جمع بندی عشق و ازدواج فامیلی

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عشق و ازدواج فامیلی

من عاشق دختر عمومم و اونم عاشقمه ولی تو چندتا حدیث دیدم که پیامبر(ص)گفته بودند:با فامیل ازدواج نکنید تا فرزندان ضعیف نیاورید.و ....من سوالم اینکه مگه ازدواج نباید با عشق باشه خب الان من عاشق دخترعمومم یعنی نباید باهاش ازدواج کنم؟؟؟نقش عشق پس اینجا چی میشه؟؟؟عشق فقط به یه نفرپیش میاد من با دختر عموم ازدواج نکنم با کسی دیگه ای هم نمیتونم ازدواج کنم چون فقط عاشق اونم...عشق که این چیزا حالیش نمیشه

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

ALZ;664557 نوشت:
من عاشق دختر عمومم و اونم عاشقمه ولی تو چندتا حدیث دیدم که پیامبر(ص)گفته بودند:با فامیل ازدواج نکنید تا فرزندان ضعیف نیاورید.و ....من سوالم اینکه مگه ازدواج نباید با عشق باشه خب الان من عاشق دخترعمومم یعنی نباید باهاش ازدواج کنم؟؟؟نقش عشق پس اینجا چی میشه؟؟؟عشق فقط به یه نفرپیش میاد من با دختر عموم ازدواج نکنم با کسی دیگه ای هم نمیتونم ازدواج کنم چون فقط عاشق اونم...عشق که این چیزا حالیش نمیشه

با عرض سلام و ادب
و تشکر از اعتمادتون
ازدواج سنت پیامبر و از مستحباتی است که بسیار تاکید شده است و روایات فراوانی در مورد آن و جوانب آن وارد شده است.
آنچه مورد پسند روایات و عقل می باشد و روایات نیز برای آن وارد شده است ازدواج خوب و مناسب می باشد.
برای ازدواج مناسب چند چیز شرط می باشد که عبارتند از:
عشق همراه با شناخت و آگاهی
کفویت و همانندی در امور مذهبی فرهنگی اجتماعی اقتصادی و علمی و...
اصالت خانوادگی
و...
این موارد باید باشد اما غیر از این موارد توجه به این نکته لازم است که از مواردی که ممکن است ادامه زندگی مشترک را دچار مشکل سازد باید دوری شود یکی از این موارد همین مشکلات ژنتیکی می باشد که در ازدواج فامیلی می باشد.بسیاری از عشقها چون با مشکلی در زندگی مواجه نشده اند یا با عشق دیگری (عشق به فرزند) برخورد نکرده است پایدار است والا ممکن است دجار مشکل شوند .
در شرع مقدس نسبت به ازدواج فامیلی منعی نشده است و تشخیص اینکه ازدواج به صلاح است یا خیر به عهده خود اشخاص می باشد .
در ضمن امروزه قبل از ازدواج آزمایشهایی صورت می گیرد تا در واقع نسبت به اختلال ژنتیکی اظهار نظر دقیقتری نمایند.
به هرحال تشخیص به عهده خود شما می باشد ولی مهم آن است که قبل ز ازدواج نسبت به هر آنچه ممکن است زندگی را دچار بحران نماید بررسی کامل صورت پذیرد.
برای آگاهی بیشتر نسبت به ازدواج فامیلی به تاپیک های زیر مراجعه نمایید:
[h=1]ازدواج فامیلی (جمع بندی بحث)
[/h][h=1] ازدواج فامیلی یا غیر فامیلی؟
[/h][h=1]ازدواج فامیلی از نگاه دین و علم
[/h]در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

داداش یه نکته رو فقط خواستم بگم نوشته بودی مگر ازدواج نباید با عشق باشه اگه عشق نباشه که نمیشه...من باز یه حرف خودم رو تکرار میکنم که توی تاپیک های دیگه ای گفتم.ببین هر فرد برای ازدواج کردن معیارهایی داره که فکر میکنه اگه همسرش اونها رو داشته باشه میتونن زندگی مشترک موفقی داشته بباشن.حالا بر اساس این معیارها دنبال گزینه میگرده و با موردی که بیشترین هم خوانی رو با معیارهاش داشت ازدواج ممیکنه.و از اونجایی که طزف مقابلش ملاکها رو داره و باب میلش هست به اون علاقمند میشه.این میشه عشق پس از ازدواج.
شما هم ببین چه معیارهایی داری و ببین مورد انتخابی شما با معیارها تطابق داره یا نه.اگر نداشت اصرار نداشته باش روی این گزینه. ..

ALZ;664557 نوشت:

:hamdel:به نام خدا:hamdel:
سلام عرض می کنم خدمت دوست عزیز و بزرگوارم.
در ایران در آزمایشات فقط 200 نوع بیماری ژنتیکی رو میتونن تشخیص بدن در حالی که دقیق یادم نیست فکر می کنم حداقل 2000 نوع بیماری
ژنتیکی در جهان وجود داره که البته در خارج از کشور همه نوع رو میتونن تشخیص بدن .. این از این مساله
دوم اینکه در ازدواج های فامیلی نزدیک مثل فرزندان خاله و عمو و عمه و اینا اونطور که از یک دکتر شنیدم این بود که از هر 5 بچه یا 4 بچه یکیش دارای
بیماری منگولیسم میشه.حالا اون بچه شاید بچه ی اول دارای این بیماری بشه شاید بچه ی پنجم . کسی نمیدونه هیشکی نمیتونه بفهمه.
حالا شما بشین حساب کن آیا درسته که بخواطر عشق دو نفر یه بچه تا آخر عمرش دارای این بیماری باشه و زجر بکشه؟؟؟ بخواطر اینکه دو نفر دوس داشتن
با هم ازدواج کنن این وسط فرزند باید قربانی عشق پدر و مادرش بشه.
باز هم تاکید می کنم ممکنه دو نفر تو فامیل ازدواج کنن و دو تا بچه بیارن سالم باشن ... چون شانسشون این دو تا بچه ی اول نبودن ولی اگر 5 تا بچه میاوردن حتما
یکیشون منگول میشد .. ممکنه یکنفر یکی بچه بیاره همون یکی منگول بشه چون گفتم از هر 5 تا یکیش میشه حالا یا اولی یا سومی یا دومی یا ..... معلوم نیست :Gol:

ALZ;664557 نوشت:

سلام
همه ازدواج های فامیلی بچه های ناقص به دنیا نمیاد .انقد نگران نباشید .شما بگرد تو فامیل پدریتون ببینید بیماری خاصی هست ؟یا ازدواج فامیلی وجود داره که بچه های ناقص داشته باشن؟
انقدر وسواس نداشته باشین به خدا اعتماد کن و باهاش ازدواج کن .آخه ممکن هست اصلا فردایی نباشه که شما بخواین بچه دار بشین...
موفق باشی

شما اگه خیلی نگرانی برو مشاوره
واسه ازدواج های فامیلی تو کشورمون قبل ازدواج مشاوره میدن و از طرفی چن تا آزمایش هم مخصوص افرادی که با هم نسبت دارن هست که اونها رو هم میتونین انجام بدین و بعد از اون ان شاءالله با توکل به خدا زندگیتون رو شروع کنین و خوشبخت بشین

سلام...
من ب فامیل بودنتونو و بچه آینده تون فعلا کاری ندارم ولی ب نظرم شما هنوز نه ب داره نه ب باره همچین از عشق و عاشقی حرف میزنین ک ما متاهل ها اینجوری حرف نمیزنیم ...
ب نظرم کلا باید بیشتر احتیاط کنین سعی کنین معایب طرف تونم ببینین صرف اینکه باهم فامیل هستین دلیل نمیشه ک از هم شناخت کامل داشته باشین. دوست بنده با پسرعمه اش ک خیلی هم باهم صمیمی بودن ازدواج کرد بعدش فهمید یارو تویه همه مراکز استان ها خانوم دارن!!!! البته نه تویه همش ولی خب یه چیزی اینجوریااااا فک کن .... پس چشماتونو قبل از عقد روی محبت و عشق ببندید گفتن ازدواج با علاقه نه عشق مفرط ... در حدی ک طرف رو ایده آل بدونی نه اینکه واسش بمیری ... حواستون ب افراط و تفریط باشه ... موفق باشین ...

دوستان ممنون از پاسخ هاتون.... اصلا یادم رفت عرض کنم که خودم حاصل ازدواج فامیلی ام(پسر خاله و دختر دایی)!و خداروشکر نه من نه داداشم هیچ مشکلی نداشتیم...من همیشه به خدا توکل کردم و ضرر نکردم این بارم مثل همیشه ببینم خدا چی میخواد

موضوع قفل شده است