صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عشق دختری که وصله من نیست رهام نمی کنه. چه کنم؟

نوشته
    4
    حضور
    6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    42

اشاره عشق دختری که وصله من نیست رهام نمی کنه. چه کنم؟

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران سایت خوب اسک دین اعم از کاشناس و غیر کارشناس

اگر سوالم رو توی قسمت درستی مطرح کرده باشم باید عرض کنم که :

شخص مذهبی هستم . چشم دوستان روز بد نبینه که در دانشگاه دختری را دیدم که با او همکلاسی هستم و از ایشان بسیار خوشم آمده است ! بنده شرایط ازدواج رو ندارم و ازوناش هم نیستم که برم و رابطه دوستی بریزم و این حرفا . همش به این فک میکنم که از دور مواظب باشم (البته حمل بر گناه و سو برداشت نشود با رعایت شرایط اسلامی )
    و در شرایط مناسب از طریقه درستش حالا یا خانواده یا طرق دیگر اقدام کنم . اما چند تا مشکل دارم :

اول این که طرف بد حجابه و موهاش رو میزاره بیرون و آرایش میکنه دوم این که با یه پسره که اونم تو بعضی کلاسا با ماست همش با هم حرف میزنند و خلاصه دوست تشریف دارنتازه احتمالا عقاید مذهبی مون بعضی جاهاش نخواهد خوند و مسلما اگر همه چی خوب پیش بره بازم تا چند سال دیگه من نمی تونم کاری رو پیش ببرم با این مشکلات .

همش به خودم میگم پسر ولش کن این افراد شریک خوبی برای زندگی نخواهند بود و........

قبلنا فکر میکردم این که میگن نمی خوام به کسی غیر اون فک کنم مال فیلماست یا لوس بازیه ولی سر خودم اومده !!!

واقعا روال عادی زندگی بهم ریخته و نمی تونم به کارام ادامه بدم .
    از کارشناس محترم و دوستان میخوام که راهنمایی کنند این بدبخت زندگی مختل شده را .

ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ در ساعت ۰۹:۲۸

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

عشق دختری که وصله من نیست رهام نمی کنه. چه کنم؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 13

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

اگر در مورد شرایطی که دارید؛ مثل سن و شرایط خانوادگی و اینکه چرا تا چند سال دیگر شرایط ازدواج ندارید و ... کمی توضیح می دادید خیلی بهتر بود. با این حال وضعیت شما در قبال این مسئله از دو حال خارج نیست:

1- اینکه ایشان را فرد مناسبی برای ازدواج خود می دانید و با تمام شرایطی که دارد فکر می کنید با شما تناسب های لازم را دارد؛ که در این صورت بهترین راه، اقدام برای ازدواج با ایشان است؛ اما چون از ظاهر صحبت های شما چنین چیزی برداشت نمی شود، در مورد راه های اقدام و شیوه خواستگاری در این شرایط و ... توضیح نمی دهم. اگر نیاز بود بفرمایید با عرض کنم.

2- اینکه عقلاً ایشان را مورد مناسبی برای خود نمی دانید؛ ولی قلباً به او علاقه مند شده اید. در چنین شرایطی آنچه واضح و روشن است این است که عشق و علاقه به تنهایی برای ازدواج کافی نیست؛ بلکه برای یک ازدواج موفق علاوه بر وجود علاقه، دو طرف باید در زمینه های مختلف با هم تناسب داشته باشند؛ چون عشقی که پشتوانۀ تناسب های عقلی را نداشته باشد، بعد از ازدواج دوام نخواهد داشت و دیر یا زود از بین می رود و زندگی شما را به چالش می کشد. بنابراین تمام تلاش شما باید در جهت فرار کردن از این علاقه باشد؛ چون اگر همین الان مانع آن نشوید، به مرور زمان بر عقل شما غلبه کرده و دیگر همین عیب و نقصی را که الان به آن معترفید را نخواهید دید و یا توجیه خواهید کرد و ...

اما برای اینکه بتوانید ایشان را فراموش کنید، 1- علاوه بر اینکه گفته های عقلی را دائم با خود مرور می کنید، 2- بهترین کار فاصله گرفتن از ایشان است. ضرورت این مسئله به حدی است که در شرایطی خاص، حتی تحملِ سختیِ عوض کردن دانشگاه در مقابل خسارت های ادامه پیدا کردن این علاقه بسیار ناچیز خواهد بود. لذا قدم به قدم برای فراموش کردن ایشان پیش بروید. نگاهتان را کنترل کرده و به هیچ وجه به ایشان نگاه نکنید؛ در مکان هایی که او هست شما نباشید؛ از ترم بعد سعی کنید تا حد امکان طوری برنامه ریزی کنید که با ایشان کلاسی نداشته باشید و ...

3- در کنار این مسئله به فکر ازدواج با فرد دیگری هم باشد و از همین الان مقدمات آن را فراهم کنید. من نمی دانم شرایط شما چیست؛ ولی هر چه باشد مانعی برای اقدام اولیه برای ازدواج نیست. امید به ازدواج با فرد دیگر؛ و از آن بالاتر، ازدواج با یک فرد ایده آل، در فراموش کردن ایشان نقش بسیار مهمی دارد. کلید فراموشی؛ فاصله؛ گذشت زمان و جایگزینی است. لذا طبق آنچه عرض کردم عمل کنید تا انشاء الله بتوانید مسیر مستقیم زندگی خود را حفظ کنید.

پیروز و سربلند

7. صلوات ها 13

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

من منتظر بودم این تاپیک باز بشه و از استارتر تاپیک بپرسم شما دقیقا به چه چیز و چه ویژگی ایشون علاقمند شدید؟

9. صلوات ها 15

علاقه
    امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
    نوشته
    279
    حضور
    19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1296

برای موضوعی مثل ازدواج به طور کامل با عواطف و احساسات تصمیم گیری نکنید...
    اول با استفاده از عقل و منطق ببینید به درد هم میخورین یا نه چون احساسات انسان مدام در حال اوج گرفتنو فروکش کردنه
    پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

11. صلوات ها 10

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    من منتظر بودم این تاپیک باز بشه و از استارتر تاپیک بپرسم شما دقیقا به چه چیز و چه ویژگی ایشون علاقمند شدید؟
    منم همینطور چه تفاهمی!جواب پرسشگر:انتخاب تیترت تو حلقم:)پس از چیش خوشت اومده.دیدی چشماش قشنگه خشگله عاشقش شدی...؟بچه نشو یه اب بزنه به صورتش ارایشش پاک میشه.قیافه را با عمل جراحی میشه درست کرد.ولی ذات و اخلاق و... نمیشه.اون قراره مادره بچه هات بشه.بنظرت اینجور دخترا میتونه فرزندتو خوب تربیت کنه.فکر کردی میتونی تغییرش بدی؟!بعد از ازدواج نیای ازین تاپیکا بزنیا من دیگه جواب نمیدمااا خودت بخون اینو:http://www.askdin.com/thread48045.html
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

13. صلوات ها 15

نوشته
    800
    حضور
    30 روز 14 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2617

سلام

خوش به حال اون دختر یکی پیدا شده دوسش داشته باشه والا ما موهامون رو نمیریزیم روصورتمون ارایش هم نمیکنیم ولی هیچکس دوسمون نداره شایدم دوست دارن ..حالا بگذریم

اگه میخواین فراموشش کنید ایه 27 سوره ابراهیم معجزه میکنه

در پناه خداوند مهربان
    الهی :
    مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

15. صلوات ها 12

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط *شیوا* نمایش پست ها
    سلام

خوش به حال اون دختر یکی پیدا شده دوسش داشته باشه والا ما موهامون رو نمیریزیم روصورتمون ارایش هم نمیکنیم ولی هیچکس دوسمون نداره شایدم دوست دارن ..حالا بگذریم

دوست داشتنی که اینجوری باشه.همون بهتر که نباشه.پس فردا یه خشگلتر میبینه میره سراغ اون.تا یه حدش دوست داشتن به خاطر قیافه و ظاهر طرف عادیه ولی اینکه تنها دلیلش برای دوست داشتن طرف باشه اشتباس.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

17. صلوات ها 11

علاقه
    امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
    نوشته
    279
    حضور
    19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط wyz نمایش پست ها
    شخص مذهبی هستم
    میشه توضیح بدین با توجه به اینکه شخصی مذهبی خودتونو میدونید چرا سراغ دختر خانومای مذهبی نمیرید؟
    پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

19. صلوات ها 11

علاقه
    عشق
    نوشته
    38
    حضور
    2 روز 14 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    134

وقتی میخواهیم دانشگاه دخترانه و پسرانه ایجاد کنیم برخی صداشون در میاد ...
    اینم از وضعیت دانشگاه های ما
    شده محل جنس مخالف یابی
    مرد حسابی خونه خاله نیست که . مگه رفتی اونجا دختر یابی بخونی ؟
    سرتو بنداز پایین مثل بچه ادم درست رو بخون

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 5

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری