صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ترس از ازدواج به خاطر عاشق نشدن

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58282

ترس از ازدواج به خاطر عاشق نشدن

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام دوستان.
    من یه مدت هست که همش با خودم کلنجار میرم که اصلا میتونم الان ازدواج کنم یا نه.
    میشه گفت میترسم.
    میترسم با کسی ازدواج کنم و بعد یه مدت عاشق یه نفر دیگه شم!!به همین راحتی.
    میترسم وفادار نمونم.
    البته اینو بگم تا حالا هیچ رابطه ای با کسی نداشتم..
    نمیدونم شاید اشکال کار از منه ولی تا حالا نشده ذره ای به خواستگارام علاقه ای داشته باشم.خوب میگن باید دوطرف از هم خوششون بیاد ولی این تاحالا برای من رخ نداده.الانم که دارم این متنو تایپ میکنم دارم به یکی فکر میکنم که خصوصیات اخلاقی و خانواده و کلا ویژگی های نسبتا خوبی داره .ولی میگم همون بحث علاقه است.ازش بدم نمیاد ولی خوشم هم نمیاد!
    با خودم فکر میکنم شاید هیچ وقت از کسی خوشم نیاد.یعنی نباید ازدواج کنم؟!
    الان موندم که چه جوابی بدم.فعلا گفتم یه بار دیگه هم ببینمش شاید نظرم تغییر کرد.
    از خودم میترسم که 2روز دیگه یکیو ببینم و که به مرد ایده الم خیلی نزدیک باشه و بعد حسزت بخورم.از دوستانی که ازدواج کردن مخصوصا کمک میخوام که راهنماییم کنن.
    چه قدر امکان داره بعد ازدواج عشق و علاقه بوجود بیاد؟
    ایا بدون علاقه ازدواج کردن ریسک نیست؟!.
    تا حالا اینقدر جدی به موضوع ازدواج فکر نکرده بودم.ممکنه بعدا خواستگارای بهتر یا بدتری! داشته باشم.
    البته مهمترین ملاک من ظاهر و مادیات و حتی ایمان هم نیست.ولی تابهحال پیش نیومده از کسی خوشم بیاد.
    مهمترین نگرانیم خودم هستم که میترسم یعد ازدواج با فردی اشنا بشم که سواد،اطلاعات،قدرت درک و فهمش یا حتی تیپ و منشش منو به خودش جذب کنه.
    ممنون میشم تجربیاتتونو دراختیارم قرار بدید.

مشخصات ارسالی کاربر:

وضعیت تاهل و مجرد: مجرد
    میزان تحصیلات: لیسانس
    وضعیت شغلی: بیکار
    سابقه بیماری جسمی: دارم
    میزان تقید به عقائد مذهبی:خانواده ی مذهبی هستیم و خودم هم مقید هستم.مادرم از هممون مقیدتره.
    سابقه استفاده از مشاور به صورت تلفنی و حضوری هم ندارم.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۱/۲۷ در ساعت ۱۸:۱۱

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58282

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151456

سلام و عرض ادب خدمت شما پرسشگر محترم
    اگر تا به حال تجربه خواستگاري جدي نداشته ايد و به مرحله گفتگو و مذاكره و «تحقيقات جامع» براي شناخت كافي نرسيده ايد تا حدودي طبيعي است. چون خود شناخت علاقه زا است
    بله بايد علاقه خيلي مهم است.
    شما از مرد ايده آل تان صحبت كرديد. بنابراين معياري داريد كه ديگران را از نظر منش، تيپ و اخلاق و اهدافش با آن معيار مي سنجيد. اگر كسي تناسب زيادي با اين معيار داشت گرايش و رغبت و علاقه شما زياد خواهد شود. اما ما به عنوان يك انسان مي توانيم به اميال خود جهت هم بدهيم.
    چه طور؟
    ببينيد تصور كنيد شما خانه اي ايده آل براي خودتان در ذهن تان ترسيم مي كنيد. و هميشه به آن مسكن فكر مي كنيد. حال اگر «انتظارات» شما با «امكانات مالي و موقعيتي» شما «تنظيم» نباشد تنها چيزي كه براي شما مي ماند حسرت است و افسردگي.
    در ازدواج هم همين است وقتي ما به ذهنمان براساس معيارهاي واقعي و «
    واقع بينانه» جهت بدهيم و انتظاراتمان را براساس امكانات و شرايطمان تنظيم كنيم دنبال همتايي مي گرديم كه با ما همخواني داشته باشد. پس واقع بيني خيلي مهم است. يعني ما بايد با واقع بيني انتظاراتمان را با امكاناتمان تنظيم كنيم. آن وقت درجه شادكامي و رضايت از زندگي ما بالا مي رود. سنخيت داشتن اتحاد و پيوند را قوي مي كند.
    براي اين كه علاقه ايجاد شود بايد شناخت و آگاهي افزايش پيدا كند.
    بنابراين زود قضاوت نكنيد. اجازه دهيد خواستگار بيايد. بدون سوگيري و تعصب و پيش داروي به او اجازه حضور بدهيد. بعد به گفتگو و بررسي تناسب و كشف همتايي بگرديد. تحقيقات تان را كامل كنيد. اگر باز هم علاقه اي در كار نبود و هيچ جذابيتي براي شما نداشت جواب مثبت ندهيد.
    سؤال دوم
    اگر علاقه اي باشد از كجا معلوم علاقه به فرد جديد جايگزين نشود؟
    اين سؤال خيلي در زندگي مشترك مهم است. اگر زوجي براي اين سؤال پاسخ قانع كننده نيابند زندگي شان در خطر است. چرا كه در زندگي طبيعي ما هر دم از اين باغ بري مي رسد تازه تر از تازه تري مي رسد.
    پاسخ اين است كه ما اختيار داريم و با اختيار خودمان تعهد و عقد مقدس ازدواج را امضا مي كنيم و عقلا و شرعا بايد تلاش كنيد برسر تعهد و عقد خود وفا دار باشيم. براي اين كه پيوند مقدس ازدواج سست نشود بايد عوامل تحكيم روابط زناشويي را شناسايي كنيم و انها را در زندگي اجرا كنيم و با شناسايي عوامل آسيب زا براي بينان ازدواج آنها را رفع كنيم و براي رسيدن به مقصود خود از صبر، تحمل و مطالعه و مشورت و استمداد از خداوند و ائمه مدد بگيريم.

تقوا (خودكنترلي)
    تعهداتي كه ما با شريك زندگي مي دهيم اگر ضد زنگ وجدان و تقوا نداشته باشد ممكن است زنگ خيانت بخورد و فرسوده شود. تقوا و وجدان دو نيروي كنترل كننده دروني است كه حتي در خلوت و در غياب همسر هم فعال است. افرادي كه وجدان اخلاقي ندارند و خدا در زندگي آنها كم رنگ است يا حضور ندارد و ترسي از حساب و كتاب و معاد ندارند راحت خيانت مي كنند و دل از همسر مي كنند و دل به ديگري حتي نامحرم مي بنند. «
    جهان بيني توحيدي و باورهاي عميق ديني»، «اخلاق در خانواده» و «احكام خانواده» سبب مي شود كه علاقه بيشتر شود و براي خدا به همسر عشق ورزيد و به خاطر خدا گذشت كرد و تلخي ها را تحمل كرد. تقويت ايمان و عمل صالح نيز به تحكيم پيوند ازدواج قدرت مي بخشد. خداوند به ما وعده داده كه هركس ايمان و عمل صالح داشته باشد مهرش را در دل ديگران مي اندازم و نيز وعده داده كه با ازدواج صحيح بين ما محبت و مودت ايجاد مي شود.
    ائمه فرموده اند كه دوستي خود را ابراز كنيد قلب تان نسبت به محبت به هم بيمه شود.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ در ساعت ۱۱:۲۸
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151456

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 8

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

یک مغازه شوهر فروشی در نیو یورک باز شده که خانمها میتوانند به آنجا رفته و برای خود شوهری تهیه کننددر تابلوی راهنمای مقابل درب ورودی از جمله مطالب ذیل نوشته شده
    شما در طول عمرتان فقط یکبار میتوانید از این محل دیدن کنید
    اینجا شش طبقه است و ارزش محصولات هر طبقه بالایی‌ بیشتر از طبقه پائینی است
    شما میتوانید فقط یک محصول از یکی‌ از طبقات انتخاب کنید و یا به طبقه بالایی‌ بروید
    شما نمیتوانید به طبقات پایینی برگردید ولی‌ میتوانید از هر طبقه که خواستید از فروشگاه خارج شوید
    خانمی را که تازه وارد فرشگاه شده در نظر گرفته و با او همراه می‌شویم.
    او به طبقه اول میرود که در تابلو ورودی آنجا نوشته:این مردن دارای شغل ثابت هستند.
    مردان بنظرش جالب میایند ولی‌ تصمیم می‌گیرد طبقه بالا را هم ببیند
    اینجا نوشته این مردان دارای شغل ثابت هستند و بچه‌ها را دوست دارند
    با خودش میگه خیلی‌ خوبه ولی من بیشتر میخوام و به طبقه سوم میره
    اینجا نوشته شده این مردان شغل ثابت دارند و بچه‌ها را دوست دارند و بسیار خوش قیافه هستند
    نگاهی به مردان میندازه میگه وای خدای من ولی احساس میکنه که باید بره طبقه چهارم که آنجا نوشته:
    این مردان شغل ثابت دارند بسیار خوش تیپ و قیافه هستند عاشق بچه‌ها هستند و به کار های خانه علاقمندندخانم اینجا رو هم میبینه و میگه واااای خدای من کمک کن دیگه نمیتونم خودمو نگهدارم ولی‌ ناخود آگاه میره طبقه پنجم که اینجا نوشته:
    این مردان شغل ثابت دارند عاشق بچه‌ها هستند فوق آلعاده خوش بر و رو هستند شدیدا به کارهای خانه علاقمندند و مردانی رمانتیک میباشند دیگه آنچنان وسوسه شده که نمیتونه صرف نظر کنه ولی‌ باز ناخود آگاه میره
    طبقه ششم که اینجا روی یک تابلوی دیجیتال نوشته
    شما بازدید کننده شماره ۳۱۴۵۶۰۱۲از این طبقه هستید اینجا هیچ مردی وجود ندارد این طبقه فقط برای این است که ثابت کنیم که زنها را بهیچ وجه نمیتوان راضی‌ نمود از بازدیدتان از فروشگاه شوهر سپاسگزاریم

غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

11. صلوات ها 16

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

استاد حامی اولین جمله ای که نوشتید اشتباه بود.ایشون نگفتن خواستگاری نداشته اند، نوشته تا حالا شده نسبت به خواستگار هام تمایلی داشته باشم...
    و اما خطاب به استارترتاپیک: گفتید ممکنه ازدواج کنم بعد دو روز بعد یکی که به ایده آل هام نزدیک باشه ببینم.خوب خواهر گرامی با ایده آل ترین خواستگاریتون ازدواج کنید که در مقایسه با بقیه بالاتر باشه!
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۵:۲۳

