صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از این دنیا سیر شده ام ، انگیزه ای برای ادامه حیات نمی یابم

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58327

اشاره از این دنیا سیر شده ام ، انگیزه ای برای ادامه حیات نمی یابم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام علیکم

بنده دختری جوان هستم که جدیدا حالتی روحی و روانی به سراغم آمده ؛ در واقع سیر شدن از این دنیا.
    به حمدلله از لحاظ مالی , غنی هستیم و هر چیزی که نیاز داشتم یا دارم فراهم است.و به تجربه یقین پیدا کردم اگر چیزی را هم بخواهم(یا آرزو کنم) می دانم که بعد از رسیدن به آن ،دلم را میزند.در کل هیچ چیز ار این دنیا و آفریدگارش(الله الرحمن) نمیخواهم.
    از طرفی هم قانون مکافات یا کنش و واکنش در این دنیا ، تعادل روحی و روانی را از من گرفته است.یعنی به تجربه یقین پیدا کردم اگر نعمت جدیدی دریافت کنم؛ نعمت دیگری را از دست خواهم داد.و فکر می کنم اگر ازدواج کنم و فردی وارد زندگی من شود ، قطعا کس دیگری را از دست خواهم داد.
    به طور کل انگیزه ای برای زندگی نمی یابم.بسیار بسیار زود رنج و پرخاشگر شده ام.
    (از نوجوانی دوست داشتم ازدواج کنم اما شرایط محیا نبود.بدون غرض و آگاهی به استشهاء رو آوردم.
    اکنون بعد از 3 سال سعی در ترک این گناه کبیره دارم.این مطلب را گفم شاید این مرحله از ترک تاثیری در روح و روان گذاشته است)
    امیدوارم پاسخ کارشناس محترم ،برایم قانع کننده باشد و کمک بزرگی بکند.

سپاس ویژه از کارشناس بحث و ارجاع کننده.

یاحق

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ در ساعت ۰۶:۴۸

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58327

با نام و یاد دوست

از این دنیا سیر شده ام ، انگیزه ای برای ادامه حیات نمی یابم

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    سلام علیکم

بنده دختری جوان هستم که جدیدا حالتی روحی و روانی به سراغم آمده ؛ در واقع سیر شدن از این دنیا.
    به حمدلله از لحاظ مالی , غنی هستیم و هر چیزی که نیاز داشتم یا دارم فراهم است.و به تجربه یقین پیدا کردم اگر چیزی را هم بخواهم(یا آرزو کنم) می دانم که بعد از رسیدن به آن ،دلم را میزند.در کل هیچ چیز ار این دنیا و آفریدگارش(الله الرحمن) نمیخواهم.
    از طرفی هم قانون مکافات یا کنش و واکنش در این دنیا ، تعادل روحی و روانی را از من گرفته است.یعنی به تجربه یقین پیدا کردم اگر نعمت جدیدی دریافت کنم؛ نعمت دیگری را از دست خواهم داد.و فکر می کنم اگر ازدواج کنم و فردی وارد زندگی من شود ، قطعا کس دیگری را از دست خواهم داد.
    به طور کل انگیزه ای برای زندگی نمی یابم.بسیار بسیار زود رنج و پرخاشگر شده ام.
    (از نوجوانی دوست داشتم ازدواج کنم اما شرایط محیا نبود.بدون غرض و آگاهی به استشهاء رو آوردم.
    اکنون بعد از 3 سال سعی در ترک این گناه کبیره دارم.این مطلب را گفم شاید این مرحله از ترک تاثیری در روح و روان گذاشته است)
    امیدوارم پاسخ کارشناس محترم ،برایم قانع کننده باشد و کمک بزرگی بکند.

سپاس ویژه از کارشناس بحث و ارجاع کننده.

یاحق
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت خدمت پرسشگر محترم و عرض تشکر از برادر گرامی طاهر

پایداری چنین ذهنیتی بیانگر افسردگی شما خواهر محترم خواهد بود. افسردگی می تواند از دو منشاء ناشی شود یا ناکامیهای مکرر و یا فراهم بودن همه امکانات و عدم تجربه ناکامی!

در عین حال روشن است که عمل غیر اخلاقی استشهاء بی ارتباط با وضعیت روانی شما نیست! افسردگی و خودسرزنشگری افراطی می تواند زمینه ساز این رفتار شود. بنابراین ضرورت دارد تا از نزدیک با یک روانشناس مشورت نمائید و در صورت لزوم تحت مراقبت دارویی نیز قرار بگیرید.

در کنار این واقعیت به نظر می رسد وضعیت موجود معلول افکار غیر منطقی و نیز پیش بینیهای منفی شما است. پیش بینی های منفی شما، باعث می شود که نسبت به آینده دچار بدبینی شوید و همین امر سبب سرد شدن انگیزه و کاهش امید شما می شود.
    لازم است تا باور نادرستی که پایه چنین پیش بینی های منفی است را به چالش بکشید تا به تبع آن این افکار و پیش بینی های منفی نیز به چالش کشیده شود. این باور نادرست چیزی نیست جز اینکه " به تجربه یقین پیدا کردم اگر نعمت جدیدی دریافت کنم؛ نعمت دیگری را از دست خواهم داد.و فکر می کنم اگر ازدواج کنم و فردی وارد زندگی من شود ، قطعا کس دیگری را از دست خواهم داد ".
    هرچند مبنای باور شما برخی تجارب گذشته است، اما لازم است به خوبی و با دقت بیشتر شفاف نمائید که آیا چنین تجاربی قابل تعمیم به همه موقعیتها است؟ به تعبیری آیا واقعا همه موارد و موقعیتها، فرض شما را اثبات می کند و هیچگونه مورد نقضی ندارد؟ پس اگر مورد نقض دارد چگونه آن را به همه موقعیتها تعمیم می دهید؟
    حتی بر فرض اینکه تا کنون همه موراد و بدون هیچ استثنایی، موید باور شما باشد، تنها گذشته را پوشش می دهد، چه دلیلی برای تعمیم ان به آینده دارید؟
    ضمن اینکه اگر انشاءالله 10 الی 20 سال بعد به زمان فعلی نگاه کنید، چه بسا حساب خاصی روی تجربه چندساله فعلی خود باز نکنید!

به خدای بزرگ اعتماد و توکل بیشتری داشته باشید و با فاصله گرفتن از افکار کمال گرایانه، سعی کنید از زندگی خود لذت بیشتری ببرید.

در پناه خدای بزرگ موفق باشید
    از این دنیا سیر شده ام ، انگیزه ای برای ادامه حیات نمی یابم
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 10

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

بسمه تعالی...از خیلی وقت پیش تا حالا : اکثر جوونا مشکلات مشابهی دارند.و خیلی ها انگیزه ندارن.فعلن بی خیالی طی کن تا یه راهی برات پیدا کنم.والسلام علیکم و رحمته اله و برکاته
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

9. صلوات ها 2

علاقه
    متافيزيك
    نوشته
    2,144
    حضور
    59 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2752

سلام
    افسرده شدی
    باید زیر نظر پزشک دارو مصرف کنی...در غیر اینصورت شاید بدتر هم بشی...
    داروهات اگه گیاهی باشه بهتره اما طول درمانش بیشتره

و از طرف دیگه باید شناخت درمانی بشی
    یعنی افکار و باوراهای منفی و بی پایه اساستو بشناسی و اونارا با افکار درست جایگزین کنی که اینم با تمرین و گذر زمان ممکنه..
    یدفه نمیشه

در کل امیدوار باش
    خوب میشی
    حتما

11. صلوات ها 3

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 17 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

واقعا این طور نیست که اگر نعمت جدیدی بهتون برسد نعمت دیگری ازتون گرفته شود. احتمالا در محاسباتتان دچار اشتباه هستید.بعدش هم این که خیلی مسلم است که اگر ازدواج کنید شخص دیگری را ازدست می دهید. بالاخره شما که نمی توانید باچند نفر ازدواج کنید. اگر منظورتون از شخص دیگر مثلا یکی از اعضای خانواده است باید بگم اشتباه می کنید.
    نظر من درباره ی نامه ی شما این است که شما افسرده نشده اید. بلکه وارد مرحله ی جدیدی از حیات شده اید. این که انگیزه ای برای زندگی نمی یابید نشان می دهد که دارید بزرگ می شوید و می خواهید از بدویت در بیایید. این مسئله بسیار مبارک است.اما بدانید یک خورده طول می کشد تا واقعا هدف زندگی را درک کنید. من به شما توصیه می کنم مطالعاتتان را زیاد کنید. علی الخصوص آثار علامه جعفری رو. مخصوصا کتاب حیات معقول ایشان. بسیار کتاب کمک کننده ای است. اگر مورد خوبی پیش آمد وشرایط همواربود حتما ازدواج کنید.

13. صلوات ها 3

علاقه
    پوووووول
    نوشته
    228
    حضور
    8 روز 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    731

سلام

من خودم یه دخترجوون هستم تا امروز صبح همین احساس شما رو داشتم.نگران نباش به زودی خوب میشی .از هر کسی یا چیزی که ناراحتت میکنه دوری کن.
    در حقیقت اینجوری نیست که انگیزه ای برای ادامه حیات نداشته باشی .تو فقط گیچ شدی(خودمم اینجوری بودم.خیلی زیاد)لازم نیست به این فکر کنی که آینده ممکنه از چیزی که الان دوست داری سیر میشی فقط کاری که لازمه رو انجام بده چون ممکنه اصلا اینده ای نباشه...
    اگه احساس بی خاصیت بودن داری برای خودت کار پیدا کن
    من هر چی رو که بخوام نمیتونم داشته باشم .حالا که فرصتشو داری لطفا شاد زندگی کن.

خدایا چوب لای چرخ کارم مکن
    خدا خسته ام صبح بیدارم مکن
    ...

15. صلوات ها 4

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

یعنی ارضا نشدن امیال جنسی باید چقدر فشار آورده باشه که در یه دختر خانم که معمولاً خانمها به مسائل جنسی اهمیت چندانی نمیدن باعث بشه به استشها روی بیاره. ...اون وقت وضع آقایون رو خدا میدونه....
    یعنی این سوال رو که خوندم از ناراحتی میخوام سرمو بکوبم به دیوار

17. صلوات ها 5

نوشته
    170
    حضور
    3 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    273

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    یعنی ارضا نشدن امیال جنسی باید چقدر فشار آورده باشه که در یه دختر خانم که معمولاً خانمها به مسائل جنسی اهمیت چندانی نمیدن باعث بشه به استشها روی بیاره. ...اون وقت وضع آقایون رو خدا میدونه....
    یعنی این سوال رو که خوندم از ناراحتی میخوام سرمو بکوبم به دیوار
    خدا به هممون رحم کنه. ای کاش پدر ومادر ها می دیدند این سایت ها رو ومی دانستند جوان های ما چه زجری رو دارند می کشند.

19. صلوات ها 9

نوشته
    291
    حضور
    7 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1424

به نام خدا
    خداوند هیچ وقت با دادن نعمتی نعمت دیگر را نمی گیرد... یک حدیث داریم البته مضمونش این بودش :
    ناسپاسی و کفران نعمت باعث میشه نعمت گرفته شود و گرنه خداوند میفرماید شکر کنید تا نعمتهایم را زیاد کنم .
    البته باید مواظب باشید تلقین در زندگی انسان بسیار تاثیرگزار است یعنی کسی که همش با خودش تلقین میکنه که من بدبختم من بدشانسم واقعا
    هم بدشانس میشود .. افکار و وسوسه های فکری همش از سمت شیطان هستش توکل بر خدا سعی کنید مطالب و کتابهایی مطالعه کنید که امید بخش و
    دارای انرژی مثبت باشد همچنین دوستان و رفقای خوب داشتن هم بسیار تاثیر گزار است . تشکر
    الیس الله بکاف عبده ....
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یا حق

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری