نوجوان ۱۳ساله ای که برای جمع کردن ماهواره کارگری کرد!

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نوجوان ۱۳ساله ای که برای جمع کردن ماهواره کارگری کرد!

علی احمدی ۱۳ساله - ساکن استان فارس، که سرحلقــه ی یکی از حلقه های صالحینه، میگه: «با صحبتهای امام جماعت مسجدمون و کمک مربیان، وقتی از فرهنگِ بدِ ماهواره مطلع شدم، تصمیم گرفتم اول از خونه ی خودمون شروع کنم.

یک روز به پدر و مادرم گفتم «باید بجای ماهواره از دستگاه دیجیتـــال استفاده کنیم» اما اونا استقبــال نکردند. منم برای اینکه بهشون نشون بدم چقدر بر این موضوع جدی ام [هر چند وضع مالی مون خوب بود اما] دور از چشم خانواده، چند روزی کارگری کردم. وقتی دستمزدم رو گرفتم از مغازه ای یک دستگاه دیجیتال خریدم.

رفتم خونه و جریان رو برای پدر و مادرم تعریف کردم، بهشون گفتم: شاید ماهــواره به شما ضرری نرســونه ولی من ازش می ترسم! چون در سن بلوغ هستم، پس زمینه ی گنـ ـاه رو برام فراهم نکنید!

اولش انتظار نداشتم ولی دیدم اشکــــ در چشمای مادرم جمع شد و پدرم هم منو در آغوش گرفت و گفت: حالا که اینقدر اصرار داری به خاطر تو، باشه. » بعد از او چند تا دیگه از دوستاش هم در این کار، موفق شدند.

خبر به مسجد و مردم محله رسید، بعد هم در استان فارس پیچید و باعث شد امام جمعه محترم شهــر و فرمانده سپاه استان، از او تجلیل کردند و جالب تر اینکه در مراســم تجلیل، علی آقا گفت: «حاضــرم باز هم کار کنم و درآمدش رو دستگاه دیجیتــال بخرم و خانه های دیگه ای رو از اســارت دشمن آزاد کنم! »

علی آقا منو یاد جمله ی پیــر جمـاران انداخت که: رهبـــر ما آن طفل سیزده ساله ای ست که با قلب کوچکش، که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگــــتر است، نارنجک به کمر بست و ....

پایگاه بسیج که ماهواره را با دستگاه دیجیتال عوض میکنه.میبرد تعویض میکرد.

mohsen1990;662832 نوشت:

همه پایگاههای بسیج این کار رو نمیکنن.

باریکلا به شعورش.

[=verdana]:Kaf:

ما شا الله حلقه ها صالحین بسیج...:Kaf:

ما شا الله به پسربچه فهیم.....:Kaf:

هر چی انقلاب داره جلوتر میره...... نسل های خالص تری ارائه میکنه...... ان شا الله.......:Kaf:....، تا الان میشه گفت حداقل.... حداقل..... 4 میلیون بسیجی مخلص داریم....:khandeh!:.....البته که خیلی بیشتر داریم...... کنایه فهما کجای مجلس نشستن.....:khandeh!:

درود بر این بچه ی باشعور

مبارزه با ماهواره دسته کمی از منهدم کردن تانک های دشمن ندارد...
امروزه تانکهای دشمن بر پشت بام خانه ها نصب است
کسانی که می گویند "منم اگر اون موقع بودم می رفتم جنگ و شهید می شدم!!!"...بسم الله...

این جناب دقیقا نصف من سن دارند ولی ارادشون حدودا دوبرابر منه.

گاهی بچه ها عقلشان از بزرگترها خیلی بیشتر است

واقعا کارش حرف نداره ... به قول اخراجی ها ... ایول ایول ... بچه محلو ایول:Nishkhand:
با اجازه کپی

مغز بچه بیچاره رو شستشو ندین. بذارین بزرگ شه خودش تصمیم بگیره

mohammad2023;663066 نوشت:

اینو برین به اونایی بگین که بچه رو آزاد میذارن جلوی ماهواره
بهشون بگید مغز بچه رو شستشو ندن

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

مدیر فرهنگی;662828 نوشت:
علی احمدی ۱۳ساله - ساکن استان فارس، که سرحلقــه ی یکی از حلقه های صالحینه، میگه: «با صحبتهای امام جماعت مسجدمون و کمک مربیان، وقتی از فرهنگِ بدِ ماهواره مطلع شدم، تصمیم گرفتم اول از خونه ی خودمون شروع کنم.

یک روز به پدر و مادرم گفتم «باید بجای ماهواره از دستگاه دیجیتـــال استفاده کنیم» اما اونا استقبــال نکردند. منم برای اینکه بهشون نشون بدم چقدر بر این موضوع جدی ام [هر چند وضع مالی مون خوب بود اما] دور از چشم خانواده، چند روزی کارگری کردم. وقتی دستمزدم رو گرفتم از مغازه ای یک دستگاه دیجیتال خریدم.
رفتم خونه و جریان رو برای پدر و مادرم تعریف کردم، بهشون گفتم: شاید ماهــواره به شما ضرری نرســونه ولی من ازش می ترسم! چون در سن بلوغ هستم، پس زمینه ی گنـ ـاه رو برام فراهم نکنید!
اولش انتظار نداشتم ولی دیدم اشکــــ در چشمای مادرم جمع شد و پدرم هم منو در آغوش گرفت و گفت: حالا که اینقدر اصرار داری به خاطر تو، باشه. » بعد از او چند تا دیگه از دوستاش هم در این کار، موفق شدند.
خبر به مسجد و مردم محله رسید، بعد هم در استان فارس پیچید و باعث شد امام جمعه محترم شهــر و فرمانده سپاه استان، از او تجلیل کردند و جالب تر اینکه در مراســم تجلیل، علی آقا گفت: «حاضــرم باز هم کار کنم و درآمدش رو دستگاه دیجیتــال بخرم و خانه های دیگه ای رو از اســارت دشمن آزاد کنم! »
علی آقا منو یاد جمله ی پیــر جمـاران انداخت که: رهبـــر ما آن طفل سیزده ساله ای ست که با قلب کوچکش، که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگــــتر است، نارنجک به کمر بست و ..

سلام بر شما
يادمه وقتي دبيرستان بوديم يكي از بچه هاي كلاس شناسنامه يكي را از جيبش كش رفت و سريع نام پدر و مادر او را ديد و داد زد بچه ها نام ننه آقاي شيخي جميله است
و بچه ها حسابي خنديدند و سربه سرش مي گذاشتند. اين امر براي آقاي شيخي خيلي تلخ بود آن قدر ناراحت شد از دست اين دوستمان كه با او درگير شد و مدتي با او قهر كرد.
قديم مردم اين قدر غيرتي بودند
البته غيرت هم بايد متعادل باشد
ايام عيد منزل برخي از اقوام كه مي رفتيم مي ديدم مرد نشسته و همسرش جلوي نامحرم داره با پوشش نامناسب پذيرايي مي كند
يا پسر نشسته و خواهر جوانش با آرايش خيلي جيغ و تند جلوي نامحرم براي پذيرايي چايي، ميوه و شيريني و.... رژه مي رود.
ماهواره غيرت را يواش يواش ذوب مي كند
مي گفت ما شبكه هاي غيرمجازش را بسته ايم
فيلم كرده اي پخش مي شد يك دفعه همديگر را در آغوش مي گيرد بوس مي كنند ( آخه مرد حسابي اين كار براي شما عادي است؟!)
زيرنويس تلويزيون هم پيوسته كالاهاي جنسي مخصوص زن و مرد تبليغ مي كند
اون وقت انتظار داره هفته اول دانشگاه پسرش عاشق نشه طوري كه خواب و خوراك از سرش بپره و شب بي خوابي بكشه و درباره دماغ كج و معوج دختري شعر بگويد و بگويد اين دختر بين هفت و هشت ميليارد انسان روي كره زمين تك است و اين يك چيز ديگر است
مي گفت نمي دونم چرا اين بچه اين طوري شده شايد كسي براش جادو كرده باشه
بابا جادوي حقيقي را خودمان با ندانم كاري جلوي فرزندان مي كنيم و خبر نداريم
هشيار باشيم
قبول دارم جامعه، رسانه ها و حكومت هم وظيفه خود را درست انجام نمي دهند ولي اگر ما خودمان دلمان براي خودمان نسوز از بيگانه چه انتظاري داريم؟![/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]برادر برق كش ساختمان است مي گويد گاهي لازم مي شود براي تعمير يا برق كشي و رفع مشكلات وارد منازل مي شوم
زياد مي بينيم كه ماهواره روشن است و گاهي براي آنها آن قدر طبيعي است كه كودكشان هم كنارشان نشسته و فيلم ها يا شوهاي ناجور مي بينند و حتي زن و مرد جلوي من هم شرم نمي كنند
از همه بدتر اين كه براي اين كه هنگام حساب كتاب تخفيف بگيرند مردان بي غيرت همسرانشان را جلو مي اندازند اين امر براي اصنافي كه براي كارها به منازل مي روند واضح است.
[/]

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
سلام

واقعا الگوي ما بايد اين طفل سيزده ساله باشد كه از كارشناسان اسكدين هم كارشناس ترهست هم ترفندهاش كارگرتر هست هم مي ارزه به هزار تا استاد دانشگاه،وزير محترم فرهنگ ياد بگيره،اين بچه كاري كرد كه هزار تا همايش دولتي از پسش برنمياد.
در حلقه هاي صالحين كسي شستشوي مغزي نميشه فقط پالايش روحي ميشه.:Gig:
ماشاالله[/]

[="Tahoma"]متأسفانه الان حتی برای اون پیرزن پیرمردای مذهبی که اولش به شدت با همین ماهواره مخالف بودن براشون شده سرگرمی...

جوونا که دیگه بماند...

mohsen1990;662832 نوشت:

تو شیراز یه مدت حرم حضرت سید علاالدین حسین{آستانه} طرح مشابهی گذاشته بود که مردم ماهواره رو با دستگاه دیجیتال عوض کنن.یه گوشه از حیاط صحن حرم هم با نرده یه فضایی درست کرده بودن و ماهواره ها رو اونجا مینداختن

mohammad2023;663066 نوشت:
مگه کسی بهش گفته بود اینکارو بکن یا یادش داده بودن یا مجبورش کرده بودن؟خودش تصمیم گرفته کار خوبیم کرده که از فکر ماها برنمی اومده.

حامی;663092 نوشت:
از همه بدتر اين كه براي اين كه هنگام حساب كتاب تخفيف بگيرند مردان بي غيرت همسرانشان را جلو مي اندازند
:Esteghfar:این دیگه چه وضعشه

دختر با وقار;663100 نوشت:
متأسفانه الان حتی برای اون پیرزن پیرمردای مذهبی که اولش به شدت با همین ماهواره مخالف بودن براشون شده سرگرمی...
پدربزرگ مادربزرگ من بچه هاشون براشون ماهواره گرفتن.اونا هم خوششون اومده البته به قول خودشون فقط شبکه عربستان رو نگاه میکنن که مکه رو بصورت پخش زنده نشون میده.یه بار حتی با پدرم دعوا میکردن که چرا نمیری ماهواره بخری.چرا از این امکانات مذهبی!:Gig:استفاده نمیکنی؟:Moteajeb!:

mehrant;663121 نوشت:
مگه کسی بهش گفته بود اینکارو بکن یا یادش داده بودن یا مجبورش کرده بودن؟خودش تصمیم گرفته کار خوبیم کرده که از فکر ماها برنمی اومده.

بله یادش دادن عزیزم

«با صحبتهای امام جماعت مسجدمون و کمک مربیان، وقتی از فرهنگِ بدِ ماهواره مطلع شدم»

بچه که قدرت استدلال و درک مسایل نداره. اگه تو داعش باشه بهش بمب بدن میبنده خودشو منفجر میکنه اگه ماهوراه بذارن جلوش و برنامه های آنچنای ببینه رقص یاد میگیره و .. اگه مسجد ببرنش مذهبی میشه اگه..
در کل کاراش خیلی از روی دلیل و منطقو درک درست نیست

[="Tahoma"]البته اولش همه پدر بررگ مادر بزرگ ها میگن که ما نمیخوایم و کلی باهاش مخالفت میکنن ولی خب بعدا باهاش خیلی مأنوس میشن و تا قبلش که حتی حوصله ی دیدن اخبار تلویزیون رو نداشتند
مقید میشن که مثلا سر ساعت فلان سریال رو ببینن!!!!!

بله هر کی که ماهواره داره میگه ما که شبکه های بدش رو قفل کردیم و خیلی هم مفیده حتی به ما توصیه کردند که بخریم( شبکه ی bbc داره و...)
یا مثلا چند تا از دوستای بنده وقتی فهمیدن ما ماهواره نداریم یه طوری لحنشون عوض شد انگار که عقب افتاده ایم و....

برنامه های گلبرگ با موضوع ماهواره خیلی مفید بود ولی کجاست گوش شنوا...

جالب ترش این بود که خیلی ها به طور قاطعانه ای از ماهواره دفاع میکردن!!!

سلام علیکم،
بچه‌ها عادت نکرده‌اند بگویند به‌به چه فکر خوبی و بگویند بله چشم و بنشینند سر جایشان و باز بگویند به‌به چه فکر خوبی و باز بگویند بله! برای آنها کاری که درست است دیگر درست است و لابد باید انجامش داد و کاری که بد است دیگر بد است و لابد باید انجامش نداد ...
ای کاش طرز تفکر ما هم همینطور بود، نه اینکه «کار خوب» خوب است اگر دیگری انجامش دهد و «کار بد» بد است اگر دیگری انجامش دهد.
یا علی علیه‌السلام

حامی;663092 نوشت:
از همه بدتر اين كه براي اين كه هنگام حساب كتاب تخفيف بگيرند مردان بي غيرت همسرانشان را جلو مي اندازند اين امر براي اصنافي كه براي كارها به منازل مي روند واضح است.

سلام علیکم و رحمة الله،
بعضا دیده شده کسی از پوشیده بودن همسرش خجالت بکشد و بگوید این کارها املّیه! بلکه زن باید جلوی دیگران و بخصوص غریبه‌ها که از شکل و قیافه و اندام این خانم اطلاع ندارند زینت شود تا همه بگویند یا اگر نمی‌گویند پیش خودشان بدانند که این چه زن زیبایی است و بعد به حال این مرد خوشبخت (ولی کم‌عقل) حسرت بخورند که خوشابه‌حالش که چه زن زیبایی دارد ... نشان دادن ناموس خود به دیگران به صورتی که هر چه بیشتر حسرت دیگران را برانگیزد و سبب تفاخر شود ... این یکی زیاد غیرت ندارد و آن دیگری زیاد حیاء ندارد و هر دو زیاد عقل ندارند ولی در عوض چند سال است که دیش ماهواره دارند و فرهنگ متعالی غربی دارند و مثل خارجیها هستند ... و در تمام کارها پا جای پای ایشان می‌گذارند، مثل آنها لباس می‌پوشند، مثل آنها مهمانی می‌روند و مهمانی می‌گیرند، مثل آنها سلام می‌کنند، مثل آنها روبوسی می‌کنند، این آقا خانم آن آقا و آن خانم شوهر آن خانم دیگر را ... کلاً متمدن هستند ... هر از مدتی هم باید حضوری بروند آنجا که هم خارج رفته باشند و هم نکند از ماندن در این کشور با فرهنگ متحجر از تمدن مدرن عقب بمانند ... البته معمولاً در اصل به کمک ماهواره به این تمدن و رهایی رسیدند ... ماهواره برای ایشان اکسیر حیات است اگر از نظر ما افیون هلاکت است ...
یا علی علیه‌السلام

mohammad2023;663135 نوشت:
بله یادش دادن عزیزم

«با صحبتهای امام جماعت مسجدمون و کمک مربیان، وقتی از فرهنگِ بدِ ماهواره مطلع شدم»

بچه که قدرت استدلال و درک مسایل نداره. اگه تو داعش باشه بهش بمب بدن میبنده خودشو منفجر میکنه اگه ماهوراه بذارن جلوش و برنامه های آنچنای ببینه رقص یاد میگیره و .. اگه مسجد ببرنش مذهبی میشه اگه..
در کل کاراش خیلی از روی دلیل و منطقو درک درست نیست

اون بزرگاش که از اروپا رفتن به داعش کمک کنن تحلیل درست داشتن یا غلط ؟
وصیت نامه شهید رضا پناهی که دوازده سالش بود رو بخونید و بشنوید
نظرتون شاید یکم عوض شه

[="Blue"]

آفرین
خیلی کارش جالب بود

این موضوع خیلی عالیه برای اینکه فیلمش رو درست کنند
خیلی هم تاثیر گذار میشه

معرکه بود

[/]