صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ارتباط و کمک خواستن از فرشته ها

نوشته
    467
    حضور
    59 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1938

اشاره ارتباط و کمک خواستن از فرشته ها

سلام سه تا سوال دارم (توضیح بعد سوال ها)
    1)آیا فرشته ها میتوانند با انسان های عادی(نه پیامبر و...) هم ارتباط بر قرار کنند؟
    2)آیا فرشته ها میتوانند به انسان های عادی کمک کنند(شفا دادن و... )
    3)نامه نوشتن به فرشته ها و درخواست کمک از آن ها از نظر اسلام
    توضیح:
    من چند وختی میشه در مورد قانون جذب مطالعه میکنم تو یکی از سایت ها با مطالب عجیبی روبرو شدم
    مثل نامه نوشتن به فرشته ها و کمک خواستن از آن ها(فرشته رافائل برای شفا و...)
    آیا اینا واقعیت دارن؟
    یه جاش نوشته بود درخواست نشانه از فرشته ها!!!!!!
    از فرشته ها درخواست نشآنه میکنن و او نا هم به عنوان نشانه پر در خانه و یا. ... میگذاشتن
    و چند کاربر هم همین قضیه رو تایید کرده و گفته بودند که پر پیدا کردند
    نوشته بود فرشته ها توانایی کمک به انسان ها را دارند
    ولی تا درخواست ازشون نکنی،دخالت نمیکنن
    یکی دیگه از راه های ارتباط با اونا
    بعد مراقبه توجه به احساسات و الهامات بود
    نوشته بود میتونین متوجه بشین که فرشته ها چی میگن بهتون و....
    اینا واقعیت دارن یا برای گمراه کردن و.... هستن؟

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ در ساعت ۲۱:۰۰
    تا کی غم آن خورم که دارم یا نه

وین عمر به خوشدلی گذارم یا نه

پرکن قدح باده که معلومم نیست

کاین دم که فرو برم برآرم یا نه

خیام

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

ارتباط و کمک خواستن از فرشته ها

کارشناس بحث: استاد محراب

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ در ساعت ۰۵:۱۴ دلیل: تغییرکارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

نقل قول نوشته اصلی توسط کالباس نمایش پست ها
    1)آیا فرشته ها میتوانند با انسان های عادی(نه پیامبر و...) هم ارتباط بر قرار کنند؟
    توضیح:
    من چند وختی میشه در مورد قانون جذب مطالعه میکنم تو یکی از سایت ها با مطالب عجیبی روبرو شدم
    آیا اینا واقعیت دارن؟
    از فرشته ها درخواست نشآنه میکنن و او نا هم به عنوان نشانه پر در خانه و یا. ... میگذاشتن

با سلام
    عرض ادب و احترام
    فضای بی درو پیکر مجازی باعث شده است تا هر روز مسایل و مطالبی روانه اینترنت شود
    نه کسی نظارتی دارد و نه کسی از گفته ها و نوشته ها منبع و استدلال می خواهد

عده ای مطالبی بدون دلیل و برهان و منطق درست و حسابی فقط و فقط با تکیه بر حدس و کمان را در سایت و وبلاک ها مطرح می نمایند
    نوعا این نوشته ها در مورد مسایلی است که هر انسان به علت نااشنا بودن و مجهلول بودنشان حساسیت خاصی نسبت بدانها دارد
    خدا وعالم دیگر و برزخ و قیامت و فرسته و دعا و جادو و ...هزاران مساله دیکر

ارتباط با فرشتگان یکی دیگر از این نوع مسایل است
    نامه نوشتن بدانها و کمک کردنشان به انسان و اجازه خواستن و اجازه دادن و .....مسایلی از این دست که در کتابی تحت عنوان شفای فرشتگان و نوشته فردی خارجی و ترجمه شده با عنوان قانون جذب روانه فضای مجازی شده است.
    و به دنبال این مطالب بچه مذهبی ها و دیندارن درصدد کسب تکلیف و تطبیق این گفته ها با معارف دینی هستند.

در هر حال عدم اعتماد به گفته ها و نوشته های بدون سند و مدرک معتبر و موثق و تطبیق این مطالب با مبانی معرفت دینی بهترین کار ممکن است.

برای بررسی این مطالب ابتدا فرشته گان و عمل کرد ایشان را تعریف کرده ودر نهایت به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

7. صلوات ها 9

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

با سلام
    عرض ادب و احترام

فرشتگان موجوداتي مجرد از ماده هستند. برخي از آنها داراي تجرد عقلي هستند لذا ماده و خصوصيات ماده مثل شكل و رنگ را ندارند و برخي هم مثالي هستند . ولي در هر حال فرشته از داشتن زمان و مكان و حركت به معني خروج از قوه به فعل منزه است.

در قرآن كريم در آيات متعددي درباره ملائكه و وظايف و حالات آنها سخن گفته شده و لفظ ملك مجموعا 88 بار به صورت هاي مفرد و تثنيه و جمع به كار رفته و از آنجا كه وجود فرشتگان از امور غيبيه ايست كه پي بردن به چگونگي احوال و اوصاف آنها جز از راه ادله نقليه ممكن نيست و بايد در اين رابطه به آيات و روايات تمسك كنيم.

از مجموع آيات و روايات بر مي آيد كه ملائكه وظايف متنوعي از قبيل، تدبير امور، قبض ارواح، مراقبت اعمال، حفظ انسان از خطرات، مجازات اقوام سركش و... را به عهده دارند.

و كارهاي مختلف از قبيل: سجده، ركوع، تسبيح، صف كشيدن، نگهباني و... انجام مي دهند وحالت ها و صفاتي دارند از قبيل اين كه مي توانند به صورت انسان درآمده بر انبيا و غير انبيا ظاهر شوند هرگز خسته نمي شوند، نمي خوابند، فراموشي در آنها راه ندارد، سستي و غفلت در آنها راه ندارد و...

در قرآن كريم براي فرشتگان ويژگي هاي فراواني شمرده شده است مثل:

1. فرشتگان موجوداتي عاقل و باشعور و بندگان گرامي خداوند هستند «بل عباد مكرمون» (انبيا، آيه 26).
    2. مطيع امر و فرمان خداوند هستند و او را معصيت نمي كنند «لايسبقونه بالقول وهم بامره يعملون» (انبيا، آيه 27).

3. پيوسته مشغول تسبيح و تقديس خداوندهستند «والملائكه يسبحون بحمد ربهم و يستغفرون لمن في الارض» (شوري، آيه 5).
    4. گاه به صورت انسان در مي آيند و بر انبيا و حتي غير انبيا ظاهر مي شوند. چنان كه در سوره مريم مي خوانيم: فرشته بزرگ الهي به صورت انسان موزون بر مريم ظاهر شد «فارسلنا اليها روحنا فتمثل لها بشرا سويا» (مريم، آيه 17 - هود، آيه 69 و 77).

5. تعداد آنها به قدري زياد است كه قابل مقايسه با تعداد انسان ها نمي باشند، چنان كه در روايتي از حضرت صادق(ع) مي خوانيم: هنگامي كه از آن حضرت پرسيدند: آيا تعداد فرشتگان بيشتر است يا انسان ها؟ فرمود: سوگند به خدايي كه جانم در دست اوست، فرشتگان خدا در آسمان ها بيشترند از عدد ذرات خاك هاي زمين و در آسمان جاي پايي نيست مگر اين كه در آن جا فرشته اي تسبيح و تقديس خدا مي كند (بحارالانوار، ج 59، ص 176).
    6. آنها نه غذا مي خورند و نه آب مي نوشند و نه ازدواج دارند، چنان كه در حديثي از حضرت صادق(ع) آمده است: «ان الملائكه لايأكلون ولا يشربون ولا ينكحون و انما يعيشون بنسيم العرش : فرشتگان غذا نمي خورند و آب نمي نوشند و ازدواج نمي كنند، بلكه با نسيم عرش الهي زنده اند» (بحار، ج 59، ص 174، ح 4).

7. آنها نه خواب دارند نه سستي و غفلت. در حديثي از امير مؤمنان(ع) چنين آمده است: در فرشتگان نه سستي است و نه غفلت و نه عصيان... خواب بر آنها چيره نمي گردد و عقل آنها گرفتار سهو و نسيان نمي شود بدن آنها به سستي نمي گرايد و در صلب پدران و مادران قرار نمي گيرند (همان، ص 175).

8. آنها مقامات مختلف و مراتب متفاوتي دارند، بعضي هميشه در ركوع و برخي هميشه در سجودند: «مامنا الاله مقام معلوم ، و انا لنحن الصافون ، و انا لنحن المسبحون؛ هر يك از ما جايگاه معلومي دارد، ما همواره صف كشيده منتظر فرمان خدا هستيم و پيوسته تسبيح او مي گوييم» (صافات، آيات 164 - 166).

9. صلوات ها 8

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

باز سلام

فرشتگان وظايف مهم و بسيار متنوعي از سوي خداوند بر عهده دارند:
    - گروهي حاملان عرشند (حاقه، 17).
    - گروهي مدبران امرند (نازعات، 5).

- گروهي مأمور قبض ارواحند (اعراف، 37).
    - گروهي مراقب اعمال بشرند (انفطار، 10 تا 13).

- گروهي حافظ انسان از خطرات و حوادثند (انعام، 61).
    - گروهي مأمور عذاب و مجازات اقوام سركشند (هود، 77).

- گروهي مؤمنان را در جنگ ها ياري و كمك مي كنند (احزاب، 9).
    - گروهي مبلغان وحي و آورندگان كتب آسماني براي انبيا هستند (نحل، 2).

11. صلوات ها 7

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

آیا فرشته ها میتوانند با انسان های عادی(نه پیامبر و...) هم ارتباط بر قرار کنند؟

با سلام
    باتوجه به مطالب گفته شد در مورد فرشتگان به سوالات شما بزگوار پاسخ داده می شود

با توجه به این‌که انسان(غیر معصوم) به واسطه لغزش و گناه از خدای متعال فاصله می‌‌گیرد، هنگامی که به ‌خود آمد و از گناهش پشیمان شد و یا هنگام نیاز، شایسته است بندگان مخلص و مقرّب درگاه الهی، کسانی را که در پیش خداوند منان آبروی بیشتری دارند، واسطه قرار دهد.

حال این بندگان مقرّب فرق نمی‌کند که انسان باشد یا فرشته و ... .
    این‌که انسان، فرشتگان را واسطه درخواست خویش از پروردگار قرار دهد، در دعاها نیز وجود دارد.

امام علی(ع) در مقام آموزش نماز فرج می‌فرماید: در دعایش بگو: «و أسألک بحق أنبیائک المرسلین و بحق حملة عرشک و بحق ملائکتک المقربین و بحق جبرئیل و میکائیل و إسرافیل و عزرائیل و بحق محمد و آله و عترته صلواتک علیهم أن تصلی على محمد و آل محمد و أن تجعل خیر عمری آخره و خیر أعمالی خواتیمها و أسألک مغفرتک و رضوانک یا أرحم الراحمین» (1)
    به ‌حق پیامبران مرسل، به ‌حق نگهدارندگان عرش، به ‌حق فرشتگان مقربت، به ‌حق جبرئیل و میکائیل و اسرافیل و عزرائیل و به ‌حق محمّد و آل او (ص) که بر محمد و آل او درود فرستى، و قسمت بهتر عمرم را در آخر آن قرار دهى و بهترین اعمالم آخرین آنها قرار دهى و از تو مغفرت و خشنودى ترا درخواست مى‏‌کنم اى ارحم الراحمین.

اما این‌‌که انسان مستقیماً با فرشتگان ارتباط برقرار کند، موضوعی نیست که به سادگی برای غیر پیامبران و اولیای الهی ممکن باشد.

پی نوشت:
    1-طبرسى، حسن بن فضل، مکارم ‏الأخلاق، ص 329

13. صلوات ها 6

نوشته
    1,294
    حضور
    38 روز 8 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4451

آیا فرشته ها میتوانند به انسان های عادی کمک کنند(شفا دادن و... )

با سلام
    گذشت که فرشتگان ماموران الهی اند و بدون اذن و اجازه ایشان عملی را مرتکب نمی شوند هرچند ان مطلب در مورد پیامبران و امامان فرق می کند

نامه نوشتن به فرشته ها و درخواست کمک از آن ها از نظر اسلام

این سوال طبق مطالب بالا پاسخ اش روشن می شود
    فرشته ها به اذن الهی مامور می شوند و انجام تکالیف که برعهده ایشان گذشته شده.
    انها مستقلا قدرتی در اختیار ندارند تا بدان وسیله خیر و یا شری به انسان برسانند و یا به گفته های انسان ها اعمالی را انجام دهند

در ثانی چه فایده ای بر نامه نوشتن به فرشتگان مترتب است ؟؟
    این فعل چه ثمراتی دارد؟؟

طبق معارف و مبانی اسلامی چنین فعلی هیچ ثمره ای ندارد که هیچ
    تاییدی هم در روایات و ایات بدان مطالبی که فرمودید نیست

15. صلوات ها 7

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

نقل قول نوشته اصلی توسط محراب نمایش پست ها

با سلام
    گذشت که فرشتگان ماموران الهی اند و بدون اذن و اجازه ایشان عملی را مرتکب نمی شوند هرچند ان مطلب در مورد پیامبران و امامان فرق می کند

این سوال طبق مطالب بالا پاسخ اش روشن می شود
    فرشته ها به اذن الهی مامور می شوند و انجام تکالیف که برعهده ایشان گذشته شده.
    انها مستقلا قدرتی در اختیار ندارند تا بدان وسیله خیر و یا شری به انسان برسانند و یا به گفته های انسان ها اعمالی را انجام دهند

در ثانی چه فایده ای بر نامه نوشتن به فرشتگان مترتب است ؟؟
    این فعل چه ثمراتی دارد؟؟

طبق معارف و مبانی اسلامی چنین فعلی هیچ ثمره ای ندارد که هیچ
    تاییدی هم در روایات و ایات بدان مطالبی که فرمودید نیست

با عرض سلام وادب

من هم از یک استاد قرآن شنیدم که میگفتند برای اینکه از فرشته ها کمک بگیرید براشون صلوات بفرستید. و این سوال را داشتم که آیا کمک گرفتن از فرشتگان منبع دینی و روایی دارد یا صرفا عقلانی است. چون تدابیر فرشتگان در امور انسانها به عملکرد خود آنها برمیگردد
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

17. صلوات ها 3

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8432

سلام

درمنابع عامه هم آمده :

تَوَسّلُهُ صَلّى اللّهُ عَلَيْهِ وَسَلّمَ بِرُبُوبِيّةِ اللّهِ لِجِبْرِيلَ وَمِيكَائِيلَ وَإِسْرَافِيلَ:
    وَنَظِيرُ هَذَا تَوَسّلُ النّبِيّ صَلّى اللّهُ عَلَيْهِ وَسَلّمَ إلَى رَبّهِ بِرُبُوبِيّتِهِ لِجِبْرِيلَ وَمِيكَائِيلَ وَإِسْرَافِيلَ أَنْ يَهْدِيَهُ لِمَا اُخْتُلِفَ فِيهِ مِنْ الْحَقّ بِإِذْنِهِ فَإِنّ حَيَاةَ الْقَلْبِ بِالْهِدَايَةِ وَقَدْ وَكّلَ اللّهُ سُبْحَانَهُ هَؤُلَاءِ الْأَمْلَاكَ الثّلَاثَةَ بِالْحَيَاةِ فَجِبْرِيلُ مُوَكّلٌ بِالْوَحْيِ الّذِي هُوَ حَيَاةُ الْقُلُوبِ وَمِيكَائِيلُ بِالْقَطْرِ الّذِي هُوَ حَيَاةُ الْأَبْدَانِ وَالْحَيَوَانِ وَإِسْرَافِيلُ بِالنّفْخِ فِي الصّورِ الّذِي هُوَ سَبَبُ حَيَاةِ الْعَالَمِ وَعَوْدِ الْأَرْوَاحِ إلَى أَجْسَادِهَا فَالتّوَسّلُ إلَيْهِ سُبْحَانَهُ بِرُبُوبِيّةِ هَذِهِ الْأَرْوَاحِ الْعَظِيمَةِ الْمُوَكّلَةِ بِالْحَيَاةِ لَهُ تَأْثِيرٌ فِي حُصُولِ الْمَطْلُوبِ. وَالْمَقْصُودُ أَنّ لِاسْمِ الْحَيّ الْقَيّومِ تَأْثِيرًا خَاصّا فِي إجَابَةِ الدّعَوَاتِ وَكَشْفِ الْكُرُبَاتِ وَفِي السّنَنِ .
    كتاب: زاد المعاد في هدي خير العباد ابن قیم

إذا قام من الليل يفتتح صلاته : اللهم رب جبريل وميكائيل وإسرافيل ، فاطر السماوات والأرض ، عالم الغيب والشهادة ، أنت تحكم بين عبادك فيما كانوا فيه يختلفون ، اهدني لما اختلف فيه من الحق بإذنك ، إنك تهدي من تشاء إلى صراط مستقيم . خرجه مسلم . توسل صلى الله عليه وسلم إلى ربه بربوبية جبريل وميكائيل وإسرافيل أن يهديه لما اختلف فيه من الحق بإذنه ، إذ حياة القلب بالهداية . وقد وكل الله سبحانه هؤلاء الثلاثة بالحياة : فجبريل موكل بالوحي الذي هو سبب حياة القلوب ، وميكائيل بالقطر الذي هو سبب حياة الأبدان وسائر الحيوان ، وإسرافيل بالنفخ في الصور الذي هو سبب حياة العالم وعود الأرواح إلى أجسادها . فالتوسل إلى الله سبحانه بربوبية هذه الأرواح العظيمة الموكلة بالحياة ، له تأثير عظيم في حصول المطلوب . والله المستعان .
    شرح عقیده طحاویه

19. صلوات ها 3

نوشته
    18
    حضور
    3 روز 2 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25

توضیح:
    آیا اینا واقعیت دارن؟
    سلام دوست عزیز
    به نظر من می شه با فرشته ها ارتباط داشت. مثلا یکی که دایم الوضو و دایم الذکر و دایم المکاشفه و نماز شبم می خونه البته اینا اصلا ملاک نیست اصل انجام واجبات و ترک محرماته در واقع منظورم اینه که انسانها هر لحظه در حال آزمایش هستند و رفتار فرد در زمان آزمایش ها و فتنه هاست(آزمایشای خیلی خیلی سخت مثلا فرد عاشق یک نامحرم می شه ولی نباید باهاش ارتباط داشته باشه چون نامحرمه اون آرزو داره باهاش ارتباط برقرار کنه ولی اجازه نداده خدا) به نظر من که نشان از میزان تقوی شخص است و نه میزان عبادت افراد ولی به نظر من که می شه با فرشته هام ارتباط داشت. هم در خواب و هم در بیداری. من فکر کنم فرشته های یس خیلی خوبند ظاهرا با توجه به چیزایی که تو اینترنت در موردشون خوندم ظاهرا خیلی با معرفتند. به نظر من راهش اینه که انجام واجبات کنی و ترک محرمات و به غیر اونم تلاوت قرآن که هر سوره ای تعدادی فرشته موکل داره اگه با سوره ای یا آیه ای انس بگیری فرشته های موکل یعنی نگبهبان اون آیه ها یعنی کسایی که در زمان نزول آیات از عرش اعلی به زمین نگهبان آیات یا اون سوره ها بودند باهات انس می گیرند و خودشون کمکت می کنند بدون اینکه بفهمی. ولی توجه به این نکته واقعا الزامیه که خداوند تعالی آسمانها و زمین و آنچه بین آنهاست را یقینا به حق آفریده و هیچ چیز به باطل و بیهوده آفریده نشده و اما به حق یعنی همه چیز با هدفی آفریده شده و بی هدف آفریده نشده و فایده ای داره و طریقه مشخصی برای کار و استفاده و وظیفه و تکلیفی منحصر به فرد و مشخص و معین داره ببین مثال می زنم مثلا ممکن کسی در مورد ملکوت فکر کنه شبش بلافاصله راز دیدن ملکوت بهش گفته شه به نظر من. یا به بی بی فاطمه زهرا فکر کنه که در خواب به زیارت ایشون بره و از محل دفن ایشون مطلع شه. خوب اینا حتما دلیلی براش وجود داشته که این اتفاقا افتاده و الکی و بی هدف و ناعادلانه و غیر حق اتفاقی نمی افته ولی مثلا ممکن مشکلی داشته باشه ولی تنها چیزی که بهش هاتف غیب یا همون احتمالا فرشته بگه این باشه که مثلا وقت آسودگی نیست، بلند شو، تلاش کن. می دونی همه کار باید از طریق حقش صورت بگیره و به نظر من هیچوقت یک فرشته نمی یاد پر بزاره به عنوان نشونه البته ببین یکی از اسرار تشخیص رویاها و مکاشفات رحمانی و شیطانی نشونه است به نظر من. ولی نشونه ها اینطوری نیست که با پر نشونه بدن بلکه یک دلیل محکم عقلی که نکته گفته شده یا بشارت داده شده بشارت باطلی نیست می شه نشونه البته بعضی موقعام باید صبر کنه شخص به نظر من تا بفهمه ولی مثلا حضرت زکریا بود اگه اشتباه نکنم زمانی که در محراب بود فرشته ها اومدن بهش گفتند که بچه دار می شه و گفتن اسمشم یحیی است و نشونه هاییم دادند ولی اون نشونه خواست که بهش گفته شد جز به حالت رمز قادر به صحبت با مردم تا سه روز نخواهد بود خوب این یک نشونه خوبه چون شیطان تسلطی بر اعمال انسان نداره. یعنی مثلا نمی تونه کاری کنه که شخصی نتونه صحبت کنه. یا ابراهیم نشونش پر نبود نشونش این بود که سه بار عینا اگه اشتباه نکنم یک خواب دید اونم یک نشونه است به نظر من. ببین مثلا فرض کن آیه خاصی از قرآن برای فرد در رویا یا مکاشفه نوشته می شه مثلا خوب اینم یک نشونه است چون آیه قرآن پس درسته ولی مثلا فرض کن یک چیزی به فرد گفته می شه فرض کن اونم اصلا نمی دونسته و رفته تحقیق کرده دیده بخشیش کاملا درسته و مشخصه که این خبر از غیبه چون فرد اطلاع نداشته ولی دلیل نمی شه که رحمانی باشه چون ممکن بخش دیگش غلط بوده باشه و نشونه شیطانی بودنش این باشه فرض کن که اضطراب آور و استرس زا بوده باشه. یعنی فقط خدا به وسیله فرشته هاش به بنده های خوبش بشارت می ده و استرس و اضطراب به بنده خوبش نمی ده .به نظر من نشونه یعنی یک دلیل عقلی محکم که راهنمایی داده شده و نکته گفته شده در الهام حق هست و سخن باطلی یا محل باطلی نیست به این می گن نشونه و نه به یکدونه پر! واقعا همچین چیزی به نظر من دور از عقل که یک فرشته بیاد یک پر بزاره چه کار بیهوه ای آخه!. در ضمن ممکن طرف هیچوقتم از خدا نخواسته که با فرشته ها ارتباط داشته باشه ببین خداوند تعالی کریم یعنی سورپرایز می کنه یعنی اون خودش می دونه کی چی می خواد. و کی براش چی بهتره. خودش ازفضل خودش یعنی از بخشش زیادی خودش بهش می ده اون چیز. اگه عادلانه و منصفانه و به حق شایسته داشتنش باشه البته. در ضمن یک نکته اینا اسرار و کسی که تجربه ارتباط با فرشته ها رو داره نمی یاد جار بزنه به همه بگه که شما می گی کاربرایی بودن که گفتن که خوب اگه به حقم گفته باشند به نظرم کار خوبی نیست که بگن. به هیچکس نباید بگه. علت اصلیش به نظر من دوری از غروره. به نظر من همه ما انسانها به میزانی درگیر غرور هستیم و به نظر من هیچکس از این قضیه مبرا نباشه شاید. رهایی از غرور کار ساده ای نیست مراقبت زیادی لازم داره تا آخرین لحظه زندگی.
    التماس دعا

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۹/۲۲, ۲۰:۱۴ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری