نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با این شرایط جواب شما به این ازدواج چیه؟

رأی دهندگان
20. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مثبت

3 15.00%
  • منفی

17 85.00%
صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دو راهی ازدواج نکردن یا ازدواجی بر خلاف میل؛ کدامیک؟

نوشته
    1,335
    صلوات
    6230
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دو راهی ازدواج نکردن یا ازدواجی بر خلاف میل؛ کدامیک؟

سلام

اول میخواستم این تاپیک رو ناشناس بزنم و زحمتشو بندازم گردن استاد طاهر
    ولی بعد تصمیم گرفتم شجاع باشم
    شرایطی که میگم رو تصور کنین :
    24 سالتونه
    پدرتون اصرار داره به ازدواج شما
    خاستگارتون از کارمندای پدرتونه که مشکلات شدید خانوادگی ( پدر ندارن و مسولیت مادر خواهر و برادر کوچکتر و خواهر در شرف طلاقشون با ایشونه ) و مالی داره ( وضعیت مالی افتضاحه از افتضاحم بدتر )
    پدرتون اصرار داره که این آقا آدم خوبیه و خودش همچیو تامین میکنه
    ینی رسما به واسطه اینکه پدر شما قراره هزینه خونه زندگی و عروسی و شغل اون آقای خواستگار رو بده .... از نظر شما اون آقا یه ادمه بی عرضه اس و براتون هیچ ابهت مردونه ای نداره
    این از این
    در کنار اینها اصرار بیش اندازه پدرتون که ناخواسته به شما این حس رو القا میکنه که نگرانه بمونید رو دستش رو هم در نظر داشته باشید
    خب؟
    حالا بگید من باید چه خاکی تو سرم بریزم ؟
    ویرایش توسط حامی : 1394/01/31 در ساعت 12:20
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

2.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    18,737
    صلوات
    50588
    حضور
    132 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    35

با نام و یاد دوست

دو راهی ازدواج نکردن یا ازدواجی بر خلاف میل؛ کدامیک؟

کارشناس بحث: استاد حامی

علاقه
    نویسندگی، شنیدن تلاوت قرآن،طبیعت، شنا،دیدن غروب و طلوع، شنیدن نغمه پرندگان
    نوشته
    20,033
    صلوات
    146315
    حضور
    197 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    240
    آپلود
    8
    گالری
    571

سلام بر شما
    خب به عنوان مشاور خدمت شما عرض كنم كه
    در خواستگاري با حدت و شدت برخورد نكنيد. يعني نه بگوييد نديده قبول و نه نديده و بررسي نكرده رد كنيد.
    خواستگاري مردي كه دختر و خانواده اش را مي شناسد از جهاتي براي دختر امتياز است يعني مرد خود و قابليت هايش را به دختر عرضه مي كند و اين دختر است كه با توجه به شرايط او را مي پذيرد يا رد مي كند.
    مگر در مواردي كه خواستگار شناخت نداشته باشد كه خواستگاري او به معناي اين است كه آيا حاضري از همديگر شناخت بيشتري با گفتگو و تحقيق به دست آوريم تا اگر همتا بوديم ازدواج كنيم؟

در مورد اين پسر دو بحث است
    1- توجه به كاستي هايش ( كه بيشتر مورد توجه شما بوده)
    2- تمركز بر داشته هايش ( كه بيشتر مورد عنايت من است)
    يعني بايد بررسي كنيم كه آيا مسوؤليت پذيري است؟ آيا واقعا وجدان اخلاقي و حرمت مادر و خانواده برايش مهم بوده طوري كه خودكنترلي داشته و با هيجان هاي آني در پي لذت هاي آني نبوده؟
    آيا مادر از او بيگاري كشيده و وابسته است يا اين كه در عين مسؤوليت پذيري و احترام به مادر مستقل است.
    اگر مستقل باشد و مسؤوليت پذير حركت خانواده را نگه مي دارد و اگر پدرتان به عنوان همجنس او قابليت هاي و او مانند اهل كار بودن و وجدان اخلاقي داشتن را از اميتازات او مي داند به نظرم او را رد كنيد و بررسي كنيد از كجا معلوم اين فرشته اي نباشد از سوي خداوند؟
    بسياري از جوانان امروزي حد نصاب بلوغ را ندارند يعني مسؤوليت پذير نيستند، از والدين انتظارات زيادي دارند، وابسته اند، تا زماني كه كاري پرستيژدار و نان و آب دار نباشد دنبال كار نيست و بسياري از كارها را عار مي دانند (به بيكاري را). و از همه بدتر اين كه بدون احترام به والديني كه عمري برايش زحمت كشيده اند تصميمات مهم زندگي را مي گيرند مثلا دو سال با فردي براي ازدواج دوست مي شوند و بعد خانواده مطلع مي شود.
    پس اين فرصت را بدون بررسي رد نكنيد. بعد از بررسي و شناخت اگر براي شما جذابيت نداشت و به اين نتيجه رسيديد حد نصاب را نمي آورد مي توانيد رد كنيد و تا شما راضي نباشد پدر هم نمي توان شما را مجبور كند.

لطيفه روان شناختي: امداد غيبي
    استاد اخلاق مي گفت: رسول اکرم(ص) فرمود: «اِنَّ لِرَبِّکُمْ فی اَیّامِ دَهْرِکُمْ نَفَحاتٍ، اَلا فَتَعَرَّضوا لَها؛
    نسيم‌هاي رحمت الهي گاه به گاه مي‌وزد. خود را در معرض آن قرار دهيد».

رحمت الهي مثل نسيم است، خبر نمي‌کند که کِي و چه ساعتي مي‌آيم. هوشيار باشيد از آن نسيم‌ها استفاده کنيد و مثل شکارچي مترصد باشيد.
    مي‌گويند يه نفر از يه بيابون مي‌گذشته، مي‏افته تو يه چاه. هي داد زد: خدايا! کمکم کن.
    يه ماشين آتش ‏نشاني اومد. يه طناب انداخت و گفت: طناب را بگير بيا بالا.
    او گفت: ولم کن؛ فقط خدا بايد کمکم کنه، خدا بهم کمک مي‌کنه.
    گفت: طناب را بگير بابا! همين جا تلف مي‌شوي‌ها. گفت: نه، خدا به من کمک می‌کنه.
    آن مرد از دنيا مي‌رود و به خدا ميگه: خدا من اين همه به تو ايمان داشتم و اين همه عبادت کردم، چرا کمکم نکردي؟
    خدا بهش گفت: نادان! تو نگفتي ماشين آتش‏ن شاني وسط بيابون چه کار مي‏کنه![1]

..............
    1.شوخ طبعي هاي طلبگي، محمدحسين قديري، ص191.

ویرایش توسط حامی : 1394/02/01 در ساعت 20:01
    خدا و ائمه (دين) نياز به تبليغ ندارند
    كافي است خوب معرفي شوند
    پروپاگاندا و تبليغات تجاري تبليغ است با شرطي سازي و فريب و تشويق و...همراه است
    ولي دين كالايش خودش، معرف خودش است
    ائمه فرمودند مردم اگر معارف ما را بدانند جذب مي شوند

علاقه
    نویسندگی، شنیدن تلاوت قرآن،طبیعت، شنا،دیدن غروب و طلوع، شنیدن نغمه پرندگان
    نوشته
    20,033
    صلوات
    146315
    حضور
    197 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    240
    آپلود
    8
    گالری
    571

پيشنهاد مي كنم به نظر سنجي موارد ديگر را اضافه كنيد

مانند
    تحقيق بيشتري مي كنم و با خانواده و مشاور مشورت مي كنم

خدا و ائمه (دين) نياز به تبليغ ندارند
    كافي است خوب معرفي شوند
    پروپاگاندا و تبليغات تجاري تبليغ است با شرطي سازي و فريب و تشويق و...همراه است
    ولي دين كالايش خودش، معرف خودش است
    ائمه فرمودند مردم اگر معارف ما را بدانند جذب مي شوند

نوشته
    2,779
    صلوات
    10584
    حضور
    131 روز 2 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

با اجازه استاد حامی
    سرکار خانم محترم استارتر تاپیک
    همش نکات منفی رو که گفتید! آیا نکات مثبت هم در اون بنده خدا و کلا در این ازدواج وجود داره؟
    خوب اطلاع از اونها هم لازمه تا بشه نظر داد
    خدایااااااااا شکرت
    سوالات پزشکی تون رو در لینک زیر بپرسید:
    http://www.askdin.com/showthread.php...l=1#post817691
    دانلود سخنرانی صوتی مفید درباره ازدواج موفق
    {هم به درد متاهلین میخوره هم مجردین}
    http://www.askdin.com/thread52147.html

نوشته
    328
    صلوات
    2316
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ببين دوست خوبم الان وضع مالي اكثر پسرها همينه چون وضع اقتصادي جامعه خرابه ، من خودم به شخصه اگه اخلاق طرف خوب باشه بدونم آدم حسابيه سر مسائل مالي ردش نميكنم مخصوصا اينكه پدر محترمت هم اخلاقش رو تضمين كرده
    ولي اون موردي كه گفتي مشكلات خانوادگي خب كمي جاي تامل بيشتر داره
    خود پسر رو ديدي ؟ به دلت اصلا ننشسته؟ شايد وقتي ببينيش از نزديك خيلي نكات مثبت داشته باشه
    اگه يه پسر باشه اهل نماز شب ، مقيد ، چشم پاك ، خانواده دوست ، زن دوست اينها به نظرت خوشبخت ترت ميكنه يا يه خونه و ماشين داشته باشه ولي همش ته دلت بهش شك داشته باشي يا نماز و روزه اش بلنگه يا أهل خمس و روزي حلال نباشه !!!!
    ببين معيار هاي خودت چيه
    دختران پوشيه زن

http://www.askdin.com/group163.html

دفاع از حجاب فاطمي

نوشته
    163
    صلوات
    448
    حضور
    7 روز 5 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Chadoriii نمایش پست ها
    سلام

اول میخواستم این تاپیک رو ناشناس بزنم و زحمتشو بندازم گردن استاد طاهر
    ولی بعد تصمیم گرفتم شجاع باشم
    شرایطی که میگم رو تصور کنین :
    24 سالتونه
    پدرتون اصرار داره به ازدواج شما
    خاستگارتون از کارمندای پدرتونه که مشکلات شدید خانوادگی ( پدر ندارن و مسولیت مادر خواهر و برادر کوچکتر و خواهر در شرف طلاقشون با ایشونه ) و مالی داره ( وضعیت مالی افتضاحه از افتضاحم بدتر )
    ینی رسما به واسطه اینکه پدر شما قراره هزینه خونه زندگی و عروسی و شغل اون آقای خواستگار رو بده .... از نظر شما اون آقا یه ادمه بی عرضه اس و براتون هیچ ابهت مردونه ای نداره
    این از این
    در کنار اینها اصرار بیش اندازه پدرتون که ناخواسته به شما این حس رو القا میکنه که نگرانه بمونید رو دستش رو هم در نظر داشته باشید
    خب؟
    حالا بگید من باید چه خاکی تو سرم بریزم ؟
    عزیزم اول از همه 24 سال سنی نیست
    بعدشم پدرتون رو توجیح کنید که مگه شما رو از سر راه اورده با موقعیت پدرتون قطعا خواستگارهای خیلی بهتری هم خواهید داشت
    ببخشیدا این ادم ازدواج کنی باهاش فرقی با ازدواج با مرد زن دار نداره چون همونقدر و بیشترم مسئولیت گردنشه اگه یه ذره هم به فکر ایندتی این کار رو نکن نمیدونم خواهر داری یا نه؟اگه خواهرتون دخترخالتون بعدا با اقایی با شرایط خوب و نرمال ازدواج کرد حسرتشو نمیخوری؟شما میگید بی عرضه و بی ابهت بهش واقعا با این فکر میتونید تکیه به این ادم کنید؟
    شما اگه خواستی یه سر به سایت نوعروس بزن ببین چقدر خانم هایی که شوهرشون این شرایط رو داره و انقدر در عذابن که میان مجازی درد و دل میکنند
    با پدرتون برخورد قاطع کنید که اگه انقد نگران بی شوهری منی خودم یکیو پیدا میکنم نه اینکه هرکی از راه رسید منو بدی فقط اینکه شوهر داشته باشم
    ازدواج فقط یه جشن و یه شب لباس سفید نیست اومدیم بعدها پدرتون نکرد واستون حالا خواست کمک برادرتون بکنه یا ...نشد اصلا انوقت چی میخواید بکنید؟درثانی حمایت مادر و خواهرشم که همیشه به عهده ی این فرده و خواهراش ازش به عنوان یه پدر انتظار دارن
    نکن عزیز من خواهر خودم بود حتی نمیذاشتم بهش فکر کنه
    این همه زندگی چرا به طلاق کشیده میشه
    این ادم نه موقعیت مالی خوبی داره نه خانواده خوب فقط چون جنسش ذکوره دارید بهش فکر میکنید؟
    واسه ازدواج مرد بع معنای واقعی کلمه لازمه نه ...
    بعضی وقت ها
    به جای جر و بحث کردن
    فقط به طرف نگاه میکنم و تعجب میکنم
    که این حجم وسیع بی عقلی و نفهمی
    چطور تو کله ی به این کوچیکی جا شده!!!!
    "آل پاچینو"

علاقه
    امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
    نوشته
    279
    صلوات
    1295
    حضور
    19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

میس جان
    اومدم نظرسنجی منفی رو تیک بزنم اما وجدانم راضی نشد قبل از اینکه اطلاعات کامل تری داشته باشم این کارو بکنم

آخه سنت که زیاد نیست پدرتون نگران باشن حتما یه ویژگی های خیلی خیلی مثبتی دیدن که انقدر اصرار میکنن اینو هم در نظر داشته باش اینکه پدرتون ایشونو میشناسن خودش یه امتیازه هاااا!
    البته مواظب باش در تصمیم گیریت لجبازی رو دخالت ندی

بنظرم بیشتر فکر کن سعی کن جنبه های مثبتشو هم ببینی بعد یک ارزیابی درست انجام بده اگه بازم همین حسو داشتی شک نکن که باید جوابت منفی باشه
    پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

نوشته
    328
    صلوات
    2316
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تا ميگيم طرف پول نداره ،همه ميگن ازدواج با اين ادم بدبختت ميكنه هيچ كس به رزق رسوني خدا انگار اعتقاد نداره
    دختران پوشيه زن

http://www.askdin.com/group163.html

دفاع از حجاب فاطمي

نوشته
    326
    صلوات
    861
    حضور
    7 روز 12 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط لایرا نمایش پست ها
    عزیزم اول از همه 24 سال سنی نیست
    بعدشم پدرتون رو توجیح کنید که مگه شما رو از سر راه اورده با موقعیت پدرتون قطعا خواستگارهای خیلی بهتری هم خواهید داشت
    ببخشیدا این ادم ازدواج کنی باهاش فرقی با ازدواج با مرد زن دار نداره چون همونقدر و بیشترم مسئولیت گردنشه اگه یه ذره هم به فکر ایندتی این کار رو نکن نمیدونم خواهر داری یا نه؟اگه خواهرتون دخترخالتون بعدا با اقایی با شرایط خوب و نرمال ازدواج کرد حسرتشو نمیخوری؟شما میگید بی عرضه و بی ابهت بهش واقعا با این فکر میتونید تکیه به این ادم کنید؟
    شما اگه خواستی یه سر به سایت نوعروس بزن ببین چقدر خانم هایی که شوهرشون این شرایط رو داره و انقدر در عذابن که میان مجازی درد و دل میکنند
    با پدرتون برخورد قاطع کنید که اگه انقد نگران بی شوهری منی خودم یکیو پیدا میکنم نه اینکه هرکی از راه رسید منو بدی فقط اینکه شوهر داشته باشم
    ازدواج فقط یه جشن و یه شب لباس سفید نیست اومدیم بعدها پدرتون نکرد واستون حالا خواست کمک برادرتون بکنه یا ...نشد اصلا انوقت چی میخواید بکنید؟درثانی حمایت مادر و خواهرشم که همیشه به عهده ی این فرده و خواهراش ازش به عنوان یه پدر انتظار دارن
    نکن عزیز من خواهر خودم بود حتی نمیذاشتم بهش فکر کنه
    این همه زندگی چرا به طلاق کشیده میشه
    این ادم نه موقعیت مالی خوبی داره نه خانواده خوب فقط چون جنسش ذکوره دارید بهش فکر میکنید؟
    واسه ازدواج مرد بع معنای واقعی کلمه لازمه نه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Chadoriii نمایش پست ها

بدون شک کل سایت اسک دین از کمالات خانوم چادری با خبرن
    پدری که همچین دختر رو بزرگ کرده اصلا بهش نمیاد که زیر قولش بزنه
    یه مرد که به اون سن میرسه همه چیز رو از شما بهتر درک می کنه خانوم لایرا
    مطمئنا خودش میدونه که اگه روی این آقا یه تومن سرمایه گذاری کنه 5 تومن ازش درمیاره چون پایه ی کار رو محکم می بینه
    تو مو می بینی و او پیچش مو. مطمئن باشید جربزه ی کار و تلاش رو در این آقا دیده که اینطوری می گه
    مطمئنا خانوادش رو دیده و از اخلاقشون با خبره.
    مطمئنا دختری رو که 24 سالش کرده به خوبی میشناستش و می دونه که با این آقا به مشکل نمی خوره
    پیغمبر با اون عظمتش وقتی دید یکی مثل علی برای فاطمش پیدا شده خودش پا پیش گذاشت و ثمرش رو هم دید

سلامتی هر چی مرد ارزشی و باحال مثل پدر این خانوم
    صلواااااااااااااااااااااا ااات

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع