چه تعداد از شیعیان منتظران واقعی حضرت ولی عصر(ج) هستند و برای ظهورشان از صمیم قلب دعا می کنند؟

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه تعداد از شیعیان منتظران واقعی حضرت ولی عصر(ج) هستند و برای ظهورشان از صمیم قلب دعا می کنند؟

از بیانات مرحوم آیت الله بهجت قدس سره :

همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند، و نمی دانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آن ها دارد که برای تعجیل فرج او دعا کنند!

زمانی مرحوم شیخ ابراهیم حایری در مسجد کوفه معتکف بود، حضرت غایب عجل اللّه تعالی فرجه الشریف را در خواب دید،

حضرت به او فرمود: این ها که در این جا معتکفند، از خوبان و صلحا هستند، ولی هر کدام حاجتی دارد: مال، عیال، خانه، قضای دین، رفع کسالت و مرض و ... ولی هیچ کس به فکر من نیست و برای ظهور و فرج من به طور جدی دعا نمی کند!

گویا حضرت علیه السلام از ما می خواهد که اعتکاف و توسل و دعایمان برای خصوص فرج و ظهور آن حضرت واقع شود، ولی ما به او خطاب می کنیم که: «عالم ز دست رفت، تو پا در رکاب کن.» و یا این که می گوییم: «ای یوسف زهرا، بیا.» غافل از این که او هم از خدا می خواهد که بیاید. مگر آمدن او به دست اوست که از او می خواهیم از زندان بیرون بیاید؟! بلکه همه باید از خدا بخواهیم تا اذن دهد او ظهور نماید. خود او هم منتظر امر خدا و الهامات خدا است، تا ظهور کند و خود را معرفی کند، و از غریبی و درماندگی نجات یابد؛ زیرا گرفتاری او، گرفتاری همه بشر، و نجات و فرج او، نجات همه و
فرج برای همه است.

آری، او هزار سال است که زندانی است، لذا هر کس که برای حاجتی به مکان مقدّسی مانند مسجد جمکران می رود، باید که اعظم حاجت نزد آن واسطه فیض، یعنی فرج خود آن حضرت را از خدا بخواهد.

هر دقیقه ای که می گذرد جایگزین و عوض ندارد، از دست رفته و گذشته است و دیگر برنمی گردد. ای کاش اگر خانه و درِ خانه را نمی دانیم، کوچه را می دانستیم!

حاج محمدعلی فشندی رحمة اللّه علیه هنگام تشرّف به محضر حضرت صاحب عجل اللّه تعالی فرجه الشریف عرض می کند: مردم دعای توسل می خوانند و در انتظار شما هستند و شما را می خواهند، و دوستان شما ناراحتند.

حضرت می فرماید: دوستان ما ناراحت نیستند!

ای کاش می نشستیم و درباره این که حضرت غایب علیه السلام چه وقت ظهور می کند، باهم گفت و گو می کردیم، تا حداقل از منتظرین فرج باشیم. اشخاصی را می خواهند که تنها برای آن حضرت باشند. کسانی منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود. چرا ما حداقل مانند نصاری که در مواقع تحیر با انجیل ارتباط دارند، با آن حضرت ارتباط برقرار نمی کنیم؟!

در فکر آن باشیم که با حضرت غایب علیه السلام رابطه داشته باشیم

یکی از امور مهم بلکه از اهم امور این است که بدانیم چه کار کنیم تا مثل کسانی از علما و متشرعه و صلحای تابع علما باشیم که فرج شخصی و ارتباط خاص با حضرت ولی عصر عجل اللّه تعالی فرجه الشریف داشته اند، و محتاج نبوده اند که در امور خودشان یا غیر خودشان فی الجمله عدل عمومی را خواستار باشند. از قبیل نواب اربعه و علمای معاصر آن ها که مقامات و کراماتی داشته اند که ما نداریم، به طوری که نمی توانیم بگوییم مثل آن ها هستیم. باید مجالسی تشکیل دهیم و با رفقا و اصدقا بنشینیم و مذاکره کنیم که به چه راهی می شود به آن حضرت رسید و با آن حضرت رابطه داشت؛ زیرا
بلاکلام هر فیضی به ما می رسد - چه خصوصی و چه عمومی و چه داخلی و یا خارجی، و چه جسمانی و چه روحانی - فقط از ناحیه همان یک فیض است و توجه به همه ائمه علیهم السلام هم به او راجع می شود؛ لذا شخصی به حضرت رسول اکرم صلی اللّه علیه وآله توسل نمود و حضرت رسول صلی اللّه علیه وآله او را به فلان امام و فلان امام و در آخر به امام زمان عجل اللّه تعالی فرجه الشریف حواله داد.

----------------------------------------------------------

1- پایگاه حوزه به نقل از هفته نامه افق حوزه (به صاحب امتیازی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم): ویژه نامه اولین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت (قدس سره)

2- سایت آیت الله بهجت (ره)

متن زیبایی بود ممنون از شما
من همیشه با خودم فکر میکنم ما میریم هیئت و اینهمه میگیم کاش ما زمان کربلا بودیم و یا آرزو داریم ائمه گذشته رو ببینیم ولی به فکرمون نمیرسه چرا تلاشی برای دیدن امام حاظر و ناظر خود و یاری رساندن به او نمیکنیم!

این کلیپ زیبابب هست... حداقل قدم برای زمینه سازی ظهور اصلاح خودمون هست .....
http://www.aparat.com/v/kiuJB

امام زمان توی سایت دینی هم غریبن :geryeh:

مرحوم آیت الله بهجت می فرمایند: «در زمانِ ظهورِ دولتِ حقّ و حضرتِ حجّت(عج) اوّل به حسابِ همین مدّعیانِ عمل به قرآن می رسند؛ زیرا این ها از کُفّار معاندترند...! و نصاری چون می بینند حضرت مسیح(ع) به آن اقتدا می کند، از آن حضرت متابعت می کنند و زودتر از دیگران به اسلام و حضرت مهدی(عج) می گروند!»

شيعيان واقعي و منتظران واقعي خيلي كمند. وگرنه شيعيان بايد اولين كساني باشند كه ايمان مي آرن نه نصاري. بسي فاصله هست بين حرف تا عمل. خدا به همه مون توفيق بده.

واقعا همینطوره!
چند روزه دارم به این فکر میکنم آیا ممکنه ما هم جزو دسته ای باشیم که از آمدن حضرت حجت علیه السلام پشیمان بشیم؟
آخه در روایت داریم عده ای از منتظران بعد ظهور پشیمان میشند که چرا برای ظهور دعا میکردند!!!!!!!!!!!!!!!!! این خیـــــــــــــــــــــــــــــلی حرفه!

این پشیمون ها همونهایی هستند که بعد از پیامبر پشت علی رو خالی کردند! به حسن خیانت کردند و سر حسین رو در عاشورا بریدند!!!
میترسم که جزو پشیمون ها باشم منم!

واقعا ما امام زمان رو میخوایم برای چی؟ بیاد حق منو از کسایی که حقمو خوردن بگیره؟ بیاد منو به حایگاهی که فکر میکنم حقمه و نتونستم بهش برسم برسونه؟ بیاد که وضع اقتصادی رو درست کنه که بیشتر غرق در دنیا بشم و خوش بگذرونم؟ بیاد چکار کنه؟ جدا ما چرا منتظر ظهوریم؟!!

به نظرم اگر ما جزو دسته ای نبودیم که از ظهور حضرت پشیمون میشن ، دیگه دلیلی برای غیبت نمیموندش! خداوند که نمیخوان به اتهام جرم نکرده مجازات کنند که.... حتما خدا میدونن ما بعد از ظهور پشیمون میشیم دیگه ..........

rezaee;664401 نوشت:
چند روزه دارم به این فکر میکنم آیا ممکنه ما هم جزو دسته ای باشیم که از آمدن حضرت حجت علیه السلام پشیمان بشیم؟
آخه در روایت داریم عده ای از منتظران بعد ظهور پشیمان میشند که چرا برای ظهور دعا میکردند!!!!!!!!!!!!!!!!! این خیـــــــــــــــــــــــ ــــــلی حرفه!

سلام
راست مي گين. روايت هست كه موقع ظهور آقا 70000 نفر از علما اسلام با آقا مخالفت مي كنند و مي گن دين جديد آوردي؟ ما كه خودمون كفايت مي كرديم تو چرا آمدي؟ و مي گن چون طبق فلان روايت اين مطلب اينجوري نيست، طبق فلان تفسير اين مساله جور ديگه ايه! و اونطوريه كه ما مي خواهيم باشه. خيلي مي ترسم از اون ور بام به زمين بيافتيم.

اين جمله شما منو خيلي ترسوند:
آخه در روایت داریم عده ای از منتظران بعد ظهور پشیمان میشند که چرا برای ظهور دعا میکردند!!

خدا عاقبتمونو به خير كنه!

«دل من پشت سرت کاسۀ آبی شد و ریخت
کی شود پیش قدم های تو اسپند شوم»

[=&quot]اللًّهُـ‗‗ـمَ صَّـ‗‗ـلِ عَـ‗‗ـلَی مُحَمَّـ‗‗ـدٍوَآلِ مُحَمَّـ‗‗ـَدوعَجِّـ‗‗ـل فَّرَجَهُـ‗__‗ـم[=&quot]

سر کلاف را گم کرده ایم

همیشه نشسته‌ایم و پشت سر هم برایش «باید» بافته‌ایم. لیست بلند بالایی از «باید»ها ساخته‌ایم تا او بیاید و همه‌شان را به تنهایی بر دوش بکشد. تمام درد‌های جامعه بشری را به تنهایی مداوا کند و تمام انتظارات ما را برآورد. هر چه فکر می‌کنم یادم نمی‌آید جایی به خودم گفته باشم«آقا از من چه انتظاری دارد؟»
خوب که فکر می‌کنم، می‌بینیم ما شده‌ایم درست لنگه بنی اسرائیلی‌هایی که به موسایشان گفتند: «ما همین جا نشسته‌ایم؛ تو با خدایت برو و دشمنان را از ارض موعود بیرون کن؛ بعد ما می‌آییم و با آرامش در آن سرزمین زندگی می‌کنیم.»
انگار ما هم می‌خواهیم موسایمان را که می‌آید تا نجات‌مان دهد و از چنگال فرعون‌ها برهاند؛ تک و تنها، با خدایش به جنگ‌ها و سختی‌ها بفرستیم و منتظرش بمانیم تا با پیروزی برگردد و یک جهان پر از صلح و آرامش را دو دستی تقدیم‌مان کند.

آیا زمان آن نرسیده است که از خود بپرسیم «او از من چه انتظاری دارد؟»

شاید اگر او را بشناسم، انتظاراتش هم برایم شناختنی شوند:

او منادی عدالت است؛ پس از من انتظار دارد، در سرزمین کوچک زندگی خودم، به هیچ کس ظلم نکنم؛ حتّی به خودم.

او میراث‌‌‌‌دار رسالت آخرین پیامبر است. پیامبری که آمد تا دست بشر را در دست سعادت و پرواز بگذارد؛ پس از من انتظار دارد دستم را از دست سعادت بیرون نکشم و به او پشت نکنم و از مسیر رسالت دور نشوم.
او امام قیام است؛ پس از من انتظار دارد آماده قیام باشم و گوش به زنگ حادثه. نه این‌که جمعه‌هایم را در تب و تاب دنیا در رختخواب فراموشی و بی خیالی به ظهر بسپارم و حتّی به نوای ندبه‌ای دلم را به صدای شیهه اسبی و چکاچک شمشیری وعده ندهم.

او امام تکامل بشریت است؛ پس از من انتظار دارد در جادة تکامل و صعود راه بسپرم نه در بیراهه نقصان و نزول.

او ساقی زلال‌ترین آب آفرینش است؛ پس از من انتظار دارد پیاله کوچکم را از گندابه هر بیغوله‌ای پر نکنم و به آلودگی هر فرهنگی در نیالایم.

او امام حکمت و آگاهی و بصیرت است؛ پس از من انتظار دارد از چشمه‌های حکمت‌های آسمانی بنوشم و سرافراز آگاهی‌های متعالی باشم و هر گام زندگی‌ام را با بصیرتی شایسته پیروان او بردارم.

می‌دانم؛
همه این‌ها شوخی هستند.
همه این‌ها از دست من بر می‌آیند.
امّا نمی‌دانم چرا این حال و هوای بنی‌اسرائیلی این قدر به مذاق‌مان خوش می‌آید؟!
شاید حقّ‌مان است که ما هم مثل بنی‌اسرائیل، این همه سال در بیابان‌های دنیای مادّی سرگردان شده‌ایم و به سرزمین موعود، به مدینه فاضله مهدوی راه‌مان نمی‌دهند!

نمی‌دانم تا کی در این حال و هوا می‌مانیم؛
اما می‌دانم
تا خودمان نخواهیم و ندانیم که چه باید بخواهیم، تا دنیا دنیاست، بشر روی آرامش را نخواهد دید.

*اللهم عجل لولیک الفرج*

نود اثر دعای فرج برای ظهور حضرت مهدی(ع)خواندن

۹۰ اثر دعای بر فرج صاحب الزمان علیه السلام :
۱- فرمایش امام زمان عج است که بسیار دعا کنید برای تعجیل فرج،که همانا آن فرج شما است.
۲- سبب زیاد شدن نعمتهاست
۳-اظهار محبت قلبی به امام زمان عج
۴- از نشانه های انتظار است
۵- مایه ناراحتی و وحشت شیطان لعین
۶- زنده کردن امر ائمه اطهار
۷- تعظیم خداوند و دین خداوند است
۸- ادا نمودن قسمتی از حقوق آن حضرت
۹- نجات یافتن از فتنه های آخرالزمان
۱۰- حضرت صاحب الزمان در حق قرائت کننده دعای فرج دعا می کند
۱۱- شفاعت آن حضرت در قیامت شامل حال قرائت کننده دعای فرج می شود.
۱۲- شفاعت پیغمبر ص ان شاءالله شامل حال او می شود
۱۳-این دعا فرمانبری امر الهی وطلب فضل و عنایت او است
۱۴- مایه استجابت دعا می شود
۱۵- ادا نمودن اجر و مزد رسالت است
16- - مایه دفع بلاست
۱۷- سبب وسعت روزی است
۱۸- باعث آمرزش گناهان می شود
۱۹- سبب تشرف به دیدار آن حضرت در بیداری و خواب
۲۰- سبب رجعت به دنیا درزمان ظهورآن حضرت
۲۱- ازبرادران پیغمبر ص خواهد بود
۲۲- فرج مولای ماحضرت صاحب الزمان زودتر واقع خواهدشد
۲۳- پیروی ازپیغمبر و امامان
۲۴-وفای به عهد و پیمان خداوندی
۲۵- آثارنیکی به والدین برای دعاکننده حاصل می گردد
۲۶- فضیلت رعایت وادای امانت برایش حاصل می شود
۲۷-سبب زیادشدن اشراق نور امام عج دردل قرائت کننده دعای فرج می شود
۲۸- طولانی شدن عمر
۲۹- تعاون وهمکاری درکارهای نیک وتقوی
۳۰- رسیدن به نصرت ویاری خداوند وپیروزی بردشمنان به کمک خداوند
۳۱-هدایت به نور قرآن مجید
۳۲-نزداصحاب اعراف معروف می گردد
۳۳-هدایت به نورقرآن مجید
۳۴- ایمنی ازعقوبتهای اخروی

۳۵- وهنگام مرگ به او مژده میرسد وبااوبه نرمی رفتار می شود
۳۶- این دعا اجابت دعوت خدا ورسول الله است
۳۷- باامیرالمومنین دردرجه آن حضرت خواهدبود
۳۸- محبوبترین افراد نزد خداوند خواهدبود
۳۹- عزیزترین وگرامی ترین افراد نزد پیغمبرمی شود
۴۰- قرائت کننده دعای فرج ازاهل بهشت خواهد بود
۴۱- دعای پیغمبرشامل حالش میگردد
۴۲- کردارهای بداوبه کردارهای نیک مبدل شود
۴۳- خداوند متعال درعبادت اورا تائید فرماید
۴۴- با این دعا عقوبت از اهل زمین دورمی شود
۴۵- ثواب کمک به مظلوم رادارد
۴۶- ثواب احترام به بزرگتر وتواضع نسبت به او را دارد
۴۷- پاداش خونخواهی مولای مظلوم حضرت اباعبدالله الحسین را دارد
۴۸- قرائت کننده دعای فرج شایستگی دریافت احادیث ائمه اطهار را می یابد
۴۹- نوراوبرای دیگران نیز-روزقیامت-درخشان می گردد
۵۰- هفتادهزارنفراز گنهکاران راشفاعت می کند
۵۱- دعای امیرالمومنین درباره اودرقیامت
۵۲- بی حساب داخل بهشت شدن
۵۳- ایمن بودن از تشنگی روزقیامت
۵۴- جاودانه بودن دربهشت
۵۵- مایه خراش روی ابلیس ومجروح شدن دل اواست
۵۶- روزقیامت هدیه های ویژه ای دریافت می دارد
۵۷- خداوندازخدمتگذاران بهشت نصیبش فرماید
۵۸- درسایه گسترده خداوندقرار گرفته ورحمت براونازل میشود-مادامی که مشغول دعا باشد-
۵۹- پاداش نصیحت مومن رادارد
۶۰- مجلسی که درآن برای حضرت قائم دعاشود،محل حضورفرشتگان گردد
۶۱- دعاکننده موردمباهات خداوند شود
۶۲- فرشتگان برای او طلب آمرزش می کنند
۶۳- از نیکان مردم پس از ائمه اطهار می شود
۶۴- این دعا اطاعت ازاولی الامر است که خداوند اطاعتشان راواجب ساخته است
۶۵- مایه خرسندی خداوند میشود
۶۶-مایه خشنودی پیغمبر می گردد
۶۷-این دعا خوشایندترین اعمال نزد خداوند است
۶۸- قرائت کننده دعای فرج ازکسانی خواهدبود که خداونددر بهشت به اوحکومت دهد
۶۹- حساب او آسان می شود

۷۰- این دعا درعالم برزخ وقیامت مونس مهربانی خواهد بود
۷۱- این عمل بهترین اعمال است
۷۲ -مایه دوری غصه هاست
۷۳- دعای هنگام غیبت بهتر از دعای هنگام ظهور امام است
۷۴- فرشتگان درباره قرائت کننده دعای فرج دعا می کنند
۷۵-دعای حضرت سیدالساجدین شامل حالش می شود
۷۶-این دعا تمسک به ثقلین است
۷۷-چنگ زدن به ریسمان الهی است
۷۸-سبب کامل شدن ایمان است
۷۹-مانند ثواب همه بندگان به اومی رسد
۸۰-تعظیم شعائرخداوند است
۸۱-این دعاثواب شهید با پیغمبررادارد
۸۲-ثواب شهید زیرپرچم حضرت قائم رادارد
۸۳-ثواب احسان به مولای ما حضرت صاحب الزمان رادارد
۸۴-دراین دعا ثواب گرامی داشتن شخص عالم است
۸۵-پاداش گرامی داشتن شخص کریم رادارد
۸۶-درمیان گروه ائمه اطهار محشور می شود
۸۷-درجات او در بهشت بالا می رود

۸۸-از بدی حساب روز قیامت ایمن باشد
۸۹-نایل به بالاترین درجات شهدا درروز قیامت
۹۰-رستگاری به شفاعت فاطمه زهرا

برگرفته از کتاب مکیال المکارم تالیف مرحوم آیت الله سیدمحمدتقی موسوی اصفهانی

با سلام
به نظر من می گن زمانی آقا ظهور می کنند که 313 یارشون و کلا به قول معروف حلقه کامل بشه خوب به نظر من کسی منتظر حقیقی آقا است که سعی کنه جزئی از این حلقه باشه به نظر من با دعا کردن تنها کسی منتظر آقا محسوب نمی شه به نظر من خیلی ساده کسی داخل این حلقه است که سنخیت با آقا داشته باشه یعنی سعی کنه که حق باشه یقینا تنها حق، خود آقا هستند که غایب هستند و همه ما یقینا کارهای بیهوده و باطلی انجام می دهیم ولی خوب به نظر من منتظر آقا باید سعی کنه که کار باطلی انجام نده به نظر من همه داستان همینه و به نظر من دلیل ظهور خیلی واضح است به نظر من تنها دلیل اینه که باطل حق پوشونده وفساد همه جا رو گرفته یقینا لزومی برای ظهور وجود نداشت اگر همه انسانها منصف بودند به قول معروف یک پیرزنی بود قفلشو می خواست 3 دینار بفروشه هیچکی ازش نمی خرید بعد یک پیرمردی گفت من اینو از تو 7 دینار می خرم چون می تونم 8 دینار بفروشم چون یک دینار بیشتر سود کردن منصفانه نیست به نظر من هر کسی سعی کنه مثل این پیرمرد منصف باشه منتظر آقا است. چون داره سعیشو می کنه که منصف باشه. یک مثال می زنم مثلا یارو می گه من چرا ازدواج کنم من که هیچ غمی ندارم هیچ دردی ندارم مگه بی کارم که واسه خودم درد درست کنم و مسئولیت در صورتی که این حرف کاملا تاریکی و خیلی جاهلانه است. و اگر کسی کمی بصیرت داشته باشه و با نور الهی نگاه کنه می دونه که درد بی دردی علاجش آتش است. درد داشتن خودش یک نعمت. تا درد نباشه شخص آبدیده نمی شه. کمال تنها با در معرض فتننه های سخت و آزمایش ها و بلاهای سخت قرار گرفتن که اتفاق می افته و اما مرد ها منطق کاملند و زن ها احساس کامل و تا این دو با هم زوج نشوند تکامل اتفاق نمی افته و تعادل بین منطق و احساس بوجود نمی یاد و باید در برابر خدا هم منصف بود. و باید کمی فکر کرد ودید که خداوند تعالی هیچ چیز بیهوده و به بازیچه نیافریده و همه چیز با حساب و کتاب و با هدف خاص آفریده شده و باید حق هر چیز بجا آورد. اگر کسی ازدواج نکنه ولو اینکه از اولیا خدا باشه ولو این که مقامات و کرامات داشته باشه باز در حق نیمه خودش ظلم کرده چون مانع تکامل نیمه دیگه خودش شده نیمه دیگه ای که خدا اون زوج برای اون آفریده بوده. به نظر من مساله خیلی شفاف امام زمان ع رهبر جبهه حق و شیعیان و منتظرانشم باید سعی کنند که رفتار به حقی داشته باشند تا جزئی از جبهه حق باشند وگرنه در گروه باطل قرار خواهند گرفت و دشمن آقا هستند. به نظر من کسی که دعای فرج نمی خونه ولی حق همسایه شو بجا می یاره حق دوستشو بجا می یاره حق همسرشو بجا می یاره و حق بچه شو بجا می یاره بهتر از کسی که دعای فرج بخونه و رفتار عادلانه و منصفانه ای با اطرافیانش نداره و توجه به حق و باطل نداره. خوب البته اگر همچین شخصی که حق همه رو بجا می یاره دعای فرجم بخونه که دیگه چه بهتر. ولی به نظر من اول از واجبات شروع کنیم و ترک محرمات بعد برسیم به مستحبات. و به نظر من اگه 313 یار امام زمان که ازدید من دارای مقامات و کرامات زیادی هستند و الهاماتی دارند و کشفیاتی و با خدا و فرشته ها و خود امام زمان ارتباط دارند از نظر من ولی به کسی بازگو نمی کنند که به قول معروف این مدعیان در طلبش بی خبرانند ...کانرا که خبر شد، خبری باز نیامد. که بخش مهم وفاداری به نظر من راز داری است. به نظر من خود این 313 نفر هم تنها به خاطر خلاء نبود حق و ندانستن حق و به خاطر شبهات بسیاری که دارند و به خاطر ظلم زیاد وفسادی که در حق مردم می شه است که منتظر امام زمان هستند و منتظر ظهور ایشون هستند و برای فرج ایشون دعا می کنند تا حق ظاهر بشه و باطل نابود بشه و بفهمند که حق چیه و شبهاتشون به پایان برسه و من فکر می کنم اگر هر کسی تنها فکر این باشه که حق خدا و مردم رعایت کنه و برای این امر مراقبه داشته باشه و تلاش کنه یقینا یکی از منتظران آقا امام زمان محسوب می شه. یا یک مثال دیگه مثلا خداشناسی به نظر من حق خداشناسی این عبارت زیبا بیان می کنه که فروغ دیده از آن چشم است که دوست را با نگاه دوست می بیند. یعنی بصیرت کسی داره و کسی می تونه خدا رو درست بشناسه که با تفکر و تعقل در سخنان خود خدا اون بشناسه و نه از روی ظن خودش. به قول دوستمون جمع بندی اینکه به تصور من کسی منتظر امام زمان که رفتاری به حق داشته باشه و تلاش کنه که حق خدا و حق دیگران به درستی بجا بیاره که این یعنی همون داشتن تقوا یعنی بتونه خودش و نفسشو و روحشو در برابر همه چیز حتی در برابر نتیجه اعمال باطلش در برابر خدا که در روز دین، به نظر من که عدالت رو برقرار می کنه و نتیجه باطل عملشو خواهد دید حفظ کنه و سالم به مقصد برسه و سعی کنه تسلیم باشه در برابر امر حق تا در سلامت کامل به مقصد برسه ان شاالله.
یا حق و التماس دعا

وقتی به چیزی که هستم و
چیزی که باید باشم و
یا چیزی که ادعا می کنم هستم و نیستم، فکر میکنم
فقط یه چیز به نظرم میاد

[SPOILER]خخخخخخخ".[/SPOILER]

:Ghamgin:

[="Navy"]

ما منتظریم؟!

[/]

می دانید که هر کس در روز جمعه 100 بار سوره کوثر را بخواند حضرت رسول ص را در خواب با چهره فردی دیگر می بیند .. هفته های پیش بود وقتی که این فتنه ها پیش امده بود خواب دیدم دور حضرت رسول ص جمع شدیم در مسجدی خیلی بی آلایش ، ایشان روی حصیری تکیه به دیوار داده بودند و برای ما صحبت می کردند در حالی که پریشان بودند از جا برخاستند و ایستاده اینچنین دعا کردند خدا یاوران مهدی عح را بعد چندین صفات از صفاتشان را گفتند باتقوا زاهدان شب و .. خدایا آنها را حفظ نما .. بعد نشستند در حالی که صورت مبارک قرمز شده بود و چشم به زمین داشتند ، پرسیدیم آقا عج کی ظهور می کنند ایشان بلافاصله فرموداند : ظهور خیلی نزدیک شده و این را دوبار تکرار کردند .. ما گفتیم سه سال ؟ ایشان پاسخ ندادند ، نفسی از دل کشیدن و انگار کمی آرام شدن .

صبح_صادق;961125 نوشت:
می دانید که هر کس در روز جمعه 100 بار سوره کوثر را بخواند حضرت رسول ص را در خواب با چهره فردی دیگر می بیند .. هفته های پیش بود وقتی که این فتنه ها پیش امده بود خواب دیدم دور حضرت رسول ص جمع شدیم در مسجدی خیلی بی آلایش ، ایشان روی حصیری تکیه به دیوار داده بودند و برای ما صحبت می کردند در حالی که پریشان بودند از جا برخاستند و ایستاده اینچنین دعا کردند خدا یاوران مهدی عح را بعد چندین صفات از صفاتشان را گفتند باتقوا زاهدان شب و .. خدایا آنها را حفظ نما .. بعد نشستند در حالی که صورت مبارک قرمز شده بود و چشم به زمین داشتند ، پرسیدیم آقا عج کی ظهور می کنند ایشان بلافاصله فرموداند : ظهور خیلی نزدیک شده و این را دوبار تکرار کردند .. ما گفتیم سه سال ؟ ایشان پاسخ ندادند ، نفسی از دل کشیدن و انگار کمی آرام شدن .

سلام.
خدا از دهنت بشنوه برادر. ان شا الله به زودی چشم و دلمون به نور ایشون روشن بشه. الهم عجل لولیک الفرج@};-@};-@};-

امیرالمومنین علی (ع): فرمودند: تلاش برای از جا برکندن کوهها آسانتر است از مبارزه با حکومتی که برای آن مدت خاصی قرار داده شده است. از خداوند یاری بخواهید و شکیبا باشید ، همانا زمین از آن خداست و آن را به هر کدام از بندگانش که اراده کند، واگذار می کند و سرانجام نیکو از آن پرواپیشگان است. در انجام این کار(فرج امام زمان(عج)) قبل از رسیدن زمان آن شتاب مکنید که پشیمان خواهید شد و پایان انتظار بر شما طولانی جلوه نکند که سنگدل می شوید.
[=Byekan]بحارالانوار، ج۵۲
[=Byekan]

امام صادق فرموده اند: (برخی از مردم) می گویند چه زمانی مهدی متولد شده؟ چه کسی او را دیده؟ کجاست؟ چه زمانی ظهور میکند؟ تمام اینها عجله ای است که در امر خدا می نمایند و در تقدیر او شک دارند…
اینها کسانی اند که در دنیا زیان کردند و کافران بد بازگشتی دارند.
[=Byekan]بحارالانوار، ج۵۳

ابراهیم بن مهزم می گوید:
پدرم برای من نقل می کرد:
در محضر امام صادق(ع) حضرت فرمودند: مردم، تنها به جهت اینکه برای فرا رسیدن امر ظهور شتاب می کنند ، هلاک می شوند. همانا خداوند سبحان به سبب شتاب کردن بندگان، در امر ظهور تعجیل نمی کند. محققاً مدت غیبت امام زمان(عج) سرانجامی دارد که به آن منتهی می شود و اگر مردم به آن زمان برسند، نه لحظه ای برآن پیشی می گیرند و نه باز می مانند.
1.اصول کافی: 369/1 ح7.

[=Byekan]

[=Byekan]
سعی کنید با چشم دل دنبال ولی امر باشید نه با چشم سر...
مطمئن باشید به مراد دلتون می رسید...
ایشون همین نزدیکی هاست...