13. صلوات ها 5

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام علیکم ب سرکار خانوم استارتر ...
    خواهر من چیزی ک مهمه اینه ک این ک ترس نداره شما بعد ازدواج یه کم احتیاج داری ب مبارزه با نفس تازه اگر همچین چیزایی ک میگی باشه ...
    چون والا اونجوری ک ما میبینیم کسی بعد ازدواج مخصوصا خانوما عمرا ب جز همسرشون ب کسی دیگه ای ب چشم شوهر نگاه کنن و یه همچین فکرایی ب ذهن شون برسه شما لطف کن از پیش قضاوت نکن خیلییییی بعید میدونم ولی خب بعضیام هستن ولی این برمیگرده ب خود فرد آدمی ک تا حالا با کسی رابطه نداشته تویه همون رابطه اول عاشق میشه میره پی کارش و البته یه نصیحت شما باید اینقدر ایمان ب خودت داشته باشی و وفای ب عهد رو دست کم نگیری اینا همه برمیگرده ب خودت هرکسی باید بعد از عقد در مورد خودش یه سری حریم ها رو نگه داره و یه دینی نسبت ب همسرش رویه دوشش احساس کنه و حتی ب خودش اجازه خیانت ذهنی یا مقایسه همسرش رو هم نده ... اینا با یه مبارزه با نفس کوچیک حل میشه تازه اگه پیش بیاد ک بعید میدونم ...
    نکته بعدی شما در حین تایپ داری ب یه بنده خدا و معیاراش فکر میکنی این یعنی نزدیکی دیگه ... فک کردین با یه نظر باید عاشق بشین تا جواب مثبت بدین نخیر همین ک میبینین کیس مورد نظر طوریه ک خوبیاش ب بدیاش میچربه و هی انگاری ازش بدتونم نمیاد دیگه باید برین تویه فاز اساسی تری ک تحقیقات و این چیزاس و اگه خوب بود هم با توکل بله رو بگین ...
    خواهر من نترس تویه ذات خانوما دیگه مگه چی باشه ک خیانت جا بگیره وگرنه با لباس سفید میان با کفن سفید (دور از جون رفقا) میرن بیرون. این ترسا فقط واسه اینه ک از زندگی متاهلی شاید اطلاعات کمی داشته باشی وگرنه من متاهل ب همه اینو گفتم ب شمام میگم ازدواج شاخ غول شکستن نیست آی آدم ها ... موفق باشی ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

15. صلوات ها 5

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

تو این همه مشکلات وسختی خوشی زده زیر دل عده ای و هوس عشق وعاشقی کردن،یه خواستگار خوب اومده برات خب زنش بشو،شما که الان فکر خیانت زده به سرتون وای به حالی که روزی شوهر کنید وبا دیدن یه مرد دلتون بلرزه ،شما احتمالا دچار اختلال دوقطبی هستین ، این بیماری درمان قطعی داره وبا مشاوره ودارو درمانی بهتر میشین، امیدوارم زندگی خوب وعالی تشکیل بدین درپناه حق
    ویرایش توسط آچار فرانسه : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۳:۴۰

17. صلوات ها 3

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط خدایا پناهم تویی نمایش پست ها
    تو این همه مشکلات وسختی خوشی زده زیر دل عده ای و هوس عشق وعاشقی کردن،یه خواستگار خوب اومده برات خب زنش بشو،شما که الان فکر خیانت زده به سرتون وای به حالی که روزی شوهر کنید وبا دیدن یه مرد دلتون بلرزه ،شما احتمالا دچار اختلال دوقطبی هستین ، این بیماری درمان قطعی داره وبا مشاوره ودارو درمانی بهتر میشین، امیدوارم زندگی خوب وعالی تشکیل بدین درپناه حق
    بیماری دوقطبی معیار داره ملاک داره
    چرا بدون اطلاع برچسب بیمار بودن به این بنده خدا میزنید؟
    من که خوندم مطلب رو هیچکدوم از اون ملاکهایی که بلدم رو ایشون نداره
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ در ساعت ۱۴:۲۵

19. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعه کردن و مباحثه درباره ی مطالعه ،ورزش کردن
    نوشته
    390
    حضور
    15 روز 1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    1635

و این همه مشکلات وسختی خوشی زده زیر دل عده ای و هوس عشق وعاشقی کردن
    دعا میکنم عاشق بشین اونوقت ببینم باز این حرف رو میزنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواستگار خوب اومده برات خب زنش بشو،شما که الان فکر خیانت زده به سرتون وای به حالی که روزی شوهر کنید وبا دیدن یه مرد دلتون بلرزه
    منظور این خانم اینه که چطوری بدون عشق ازدواج کنیم و اگه همچین اتفاقی افتاد و ازدواج کردیم امکان داره بعد ازدواج عاشق بشیم
    دل حرم خداست ...
    پاسبان حرم دل شده ام شب همه شب/تا دراين پرده جز انديشه ی او نگذارم

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری