرمارو حس کنی
توی زمستون خیس میشه و همه لباساتو کثیف میکنه
وقتی میری خرید هزارجور مکافات داری واسه برداشتن وسایل
وقتی چادری بشی دیگه نمیتونی مثل دوستات آرایش کنی
دیگه نمیتونی زیر چادر هر لباسی که دلت خواست بپوشی
...
چون چادر حرمت داره و باید حرمتشو حفظ کنی
ولی به نظر من همه این سختیا می ارزه به لبخند خدا

[=verdana]

بهاار;665876 نوشت:
مسخره ام كردن

سلام همشیره....:looti:

شما اراده کن.... هر کی خواست مسخره کنه... حسابشو می رسیم....:jangjoo:

بهاار;665876 نوشت:
ميخوام اون هايي كه مثل من بودن بگن چيكار كردن كه نظر بقيه براشون مهم نيست ديگه ؟!

من یه جورایی شبیه وضعیت شما بودم..... البته از نوع مردونش...!!!

یه زمانی صورتم چپه تراش بود.....صافه صاف.... تقریبا سه سال پیش در چنین روزایی تو اعتکاف دانشجویی که بودم.... تصمیم گرفتم که دیگه ریش بذارم....:ok:.... از اعتکاف که اومدیم.... اولین کسی که مسخرم کرد.... فرمانده بسیجمون بود!!....ولی وقتی گفتم: من برای پسندیدن شما که ریش نذاشتم.... از این حرفم خیلی لذت برد.... بعدشم بابت شوخیش ازم عذر خواهی کرد و همو بغل کردیم....:frind:

البته من یه امتیازی که داشتم این بود که رفیقام همه بسیجی و مذهبی بودن...:khaneh:.... ولی این امتیازی که من داشتم در برابر ایمان قلبی شما پفکم نمی شه.....:ok:

بعدشم..... ایام اعتکافم که نزدیکه......

بنابرین التماس دعا

یا علی

سلام دوست جدید و آبجی قشنگم...:hamdel:

حیف نهال نیست...
وگرنه قشنگ بهت می‌‌گفت راهکارت چیه!

من یه چیز میگم... که دوستان عرض کردن البته...

اول ببین واسه چی می‌خوای چادر بپوشی، واسه کی می‌خوای بپوشی، کی و چی واست از همه مهمتره....
بعد اون وقت میتونی قاطعانه و محکم تصمیم بگیری!

اگه نظر و دیدگاه دوستات، بچه های فامیل و خیلی های دیگه، نسبت به دیدگاه خدایی که تو رو عاشقانه ( و خیلی بیشتر از همه دوستات) دوستت داره، مهم تر به نظرت اومد...
مسلما تصمیم می‌گیری که چادر نپوشی!

ولی اگه به جای نگاه کردن به چپ و راست و نگاه های بقیه، یه نگاه به بالا سرت بندازی، حله...
اون وقته که برق نگاه عاشقانه خدا که خودش محبت حجاب رو توی دل مهربونت کاشته، می‌‌گیردت... و تو هم عاشقانه راه خدا رو ادامه میدی...

بی خیال بقیه..
خدا رو عشق است!

هرچند میدونم واقعا سخته اون اول ها.. وقتی همه یه جوری نگاهت می‌کنن...
اما هروقت از نگاه ها و رفتاراشون رنجیدی، فقط یه نگاه به بالا سرت بنداز
لبخند یکی واسه دنیا وآخرتت کافیه... باور کن آروم میشی... خودش کمکت می‌کنه!
به اونا هم بگو...
من به خاطر شما باحجاب نشدم که به خاطر شما حجابم رو بردارم... همین!

بازم آفرین به تو به خاطر این تصمیم زیبا و قشنگت...:Gol:

علی یارت دختر زهرایی....:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Kaf::Mohabbat:

514;666692 نوشت:
حیف نهال نیست...
وگرنه قشنگ بهت می‌‌گفت راهکارت چیه!

به سلامتی 514 اومدید مدتی نبودید دلتنگتان شدیم خدا را شکر این بهار باعث شد دوباره شما رو ببینیم
واقعا نهال نیستند !!!!!!!!! من که هر کی تو این سایت دیدم که از پوشیه و چادر خوشش میاد فکر کردم نهاله :khaneh:

خوب شد گفتی من که فکر کردم این بهار بینوا هم باز نهاله :khaneh:

اگه الان حذفمون نکردن به خاطر گفتگوی خارج از بحث!!!!!!:khaneh::khaneh::khaneh:

فدای شما!!!!:Mohabbat: دیگه درس و درگیریه دیگه! دوستان دعا کنن!

واسه نهال هم خیلی دعا کنید... خیلی !:Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham:
نه ایشون نهال نیستن... نهال یه هفته ای هست که پیداش نیست! واسش دعا کنید... خوب شه برگرده.:Sham::Sham::Sham:

مطمئنم اگه بیاد حرف ها و کمک هاش واقعا به درد بهار جون می‌خوره..
خب من پرحرفی نمی‌کنم... که حذفیم!!!!:khandeh!:

واسه بهار جون و امثال ایشون و همه آرزوی خوشبختی و عاقبت بخیری دارم...:Mohabbat::Gol::Gol::Gol:

سلام. سعی کنید با همون خانوم نهال که دوستان اشاره کردند ارتباط بگیرین. جواب ایجور سوالهارو خوب میدونن.

بهاار;665876 نوشت:
الان ته دلم ميخوام كه محجبه بشم مخصوصا به چادر علاقه پيدا كردم ، مادرمم مخالفتي نداره ولي چند تا مشكل دارم
يكيش از دست دادن دوستهامه ، يكبار غير مستقيم گفتم كلي مسخره ام كردن ، برام سخته جلوشون اينجور بيام
دومين مشكلم خواهرمه كه خيلي قرتي هست ميدونم همش ميخواد مسخره ام كنه و بعد دختر هاي فاميل

سلام دوست عزیز.واقعا بهتون نبریک میگم بابت این تصمیمتون.
ببینین ب هنظر من همون اول نمیخواد چادر بذارین. همون یه ذره مویی که بیرونه رو کامل بپوشونین.یا میتونین از هدبند استفاده کنین که محجبه بودنتون خیلی تو چشم نباشه.
بعد بذارین یه مدت بگذره با همین وضعیت.
بعد کم کم شروع کنین به چادر گذاشتن.مثلا اول برین مسجد و اونجا چادر بذارین.بعد جاهای دیگه ...
اینکه مادرتون هم محجبه هستن خیلی کمک میکنه بهتون.فقط مشکلتون دوستان و خواهرتونن.من خودمم حس میکنم خواهرم خوشش نمیاد که من چادریم.حتی ترجیح میده بیزون با کس دیگه ای بره برای خرید تا من!ولی وقتی شما یه تصمیمی میگیری و به درست بودنش ایمان داری، هیچیییی نباید مانع عملی کردنش بشه.
ویت بست ویشز .

ممنونم از جواب كارشناس محترم و دوستهان عزيز
نهال كارشناسه ؟ يا چادري شده ؟
ميدونيد همه اين حرف هاي شما وقتي به پاي عمل ميرسه از ذهنم پاك ميشه
مثلا همين امروز صبح براي إستاد امين هم توضيح دادم اولش كاملا با حجاب رفتم ولي وسط هاي راه موهام رو گذاشتم بيرون به شدت اعتماد به نفسم رو حجاب ميگيره
من عاشورا تاسوعا رو فقط به احترام امام حسين هد زدم اگه بدونيد خواهرم چه قدر مسخره ام كرد ما اختلاف سنيمون كمه خواهرم يه سال ازم بزرگتره ولي همه تفريحاتمون با همه بهش گفتم ميخوام چادري بشم گفت ديگه با من بيرون نبايد بياي
:Ghamgin:

بهاار;665876 نوشت:
من تو خانواده ي تقريبا مذهبي بزرگ شدم مثلا مادرم چادر سر نميكنه ولي با مانتو حجاب كاملي داره ، البته فاميل هامون محجبة نيستن ولي مادرم محجبة است منم مانتو مي پوشم خيلي كم هم موهام رو بيرون ميذارم ولي الان همش عذاب وجدان دارم ميدونم كارم گناهه ولي اعتماد به نفس ندارم انجامش ندم ، حس ميكنم وقتي با حجاب ميشم چهره ام زيباييش از بين ميره
اما
دومين مشكلم خواهرمه كه خيلي قرتي هست ميدونم همش ميخواد مسخره ام كنه و بعد دختر هاي فاميل ...

سلام
دو ساعت نشستم داشتم داستان زندگی یکی از دوستامو که این مدلی بود مینوشتم اما دیدم هر کی اطرافم اینو بخونه منو درجا میشناسه اتفاقه دیگه یهو یکی از آشناها اومد اینجا رو خوند چه خاکی بر سرم بریزم:khaneh::khandeh!: همه رو پاک کردم
پس فقط دلیلش رو مینویسم البته اون دوستم شرایط آدمای اطرافش از شما بدتر بود
همه فکر میکردن من شستشوی مغزیش دادم چادریش کردم ولی به جون خودم هیچ وقت اینجوری نبوده خودش خودجوش انتخاب کرد کلی هم پشت سر من حرف میزدن که دوستمو از راه به در کردم:Moteajeb!::Moteajeb!:
دلیلش این بود بهش گفتم چرا با این همه سختی چادر سر کردی گفت با خدا قرار گذاشتم جلوی هیچ نامحرمی جلب توجه نکنم تا خدا یه همسر پاکدامن بهم برسونهم
میگفت هر چی فکر کردم دیدم رعایت نکردن حجاب نتیجه ای جز ویران کردن زندگی همنوع خودتو نداره اینکه باعث بشی چشم مردا دنبال اینو اون بره نه همسر خودشون میگفت من نمیخوام عامل همچین چیزایی باشم
گفت تو دنیا هر جوی باشی نتیجه کارتو میبینی
دلیلش این بود

من واقعا به دخترهاي چادري حسودي ميكنم ، همش بهشون نگاه ميكنم مدل چادر هاشون رو دقت ميكنم
ميدونيد ته ته دلم وقتي با دوستهاي اين مدليم هستم احساس رضايت ندارم
اما خب جدا شدن ازشون هم برام سخته
ولي بزرگترين مشكلم خواهرمه نميتونم نديد بگيرمش ، خيلي باهاش صميمي هستم
ميدونم از دستم دل خور ميشه و شايد حتي باهام قهر كنه
همينجوريش چون من ساده ميگردم همش بهم كنايه ميزنه كه ارايش كن و اينها حالا با چادر هم كه بدتر
راستش مانتو محجبه دوست ندارم چادر رو دوست دارم ميدونم اگه مانتو محجبه بشم بازم وسوسه ميشم براي مو گذاشتن بيرون

بهاار;666722 نوشت:
من واقعا به دخترهاي چادري حسودي ميكنم ، همش بهشون نگاه ميكنم مدل چادر هاشون رو دقت ميكنم
ميدونيد ته ته دلم وقتي با دوستهاي اين مدليم هستم احساس رضايت ندارم
اما خب جدا شدن ازشون هم برام سخته
ولي بزرگترين مشكلم خواهرمه نميتونم نديد بگيرمش ، خيلي باهاش صميمي هستم
ميدونم از دستم دل خور ميشه و شايد حتي باهام قهر كنه
همينجوريش چون من ساده ميگردم همش بهم كنايه ميزنه كه ارايش كن و اينها حالا با چادر هم كه بدتر
راستش مانتو محجبه دوست ندارم چادر رو دوست دارم ميدونم اگه مانتو محجبه بشم بازم وسوسه ميشم براي مو گذاشتن بيرون

بهاری اصلا بحث چادر و غیر چادر نیستا بحث اینه آدم یه جاهایی باید به خودش بگه که من مستقلم فکر خودم رو دارم عقیده خودم رو دارم از مسخره کردن بقیه نمیترسم
اصلا هر چیزی بعضی وقتا آدم باید خلاف جمع بره تا اعتماد به نفسش بره بالا بقیه از تو یاد بگیرن
وقتی یه حمعی هم تو اشتباهن ما باید خیلی با کلاس و قوی ظاهر بشیم واسه خودمون حرف داشته باشیم
قوی باش
این دوست منم خواهرش از اینایی بود که تو عروسیای مختلط بی حجاب میرفته .بعد از چادری شدن دوستم مسخرشم میکرده ولی فقط واسه شوخی به نظر خواهرش احترام میذاشته الانم عادی شده فقط اولش سخت بوده واسش فقط اولش بعدا همه همینجوری قبولش کردن
با دوستاتم نمیخواد رابطت رو قطع کنی دوستایی که به خاطر یه چادر سر کردنت ولت کنن برن دوستن؟
ما تو دانشگاه از اونجایی که تعداد دخترا خیلی کمن با هر عقیده ای دخترا با هم میگردیم هیچ مشکلی هم نداریم احتمالا مدرسه ای باشی که اینقدر سختته بیای مقاطع بالاتر دیگه دوستات از این بچگی در میان همه به نظر هم احترام میذارن میگم که تو دانشگاه بسیاااااااااااااااااار :Gig: طبیعیه که چادری و بد حجاب با هم رفت و آمد دارن و همدیگه رو مسخره نمیکنن و ... من خوبم تو بدی راه نمیندازن

نهال از بهترین دوستای ما توی سایته!
انشاالله حالش خوب میشه و برمیگرده... کارشناس هم میشه!
:Cheshmak:

بهت حق میدم عزیزم.. واقعا حق داری... اولش سخته...

اما خب گفتم دیگه.. ببین کی برات مهمتره.. اینجاش دیگه به عهده خودته! اینجا رو دیگه خودت باید انتخاب کنی.. وظیفه بقیه راهنمایی کردنه.. خدا هم کمک میکنه.. ولی این تویی که باید برای زندگیت تصمیم بگیریا...

واسه خودت و خدای خودت زندگی میکنی؟ یا بقیه؟

میدونم سخته ها.. ولی به آرامش اون آخر.. واقعا می‌ارزه..

میتونی با خواهرت هم یه جور دیگه صحبت کنی. یه گلی،هدیه ای چیزی واسش ببر، بهش بگو دوستت داره یا نه؟

بگو آرامش و خوشبختی تو رو میخواد؟ یا نه؟

اگه دوستت داشته باشه و بخواد همه جا خوب زندگی کنی.. مسلما بهت اجازه میده طوری که دوست داری و به بهترین شکل زندگی کنی...

اما اگه واقعا تو رو به خاطر خودت دوست نداشته باشه مجبورت میکنه طوری که اون میخواد بیای بیرون تا آبروی خودش نره!

البته میدونم خواهرها خیلی مهربونترن که اینطور باشن... مطمئنم خواهر مهربونت مثل خودت خوبه و میذاره خوب زندگی کنی...:Gol::Gol::Gol:

باهاش صحبت کن... اما پر از لطافت و مهربونی!:Mohabbat::Mohabbat::Mohabbat::hamdel::hamdel::hamdel:

و بهش بگو ازش کمک میخوای که توی این راه همراهیت کنه... و بگو ممنونشی...:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

یا علی:Gol:

بهاار;665876 نوشت:

دیروز بحث بن کتاب بود. بچه ها گفتن که بریم بن کتاب بقیه رو بگیریم و تو نمایشگاه کتاب بفروشیم.
منم که از تجربه های گذشتم درس نگرفته بودم گفتم (البته با این حالت:khandan::farar:)
این پول حرومه. دولت به دانشجوها یارانه میده تا هرکی نیازشه استفاده کنه.
آقا چشمتون روز بد نبینه :aatash::aatash:

من واقعا گیج شدم. بالاخره حرف درست رو باید زد یا نه ؟:Gig::Gig:

" برو بابا با این حرفات، 30000000000 دزدی می کنن اونوقت تو کجا بودی، مملکتو.... " و کلی از این حرفا بهم گفتن.
آخه من چی بگم. کار غلط، غلطه دیگه. به من چه که اونا دزدی کردن. ولی کو گوش شنوا. (البته یکی از دوستام قانع شد و دیگه دنبالش نرفت)

خانم بهار، این فقط دخترا نیسن که بابت اعتقاداتشون باید جواب بدن و تو همه ی اقشار و اصناف همین مدل چیزها وجود داره.
شما هم تاوان خاص بودن و با حجاب بودن رو باید با همین مدل کوته فکری ها بدید. کاریش نمیشه کرد

اگه ده تا مثل شما پیدا بشن و جرات کنن حجابشون رو رعایت کنن یواش یواش اینکار هنجار میشه

من که خودم حجاب رو چادر نمی دونم ولی ججاب برتر رو چادر می دونم.
همینکه موهاتون رو بپوشونین و بدن نما لباس نپوشین خوبه.

به نظر من که یه پسرم ، چون چادر عیب و ایرادهای فیزیکی (چاقی، لاغری) رو می پوشونه، یه دختر چادری به مراتب می تونه خوشتیبتر از یه دختر محجبه ی بی چادر به نظر برسه.:ok::ok:

مطمئنم همون دوستانتون که می گید اکثریت عقاید مذهبی مشابه شما رو دارن اما حجاب رو جزء حیا و عقیده نمی دونن.
اینکه اونها درست فکر می کنن یا غلط به خودشون مربوط میشه.

اگه اونا یه چیز از شما ببینن دیگه نمی تونن مسخرتون کنن اونم " ثبات در انتخابه".
اگر واقعا ببینند که حجاب نه محدودیته، نه قدیمی بازیه، و نه زشت جلوه دادنه مطمئنا اونا هم مسیر شما رو پیش می گیرن.

این رو از طرف من بهشون بگین.

پسرها علی رغم حرف های مفتی که برای دخترهای محجبه و کم رو و با حیا میزنن، خیلی خیلی دلشون می خواد که یکی از همونها گیرشون بیاد. ولی چون دستشون بهشون نمی رسه(برای اونایی که قصد نامربوط دارن) این مزخرفات رو درباره ی حجاب می گن.:khandeh!:

من خودم کسی هستم که( علی رغم اون چیزی که به نظر میام) به شدت از دعوت کردنه دخترا به حجاب گریزانم. یک بار این کار رو کردم برای هفت پشتم بسه.راه و چاه مشخصه. هرکی بخواد رعایت کنه به حرف بقیه کاری نداره و هرکی نخواد، رعایت نمی کنه.

نگرانی شما هم بجاست. متاسفانه طرد شدن از جامعه ی دخترا خیلی راحت اتفاق می افته. همش هم به خاطر چشم و هم چشمیه

واقعا خیلی دردناکه می بینی دختری که باحیاست، با ادبه، با خانوادست، دامنش از آلودگی ها پاکه دقیقا شکل اونیه که تو پارک با دوست پسرش نشسته و دارن .....

این چیزها درکش برای مردها که بیننده ی ماجرا هستن سخت تره.
در جامعه ی مردها تفاوت ها خیلی آشکاره و وقتی پای بحث پیش بیاد همیشه طرفی که افکارات " گوگوشی" دارن کم میارن. راه ها و مسیر ها مشخص تره. عقاید سمت و سوی مشخصی دارن ولی در کمال تعجب همه با هم به خوبی زندگی می کنن.

در جامعه ی زنونه موضوع فرق می کنه . کلا فصل الخطاب اینه " هر چی مده".:khandeh!:

و حرف آخر. اگر بخواین حیا و حجابتون رو با حرف بقیه تنظیم کنید هیچ وقت به میزان دلخواه نمی رسین چون

حیا این روزها چیزیه که باید دائم از سروته اش بزنی تا امل نباشی
:ok:

:hamdel:به نام خدا:hamdel:
سلام عرض میکنم خدمت کاربر عزیز:Gol:
اول میخواستم پیامم رو خصوصی برای کاربر بفرستم میترسیدم کسی ببینه بشناسه یا... .حالا خیلی از حرفامو فاکتور میگیرم...
مومنین از بدو خلقت همیشه در مشقت و مسخره شدن و سختی کشیدن بودند... چقدر پیامبر مسخره شدن و طبق آیات قرآن
پیامبر را ساحر و مجنون صدا میزدن . میخوام یکم از خودم بگم:(بخواطر خدا میخوام بگم و گرنه هیچ وقت مطرح نمی کردم):hamdel:
از کوچیکی نمیدونم چطور بود که به مباحث دینی علاقه داشتم... تو جلسه ی قرآن میرفتم برای همین تیپم یکم مذهبی بودش.فرض کنید پنجم دبستان
لباس سفید میپوشیدم رو شلوارم مینداختم اما چقدر مسخرم میکردن .. همه بهم میگفتن جوجه شیخ جوجه بسیجی ... دخترا و پسرا تو خیابون از کنارم رد میشدن میگفتن
حاج آقا ما رو دعا کن ...هرجا تو مغازه میرفتم یا پیرمردا رد میشدن بهم سلام میکردن ..بعضی پسرا واقعا مشکل داشتن حرفای زشت میزدن از عمد ....
.. یکی از دوستام اول دبیرستان بواسطه ی این مسخره کردنا دیگه برید ظاهرش 180 درجه عوض شد و باطنشم عوض شد ... اما به لطف خدا تحمل کردم...چون محفل عمومی هستش
و از دوستان و فامیلها ممکنه اینجا بیان خیلی چیزا رو نمیتونم بگم... خلاصه خیلی مسخره شدم ... اما برام مهم نیستش . الان که تیپم کت شلواریه ولی کلا چهرم مذهبی میزنه ..
اما خواهرم رفتار خیلی مهمه .. الان همه جور رفیق دارم که با هم واقعا دوستیم .. از رفیق بی خدا بگیر تا سوسول و خلاصه همه تیپی و همه جوره :khandeh!: ولی هیچ کدومشون دیگه من و
مسخره نمیکنن ... اگر تو جمع خودشون حرفای بد میزنن وقتی من تو جمعشونم شوخیای خوب و مثبت می کنن .. باید رفتارمون طوری باشه که فک نکنن ازشون خجالت میکشیم بیشتر اینطوری
پر رو میشن مسخره می کنن... اگه با سیاست باهاشون رفتار کنی و سعی کنی با افرادی شبیه به خودتون بیشتر راه برین این مسائل حل میشه.
به این فکر کنین چقدر تو این دنیا هستیم ؟؟؟ چرا اونطور که خدا دوس داره راه نریم؟؟؟ اصا چرا اونطور که خودمون دوس داریم راه نریم؟ همش به مردم نگاه کنیم دوس دارن چطور باشیم ما هم اونطور باشیم که نمیشه اینطوری زندگی کرد؟! مثل داستان اون پدر و پسر و الاغه ... هرکار کنی بازم برات حرف در میارن ... شما خودت باش هرطور دوس دارید و خدا دوست داره راه برید این مسخره کردنا زمانش
کوتاهه بعد یه مدت برای خودتون و اطرافیانتون طبیعی میشه حتی برای خواهرتونم طبیعی میشه نگران نباشید.:hamdel:

عاشق امام خامنه ای;666727 نوشت:
بهاری اصلا بحث چادر و غیر چادر نیستا بحث اینه آدم یه جاهایی باید به خودش بگه که من مستقلم فکر خودم رو دارم عقیده خودم رو دارم از مسخره کردن بقیه نمیترسم
اصلا هر چیزی بعضی وقتا آدم باید خلاف جمع بره تا اعتماد به نفسش بره بالا بقیه از تو یاد بگیرن
وقتی یه حمعی هم تو اشتباهن ما باید خیلی با کلاس و قوی ظاهر بشیم واسه خودمون حرف داشته باشیم
قوی باش
این دوست منم خواهرش از اینایی بود که تو عروسیای مختلط بی حجاب میرفته .بعد از چادری شدن دوستم مسخرشم میکرده ولی فقط واسه شوخی به نظر خواهرش احترام میذاشته الانم عادی شده فقط اولش سخت بوده واسش فقط اولش بعدا همه همینجوری قبولش کردن
با دوستاتم نمیخواد رابطت رو قطع کنی دوستایی که به خاطر یه چادر سر کردنت ولت کنن برن دوستن؟
ما تو دانشگاه از اونجایی که تعداد دخترا خیلی کمن با هر عقیده ای دخترا با هم میگردیم هیچ مشکلی هم نداریم احتمالا مدرسه ای باشی که اینقدر سختته بیای مقاطع بالاتر دیگه دوستات از این بچگی در میان همه به نظر هم احترام میذارن میگم که تو دانشگاه بسیاااااااااااااااااار :Gig: طبیعیه که چادری و بد حجاب با هم رفت و آمد دارن و همدیگه رو مسخره نمیکنن و ... من خوبم تو بدی راه نمیندازن

نه مدرسه اي نيستم سال اول دانشگاهم
اتفاقا من خيلي ادم مستقلي هستم نميدونم چرا سر چادر انقدر اعتماد به نفسم كم شده Sad
خواهر من شوخي نميكنه جدي ميگه ميشناسمش
همه ي اينها به كنار نميدونم چرا وقتي موهام رو ميذارم تو انقدر حس حجالت بهم دست ميده
مشكل اصليمه

514;666730 نوشت:
نهال از بهترین دوستای ما توی سایته!
انشاالله حالش خوب میشه و برمیگرده... کارشناس هم میشه!
:Cheshmak:

بهت حق میدم عزیزم.. واقعا حق داری... اولش سخته...

اما خب گفتم دیگه.. ببین کی برات مهمتره.. اینجاش دیگه به عهده خودته! اینجا رو دیگه خودت باید انتخاب کنی.. وظیفه بقیه راهنمایی کردنه.. خدا هم کمک میکنه.. ولی این تویی که باید برای زندگیت تصمیم بگیریا...

واسه خودت و خدای خودت زندگی میکنی؟ یا بقیه؟

میدونم سخته ها.. ولی به آرامش اون آخر.. واقعا می‌ارزه..

میتونی با خواهرت هم یه جور دیگه صحبت کنی. یه گلی،هدیه ای چیزی واسش ببر، بهش بگو دوستت داره یا نه؟

بگو آرامش و خوشبختی تو رو میخواد؟ یا نه؟

اگه دوستت داشته باشه و بخواد همه جا خوب زندگی کنی.. مسلما بهت اجازه میده طوری که دوست داری و به بهترین شکل زندگی کنی...

اما اگه واقعا تو رو به خاطر خودت دوست نداشته باشه مجبورت میکنه طوری که اون میخواد بیای بیرون تا آبروی خودش نره!

البته میدونم خواهرها خیلی مهربونترن که اینطور باشن... مطمئنم خواهر مهربونت مثل خودت خوبه و میذاره خوب زندگی کنی...

:Gol::Gol::Gol:

باهاش صحبت کن... اما پر از لطافت و مهربونی!

:Mohabbat::Mohabbat::Mohabbat::hamdel::hamdel::hamdel:

و بهش بگو ازش کمک میخوای که توی این راه همراهیت کنه... و بگو ممنونشی...

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

یا علی

:Gol:

مگه حالش بده ؟!!:(
تو دلم ميخوام براي خدا زندگي كنم ولي تو عمل ....
خيلي دوره زمونه بدي شده براي هر كار مذهبيت مسخره ات ميكنن
با حجاب بودن خيلي سخته ، اون هايي كه حجاب دارن قدرش رو بدونن
من خيلي دعا ميكنم خدا كمكم كنه الان مدتها ست به محجبه شدن فكر ميكنم ولي نميدونم چرا انقدر سخت شده برام
اعصابم خرد ميشه وقتي سر نماز حجاب رو رعايت ميكنم همش ميگم اينجا مهم نيست بيرون از خونه بايد حواسم باشه ولي وقتي ميرم بيرون تو جو بيرون قرار ميگيرم اصلا نميتونم محجبه بشم

[="Arial"][="Blue"]

بهاار;665876 نوشت:
اما

سلام دوست عزیز
به شما تبریک میگم که این تصمیم رو گرفتید در این سایت می تونید کلی دوست چادری باکلاس دانشگاه رفته پیدا کنید
گاها مارو هم مسخره می کنند وحتی بعضی از ماها از طرف خانواده دچار مشکل هستیم
اما باید این ذهنیت را به بقیه القا کنید که این پوشش من چند متر پارچه ی مشکی نیست شخصیت وطرزتفکر ودر نهایت عشق من هست
شاید اولش سخت باشد ولی به مرور زمان حل میشودوجا می افتد قطعا خداهم کمکتان می کند[/]

بهاار;666735 نوشت:
اتفاقا من خيلي ادم مستقلي هستم نميدونم چرا سر چادر انقدر اعتماد به نفسم كم شده Sad
همه ي اينها به كنار نميدونم چرا وقتي موهام رو ميذارم تو انقدر حس حجالت بهم دست ميده
مشكل اصليمه

فکر میکنی تغیر ظاهر دادی مورد توجه قرار میگیری تو فکرشون چیزی میگن در موردت خجالت میکشی
میگذره اولش میگذره الان چادری هم بودی میخواستی چادرت رو برداری همین حالو داشتی
کلا هر تغیری میخواستی تو ظاهرت بدی همین حالو داشتی عادت میکنی
میگم که اگه واقعا دوست داری مطمئن باش که فقط اولش سخته دلتو بزن به دریا
من میگم مثل این رفیق ما تو هم یه دفعه ای چادر سر کن برو بیرون که خجالتت بریزه فقققققققط و فقططط یه هفته است یه هفته که سر همه کلاسات بری حله دیگه خجالت نمیکشی
یعنی نمیخواد مانتو بپوشی و با حجاب باشی که وسط راه باز موهاتو بذاری بیرون چادر سر کن که خجالتت بریزه یه دفعه ببینن تموم شه بره پی کارش بچسب به درس و مقشت
بحث اینکه حفظ حجاب دستور خداست و دیده شدن مو کلی گناه و عذاب داره به کنار بحث اینکه اصلا حق نداریم جلب توجه کنیم جلوی نامحرم این هم به کنار شخصیت آدمو قوی میکنه

شايد باورتون نشه وقتي امروز رفتم بيرون اولش كه موهام رو گذاشتم تو از استرس دست و پاهام يخ كرده بود احساس خجالت شديد، اخر سر كه روسريم رو دادم عقب ارامش بهم برگشت و اروم شدم :Ghamgin:

[="Arial"][="Blue"]

بهاار;666735 نوشت:
مشكل اصليمه

دوباره سلام
از همین اول اگر راهتون رو مشخص کنید دوستان جدیدتان هم مثل خودتان خواهند بود
در مورد خواهرتون باید عرض کنم از اول باید قاطعیت داشته باشید واصطلاحا کم نیارید
می تونید از مادرتون کمک بگیرید
اگر کسی توهین کرد بگویید دوست داری من هم به عشق تو توهین کنم؟
باید بدونید شما کار درست رو انجام میدین و خدا باشماست

عزیزم اگه بابت تمسخر و طرد شدن دوستات میترسی لازم نیست مدل چادر مشکی ساده یا ملی بکنی
الان انقدر چادرای جدید و خوشگل اومده
من از اونا سرم میکنم با اینکه خیلی از دوستامم تیپ انچنانی میزنند و... به خاطر تیپ خوب مدلای قشنگ روسری و چادر سر کردنم خیلی خوب و عادی هم بیرون میریم و هیچ مشکلی هم نیست
شما اگه میخوای چادری بشی با توجه به خواهرت و دوستات یه چادری شیک بشو روسری های رنگی و مدل های قشنگ ببند
چادرهای خوشگل و رنگی(البته نه تمام رنگی شال و قسمتیش ساتن رنگیه)بپوش و...
از لحاظ تیپ و ظاهر خواستی بگو خصوصی برات عکس و فایل مدلا رو بفرستم
ولی اعتقادی شرمنده من خودم هنوز درگیرم:khandeh!:
ولی کلا تو زندگیت اگه چیزیو از ته دل میخوای انجام بده
زندگی تو نه خواهرت نه دوستت هرکاری میخوای بکن بعدا حسرت و پشیمونیش نمونه واست تو هرتصمیمی در زندگیت

ولی خوش به حالت حداقل حرف دلتو میدونی من موندم
الان چادریم اما یه بار میگم درش بیارم یه بار میگم نه بپوشم یه بار ارایش یه بار نه ساده ...
حداقل درگیری ذهنی نداری با خودت که چی میخوای

اول بگم اگه میخوای چادر پوشی دوروز دیگه درش بیاری نپوش والا غیرتن....

اما اگه ن! قصدت جدیه!!
اینجور شرو کن...فعلا فقط بعضی جاها به بهانه ای بپوش..بعد کم کم بگو عادت کردم دیگه....:Nishkhand:

لایرا;666749 نوشت:
عزیزم اگه بابت تمسخر و طرد شدن دوستات میترسی لازم نیست مدل چادر مشکی ساده یا ملی بکنی
من از اونا سرم میکنم با اینکه خیلی از دوستامم تیپ انچنانی میزنند و... به خاطر تیپ خوب مدلای قشنگ روسری و چادر سر کردنم خیلی خوب و عادی هم بیرون میریم و هیچ مشکلی هم نیست
شما اگه میخوای چادری بشی با توجه به خواهرت و دوستات یه چادری شیک بشو روسری های رنگی و مدل های قشنگ ببند
زندگی تو نه خواهرت نه دوستت هرکاری میخوای بکن بعدا حسرت و پشیمونیش نمونه واست تو هرتصمیمی در زندگیت

اين مدل هاي مختلف چادر رو خودمم دوست دارم من فقط مشكلم سر مو گذاشتن تو هست وگرنه فكر نكنم مدل چادرم خيلي براي دوستهام فرق كنه
من دقيقا ايرادم همون اعتقاديه ، اگه باورم قلبيه پس چرا عملي نميشه ، اگه قلبي نيست پس علاقه ام به چادر چيه اين وسط

[="Black"]

بهاار;666722 نوشت:

سلام.
هدف شما از محجبه شدن چیه؟
مثلا می خواهید بگید خیلی مذهبی هستید یا چی؟
مگه ما نتو چشه؟
مگه نگفتید مادرم مذهبیه اما با مانتو پوشیده،مگه مانتو چه اشکالی داره شما هم مثل مادرتون باشید؟
اصلا موتون هم بیرون باشه،چند تار ناقابل مو تو باشه یا بیرون چه فرقی داره؟
چرا به ظاهر دین چسبیدید و باطنش رو رها کردید؟ اخلاق و رفتار مهمتره یا ظاهر؟

تذکر:غیر از کسی که از ایشون سوال کردم لطفا کس دیگه ای جوابی نده من از این سوال ها هدفی دارم که بعدا مشخص میشه
[SPOILER]
باید دید اصلا ایشان دلیلشون چیه چون عقیده راسخ در تصمیم خیلی موثره
[/SPOILER][/]

یاس...;666753 نوشت:
اول بگم اگه میخوای چادر پوشی دوروز دیگه درش بیاری نپوش والا غیرتن....

اما اگه ن! قصدت جدیه!!
اینجور شرو کن...فعلا فقط بعضی جاها به بهانه ای بپوش..بعد کم کم بگو عادت کردم دیگه....:Nishkhand:

اين پيشنهاد خوبه هاااا
نظر بقيه چيه؟!

بهاار;666756 نوشت:
اين مدل هاي مختلف چادر رو خودمم دوست دارم من فقط مشكلم سر مو گذاشتن تو هست وگرنه فكر نكنم مدل چادرم خيلي براي دوستهام فرق كنه
من دقيقا ايرادم همون اعتقاديه ، اگه باورم قلبيه پس چرا عملي نميشه ، اگه قلبي نيست پس علاقه ام به چادر چيه اين وسط

نمیدونم من که بچه بودم واسه چادر پوشیدنم جنگ صلیبی شد به زور خودم پوشیدم یعنی انقدر حرف خوردم(جز پدرم که تشویق میکرد حمایت و فول امکانات جهت ثبات من!)
اما الان واقعا تا 70درصدی در اوردنش رفتم:Ghamgin:

رحمت;666757 نوشت:

سلام.
هدف شما از محجبه شدن چیه؟
مثلا می خواهید بگید خیلی مذهبی هستید یا چی؟
مگه ما نتو چشه؟
مگه نگفتید مادرم مذهبیه اما با مانتو پوشیده،مگه مانتو چه اشکالی داره شما هم مثل مادرتون باشید؟
اصلا موتون هم بیرون باشه،چند تار ناقابل مو تو باشه یا بیرون چه فرقی داره؟
چرا به ظاهر دین چسبیدید و باطنش رو رها کردید؟ اخلاق و رفتار مهمتره یا ظاهر؟

تذکر:غیر از کسی که از ایشون سوال کردم لطفا کس دیگه ای جوابی نده من از این سوال ها هدفی دارم که بعدا مشخص میشه
[SPOILER]
باید دید اصلا ایشان دلیلشون چیه چون عقیده راسخ در تصمیم خیلی موثره
[/SPOILER]

هدفم اينه كه گناه نكنم اگه بي حجابي گناه نبود من اصلا سراغ حجاب نمي رفتم فقط به خاطر گناه بودنش ميخوام ترك كنم
نه اصلا هدفم اين نيست كه بگم خيلي مذهبيم از عذاب خدا تو اون دنيا ميترسم
مانتو محجبه حس ميكنم بد تيپ ميشم ، سن بالا ميشم
مادرم فقط مؤهاش رو ميذاره تو ولي مانتوهاش إيراد داره خيلي گشاد نيست
واقعا اگه فرقي نداشت پس چرا خدا حرام كرده ؟!
اين سوالتون سخته جواب بدم چون هنوز باطن دينم رو نفهميدم ! همش باور قلبيمه

من برم نماز بعد ميام جواب سؤال هاتون رو ميدم جناب رحمت

[="Arial"][="Blue"]

لایرا;666749 نوشت:

سلام
حکمت چادر پوشیدن به اینه که جذابیت ظاهری خانم ها از دید نا محرم پوشیده باشه
با روسری رنگی و مانتوی شیک موافقم ولی چادر هایی که شما گفتید خیلی نظر دین رو تامین نمی کنه چون خانم روخیلی قشنگ ترمیکنه
البته با شما آشنایی دارم که خلاف میل باطنی چادر سر می کنید ولی نمره این چادر ها بیست نیست

بنت الحسین;666762 نوشت:

[=arial]سلام
حکمت چادر پوشیدن به اینه که جذابیت ظاهری خانم ها از دید نا محرم پوشیده باشه
با روسری رنگی و مانتوی شیک موافقم ولی چادر هایی که شما گفتید خیلی نظر دین رو تامین نمی کنه چون خانم روخیلی قشنگ ترمیکنه
البته با شما آشنایی دارم که خلاف میل باطنی چادر سر می کنید ولی نمره این چادر ها بیست نیست

این چادر ها کاملا پوشیده هستنا
هی کاش میشد یه دل بشم الان که شرایط جوری میتونم دربیارم(البته بعد جنگ و جدل و بحث های طولانی)دودلم
امتحانی تا یه جا رفتم با اینکه از روزای دیگه ارایش کمتر مقنعه سرم بود نه روسری مانتو پوشیده تر و جای لگ و ساپورت و ... شلوار لی پوشیدم حس خیلییی بدی داشتم مثل اینکه سر لخت برم بیرون تا یه هفته هرشب خواب میدیدم تو اون مسیر با تاپ وشلوارک سر لخت میرم در این حد فشار روانی
اما میپوشمم حس خوبی ندارم
حس میکنم بد تیپ و بد فرم میشه هیکلم زمستون که با پالتو میشم...
خود درگیر شدم رفت:Ghamgin:

لایرا;666766 نوشت:
این چادر ها کاملا پوشیده هستنا
هی کاش میشد یه دل بشم الان که شرایط جوری میتونم دربیارم(البته بعد جنگ و جدل و بحث های طولانی)دودلم
امتحانی تا یه جا رفتم با اینکه از روزای دیگه ارایش کمتر مقنعه سرم بود نه روسری مانتو پوشیده تر و جای لگ و ساپورت و ... شلوار لی پوشیدم حس خیلییی بدی داشتم مثل اینکه سر لخت برم بیرون تا یه هفته هرشب خواب میدیدم تو اون مسیر با تاپ وشلوارک سر لخت میرم در این حد فشار روانی
اما میپوشمم حس خوبی ندارم
حس میکنم بد تیپ و بد فرم میشه هیکلم زمستون که با پالتو میشم...
خود درگیر شدم رفت:Ghamgin:

[=arial]خیر دوست عزیز کاملا پوشیده نیست چون معمولا دستاش رو تنگ می دوزند و دکمه یا زیپ ندارد وبا دست هم نمی شود نگه داشت
لایرای عزیز تا کی می خوای با فطرت وضمیر پاک خودت بجنگی
فطرت انسانی تو دوست داره با حجاب وخوب باشه ولی به خاطر یه سری طرز تفکر درست یا غلط سرکوبش می کنی

سلام بهار عزيز
چه قدر خوش حالم كه شما اين تصميم رو گرفتي ، ببين من خودم تو خانواده مذهبي بودم سر چادر سر كردنم هيچ اذيتي نشدم فقط ميتونم مثل بقيه دوستان كمكت كنم
ولي أمثال نهال و كاربر شكر خيلي ميتونستن الان كمكت كنن كه جاشون خاليه
پيشنهاد ميكنم حتما تاپيك نهال رو بخوني با شرائط سخت خانوادگيش و تحقير هاي پدرش نه تنها چادرش روبر نداشت بعد يه مدت هم پوشيه زد
ولي فكر نكنم خانواده تو مثل خانواده نهال سخت گير باشن ، فقط باورقلبي و اعتقاد محكم به خدا راه حل شماست ، هرچه قدرم ما تلاشمون رو بكنيم تا خودت نخواي نميشه
حتما برو تاپيكش رو بخون نهال كاملا بي حجاب بود و اين قدر عوض شد ولي تو كه وضع حجابت انقدر بد نيست حتما راحت تر ميتوني كنار بياي البته به قول دوستان تمسخر ها تموم نميشه فقط اهميتش بايد برات از بين بره

بهاار;666758 نوشت:
اين پيشنهاد خوبه هاااا
نظر بقيه چيه؟!

من مخالفم اين روش جرات و جسارت رو ازت ميگيره
مثل نهال باش چادر سر كرد واسه حرف هيچ كس هم تره خرد نكرد ، ( چه قدر جاش خاليه ، خدا كنه هر جا هست حالش خوب باشه ما كه مرديم از نگراني ): )
مگه اون موقع كه خدا داره به اعمالمون حسابرسي ميكنه بقيه به دادمون ميرسن كه نظرشون مهم باشه الان ؟
همش وسوسه شيطانه شك نكن همش ترديد ميندازه تو دلت ته دلت رو خالي ميكنه

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
خوش به حال آغازگر تاپیک ....
خدا امثال ایشان را زیاد کند....

البته چادری شدن شما قطعا پس از مدت کوتاهی برای همه عادی خواهد شد اما...
اگر تمام عالم هم شمارا خدای نکرده مسخره کنند.....می ارزد به یک لبخند رضایت حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف....

راضی کردن همه ی مردم، محال است...حتی خداوند هم چنین نکرده....

امتحان شما همین است....اینکه آیا شما رضایت خدا را بر رضایت خلق، مقدم می دانید یا خیر.

اگر کسی شما را در این راه مسخره کند، مطمئن باشید اجر و ثواب شما چندین برابر می شود....کسی که در راه خدا تمسخر بشنود مسلما پاداش دارد...
هرگاه کسی شما را مسخره کرد با خود بگویید "یک عده در راه خدا جان دادند و حاضر شدند خون هایشان ریخته شود...من حاضر نیستم در راه خدا دوتا تمسخر بشنوم؟!"

التماس دعا

[="Black"]

بهاار;666760 نوشت:
اگه بي حجابي گناه نبود من اصلا سراغ حجاب نمي رفتم

بهاار;666760 نوشت:
مانتو محجبه حس ميكنم بد تيپ ميشم ، سن بالا ميشم

من سوالات دیگری هم داشتم اما با توجه به اینکه گفتید اگر بی حجابی گناه نباشد شما سراغ حجاب نمی روید و یا چون با مانتو محجبه احساس بدتیپی می کنید یا سن بالا می شوید بهتر می دانید از چادر استفاده کنید نیازی به ادامه طرح آن سوالات ندیدم چون در مورد قسمت اول باید با فلسفه حجاب آشنا شوید که اصلا حجاب برای کرامت زن است و گناه هم نباشد اگر کسی فلسفه آن را بداند به دنبال آن خواهد رفت اما لازم می دانم در مورد قسمت دوم حرفتون و مطالب دیگه ای که گفتید اینجا یک کتاب را معرفی کنم که با توجه به شرایط شما مفید خواهد بود کتاب دختران راهی دیگر (Daughters of Another path) . ماجرای زن های آمریکایی است که اصلا با اسلام آشنا نبوده اند و اسلام را پذیرفته اند . دخترهایی که در محیط آلوده ی آمریکا اعلام می کنند که ما به سراغ اسلام آمده ایم و حرف هایی برای گفتن داریم . با وجود اینکه جامعه یک جامعه ی برهنه است و برهنگی در آنجا مدال افتخار تلقی می شود .
در یکی از نامه ها این خانم ها این را نوشته اند که دوست داریم مردم آمریکا بدانند که ما انسان هایی درست مانند آنها هستیم . ما نگران آینده و خواهان صلح هستیم . اعتقادات مذهبی راسخی داریم و سعی می کنیم که شیوه ی زندگی ما مورد قبول خداوند باشد . نگفته مورد قبول همه باشد . شما یقین بدانید که اگر بخواهید همه را راضی کنید نمی توانید . بقول قرآن تو می خواهی این همه آدم را راضی کنی ؟ برو سراغ خداوند اگر خدا را راضی کنی او واسطه ی تو و بقیه خواهد شد .
اول شاید سخت باشد ولی بعد این قدرت را پیدا خواهی کرد . حالا ببینید این زن های آمریکایی مسلمان چه توصیه ای برای بقیه زن های آمریکایی دارند می گویند: شوهرم من را مجبور به پوشیدن این نوع لباس نکرده است و به من ستمی روا نداشته است . چون بعضی از افراد فکر می کنند که حجاب مربوط به خودخواهی مرد است درصورتی که نمی دانند این نهایت آزادی زن است .

این خانم مسلمان این را می گوید که من آزاد هستم ، آزاد از بند مد ، از قید و بند لباس ها ، مو ، کفش و هرچیزی از این قبیل . از آمریکا و آمریکایی ها متنفر نیستم . هنوز مسیح (ع) را دوست دارم و خدایی را که او از آن عروج کرده می پرستم . از یهودیان متنفر نیستم . چیزی که از آن بیزار هستم : بی عدالتی ، دروغ ، بی دینی ، تبعیض ، سقط جنین ، بی عفتی و سرپیچی از فرامین خداوند است . زیرا خدای محمد (ص) را دوست دارم .
این کتاب در حقیقت فضایی را برای این دوستان که در فضاهای حریم شکن و هنجار شکن زندگی می کنند فراهم کرده و کتاب خوبی است. خوش است که حسن دلبران گفته آید در حدیث دیگران .
ما باید ببینیم زن ها و دخترانی که در فضای کاملاً غیر دینی زندگی می کنند و اتفاقاً پوشیدن حجاب برای آنها تبدیل می شود به یک پروژه ی فوق العاده سخت چطور عمل کرده اند.

و کتاب دیگر هم کتاب مسئله حجاب شهدی مطهری است که خواندن آن هم مفید است.[/]

سلام بهاار جان .
با مطالبت واقعا از ته ته ته دل خوشحال شدم آبجی گلم. حس فوق العاده ایه

منم اون اوایل مشکل شما رو داشتم. به زور و فقط با حمایت داداشم چادر خریدم(چون اول دبیرستان بودم سر پولشم مشکل داشتم:Nishkhand: (
ینی تو فامیل هر کی میدید یه تیکه مینداخت البته حمایت هایی هم بود. تیکه های من بیشتر از طرف پسرای فامیل بود. مثلا اولین باری که تصمیم گرفتم از ساق دست استفاده کنم، پسرخاله م کلی مسخره ام کرد که "ما قدیما دیده بودیم جوراب مال پاست نه دست" و یا "شبیه شاطرا شدی " و ...

کتابخانه عمومی شهر تو کوچه ما بود واااای ینی میومدم از جلو این پسرا رد شم همه اش دست و پا بهم می پیچید. ماشاءالله همچین کم لطفی هم نمی کردن هیچ وقت:Cheshmak:

من متاسفانه خواهر ندارم اما دو تا دخترخاله دارم که چون دیوار بدیوار هم بودیم شبیه خواهر بودیم . مدرسه با هم بیرون با هم. یه مدلی شبیه شما و خواهرتون. دقیقا تیپ اونا با من متفاوت بود. اوایل خب خیلی سخت بود واسم. اما به قول استاد امین تموم تلاشمو کردم که بعد چادری شدن رفتارم خیلی بهتر هم بشه که بهونه ای دست کسی ندم. باورتون نمیشه داداشش ینی همون پسرخاله ام که تیکه مینداخت می گف من موندم این دوتا چه جوری با این اختلاف عقیده و ظاهر شدید، انقد با هم جورن. طوری که وقتی من از دانشگاه قبول شدم و از هم دور شدم از دلتنگی پرپر میزدیم.

بذار ابجیت ببینه براش برا دلش برا رابطه خواهری تون بال بال میزنی و تصمیمت هیچ اثری رو رابطه تون نداره.رفته رفته ذهنیت شون نسبت بهت عوض میشه. به قول دوستان اگه تیکه هاشونو با شوخی جواب بدی وقتی استواریت رو ببینن به خاطر اعصاب خودشونم که شده دست ورمیدارن

برعکس شما بهاار جان من اعتماد بنفسم از بچگی پایین بود اما چادر خیلی این مساله رو واسم جبران کرد. همیشه اینجوریه که وقتی از یه نظر در اقلیت باشی مجبور میشی واسه اثبات نظرت بیشتر تلاش کنی و این اعتماد بنفس و لذت فوق العاده و غیر قابل وصفی داره. در واقع خلاف جهت آب شنا کردن آدمو قوی می کنه و یه جورایی احساس تک (نه تنها) بودن میکنی

یکی از چیزایی که منو تو این راه کمک کرد شرکت تو کلاسای قرآنی بود. چون اونجا با استاداش با دوستای جدیدم دغدغه هام رو مطرح می کردم یا تیکه هایی که بهم زده بودنو ناراحتم کرده بود یا شبهه هایی که بهم وارد کرده بودن و ... و این هم فکری ها ادمو خیلی قوی تر میکنه.
الان هیشکی دیگه اون تیکه هاش یادش نیس.همه منو به عنوان کسی که یه ارزشی رو انتخاب کرده و پاش وایساده میشناسن واسه همین مورد اعتماد شدم برا همون ادما.

بهاار جان سعی کنین این مساله رو سریع تر حلش کنین با خودتون. چون یکی از کارای شیطان اینه که بعد دیدن رغبت آدما به یه چیزی ،سعی در سنگین تر کردنش می کنه. فقط کافیه چند روز تحمل کنی. همین.

یه توسلی هم به حضرت زهرا(س) داشته باشین. صمیمانه به عنوان دختر این قرن شون بشینین باهاشون حرف بزنین و از شون بخواین خودشون حامی تون باشن.
باور کنین من باور نمی کردم الان به اینجا برسم. کسایی که حجابمو نمی پذیرفتن حالا...
اینا فقط نتیجه صبر شماس برا خدا . روایت داریم که شما رابطه تون رو با خدا اصلاح کنین خدا رابطه شما رو با مردم اصلاح می کنه.
استادمون هم یه روایت می گفتن به این مضمون که هر کس به خاطر خدا کاری رو انجام بده خدا ابهت اونرو تو دل مردم میندازه . من دقیقا این واسم ثابت شده.

خدا از ما فقط یه قدم میخواد بقیه اش دست خودشه.
مگه غیر اینه که دل ها فقط دست خداس؟ دل خواهرتون و بقیه رو بسپارین دست خدا
یا مقلب القلوب
راستی نمازت قبول آجی

واقعا عذر می خوااااااااااااااااام انقد طولانی شد

بهاار;666743 نوشت:
شايد باورتون نشه وقتي امروز رفتم بيرون اولش كه موهام رو گذاشتم تو از استرس دست و پاهام يخ كرده بود احساس خجالت شديد، اخر سر كه روسريم رو دادم عقب ارامش بهم برگشت و اروم شدم :Ghamgin:

خواهر گرامی خجالت نداره که...خجالت از چی؟ خجالت از کی؟

با سلام
ببینید خواهر محترم ، یوقت هست که آدم میگه نظر و نگاه مردم برام مهم و از اینکه خداوند متعال و اهل بیتش علیهم السلام و برای شما که خانم هستید حضرت زهرا (س) نگاهش کنند و براش دعا کنند اصلا مهم نیست ، خب در این وضعیت کاملا معلوم که اون شخص حرف خدارو گوش نکرده و برای جلب رضایت بنده خدا دست به انجام کاری میزند که بندگان خدا خوششون میاد ، و خب این هم واضح است که در زمان حال که در دوران آخرالزمان به سر میبریم طبق حدیثی دیندار بودن مانند نگه داشتن آتش در کف دست است پس معلوم میشود که در این دوران بیشتر تفکرات مردم ، تفکرات ضد ارزشی میباشد و کسی که بخواهد طبق نظر مردم زندگی خودش را بسازد به احتمال بسیار زیاد دچار گناه شده و دیگر مورد توجه خداوند متعال و اهل بیتش اونطور که باید قرار نخواهد گرفت
حال همینکه شما میگویید از چادر خوشتون میاد ، نشان دهنده ی این است که نگاه خدا و اهل بیتش علیهم السلام رو بر نگاه مردم ترجیح داده اید ولی از طرفی هم میفرمایید که از حرف مردم و اینکه شمارو ترک کنند و .... می ترسید که این هم بیانگر آن است که نگاه مردم هم برای شما مهم است و این نشان میدهد که شما هم خدا را میخواهید و هم خرما را ، و این موضوع زیاد جالب نیست و شما باید یکی را انتخاب کنید که مسلما اگر فرد با ایمانی باشید خدا را انتخاب خواهید کرد و چادر سرتان کرده و قید تمامی سخنان و رفتار های دوستان و آشنايان خود را خواهید زد و اینجا می شود که نگاه حضرت زهرا (س) بطور ویژه متوجه شما خواهد شد
و برای اینکه دوستان شما از شما قطع ارتباط نکنند شما سعی نمایید با رفتار و کردار درست و محبت زیاد ( حتی با وجود اینکه شما را مسخره میکنند ولی خیلی راحت از کنار مسخره کردن آنها بگذرید و به روی خودتان نیاورید ) آنها را به خود و دین و حجاب خود علاقه مند نمایید که آنها هم با دیدن این رفتار شما از بانوان با حجاب خوششان آمده و خودشان هم بدنبال حجاب بروند
بنده درست است که دختر نیستم ولی برای پسر ها هم قضیه ی ریش مطرح است که بنده هم تا مدتی پیش بدلیل مسخره شدن توسط فامیل و دوستان ریش کامل نمیگذاشتم ولی به لطف الهی از محرم سال گذشته تصمیم خودم را جدی کرده و ریش گذاشتم و پای اعتقاداتم هم ایستادم ، یه مدتی هم توسط برخی از افراد مورد تمسخر واقع شدم ولی بهشون اعتنایی نکردم و وقتی آنها هم دیدند که بنده سر اعتقادات خودم محکم ایستاده ام دیگر دیدند که حرفشان تاثیری ندارد و از مسخره کردن دست برداشتند و ارتباط ما مثل قبل و حتی بهتر از قبل هم ادامه یافت ، البته در اینجا نباید از رفتار و گفتار و کردار خوب و شوخ بنده در برخورد با رفتار زننده آنها غافل بود
یادتون نره که اون چیزی که ارزشمند است نگاه خداوند متعال و اهل بیتش علیهم السلام میباشد و سعی نمایید تا جایی که ممکن است راهی را انتخاب کنید که آنها دوست دارند و خوششان می آید
ان شاء الله که بتوانید بهترین تصمیم رو بگیرید و از فتنه های آخرالزمان در امان بمانید
التماس دعا
یا علی مدد

mehrant;666777 نوشت:

سلام آقای دکتر

خب برای بار اول این خیلی طبیعیه. منم اولش با وجود اینکه عاشق چادر بودم واااااقعا واسم سخت بود همه اش حس می کردم بقیه تو خیابون فقط چششون به منه و همه متوجه تغییرم شدن:ok:
من حس می کنم تنها راه بیرون رفتن از این حالت فقط و فقط استقامت و وایسادن پای انتخابه.
راستی بهاار جون این ماه بهترین موقع استا

mehrant;666777 نوشت:

راستشو بگم میفهمم چی میگه بهار جان
من خودم قیافه ام خوبه و قشنگم(نگید تعریف میکنه نظر اطرافیانه)اما بی ارایش حتی تا سر کوچه هم نمیرم
حس میکنم شبیه زامبیا میشم:khandeh!:با اینکه همه میگن تو دیگه واسه چته
همین حس یخ زدگی رو دارم

رحمت;666772 نوشت:

یک کتاب را معرفی کنم که با توجه به شرایط شما مفید خواهد بود کتاب دختران راهی دیگر (Daughters of Another path) . ماجرای زن های آمریکایی است که اصلا با اسلام آشنا نبوده اند و اسلام را پذیرفته اند . دخترهایی که در محیط آلوده ی آمریکا اعلام می کنند که ما به سراغ اسلام آمده ایم و حرف هایی برای گفتن داریم . با وجود اینکه جامعه یک جامعه ی برهنه است و برهنگی در آنجا مدال افتخار تلقی می شود .
در یکی از نامه ها این خانم ها این را نوشته اند که دوست داریم مردم آمریکا بدانند که ما انسان هایی درست مانند آنها هستیم . ما نگران آینده و خواهان صلح هستیم . اعتقادات مذهبی راسخی داریم و سعی می کنیم که شیوه ی زندگی ما مورد قبول خداوند باشد . نگفته مورد قبول همه باشد . شما یقین بدانید که اگر بخواهید همه را راضی کنید نمی توانید . بقول قرآن تو می خواهی این همه آدم را راضی کنی ؟ برو سراغ خداوند اگر خدا را راضی کنی او واسطه ی تو و بقیه خواهد شد .
اول شاید سخت باشد ولی بعد این قدرت را پیدا خواهی کرد . حالا ببینید این زن های آمریکایی مسلمان چه توصیه ای برای بقیه زن های آمریکایی دارند می گویند: شوهرم من را مجبور به پوشیدن این نوع لباس نکرده است و به من ستمی روا نداشته است . چون بعضی از افراد فکر می کنند که حجاب مربوط به خودخواهی مرد است درصورتی که نمی دانند این نهایت آزادی زن است .

این خانم مسلمان این را می گوید که من آزاد هستم ، آزاد از بند مد ، از قید و بند لباس ها ، مو ، کفش و هرچیزی از این قبیل . از آمریکا و آمریکایی ها متنفر نیستم . هنوز مسیح (ع) را دوست دارم و خدایی را که او از آن عروج کرده می پرستم . از یهودیان متنفر نیستم . چیزی که از آن بیزار هستم : بی عدالتی ، دروغ ، بی دینی ، تبعیض ، سقط جنین ، بی عفتی و سرپیچی از فرامین خداوند است . زیرا خدای محمد (ص) را دوست دارم .
این کتاب در حقیقت فضایی را برای این دوستان که در فضاهای حریم شکن و هنجار شکن زندگی می کنند فراهم کرده و کتاب خوبی است. خوش است که حسن دلبران گفته آید در حدیث دیگران .
ما باید ببینیم زن ها و دخترانی که در فضای کاملاً غیر دینی زندگی می کنند و اتفاقاً پوشیدن حجاب برای آنها تبدیل می شود به یک پروژه ی فوق العاده سخت چطور عمل کرده اند.

و کتاب دیگر هم کتاب مسئله حجاب شهدی مطهری است که خواندن آن هم مفید است.

إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿الأحقاف: ١٣﴾
شرط عدم خوف از اتفاقاتی که از انجام فعل صحیح ممکن است به وجود بیاید اعتقاد راسخ است به آنچه که می خواهید در مورد ان استقامت کنید (قالوا ربنا الله) و اگر اعتقاد راسخ به وجود آمد و استقامت شد (ثم استقاموا) دیگر خوفی از هیچ کس و افعالش خواه تمسخر باشد یا ... نخواهد بود (فلا خوف علیهم)

لایرا;666783 نوشت:
من خودم قیافه ام خوبه و قشنگم(نگید تعریف میکنه نظر اطرافیانه)اما بی ارایش حتی تا سر کوچه هم نمیرم
حس میکنم شبیه زامبیا میشم

چه وضعی بشه اون زمانی که لوازم ارایشی ایران تحریم بشه. خدا کمکمون کنه.

بهار جان امیدوارم به خواسته ات برسی دوست داشتم بیشتر کمک کنم ولی خودمم...
دوستان عزیز لطفا تو دعاهاتون حداقل واسه این مورد منو هم دعا کنید از این معلق بودن و کشمکش دربیام

mohamad313;666786 نوشت:
چه وضعی بشه اون زمانی که لوازم ارایشی ایران تحریم بشه. خدا کمکمون کنه.

همون وضعی اگه مکمل های ورزشی رو قطع کنند واسه اقایون اتفاق میفته:khandeh!:
ولی جدا از شوخی میگم قیافه ام خیلی هم خوبه خدا رو شکر بابتش اما حسم اینه نمیخوام عقب بمونم یا بد باشم میخوام بهترین وجه ممکن باشم همه جا

لایرا;666787 نوشت:
بهار جان امیدوارم به خواسته ات برسی دوست داشتم بیشتر کمک کنم ولی خودمم...
دوستان عزیز لطفا تو دعاهاتون حداقل واسه این مورد منو هم دعا کنید از این معلق بودن و کشمکش دربیام[/QUOTE
انشاءالله كه خدا ياري مي كند.

:ok:

لایرا;666783 نوشت:
راستشو بگم میفهمم چی میگه بهار جان
حس میکنم شبیه زامبیا میشم:khandeh!:با اینکه همه میگن تو دیگه واسه چته
همین حس یخ زدگی رو دارم

بر عكس من يه دقه هم نميتونم اين مواد شيميايي رو روي صورتم تحمل كنم
درسته ارايش چهره رو قشنگ تر ميكنه ولي معصوميت چهره رو ميگيره و به مرور طبيعي بودن و تازگي چهره رو
شما كه اومدي تو گروه ما مثل ما حجاب كن ديگه انقدر ارايش نميكني خخخخخ
بد ميگم لايرا جون ؟:Cheshmak:

كسيكه كه بوجود خودش واقف نيست و به زيبايي خدادادي خود قانع نيست و در خود احساس ضعف و كمبود مي كند ،با آرايش و يا پوششي نامتعارف ميخواهد به اين به ظاهر كمبودهايش نقاب بزند،از آنجا كه اين تصوير واقعي او نيست براي اطرافيان جذابيتي ندارد و پس از مدتي خود فرد را نيز دلزده مي كند پس بايد به داشته هاي خود اعتماد و بر خداي بزرگ توكل داشت.

موضوع قفل شده است