جمع بندی موج ضد مذهبی در کشور

تب‌های اولیه

71 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موج ضد مذهبی در کشور

سلام دوستان مطلبی در اینترنت یافتم میخواستم نظرتونو راجب این قضیه که فکر کنم برای همه دیگه قابل لمس هست که روز به روز داره به افراد ضد دین (نه فقط بی خدا) اضافه میشه و به راحتی میشه دید روز به روز چقدر دین رو افراد مختلف به خصوص جوانان زیر سوال میبرن و مورد توهین قرار میدهند عمده این رفتارها رو میشه به راحتی در سایت های اجتماعی مثل فیسبوک و یا نرم افزاری مثل لاین و وایبر دید
یکی از این موضوعات رو به اشتراک میذارم برای اشنایی به موضوع مورد نظر بنده
منتظر نظراتتون هستم و اگه ممکنه راه حل پیشنهاد بدید فکر کنم اینطور بحث ها مفید تر از بحث های فقهی باشه فکر نکنم مثلا اینکه گوشی مبایل موسیقی حساب میشه یا نه چیز مهمی باشه(این از جمله مطالب عجیبی بود که تو همین سایت خوندم):khaneh::Gol:
بریم سر اصل مطلب =

دست مخترع کولر درد نکنه چون:
اگه به ما بود الان
یا میگفتیم مشیتِ خدا در اینه که هوا گرم باشه و حتما یه حکمتی
هست،باید تحمل کرد و نباید تو کارِ خدا دخالت کرد!!
یا اینکه یه دعا ساخته بودیم و میگفتیم باید
روزی 70 بار از روش خوند تا خنک شد...!
اگرم میخوندیم و خنک نمیشدیم،میگفتن با اخلاص نخوندی و
فقط بنده های واقعی و با تقوا خنک میشن ...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

piano;664405 نوشت:
سلام دوستان مطلبی در اینترنت یافتم میخواستم نظرتونو راجب این قضیه که فکر کنم برای همه دیگه قابل لمس هست که روز به روز داره به افراد ضد دین (نه فقط بی خدا) اضافه میشه و به راحتی میشه دید روز به روز چقدر دین رو افراد مختلف به خصوص جوانان زیر سوال میبرن و مورد توهین قرار میدهند عمده این رفتارها رو میشه به راحتی در سایت های اجتماعی مثل فیسبوک و یا نرم افزاری مثل لاین و وایبر دید
یکی از این موضوعات رو به اشتراک میذارم برای اشنایی به موضوع مورد نظر بنده
منتظر نظراتتون هستم و اگه ممکنه راه حل پیشنهاد بدید فکر کنم اینطور بحث ها مفید تر از بحث های فقهی باشه فکر نکنم مثلا اینکه گوشی مبایل موسیقی حساب میشه یا نه چیز مهمی باشه(این از جمله مطالب عجیبی بود که تو همین سایت خوندم)

سلام علیکم
بنده هم تقریبا با شما موافق هستم. اینکه متاسفانه ما برخی اوقات به قدری در جزئیات غوطه ور می شویم که خبر نداریم یک انحرافی عظیمی پشت سر اینها است که ما غافل هستیم.
بنده قبلا در تاپیکی که در مورد شبکه های اجتماعی داشتیم عرض کرده بودم که ما بخواهیم یا نخواهیم این ابزار الان هستند. لذا باید بهترین استفاده را کرد. اگر در مسیر ناصحیح از این ابزار اینقدر استفاده می شود چه بهتر ما برای ترویج ارزشهای اخلاقی ودین از آنها استفاده کنیم.
د رمورد اصل گرایش به امور غیراخلاقی ودینی وشیوع این مساله ومشکلات اجتماعی که بوجود آمده است علل مختلفی دارد که باید این علل را شناخت وبا آنها مبارزه کرد البته با یک برنامه ریزی درست.
به نظرنده بزرگترین مشکل وعامل در این میان مدرنیته وکشورهای غربی نیستند بلکه خودمان هستیم. اگر آنها در کشور ما وخانه های ما نفوذ می کنند بخاطر ضعف وکم کاری خودمان است.
ما فرهنگ لازم وروش زندگی اسلامی را ومعاشرت صحیح را در جامعه خود پیاده نکردیم. حتی بعد از آنکه در اوایل دهه هفتاد رهبر بزرگوار مساله تهاجم فرهنگی را مطرح کردند باز برخی سربالاگرفته وگفتند خبری نیست. واین خواب خرگوشی ثمره اش شد نفوذ بیش زا حد امور غیر ارزشی در میان ارزشهای اسلام واجتماعی وبه مرور جاها عوض شد وچیزی هایی که روزی از بزرگترین قبائح حساب می شد تبدیل به ارزش شد.
ما ابتدا باید از خواب بیدار شویم وبا تمام وجود قبول داشته باشیم که ما در برابر دین واجتماع مسئوولیم وباید در احیاء ونشر ارزشهای اخلاقی تلاش کنیم.
از عمده اشکالات ما این بود که روش تحصیلی ما در عصر پهلوی برگرفته از روش غرب بود ودانشگاهی که در زمان رضاخان آمده کپی شده از غرب بود. ولی متاسفانه ما رد علوم انسانی انقلابی لازم داشتیم که ضروری تر از انقلاب سیاسی بود که متاسفانه تا بحال صورت نگرفت. وتبعات آنرا باید بکشیم.
در کنار اینها تبلیغات خارجی وبالاخص رسانه نقش عمده ای در این انحراف داشته است که راه آن هم علاوه بر اینکه باید مردم را با مضرات ونقش تخریبی این رسانه ها آگاه کرد رسانه قوی دینی که ارزشهای صحیح را نشر دهد وجذابیت آن هم در حد مقبول باشد.
تحول لازمه اش این است که همه ما در هر زمینه ای که کار می کنیم احساس وظیفه کرده وتلاش خود را برای تولید محصولات ارزشی وهنر دینی وغیره انجام دهیم.
ولی در کنار اینها باید نیروهای ارزشی دست از تلاش برندارند که این تلاش ها بدون نتیجه هم نیست مخصوصا نیروهای مذهبی در دانشگاه ها.

نقل قول:
اگه به ما بود الان

جالبه تا اینجا حرف از ما میزنه، اما تیکه آخر رو میگه میگفتن!

نقل قول:

یعنی اولش خودمونی و طنز وارد میشه که هرکس علاقه ای به دین در دلش هست جبهه نگیره و با مطلب همراه بشه، ولی آخرش این جمعی که حالا باهاش همراه شدن رو میکشه کنار و توپ رو میندازه تو زمین دین که حالا این جمع مخالف دین قرار بگیره! و این توی ناخودآگاه مخاطب اثرش رو میذاره ...

این مطالب کار یک اتاق فکر اساسیه که صبح تا شب میشینن فکر میکنن چطور اینچنین مطالبی رو بنویسند و گسترش بدن و مطالب ضد دینی رو اینطوری ریز و البته عمیق در ذهن مخاطبان بکارند تا این شبهات به مرور زمان و در جای مناسب بروز کنن و فرد رو بی دین و ایمان کنند!!

راه مقابلش اینه که هر بیسوادی پا نشه بره تلوزیون حرف از دین بزنه! هر بیسوادی مدیر موسسات دینی بودجه دار و بزرگ نشه و بخواد دین گسترش بده! ما هرچی میکشیم از همین برخوردهای سطحی با دین و تاکید روی پوسته و ظاهر دینه

ما هنوز نتونستیم که یک احساس تعلق در اکثر جوانهامون ایجاد کنیم که دین رو مال خودش بدونه....هویت خودش بدونه .... دوستش داشته باشه ....
بزرگترین علمای دین مثل آیت الله بهجت یادمه میگفتن آدم به چیزایی که میدونه عمل کنه و در چیزایی که نمیدونه توقف کنه سعادتمند میشه! توقف از نظر ایشون معناش چیه؟ جز اینه که آدم جایی که به شبهه ای خورد که جوابی براش نداشت سریع کل دین و ایمانش رو نبازه! بلکه بگه باشه من این مسئله رو نمیفهمم ولی بقیه دین رو که میفهمم... نباید که به خاطر یک دکمه کت رو انداخت سطل آشغال!
صبر میکنم- تحقیق میکنم- فکر میکنم ...بالاخره یا صلاحه و من بالاخره جوابشو میفهمم و یا صلاح نیست و نمیفهمم! ولی این ربطی به اصل دینداری و همه ی چیزهایی که تا به حال از دین فهمیدم ندارد!

کریم;664725 نوشت:
سلام علیکم
بنده هم تقریبا با شما موافق هستم. اینکه متاسفانه ما برخی اوقات به قدری در جزئیات غوطه ور می شویم که خبر نداریم یک انحرافی عظیمی پشت سر اینها است که ما غافل هستیم.
بنده قبلا در تاپیکی که در مورد شبکه های اجتماعی داشتیم عرض کرده بودم که ما بخواهیم یا نخواهیم این ابزار الان هستند. لذا باید بهترین استفاده را کرد. اگر در مسیر ناصحیح از این ابزار اینقدر استفاده می شود چه بهتر ما برای ترویج ارزشهای اخلاقی ودین از آنها استفاده کنیم.
د رمورد اصل گرایش به امور غیراخلاقی ودینی وشیوع این مساله ومشکلات اجتماعی که بوجود آمده است علل مختلفی دارد که باید این علل را شناخت وبا آنها مبارزه کرد البته با یک برنامه ریزی درست.
به نظرنده بزرگترین مشکل وعامل در این میان مدرنیته وکشورهای غربی نیستند بلکه خودمان هستیم. اگر آنها در کشور ما وخانه های ما نفوذ می کنند بخاطر ضعف وکم کاری خودمان است.
ما فرهنگ لازم وروش زندگی اسلامی را ومعاشرت صحیح را در جامعه خود پیاده نکردیم. حتی بعد از آنکه در اوایل دهه هفتاد رهبر بزرگوار مساله تهاجم فرهنگی را مطرح کردند باز برخی سربالاگرفته وگفتند خبری نیست. واین خواب خرگوشی ثمره اش شد نفوذ بیش زا حد امور غیر ارزشی در میان ارزشهای اسلام واجتماعی وبه مرور جاها عوض شد وچیزی هایی که روزی از بزرگترین قبائح حساب می شد تبدیل به ارزش شد.
ما ابتدا باید از خواب بیدار شویم وبا تمام وجود قبول داشته باشیم که ما در برابر دین واجتماع مسئوولیم وباید در احیاء ونشر ارزشهای اخلاقی تلاش کنیم.
از عمده اشکالات ما این بود که روش تحصیلی ما در عصر پهلوی برگرفته از روش غرب بود ودانشگاهی که در زمان رضاخان آمده کپی شده از غرب بود. ولی متاسفانه ما رد علوم انسانی انقلابی لازم داشتیم که ضروری تر از انقلاب سیاسی بود که متاسفانه تا بحال صورت نگرفت. وتبعات آنرا باید بکشیم.
در کنار اینها تبلیغات خارجی وبالاخص رسانه نقش عمده ای در این انحراف داشته است که راه آن هم علاوه بر اینکه باید مردم را با مضرات ونقش تخریبی این رسانه ها آگاه کرد رسانه قوی دینی که ارزشهای صحیح را نشر دهد وجذابیت آن هم در حد مقبول باشد.
تحول لازمه اش این است که همه ما در هر زمینه ای که کار می کنیم احساس وظیفه کرده وتلاش خود را برای تولید محصولات ارزشی وهنر دینی وغیره انجام دهیم.
ولی در کنار اینها باید نیروهای ارزشی دست از تلاش برندارند که این تلاش ها بدون نتیجه هم نیست مخصوصا نیروهای مذهبی در دانشگاه ها.

منم با شما موافقم که نباید تقصیر رو گردن اونوری ها انداخت جالبه که صدا و سیما میاد نقد میکنه این فیلم مثلا با پشتوانه سیاسی اسراییل ساخته شد یا مثلا تحمیل عقاید خودشون به بقیه دنیا
خب همه جا همینطور هست چرا باید انتظار داشته باشید که اونا به نفع خودشون فیلم نسازن و به نفع ما بسازن همونطور که ماهم اینکار رو نخواهیم کرد و هرکس برای خودش تلاش میکنه
حتی خود ایران هم میتونه پول خرج کنه به عنوان تهیه کننده برای یه کارگردان هالی وودی که یک اثری با توجه به ارزش های ما بسازه
متاسفنانه اون پاراگراف اخرتون در ایران صورت نمیگیره و همه اینو از چشم دین میبین و ازش فاصله میگیرن
متاسفانه حتی بی خدا های ایران مثل اتییست ها نیستن که فقط خداناباور باشن و ضد خدا هستن این خیلی عجیبه:Ghamgin: این سطح سواد مردم رو نشون میده
یکی دیگه از مشکلات اینه که تا وقتی تظاهر به دین دار بودن باعث استخدام در اداره ای یا در کل امتیازهایی که به صورت مادی داره بشه باعث این رفتار میشه که دین رو عاملی میکنه برای ترقی دنیوی
تا وقتی که ملاک برتری و امتیازات دنیوی بشه تظاهر به مذهبی بودن و ریش رو به ریشه ارجع بدونن نتیجش میشه همین ضد دینی گسترده بین مردم.

منم صفحات بسیااااااااااااااار زیادی رو در فیسبوک دیدم که به مقدس ترین عقاید ما توهین می کنن.
از طرفی هم در مقابل سوالات و شبهه هایی که مطرح می کنند کسی رو پاسخگو نمی بینند. در صفحاتشون بسیار شیک به همددیگه والبته مخالفین کم سوادشون احترام می زارن و با محکوم کردن اونها به این نتیجه می رسند که خودشون بر حقن

تمام شبهه هاشون پاسخ داره اما پاسخ دنده براش پیدا نمیشه.

وقتی آخوندها و مذهبی های ما به بهانه ی اسرائیلی بودن، ماسونی بودن و هزار دلیل دیگه میدون رو در فضای مجازی خالی کردن باید هم شاهد این جور حرمت شکنی هایی باشیم. چرا و چرا و چرا حوضه ی علمیه در فیسبوک که مخزن همه ی انسان های بیدین و ضد دینه فعالیت نمی کنه

استاد حامی گرامی، من از شما و همکاران شما توقع دارم که به جای اینکه بشینید تا بهتون رجوع بشه، خودتون برید و از علمتون استفاده کنید

چرااااااااااااااااااااااااااااااا؟ اسک دین در فیسبوک صفحه نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اونایی که در فضای مجازی بر علیه دین می تازن هیچ وقت به اسک دین و سایر جاهای مشابه نمیان
و مورد بعدی ک باعث اینجور رفتارها شده
مسلمانی ماست و ما هر چی می کشیم و بکشیم، از این مسلمانی ماست

خداییش یه لحظه از هر جا که نشستی به بیرون نگاه کن، ما از مسلمون بودنمون چی گیرمون اومده غیر از اینکه فقط ریا کاری کنیم و مستحبات رو انجام بدیم.
" ناد علی مظهر العجایب" به خاطر این نیست که علی نمی تونست گناه کنه بلکه به خاطر اینه نمی خواست.
تمام کاسب هایی که گرونفروشی می کنن، کم فروشی می کنن و... همه یه عکس امام علی(که نمی دونم از کجا اومده) تو مغازه شون دارن و همه حاجی هستن و " هذا من فضل ربی" دارن. تاکسی سوار میشی توش "الله اکبر" داره جلو چشمات حرکت می کنه اما تا نی بینه غریبه ای سه برابر باهات حساب می کنه

کسی که هشت سال بر مسند قدرت میشینه و ریش می زاره و " حسین حسین" میگه اختلاس گر از آب درمیاد.
زنی که فقط دلپاکی رو در این میبینه که من خوبم و به خدا پیغمبر ایمان دارم اما کوچکترین شباهتی به یک زن مسلمان نداره
هرجا که به مشکل می خوریم می گیم مشیت خداست!!! بابا مگه مشیت خدا همش باید به ضرر ما تموم شه؟؟

هرجا که سواد نداریم می گیم نباید در کارهای خدا شک آورد!!

مساجدمون از همه جا پرزرق و برقتره اما از همه جا هم خلوت تره.
افرادی که فقط درگیر زیاد یار جمع کردن برای تظاهرات ان بر مسند قدرت تکیه دادن.

ما لاااااااااااااااااااف می زنیم و بس. والله اگه کفر نباشه گاهی بهشون حق می دم که اینجوری باشن

ریاکار;664743 نوشت:
منم صفحات بسیااااااااااااااار زیادی رو در فیسبوک دیدم که به مقدس ترین عقاید ما توهین می کنن.
از طرفی هم در مقابل سوالات و شبهه هایی که مطرح می کنند کسی رو پاسخگو نمی بینند. در صفحاتشون بسیار شیک به همددیگه والبته مخالفین کم سوادشون احترام می زارن و با محکوم کردن اونها به این نتیجه می رسند که خودشون بر حقن

[=&quot]بسمه تعالی برادران و خواهران گرامی سلام علیکم به نظرم تمام این مشکلاتی که داریم ریشه در دوری جامعه اسلامی از اندیشه های قرآنی دارد که در آیه 30 سوره فرقان به آن اشاره شده که [=&quot]((و قال الرسول یا رب ان قومی اتخذوا هذا القرآن مهجورا)) (([=&quot]و پیامبر گفت:پروردگارم!قوم من بی گمان این قرآن را بس دور و مهجور بر گرفتند(([=&quot]و این مهجور گرفتن قرآن که بدترین اذیت به مقام رسالت است[=&quot] [=&quot]آیاتی همچون))[=&quot]ان الذین یوذون الله و رسول لعنهم الله فی الدنیا و الاخره)(([=&quot]آیه 57 [=&quot]سوره احزاب) اینان را مورد لعنت الهی در دنیا و آخرت قرار داده است و از نمونه های بارز این مطلب ترک دستورات قرآن و تفسیر ناصحیح آن و طرد وارثان و حاملان اتم آن که معصومین هستند میباشد به نمونه زیر توجه کنید: [=&quot]با وجود حدود سی آیه مکی و مدنی(که حتی یک اشاره و یا نقلی نداریم که بر 9 چیز باشد) و همچنین حدود 100 روایت از پیامبر و امامان (سلام الله علیهم) چگونه میتوان پذیرفت که زکات فقط منحصر در نه چیز است (بر حسب روایتی از پیامبرکه ایشان غیر آن نه چیز را معاف کرده اند که البته باید راویان آن هم مورد بررسی قرارگیرد)و در بقیه آن نه چیز مستحب است؟ آیا تغییر چنین حکم واضحی مهجوریت برای قرآن نیست؟ [=&quot]آیا اگر همه ما امروزه خمس و زکات حقیقی مالمان را پرداخت میکردیم فقرو مشکلات مالی برای ایتام و مسکینان و... باقی میماند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [=&quot]!!!!!!!!!!!!!! [=&quot]آیا این مشکلات (یکی از عواملش) تغییر در برخی از آرای حقیقی و قرآنی و بعضا تفسیر و برداشت اشتباه از آنها نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟[=&quot]!!!!![=&quot]و 10 ها مطلب این چنینی که عظمت قرآن کریم را به ما نشان میدهد اما بعضی ها به آن بی توجه هستند و چه زیبا فرمود علامه طباطبایی(ره( [=&quot]که:به نظر میرسد قضاوتى که دانشمندان درباره رفتار امت اسلام کرده اند قضاوت[=&quot] [=&quot]درستى باشد، آنها گفته اند: « اهل سنت کتاب را گرفتند و عترت را رها کردند و سر انجام کارشان بدانجا کشیده شد که کتاب هم از دستشان رفت[=&quot] [=&quot]و شیعه عترت را گرفته کتاب[=&quot] [=&quot]را رها کردند، و سر انجام کارشان بدینجا کشیده شد که عترت هم از دستشان رفت[=&quot] [=&quot]پس مىتوان گفت که امت اسلام بر خلاف دستور صریح رسول خدا صلوات الله علیه و آله که فرموده ([=&quot]انى تارک فيکم الثقلين ...)) هم قرآن را از دست دادند، و هم عترت را، هم کتاب را و هم سنت را (ترجمه فارسی تفسیر المیزان ج 5 ص450 و نقل از کتاب تبیان سایت http://www.albalaq.com/post/153.htm)) [=&quot]با تشکر والسلام

piano;664405 نوشت:
اگه به ما بود الان

با نام خدا

هیچ جای اسلام توصیه به ذکر گویی و معنویات محض نشده است .
.
دعوت به تعقل و اندیشیدن در بیشتر ایات قران دیده میشود ( اندیشه هایی که انسان رو به سعادت اصلی هدایت کنه )
.

بنابراین یک مومن بر خداوند توکل میکند و ذکر میگوید اورا + با تلاش و تعقل و اندیشه
.

یک مومن میتواند برای بهتر زیستن نواوری کند ==> استفاده از تمام شرایط برای رسیدن به هدف واقعی و سعادت اصلی

دعوت به علم === > نواوری و تلاش برای بهتر زیستن مطابق با شرایط === > رسیدن به سعادت

مومن دعا می کند و ذکر گویی چون میداند که کارهایش در طول اراده خداوند هست
.

پس کسی که اشنایی حتی جزئی با اسلام دارد بر پوچ بودن این پندارها پی میبرد

ابوالفضل;664806 نوشت:
با نام خدا

هیچ جای اسلام توصیه به ذکر گویی و معنویات محض نشده است .
.
دعوت به تعقل و اندیشیدن در بیشتر ایات قران دیده میشود ( اندیشه هایی که انسان رو به سعادت اصلی هدایت کنه )
.

بنابراین یک مومن بر خداوند توکل میکند و ذکر میگوید اورا + با تلاش و تعقل و اندیشه
.

یک مومن میتواند برای بهتر زیستن نواوری کند ==> استفاده از تمام شرایط برای رسیدن به هدف واقعی و سعادت اصلی

دعوت به علم === > نواوری و تلاش برای بهتر زیستن مطابق با شرایط === > رسیدن به سعادت

مومن دعا می کند و ذکر گویی چون میداند که کارهایش در طول اراده خداوند هست
.

پس کسی که اشنایی حتی جزئی با اسلام دارد بر پوچ بودن این پندارها پی میبرد

همین جمله اخرتون متاسفانه کسی ازش چیزی نمیدونه
نتیجه کشوری که فقط از ظاهر کاملا اسلامیه میشه مردمی که در باطن کاملا کافرن ( عجب جمله ای گفتم:khaneh:)

رضا ثقلین;664748 نوشت:
ریاکار;664743 نوشت:

[=&amp]بسمه تعالی برادران و خواهران گرامی سلام علیکم به نظرم تمام این مشکلاتی که داریم ریشه در دوری جامعه اسلامی از اندیشه های قرآنی دارد که در آیه 30 سوره فرقان به آن اشاره شده که[/] [=&amp]((و قال الرسول یا رب ان قومی اتخذوا هذا القرآن مهجورا[/])) (([=&amp]و پیامبر گفت:پروردگارم!قوم من بی گمان این قرآن را بس دور و مهجور بر گرفتند[/](([=&amp]و این مهجور گرفتن قرآن که بدترین اذیت به مقام رسالت است[/][=&amp]آیاتی همچون[/]))[=&amp]ان الذین یوذون الله و رسول لعنهم الله فی الدنیا و الاخره[/])(([=&amp]آیه [/]57 [=&amp]سوره احزاب) اینان را مورد لعنت الهی در دنیا و آخرت قرار داده است و از نمونه های بارز این مطلب ترک دستورات قرآن و تفسیر ناصحیح آن و طرد وارثان و حاملان اتم آن که معصومین هستند میباشد به نمونه زیر توجه کنید[/]: [=&amp]با وجود حدود سی آیه مکی و مدنی(که حتی یک اشاره و یا نقلی نداریم که بر 9 چیز باشد) و همچنین حدود 100 روایت از پیامبر و امامان (سلام الله علیهم) چگونه میتوان پذیرفت که زکات فقط منحصر در نه چیز است (بر حسب روایتی از پیامبرکه ایشان غیر آن نه چیز را معاف کرده اند که البته باید راویان آن هم مورد بررسی قرارگیرد)و در بقیه آن نه چیز مستحب است؟ آیا تغییر چنین حکم واضحی مهجوریت برای قرآن نیست؟ [/][=&amp]آیا اگر همه ما امروزه خمس و زکات حقیقی مالمان را پرداخت میکردیم فقرو مشکلات مالی برای ایتام و مسکینان و... باقی میماند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [/][=&amp]!!!!!!!!!!!!!! [/][=&amp]آیا این مشکلات (یکی از عواملش) تغییر در برخی از آرای حقیقی و قرآنی و بعضا تفسیر و برداشت اشتباه از آنها نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/][=&amp]!!!!![/][=&amp]و 10 ها مطلب این چنینی که عظمت قرآن کریم را به ما نشان میدهد اما بعضی ها به آن بی توجه هستند و چه زیبا فرمود علامه طباطبایی(ره[/]( [=&amp]که:به نظر میرسد قضاوتى که دانشمندان درباره رفتار امت اسلام کرده اند قضاوت[/][=&amp]درستى باشد، آنها گفته اند: « اهل سنت کتاب را گرفتند و عترت را رها کردند و سر انجام کارشان بدانجا کشیده شد که کتاب هم از دستشان رفت[/][=&amp]و شیعه عترت را گرفته کتاب[/][=&amp]را رها کردند، و سر انجام کارشان بدینجا کشیده شد که عترت هم از دستشان رفت[/][=&amp]پس مىتوان گفت که امت اسلام بر خلاف دستور صریح رسول خدا صلوات الله علیه و آله که فرموده[/] ([=&amp]انى تارک فيکم الثقلين ...)) هم قرآن را از دست دادند، و هم عترت را، هم کتاب را و هم سنت را (ترجمه فارسی تفسیر المیزان ج 5 ص450 و نقل از کتاب تبیان سایت [/]http://www.albalaq.com/post/153.htm)) [=&amp]با تشکر والسلام[/]

بله کاملا درسته منم هر روز میبینم ایم مطالب رو واقعا جای تاسف داره که مسولین جای اینکه چندتا کارشناس رو بذارن تا به این شبهات پاسخ بدن جاش صورت مسیله رو پاک میکنن و سایت فیلتر میکنن

ریاکار;664743 نوشت:

وقتی آخوندها و مذهبی های ما به بهانه ی اسرائیلی بودن، ماسونی بودن و هزار دلیل دیگه میدون رو در فضای مجازی خالی کردن باید هم شاهد این جور حرمت شکنی هایی باشیم. چرا و چرا و چرا حوضه ی علمیه در فیسبوک که مخزن همه ی انسان های بیدین و ضد دینه فعالیت نمی کنه

استاد حامی گرامی، من از شما و همکاران شما توقع دارم که به جای اینکه بشینید تا بهتون رجوع بشه، خودتون برید و از علمتون استفاده کنید

چرااااااااااااااااااااااااااااااا؟ اسک دین در فیسبوک صفحه نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اونایی که در فضای مجازی بر علیه دین می تازن هیچ وقت به اسک دین و سایر جاهای مشابه نمیان

خداییش یه لحظه از هر جا که نشستی به بیرون نگاه کن، ما از مسلمون بودنمون چی گیرمون اومده غیر از اینکه فقط ریا کاری کنیم و مستحبات رو انجام بدیم.
" ناد علی مظهر العجایب" به خاطر این نیست که علی نمی تونست گناه کنه بلکه به خاطر اینه نمی خواست.
تمام کاسب هایی که گرونفروشی می کنن، کم فروشی می کنن و... همه یه عکس امام علی(که نمی دونم از کجا اومده) تو مغازه شون دارن و همه حاجی هستن و " هذا من فضل ربی" دارن. تاکسی سوار میشی توش "الله اکبر" داره جلو چشمات حرکت می کنه اما تا نی بینه غریبه ای سه برابر باهات حساب می کنه

کسی که هشت سال بر مسند قدرت میشینه و ریش می زاره و " حسین حسین" میگه اختلاس گر از آب درمیاد.
زنی که فقط دلپاکی رو در این میبینه که من خوبم و به خدا پیغمبر ایمان دارم اما کوچکترین شباهتی به یک زن مسلمان نداره
هرجا که به مشکل می خوریم می گیم مشیت خداست!!! بابا مگه مشیت خدا همش باید به ضرر ما تموم شه؟؟

ما لاااااااااااااااااااف می زنیم و بس. والله اگه کفر نباشه گاهی بهشون حق می دم که اینجوری باشن

بله همونطور که گفتم مسولین فقط صورت مسیله پاک میکنن و میان سایت رو فیلتر میکنن این خودش بیشتر نشان دهنده ضعف هست و ناتوانی در برابر انها
فقط برید ببینید چندصد هزار نفر صفحه اتیست های ایران دنبال کننده داره به عمق فاجعه پی میبرین و هزارتا پیج ریز و درشت دیگه
باهاتون واقعا موافقم چرا نباید این سایت یک پیج در فیسبوک داشته باشه ؟!
:Gol:

rezaee;664728 نوشت:
جالبه تا اینجا حرف از ما میزنه، اما تیکه آخر رو میگه میگفتن!

یعنی اولش خودمونی و طنز وارد میشه که هرکس علاقه ای به دین در دلش هست جبهه نگیره و با مطلب همراه بشه، ولی آخرش این جمعی که حالا باهاش همراه شدن رو میکشه کنار و توپ رو میندازه تو زمین دین که حالا این جمع مخالف دین قرار بگیره! و این توی ناخودآگاه مخاطب اثرش رو میذاره ...

این مطالب کار یک اتاق فکر اساسیه که صبح تا شب میشینن فکر میکنن چطور اینچنین مطالبی رو بنویسند و گسترش بدن و مطالب ضد دینی رو اینطوری ریز و البته عمیق در ذهن مخاطبان بکارند تا این شبهات به مرور زمان و در جای مناسب بروز کنن و فرد رو بی دین و ایمان کنند!!

راه مقابلش اینه که هر بیسوادی پا نشه بره تلوزیون حرف از دین بزنه! هر بیسوادی مدیر موسسات دینی بودجه دار و بزرگ نشه و بخواد دین گسترش بده! ما هرچی میکشیم از همین برخوردهای سطحی با دین و تاکید روی پوسته و ظاهر دینه

ما هنوز نتونستیم که یک احساس تعلق در اکثر جوانهامون ایجاد کنیم که دین رو مال خودش بدونه....هویت خودش بدونه .... دوستش داشته باشه ....
بزرگترین علمای دین مثل آیت الله بهجت یادمه میگفتن آدم به چیزایی که میدونه عمل کنه و در چیزایی که نمیدونه توقف کنه سعادتمند میشه! توقف از نظر ایشون معناش چیه؟ جز اینه که آدم جایی که به شبهه ای خورد که جوابی براش نداشت سریع کل دین و ایمانش رو نبازه! بلکه بگه باشه من این مسئله رو نمیفهمم ولی بقیه دین رو که میفهمم... نباید که به خاطر یک دکمه کت رو انداخت سطل آشغال!
صبر میکنم- تحقیق میکنم- فکر میکنم ...بالاخره یا صلاحه و من بالاخره جوابشو میفهمم و یا صلاح نیست و نمیفهمم! ولی این ربطی به اصل دینداری و همه ی چیزهایی که تا به حال از دین فهمیدم ندارد!

خیلی خوب و کامل اما در مورد اتاق فکر و این همه نکته بینی و انداختن مشکلات گردن دشمن من باید بگم که حتی به ذهن خود من هم از این مطالب میاد از بس که همه تظاهر به دین داری میکنن و خرافات رو ارجعیت میدن جدیدا بیشتر طنز ها مربوط به دین میشه و این واقعا من رو هم شک انداخته شاید شما درست میگید که این کار برنامه ریزی شده ولی باز من میگم که مشکل خودمونیم که بهونه دستشون میدیم

piano;664814 نوشت:
خیلی خوب و کامل اما در مورد اتاق فکر و این همه نکته بینی و انداختن مشکلات گردن دشمن من باید بگم که حتی به ذهن خود من هم از این مطالب میاد از بس که همه تظاهر به دین داری میکنن و خرافات رو ارجعیت میدن جدیدا بیشتر طنز ها مربوط به دین میشه و این واقعا من رو هم شک انداخته شاید شما درست میگید که این کار برنامه ریزی شده ولی باز من میگم که مشکل خودمونیم که بهونه دستشون میدیم

یقینا ریشه مشکل از ماست. اگر اهل فوتبال باشید شنیدید میگن تا تیم حریف اشتباه نکنه شما نمیتونید بهش گل بزنید!
ولی در مورد ساختن این چیزها مطمئن باشید اینها تیم های روانشناس و جامعه شناس و دین شناس و ..... مفصلی دارند که روی این نقطه ضعف ها کار میکنند و از همین جاها وارد افکار و اذهان حتی مذهبی ترین افراد جامعه میشند! و اون تخم شک و تردید که بعدش تبدیل میشه به نا امیدی و یأس رو میکارند.

باسلام
کاربران محترم
به موضوع تایپک توجه داشته باشید.
این تایپک برای توهین ایجاد نشده.
باتشکر
:Gol:
یاحق

[="Tahoma"]

جمعيت كفر از پريشانی ماست
آبادی بتخانه زويرانی ماست
اسلام به ذات خود ندارد عيبی
هرعيب كه هست از مسلمانی ماست

Tony;664824 نوشت:
اگه به ما بود الان

- - - - - - --

میدونید چرا این حرفت رو میزنند ؟

چون مردم خسته شدن از شنیدن این حرفا که میگند دعا کن شد شد نشد حکمت بوده ، گناه کار بودی و ....

از بس از این حرفا شندیدند خسته شدند

این بخاطر اینه که فلسفه دعا کردن اصلا غلط توضیح داده شده به قول استاد الهی قمشه ای دعا کردن خواستن از خدا برای انسجام انرژی های درونی برای رسیدن به جیزی هست که خواستارش هستیم(یه همچین چیزی بود دقیقش یادم نیست) یه جورایی همون انرژی مثبت دادن به خودمون و اراده کردن برای رسیدن به هدف حالا چه بهتر که از خدا بخوایم این اراده رو به ما بده
اگه قرار بود فقط با دعا به خواستیمان برسیم همه ی مان سجاده پهن میکردیم صبح تا شب دعا میکردیم همه مون به هرچی میخواستیم میرسیدیم!

piano;664916 نوشت:
فلسفه دعا کردن اصلا غلط توضیح داده شده به قول استاد الهی قمشه ای دعا کردن خواستن از خدا برای انسجام انرژی های درونی برای رسیدن به جیزی هست که خواستارش هستیم(یه همچین چیزی بود دقیقش یادم نیست) یه جورایی همون انرژی مثبت دادن به خودمون و اراده کردن برای رسیدن به هدف حالا چه بهتر که از خدا بخوایم این اراده رو به ما بده
اگه قرار بود فقط با دعا به خواستیمان برسیم همه ی مان سجاده پهن میکردیم صبح تا شب دعا میکردیم همه مون به هرچی میخواستیم میرسیدیم!

تا حالا این گونه به این موضوع فکر نکرده بودم

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
سلام

سرچشمه اين مشكل خود مردم هستن،مردم در مورد دين تحقيق نمي كنند،مردم فرزندان رو درست تربيت نمي كنند،مردم خرد ورزي رو به فرزندان نمي آموزند،مردم تحول آموزش و پرورش و آموزش عالي رو مطالبه نمي كنند،مردم دولت و مجلسي رو انتخاب مي كنند كه دغدغه دين ندارند و.....
مردم
مردم
خود مردم منشا مشكلات هستند.
و تا زماني كه مردم اراده نكنند سرنوشتشون تغيير نميكنه.
البته اخيرا با پديده هايي مثل راهپيمايي اربعين و راهيان نور و فضاي شهادت كه در كشور به وجود اومده،اميدوارانه تر مي شود به قضيه نگاه كرد،بايد چنين پديده هايي رو گسترش داد.[/]

سلام علیکم و رحمه الله

piano;664916 نوشت:
این بخاطر اینه که فلسفه دعا کردن اصلا غلط توضیح داده شده به قول استاد الهی قمشه ای دعا کردن خواستن از خدا برای انسجام انرژی های درونی برای رسیدن به جیزی هست که خواستارش هستیم(یه همچین چیزی بود دقیقش یادم نیست)

به همین خاطر همواره خواسته میشود که سعی کنند که مطلبی را که میخواهند نقل کنند عین مضمون و مستند باشد اگر قریب به مضمون هم بود اشکالی ندارد بشکلی که کلا اینطور مفهوم را درو نکنند .

اینهائی که برداشت کردید رو توی کتابهای اوشو و مورتی و عرفان های کاذب هستند فلسفه دعا در اسلام را از اینجا مطالعه بفرمائید

ژیان;664928 نوشت:
اعظان گه ااین جلوه ر محراب می گنند چون به خلوت می روند آن گار دیگر می کنند

فرض کنیم که آن شخص که در فیسبوک روحانی مورد نظر شما باشد یا حداقل خود آن شخص این ادعا را کرده

همانطورکه با گناه یک فرد نمیتوان مردم یک شهر را محاکمه کرد یا عمل این فرد هم نمیتوان دیگران را متهم کرد منظور حافظ هم این نبوده . او افراد مشخصی را مورد اشاره دارد

اما بعد

مطالبی که در فیس بوک و ... مینویسند , خب مهمل نویسی است

نقل قول:
اگه به ما بود الان

بگذارید بنویسند و فهم و دانش شان لذت ببرند . در دین هم نیامده برای فهم و یا پذیرش دین اجبار بکار ببرید

اگر از ندانستن ناراحتند خب پاسخ بدهید اگر خوشند که به جهل مرکب

ریاکار;664743 نوشت:

تا به حال کسی تو فیسبوک شروع به کار کرده؟؟؟؟؟
چرا همه ی دلایل رو میفرستین سمته حوزویان و مسئولین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا شما مطمئن هستید که فیسبوک اجازه میده یک شبکه اسلامی اونجا فعالیت کنه؟؟؟
فیسبوک مال اسرائیل و دارای علامت های فراماسونی هست درست و ما به عنوان یک حوزوی با همین دید شما وارد عمل شدیم و گفتیم میخوایم پاسخگوی شبهات باشیم
به نظرتون چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فقط بعضی از کلیپ هامون که معجزات قرآن رو نشون میداد پخش شد
بقیه ی کلیپ هایی رو که میفرستادیم فیسبوک قبول نمیکرد و به ما اجازه ی این کار و نمیداد
تهش چی شد اومدیم چن نفر رو قانع کنیم هزار تا فحش از انسان نماهای موجود خوردیم و در آخر تو خیلی از گروه ها بلوکه شدیم
و الآن یه گروه اسلامی وجود داره که اونجا هم بخوای جواب یک شبهه رو بدی از این شاخه به اون شاخه میپرن و.......................

باز هم میگم
37 سال درهای مملکت رو باز گذاشتیم از هر کجا هر فرهنگی که وجود داشته وارد شده و ما تازه به فکر افتادیم واسه اینکه فرهنگ کشورمون بشه اسلامی
باید 40 سال در هارو ببندیم تا بتونیم این زهری که به خورد مردم دادن رو از بین ببریم و تو این کار خودمون اولین اشخاصی هستیم که باید شروع کننده باشیم

سلام

اولا باید توجه داشت که تبلیغات و قدرت رسانه ای بسیار بالای یهودیان باعث تضعیف ما نشود .

ثانیا باید بدانیم که ما فقط 10 درصد اسلام ناب را امروز داریم ، 90 درصد اسلام نبوی علوی تحریف شده وهمین امر باعث دین گریزی ملل دنیا از خشونت و توحش اسلام اموی یهود گردیده است و وظیفه اصلی ما شناساندن چهره رحمانی و عدل و منطق اسلام نبوی علویست .

ثانیا فیس بوک نمیگذارد مخالفینش فعالیت کنند بکرات مرا بلاک وریپورت نمودند اما بصورت محدود فعلا :

https://www.facebook.com/groups/oghala/

البته همه مطالب حذف شده توسط یهودیان ووهابیون فیس بوک ، درلینک امضای اینجانب موجود است والحمد لله .

فاتح;665019 نوشت:
سلام علیکم و رحمه الله

به همین خاطر همواره خواسته میشود که سعی کنند که مطلبی را که میخواهند نقل کنند عین مضمون و مستند باشد اگر قریب به مضمون هم بود اشکالی ندارد بشکلی که کلا اینطور مفهوم را درو نکنند .

اینهائی که برداشت کردید رو توی کتابهای اوشو و مورتی و عرفان های کاذب هستند فلسفه دعا در اسلام را از اینجا مطالعه بفرمائید

فرض کنیم که آن شخص که در فیسبوک روحانی مورد نظر شما باشد یا حداقل خود آن شخص این ادعا را کرده

همانطورکه با گناه یک فرد نمیتوان مردم یک شهر را محاکمه کرد یا عمل این فرد هم نمیتوان دیگران را متهم کرد منظور حافظ هم این نبوده . او افراد مشخصی را مورد اشاره دارد

نه من مفهوم رو از یاد نبرده بودم اما متن دقیق یادم نیست مفهوم همین بود الان هم در گوگل سرچ کردم متاسفانه پیدا نکردم ایشون جواب یکی از مردم رو که در مورد دعا سوال کرده بودند پرسیدن ایشونم یه همچین پاسخی دادند

بلا;665031 نوشت:
فیسبوک مال اسرائیل و دارای علامت های فراماسونی هست درست و ما به عنوان یک حوزوی با همین دید شما وارد عمل شدیم و گفتیم میخوایم پاسخگوی شبهات باشیم
بقیه ی کلیپ هایی رو که میفرستادیم فیسبوک قبول نمیکرد و به ما اجازه ی این کار و نمیداد
تهش چی شد اومدیم چن نفر رو قانع کنیم هزار تا فحش از انسان نماهای موجود خوردیم و در آخر تو خیلی از گروه ها بلوکه شدیم
و الآن یه گروه اسلامی وجود داره که اونجا هم بخوای جواب یک شبهه رو بدی از این شاخه به اون شاخه میپرن و.......................

باز هم میگم
37 سال درهای مملکت رو باز گذاشتیم از هر کجا هر فرهنگی که وجود داشته وارد شده و ما تازه به فکر افتادیم واسه اینکه فرهنگ کشورمون بشه اسلامی
باید 40 سال در هارو ببندیم تا بتونیم این زهری که به خورد مردم دادن رو از بین ببریم و تو این کار خودمون اولین اشخاصی هستیم که باید شروع کننده باشیم

اینجور برخورد ها کشور رو به درک واصل میکنه که 40 سال درهارو ببندید!
نتیجش میشه کره شمالی - یعنی میخواید ما یه همچین کشوری باشیم
چرا در هارو ببندید مگه فطرت انسان خواستار زیبایی نیست؟! شما فرهنگ درست اسلامی رو ارایه بدید به مردم زیباتر بود ( که هست) موفق میشه نه اینکه صورت مسیله رو پاک کنین

piano;664729 نوشت:
منم با شما موافقم که نباید تقصیر رو گردن اونوری ها انداخت جالبه که صدا و سیما میاد نقد میکنه این فیلم مثلا با پشتوانه سیاسی اسراییل ساخته شد یا مثلا تحمیل عقاید خودشون به بقیه دنیا
خب همه جا همینطور هست چرا باید انتظار داشته باشید که اونا به نفع خودشون فیلم نسازن و به نفع ما بسازن همونطور که ماهم اینکار رو نخواهیم کرد و هرکس برای خودش تلاش میکنه

البته بزرگترین کمپانی ها وشرکت های رسانه ای در دست صیهونیست ها است وچون ایران با حکومت اسلامی وشیعه برای آنها خیلی خطرناک است وبا جنگ فیزیکی توانستند آن را از بین ببرند لذا به تهاجم فرهنگی وپیاده کردن فرهنگ غربی وغیراخلاقی از طربق هنر پرداخته اند وباید در مقابل دشمن هوشیار بود واز آنجایی نقشه آنها را خراب کرد که شروع کرده اند. با رسانه های وشبکه های قوی که باید ایجاد کرد وارزشهای اخلاقی ودینی را در مردم نهادینه کرد مردمی که علاقه مند به دین هم هستند.

ریاکار;664743 نوشت:

اینکه علماء در مقابل این بی حرمتی ها به دین وظیفه دارند وباید جوابگو باشند درست اما پیامبر(ص) ما فرمود کلکم مسئول وکلّکم راع عن رعیته، همه ما مسئول هستیم ونباید به گردن هم انداخت وهر کس به اندازه توانش در این زمنه ها جوابگو باشد.
البته طلبه ها ونیروهای ارزشی زیادی هستند که در این زمینه ها هم فعالیت می کنند ولی نباید هرکجا شبهات بود فقط آخوندها را مسئول بدانیم بلکه طبق حدیث ابوخالد که از امام سجاد(ع) در احتجاج نقل شده است همه منتظران باید مبلغ دین باشند.

piano;664916 نوشت:
قول استاد الهی قمشه ای دعا کردن خواستن از خدا برای انسجام انرژی های درونی برای رسیدن به جیزی هست که خواستارش هستیم

این سخن درست به نظر نمی رسد چون آیه 186سوره بقره می فرماید:إذاسألک عبادي عنی فإنّي قریب أجیب دعوة الداع إذا دعان، آیه می فرماید: بنده ام را وقتی مرا بخواند اجابت می کنم. یا می فرماید: أدعوني أستجب لکم ، مرا بخوانید تا اجابت کنم.
اینها نشان می دهد که وقتی دعا کنی خداوند دعایت را مستجاب می کند. لذا سخن استاد که نقل کردید درست به نظر نمی رسد.

ناگفته هاي ناب;665017 نوشت:
سرچشمه اين مشكل خود مردم هستن،مردم در مورد دين تحقيق نمي كنند،مردم فرزندان رو درست تربيت نمي كنند،مردم خرد ورزي رو به فرزندان نمي آموزند،مردم تحول آموزش و پرورش و آموزش عالي رو مطالبه نمي كنند،مردم دولت و مجلسي رو انتخاب مي كنند كه دغدغه دين ندارند و.....

البته این قدر هم ناانصافی نکنیم، مردم نشان داده اند که پای اسلام وانقلاب هستند ولی این خواص جامعه هستند که باید تلاش کنند وخط درست بدهند. در جنگ تحمیلی وحوادث انقلاب مردم خوب عمل کرده اند وامام فرمود: مردم ولی نعمت ما هستند.
خواص ما باید خوب عمل کنند ومردم را درست خط بدهند والا مردم ایران انصافا مردم خوبی هستند.

piano;664405 نوشت:
اگه به ما بود الان
یا میگفتیم مشیتِ خدا در اینه که هوا گرم باشه

این حرف از اساس اشتباه است چون ما وظیفه داریم حداکثر تلاشمان را بکنیم . ما تلاشمان را میکنیم و خدا مشیت میکند که نتیجه چه شود . مثلا ما برای خنک شدن بررسی میکنیم که از چه وسیله ای استفاده کنیم و در بین بررسی به یک نکته ای میرسیم که مثلا بریم فلان کولر را بخریم . ( مشیت خدا اینجا اینگونه اشکار میشود که امکان داشت که ما از بررسی اون مورد خاص صرفنظر کنیم و در نتیجه هیچوقت به نتیجه مطلوب نمی رسیدیم )
مثال دیگر اینکه گاهی با فاصله میلیمتری یک از یک تصادف بد نجات میابیم . ایا راننده بود که موفق شد آن چند میلیمتر اینور و اونور رو بره ؟ راننده حداکثر تلاشش را کرد تا تصادف نشود . اما اینکه با فاصله چند میلیمتر نجات یافت میتوانست چند میلیمتر اونور تر باشه و تصادف کنه .
آیا این اسمش اتفاقه ؟ در دنیای امروز ثابت شده همه چیز بر اساس روابط و محاسبات دقیق انجام میشود و چیزی بنام اتفاق وجود ندارد .

این اسمش مشیت است .

کریم;665187 نوشت:
ا

این سخن درست به نظر نمی رسد چون آیه 186سوره بقره می فرماید:إذاسألک عبادي عنی فإنّي قریب أجیب دعوة الداع إذا دعان، آیه می فرماید: بنده ام را وقتی مرا بخواند اجابت می کنم. یا می فرماید: أدعوني أستجب لکم ، مرا بخوانید تا اجابت کنم.
اینها نشان می دهد که وقتی دعا کنی خداوند دعایت را مستجاب می کند. لذا سخن استاد که نقل کردید درست به نظر نمی رسد.

سلام:Gol:
اما من عقیده ام اینه که خدا تنها اراده ای به ادم میده که بره به سمت هدفش شاید من اینجوری برداشت کردم از گفته استاد به هر حال به نظرم اگه قرار باشه که من دعا کنم که کنکور قبول شم و کسی که از من بیشتر درس خونده دعا نکنه اما من به جای اون رتبه بهتری بیارم بخاطر دعا کردنم این عدالت نیست و خدا به اونیکه بیشتر زحمت کشیده اعطا میکنه اون نعمت رو نه به کسی که بیشتر دعا کرده

بلا;665031 نوشت:

باز هم میگم

از خودت می گی یا از کسی کمک گرفتی ؟

شما بیشتر ی دونی یا قرآن ؟

الذین یتبعون قول و یتبعون احسنه

با رها در قر آن گفته سیرو فی الارض

اینهاینی چی /؟

ینی دررورو خودمون و دنیابندیم؟ و نه گفتگو کنیم و نه بیرون بریم ؟

ژیان;665466 نوشت:

اینهاینی چی /؟

من چی گفتم شما چی برداشت کردین؟؟؟؟؟؟
منظورم این بود که ما این همه تو تهاجم بودیم نمیتونیم با یه مقاله فرهنگی بیایم سر و ته قضیه رو هم بیاریم
باید واسه اینکه با این تهاجمات مقابله کنیم اول خودمون رو درست کننیم بعد از دیگران انتظار داشته باشیم

piano;665427 نوشت:
سلام
اما من عقیده ام اینه که خدا تنها اراده ای به ادم میده که بره به سمت هدفش شاید من اینجوری برداشت کردم از گفته استاد به هر حال به نظرم اگه قرار باشه که من دعا کنم که کنکور قبول شم و کسی که از من بیشتر درس خونده دعا نکنه اما من به جای اون رتبه بهتری بیارم بخاطر دعا کردنم این عدالت نیست و خدا به اونیکه بیشتر زحمت کشیده اعطا میکنه اون نعمت رو نه به کسی که بیشتر دعا کرده

سلام علیکم
خدا نگفته که کاری نکرده وفقط دعا کنید من حلش می کنم بلکه ما باید تلاشمان را بکنیم دعا هم داشته باشیم واین دعا بی تاثیر نیست. مثلا کسی سرطان گرفته ودکترها تلاش می کنند ولی از نظر پزشکی علاج قطعی نیست. این شخص هم درمانش را انجام می دهد ودعا هم می کند ودر مواقع زیادی به همین شکل آدمها خوب شده اند. اینجا دیگر تمرکز انرژی واز این حرفها نیست بلکه فقط کار خداست.
البته اگر قرآن ومبانی دینی وروایات را در نظر بگیریم عکس این مساله است. خداوند می فرماید: أنتم الفقراء إلی الله والله هو الغنی الحمید(فاطر/15)، همه شما نیازمند به خدا هستید واوست که بی نیاز ستوده است.
یا در مورد دیگری می فرماید: بیدک الخیر(آل عمران/26)، همه خوبی ها فقط به دست خداست.
وقتی همه خوبی ها به دست خداست بقیه از جمله خود ما هیچ کاره هستیم وهمه کاره اوست. ما وظیفه داریم دنبال اسباب برویم چون خداوند رفع نیاز ما را در آن وسائل قرار داده است. نه اینکه آنها فارغ از خدا چنین خاصیتی دارند بلکه خدا چنین قرار داده است. این همان نظام توحیدی است که اسلام دنبال آن است در یک بیان ساده.

ژیان;665466 نوشت:

این طرز خطاب اصلا درست نیست، پس احرتام همدیگر را در مباحثه رعایت کنیم.

ژیان;665466 نوشت:

اینهاینی چی /؟

حرف ایشان بی ربط نیست وحرف خوبی است اگر ما با روش طبیعی بخواهیم این فرهنگها وفرقه ها که داخل این مملکت شده وخیلی از جوانها را آشفته کرده اند برطرف کنیم کا رساده ای نیست. اما ما اعتقاد داریم همانطور که در هشت سال دفاع مقدس خیلی کارهای خارج از بررسی های ظاهری نظامی انجام شد الان در جنگ فرهنگی هم می توان همین کار ار انجام داد ولی به شرط اینکه این اراده وعزم عمومی باشد.

کریم;665560 نوشت:
سلام علیکم
خدا نگفته که کاری نکرده وفقط دعا کنید من حلش می کنم بلکه ما باید تلاشمان را بکنیم دعا هم داشته باشیم واین دعا بی تاثیر نیست. مثلا کسی سرطان گرفته ودکترها تلاش می کنند ولی از نظر پزشکی علاج قطعی نیست. این شخص هم درمانش را انجام می دهد ودعا هم می کند ودر مواقع زیادی به همین شکل آدمها خوب شده اند. اینجا دیگر تمرکز انرژی واز این حرفها نیست بلکه فقط کار خداست.
البته اگر قرآن ومبانی دینی وروایات را در نظر بگیریم عکس این مساله است. خداوند می فرماید: أنتم الفقراء إلی الله والله هو الغنی الحمید(فاطر/15)، همه شما نیازمند به خدا هستید واوست که بی نیاز ستوده است.
یا در مورد دیگری می فرماید: بیدک الخیر(آل عمران/26)، همه خوبی ها فقط به دست خداست.
وقتی همه خوبی ها به دست خداست بقیه از جمله خود ما هیچ کاره هستیم وهمه کاره اوست. ما وظیفه داریم دنبال اسباب برویم چون خداوند رفع نیاز ما را در آن وسائل قرار داده است. نه اینکه آنها فارغ از خدا چنین خاصیتی دارند بلکه خدا چنین قرار داده است. این همان نظام توحیدی است که اسلام دنبال آن است در یک بیان ساده.

این طرز خطاب اصلا درست نیست، پس احرتام همدیگر را در مباحثه رعایت کنیم.

حرف ایشان بی ربط نیست وحرف خوبی است اگر ما با روش طبیعی بخواهیم این فرهنگها وفرقه ها که داخل این مملکت شده وخیلی از جوانها را آشفته کرده اند برطرف کنیم کا رساده ای نیست. اما ما اعتقاد داریم همانطور که در هشت سال دفاع مقدس خیلی کارهای خارج از بررسی های ظاهری نظامی انجام شد الان در جنگ فرهنگی هم می توان همین کار ار انجام داد ولی به شرط اینکه این اراده وعزم عمومی باشد.

شما درست میفرمایید منم نمیگم همه کاره خودمونیم اما میگم خودمون باید اراده کنیم به سمت هدف نه دعای خالی
در مرود سرطان هم حق با شماست فقط سته به لطف خداست و بس و در این موارد خواستن چیزی که همه خواهانشن و موفقعیت در زندگی عرض کردم که باید تلاش کرد دعای خالی هیچ فایده ای ندارد و نخواهد داشت:Gol:

سلام به همه

مطلبی که میخوام بگم اگر اشتباه نکنم مربوط به دکتر بهشتی هست که نزدیک به مضمون عرض میکنم:

ایشون ظاهراً به سفری خارج از کشور رفته بودن. بعد از برگشتن ، از ایشون پرسیده شد که:
آقا با جوان های اونجا صحبت کردید؟ تونستید تعدادی از کفار رو به سمت اسلام بکشید یا نه؟

ایشون هم پاسخ دادن:
هدف من جذب کفار به دین نبود ، هدفم این بود که کاری کنم جوان های مسلمون کافر نشن....

چند سال پیش مسابقات طراحی صنعتی خودرو در چهار بخش برگذار شد
(سند این موضوع موجوده و مطلب در مجلهء عصر شبکه منتشر شده. هر کی خواست ،میگردم براش پیدا میکنم)

سه بخش جنبی و یک بخش اصلی

در سه بخش جنبی یک تیم چند نفره ، هر سه جایزهء اول رو گرفت که سرگروه این تیم ایرانی بود
در بخش اصلی و همترین بخش هم یک جوان ایرانی موفق به کسب مقام اول شد

این جوان میگفت بعد از اینکه جوایز ما رو دادن (تمام نفرات برتر) و مراسم تمام شد ، حتی از سالن بیرون نرفته بودیم که نمایندگانی از بنز ، بی.ام.وِ ، آئودی و..... به سمت ماها اومدن و پیشنهاد کار و بستن قرارداد رو مطرح کردن!!!!

[SPOILER]البته کدوم آدم عاقلی ایران خودرو و سایپا رو ول میکنه بره تو شرکت در پیتی مثل آئودی کار کنه![/SPOILER]

اما ایران! حدود یک سال پیش بنده رفتم برای استخدام در یک شرکت. گفتن باید بررسی بشی! من هم منتظر تا کارشناس مربوطه!!! بیاد و بنده رو بررسی کنه. خلاصه گفتن تشریف ببرید داخل ما هم رفتیم. یه آقایی پشت میز نشسته بود و تقریباً 20 دقیقه با تلفن حرف میزد. وقتی صحبتش تمام شد ، سلامی کرد ، بعد شروع کرد به ورانداز کردن بنده! وقتی بررسیش تمام شد ، گفت:
خب.... پیرهنت که خوبه.... شلوارتم خوبه.... دیگه ببینم..... نه خوبه ، ظاهرت مرتبه و مشکل چندانی نداری ، آفرین! فقط یه مشکل داری که موهات اومده روی گوشات ، برو کوتاهشون کن!!!

یعنی شرکت های آئودی و مرسدس بنز باید لنگ بندازن جلوی این بررسی فوق حرفه ای! :Gig:

یکی نبود بگه حاجی! اولاً شما که میخوای بررسی اسلامی بفرمایی ، تا حالا نشنیدی که احترام به افراد در اسلام واجبه؟ چرا بنده رو 20 دقیقه معطل میکنی بدون هیچ احترامی؟ ثانیاً ، اینکه مو نباید روی گوش باشه رو دقیقاً از کجای دین استخراج کردی؟!!! ثالثاً ، مگه شما خدایی که من باید بیام در درگاه شما تا قضاوت بشم؟ اگر کاری کردم که خطا بود یا اگر لباسی پوشیدم که در شان یک شرکت نبود ، اون وقت با بنده برخورد کنید. نه اینکه جوری رفتار کنید که انگار شما معیار حق و باطل هستید ، دنیا پل صراته و ماها هم شیاطین مجسم!

اینه حال و روز ما ، بعد می گیم چرا جوان ها تو کشور نمیمونن. والا اونهایی هم که میمونن باید پاشون رو روی چشممون بذاریم

Reza-D;665799 نوشت:
خب.... پیرهنت که خوبه.... شلوارتم خوبه.... دیگه ببینم..... نه خوبه ، ظاهرت مرتبه و مشکل چندانی نداری ، آفرین! فقط یه مشکل داری که موهات اومده روی گوشات ، برو کوتاهشون کن!!!

یعنی شرکت های آئودی و مرسدس بنز باید لنگ بندازن جلوی این بررسی فوق حرفه ای!

یکی نبود بگه حاجی! اولاً شما که میخوای بررسی اسلامی بفرمایی ، تا حالا نشنیدی که احترام به افراد در اسلام واجبه؟

سلام علیکم
بنده خودم هم در تاپیک های دیگر هم که یکی مخصوص در نوع گزینش ادارات ما بود صحبت کرده ام واین بحثها هر چند از موضوع این تاپیک خارج است اما بی ربط هم نیست. ما باید بین اسلام حقیقی وسلایق افراد فرق بگزاریم، در عین حال همه هم اینطو رنیستند ودر ادارات وارگانهای ما انسان کاربلد ودلسوز کم نیست. وعمده مشکل اساسی به نظر بنده در ساختار نوع گزینش است که خود برخی اوقات موجب نفاق وریا می شود، که شخص برای استخدام مدتی اهل مسجد وهیئت ونماز جمعه می شود واین غلط است. لذا باید تعهد افراد را سنجید که آیا این فرد متعهد وکاردرست هست یا نه؟ ما نمی توانیم امر یکه مستحب است وخدا ما را برآن اجبار وواجب نکرده است مردم را با سلایق غلط بسوی آن سوق دهیم هرچند وظیفه مشورت ونصیحت داریم.

[="Tahoma"][="Black"]

کریم;665187 نوشت:
البته این قدر هم ناانصافی نکنیم، مردم نشان داده اند که پای اسلام وانقلاب هستند ولی این خواص جامعه هستند که باید تلاش کنند وخط درست بدهند. در جنگ تحمیلی وحوادث انقلاب مردم خوب عمل کرده اند وامام فرمود: مردم ولی نعمت ما هستند.
خواص ما باید خوب عمل کنند ومردم را درست خط بدهند والا مردم ایران انصافا مردم خوبی هستند.

متاسفانه ما عادت كرده ايم به تعريف و تمجيد هاي مبالغه آميز از خودمان،گاهي يك نهيب لازم است.
مردم امروز قطعا از مردم زمان رسول الله استوارترند اما اشتباه نيز دارند.
مثلا رهبري فرمودند من وقتي ميبينم مردم ما كتابخوان نيستند قلبم درد ميگيرد.(نقل به مضمون)حالا اينكه كتاب ها قيمت بالايي دارند،صدا و سيما ملي است نه اسلامي و .... ناشي از كم كاري مسئولين و خواص و نخبگان است.اما مردم به طور كامل از ظرفيت هاي فعلي مثل-كتاب-براي افزايش آگاهي و تربيت ديني فرزندان و .... استفاده نمي كنند.

پس بخش قابل توجهي از كاستي ها به مردم مربوط ميشود.اما مسئولين خواص و نخبگان ما اصولا و اساساً خواب تشريف دارند و هيچ انتظاري نداريم،اگر كاري قرار است بشود به دست دولت و مجلس و ساير دستگاه ها انجام نخواهد شد.

مهمترين كاري كه بايد كرد اين است كه به سمت خردورزي برويم.به قول امام خامنه اي تفكر و انديشيدن و فلسفيدن را بياموزيم.(نقل به مضمون)[/]

Reza-D;665799 نوشت:
چند سال پیش مسابقات طراحی صنعتی خودرو در چهار بخش برگذار شد
(سند این موضوع موجوده و مطلب در مجلهء عصر شبکه منتشر شده. هر کی خواست ،میگردم براش پیدا میکنم)

سه بخش جنبی و یک بخش اصلی

در سه بخش جنبی یک تیم چند نفره ، هر سه جایزهء اول رو گرفت که سرگروه این تیم ایرانی بود
در بخش اصلی و همترین بخش هم یک جوان ایرانی موفق به کسب مقام اول شد

این جوان میگفت بعد از اینکه جوایز ما رو دادن (تمام نفرات برتر) و مراسم تمام شد ، حتی از سالن بیرون نرفته بودیم که نمایندگانی از بنز ، بی.ام.وِ ، آئودی و..... به سمت ماها اومدن و پیشنهاد کار و بستن قرارداد رو مطرح کردن!!!!

[SPOILER]البته کدوم آدم عاقلی ایران خودرو و سایپا رو ول میکنه بره تو شرکت در پیتی مثل آئودی کار کنه![/SPOILER]

اما ایران! حدود یک سال پیش بنده رفتم برای استخدام در یک شرکت. گفتن باید بررسی بشی! من هم منتظر تا کارشناس مربوطه!!! بیاد و بنده رو بررسی کنه. خلاصه گفتن تشریف ببرید داخل ما هم رفتیم. یه آقایی پشت میز نشسته بود و تقریباً 20 دقیقه با تلفن حرف میزد. وقتی صحبتش تمام شد ، سلامی کرد ، بعد شروع کرد به ورانداز کردن بنده! وقتی بررسیش تمام شد ، گفت:

یعنی شرکت های آئودی و مرسدس بنز باید لنگ بندازن جلوی این بررسی فوق حرفه ای! :Gig:

یکی نبود بگه حاجی! اولاً شما که میخوای بررسی اسلامی بفرمایی ، تا حالا نشنیدی که احترام به افراد در اسلام واجبه؟ چرا بنده رو 20 دقیقه معطل میکنی بدون هیچ احترامی؟ ثانیاً ، اینکه مو نباید روی گوش باشه رو دقیقاً از کجای دین استخراج کردی؟!!! ثالثاً ، مگه شما خدایی که من باید بیام در درگاه شما تا قضاوت بشم؟ اگر کاری کردم که خطا بود یا اگر لباسی پوشیدم که در شان یک شرکت نبود ، اون وقت با بنده برخورد کنید. نه اینکه جوری رفتار کنید که انگار شما معیار حق و باطل هستید ، دنیا پل صراته و ماها هم شیاطین مجسم!

اینه حال و روز ما ، بعد می گیم چرا جوان ها تو کشور نمیمونن. والا اونهایی هم که میمونن باید پاشون رو روی چشممون بذاریم

شما اگه یه من ریش هم میذاشتی باز هم استخدام نمیشدی
این رابطه و پول هست که تو ایران حرف اول رو میزنه

بچه ها به نظر من بزرگترین مشکل بی سوادی مردم هست
بی سوادی مردم یک دلیل بزرگ داره که سمت کتاب های غیر درسی نمیرن اونم این هست که در کشور ما فقط کتاب های مورد نظر خود نظام به چاپ میروسه فقط کتاب هایی که موافق با ارزش های نظام هست به چاپ میرسه
برای مثال باید بگم تعداد بیشماری کتاب در مورد اثبات خدا از نویسنده های کوچک و بزرگ وجود داره اما کتابی در اثبات عدم وجود خدا نداریم
به شخصه من خودم از موقعی به مطالعه کتاب علاقه مند شدم که یک کتاب الکترونیکی در مورد عدم وجود خدا رو خوندم و این منو به سمتی برد که برم دنبال اثبات بصورت عقلی از کتاب های مخالف این کتاب
اما اگه اون کتاب رو نمیخوندم هیچوقت دنبال مطالعه نمیرفتم و تا یک حرف بی اساس ضد خدایی میشنیدم سریع تحت تاثیر قرار میگرفتم مثل خیلی از مردم حال و حاضر کشور ما

piano;668205 نوشت:
بی سوادی مردم یک دلیل بزرگ داره که سمت کتاب های غیر درسی نمیرن اونم این هست که در کشور ما فقط کتاب های مورد نظر خود نظام به چاپ میروسه فقط کتاب هایی که موافق با ارزش های نظام هست به چاپ میرسه
برای مثال باید بگم تعداد بیشماری کتاب در مورد اثبات خدا از نویسنده های کوچک و بزرگ وجود داره اما کتابی در اثبات عدم وجود خدا نداریم
به شخصه من خودم از موقعی به مطالعه کتاب علاقه مند شدم که یک کتاب الکترونیکی در مورد عدم وجود خدا رو خوندم و این منو به سمتی برد که برم دنبال اثبات بصورت عقلی از کتاب های مخالف این کتاب
اما اگه اون کتاب رو نمیخوندم هیچوقت دنبال مطالعه نمیرفتم و تا یک حرف بی اساس ضد خدایی میشنیدم سریع تحت تاثیر قرار میگرفتم مثل خیلی از مردم حال و حاضر کشور ما

ایا قبل از اینکه کتاب عدم وجود خدا رو ببینید کتابی با مضمون اثبات خدا یا وجود خدا رو دیده بودید؟
خیلیا به همین خاطر کافر میشن و بیشتر تو ظلمت فرو میرن
بعضیا هم مثل شما الحمدالله صراط مستقیم رو پیدا میکنن
این کار ضررش بیشتر از نفعشه و اصلا توصیه نمیشه
البته نظر شخصیه ...

بیشتر افراد از روی جهل ممکنه حرفی بزنن که مخالف دین باشه
اگر با منطق و خوشرویی حرف اسلامو بزنی دربست قبول میکنن
خودم وقتی دیدم همکلاسی عرق خورمون که شاید نماز هم تو عمرش تا حالا نخونده بود چجوری واسه امام حسین گریه میکرد واقعا گیج شده بودم
حرف اقا الان یادم میاد
خودتان را مجهز کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال کنید، بعد به این کانونهای فرهنگی - هنری بروید و پذیرای جوانها باشید. با روی خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّة من نبیّه»، که ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا کنید. ممکن است ظاهر زننده‌ای داشته باشد؛ داشته باشد. بعضی از همینهائی که در استقبالِ امروز بودند و شما - هم جناب آقای مهمان‌نواز، هم بقیه‌ی آقایان - الان در این تریبون از آنها تعریف کردید، خانمهائی بودند که در عرف معمولی به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ی به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهای این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئی هستم / آیا تو چنان که مینمائی هستی؟». ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهی از منکر هم میکند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت. بنابراین با قشر دانشجو ارتباط پیدا کنید.
.....
....
.....
اینکه این افراد از دین خبر ندارن من و تو مقصریم ، دولت مقصره .. باید کاری کنیم
اینکه فلان روزنامه رو میخونی و مسیول یک جایی به خودش جرات میده و مزخرفات در مورد دین میگه من و تو مقصریم که صدامون در نمیاد
اینقدر باید مطالب دینی گفته شده باشه که تا کسی خلاف دین گفت همه بفهمن
....

به هر حال دنیا به جلو میره و بی مذهبی هم آینده جهان است همونطور که از طبابت به پزشکی رسیدیم از کیمیاگری به شیمی از طالعبینی به ستاره شناسی و ...

وایسلی گوجا;668235 نوشت:
به هر حال دنیا به جلو میره و بی مذهبی هم آینده جهان است همونطور که از طبابت به پزشکی رسیدیم از کیمیاگری به شیمی از طالعبینی به ستاره شناسی و ...

البته صحیحش این است "از نجوم به ستاره شناسی" از علم الاشیاء به فیزیک , از ( جبر و هندسه و مثلثات ) ریاضیات به ریاضیات

و علم را از خداباوران و مسلمانان بی ادعا گرفتیم تا سر به وادی بی خدائی بزنیم . خب , اشتباه کردید.

بلا;665031 نوشت:

باز هم میگم

37 ساله دربهای مملکت رو باز گذاشتید؟شما باز گذاشتید؟؟شرمنده عزیزجان حرف شما خیلی سنگینه خب بشیم کره شمالی دیگه درب ببندیم 40 50 سال حله؟
شما صفحه نشون بده فیلم بده بنده برات تو فیس بود میزارم هیچکسی هم ماک نکته البته سیاست جدید این شبکه برای نشان دادن تمامی ارسالها مالی شده تا سیاسی یا دینی
دوستان عزیز مطمءنن کسانی که اعتراض دارند میرن داخل این شبکه
1:هیچ گاه در داخل بدون پیگیری و خراب کردن جواب شخص نمیدن
2:شخصی حتی از سر کنجکاوی سوالی بپرسه که به نظر کسی خوش نیاد هزار تا انگ میخوره
3:به خاطر 4تا سوال ممکنه زندگی شخص بریزه به هم انتظار نداشته باشید فکر کنیم همینجا مباحث زیر نظر نیست!!هر کسی زندگیش رو بیشتر از جوابهاش دوست داره
4:همانقدر که افرادی به نظر دیندار توهین میکنند اونها هم توهین میکنن هر صدایی بازگشتی داره عزیزان.من خیلی از دگر اندیشان رو میشناسم که خیلی محترمانه پرسش پاسخ میکنن

مهمترین نکته را دقت داشته باشید ....این دین برای ما حجت هست خیلیها از روی تاریخ و مدارک تاریخی بررسی میکنند و سوال دارند اونهو کافر مشرک ملحد و ...نیستند انسان هستند با تفکرات دیگه ....

وایسلی گوجا;668235 نوشت:

خب گرامی دویت عزیز شما سابقه دین در دنیا را بررسی کنید .خیلی ادیان قبل اسلام بوده...حالا تحریف شده نشده بماند بالاخره ادیان بوده اند ببینید با تمدن و تفکرات ملت خودشون چه کرده اند...

کنجکاو بی گناه;668222 نوشت:
ایا قبل از اینکه کتاب عدم وجود خدا رو ببینید کتابی با مضمون اثبات خدا یا وجود خدا رو دیده بودید؟
خیلیا به همین خاطر کافر میشن و بیشتر تو ظلمت فرو میرن
بعضیا هم مثل شما الحمدالله صراط مستقیم رو پیدا میکنن
این کار ضررش بیشتر از نفعشه و اصلا توصیه نمیشه
البته نظر شخصیه ...

همین اشتباه شماست یک کافر با سواد هیچ وقت ضد خدا نمیشه مثل بیشتر ایرانی های این دوره که از دین برگشتند اون فقط بیخدا میشه همین
به نظر من یه کافر باسواد خیلی بهتر از یه دین داری هست که با کوچکترین حرفی دین و ایمان خودشو ببازه -حتی دکتر الهی قمشه ای کتاب هایی از نیچه رو معرفی کرده و گفته که این مدل کتاب ها سطح فکر انسان رو بالا میبره شما وقتی این کتاب هارو میخونی میفهمی یه اتیست چطور فکر میکنه
از طرف دیگه مطما باشید کسی که سمت یه کتاب فلسفی بره اونقد براش احتیاط اورد که باید تا ته عمرش به خوندن ادامه بده:Gol:

با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز
من چندتا سایت که به دین مبین اسلام و بعضا سایر ادیان توهین می کنن پیدا کردم که متاسفانه فیلتر نیستن. به سایت جرایم سایبری هم گزارش دادم ولی دریغ از یه حرکت ساده!!! حالا موندم چیکار کنم.. شما چه پیشنهادی میدین؟؟

miladmiladi;668314 نوشت:
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز
من چندتا سایت که به دین مبین اسلام و بعضا سایر ادیان توهین می کنن پیدا کردم که متاسفانه فیلتر نیستن. به سایت جرایم سایبری هم گزارش دادم ولی دریغ از یه حرکت ساده!!! حالا موندم چیکار کنم.. شما چه پیشنهادی میدین؟؟

سلام
دو حالت هست! یا نظرات مخالفو نمیزارن که در این صورت گزارش دادنش درسته! یا اینکه نظرات مخالفو هم میزارن که در این صورت گزارشش اشتباه محضه!! من سایت ضد اسلامی(شدید) و فیلتر میشناسم که پر از نظرات مخالفه و مخالفینشونم آزادن داخلشون! فیلتر شدن چنین سایتایی به دلیل مذهبی، برداشتی جز ضعف نداره!

[="Arial"][="Blue"]سلام دوستان
موج ضد دینی فقط در فضای مجازی وسایبر نیست
سینمای ایران هم در این باره کم فعالیت نمیکنه دقت کردید چند وقته که جانبازها رو خلاف کار نشون میدن به روحانیون توهین می کنند چادر رو مسخره می کنند
نمی دونم درسته اسامی این فیلم هارو بگم یانه
ولی فیلم جدایی نادر از سیمین پر از توهین به افراد دیندار ودر نهایت به دین بود

piano;668203 نوشت:
شما اگه یه من ریش هم میذاشتی باز هم استخدام نمیشدی
این رابطه و پول هست که تو ایران حرف اول رو میزنه

بنده نافی این سخن شما نیستم ولی می خواهم عرض کنم که حداقل بنده تجربه ام نشان می دهد کسانی که واقعا کاربلد در رشته وشغل خود باشند یا در امور علمی باسواد باشند زمین نمی مانند. متاسفانه مشکل عمده فضای علمی ما این است که خیلی ها برای مدرک درس می خوانند وعشق علم آموزی وسواد خیلی پایین است ودلیل بر آن همین پایین بودن میانگین مطالعه در کشور ماست. وکسی هم که اهل مطالعه نباشد مشخص است که حرفی برای گفتن نخواهد داشت مگر اینکه از طریق پارتی یا داشتن پول کاری برای خود درست کند.

piano;668205 نوشت:

البته کتابهای مخالف هم چاپ می شود. حتی در برخی اوقات کتابهایی چاپ شده که در تضاد آشکار با ارزشها واهداف انقلاب ما بوده است وبه این شکل که می فرمایید نبوده. غیر از این الان خیلی از مردم به ماهواره حداقل دسترسی دارند ودر رد دین ومعنویت کم نمی شنوند پس چرا دنبال مطالعه وتحقیق نمی روند. همه مثل حضرت عالی نیستند که دنبال تحقیق بروند. لذا یک نظام باید فکر همه مردم را داشته باشد واگر قرار باشد کابهایی در ردّخدا نوشته شود وبرخی بخوانند وبه آن اکتفاکنند چه اتفاقی می افتد؟
در عین حال که نظام جاری درسی که برگرفته از علوم انسانی غرب است در رشته های جدید بالخصوص مبنایش تجربه گرا وضد وحی وضد دین است. وخیلی از تحصیل کرده های ما اگر ظاهر دینی هم داشته باشند کم کسی هست که ذهن دینی داشته باشد.

وایسلی گوجا;668235 نوشت:

از قضا واقعیت خارجی برعکس گفته شماست. دنیا به سمت دین داری میره، دلیلش هم واضح است، اگر دنیا به سمت بی دینی بود دلیلی نداشت که اینهمه رسانه با تیلیاردها دلار هزینه علیه دین وارزشهای آن فعالیت کنند. از قضای ربانی قرن21 قرن دین داری وگرایش جوانان دنیا به سمت دین است.
اگر در غرب علیه قرآن، پیامبر(ص) توهین می کنند بخاطر عجز وناتوانی از نشر دین است چون انسان زمانی فحش می دهد که عاجز است وتوان مقابله ندارد. واینها قرآن می سوزانند.

[="Tahoma"][="DarkSlateBlue"]تاپیک بسیار قابل تاملیه.

خیلی دلایل داره این موجی که الآن راه افتاده.
بخشی از دلایلش زیاد جای نگرانی نداره چون مربوط میشه به اقتضائات سیاسی و اجتماعی هر دوره که جای بحثش اینجا نیست.

اما بخشی از دلایلش که به ما مربوط میشه یکی اش همین که تو همین تاپیک هم بهش اشاره کردن.
رویکرد عقل گرایانه و علم گرایانه در انجمن های مذهبی بسیار کمتر از رویکردهای سطحی نگرانه و قشری نگرانه است.

همین سایت که به نظر من یکی از بهترین پاتوق هاست برای دورهم گردآمدن و همفکری و برنامه ریزی مذهبیون، نگاه می کنیم درصد مطالب و تاپیک ها.
بیشتر حول دوسه تا موضوع میگرده و بهتر بگم یه موضوع که ترجیح میدم نگم عنوانش رو. اسکدینی ها خودشون میدونن!!! کافیه چندساعت اسکرول رو چک کنن!!
اونام که باز محتوا بالای هفتاد درصد علمی بحث نمیشه و فقط سلیقه افراده(اون سی درصد هم به حرمت نظر کارشناسان و برخی افراد واقعاً فرهیخته سایت هست)

خب وقتی ما اینیم بقیه مردم عادی طبیعیه از ما و به تبع اون از افکار ما دوری کنند

یه سایت غیر مذهبی میزنن توش هزارجور بحثای تخصصی با محیطی کاملاً آرام بدور از بی احترامی و پرخاش حتی به کسی که لحن و امضاش مذهبی-سیاسیه و مخالف نظر اونها!!(عضو بودم که میگم)
بعد یه سایت مذهبی اگه پا به پای اون نتونه فضا رو مناسب کنه نتیجه خیلی واضحه

چندبار تحرکاتی شده اینجا یه نمونش حرکت بسیار زیبای آقای حامی با همکاری دکتر مهران (همون تاپیک تخصصی پزشکی) یا همون حرکت دسته جمعی اعضا برای داشتن یه وبلاگ در حقانیت شیعه با مطالب حتی چندزبانه(اونجا رو البته اعتراف میکنم بدلیل بیماریم نتونستم دوستانمو همراهی کنم و نمیدونم الان در چه مرحله ایه) و...
به نظرم اگه واقعاً دغدغه مند راه نیفتادن این موج هاییم

باید راه برخورد با آدم های عادی رو اولا یاد بگیریم تا براشون جذاب باشیم
ثانیاً مردونه پاش وایسیم تا جذب کنیم
(روز مرد هم نزدیکه!)

دیگه خود دانیم.[/]

کریم;668366 نوشت:
بنده نافی این سخن شما نیستم ولی می خواهم عرض کنم که حداقل بنده تجربه ام نشان می دهد کسانی که واقعا کاربلد در رشته وشغل خود باشند یا در امور علمی باسواد باشند زمین نمی مانند. متاسفانه مشکل عمده فضای علمی ما این است که خیلی ها برای مدرک درس می خوانند وعشق علم آموزی وسواد خیلی پایین است ودلیل بر آن همین پایین بودن میانگین مطالعه در کشور ماست. وکسی هم که اهل مطالعه نباشد مشخص است که حرفی برای گفتن نخواهد داشت مگر اینکه از طریق پارتی یا داشتن پول کاری برای خود درست کند.

البته کتابهای مخالف هم چاپ می شود. حتی در برخی اوقات کتابهایی چاپ شده که در تضاد آشکار با ارزشها واهداف انقلاب ما بوده است وبه این شکل که می فرمایید نبوده. غیر از این الان خیلی از مردم به ماهواره حداقل دسترسی دارند ودر رد دین ومعنویت کم نمی شنوند پس چرا دنبال مطالعه وتحقیق نمی روند. همه مثل حضرت عالی نیستند که دنبال تحقیق بروند. لذا یک نظام باید فکر همه مردم را داشته باشد واگر قرار باشد کابهایی در ردّخدا نوشته شود وبرخی بخوانند وبه آن اکتفاکنند چه اتفاقی می افتد؟
در عین حال که نظام جاری درسی که برگرفته از علوم انسانی غرب است در رشته های جدید بالخصوص مبنایش تجربه گرا وضد وحی وضد دین است. وخیلی از تحصیل کرده های ما اگر ظاهر دینی هم داشته باشند کم کسی هست که ذهن دینی داشته باشد.

از قضا واقعیت خارجی برعکس گفته شماست. دنیا به سمت دین داری میره، دلیلش هم واضح است، اگر دنیا به سمت بی دینی بود دلیلی نداشت که اینهمه رسانه با تیلیاردها دلار هزینه علیه دین وارزشهای آن فعالیت کنند. از قضای ربانی قرن21 قرن دین داری وگرایش جوانان دنیا به سمت دین است.
اگر در غرب علیه قرآن، پیامبر(ص) توهین می کنند بخاطر عجز وناتوانی از نشر دین است چون انسان زمانی فحش می دهد که عاجز است وتوان مقابله ندارد. واینها قرآن می سوزانند.

در مورد اولین جوابی که دادین موافقم تا حدودی اما همون کاربلد ها هم نسبت به زحمتی که کشیدند به حقشون نمیرسند و جاشون پر شده
در مورد سومین جوابی که به دوستمون دادین کاملا موافقم خیلی جواب مناسبی بود اما در ایران کاملا برعکس داره اتفاق میفته یعنی خرج میکنن برای دینداری مردم میرن سمت بی دینی:khaneh:
در مورد کتاب اما میشه گفت مخالم با شما من به شخصه هیچ کتاب درست حسابی ضد خدا ندیدم که چاپ بشه (البته خودم طرفدار این کتابها نیستم معتقدم که باید خونده بشه تا با طرز فکر کفار اشنا شد یعنی کفار با سواد)
فقط هم موضوعات دینی نیست برای مثال میشه به هولوکاست اشاره کرد که ده ها کتاب در ردش وجود داره اما کتابی در مورد تاییدش وجود نداره اتفاقی رو که بیشتر مردم دنیا قبول دارند مگه میشه کتابی در تاییدش به چاپ نرسه ! این مشکلات از مواردی هست که باید حل بشه و دیگه نمیشه توجیهش کرد
در مورد اینکه مردم اهل مطالعه نیستند هم باید بگم دیگه اون تقصیر خودشونه و چوب نادانی خودشون رو خواهند خورد که چرا بیشتر مطالعه نکردند اما نظام وظیفه داره کتاب هارو با تفکر های گوناگون موجود به چاپ برسونه
و یه مسلمان باسواد هم بیاد ردش کنه صد در صد اون هم خونده خواهد شد و همین میشه که بازار مطالعه گرم میشه
یقینا هرچیزی یه قیمتی داره و نمیشه که کاملا این عمل به سود ما باشه اما در نهایت مفید خواهد بود

فاتح;668237 نوشت:
البته صحیحش این است "از نجوم به ستاره شناسی" از علم الاشیاء به فیزیک , از ( جبر و هندسه و مثلثات ) ریاضیات به ریاضیات

و علم را از خداباوران و مسلمانان بی ادعا گرفتیم تا سر به وادی بی خدائی بزنیم . خب , اشتباه کردید.

مسلمانان هم در قرن ها پیش کمک زیادی به علم کردند ولی خب عقب موندن. امروزه 97 درصد دانشمندان آکادمی علمی خداناباور هستند و سطح سواد و تحصیلات با خداناباوری ارتباط مستقیم داره. میشه بفرمایید مسلمانان بی ادعا در این 300 سال چه چیزی رو کشف کردن؟

سید محمد جواد;668241 نوشت:
خب گرامی دویت عزیز شما سابقه دین در دنیا را بررسی کنید .خیلی ادیان قبل اسلام بوده...حالا تحریف شده نشده بماند بالاخره ادیان بوده اند ببینید با تمدن و تفکرات ملت خودشون چه کرده اند...

قبلش بوده، بعدش هم بوده و خواهد بود. تا انسان هست دین هم هست.

موضوع قفل شده است