صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه تعداد از شیعیان منتظران واقعی حضرت ولی عصر(ج) هستند و برای ظهورشان از صمیم قلب دعا می کنند؟

شادی92 آنلاین نیست. همکار اجرایی مهدویت و آخر الزمان و معاد شناسی
    شروع کننده موضوع

علاقه
    شعر- مطالب مذهبی و علمی - طنز
    نوشته
    1,591
    حضور
    24 روز 13 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    9912

چه تعداد از شیعیان منتظران واقعی حضرت ولی عصر(ج) هستند و برای ظهورشان از صمیم قلب دعا می کنند؟

از بیانات مرحوم آیت الله بهجت قدس سره :

همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند، و نمی دانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آن ها دارد که برای تعجیل فرج او دعا کنند!

زمانی مرحوم شیخ ابراهیم حایری در مسجد کوفه معتکف بود، حضرت غایب عجل اللّه تعالی فرجه الشریف را در خواب دید،

حضرت به او فرمود: این ها که در این جا معتکفند، از خوبان و صلحا هستند، ولی هر کدام حاجتی دارد: مال، عیال، خانه، قضای دین، رفع کسالت و مرض و ... ولی هیچ کس به فکر من نیست و برای ظهور و فرج من به طور جدی دعا نمی کند!

گویا حضرت علیه السلام از ما می خواهد که اعتکاف و توسل و دعایمان برای خصوص فرج و ظهور آن حضرت واقع شود، ولی ما به او خطاب می کنیم که: «عالم ز دست رفت، تو پا در رکاب کن.» و یا این که می گوییم: «ای یوسف زهرا، بیا.» غافل از این که او هم از خدا می خواهد که بیاید. مگر آمدن او به دست اوست که از او می خواهیم از زندان بیرون بیاید؟! بلکه همه باید از خدا بخواهیم تا اذن دهد او ظهور نماید. خود او هم منتظر امر خدا و الهامات خدا است، تا ظهور کند و خود را معرفی کند، و از غریبی و درماندگی نجات یابد؛ زیرا گرفتاری او، گرفتاری همه بشر، و نجات و فرج او، نجات همه و
    فرج برای همه است.

آری، او هزار سال است که زندانی است، لذا هر کس که برای حاجتی به مکان مقدّسی مانند مسجد جمکران می رود، باید که اعظم حاجت نزد آن واسطه فیض، یعنی فرج خود آن حضرت را از خدا بخواهد.

هر دقیقه ای که می گذرد جایگزین و عوض ندارد، از دست رفته و گذشته است و دیگر برنمی گردد. ای کاش اگر خانه و درِ خانه را نمی دانیم، کوچه را می دانستیم!

حاج محمدعلی فشندی رحمة اللّه علیه هنگام تشرّف به محضر حضرت صاحب عجل اللّه تعالی فرجه الشریف عرض می کند: مردم دعای توسل می خوانند و در انتظار شما هستند و شما را می خواهند، و دوستان شما ناراحتند.

حضرت می فرماید: دوستان ما ناراحت نیستند!

ای کاش می نشستیم و درباره این که حضرت غایب علیه السلام چه وقت ظهور می کند، باهم گفت و گو می کردیم، تا حداقل از منتظرین فرج باشیم. اشخاصی را می خواهند که تنها برای آن حضرت باشند. کسانی منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود. چرا ما حداقل مانند نصاری که در مواقع تحیر با انجیل ارتباط دارند، با آن حضرت ارتباط برقرار نمی کنیم؟!

در فکر آن باشیم که با حضرت غایب علیه السلام رابطه داشته باشیم

یکی از امور مهم بلکه از اهم امور این است که بدانیم چه کار کنیم تا مثل کسانی از علما و متشرعه و صلحای تابع علما باشیم که فرج شخصی و ارتباط خاص با حضرت ولی عصر عجل اللّه تعالی فرجه الشریف داشته اند، و محتاج نبوده اند که در امور خودشان یا غیر خودشان فی الجمله عدل عمومی را خواستار باشند. از قبیل نواب اربعه و علمای معاصر آن ها که مقامات و کراماتی داشته اند که ما نداریم، به طوری که نمی توانیم بگوییم مثل آن ها هستیم. باید مجالسی تشکیل دهیم و با رفقا و اصدقا بنشینیم و مذاکره کنیم که به چه راهی می شود به آن حضرت رسید و با آن حضرت رابطه داشت؛ زیرا
    بلاکلام هر فیضی به ما می رسد - چه خصوصی و چه عمومی و چه داخلی و یا خارجی، و چه جسمانی و چه روحانی - فقط از ناحیه همان یک فیض است و توجه به همه ائمه علیهم السلام هم به او راجع می شود؛ لذا شخصی به حضرت رسول اکرم صلی اللّه علیه وآله توسل نمود و حضرت رسول صلی اللّه علیه وآله او را به فلان امام و فلان امام و در آخر به امام زمان عجل اللّه تعالی فرجه الشریف حواله داد.

----------------------------------------------------------

1- پایگاه حوزه به نقل از هفته نامه افق حوزه (به صاحب امتیازی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم): ویژه نامه اولین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت (قدس سره)

2- سایت آیت الله بهجت (ره)
    کـــاش بیـــטּ ایـــטּ دستهـــاے رو بـــ ه آسمـــاטּ

آرزوے دیرینـــ ه زمیـــטּ مستجـــاب شـــود

اللّهـُــمَّ عَجـِّــل لِوَلیـِّــکَ الفَـــرَجَ

2. صلوات ها 10

3.  

نوشته
    425
    حضور
    8 روز 21 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    890

متن زیبایی بود ممنون از شما
    من همیشه با خودم فکر میکنم ما میریم هیئت و اینهمه میگیم کاش ما زمان کربلا بودیم و یا آرزو داریم ائمه گذشته رو ببینیم ولی به فکرمون نمیرسه چرا تلاشی برای دیدن امام حاظر و ناظر خود و یاری رساندن به او نمیکنیم!

5. صلوات ها 6

نوشته
    425
    حضور
    8 روز 21 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    890

این کلیپ زیبابب هست... حداقل قدم برای زمینه سازی ظهور اصلاح خودمون هست .....
    http://www.aparat.com/v/kiuJB

7. صلوات ها 3

نوشته
    425
    حضور
    8 روز 21 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    890

امام زمان توی سایت دینی هم غریبن

9. صلوات ها 4

علاقه
    عرفان و سير و سلوك- نقاشي
    نوشته
    70
    حضور
    1 روز 23 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

مرحوم آیت الله بهجت می فرمایند: «در زمانِ ظهورِ دولتِ حقّ و حضرتِ حجّت(عج) اوّل به حسابِ همین مدّعیانِ عمل به قرآن می رسند؛ زیرا این ها از کُفّار معاندترند...! و نصاری چون می بینند حضرت مسیح(ع) به آن اقتدا می کند، از آن حضرت متابعت می کنند و زودتر از دیگران به اسلام و حضرت مهدی(عج) می گروند!»

شيعيان واقعي و منتظران واقعي خيلي كمند. وگرنه شيعيان بايد اولين كساني باشند كه ايمان مي آرن نه نصاري. بسي فاصله هست بين حرف تا عمل. خدا به همه مون توفيق بده.

چه نمازي است؟ كز آن ميرود ايمان يتيم ، ديده بگشا و ببين حال پريشان يتيم
    چه نمازي؟ به سحر خواندي و در شامگهان، در اشكي است فراورده چشمان يتيم

11. صلوات ها 3

نوشته
    425
    حضور
    8 روز 21 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    890

واقعا همینطوره!
    چند روزه دارم به این فکر میکنم آیا ممکنه ما هم جزو دسته ای باشیم که از آمدن حضرت حجت علیه السلام پشیمان بشیم؟
    آخه در روایت داریم عده ای از منتظران بعد ظهور پشیمان میشند که چرا برای ظهور دعا میکردند!!!!!!!!!!!!!!!!! این خیـــــــــــــــــــــــ ــــــلی حرفه!

این پشیمون ها همونهایی هستند که بعد از پیامبر پشت علی رو خالی کردند! به حسن خیانت کردند و سر حسین رو در عاشورا بریدند!!!
    میترسم که جزو پشیمون ها باشم منم!

واقعا ما امام زمان رو میخوایم برای چی؟ بیاد حق منو از کسایی که حقمو خوردن بگیره؟ بیاد منو به حایگاهی که فکر میکنم حقمه و نتونستم بهش برسم برسونه؟ بیاد که وضع اقتصادی رو درست کنه که بیشتر غرق در دنیا بشم و خوش بگذرونم؟ بیاد چکار کنه؟ جدا ما چرا منتظر ظهوریم؟!!

13. صلوات ها 3

نوشته
    425
    حضور
    8 روز 21 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    890

به نظرم اگر ما جزو دسته ای نبودیم که از ظهور حضرت پشیمون میشن ، دیگه دلیلی برای غیبت نمیموندش! خداوند که نمیخوان به اتهام جرم نکرده مجازات کنند که.... حتما خدا میدونن ما بعد از ظهور پشیمون میشیم دیگه ..........

15. صلوات ها 3

علاقه
    عرفان و سير و سلوك- نقاشي
    نوشته
    70
    حضور
    1 روز 23 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaee نمایش پست ها
    چند روزه دارم به این فکر میکنم آیا ممکنه ما هم جزو دسته ای باشیم که از آمدن حضرت حجت علیه السلام پشیمان بشیم؟
    آخه در روایت داریم عده ای از منتظران بعد ظهور پشیمان میشند که چرا برای ظهور دعا میکردند!!!!!!!!!!!!!!!!! این خیـــــــــــــــــــــــ ــــــلی حرفه!
    سلام
    راست مي گين. روايت هست كه موقع ظهور آقا 70000 نفر از علما اسلام با آقا مخالفت مي كنند و مي گن دين جديد آوردي؟ ما كه خودمون كفايت مي كرديم تو چرا آمدي؟ و مي گن چون طبق فلان روايت اين مطلب اينجوري نيست، طبق فلان تفسير اين مساله جور ديگه ايه! و اونطوريه كه ما مي خواهيم باشه. خيلي مي ترسم از اون ور بام به زمين بيافتيم.

اين جمله شما منو خيلي ترسوند:
    آخه در روایت داریم عده ای از منتظران بعد ظهور پشیمان میشند که چرا برای ظهور دعا میکردند!!

خدا عاقبتمونو به خير كنه!
    چه نمازي است؟ كز آن ميرود ايمان يتيم ، ديده بگشا و ببين حال پريشان يتيم
    چه نمازي؟ به سحر خواندي و در شامگهان، در اشكي است فراورده چشمان يتيم

17. صلوات ها 3

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,591
    حضور
    24 روز 13 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    9912

چه تعداد از شیعیان منتظران واقعی حضرت ولی عصر(ج) هستند و برای ظهورشان از صمیم قلب دعا می کنند؟

«دل من پشت سرت کاسۀ آبی شد و ریخت
    کی شود پیش قدم های تو اسپند شوم»

اللًّهُـ‗‗ـمَ صَّـ‗‗ـلِ عَـ‗‗ـلَی مُحَمَّـ‗‗ـدٍوَآلِ مُحَمَّـ‗‗ـَدوعَجِّـ‗‗ـ ل فَّرَجَهُـ‗__‗ـم

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,591
    حضور
    24 روز 13 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    9912

سر کلاف را گم کرده ایم

همیشه نشسته‌ایم و پشت سر هم برایش «باید» بافته‌ایم. لیست بلند بالایی از «باید»ها ساخته‌ایم تا او بیاید و همه‌شان را به تنهایی بر دوش بکشد. تمام درد‌های جامعه بشری را به تنهایی مداوا کند و تمام انتظارات ما را برآورد. هر چه فکر می‌کنم یادم نمی‌آید جایی به خودم گفته باشم«آقا از من چه انتظاری دارد؟»
    خوب که فکر می‌کنم، می‌بینیم ما شده‌ایم درست لنگه بنی اسرائیلی‌هایی که به موسایشان گفتند: «ما همین جا نشسته‌ایم؛ تو با خدایت برو و دشمنان را از ارض موعود بیرون کن؛ بعد ما می‌آییم و با آرامش در آن سرزمین زندگی می‌کنیم.»
    انگار ما هم می‌خواهیم موسایمان را که می‌آید تا نجات‌مان دهد و از چنگال فرعون‌ها برهاند؛ تک و تنها، با خدایش به جنگ‌ها و سختی‌ها بفرستیم و منتظرش بمانیم تا با پیروزی برگردد و یک جهان پر از صلح و آرامش را دو دستی تقدیم‌مان کند.

آیا زمان آن نرسیده است که از خود بپرسیم «او از من چه انتظاری دارد؟»

شاید اگر او را بشناسم، انتظاراتش هم برایم شناختنی شوند:

او منادی عدالت است؛ پس از من انتظار دارد، در سرزمین کوچک زندگی خودم، به هیچ کس ظلم نکنم؛ حتّی به خودم.

او میراث‌‌‌‌دار رسالت آخرین پیامبر است. پیامبری که آمد تا دست بشر را در دست سعادت و پرواز بگذارد؛ پس از من انتظار دارد دستم را از دست سعادت بیرون نکشم و به او پشت نکنم و از مسیر رسالت دور نشوم.
    او امام قیام است؛ پس از من انتظار دارد آماده قیام باشم و گوش به زنگ حادثه. نه این‌که جمعه‌هایم را در تب و تاب دنیا در رختخواب فراموشی و بی خیالی به ظهر بسپارم و حتّی به نوای ندبه‌ای دلم را به صدای شیهه اسبی و چکاچک شمشیری وعده ندهم.

او امام تکامل بشریت است؛ پس از من انتظار دارد در جادة تکامل و صعود راه بسپرم نه در بیراهه نقصان و نزول.

او ساقی زلال‌ترین آب آفرینش است؛ پس از من انتظار دارد پیاله کوچکم را از گندابه هر بیغوله‌ای پر نکنم و به آلودگی هر فرهنگی در نیالایم.

او امام حکمت و آگاهی و بصیرت است؛ پس از من انتظار دارد از چشمه‌های حکمت‌های آسمانی بنوشم و سرافراز آگاهی‌های متعالی باشم و هر گام زندگی‌ام را با بصیرتی شایسته پیروان او بردارم.

می‌دانم؛
    همه این‌ها شوخی هستند.
    همه این‌ها از دست من بر می‌آیند.
    امّا نمی‌دانم چرا این حال و هوای بنی‌اسرائیلی این قدر به مذاق‌مان خوش می‌آید؟!
    شاید حقّ‌مان است که ما هم مثل بنی‌اسرائیل، این همه سال در بیابان‌های دنیای مادّی سرگردان شده‌ایم و به سرزمین موعود، به مدینه فاضله مهدوی راه‌مان نمی‌دهند!

نمی‌دانم تا کی در این حال و هوا می‌مانیم؛
    اما می‌دانم
    تا خودمان نخواهیم و ندانیم که چه باید بخواهیم، تا دنیا دنیاست، بشر روی آرامش را نخواهد دید.

*اللهم عجل لولیک الفرج*

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری