صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در رويارويي با شهوت چه کنم ؟ **

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

در رويارويي با شهوت چه کنم ؟ **

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با سلام
    دختری 32 هستم وبسیار مقید به دین ولی مدتی است حالت شهوتی دارم
    از طرفی فعلا امکان ازدواج ندارم چه کنم تا هم از گناه دور بمانم و هم اینکه دچار وسواس نشوم؟
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ در ساعت ۱۳:۳۲

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

با نام و یاد دوست

در رويارويي با شهوت چه کنم ؟ **

کارشناس بحث: استاد حامی

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ در ساعت ۱۳:۳۸

5. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام خدمت شما خواهر گرامي
    حتما به بركت وجود شما و عفاف شما است كه خانواده هاي زياد سالم مي مانند و جوانان زيادي ايمانشان را به باد نمي دهند.
    بسياري از خانم ها به حال خودشان هم رحم نمي كنند يعني با جلوه گري خود آتشي راه انداخته اند كه دودش به چشم خودشان مي رود. خانمي كه با هزار جلوه و عشوه وارد خيابان، فروشگاه، اداره، دانشگاه، روابط فاميلي و... مي شود و مانند آهنربايي قوي دل مردان و جوانان را به سمت خود مي كشد به همان اندازه سهمي در كدر شدن زندگي زناشويي خانواده ها و تحريك جوانان مجرد دارد. خب طبيعتا خانم هاي ديگري هم هستند كه بر شوهران اين خانم هاي عشوه گر دام پهن كنند و زندگي آنها را هم تلخ كنند. بخش زيادي از دينداري نقد است نه نسيه. يعني
    ديني داري آيين بهتر و آرام زيستن در همين دنيا هم هست.
    به همان اندازه مرداني كه با لباس نامناسب با خوش و بش و ....مستقيم يا غيرمستقيم دامن براي زنان و دختران پهن مي كنند سهمي در خرابي بهداشت رواني و معنوي افراد و جامعه دارند. بي جهت نيست كه امام علي فرمود:
    كسى كه در راه خدا جهاد كند و به شهادت رسد، اجرش بيشتر از آن كسى نيست كه بتواند گناه كند و عفّت ورزد. همانا عفيفِ پاكدامن فرشته‌اي از فرشتگان خدا باشد.[1]

آقاي مي گفت: خانمم آشپزيش خوب است ولي روزي مهمان داشتيم متوجه شدم كه چيزي كه پخته خيلي با آشپزي خوب او فاصله دارد. بعد از اين كه مهمان ها رفتند علت را با اصرار پرسيدم
    گفت: راستش اين خانم آشپزي اش خوب نيست نخواستم زياد هنرنمايي كنم كه شوهرش نسبت به همسرش به همان اندازه سرد شود و ان شاالله به تدريج اين هنر را يادش مي دهم تا زندگي اش شيرين تر شود.
    ادامه داد..

[1] . نهج البلاغة : الحكمة ۴۷۴.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۲/۰۲ در ساعت ۱۳:۴۰
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 28

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

دستورات كليشه اي
    به عنوان كسي كه سال هاست در حوزه مشاوره اينترنتي و مكتوب آنلاين و آفلاين كار مي كنم مي دانم كه افرادي كه اهل مطالعه و فضاي مجازي هستند با توصيه هاي رويارويي و مهار شهوت آشنا هستند. اگر از خود شما بزرگوار هم بپرسم شما
    چه راهايي را براي مهار شهوت «مي دانيد» يقين دارم فهرستي از آنها را به من ارائه مي دهيد. ولي باز اگر به عنوان مشاوري كه در اين زمينه تجربه دارم از شما يا امثال شما بزرگوران بپرسم كه چه مقدار از توصيه هايي را كه مي دانيد به كار مي بريد مي توانم با جرأت بگويم كه تعداد بسيار محدودي هستند كه دانسته ها را به كار مي برند.

خود توصيه هاي كليشه وقتي از زبان غيرمتخصص بيان مي شود و وقتي پيوسته اين طرف و آن طرف كپي پيست مي شود ارزش كاربردي آن از ديد افراد نيازمند مي افتد. يعني افرادي كه مي خواهند شهوت خود را مهار كنند با شك به اين توصيه ها نگاه مي كنند كه آيا اينها مي توانند به من كمك كنند؟
    چند امر ديگر به اين ترديد ما دامن مي زند:
    1- راحت طلبي: اگر بخواهيم اعتراف كنيم كه ما اراده داريم و اختيار و شيطان و نفس بدون امضاي ما كاري از آنها ساخته نيست بايد تلاش كنيد و مقاوم باشيم و از عوامل تحريك شهوت (دوستان غيرمعنوي، موسيقي لهوي، و...) اجتناب كنيم و عوامل عفاف (تلاوت با تدبر، روزه، نماز اول وقت و...) در ايجاد كنيم.
    2- خودخواهي: فرار از نسبت دادن شكست ها به خود و گريز از مسئوليت و تلاش
    3- قوي بودن شهوت
    4- قوي تر شدن شهوت با تجربه هاي متعدد از لذت هاي آني آنها

ادامه دارد...

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ در ساعت ۱۲:۴۰

9. صلوات ها 19

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

چه بايد كرد؟
    براي مهار و مديريت شهوت به نكات زير دقت كنيد و در عمل اجرا كنيد:
    1- شهوت امر قوي اي است و بدون استمداد عاجزانه از خداوند نمي توانيم مديريتش كنيم همان گونه كه حضرت يوسف به مدد الهي از آن در امان ماند.
    2- توصيه ها را به ديد كليشه اي نگاه نكنيد در دل هر كدام از توصيه هايي مديريت شهوت روش و راهكار روانشناختي يا اخلاقي نهفته است.
    3- زير نظر مشاور ازدواج شرايط خود را بسنجيد تا مبادا شما مسبب تأخير در ازدواج باشيد (مثال: به طور كلي وقتي سن بالا مي رود وسواس در گزينش بيشتر مي شود و افراد نااميدتر مي شوند، عدم واقع بيني عايق ازدواج است و...)
    4- از سايت ها يا مراكز خيريه
    همسريابي «معتبر» براي يافتن شريك زندگي استفاده كنيد بعد از شناسايي با تحقيق جامع و توجه به همتايي و تناسب همسر انتخاب كنيد)
    5- براي مهار شهوت با اراده خود آشتي كنيد. اگر ما به كودكي كه معلول بگوييم كه با كودكي كه مشكل ندارد مسابقه دو بدهد كار ما حكيمانه نيست. اگر خداوند هم به ما بگويد اگر شرايط ازدواج را نداشتيد تا مهيا شدن شرايط ازدواج عفاف بورزيد و اين كار شدني نباشد كار خداوند حكيمانه نيست بنابراين روي اختيار و اراده خود بايد در مهار شهوت حساب زيادي باز كنيم.
    شخصي به امام صادق گفت فلاني انحراف جنسي دارد و مي گويد معتادشده ام و دست خودم نيست و نمي توانم ترك كنم. امام پرسيدند در جمع هم آن كار را انجام مي دهد؟ او گفت نه. امام فرمود پس معلوم است كه اراده دارد.
    6- كتاب مشكلات جنسي جوانان را بخوانيد و در عمل اجرا كنيد. (ورزش هوازي، كار و فعاليت بدني، روزه، گريز از خلوت با نامحرم، فرار از تنهايي، و.. نقش مهمي در تعديل هورموني و فشار شهوت دارند)
    7-كمتر ميوه ها و غذاهاي با طبع گرم و محرك و تقويت كننده نيروي جنسي استفاده كنيد: مانند اديه ها، فلفل، انجير، دارچين، زنجبيل، ماهي غيرپرورشي، عسل، تخم مرغ بومي، هويج و زردك، موز رسيده، زيتون، گوشت گوسفند، شتر و بوقلمون، انواع شيريني ها، كشمش، خرما، ارده، خرمالو، و...[1]
    8-از غذاهاي مهار كننده ميل جنسي بيشتر استفاده كنيد مانند: گوشت گاو، گوشت مرغ، برنج، ماست، خيار، هندوانه، ذرت، انواع لبنيات، كدو، قارچ، تمبر هندي، گوجه سبز، گيلاس، جو، ماش، باقلا[2]
    9- اگر فشار شهوت شما خيلي زياد است و رفتارهاي جنسي وسواس گونه مانند خودارضايي داريد حتما از روان پزشك همجنس خود كمك بگيريد. توجه داشته باشيد اضطراب مي توان ميل به تحريك شهوت را زياد كند تا فرد يا تجربه هاي خوشايند آني دقايقي از اضطراب دور باشد ولي اين رويارويي با اضطراب سبب قوز بالا قوز مي شود يعني اعتياد و وسواس به خودارضايي را هم در پي دارد.

10- اگر امر داير مدار «گناه كردن شد» و «ازدواج موقت» نظر شرع را مقدم كنيد(اگر رشيده باشيد بدون اذن پدر وگرنه نياز به اذن پدر داريد) ولي مراقب باشيد نفس فريب تان ندهد يعني خيلي كم مي شود كه افراد به جايي برسند كه نتوانند خود را با شيوه هاي مهار شهوت مهار كنند ازدواج موقت آسيب هايي دارد كه اگر افراد مراقب نباشند و توجه به موقت بودنش نكند وابسته مي شوند و مشكل ديگري كه مي تواند ايجاد كند اين است كه ممكن است انسان تنوع طلب شود و تنوع طلبي بلاي زندگي شيرين زناشويي است. بنابراين به جاي درگير كردن ذهن به اين راه شرعي نيز توصيه مي كنم همت زيادتري در ازدواج دائم به خرج دهيد. از واسطه هاي مطمئن كمك بگيريد و توقع هاي خودتان را تعديل كنيد.

.......................
    1و2 - راز كاميابي در زندگي زناشويي، جمشيد خدادادي، ص30-340
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۴/۱۵ در ساعت ۱۱:۵۶

11. صلوات ها 20

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    آقاي مي گفت: خانمم آشپزيش خوب است ولي روزي مهمان داشتيم متوجه شدم كه چيزي كه پخته خيلي با آشپزي خوب او فاصله دارد. بعد از اين كه مهمان ها رفتند علت را با اصرار پرسيدم
    گفت: راستش اين خانم آشپزي اش خوب نيست نخواستم زياد هنرنمايي كنم كه شوهرش نسبت به همسرش به همان اندازه سرد شود و ان شاالله به تدريج اين هنر را يادش مي دهم تا زندگي اش شيرين تر شود.
    ادامه داد..
    اين كار يادآور كار علي گندابي است
    لاتي بود كه حسابي نوچه داشت. صفات خوبي داشت كه به خاطر انها نجات يافت و توبه كرد و حرم مولي علي دفن شد داستانش خواندني است
    دوستانش مي گفتند دم قهوه خانه اي نشسته بوديم ديدم كلاهش را مچاله كرد و موهاش را به هم ريخت بچه ها گفتن ديونه شدي
    گفت خفه
    بعد كلاه را درست كرد و گذاشت سرش
    با تعجب گفتند چرا اين كار را كردي؟ گفت خانمي كه از اينجا رد مي شد قيافه شوهرش زياد زيبا نيست ترس برم داشت نكنه قيافه من رو ببينه و دلش نسبت شوهرش سرد بشه

13. صلوات ها 26

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

15. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

17. صلوات ها 9

نوشته
    800
    حضور
    22 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2725

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    توصیه اسلام به جوانان امروزی کدام است: «سرکوب نیاز جنسی» یا «ازدواج موقت» ؟
    سلام بر حامی گرامی
    قراره تاپیک ما رو باز کنید یا همین جا حرف هایی که مورد نظرم هست رو بگم چون موضوع این تاپیک دختر مجرد و ... هم تقریبا مرتبط با سوال منه ؟

19. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

نقل قول نوشته اصلی توسط علــی نمایش پست ها
    سلام بر حامی گرامی
    قراره تاپیک ما رو باز کنید یا همین جا حرف هایی که مورد نظرم هست رو بگم چون موضوع این تاپیک دختر مجرد و ... هم تقریبا مرتبط با سوال منه ؟
    سلام
    اينجا نه چون بحثش كلي تر است

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)