صفحه 1 از 60 1231121314151 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مي خوام چادري بشم ولی از نگاه بقيه می ترسم

نوشته
    33
    حضور
    8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    373

اشاره مي خوام چادري بشم ولی از نگاه بقيه می ترسم

من تو خانواده ي تقريبا مذهبي بزرگ شدم مثلا مادرم چادر سر نميكنه ولي با مانتو حجاب كاملي داره ، البته فاميل هامون محجبة نيستن ولي مادرم محجبة است منم مانتو مي پوشم خيلي كم هم موهام رو بيرون ميذارم ولي الان همش عذاب وجدان دارم ميدونم كارم گناهه ولي اعتماد به نفس ندارم انجامش ندم ، حس ميكنم وقتي با حجاب ميشم چهره ام زيباييش از بين ميره
    اما
    الان ته دلم ميخوام كه محجبه بشم مخصوصا به چادر علاقه پيدا كردم ، مادرمم مخالفتي نداره ولي چند تا مشكل دارم
    يكيش از دست دادن دوستهامه ، يكبار غير مستقيم گفتم كلي مسخره ام كردن ، برام سخته جلوشون اينجور بيام
    دومين مشكلم خواهرمه كه خيلي قرتي هست ميدونم همش ميخواد مسخره ام كنه و بعد دختر هاي فاميل ...
    كلا از حرف و حديث ها ميترسم
    ولي ته دلم خيلي علاقه پيدا كردم به چادر ، دختر چادري ميبينم بهشون غبطه ميخورم
    ميخوام اون هايي كه مثل من بودن بگن چيكار كردن كه نظر بقيه براشون مهم نيست ديگه ؟!
    ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۸/۰۶ در ساعت ۰۹:۲۸

2. صلوات ها 58

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

مي خوام چادري بشم ولی از نگاه بقيه می ترسم

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 21

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4652

سلام

اینکه شما به چادر علاقه مند شده اید بسیار خوشحال کننده است و قطعاً همه دوستان از این بابت خوشحال خواهند شد. آرزومندیم همیشه جزو رهروان حضرت زهراء سلام الله علیها باشید.

اما در مورد سوالتان باید عرض کنم با توجه به شرایطی که شما دارید، قطعا با تغییر وضعیت حجابتان از مانتو به چادر، تا مدتی نگاه ها نسبت به شما عوض خواهد شد. حتی به قول خودتان ممکن است تیکه ها و کنایه هایی را هم از دوستان و اطرافیان بشنوید. منتها هیچ کدام از اینها به حدی نیست که برای شما مشکل ایجاد کند؛ چون خیلی زود، چادری‌شدنِ شما برای همه عادی می شود؛ به خصوص که اصل چادری شدن کار موجهی است و لذا ستایش بعضی اطرافیان را هم در پی خواهد داشت؛ چنانچه خواهران زیادی شرایط شما را داشته اند و گفته اند چادری شدن آنها فقط برای چند روز یا چند هفته نقل مجالس بوده و بعد عادی شده است. لذا از این بابت نگران نباشد.

با این حال برای اینکه همین چند روز یا چند هفته اول برای شما سخت نباشد و به قول خودتان، دوستانتان را از دست ندهید یا ... ، پیشنهاد من این است که اگر می توانید، چند تا دوست چادری پیدا کنید و یا اگر دارید، رابطه تان را با آنها بیشتر کنید. در فامیل هم با چادری ها رابطه نزدیکتری برقرار کنید. این کار باعث می شود در مقابل کنایه ها و حرف های دوستان دیگرتان مقاومت بیشتری پیدا کنید و تحت تاثیر آنها قرار نگیرید. در کنار این، برای اینکه دوستان مانتویی خود را هم حفظ کنید، بهترین کار این است که سعی کنید از حرف های آنها ناراحت نشوید و هر چه گفتند، با شوخی پاسخ آنها را بدهید؛ حتی سعی کنید رابطه گرم تری نسبت به قبل داشته باشید؛ تا حدی که که آنها گمان کنند خوش اخلاقی شما نتیجه چادری شدن شماست! با این کار نه تنها آنها را از شما دور نمی شوند؛ بلکه به شما نزدیکتر هم می شوند و حتی می تواند زمینه برای چادری شدن آنها هم فراهم شود
    .
    در مقابل خواهرتان و دخترهای فامیل هم همین برخورد را باید داشته باشید. به عبارتی چادری شدن شما نباید باعث این شود که آنها را در جبهه مخالف ببینید و سر ستیز با آنها پیدا کنید؛ بلکه برعکس باید به آنها نزدیکتر شوید تا الگویی برای آنها و نماد و نشانه ای برای معرفی دین مبین اسلام شوید.

در مورد اینکه می گویید اعتماد به نفس شما با چادر کم می شود، می توان به دو عامل مهم اشاره کرد. یکی میزان اعتقاد و ایمان شما به چادر و محجبه شدن است و دیگری شرایط محیطی شما. اگر شما می خواهید با این مشکل مواجه نشوید باید ابتدا خودتان را از لحاظ ایمانی و اعتقادی تقویت کنید؛ به خصوص در مسئله فلسفه حجاب باید غنی شوید و بدانید چرا می خواهید با حجاب شوید. در کنار این باید محیطی که در آن هستید را هم کمی دستکاری کنید. محیط و اطرافیان شما خیلی می توانند روی شما تاثیرگذار باشند. لذا اگر بتوانید دوستان غیر مذهبی را کم کنید و به دوستان مذهبی خود بیفزایید خیلی راحت تر می تواند در خود تغییر ایجاد کنید و به سمت خدا قدم بردارید. اطرافیان الان شما احتمالا مدگرایی را دال بر برتری افراد می دانند؛ یعنی فکر می کنند هر کسی بیشتر مدگرا باشد، به همان اندازه نسبت بر دیگران برتری دارد؛ در حالی که این تفکر کاملا اشتباه است. ما انسان ها دوبعدی هستیم؛ یعنی علاوه بر اینکه از بدن مادی تشکیل شده ایم و در این دنیای مادی زندگی می کنیم، بعد روحی و معنوی هم داریم که بعد از این دنیا، با آن به حیات خود ادامه خواهیم داد. توجه به زندگی اخروی است که باعث می شود افکار و افعال و رفتار و کردار ما تحول یابد. اگر این نگاه را در خود تقویت کنید و در کنار آن محیط و اطرافیان خود به خصوص دوستانتان را کمی متحول کنید، بعد از مدتی نه تنها با چادر اعتماد به نفس شما از بین نمی رود؛ بلکه بدون چادر احساس پوچی خواهید کرد.

ارتباط گرفتن و استفاده از تجربیات دخترانی که مثل شما حجاب کامل نداشتن و بعدا با حجاب شدند، خیلی می تواند در تقویت روحیه شما و ثابت قدم ماندن در این راه کمکتان کند. در همین سایت هم دختران زیادی هستند که چنین تجربه ای دارند. امیدوارم با شرکت در این بحث و بیان تجربیاتشان موجب تقویت روحیه شما شوند.

در ورای همه اینها، مدد جستن از خالق یکتا و توسل به فرستاده هایش؛ بالاخص مادر این انوار قدسیه؛ حضرت زهرا سلام الله علیها، شدیدا در طی کردن این مسیر یاریتان خواهد کرد.

این تاپیک های را هم مطالعه کنید:

http://www.askdin.com/thread15525-25.html

http://www.askdin.com/thread22073.html

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ در ساعت ۱۹:۱۸

7. صلوات ها 32

نوشته
    823
    حضور
    40 روز 22 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3229

سلام
    خوشحالم از حضورتون در اسک دین
    و مهمتر از اون اینکه میخواین بیاین تو جمع چادری ها
    ببین خواهر من شاید انتخاب یک مسیر کار خیلی راحتی باشه
    ولی تنها چیزی که باعث ارزشمندی اون مسیر میشه
    اولا ثبات و بعد عمل به تمام شئونات اون مسیر هست

پس یا چادر سر نکن یا اگه کردی دیگه بازش نکن
    اگه چادر پوشش همیشگیت باشه کم کم همه مجبورن چادر رو به عنوان جزئی از وجودت بپذیرن
    ولی اگه یه روز با چادر باشی و یه روز با مانتو
    در ذهن همه اطرافیان این سوء تفاهم پیش میاد که تحت تاثیر چادری ها به چادر روی آوردی
    و هیچ بینش و آگاهی نداری

و ثانیا چادر رو با همه سختیهاش قبول کن
    چادر توی باد دست و پاتو میگیره
    توی تابستون خاکی میشه و باعث میشه بیشتر از همه گرمارو حس کنی
    توی زمستون خیس میشه و همه لباساتو کثیف میکنه
    وقتی میری خرید هزارجور مکافات داری واسه برداشتن وسایل
    وقتی چادری بشی دیگه نمیتونی مثل دوستات آرایش کنی
    دیگه نمیتونی زیر چادر هر لباسی که دلت خواست بپوشی
    ...
    چون چادر حرمت داره و باید حرمتشو حفظ کنی
    ولی به نظر من همه این سختیا می ارزه به لبخند خدا

باید از سمت خدا معجزه نازل بشود
    تا دلم ، باز دلم ، باز دلم ، دل بشود ...

9. صلوات ها 22

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

نقل قول نوشته اصلی توسط بهاار نمایش پست ها
    مسخره ام كردن
    سلام همشیره....

شما اراده کن.... هر کی خواست مسخره کنه... حسابشو می رسیم....

ميخوام اون هايي كه مثل من بودن بگن چيكار كردن كه نظر بقيه براشون مهم نيست ديگه ؟!
    من یه جورایی شبیه وضعیت شما بودم..... البته از نوع مردونش...!!!

یه زمانی صورتم چپه تراش بود.....صافه صاف.... تقریبا سه سال پیش در چنین روزایی تو اعتکاف دانشجویی که بودم.... تصمیم گرفتم که دیگه ریش بذارم........ از اعتکاف که اومدیم.... اولین کسی که مسخرم کرد.... فرمانده بسیجمون بود!!....ولی وقتی گفتم: من برای پسندیدن شما که ریش نذاشتم.... از این حرفم خیلی لذت برد.... بعدشم بابت شوخیش ازم عذر خواهی کرد و همو بغل کردیم....

البته من یه امتیازی که داشتم این بود که رفیقام همه بسیجی و مذهبی بودن....... ولی این امتیازی که من داشتم در برابر ایمان قلبی شما پفکم نمی شه.....

بعدشم..... ایام اعتکافم که نزدیکه......

بنابرین التماس دعا

یا علی

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

11. صلوات ها 35

نوشته
    197
    حضور
    9 روز 10 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    1042

سلام دوست جدید و آبجی قشنگم...

حیف نهال نیست...
    وگرنه قشنگ بهت می‌‌گفت راهکارت چیه!

من یه چیز میگم... که دوستان عرض کردن البته...

اول ببین واسه چی می‌خوای چادر بپوشی، واسه کی می‌خوای بپوشی، کی و چی واست از همه مهمتره....
    بعد اون وقت میتونی قاطعانه و محکم تصمیم بگیری!

اگه نظر و دیدگاه دوستات، بچه های فامیل و خیلی های دیگه، نسبت به دیدگاه خدایی که تو رو عاشقانه ( و خیلی بیشتر از همه دوستات) دوستت داره، مهم تر به نظرت اومد...
    مسلما تصمیم می‌گیری که چادر نپوشی!

ولی اگه به جای نگاه کردن به چپ و راست و نگاه های بقیه، یه نگاه به بالا سرت بندازی، حله...
    اون وقته که برق نگاه عاشقانه خدا که خودش محبت حجاب رو توی دل مهربونت کاشته، می‌‌گیردت... و تو هم عاشقانه راه خدا رو ادامه میدی...

بی خیال بقیه..
    خدا رو عشق است!

هرچند میدونم واقعا سخته اون اول ها.. وقتی همه یه جوری نگاهت می‌کنن...
    اما هروقت از نگاه ها و رفتاراشون رنجیدی، فقط یه نگاه به بالا سرت بنداز
    لبخند یکی واسه دنیا وآخرتت کافیه... باور کن آروم میشی... خودش کمکت می‌کنه!
    به اونا هم بگو...
    من به خاطر شما باحجاب نشدم که به خاطر شما حجابم رو بردارم... همین!

بازم آفرین به تو به خاطر این تصمیم زیبا و قشنگت...

علی یارت دختر زهرایی....

صلوات

13. صلوات ها 24

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط 514 نمایش پست ها
    حیف نهال نیست...
    وگرنه قشنگ بهت می‌‌گفت راهکارت چیه!
    به سلامتی 514 اومدید مدتی نبودید دلتنگتان شدیم خدا را شکر این بهار باعث شد دوباره شما رو ببینیم
    واقعا نهال نیستند !!!!!!!!! من که هر کی تو این سایت دیدم که از پوشیه و چادر خوشش میاد فکر کردم نهاله

خوب شد گفتی من که فکر کردم این بهار بینوا هم باز نهاله

15. صلوات ها 12

نوشته
    197
    حضور
    9 روز 10 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    1042

اگه الان حذفمون نکردن به خاطر گفتگوی خارج از بحث!!!!!!

فدای شما!!!! دیگه درس و درگیریه دیگه! دوستان دعا کنن!

واسه نهال هم خیلی دعا کنید... خیلی !
    نه ایشون نهال نیستن... نهال یه هفته ای هست که پیداش نیست! واسش دعا کنید... خوب شه برگرده.

مطمئنم اگه بیاد حرف ها و کمک هاش واقعا به درد بهار جون می‌خوره..
    خب من پرحرفی نمی‌کنم... که حذفیم!!!!

واسه بهار جون و امثال ایشون و همه آرزوی خوشبختی و عاقبت بخیری دارم...

صلوات

17. صلوات ها 16

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

سلام. سعی کنید با همون خانوم نهال که دوستان اشاره کردند ارتباط بگیرین. جواب ایجور سوالهارو خوب میدونن.
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

19. صلوات ها 15

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

الان ته دلم ميخوام كه محجبه بشم مخصوصا به چادر علاقه پيدا كردم ، مادرمم مخالفتي نداره ولي چند تا مشكل دارم
    يكيش از دست دادن دوستهامه ، يكبار غير مستقيم گفتم كلي مسخره ام كردن ، برام سخته جلوشون اينجور بيام
    دومين مشكلم خواهرمه كه خيلي قرتي هست ميدونم همش ميخواد مسخره ام كنه و بعد دختر هاي فاميل
    سلام دوست عزیز.واقعا بهتون نبریک میگم بابت این تصمیمتون.
    ببینین ب هنظر من همون اول نمیخواد چادر بذارین. همون یه ذره مویی که بیرونه رو کامل بپوشونین.یا میتونین از هدبند استفاده کنین که محجبه بودنتون خیلی تو چشم نباشه.
    بعد بذارین یه مدت بگذره با همین وضعیت.
    بعد کم کم شروع کنین به چادر گذاشتن.مثلا اول برین مسجد و اونجا چادر بذارین.بعد جاهای دیگه ...
    اینکه مادرتون هم محجبه هستن خیلی کمک میکنه بهتون.فقط مشکلتون دوستان و خواهرتونن.من خودمم حس میکنم خواهرم خوشش نمیاد که من چادریم.حتی ترجیح میده بیزون با کس دیگه ای بره برای خرید تا من!ولی وقتی شما یه تصمیمی میگیری و به درست بودنش ایمان داری، هیچیییی نباید مانع عملی کردنش بشه.
    ویت بست ویشز .
    طلوع می‌کند آن آفتاب پنهانی
    زسمت مشرق جغرافیای عرفانی
    دوباره پلک دلم می‌پرد نشانه چیست
    شنیده‌ام که می‌آید کسی به مهمانی
    کسی که سبزتر از هزار بار بهار
    کسی شگفت کسی آن چنان که می‌دانی

قیصر امین پور

21. صلوات ها 13

صفحه 1 از 60 1231121314151 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۲/۲۶, ۲۰:۴۱ : 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری