صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جدیدترین اخبار و تحولات دنیای اسلام (خون شیعیان قطیف، هزینه وفاداری به ائمه علیهم السلام است )

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94059

  جدیدترین اخبار و تحولات دنیای اسلام (خون شیعیان قطیف، هزینه وفاداری به ائمه علیهم السلام است )
  بسم الله الرحمن الرحیم

  با توجه به تحولات مهمی که در دنیای اسلام در حال وقوع می باشد تاپیکی مستقل جهت بیان جدیدترین اخبار و تحولات این حوزه ایجاد گردید.


  جدیدترین اخبار و تحولات دنیای اسلام (خون شیعیان قطیف، هزینه وفاداری به ائمه علیهم السلام است )


 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94059

  رسوایی بی‌سابقه شما در جده برای همگان کافی است
  جدیدترین اخبار و تحولات دنیای اسلام (خون شیعیان قطیف، هزینه وفاداری به ائمه علیهم السلام است )
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی در واکنش به سخنان سخیف امام جماعت مسجد الحرام گفتند: پس از ظهور داعش، القاعده، النصره و ... معلوم شد که مکتب شما بر خلاف عقل، نص و قرآن بوده و میوه این درخت، همین گروه های تروریستی هستند؛ پس آبرومندانه این است که از مکتب وهابیت فاصله گرفته و به مسلمانان بپیوندید. به گزارش خبرگزاری «حوزه»،این مرجع تقلید صبح امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم در واکنش به سخنان امام مسجدالحرام، اظهار داشتند: آنها در این مسجد مقدس شروع به بد و بیراه و تکفیر شیعیان و ایرانیان کرده اند؛ در حالی که سه هفته گذشته کنگره ای را بر ضد تکفیری ها برگزار کرده بودند.
  ایشان ادامه دادند: امام مسجدالحرام در سخنان خود گفته است که نباید به جنگ اسرائیل برویم؛ بلکه باید با شیعیان بجنگیم.
  این مرجع تقلید خطاب به امام مسجدالحرام ابراز داشتند: شما دیروز می گفتید که تکفیری ها از ما نیستند؛ اما امروز در مقدس ترین مکان شروع به تکفیر شیعیان کرده اید؛ آن هم بعد از آنکه فساد مکتب شما بر همگان ظاهر شده است.
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان ساختند: پس از ظهور داعش، القاعده، النصره و ... معلوم شد که مکتب شما بر خلاف عقل، نص و قرآن بوده و میوه این درخت، همین گروه های تروریستی هستند؛ پس آبرومندانه این است که از مکتب وهابیت فاصله گرفته و به مسلمانان بپیوندید.
  *شما عراق و یمن را ویران کردید؛ حالا طلبکار شدید؟
  معظم له تصریح کردند: شما خود را از دیگران جدا کرده و شیعه و سنی را تکفیر می کنید. شما عراق و یمن را خراب و ویران کردید؛ حالا طلبکار شدید؟
  ایشان خطاب به آل سعود که شما در یمن چه کاری می خواهید انجام دهید؟ اظهار داشتند: شما باید ببینید خواست مردم این کشور چیست. آیا عراقی ها و یمنی ها حق ندارند از کشور خود دفاع کنند؟ جالب اینجاست که مفتی اعظم این کشور اعلام کرده که حمله به یمن و بمباران آن، بسیار حکیمانه بوده است.
  *وهابیت در خیال واهی زندگی می کند
  این مرجع تقلید با بیان این مطلب که وهابیت در خیال واهی زندگی می کنند، ابراز داشتند: آنها در سخنان خود اعلام کرده اند که شیعیان قصد تصرف مکه و مدینه را دارند؛ در حالی که اصلا واقعیت نداشته و در خیال واهی به سر می برند.
  *رسوایی بی سابقه شما در جده برای همگان کافی است
  حضرت آیت الله مکارم در پایان با بیان این مطلب که رسوایی بی سابقه شما در جده، برای همگان کافی است و در تاریخ سابقه ندارد، خاطرنشان ساختند: امیدوارم تذکرات ما را دوستانه دانسته و مطابق آن عمل کرده و مسلمین را از این بلای عظیم نجات دهند.
  معظم له در بخش دیگر از سخنان خود به روایتی از امام حسن عسکری(ع) اشاره کردند و گفتند: این امام همام فرمودند: «صَديقُ الْجاهِلِ تَعَبٌ/ دوست نادان، مايه رنج است».
  ایشان تصریح کردند: از آغاز خلقت بشر، عظمت انسان در علم و دانش بوده است؛ به همین دلیل بوده که حضرت آدم مسجود فرشتگان واقع شده است.
  این مرجع تقلید با اشاره به اینکه جهاد علم از مهمترین جهادها در اسلام است، اظهار داشتند: حوزه های علمیه مراکز بسیار مقدسی هستند؛ چراکه در آن علم وجود دارد.
  حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به طلاب ابراز داشتند: شما باید در فراگیری علم جدی بوده و حوزه باید روز به روز بالنده تر باشد.
  معظم له افزودند: باید علوم خود را به دیگران انتقال داده و به تبلیغ بپردازید؛ چراکه شاید این واجب کفایی در عصر ما به واجب عینی تبدیل شده باشد.


 4. صلوات ها 8


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94059

  جانشین دبیر کل حزب الله لبنان عربستان شکست بسیار سختی را متحمل خواهد شد
  جدیدترین اخبار و تحولات دنیای اسلام (خون شیعیان قطیف، هزینه وفاداری به ائمه علیهم السلام است )
  شیخ نعیم قاسم، جانشین دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگو با آسوشیتدپرس تاکید کرد: اقدام عربستان در یمن یک نسل کشی است و ما نمی توانیم در برابر آن سکوت کنیم، باید موضع سیاسی خود را در برابر این جنایت اعلام کنیم تا عربستان بداند کسانی در منطقه هستند که با این اقدامات مخالفند شاید وادار به تفکر شود و از این جنایت ها دست بردارد و مجالی برای گفتگوهای سازنده ایجاد شود. وی افزود: فریاد ما به خاطر خطر بزرگی است که منحصر به یمن نیست بلکه پیامدهایی برای تمام منطقه خواهد داشت.
  جانشین دبیرکل حزب الله گفت: آمریکا نیز شریک عربستان در تجاوز به یمن است، اما آمریکا شریکی است که می داند در این شراکت به دنبال چه چیزی است و اهداف ویژه خود را دارد این در حالی است که عربستان متجاوز است و زیان های بسیار بزرگی متوجه او خواهد شد، این خسارت ها از هم اکنون نمایان شده و روز به روز نیز بیشتر خواهد شد.

 6. صلوات ها 6


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94059

  آل سعود باحمله به یمن تیشه به ریشه خود زد
  جدیدترین اخبار و تحولات دنیای اسلام (خون شیعیان قطیف، هزینه وفاداری به ائمه علیهم السلام است )

  حجت الاسلام و المسلمین هادوی تهرانی درنشستی با خبرنگاران که در سالن جلسات مجمع جهانی اهل بیت(ع) قم برگزارشد، با اشاره به حادثه فرودگاه جده ، اظهارداشت: شهرهای مکه و مدینه از یک طرف به خاطر خصوصیت حج و از طرفی به خاطر زیارت کعبه و پیامبر(ص) از شهرهای مهم جهان اسلام هستند هرچند که از نظر جغرافیایی در کشور عربستان قرار گرفته اند.
  وی با اشاره به اعمال نظر محدودیت مذهبی توسط آل سعود در اداره این شهر های مهم جهان اسلام افزود: دولت عربستان برخلاف آنچه اسلام اقتضا کرده و قوانین بین المللی و حقوق بشری با اعمال نظر مذهبی خاصی محدویت هایی ایجاده کرده است.
  عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، ادامه داد: افزون بر این، دولت عربستان در مواقع مختلف بر ایجاد ناامنی جانی، اعتقادی و حیثیتی در مواقع مختلف دامن زده است که تمام این عوامل نشان از آن دارد که دولت عربستان صلاحیت مدیریت بر حرمین شریفین به عنوان دو شهر مهم جهان اسلام را ندارد و این مدیریت هم اکنون مورد سوال است .
  وی تصریح کرد: اگر دولت عربستان نمی تواند امنیت جانی، اعتقادی و حیثیتی زائران را که وظیفه اصلی اش است، تامین کند، وظیفه جهان اسلام است که از طریق مبادی بین المللی و به خصوص مجامع اسلامی، نسبت به اداره حرمین شریفین اقدام نماید. عضو هیات علمی بعثه مقام معظم رهبری یادآور شد: البته عدم صلاحیت دولت عربستان امری است که سالها پیش امام خمینی(ره) آن را مطرح کرد و از آن زمان آل سعود برای این که بتواند خود را اثبات کند به توسعه حرمیت شریفین اقدام کرد؛ ولی امروز با وقایعی که شاهد هستیم ، باردیگر حقانیت سخن امام خمینی (ره) بر همگان اثبات گردید. وی با محکومیت واقعه فرودگاه جده ، خاطرنشان ساخت: البته ایران برای صیانت از حقوق مردم خود اقداماتی چون تعلیق عمره را انجام داد؛ ولی شایسته است تا بصورت کلی و با رایزنی هایی در خصوص صلاحیت دولت عربستان برای اداره حرمین شریفین تصمیم گرفته شود و اگر آل سعود توان ایجاد امنیت ندارد کشورهای اسلامی خود به فکر علاجی باشند.
  ایران در دفاع از مستضعفان تابع نگاه مذهبی نیست
  استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با نگاهی گذرا به تاریخ شکل گیری انقلاب اسلامی ایران بیان داشت: ایران زمانی حیات خلوت و ژاندارم استکبار در منطقه بود؛ ولی با وقوع انقلاب اسلامی این مهم از بین رفت و شاهد تحولی عظیم در منطقه بودیم وی افزود: از همان زمان عده ای از کشورهای منطقه درصدد برآمدند، تا جایگاه ایران را گرفته و از طرفی دولت اسرائیل هم به دنبال جایگزینی کشوری برای تحقق اهداف خود بود که این تلاش ها با هم ادغام و نتیجه آن حضوری بود که استکبار توانست در منطقه پیداکند. حجت الاسلام و المسلمین هادوی تهرانی، با بیان اینکه نگاه انقلاب اسلامی در جهان صیانت از ارزش ها و حمایت از مستضعفین می باشد، یادآورشد: ایران بعد از انقلاب در هر نقطه از جهان که مورد نیاز بود، به حمایت از مستضعفان پرداخته است و این نگاه تابع مذهب و یا قومیت نبوده؛ بلکه تابع مسایل کلان ارزشی است. وی در پایان با محکوم کردن وقایع یمن یادآورشد: اقدام عربستان در مورد یمن ، خلاف حکمت و درایت سیاسی بود و قطعا آل سعود با این اقدام تیشه به ریشه خود زده و موجبات زوال خود را فراهم کرده است.


 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94059

  سید حسن نصرالله : وقت آن رسیده که مسلمانان در مقابل عربستان بایستند
  حجت الاسلام والمسلمین سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان عصر جمعه در مراسم «همایش همبستگی و وفاداری به ملت یمن» طی سخنرانی مبسوطی به تحولات منطقه پرداخت. وی پس از صلوات و درود بر حضرت ختمی مرتبت (ص)، حملات ددمنشانه سعودی آمریکای بر ملت یمن را به شددت محکوم و همبستگی خود با ملت یمن را تاکید کرد. محکومیت تجاوز به یمن وظیفه‌ای انسانی و اخلاقی
  وی محکومیت حملات سعودی - آمریکا علیه ملت یمن را وظیفه‌ای انسانی، اخلاقی و دینی توصیف کرد و افزود: همه فرزندان امت (اسلامی) بایستی موضع مناسبی را در این زمینه اتخاذ کنند. هیچ چیزی نمی‌تواند ما را از اعلام مواضع خود در محکومیت حملات سعودی آمریکایی علیه یمن، منع کند.
  سید نصر الله با گرامیداشت جانفشانی‌های ملت لبنان در منطقه «جبل عامل»‌ در سال 1969 در رویارویی با دشمن صهیونیستی، یاد و خاطره شهدای قتل عام «قانا» و ایستادگی‌های رزمندگان مقاومت اسلامی حزب الله، جنبش أمل و ارتش را گرامی داشت.
  وی افزود: به لهجه، زبان، بلاغت، فصاحت، شهامت، شجاعت، غرور و بزرگی یمنی‌ها نگاه کنید، اگر مردم یمن، عرب نیستند، پس چه کسی عرب است؟ پیش از اسلام آن‌ها دارای فرهنگ و تمدن عربی بودند. هنگامی که در شبه جزیره عرب خواندن مرسوم نبود، در یمن تمدن وجود داشت. پادشاهان عرب از یمن بودند و برتری آن‌ها در جهاد شناخته شده بود.
  تبیین دلایل واهی حمله به یمن
  دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: از دلایل واهی برای توجیه جنگ عربستان بر یمن سخن گفته می‌شود و اینکه یمن یک تهدید برای عربستان است. از مقابله با سلطه ایران گفته می‌شود. در سخنرانی سابق خود گفتم که به حق هدف از این جنگ بازگرداندن سیطره آمریکایی و سعودی بر یمن است. پس از آن که مردم یمن سیادت و بزرگی خود را بازیافتند. طی هفته‌های گذشته شعارهایی بر زبان سیاسیون و مسئولان سعودی جاری می‌شود مبنی بر اینکه این جنگ عرب و عربیت است، جنگی برای دفاع از عربیت یمن. اما کدام یک از ملت‌های عربی این جنگ را بر عربستان واجب کرده‌اند؟ در واقع این جنگ عرب بر علیه چه کسی است؟.
  نصرالله در ادامه گفت: پس از آنکه ملک عبدالعزیز آل سعود بر سرزمین حجاز مسلط شد، طرفداران وهابی وی شروع به تخریب آثار دینی و تاریخی رسول‌الله (ص) کردند؛ خانه‌ها، مزارع، قبرها و همه چیز را نابود کردند و قرار بر این بود که قبر پیامبر (ص) را نیز نابود کنند. آنها هنگامی که اقدام به تخریب این آرامگاه کردند؛ جهان اسلام در مصر، هند، ترکیه، ایران، عراق، شام و کشورهای آفریقایی فریاد اعتراض سر دادند و از باب اتفاق تمام کشورها در جلوگیری از تخریب قبر نبی اکرم (ص) در ماه نیسان ۱۹۲۶ مؤثر بودند.
  سید حسن نصرالله در ادامه گفت: این موضوع با فرهنگ‌ آنها همخوانی دارد، پادشاه سعودی مجبور شد تا دست از این کار بکشد و قبر نبی اکرم (ص) را برای ما نگه دارد. اما نزدیک شدن به این آرامگاه ممنوع است. امت عرب پیش از اسلام اگر مجد و بزرگی داشت به برکت پیامبر خدا خضرت محمد (ص) بود.

  تجاوز به یمن؛ نبردی سعودی با اهداف سیاسی
  دبیر کل حزب الله با بیان اینکه سعی می‌کنند جنگ علیه یمن را جنگ شیعه و سنی معرفی کنند، افزود: این امر، جنگ عربستان سعودی علیه یمن با اهداف سیاسی است. موضوعی که طی هفته‌های گذشته مبنی بر اینکه «این جنگ دفاع از دو حرم شریف در مکه و مدینه منوره است» طرح شده که بیش از هر موضوع دیگری خنده دار است. چه کسی حرمین شریفین را تهدید می‌کند؟ ملت یمن یا ارتش یمن؟ یمنی‌ها عاشق پیامبر خدا (ص) و اهل بیت (ع) هستند.

  حرمین شریفین در خطرند
  وی افزود: آری حرمین شریفین از سوی داعش تهدید می‌شوند و در خطر هستند. داعش اعلام کرده که از آنجایی که کعبه مجموعه‌ای از سنگ‌هاست که بدون خدا عبادت می‌شود و با توحید در تضاد است، آنرا ویران خواهد کرد. حرم حضرت پیامبر (ص) از داخل عربستان و از سوی فکر و فرهنگ وهابیت در خطر است و کتاب‌های تاریخی بر این موضوع صحه می‌گذارند.

  عربستان در یمن شکست خورد
  دبیر کل حزب‌الله لبنان مردم یمن را بزرگ منش توصیف کرد و با بیان اینکه خواسته‌های یمنی‌ها بزرگ است، تاکید کرد که عربستان سعودی در شیعه و سنی کردن درگیری‌های یمن و بر افروختن درگیری بین جنوب و شمال این کشور شکست خورده است. همچنین کسانی که تا دیروز ساکت بودند شروع به سخن گفتن کرده‌اند و این هم یک نشانه‌ی دیگری برای شکست سعودی‌هاست.
  ششمین هدف احتمالی عربستان، یک جنگ پیشگیرانه برای جلوگیری از تهدید عربستان اعلام شده بود، اما این تهدید در سابق وجود نداشت اما حال دیگر وجود دارد و تهدید عربستان دیگر قطعی است. آن طرفی که متهم به تهدید عربستان شده، کماکان صبر پیشه کرده و او هم رهبر انصارالله است. رهبر عالیقدر عبدالملک الحوثی در حال حاضر فرصت حمله به عربستان و ورود به خاک این کشور را دارد، مردم و قبائل یمنی خواستار پاسخ شدید به عربستان هستند. اما وی به صبر استراتژیک دعوت می‌کند.
  سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه سعودی‌ها در رسیدن به اهدافشان در جنگ اخیر شکست خورده‌اند، ابراز داشت: آنها ابتدا گفتند هدف از این حمله ممانعت از ورود نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به عدن است، اما شکست خوردند. سپس گفتند هدف جلوگیری از ورود ارتش به دیگر استان‌های یمن است، باز هم شکست خوردند و استان‌ها در کنترل ارتش درآمد و القاعده عقب نشینی کرد. گفتند هدف شکستن اراده ملت یمن و پذیرفتن شروط است اما نتیجه مقاومت مردم یمن بود.
  وی با اشاره به اینکه تاکنون نشان‌ای از شکست اراده مردم یمن با وجود حملات هوایی گسترده نمایان نشده است، افزود: تجمعات قبیله‌ای و تظاهرات‌های مردمی با وجود حملات هوایی نشانی از شکسته شدن اراده مردم یمن نبوده است.
  دبیرکل حزب الله گفت: پس از 22 روز حمله هوایی، موشکی، دریایی، با کمک‌های اطلاعاتی آمریکا و همکاری‌های القاعده نتیجه این بوده که عبد ربه منصور نه به عدن بازگشت و نه به صنعا، بلکه شکست خوردند و امیدهایشان برای بازگشت شکست خورد، سعودی‌ها این را می‌دانند و از این رو خالد بحاح را جانشین هادی منصور کردند.‎

  ارتکاب جنایت جنگی سعودی‌ها در یمن
  سید نصرالله با اشاره به اینکه عربستان سعودی درحال ارتکاب جنایت جنگی علیه زنان و کودکان هستند، افزود: می‌گویند هدف ما دفاع از مردم یمن است، آیا با محاصره 24 میلیون انسان درحال دفاع از آنها هستید؟ کسانی که نه غذا دارند و نه لوازم بهداشتی و درمانی.
  وی با بیان اینکه عربستان درحال کشتار مردم بی دفاع به بهانه جنگ با ارتش یمن است، اظهار داشت که شبکه‌های تلویزیونی این جنایات را نشان نمی‌دهند و تمام شبکه‌های موجود روی ماهواره عرب ست چون می‌ترسند، تصاویر جنایات را نشان نمی‌دهند.‎

  با حملات هوایی نمی‌توان در یمن به پیروزی رسید
  نصرالله با بیان اینکه مشخص است که بمباران هوایی نمی‌تواند پیروزی بخش باشد و لاجرم باید حمله زمینی صورت گیرد، اظهار داشت: یمنی‌ها چیزی جز ایستادگی و مقاومت نمی‌دانند، در همین حال اهل راه حل سیاسی نیز هستند، لازم است که از مردم و دولت پاکستان برای موضعشان تشکر کنیم، پاکستان یا همان هند سال ۱۹۶۲ . از رهبری مصر و الازهر شریف نیز می‌خواهیم، همان‌گونه که از تخریب آرامگام رسول اکرم (ص) جلوگیری کردند از تخریب و نابودی سرزمین‌های کشوری از کشورهای رسول‌الله جلوگیری کند تا شرف و کرامتش افزون گردد.

  یمنی‌ها از همه گزینه‌ها استفاده نکرده‌اند
  وی با بیان اینکه‌ ملت یمن همچنان از همه گزینه‌های پیش رویش استفاده نکرده ولی سعودی‌ها به آخر خط رسیدند، افزود: چاره‌ای جز حمله زمینی ندارد.. معتقدیم که نظام سعودی به زمان بیشتری نیاز دارد تا درک کند که یمنی‌ها سر تسلیم فرود نمی‌آورند. به نظر می‌رسد که برخی از آنها آرزوهایی دارند و تا این لحظه به دعوت‌‌ها و فراخوان‌ها برای راه حل سیاسی توجهی نمی‌کنند. بیشتر صداها در جهان خواستار این گزینه هستند. سعودی‌ها باید واقعیت امر را بپذیرند.

  شورای امنیت پیشنهاد جلاد را پذیرفت
  دبیر کل حزب الله با اشاره به صدور قطعنامه شورای امنیت درباره تجاوز به یمن گفت: شورای امنیت شایسته بود که تصمیم متوقف ساختن جنگ را اتخاذ کند ولی پیشنهاد جلاد را پذیرفت و قربانی را نادیده گرفت. این وضعیت درباره تحولات لبنان و فلسطین نیز صادق است. قطعنامه‌ شورای امنیت همانند سایر قطعنامه‌های دیگر بین‌المللی بی ارزش است.
  دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: برخی‌ها می‌گویند که شما ناسزا می‌گویید، اینکه ما می‌گوییم وهابیت قصد تخریب قبر نبی اکرم (ص) را داشت این حقیقت است و من حقیقت را می‌گویم، بگذارید تا حرفمان را بزنیم.. من نمی‌خواهم پرونده‌های گذشته را باز کنم، ما نمی‌خواهیم مسائل پنهان را باز کنیم، علی رغم اطلاعاتی که داریم.
  وی با بیان اینکه بر سوریه چه گذشت؟، تاکید کرد که لازم است از سوریه به علت مقاومت در برابر تفکر تکفیری و اینکه تسلیم نشد، تشکر کنیم. تمام آن‌‌چه در عراق از سال ۲۰۰۳ روی داد، را می دانیم اما هیچ‌گاه از آن پرده برنداشته‌ایم، در بحرین به طور مستقیم و علنی وارد شدند و اعتراضات مسالمت‌آمیز را سرکوب کردند ..با این حال ما همواره تلاش کردیم به خاطر صلح، به هم نزدیک شویم. ما خواستار گفت‌و‌گوی ایران و عربستان بوده‌ایم.

  رشد گروه‌های تروریستی توسط سعودی‌ها
  نصرالله در ادامه با اشاره به اینکه گروه‌های تروریستی از بوکوحرام در نیجریه تا الشباب سومالی و داعش، همه توسط سعودی‌ها رشد و پرورش پیدا کرده‌اند، ابراز داشت که این تروریست‌ها خون مردم را در کشورهای اسلامی می‌ریزند، ریختن خون به اسم اسلام، راه انداختن جنگ به نام اسلام و حرمین شریفین بس است.

  اسرائیل برنده اصلی سیاست‌های عربستان
  وی در ادامه با اشاره به اینکه سیاست‌های عربستان در تقویت تفکر تکفیری در اقصی نقاط جهان منجر به قتل و کشتار مردم بی گناه به نام اسلام شده است، ابراز داشت که بازنده اصلی این سیاست‌ها، فلسطین، ملت فلسطین و مسئله فلسطین بوده و برنده بزرگ هم اسرائیل بوده است.
  وی گفت: من از ملت‌های عرب می‌پرسم که این تفکر تکفیری و گروه‌های تروریستی که جوامع را منهدم کرده، ارتش‌ها را نابود و دولت‌ها و ملت‌ها را تخریب کردند، تفکرات چه کسانی است؟ این فرهنگ تکفیر از کجا آمده است؟ چه کسی این تفکر را آموزش می‌دهد؟ چه کسی مدارس آموزش تکفیر برای جوانان مسلمان را بنا نهاده است؟ با تمام وضوح سعودی‌ها بودند که با اموال مسلمین و پول حجاح بیت الله الحرام اقدام به این کار کردند.
  سید حسن نصرالله با اشاره به سخنان هفته گذشته «نهاد منشوق» وزیر کشور لبنان و یکی از سران جریان المستقبل (متحد عربستان) که گفته بود عربستان سعودی کشور خوبی‌ها و خیر است، یادآور شد که سفیر عربستان در واشنگتن خبر حمله مستقیم را اعلام کرد و ارتش این کشور مناطق یمن را بمباران می‌کند، ویران می‌کند و مردم را می‌کشد، آیا این کشور، پادشاهی خیر و خوبی است؟ ما از راه حل سیاسی حمایت می‌کنیم ولی باید مسلمانان و اعراب و جهانیان برخیزند و به سعودی بگویند بس است دیگر.

  اشتباه مقایسه ایران و عربستان
  دبیرکل حزب الله با اشاره به اینکه مقایسه ایران با عربستان امری غلط و اشتباه است، گفت: ایران سال‌ها برای گفت‌وگو و تفاهم با سعودی‌ها تلاش کرد، دست دوستی دراز کرده ولی عربستان همواره آنرا به شکلی زننده رد کرد، ایران آماده و معتقد به گفت‌وگو است ولی عربستان با تکبر امتناع می کند چرا که در سوریه، لبنان و عراق شکست خورده است و حالا سعودی‌‌ها در بحرین و یمن با قتل زنان و کودکان به دنبال پیروزی بر ایران هستند!
  سید نصرالله همچنین گفت: در لبنان گروه‌های سیاسی درباره تحولات یمن و سوریه اختلاف نظر دارند. من به برخی‌ها می‌گویم که از حملات سعودی‌ها خوشحال نشوند، چهار سال پیش دست به انواع استراتژی‌ها و ائتلاف‌ها زدید مبنی نظام سوریه طی دو ماه سرنگون می‌شود ولی این نظام هنور باقی است. ما در لبنان می‌خواهیم با هم کار کنیم و نمی‌خواهیم اختلافمان در مورد یمن به مسائل داخلی لبنان کشیده شود.

  یمنی‌ها پیروز می‌شوند
  دبیرکل مقاومت لبنان پایان گفت: یمنی‌ها مقاومت خواهند کرد و رهبری و ارتش دارند و هر کسی چنین صفاتی داشته باشد، بدون شک پیروز خواهد بود. 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94059

  حضرت آیت الله علوی گرگانی: حمله به یمن ناشی از دوری از خدا و اهل بیت(ع) است


  جدیدترین اخبار و تحولات دنیای اسلام (خون شیعیان قطیف، هزینه وفاداری به ائمه علیهم السلام است )

  به گزارش خبرگزاری «حوزه»معظم له پیش از ظهر امروز دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی کشور با اشاره به خلقت هدفمند، اظهارداشتند: حکمت از مهمترین خصایل خداوند است که بر خلقت خداوند سایه افکنده است و این حکمت راز آفرینش الهی است.

  حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به این مطلب که یکی از ویژگی های خلقت الهی، استحکام امور و مخلوقات است، افزودند: از آنجا که اساس خلقت انسان از روی حکمت است پس هیچ چیز آن لغو نیست و اگر ما آن را زائد می پنداریم به خاطر عجز ما از دستیابی به حکمت عالیه الهی است.
  ایشان گفتند: از این رو است که خداوند متعال از بندگان می خواهد که امور را به او واگذار کنیم نه اینکه خودمان بخواهیم مشیت و قضا را به امر خدا تحمیل کنیم؛ زیرا کسی که همه چیز را در اختیار خدا قرارداد و در مسیر خدایی حرکت کرد خداوند بهترین ها را در مقابل او قرار می دهد.
  معظم له یادآورشدند: سعادت و خوشبختی انسان در گرو عمل به دین است؛ اگر کسی از مسیر قرآن و اهلبیت که پدید آورنده نفس دین هستند خارج شود روی سعادت را نخواهد دید.
  ایشان گفتند: آنها که دست از دامن اهل بیت(ع) و دین جدا کردند اینگونه به یمن حمله می کنند و اینگونه جنایات را در حق این مردم مظلوم و بی گناه انجام می دهند؛ حمله نظامی و کشتار عده‌ای مسلمان نادرست است، در دین مبین اسلام از کشتار انسان‌های بی‌گناه نهی شده است.
  حضرت آیت الله علوی گرگانی یادآورشدند: اسلام کاملترین دین است و اگر کسانی به نام دین این گونه جنایات را انجام می دهند قطعا به ذات اسلام پی نبرده و دین را در شئون زندگی خود قرار نداده اند.
  ایشان گفتند: خداوند متعال قدر و اهمیت بسیاری به نیات انسان ها می دهد و به همین دلیل است، کسانی که ادعای امری را دارند ولی به گونه دیگر عمل می کنند را به خاطرنیت غیر واقعی لقب غیر مومنانه می دهیم.

 12. صلوات ها 5


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۲
  نوشته
  1,415
  حضور
  42 روز 17 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6267  نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر فرهنگی نمایش پست ها
  آل سعود با حمله به یمن تیشه به ریشه خود زد
  مطالب جالبی بود ممنون ولی خلاف واقعیت بود اون چیزی که تو تلویزیون داره نشون میده با این بمباران هایی که داره میکنه فعلا داره تیشه به ریشه یمن میزنه
  و مثل همیشه کل جهان احتمالا طرف عربستان رو میگیرند بجز برخی کشورهای مسلمان که متاسفانه اونها هم کاری از پیش نمیبرن


 14. صلوات


 15. #8

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94059

  آیت الله خاتمی در اجتماع طلاب و فضلای حوزه : اداره حرمین شریفین از آل سعود بازپس گرفته شود
  جدیدترین اخبار و تحولات دنیای اسلام (خون شیعیان قطیف، هزینه وفاداری به ائمه علیهم السلام است )

  آیت الله سید احمد خاتمی،در تجمع اساتید ، طلاب و فضلای حوزه در حمایت از مردم مظلوم یمن که دوشنبه 31 فروردین در مدرسه علمیه فیضیه برگزارشد بیان داشت: اولین پیام این تجمع پیام دینی و مکتبی است؛ ما مسلمانان همه با هم متحد هستیم و در مصائب هم شریک و در مقابل تجاوزات و ظلم دشمنان اسلام ناب ساکت نمی نشینیم.

  آل سعود مولد بریتانیاست
  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: بحران یمن دو جانی بزرگ دارد که اولین آن رژیم آل سعود است، دولت آل سعود بر اساس روایت تاریخ و خود غربی ها مولد نقشه های پلید انگلیسی است و از روزی که بر سر کار آمده از این جنایت ضد انسانی و ضد دینی و بشری علیه مسلمانان فروگزار نکرده است.
  وی افزود: آنها به دروغ خود را خادم حرمین شریفین می نامند در حالی که خائنین حرمین شریفین هستند ، آنها به هیچ عنوان استحقاق این عنوان را ندارند. جنایاتی که علیه حاجیان در سال 1366 انجام دادند گواهی بر این مدعا است و امروز، باز همان سخن امام راحل متجلی است که باید شورایی از نخبگان جهان اسلام بیدار شوند تا اداره حرمین شریفین را از مسند آل سعود به زیر آورند.
  تشکر از دولت

  امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: با تشکر از مواضع دولت در تعلیق سفر عمره اعلام می کنیم، نباید صرفا رفع تعلیق عمره به مجازارت دو جانی هتاک سعودی ختم شود، بلکه این تعلیق باید تا زمان دست کشیدن آل سعود از بی حرمتی به زائران بقیع و آزادی زیارت در بقیع ادامه داشته باشد. نباید در این موضع به هیچ عنوان کوتاه بیائیم. آیت الله خاتمی ابراز کرد: عملکرد جنایت کارانه رژِم آل سعود در این سه هفته علیه مردم مظلوم یمن گواه بر مدعاهای قبلی است؛ آنها در این سه هفته در روز جمعه 2696 نفر را کشته که 996 نفر آنها کودک و 155 نفر زن بوده اند؛ 4192 مجروح ،345 مجتمع مسکونی ،2298 منزل مسکونی،151 مغازه و محل کسب و 1200 مرکز تخریب شده، گواهی بر جنایات آل سعود در این سه هفته است.
  در یمن شکست خواهند خورد

  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا حامی اصلی جنایات عربستان است که در این مدت به وضوح از جنایات آل سعود حمایت می کردند، آنها به دنبال استقرار نظام دست نشانده خود در یمن هستند؛ اما باید بدانند که در یمن نیز شکست خواهند خورد.

  جرات نگاه چپ به ایران ندارند

  وی افزود: آمریکایی ها در این چند روز نشان دادند که درصدد تحقیر ملت ایران هستند و سخنان آنها کاملا این موضع را تایید می کند؛ اما آنها نباید فراموش کنند که ایران در جنگ تحمیلی برابر نه تنها صدام، بلکه در مقابل همین 5+1 پیروز شد و اگر امروز سخن از گزینه های نظامی دارند باید به پیشینیه خود نیز دقت کنند، زیرا اگر چپ به این کشور نگاه کنند تمام منافع آنها در دنیا در معرض خطر قرار می گیرد.

  چهره واقعی بی بی سی

  آیت الله خاتمی، سومین پیام تجمع امروز را اعلام حمایت ملت ایران از ملت مظلوم یمن دانست و گفت: دلسوزی و کمک های معنوی و مشاوره از سوی ما انجام می شود؛ اما هرگز در یمن دخالت نظامی نخواهیم کرد و ادعاهای دخالت ایران در یمن کذب محض است
  دخالت نظامی ایران در یمن کذب محض است

  وی ادامه داد: در حسینه مقام معظم رهبری در کنار حاج قاسم سلیمانی بودم و با هم از مجلس روضه خارج شدیم؛ اما همان لحظه خبرگزاری بی بی سی اعلام کرد که حاج قاسم سلیمانی وارد یمن شده است؛ این است چهره واقعی دروغ پردازان و دشمنان نظام اسلامی.
  عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: چهارمین پیام حاضران در این تجمع به ساده لوحان داخلی است که به دروغ و یا از سر خیانت و یا ازسر ساده لوحی سعی در القای چهره منطقی و موجه از دولت مردان آمریکا داشتند که خوشبختانه آنها باز هم چهره دروغین ، فریب کارانه و غیر قابل اعتماد خود را نشان دادند، آنها نشان دادند که زیر دستکش مخملی خود پنجه های فولادین دارند.

  چهارمیلیون جنگجوی یمنی

  امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: پنجمین پیام حضار امروز پیام استقامت است؛ زیرا استقامت ملت بحرین تنها راه پیروزی آنها در این مجاهده بزرگ است. عربستان امروز جرات پیاده کردن نیروی زمینی خود را ندارد زیرا، نیروهای انصارالله یک میلیون نفر هستند که به سرعت در صورت حمله زمینی عربستان به چهارمیلیون نفر خواهند رسید.
  با وحدت کلمه در مذاکرات پیروز می شویم

  وی افزود: استقامت بود که باعث شد کشور ما در مذاکرات هسته ای تا به این حد مقاومت کنند تا دنیا را به حیرت وا دارد. باید در این زمان باقی مانده به توافق هسته ای با وحدت کلمه و نشان دادن نشانه های قدرت آنها را بر سر جای خود بنشانیم.
  آیت الله خاتمی در پایان تصریح کرد: آخرین پیام این تجمع پیام وحدت است؛ زیرا ما باید با وحدت کلمه در راستای مصالح نظام حرکت کنیم: چرا که در زمان جنگ و استقامت وحدت نیروهای خودی یک ضرورت انکار نشدنی است.

 16. صلوات ها 5


 17. #9

 18. صلوات ها 5


 19. #10

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  10,417
  حضور
  158 روز 15 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  624
  آپلود
  104
  گالری
  1588
  صلوات
  94059

  شاهد شکست سخت عربستان و تسلط انصارالله هستیم
  حجت الاسلام و المسلمین شیخ نعیم قاسم جانشین دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم جشن تکلیف مداری دخترانه المهدی گفت: هر سرزمین و کشوری مرز های خود را دارد و این ملت آن کشور هستند که باید نظام سیاسی و روش زندگی خود را انتخاب کنند، اما امروز شاهد بدعت ال سعود در تجاوز به یمن به بهانه دفاع از عربستان هستیم. آیا این معقول است که عربستان مردم یمن را بکشد و ادعا کند از آنها حمایت می کند؟ چگونه می شود با کشتن یک ملت از آنها حمایت کرد؟ چگونه عربستان به فکر بازگرداندن عبدربه منصور هادی به یمن است در حالی که وی دیگر گروهی در داخل یمن ندارد. وی افزود: ما شاهد شکست سخت عربستان و تسلط انصارالله و ارتش یمن و کمیته های مردمی بر اکثر مناطق یمن هستیم و هرچقدر که این معرکه طولانی تر شود زیان عربستان نیز بیشتر خواهد بود.
  جانشین دبیر کل حزب الله گفت: بهترین راه حل بحران یمن راه حل سیاسی است وگرنه چه تفاوتی میان تجاوز اسرائیل به غزه و تجاوز عربستان به یمن وجود خواهد داشت؟
  وی خطاب به کسانی که بر طبل "عاصفة الحزم" می کویند گفت: دیگر شکست عربستان نمایان شده و کسانی که بر این طبل ها می کوبند سرانجامی جز شکست و ندامت ندارند و مایه تاسف است که آنها ادعا می کنند که به فکر کشورهای عرب هستند، اما اقدام آنها به گونه ای است که موجب کشتار مردم عرب و مسلمان یمن است.
  شیخ نعیم قاسم در مورد اوضاع داخلی لبنان نیز گفت: به کسانی که برای انتخابات ریاست جمهوری منتظر نتیجه تحولات منطقه هستند می گوییم: انتخابات مورد نظر شما بسیار دیر رخ خواهد داد، زیرا نتیجه تحولات منطقه به سود شما نخواهد بود و تنها راه پیش روی لبنان ها توافق است.
  وی افزود: ما گزینه خود را برای ریاست جمهوری اعلام کرده ایم، اما گروه 14 مارس منتظر برای پرداختن به انتخاب ریاست جمهوری منتظر اوامر عربستان هستند و بر این اساس این گروه برای انتخاب ریاست جمهور لبنان به اتفاقات واهی دل بسته اند که هرگز رخ نخواهد داد.

 20. صلوات


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود