آیا بمبارن اتمی ژاپن غلط بود؟

تب‌های اولیه

44 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا بمبارن اتمی ژاپن غلط بود؟

سلام
من چند وقت پیش با یک امریکایی بحثم شد در مورد انرژی هسته ای و بمب هسته ای وو.... خلاصه بحث کشید به بمباران اتمی ژاپن. امریکایی ها میگن مجبور بودن این بمباران رو انجام بدن و کشته شدن اون 200 هزار نفر جنگی رو پایان داد که نزدیک 60 ملیون ادم در اون کشته شدن و کارشون غلط نبوده و درست بوده
من خیلی اطلاعات تاریخیم کامل نیست.میخواستم بپرسم ایا وقعا همین طور بوه؟میشه مستند به این مسئله جواب داد که به فلان دلایل مشخص امریکا مجبور به استفاده از بمب هسته ای بای پایان دادن به جنگ نبود؟
و جدا از این به طور کل تحلیل تاریخ در این مورد چیه؟
ایا از نظر اسلام میشه این کار رو کرد؟یعنی فرض کنیم واقعا همچین موقعیتی پیش بیاد که نشه جلوی یک جانی رو که قدرت داره گرفت و تنها راهش کشته شدن عده ای بی گناه باشه میشه این کار رو کرد؟توی جنگها وقتی یک سری بی گناه کشته میشن این از نظر اسلامی توجیه میشه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

samansami;662648 نوشت:
سلام
من چند وقت پیش با یک امریکایی بحثم شد در مورد انرژی هسته ای و بمب هسته ای وو.... خلاصه بحث کشید به بمباران اتمی ژاپن. امریکایی ها میگن مجبور بودن این بمباران رو انجام بدن و کشته شدن اون 200 هزار نفر جنگی رو پایان داد که نزدیک 60 ملیون ادم در اون کشته شدن و کارشون غلط نبوده و درست بوده
من خیلی اطلاعات تاریخیم کامل نیست.میخواستم بپرسم ایا وقعا همین طور بوه؟میشه مستند به این مسئله جواب داد که به فلان دلایل مشخص امریکا مجبور به استفاده از بمب هسته ای بای پایان دادن به جنگ نبود؟
ایا از نظر اسلام میشه این کار رو کرد؟یعنی فرض کنیم واقعا همچین موقعیتی پیش بیاد که نشه جلوی یک جانی رو که قدرت داره گرفت و تنها راهش کشته شدن عده ای بی گناه باشه میشه این کار رو کرد؟توی جنگها وقتی یک سری بی گناه کشته میشن این از نظر اسلامی توجیه میشه؟

با سلام و عرض ادب

به لحاظ شرعی بخاطر چنین توجیهی کشتن تعداد افراد زیادی بی گناه جایز نیست و درصورتی که جنگی واقع شود با اجازه حاکم شرع می توان دفاع نمود.

همواره به سلامت باشید

samansami;662648 نوشت:
سلام

سلام علیکم برادر و رحمة الله،
تا کارشناس محترم و دوستان مطلع‌تر ه شما پاسخ دهند حقیر فقط یک نکته را بگویم و آن اینکه در زمینه‌ی ورود آمریکا به جنگ جهانی بعد از آنکه اعلام بی‌طرفی کرده بود بحثی وجود دارد و آن سر واقعه‌ی بندر هاوایی در پرل‌هاربر است ... معروف این است که آمریکا با آنکه علناً و مستقیماً وارد جنگ نشده بود اما به علت حمایتی که از متفقین داشته است ژاپن به پایگاه نظامی آن در هاوایی حمله‌ای می‌کند و در این حمله ناو بزرگ و مجهز آمریکایی تعداد کشتی و تعداد زیادی هواپیما و غیره را نابود می‌کند و شاید حدود ۲۰۰۰ نفر نظامی آن زنده زنده در آنجا می‌سوزند ... بعد این مسأله در رسانه‌های آمریکا مثل توپ صدا می‌کند و افکار عمومی که تا آن موقع با وجود تلاش‌های رسانه‌ای زیاد جنگ‌طلبان مخالف ورود مستقیم آمریکا به جنگ بودند این بار با شوکی که به ایشان وارد می‌شود همگی متفق‌القول به دولتشان اجازه می‌دهند که وارد جنگ جهانی شده و بخصوص به آن حمله‌ی ژاپن پاسخ بدهد ... این واقعه اما از نظر کارشناسان کمی متفاوت تحلیل شد، همانطور که در مورد واقعه‌ی ۱۱ سپتامبر کارشناسان این احتمال را دادند که شاید آمریکا برای ترتیب دادن جنگ جدید در عراق به دنبال راضی کردن افکار عمومی بوده و خودش متولی آن عملیات تروریستی در خاک خودش شده باشد ... چنانکه بعداً شواهد زیادی هم بر درستی این ایده پیدا شد که در سایه‌ی سکوت سنگین رسانه‌ای در مورد آن شواهد و جنجال‌های رسانه‌ای برای نشان دادن تصویری عکس این ایده چندان به چشم غیرکارشناسان جلوه نکرد و تنها تا حدّ ساختن چند مستند حقیقت‌جویانه پیش رفت ...
در مورد پرل‌هاربر هم همینطور بوده است ... کارشناسان اطلاعات زیادی دارند که آمریکا تلاش می‌کرد افکار عمومی را متقاعد کند که وارد جنگ شود اما نمی‌توانست، بارها هم سعی کرد از طریق کمک‌های نامتعارف به دوستان خود در جنگ ژاپن و متحدانش را تحریک کند که به او اعلام جنگ کنند اما باز هم نتوانست و ژاپن درگیر جنگ‌های خودش بود و این آزار و اذیت‌های آمریکا را تحمل می‌کرد و نمی‌توانست جبهه‌ی جدیدی هم علیه آمریکا بگشاید که در اقیانوس آرام هم پایگاه نظامی داشت ... به همین دلیل دست آخر آمریکا نقشه‌ای را ترتیب می‌دهد که در آن یک حمله‌ی هوایی به آن پایگاه نظامی در بند هاوایی شود و بعد این حمله‌ی غافلگیر کننده به ژاپنی‌ها نسبت داده شود، هیچ هشداری هم قبل از آن به خدمه‌ی کشتی نداده بود تا نقشه‌ی فوق امنیتی‌اش لو نرود ... گرچه هر دروغی بالأخره از جایی فاش می‌شود، مثل اینکه هیچ راداری حرکت آن هواپیماها را ثبت نکرده بودند و اسکاترانی که صبح آن روز از ژاپن بلند شده بودند مأموریت دیگری انجام داده و برگشته بودند و از این دست مسائل ... جزئیات را درست در خاطر ندارم
آمریکا برای اینکه وارد جنگ شود سربازان خودش و یکی از بزرگترین ناوهای خودش را قربانی کرد ... عجیب نیست اگر مردم زیادی در ژاپن را هم قربانی کند که به هدفش برسد ... جالب است که آمریکا وقتی بمب اتمی خود را به ژاپن زد که تنها سه هفته از اولین آزمایش هسته‌ای‌اش در نیومکزیکو گذشته بود ... جالب است که دو بمبی که به دو شهر ژاپن زده شد از دو مدل بودند ... این شبهه وجود دارد که زدن این دو بمب یک جنبه‌ی آزمایش کردن نمونه‌ی بمب‌ها بر انسان‌های واقعی را دنبال کرده باشد، در کنار قدرت‌نمایی و ایجاد ترسی که در رقیبانش ایجاد می‌کرد که شاید همین هم کمک کرد تا آمریکا و شوروی دو ابرقدرت نو ظهور به حساب بیایند (البته شوروی ۴ سال بعد به بمب دست یافت)

شروع جنگ جهانی دوم را سال ۱۹۳۹ می‌دانند که آلمان به لهستان حمله کرد ... جالب است که در سال ۱۹۳۸ یعنی یک سال قبل دو آلمانی اولین گام‌های ساخت بمب هسته‌ای را برداشتند و درست قبل از جنگ جهانی در آمریکا این ترس بلند شد که شاید آلمان مثلاً به رهبری هایزنبرگ تلاش کند که به بمب اتمی دست پیدا کند ... آمریکا آخر سال ۱۹۴۱ یا ابتدای سال ۱۹۴۲ وارد جنگ شد اما پروژه‌ی منهتن برای ساخت بمب از همان ۱۹۳۹ و قبل از جنگ جهانی آغاز شد ... در سال ۱۹۴۲ که آمریکا تازه وارد جنگ شده بود اولین رئاکتور هسته‌ای آمریکا ساخته شد و سه سال بعد اولین بمب ساخته شد و سه هفته بعد از آزمایش موفق آن هم به کار گرفته شد ... زدن این بمب‌ها مانند گرفتن انتقام از ژاپن بوده است برای واقعه‌ی پرل‌هاربر، به این ادعا بود که جنگ را تمام کرد و صلح را به ارمغان آورد، اما چه بسا ژاپن شروع کننده‌ی جنگ با آمریکا هم نبوده باشد و آن واقعه تنها ساخته‌ی خود آمریکا بوده باشد تا وارد این نبرد شود و دست آخر ابرقدرت گردد ...
البته ما امپراطوری ژاپن را مظلوم نمی‌دانیم چون آنها هم مانند آلمان‌ها و ایتالیایی‌ها فاشیست بودند و شواهدی بعد از جنگ پیدا شد که ایشان هم به دنبال سلاح‌هایی میکروبی بودند که می‌خواستند آنها را به جان مردم دیگر کشورها بیاندازند، حالا اگر درست باشد ...
این وسط تمامی طرف‌های درگیر از نظر ما وحشی و ظالم بوده‌اند و هیچ کدام بوی زیادی از انسانیت نبرده بودند و این وسط تنها مردم بی‌گناه بودند که قربانی آنها شدند و این است که ناراحت‌کننده است و در این جنایت همه‌ی ان سران کشورهای درگیر مقصر بوده‌اند ولی گناه برخی بیشتر از برخی دیگر است و جنایتی که آمریکا در ژاپن کرد را کس دیگری نکرد ... کسانی که دلشان به حال آن ۲۰۰۰ نفر تبعه‌ی خودشان در پرل‌هاربر نسوخته بود و مردم غیرنظامی دو شهر ژاپن را هم راحت کشتند مطمئناً نگران کشته شدن مردم بیشتری از کشورهای مختلف هم نبوده‌اند و اگر هم نگران چیزی بوده‌اند آن چیز همان منافع خودشان بوده است ... چنانکه بعداً سازمان ملل را تأسیس کردند و همان را هم وسیله‌ی سوء استفاده‌ی جدیدی برای خودشان قرار دادند که باز به مردم حمله کنند و زور بگویند و بکشند و باز بکشند و باز بکشند و سود ببرند ...

در مورد پرل‌هاربر مواردی که حقیر گفتم چندان توسط غرب پذیرفته شده نیست، بنابراین اگر بخواهید با یک آمریکایی پیرامون آن بحث کنید باید ابتدا مدارک خودتان را کامل کنید
یا علی علیه‌السلام

نور;664468 نوشت:
با سلام و عرض ادب

به لحاظ شرعی بخاطر چنین توجیهی کشتن تعداد افراد زیادی بی گناه جایز نیست و درصورتی که جنگی واقع شود با اجازه حاکم شرع می توان دفاع نمود.

همواره به سلامت باشید

خب توی هر جنگی یه سری بی گنها کشته میشه اگه اینطور باشه چه فرقی هست بین یک نفر و چند هزار نفر؟

samansami;665550 نوشت:
خب توی هر جنگی یه سری بی گنها کشته میشه اگه اینطور باشه چه فرقی هست بین یک نفر و چند هزار نفر؟

سلام علیکم،
یک وقت یک بی‌گناه اتفاقی کشته می‌شود، یک وقت کاری می‌کنند که نظامی و غیرنظامی هر چه هست کشته شود ... تفاوت سلاح‌های کشتار جمعی با روش‌های جنگ جوانمردانه تفاوت بزرگی است
یا علی علیه‌السلام

معلوم که اینکار غلط بوده.اگه ژاپن بمب رو تو آمریکا ترکونده بود بازم اون آمریکایی همین رو میگفت ؟؟؟!!!!
شما از عقلتون هم اتفاده میکنید؟:Gig:

باء;665554 نوشت:

سلام علیکم،
یک وقت یک بی‌گناه اتفاقی کشته می‌شود، یک وقت کاری می‌کنند که نظامی و غیرنظامی هر چه هست کشته شود ... تفاوت سلاح‌های کشتار جمعی با روش‌های جنگ جوانمردانه تفاوت بزرگی است
یا علی علیه‌السلام

اتفاقی نیست اخه
یه سری موشکها مثلا هست که میدونن استفاده ازشون چندصد نفر رو میکشه.
یا مثلا یه پالایشگاه رو بمباران میکنن خب کارمندان اون پالایشگاه بی گناه نیستن؟یا کسی که این کار رو میکنه نمیدونه تو پالایشگاه غیر نظامی هست؟!

دخترک کبریت فروش;665564 نوشت:
معلوم که اینکار غلط بوده.اگه ژاپن بمب رو تو آمریکا ترکونده بود بازم اون آمریکایی همین رو میگفت ؟؟؟!!!!

خب یه مقدار مودب باشید بد نیست.

اما بحثمون.من فقط نقل قول کردم.میخوام به کسی که سامو قبول نداره و به این شکل این کار رو توجیه میکنه بتونم جواب منطقی و عقلانی بدم.
اونها میگن 200هزار نفر رو کشتن ولی در عوض با این کار جان خیلی ها رو نجات دادن پس کر غلی نجم ندادن.خب می چی باید جواب بدم؟

باء;664811 نوشت:
ه همین دلیل دست آخر آمریکا نقشه‌ای را ترتیب می‌دهد که در آن یک حمله‌ی هوایی به آن پایگاه نظامی در بند هاوایی شود و بعد این حمله‌ی غافلگیر کننده به ژاپنی‌ها نسبت داده شود، هیچ هشداری هم قبل از آن به خدمه‌ی کشتی نداده بود تا نقشه‌ی فوق امنیتی‌اش لو نرود ... گرچه هر دروغی بالأخره از جایی فاش می‌شود، مثل اینکه هیچ راداری حرکت آن هواپیماها را ثبت نکرده بودند و اسکاترانی که صبح آن روز از ژاپن بلند شده بودند مأموریت دیگری انجام داده و برگشته بودند و از این دست مسائل ... جزئیات را درست در خاطر ندارم

منبع معتبر بهم میدین برای این لطفا؟

من بیشتر میخوام بدونم توی تحلیل های تاریخی میشه اثبات کرد که امریکا مجبور به استفاده از بمب اتمی برای پایان دادن به جنگ نبوده؟

طاهر;663125 نوشت:
با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

میشه از نظر تاریخی هم بررسی بشه سوالم علاوه بر حکم دینی البته

دخترک کبریت فروش;665564 نوشت:

سلام علیکم و رحمة الله،
اینکه این کار آنها غلط بوده است و غلط بزرگی هم بوده است درست است، ولی آنها معمولاً برای هر غلطی که مرتکبش می‌شوند توجیهاتی درست می‌کنند که در آن درست و غلط در هم تنیده شده‌اند و گاهی به این سادگی‌ها نمی‌شود از دیدن به این معجونی که به اسم توجیه با ساعت‌ها فکر و مشورت در اتاق‌های فکر خودشان فراهم کرده‌اند پس به ذات پلیدشان برد، آن هم وقتی محکم می‌گویند این کار را برای نجات دیگران کرده‌اند! در اینجا هم توجیهشان این بوده که باید یک شوک به ژاپن وارد می‌کردیم که جنگ تمام شود و مردم بیشتری قربانی نشوند ... اگر هم بیشتر بحث شود می‌گویند آن مردم خیلی هم بی‌تقصیر نبوده‌اند و مثلاً همانها فرزندان و همسرانشان را به جنگ می‌فرستادند و غیره و غیره ... راه برای توجیه خلافکار همیشه باز است ... مهم این است که معیارها درست تشخیص داده شوند و تعاریف مشخص باشند تا سره از ناسره قابل تمیز دادن باشد ... چهارچوب‌های اخلاق باید کاملا مشخص گردند تا بی‌اخلاقی مشخص شود ... غربی که اخلاق را نسبی می‌داند اصولاً هیچ ایرادی به هیچ کاری که انجام دهد نمی‌توان گرفت چون هر کار غیراخلاقی را در شرایطی ناصحیح که برای کارش ترسیم می‌کند اخلاقی جلوه می‌دهد و اینکه هدف وسیله را توجیه می‌کند هم یکی از شعارهای این اراذل و اوباش است
با تشکر
یا علی علیه‌السلام

samansami;665571 نوشت:
خب یه مقدار مودب باشید بد نیست.

اما بحثمون.من فقط نقل قول کردم.میخوام به کسی که سامو قبول نداره و به این شکل این کار رو توجیه میکنه بتونم جواب منطقی و عقلانی بدم.
اونها میگن 200هزار نفر رو کشتن ولی در عوض با این کار جان خیلی ها رو نجات دادن پس کر غلی نجم ندادن.خب می چی باید جواب بدم؟

بی خود کرده هرکی این رو گفته .برو بهش بگو مگه اون زن و بچه های مردم و ادم های غیر نظامی میتونستن کسی رو بکشن که با کشتنشون جون کسی رو نجات بدن.؟؟؟؟
زورشون به سربازای ژاپن نرسیده آدمای بی گناه رو کشتن
اگه راس میگن برن داعش رو نابود کنن چون دارن آدمای بی گناه رو میکشن .و اینجوری دیگه کسی به دستشون کشته نمیشه
اگه به حرفات رو قبول نکر با همچین احمقی بحث نکن که حضرت عیسی گفتن احمق تغییر نمیکند

دخترک کبریت فروش;665582 نوشت:
بی خود کرده هرکی این رو گفته .برو بهش بگو مگه اون زن و بچه های مردم و ادم های غیر نظامی میتونستن کسی رو بکشن که با کشتنشون جون کسی رو نجات بدن.؟؟؟؟
زورشون به سربازای ژاپن نرسیده آدمای بی گناه رو کشتن
اگه راس میگن برن داعش رو نابود کنن چون دارن آدمای بی گناه رو میکشن .و اینجوری دیگه کسی به دستشون کشته نمیشه
اگه به حرفات رو قبول نکر با همچین احمقی بحث نکن که حضرت عیسی گفتن احمق تغییر نمیکند

خانم محترم
یکی دوتا که نیستن!!
من یه مدته توی یه فروم امریکایی دارم بحث میکنم.کسی رو ندیدم که این توجیه رو نکنه!!!.....
در ضمن من جواب منطقی میخوام که نشه در جوابش چیزی گفت

samansami;665585 نوشت:
خانم محترم
یکی دوتا که نیستن!!
من یه مدته توی یه فروم امریکایی دارم بحث میکنم.کسی رو ندیدم که این توجیه رو نکنه!!!.....
در ضمن من جواب منطقی میخوام که نشه در جوابش چیزی گفت

واقعااااااا
سلام منم بهشون برسونید بگید شما کی گفتین کارتون اشتباه بوده که این بار دومتون باشه ؟:|
حالا که زدین کشتین و خونشون پایمال شده زنده نمیشن به هر حال ولی حرفی نزنین که روحشون در عذاب باشه
با تشکر

samansami;665568 نوشت:
اتفاقی نیست اخه
یه سری موشکها مثلا هست که میدونن استفاده ازشون چندصد نفر رو میکشه.
یا مثلا یه پالایشگاه رو بمباران میکنن خب کارمندان اون پالایشگاه بی گناه نیستن؟یا کسی که این کار رو میکنه نمیدونه تو پالایشگاه غیر نظامی هست؟!

سلام علیکم برادر،
هر موشک یا بمبی یک برد تخریب دارد که مثلاً تا یک شعاعی در اطراف خودش را تخریب می‌کند، البته شاید بجز همان موشک‌های میکروبی که ادعا شده اگر آمریکا جنگ را تمام نمی‌کرد ژاپن می‌خواست از آنها استفاده کند که مثلاً اینطور بوده است که اگر به یک روستا بزند هیچ ساختمانی تخریب نمی‌شود ولی تمام سکنه‌ی آن روستا کشته می‌شوند تا ژاپن بتواند یک شهر را سالم تصرف کند و نیازی به بازسازی مجدد آن بعد از اشغال نباشد ...
اما موضوع خیلی هم پیچیده نیست ...
جایی مثل پالایشگاه درسته که نظامی نیست ولی امنیتی هست! کسانی که در پالایشگاه کار می‌کنند بسته به اینکه در چه محل با چه حساسیتی کار کنند خیلی دلبخواه نمی‌توانند رفتار کنند ... پالایشگاه‌ها گاهی اطرافشان ضد هوایی هم هست، این یعنی هر حکومتی می‌داند که پالایشگاه‌های آن جزء اهداف دشمن احتمالی خواهد بود و باید از آن مخافظت کرد و بالتبع کسانی که در پالایشگاه کار می‌کنند هم اگرچه مهندس یا کارگر یا محقق باشند ولی از این مسائل اطلاع دارند ... کسانی که در یک موقعیت جنگی سعی می‌کنند پالایشگاه را حفظ کنند و کارکردش را حفظ کنند اگر کشته شوند فرق دارند با کسی که رفته است مدرسه برای تحصیل یا بازار برای خرید ما یحتاج خانه و مسجد برای عبادت و ناغافل کشته می‌شود ... این ناغافل کشتن طرف مقابل چیزی مانند از پشت خنجر زدن است، یا اینکه کسی که نمی‌تواند از خودش دفاع کند را هدف قرار دادن ... اینها مصداق ناجوانمردی است ... مگرنه همان زن و بچه‌ای که تا دیروز که در خانه‌اش بود اگر کشته می‌شد می‌گفتیم ناجوانمردانه کشته شد اگر امروز به میدان جنگ بیاید و اسلحه به دست بگیرد اگر کشته شود کسی نمی‌گوید ناجوانمردانه کشته شده است، ممکن است بگویند ولی منظورشان دقیقاً این نیست که کشته شدنش با کشته شدنش در خانه و مدرسه و بازار و مسجد و بیمارستان یکی بوده است ... شاید منظورشان این است که به ناحق کشته شده است و کسی که جلوی حق بایستد منصف نیست و جوانمرد نیست ...
همچنین مثلاً ما در تاریخ حمله‌ی ایتالیا به شمال آفریقا را داریم که در یک کتاب غربی می‌خواندم که می‌گفتند ناجوانمردانه بوده است و معروف شده بود به جنگ هواپیما با نیزه! بومیان برای نبرد نیزه و شمشیر داشتند و ایتالیایی‌ها با هواپیما به آنها حمله کردند! این جنگ نابرابر یکی از مصداق‌های ناجوانمردی است ... در جنگ جوانمردانه حتی اگر طرف مقابل سلاح از دست بدهد باز به او سلاح می‌دهند که بتواند از خودش دفاع کند ... دوئل در زمان گذشته یک جنگ شخصی ولی جوانمردانه و شرافتمندانه به حساب می‌آمده است، هر چند که کلاً احمقانه بوده باشد ... اما اگر در همان دوئل دست یکی شمشیر بدهیم و دست یکی تپانجه بدهیم اگرچه هر دو طرف سلاح دارند ولی باز نبردشان ناجوانمردانه است ...
در جنگ‌های امروزی هم اگر می‌گوییم این وحشی‌های وهابی مثلاً به زنان و کودکان هم رحم نمی‌کنند منظورمان این نیست که کشتن مردها اشکالی ندارد و کشتن زن‌ها و بچه‌ها فقط ناراحت‌کننده است، کشته شدن مردهایی که پدر و شوهر و فرزندان خانواده‌های خودشان هستند باز برای برخی از همان زن‌ها و بچه‌ها کمتر از کشته شدن خودشان درد ندارد ... ولی صحبت سر جوانمردانه جنگیدن و ناجوانمردانه جنگیدن است ...
کاری که آمریکا در ژاپن انجام داد مصداق بارز یک جنگ ناجوانمردانه بود ... مهم نیست که ژاپن هم یک فاشیست جنایتکاری مثل خودش بوده است، مهم این است که اصول اخلاقی یک جنگ جوانمردانه را رعایت نکرد ... در یک جنگ جوانمردانه شاید بشود از راه‌هایی به دشمن آسیب‌های بزرگی زد و آنرا زمین‌گیر کرد ولی این کار انجام نمی‌شود گرچه جنگ ادامه پیدا کند و تلفات از هر دو طرف بیشتر شود ... این بهایی است که برای اخلاق و انسانیت و جوانمردی پرداخت می‌شود ...
در تاریخ اسلام هم بحث جنگ جوانمردانه زیاد مطرح شده است ... از جمله ناجوانمردی‌های در جنگ کار معاویه و بعد پسرش یزید در بستن آب بر سپاه امیر مؤمنان علیه‌السلام و بعد بر سپاه امام حسین علیه‌السلام بوده است ... کاری که عکس آن در همان جنگ‌ها توسط امام علی و امام حسین علیهما‌السلام انجام گرفت.
یا علی علیه‌السلام

samansami;665573 نوشت:
منبع معتبر بهم میدین برای این لطفا؟

من بیشتر میخوام بدونم توی تحلیل های تاریخی میشه اثبات کرد که امریکا مجبور به استفاده از بمب اتمی برای پایان دادن به جنگ نبوده؟

سلام علیکم،
حقیر اطلاعات تاریخی قوی ندارم، این را شاید در یک مستند دیده بودم یا در یک تحلیل سیاسی درست خاطرم نیست، اما وقتی آن پاسخ را برایتان می‌نوشتم کمی هم پیرامون آن جستجو کردم، در صفحه‌ی ویکی‌پدیا چیزی در این رابطه ندیدم و درست در نقطه‌ی مقابل آن مستندهایی را نام برده بود که همگی بر کار ژاپن بودن آن حمله تأکید داشته‌اند ... فقط در یکی از تحلیل‌ها اشاره‌ی مختصری به آنچه گفتم شده بود که شاید آمریکا خودش می‌خواسته بهانه‌ی شرکت در جنگ جهانی را به دست بیاورد ... در صفحات فارسی ولی این مطلب زیاد آمده است، شاید بتوانید از طریق آنها هم منابع دسته‌اولی که بتواند در بحثتان کمکتان کند را پیدا کنید

اما اینکه پروژه‌ی منهتن که مربوط به تولید بمب اتمی بوده است از قبل از جنگ جهانی کلید خورد و شروع آن هم ترس دانشمندان و فیزیکدانان از دست‌یابی آلمان به سلاح هسته‌ای بوده است و اینکه بلافاصله بعد از ساختن اولین نمونه‌ی بمب هسته‌ای ظرف سه هفته بعد از اولین آزمایش از آن استفاده شد نشان می‌دهد که چه بسا کل جنگ جهانی تلاشی بوده برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای و مانع شدن از دیگران در سبقت جستن به ایشان ... اینکه سرنوشت جنگ سبب ظهور دو ابرقدرت جدید شد هم نشان می‌دهد که تا حدودی تحلیل‌های خودشان هم می‌توانسته همین را نشان دهد، اینکه کسی که به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند بخاطر ترسی که دیگران از آن خواهند داشت قادر به آقایی کردن برای دیگران است، کل جنگ جهانی هم تلاشی برای کسب این جایگاه بوده است ... در این میان دیگر طبیعی است که کشتن ۲۰۰۰ نفر و ختم کردن جنگ اگرچه شاید یکی از نتایج آن کار آمریکا باشد ولی مهم نیت است که آن هم خبیث و کثیف بوده است ...

ان شاء الله کارشناسان یا دوستان دیگری که مطالعات تاریخی بیشتری دارند بهتر می‌توانند کمک کنند و حقیر هم استفاده خواهم کرد، ان شاء الله :Gol:
یا علی علیه‌السلام

دخترک کبریت فروش;665591 نوشت:
واقعااااااا
سلام منم بهشون برسونید بگید شما کی گفتین کارتون اشتباه بوده که این بار دومتون باشه ؟:|
حالا که زدین کشتین و خونشون پایمال شده زنده نمیشن به هر حال ولی حرفی نزنین که روحشون در عذاب باشه
با تشکر

راستش من میدونستم رسانه خیلی قدرتمنده ولی تا قبل ازاین تا این حد قدرتشو ندیده بودم واقعا مثل کسایی میمونن که سحر شدن!
ته ته بحث که کار میرسه به جاهایی که حقانیت شما کاما واضحه بعضیهاشون شروع میکنن به تمسخر!من نمیدونم چرا ککشونم نمیگزه!!

داشتم در نت جستجو میکردم که به اینجا رسیدم و واکنش های یک طرفه کاربران را دیدم. اما بهتره موضوع را همه جانبه در نظر گرفت و مثل صدا و سیما جمهوری اسلامی فقط به دنبال این نبود که به هر روشی آمریکا را محکوم کرد.

متن زیر نظر شخصی من است براساس گزارشات مستند جلسات شورای عالی دفاع آمریکا:

جنگ در غرب تمام شده و باید جنگ در شرق هم تمام شود. ژاپنی ها 4 سال جنگیده اند و با وجود اینکه میدانند در نهایت بازنده هستند تسلیم نمیشوند. آنها آغازگر جنگ بوده اند. آغازگر جنگ با کره، آغازگر جنگ با چین، آغازگر جنگ با مغولستان، آغازگر جنگ با شوروی و آغازگر جنگ با آمریکا. اگر به شیوه تدریجی ژاپن را تسخیر کنند حداقل 300 هزار سرباز آمریکایی تا تسخیر کامل ژاپن کشته خواهند شد و صدها هزار نظامی ژاپنی و همینطور صدها هزار غیر نظامی ژاپنی. حداقل یک میلیون نفر در صورت ادامه جنگ کشته میشدند. حال آمریکا چکار کرد؟ ابتدا میخواستند یک بمب اتم بسازند و بیاندازند تا ژاپن تسلیم شود اما اگر ژاپن فکر کند آمریکا فقط همین یک بمب اتم را دارد تسلیم نمیشود. پس ژاپن باید بفهمد آمریکا بمب های اتمی زیادی دارد. 3 بمب اتم ساخته شد. اولی در هیروشیما انداخته شد و 3 روز بعد دومی در ناکازاکی. 2 بمب اتم انداخته شد تا ژاپن فکر نکند آمریکا فقط یک بمب اتم دارد. آمریکا ژاپن را تهدید کرد و ژاپن تسلیم شد و از بمب اتمی سوم استفاده نشد.

کاری که آمریکا کرد صرفا توحش نبود. توحش در پاسخ توحش بود. وقتی حریف شما متوحش است و حرف حساب سرش نمیشود و نمیتوان انسان مآبانه او را آدم کرد مجبورید مثل خودش رفتار کنید. در مجموع بمباران های اتمی هیروشیما و ناکازاکی 200 هزار نفر کشته شدند که بسیار کمتر از رقم یک میلیونی تخمینی بود. در توحش ژاپنی ها همین بس که فقط در جنگ با چین حداقل 17 میلیون غیر نظامی چینی کشته شدند! فیلم هایش موجود است که ژاپنی ها چینی ها را زنده به گور میکنند. حتی خود صدا و سیما جمهوری اسلامی هم در اخبارش پیرزنانی چینی را نشان میداد که در زمان جنگ جهانی دوم ژاپنی ها آنها را برده جنسی کرده بودند و روزانه ده ها سرباز ژاپنی به آنها تجاوز میکردند!

برای درک بهتر پاسخ توحش در مقابل توحش مثالی دیگر میزنم. یکی از کارهای متوحشانه ژاپنی ها که برای ترساندن سربازهای آمریکایی از آن استفاده میکردند این بود که در جایی کمین میکردند و با شمشیر به آمریکایی ها حمله میکردند و آنها را تیکه پاره میکردند و البته خودشان هم کشته میشدند! مثل حملات کامیکازی ها. آمریکایی ها چیکار کردند؟! سربازان را مجهز به آتش افکن کردند تا در مقابل این حملات واکنش سریع نشان دهند و سربازان ژاپنی را کباب کنند! در جنگ ویتنام هم که تحت تاثیر سیاست های تمامیت خواهانه روس ها شروع شد وقتی ویت کونگ ها در جنگل ها کمین میکردند و سربازان آمریکایی را تیکه پاره میکردند آمریکا در پاسخ با ناپالم جنگل ها را آتش میزد تا ویت کونگ ها کباب شوند! به این میگویند پاسخ توحش با توحش.

سلام
خودتون دارید میگید تو یه فروم آمریکایی.از آمریکایی جماعت چه انتظاری دارید.
این اخبار چرت و دروغ آمریکایی ها ایرانی های خودمون رو داره از راه به در میکنه.دروغاشون رو حقیقی نشون میدن.از آمریکاییها که یه عمره دروغ به خوردشون دادن چه انتظاری میره؟
مثل اینه دو نفر دارن میجنگن برای پایان جنگشون برن یه فرد بیگناه سومی رو بکشن.احمقانه است خیلی احمقانه

samansami;662648 نوشت:
سلام

سلام
خب به این آمریکایی ها با این منطق بگید شاید ایران هم یه روزی نیاز پیدا کنه برای کشته شدن این همه آدم بی گناه تو منطقه از بمب اتم استفاده کنه و با کشتن تعداد آدم محدودتر جون آدمای بیشتری رو نجات بده!!!!!بگید پس آمریکا غلط میکنه میگه ایران نباید بمب اتم داشته باشه
از جماعتی که قیام امام حسین رو درک نکردن و نمیدونن هدف چیه و ملاکهاشون فقط کمیتیه اصلا بعید نیست خونریزی های وحشیانه خودشون رو در معیار تعداد آدم های کشته شده و ... توجیه کنند.
این استدلال هاشون چیزی جز سطحی نگری و بی عقلیشون رو اثبات نمیکنه

samansami;662648 نوشت:
سلام

مشکل اینجاست که اساس جنگ، پوچ و زیاده طلبی رییسان بی کفایت و جاه طلب بوده. غربیها ابتدا علت و هدف جنگ جهانی رو توضیح بدن تا بعد ببینیم میشه مثل اب نبات خوردن ادم کشت؟ البته طرفداران سیاست های کثیف همون بهتر که همدیگرو نابود کنن ولی ادم دلش واسه اون سربازا و مردم بی گناه میسوزه که بخاطر حماقت سردمدارانشون کشته و بی خانمان شدن. الان که عرب های خلیج فارس هوس به راه انداختن جنگ رو در سر دارن هم عین همون بی کفایت های احمق در جنگ جهانی هستن و چه خوب رهبر جوابشون رو دادن.

درسته دولت ژاپن قصد تسليم شدن نداشت، اما آمريكا مي تونست با روش هاي ديگه هم جنگ رو تموم كنه
ژاپن از ارتش 6 ميليوني هيتلر كه قوي تر نبود!
يه جورايي چشم تو هم چشمي آمريكا با شوروي هم بود كه ترومن دستور حمله ي اتمي رو ميده

در اینکه ژاپن داشت به بمب اتم دست پیدا میکرد شکی نیست
و در اینکه هر ملتی برای بقای خودش بقیه رو قربانی میکنه هم شکی نیست
پس ژاپنیها قربانی شدند
بیاد داشته باشید :تاریخ را طرف پیروز مینویسد....

سید محمد جواد;679329 نوشت:

پس ژاپنیها قربانی شدند
.

يعني آمريكا براي بقاي خودش كار خوبي كرد حمله ي اتمي انجام داد و ژاپني ها قرباني شدن؟

96xy;679332 نوشت:
يعني آمريكا براي بقاي خودش كار خوبي كرد حمله ي اتمي انجام داد و ژاپني ها قرباني شدن؟

بحث خوبی و یا بدی اون رو ندارم
ما میدونیم فلان کشور یقینا تا 3روز دیگه مارو با خاک یکسان میکنه ! و حرف شنو هم نیست ! خب ما پیش دستی میکنیم
جریان جنگ جهانی دوم هم همین بوده

در اینکه ژاپن داشت به بمب اتم دست پیدا میکرد شکی نیست

بسم الله ... الرحمن الرحیم
سلام علیکم برادر،
تا جایی که حقیر می‌دانم آن زمان ژاپن اصلاً دنبال سلاح هسته‌ای هم نبوده است، تلاشی که در آمریکا به راه افتاد تا به بمب برسند برای مبارزه با خطر هسته‌ای شدن آلمان بود ... تا چند سال بعد از جنگ هم فقط خود آمریکا هسته‌ای بود تا بعد شوروی هم هسته‌ای شد و شاید بعد از ۲۰ سال (مطمئن نیستم) باقی کشورها هم شروع کردند به هسته‌ای شدن، شوروی هم مطمئن نیستم ولی در ذهنم اینطور هست که به کمک جاسوسی از آمریکا به آن دست یافتند ... خلاصه اینکه حقیر شک دارم اگر سندی دارید بفرمایید ممنون می‌شوم :Gol:

جنگ جوانمردانه یک سری قوانین دارد و برخی از این قوانین در جامعه‌ی مشرکین صدر اسلام هم پذیرفته شده بوده است و برخی از این قوانین توسط جامعه‌ی سکولار و بی‌خدای امروزی هم پذیرفته شده است و در پروتکل‌ها چنین مسائلی وارد شده است که مثلاً استفاده از برخی سلاح‌ها خلاف قانون بین‌الملل است ... این یعنی همه قبول دارند برخی کارها وحشی‌گری است و جنگ یا غیرجنگ نمی‌شناسد ... بحث جنایات جنگی هم از همین جهت مطرح است ... بحث نسل‌کشی هم بحث دیگری است ... کار آمریکا هم وحشی‌گری آشکار بوده است و در ابعاد بسیار وسیعی آثار این وحشی‌گری رخ داد ... تا چندین سال بعد کودکان آلوده به رادیواکتیو به دنیا می‌آمدند با انواع بیماری‌ها ... این وحشی‌گری چه بسا از برخی جهات با وحشی‌گری‌های بزرگ تاریخ برابری کند اگر بزرگتر از آنها نباشد (مطمئن نیستم) ... آنها اگر از خودشان دفاع می‌کنند بر اساس یک حمافت افزوده است، اینکه می‌گویند هدف وسیله را توجیه می‌کند ... و البته آمریکایی‌ها سالهاست که نشان داده‌اند در وحشی‌گری و بعد وقاحت بی‌رقیب هستند ...
یا علی علیه‌السلام

سید محمد جواد;679339 نوشت:
ما میدونیم فلان کشور یقینا تا 3روز دیگه مارو با خاک یکسان میکنه ! و حرف شنو هم نیست ! خب ما پیش دستی میکنیم

در آن زمان جنگ در جبهه‌ی اروپا تمام شده بود و شاید تنها کشور باقی‌مانده از متحدین فقط همان ژاپن بود، یعنی تقریباً تمام دنیا در مقابل ژاپن ... واقعاً وضعیت آمریکا و متحدین آنها اینطور بود که شما توصیف می‌کنید؟ ژاپن می‌خواسته همه جا را با خاک یکسان کند؟ اصلاً اگر می‌خواست می‌توانست؟ ... البته آمریکا اخیراً هم وقتی می‌خواست به عراق حمله کند می‌گفت صدام خیلی سلاح خطرناک دارد و برای امنیت جهان باید با او مبارزه کرد ... با ایران هم به همین دلیل دارند دشمنی می‌کنند ... ولی هر چه آمریکا گفت را باید ما باور کنیم؟ ... آنها در دروغگویی از هر وقیحی وقیح‌تر هستند ... در چشم شما نگاه می‌کنند و دستشان را تکان می‌دهند و می‌گویند همانطور که بر همگان واضح و مبرهن است ما در همه‌ی زمینه‌ها حق داریم و دشمنان ما تروریست هستند که ما حق خود بلکه بالاتر از آن وظیفه‌ی خود می‌دانیم برای امنیت جهان با آنها مبارزه کنیم و همه می‌دانند که ما این کار را برای امنیت جهان می‌کنیم و همه باید قدردان ما باشند و به نقش کلانتر بودن ما احترام بگذارند ... احترام بگذارید ... احترام بگذارید ...
اصلاً معنایی دارد که روی این دروغها با هم اختلاف داشته باشیم؟
چه نکته‌ی مبهمی در وحشی‌گری آمریکایی‌هاست که ما را به تفکر در دلایل آنها وا می‌دارد؟ بله موافقم جنایت وقتی خیلی بزرگ باشد انسان باورش نمی‌شود ... ترجیح می‌دهد برای دفاع از شرافت موجودی به اسم انسان بگوید اینطورها هم نبوده است و حتماً دلیل قابل قبولی داشته‌اند یا اشتباهی بوده و آن مردک هول شده و دستور به بمباران داده است ...
یا علی علیه‌السلام

باء;679833 نوشت:

سلام علیکم برادر،
تا جایی که حقیر می‌دانم آن زمان ژاپن اصلاً دنبال سلاح هسته‌ای هم نبوده است، تلاشی که در آمریکا به راه افتاد تا به بمب برسند برای مبارزه با خطر هسته‌ای شدن آلمان بود ... تا چند سال بعد از جنگ هم فقط خود آمریکا هسته‌ای بود تا بعد شوروی هم هسته‌ای شد و شاید بعد از ۲۰ سال (مطمئن نیستم) باقی کشورها هم شروع کردند به هسته‌ای شدن، شوروی هم مطمئن نیستم ولی در ذهنم اینطور هست که به کمک جاسوسی از آمریکا به آن دست یافتند ... خلاصه اینکه حقیر شک دارم اگر سندی دارید بفرمایید ممنون می‌شوم :Gol:

جنگ جوانمردانه یک سری قوانین دارد و برخی از این قوانین در جامعه‌ی مشرکین صدر اسلام هم پذیرفته شده بوده است و برخی از این قوانین توسط جامعه‌ی سکولار و بی‌خدای امروزی هم پذیرفته شده است و در پروتکل‌ها چنین مسائلی وارد شده است که مثلاً استفاده از برخی سلاح‌ها خلاف قانون بین‌الملل است ... این یعنی همه قبول دارند برخی کارها وحشی‌گری است و جنگ یا غیرجنگ نمی‌شناسد ... بحث جنایات جنگی هم از همین جهت مطرح است ... بحث نسل‌کشی هم بحث دیگری است ... کار آمریکا هم وحشی‌گری آشکار بوده است و در ابعاد بسیار وسیعی آثار این وحشی‌گری رخ داد ... تا چندین سال بعد کودکان آلوده به رادیواکتیو به دنیا می‌آمدند با انواع بیماری‌ها ... این وحشی‌گری چه بسا از برخی جهات با وحشی‌گری‌های بزرگ تاریخ برابری کند اگر بزرگتر از آنها نباشد (مطمئن نیستم) ... آنها اگر از خودشان دفاع می‌کنند بر اساس یک حمافت افزوده است، اینکه می‌گویند هدف وسیله را توجیه می‌کند ... و البته آمریکایی‌ها سالهاست که نشان داده‌اند در وحشی‌گری و بعد وقاحت بی‌رقیب هستند ...
یا علی علیه‌السلام

باء;679841 نوشت:

در آن زمان جنگ در جبهه‌ی اروپا تمام شده بود و شاید تنها کشور باقی‌مانده از متحدین فقط همان ژاپن بود، یعنی تقریباً تمام دنیا در مقابل ژاپن ... واقعاً وضعیت آمریکا و متحدین آنها اینطور بود که شما توصیف می‌کنید؟ ژاپن می‌خواسته همه جا را با خاک یکسان کند؟ اصلاً اگر می‌خواست می‌توانست؟ ... البته آمریکا اخیراً هم وقتی می‌خواست به عراق حمله کند می‌گفت صدام خیلی سلاح خطرناک دارد و برای امنیت جهان باید با او مبارزه کرد ... با ایران هم به همین دلیل دارند دشمنی می‌کنند ... ولی هر چه آمریکا گفت را باید ما باور کنیم؟ ... آنها در دروغگویی از هر وقیحی وقیح‌تر هستند ... در چشم شما نگاه می‌کنند و دستشان را تکان می‌دهند و می‌گویند همانطور که بر همگان واضح و مبرهن است ما در همه‌ی زمینه‌ها حق داریم و دشمنان ما تروریست هستند که ما حق خود بلکه بالاتر از آن وظیفه‌ی خود می‌دانیم برای امنیت جهان با آنها مبارزه کنیم و همه می‌دانند که ما این کار را برای امنیت جهان می‌کنیم و همه باید قدردان ما باشند و به نقش کلانتر بودن ما احترام بگذارند ... احترام بگذارید ... احترام بگذارید ...
اصلاً معنایی دارد که روی این دروغها با هم اختلاف داشته باشیم؟
چه نکته‌ی مبهمی در وحشی‌گری آمریکایی‌هاست که ما را به تفکر در دلایل آنها وا می‌دارد؟ بله موافقم جنایت وقتی خیلی بزرگ باشد انسان باورش نمی‌شود ... ترجیح می‌دهد برای دفاع از شرافت موجودی به اسم انسان بگوید اینطورها هم نبوده است و حتماً دلیل قابل قبولی داشته‌اند یا اشتباهی بوده و آن مردک هول شده و دستور به بمباران داده است ...
یا علی علیه‌السلام

در این که امریکاییها وحشی هستند شک نکنید تاریخ 2صده ایه کشور نشان دهنده هست
بله اخر جنگ بود ...ژاپن تحقیقات هستی المان رو پیگیری کرد در دوسال اخر جنگ همکاری خوبی داشتند اما دانشمندان هیتلر اول به امریکا بعد به روسه رفتند و امریکاییها زودتر تقریبا 4سال قبل روسیه به بمب اتم رسیدند
ژاپنیها هم در این راستا کار میکردن نقل است از 6تا3ماه که میتونستند به بمب برسند برای همین جنگ رو با توجه به باخت المان ادامه میدادند
در نظر داشته باشید هیروشیما دارای زیرساختهای اصلی علم نظامی ژاپن بود برای همین هدف قرار گرفت
بحث جوانمردی و یا خوبی و بدی و... رو من ندارم
فقط میگم دلایل استفاده در درجه اول خاتمه دادن به جنگ بود که انجام شد و بعد هم تست کردن سلاح
کلا اخلاق امریکایی اینه که تجهیزات جنگی رو باید در جنگ تست کنه !! ذاتشون اینجوریه

بحث کشتن انسانها هیچ وقت مورد قبول و پذیرش نیست
اینکه امریکا کار هولناک انجام داد و اون جنایت شکل گرفت اصلا قابل توجیح نیست
و اما از اون طرف هم جنایات بشمار ژاپنی ها در حمله به چین و کره و ..... توی تاریخ ثبت شده
و انگار چوب خدا صدا نداره ژاپنی ها در حمله به کشورهای ضعیف جنایت کردند و یک جنایتکار قوی تر همون کار را با اونه انجام داد

Pitbull;678315 نوشت:
جنگ در غرب تمام شده و باید جنگ در شرق هم تمام شود. ژاپنی ها 4 سال جنگیده اند و با وجود اینکه میدانند در نهایت بازنده هستند تسلیم نمیشوند. آنها آغازگر جنگ بوده اند. آغازگر جنگ با کره، آغازگر جنگ با چین، آغازگر جنگ با مغولستان، آغازگر جنگ با شوروی و آغازگر جنگ با آمریکا. اگر به شیوه تدریجی ژاپن را تسخیر کنند حداقل 300 هزار سرباز آمریکایی تا تسخیر کامل ژاپن کشته خواهند شد و صدها هزار نظامی ژاپنی و همینطور صدها هزار غیر نظامی ژاپنی. حداقل یک میلیون نفر در صورت ادامه جنگ کشته میشدند. حال آمریکا چکار کرد؟ ابتدا میخواستند یک بمب اتم بسازند و بیاندازند تا ژاپن تسلیم شود اما اگر ژاپن فکر کند آمریکا فقط همین یک بمب اتم را دارد تسلیم نمیشود. پس ژاپن باید بفهمد آمریکا بمب های اتمی زیادی دارد. 3 بمب اتم ساخته شد. اولی در هیروشیما انداخته شد و 3 روز بعد دومی در ناکازاکی. 2 بمب اتم انداخته شد تا ژاپن فکر نکند آمریکا فقط یک بمب اتم دارد. آمریکا ژاپن را تهدید کرد و ژاپن تسلیم شد و از بمب اتمی سوم استفاده نشد.

بزرگوار اولا که خود امریکا هم در کشتار شصت میلیونی جنگ جهانی دوم که نتیجه ی جنایات اتفاق افتاده در جنگ جهانی اول بود ، شریک بود.و یکی از پایه های اداره کننده ی جنگ همین امریکا بود.و اتفاقا کشوری بود که بیشترین سود رو هم از جنگ برد.دوما برای چنین ادعا هایی دلیل لازم است و سند.سوما بمب اتم سومی وجود نداشت که استفاده نشد!امریکایی ها فقط همون دو بمب رو داشتند!که حاصل پروژه منهتن بود.
بعد هم اون 60 میلیون نفر قبلی انسان نبودند که امریکا به قول شما برای نجات جان یک میلیون نفر که میگید بیشتر از 220.000 نفر غیر نظامی که حتی در جنگ شرکت نکرده بودند و ساکن شهرها بودند رو باید میکشت ، بیمارایی های وحشت ناکی رو برای نسلها بعد و برای کسانی که حتی زمان جنگ زنده نبودند باقی میگذاشت ، طبیعت رو به کلی ویران میکرد به طوری که امکان کشت و زرع نباشد و یا حتی امکان خوردن اب در این شهرها وجود نداشته باشد..؟؟؟ مطمئنا شما درک درستی از فاجعه ای که در ژاپن رخ داد ندارین که این حرف رو میزنین.
کمی مطالعه ی تاریخ در مورد هر دو جنگ جهانی به خوبی نشان میده تنها انگیزه قدرت طلبی قدرتهای استعماری برای به دست اوردن مستعمرات بیشتر در جهان بود نه دفاع از خودشون یا حفظ جان انسانها!
امریکا فقط هیتلری بود که جنگ رو برد!نه یک فرشته ی نجات!

به علاوه جنایات امریکا محدود به این مورد نیست که بخواهیم به شکلی ماست مالیش کنیم!امریکا مجبور بود در ویتنام از عامل نارنجی استفاده کنه و فجایعی رو به بار بیاره که بعد از گذشت بیش از 50 سال اثرش باقی بماند و در برخی شهرهای ویتنام اگر مادری بچه ی سالم به دنیا بیاره اون رو پنهان کنه؟ چند نمونه از این بچه ها رو ببینید : http://www.businessinsider.com/paula-bronsteins-photos-of-disabled-agent-orange-vietnamese-2014-7
مجبور بود در عراق و افغانستان از اورانیوم ضعیف شده که پسماند اورانیوم غنی سازی شده است و اگر با اون سلاح ساخته نشه جز هزینه ی نگهداری به عنوان زباله های ناشی از فرایند هسته ای هیچ سودی ندارد ، استفاده کنه و باعث سرطانهای وحشتناکی بشه که حتی نگاه کردن به اونها برای انسان غیر قابل تحمل است؟!به قدری وحشتناکه که نمیشه توی سایت عکسهاشو گذاشت.این عبارتو گوگل کنید : depleted uranium iraq babies pictures این لینک هم چند نمونه گذاشته : http://www.thewe.cc/weplanet/news/depleted_uranium_iraq_afghanistan_balkans.html و بدتر از اون امریکا حتی حاضر نیست مکانهایی رو که در انها از این سلاح ها استفاده کرده رو به دولت عراق اطلاع بده تا اونجا رو پاک سازی کنه (تازه اگر دولت بتونه از پس هزینه های پاکسازی اون بر بیاد!) حالا غرامت جنگی پیشکش!
میدونید چه شکنجه های وحشتناک و ازار های جنسیی که توسط امریکایی ها انجام شد از زندانهای عراق گزارش شده؟چیزهایی که فکر کردن بهش اعصاب ادم رو به هم میریزه! حتما بعضی از عکس هاشو که خود امریکایی ها منتشر کردن تحت عنوان Abu Ghraib torture and prisoner abuse دیدید .
این رو هم بخونید : http://www.humanrights-iran.ir/news-21605.aspx
اینها فقط گوشه هایی از جنایات امریکاست.که اثرش امروز مشخص است وگرنه تاریخ فاجعه بار تر از اینهاست.میدونید امریکایی ها در چند جنگ شرکت کردن؟ ببینید : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_the_United_States

أَرْبَعَةٌ فِی الذَّنْبِ شَرٌّ مِنَ الذَّنْبِ، الِاسْتِحْقَارُ، وَ الِافْتِخَارُ، وَ الِاسْتِبْشَارُ، وَ الْإِصْرَار.
بدتر از کسانی که اینجور جنایات بزرگ رو مرتکب شدند اونهایی هستند که با وقاحت و بی شرمی تمام سعی در توجیه اون دارند. وقتی کسی کار غلطی رو مرتکب میشه و حتی از انجام اون متاسف و پشیمان نیست به راحتی دوباره تکرارش میکنه!...

لاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ يَفْرَحُونَ بِمَا أَتَواْ وَّيُحِبُّونَ أَن يُحْمَدُواْ بِمَا لَمْ يَفْعَلُواْ فَلاَ تَحْسَبَنَّهُمْ بِمَفَازَةٍ مِّنَ الْعَذَابِ وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ
گمان مبر آنها كه از اعمال (زشت) خود خوشحال مي‏شوند و دوست دارند در برابر كار (نيكي) كه انجام نداده‏اند مورد ستايش قرار گيرند از عذاب (الهي) بركنارند، (بلكه) براي آنها عذاب دردناكي است.(ال عمران-188)

لاَ يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُواْ إِثْمًا وَلَهْمُ عَذَابٌ مُّهِينٌ
آنها كه كافر شدند، (و راه طغيان پيش گرفتند،) تصور نكنند اگر به آنان مهلت مي‏دهيم، به سودشان است! ما به آنان مهلت مي‏دهيم فقط براي اينكه بر گناهان خود بيفزايند؛ و براي آنها، عذاب خواركننده‏اي (آماده شده) است! (ال عمران- 178)

يُنَبَّأُ الْإِنسَانُ يَوْمَئِذٍ بِمَا قَدَّمَ وَأَخَّرَ ﴿۱۳﴾ بَلِ الْإِنسَانُ عَلَى نَفْسِهِ بَصِيرَةٌ ﴿۱۴﴾ وَلَوْ أَلْقَى مَعَاذِيرَهُ ﴿۱۵﴾
و در آن روز انسان را از تمام كارهائي كه از پيش يا پس فرستاده، آگاه مي‏كنند. (۱۳)بلكه انسان خودش از وضع خود آگاه است. (۱۴) هر چند (در ظاهر) براي خود عذرهائي بتراشد. (۱۵) - سوره قیامه
http://www.jonbeshnet.ir/news/47175

گناه‌کاری که استغفار نمی‌کند ، مصداق اصرارکننده بر گناه است:
عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع: فِی قَوْلِ اللَّهِ: «وَ مَنْ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا اللَّهُ وَ لَمْ یُصِرُّوا عَلى‏ ما فَعَلُوا وَ هُمْ یَعْلَمُونَ»(آل عمران/135)، قَالَ: الْإِصْرَارُ أَنْ یُذْنِبَ الْعَبْدُ وَ لَا یَسْتَغْفِرَ وَ لَا یُحَدِّثَ نَفْسَهُ بِالتَّوْبَةِ فَذَلِکَ الْإِصْرَارُ.
تفسیر عیاشی، ج1، ص198
شر اصرار بر گناه از خود گناه بدتر است:
قال النبی ص: أَرْبَعَةٌ فِی الذَّنْبِ شَرٌّ مِنَ الذَّنْبِ، الِاسْتِحْقَارُ، وَ الِافْتِخَارُ، وَ الِاسْتِبْشَارُ، وَ الْإِصْرَار.
مستدرک الوسائل، ج11، ص349
بزرگترین گناه، گناهی است که بر آن اصرار شود
:
قال علی ع: أَعْظَمُ الذُّنُوبِ عِنْدَ اللَّهِ، ذَنْبٌ أَصَرَّ عَلَیْهِ عَامِلُه‏.
غرر الحکم، ص201
http://bayanmanavi.ir/post/1827

[="Tahoma"][="Black"]تا جایی که من میدونم این فراماسونری ها که میشه اون و به دجال اخر و الزمان تشبیه کرد که اگر روایات و بخواید با اینا بررسی کنید نشونه هارو دارن

فکر کنم اینا میگن دو سوم جمعیت زمین باید نابود شن

یموقع با بمب اتم.
یموقع انفلونزای خوکی
مرغی
و....

(رجوع شود به سخنان استاد رائفی پور یا کتاب فراماسونری دجال اخرالزمان کتاب خانه اسکدین)[/]

تنهای وحشی;680117 نوشت:
تا جایی که من میدونم این فراماسونری ها که میشه اون و به دجال اخر و الزمان تشبیه کرد که اگر روایات و بخواید با اینا بررسی کنید نشونه هارو دارن

فکر کنم اینا میگن دو سوم جمعیت زمین باید نابود شن

یموقع با بمب اتم.
یموقع انفلونزای خوکی
مرغی
و....

بله ؟
تورو جون ما اینقدر اسمان ریسمان به هم وصل نکنید
مرغ همسایه میگه کد کد میگن ایناهاش بیگیرینش فراماسون کابالیست کلباسیسم و....

اصل جنگ جهانی دوم ربطی به اینها نداشته پروژه منهتن ربطی نداشته
به جان خودم مفسرین غیر از حضرت استاد عالی قدر دانشمند مفسر محقق رائفی پور هم هستند توهین به [=arial, sans-serif]ساهت مقدس ایشان نباشد کمی بیشتر دقت فرمایید
تو جنگ شیرنی شکلات نمیدن

از اولین درگیری هابیل و قابیل تااااا همین امروز امروز ونی که قوی هست ضعیف له میکنه بعدش هم داستان خودشو میگه ....
ژاپن فاتحه پرهاربر خوند با عملیاتهای انتحاری پدر ناوهای امریکایی درآورد امریکایی ها هم از خدا خواسته سلاح تازه ساخته شده رو تست کردن بعد هم گفتن چاره ای نداشتیم و....دلایل دیگر

1- بمب شیمیایی با یک بمب غیر شیمیایی چقدر فرق میکند ؟ این رو ما ایرانی ها میفهمیم چون قربانی اش هستیم .
در مقیاس بزرگ همین فرق بمب اتم با غیر ان است .

2- شما تا حالا با آدم های متکبر برخورد نداشتین ؟ این آمریکاییها تکبر در پوست و گوشت و استخوانشان است .
این حرف که اون امریکایی زده حرف اصلیش نبوده . حرف اصلی اون امریکایی اینه که ما قدرت داریم و هر کاری دوست داریم میکنیم . این خوی استکباری که اینها دارن از بچگی در ایشان دمیده میشود و باورشان آمده از دیگران برترند.

[="Tahoma"][="Black"]

سید محمد جواد;680137 نوشت:
بله ؟

به جان خودم مفسرین غیر از حضرت استاد عالی قدر دانشمند مفسر محقق رائفی پور هم هستند توهین به ساهت مقدس ایشان نباشد کمی بیشتر دقت فرمایید
تو جنگ شیرنی شکلات نمیدن

از اولین درگیری هابیل و قابیل تااااا همین امروز امروز ونی که قوی هست ضعیف له میکنه بعدش هم داستان خودشو میگه ....
ژاپن فاتحه پرهاربر خوند با عملیاتهای انتحاری پدر ناوهای امریکایی درآورد امریکایی ها هم از خدا خواسته سلاح تازه ساخته شده رو تست کردن بعد هم گفتن چاره ای نداشتیم و....دلایل دیگر

من حرف خودم و گفتم.

منتهی تاحالا فکر کردین چرا اینقدر ویروس میاد؟

تازه
یه بخر بتون بدم تاجایی که میدونم دارن رو یه ویروسی کار میکنن که فقط یه ژن خاص و بکشه.

مثلا فقط ایرانی بکشه. یا...

تنهای وحشی;680149 نوشت:

من حرف خودم و گفتم.

منتهی تاحالا فکر کردین چرا اینقدر ویروس میاد؟

تازه
یه بخر بتون بدم تاجایی که میدونم دارن رو یه ویروسی کار میکنن که فقط یه ژن خاص و بکشه.

مثلا فقط ایرانی بکشه. یا...

این بحث هم از حوصله این تاپیک خارج است اگر تاپیک مخصوصی داشت بنده خدمت شما میگم خیلی از این ویروسها از کجا میاد
راستی اون مثلا ژن کشی هم فوبیایی بیش نیست
موفق باشید

hoorshid;680107 نوشت:
بزرگوار اولا که خود امریکا هم در کشتار شصت میلیونی جنگ جهانی دوم که نتیجه ی جنایات اتفاق افتاده در جنگ جهانی اول بود ، شریک بود.و یکی از پایه های اداره کننده ی جنگ همین امریکا بود.و اتفاقا کشوری بود که بیشترین سود رو هم از جنگ برد.دوما برای چنین ادعا هایی دلیل لازم است و سند.سوما بمب اتم سومی وجود نداشت که استفاده نشد!امریکایی ها فقط همون دو بمب رو داشتند!که حاصل پروژه منهتن بود.

آمریکا از موضع دفاع وارد جنگ ژاپن شد و برای کمک به اروپا وارد جبهه غرب شد (البته نه فی سبیل الله بلکه آنها را وامدار خود کرد و تاکنون هم سر این ماجرا و تجهیز به موقع بریتانیا و فرانسه به سلاح اتمی برای جلوگیری از حمله شوروی به اروپای غربی اروپایی ها خود را مدیون آمریکا میدانند و بخاطر همین در راستای بسیاری از سیاست های آمریکا عمل میکنند)

کلا 3 بمب اتم ساخته شد که اولی تست شد و دومی و سومی را در هیروشیما و ناکازاکی انداختند که من به اشتباه خیال میکردم بمب اتم سوم را آمریکا نگه داشت که اینطور نیست.

hoorshid;680107 نوشت:
بعد هم اون 60 میلیون نفر قبلی انسان نبودند که امریکا به قول شما برای نجات جان یک میلیون نفر که میگید بیشتر از 220.000 نفر غیر نظامی که حتی در جنگ شرکت نکرده بودند و ساکن شهرها بودند رو باید میکشت ، بیمارایی های وحشت ناکی رو برای نسلها بعد و برای کسانی که حتی زمان جنگ زنده نبودند باقی میگذاشت ، طبیعت رو به کلی ویران میکرد به طوری که امکان کشت و زرع نباشد و یا حتی امکان خوردن اب در این شهرها وجود نداشته باشد..؟؟؟ مطمئنا شما درک درستی از فاجعه ای که در ژاپن رخ داد ندارین که این حرف رو میزنین.
کمی مطالعه ی تاریخ در مورد هر دو جنگ جهانی به خوبی نشان میده تنها انگیزه قدرت طلبی قدرتهای استعماری برای به دست اوردن مستعمرات بیشتر در جهان بود نه دفاع از خودشون یا حفظ جان انسانها!
امریکا فقط هیتلری بود که جنگ رو برد!نه یک فرشته ی نجات!

بله آمریکا فرشته نجات نبود منافع خاص خودش را داشت جنایت جنگی هم مرتکب شد (بمباران شهر درسدن آلمان) ولی اگه آمریکا نبود هیتلر با نسل کشی دنیا را جهنم میکرد.

hoorshid;680107 نوشت:
به علاوه جنایات امریکا محدود به این مورد نیست که بخواهیم به شکلی ماست مالیش کنیم!امریکا مجبور بود در ویتنام از عامل نارنجی استفاده کنه و فجایعی رو به بار بیاره که بعد از گذشت بیش از 50 سال اثرش باقی بماند و در برخی شهرهای ویتنام اگر مادری بچه ی سالم به دنیا بیاره اون رو پنهان کنه؟ چند نمونه از این بچه ها رو ببینید : http://www.businessinsider.com/paula...tnamese-2014-7
مجبور بود در عراق و افغانستان از اورانیوم ضعیف شده که پسماند اورانیوم غنی سازی شده است و اگر با اون سلاح ساخته نشه جز هزینه ی نگهداری به عنوان زباله های ناشی از فرایند هسته ای هیچ سودی ندارد ، استفاده کنه و باعث سرطانهای وحشتناکی بشه که حتی نگاه کردن به اونها برای انسان غیر قابل تحمل است؟!به قدری وحشتناکه که نمیشه توی سایت عکسهاشو گذاشت.این عبارتو گوگل کنید : depleted uranium iraq babies pictures این لینک هم چند نمونه گذاشته : http://www.thewe.cc/weplanet/news/de...n_balkans.html و بدتر از اون امریکا حتی حاضر نیست مکانهایی رو که در انها از این سلاح ها استفاده کرده رو به دولت عراق اطلاع بده تا اونجا رو پاک سازی کنه (تازه اگر دولت بتونه از پس هزینه های پاکسازی اون بر بیاد!) حالا غرامت جنگی پیشکش!
میدونید چه شکنجه های وحشتناک و ازار های جنسیی که توسط امریکایی ها انجام شد از زندانهای عراق گزارش شده؟چیزهایی که فکر کردن بهش اعصاب ادم رو به هم میریزه! حتما بعضی از عکس هاشو که خود امریکایی ها منتشر کردن تحت عنوان Abu Ghraib torture and prisoner abuse دیدید .
این رو هم بخونید : http://www.humanrights-iran.ir/news-21605.aspx
اینها فقط گوشه هایی از جنایات امریکاست.که اثرش امروز مشخص است وگرنه تاریخ فاجعه بار تر از اینهاست.میدونید امریکایی ها در چند جنگ شرکت کردن؟ ببینید : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._United_States

اینها همه جنایت جنگی هستند ولی در دنیای امروز که آمریکا ضعیف تر از 25 سال گذشته اش است و روسیه و چین قویتر از آن زمان وقتی آمریکا به نفع جنایتکاران سعودی قطعنامه میدهد و مخالف قطعنامه (روسیه) بخاطر ترس از آمریکا قطعنامه را وتو نمیکند و چین حتی رای مثبت میدهد چه انتظاری از دادگاه لاهه دارید؟!

سید محمد جواد;680161 نوشت:

راستی اون مثلا ژن کشی هم فوبیایی بیش نیست

نمیشه اینقدر ساده گفت فوبیاست
کلی مقاله زدن واسش
خود پرس تی وی ایران هم این خبرو پخش کرد
https://sites.google.com/site/bioterrorbible/BIO-WEAPONS/RACE-SPECIFIC-BIO-WEAPONS
مقاله خوبیه با سند و مدرکه

سید محمد جواد;679983 نوشت:
ژاپن تحقیقات هستی المان رو پیگیری کرد در دوسال اخر جنگ همکاری خوبی داشتند ...
ژاپنیها هم در این راستا کار میکردن نقل است از 6تا3ماه که میتونستند به بمب برسند برای همین جنگ رو با توجه به باخت المان ادامه میدادند

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله
اگر ممکن است مدرکی اگر دارید بفرمایید، حقیر کمی گشتم چیزی نیافتم ...
ولی این دو لینک (لینک ۱ و لینک ۲) را نگاه کنید، در آنها نقل قول‌هایی از خود آمریکایی‌ها آمده است که خودشان می‌گفتند بدون بمب هم ژاپن زیاد دوام نمی‌آورد، برخی معتقدند که این نشان دادن ضرب شست به شوروی بوده است و اولین اقدام برای جنگ سرد، برخی معتقدند به طور کلی این کار برای آن بوده است که در شرایط بعد از جنگ آمریکا خود را به عنوان ابرقدرت اصلی نشان دهد و نقش تعیین کننده داشته باشد (خودمانی‌اش اینطور می‌شود که آمریکا با این کار به رقبا و متحدانش گفته باشد که ببینید من چقدر دیوانه هستم، هر کاری ازم ممکن است بر بیاد،‌ پس با دم شیر بازی نکنید و به من خدمت کنید، نگذارید خیلی عصبانی بشوم که اگر شدم دیگر هر چه دیدید از چشم خودتان دیدید)، برخی معتقدند آمریکا اگر همان موقع هم به دنبال تغییر در ساختار سیاسی ژاپن نبود جنگ زودتر از اینها تمام شده بود و ...
سید محمد جواد;679983 نوشت:
فقط میگم دلایل استفاده در درجه اول خاتمه دادن به جنگ بود که انجام شد و بعد هم تست کردن سلاح

شاید خاتمه دادن به جنگ اولویت چندمشان بوده است ولی اولویت‌های بالاتری هم بود، یکی تست بمب و بالاتر از آن نشان دادن ضرب شست به شوروی و سایر دولت‌ها برای تثبیت جایگاه خود به عنوان قدرت اول جهان بعد از جنگ ...
خدا لعنتشان کند ... واقعاً که نفهم بودند و البته الآن هم هستند
یا علی علیه‌السلام

بله ؟

به جان خودم مفسرین غیر از حضرت استاد عالی قدر دانشمند مفسر محقق رائفی پور هم هستند توهین به [=arial]ساهت مقدس ایشان نباشد کمی بیشتر دقت فرمایید
تو جنگ شیرنی شکلات نمیدن

[=arial] بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
یک نظریه این است که اینها همه ماسون بودند و این وسط هیتلر خواست خودش را بر همه مسلط کند، این را بر این اساس می‌گویند که علامت نازی‌ها را به عنوان یکی از علامت‌های ماسونی شناسایی کرده‌اند، بر اساس این ادعا دیگر دعوای هیتلر با یهودیان هم یک دعوای نژادی صرف و مشابه آن نیست ... البته این بحث‌ها خیلی جای ابهام دارد، قابل پیگیری و بررسی هستند و نمی‌شود به این راحتی‌ها ردشان کرد و به آنها خندید و آنرا با مرغ همسایه مقایسه کرد، ولی خوب زیاد هم نمی‌شود با قاطعیت در این زمینه‌ها اظهار نظر کرد ...
[=arial]از اولین درگیری هابیل و قابیل تااااا همین امروز امروز ونی که قوی هست ضعیف له میکنه بعدش هم داستان خودشو میگه ....

در مورد پرل‌هاربر هم ابهاماتی وجود دارد و برخی معتقدند که این کار توسط خود دولت آمریکا انجام گرفته است و خودزنی کرده است و آن را به گردن ژاپن انداخته‌ است تا افکار عمومی آمریکا به دولتشان اجازه‌ی ورود به جنگ جهانی را بدهند ... برخی هم این نظریه را رد می‌کنند ... ولی هر دو طرف برای ادعای خود دلایلی دارند و از این نظر نمی‌شود راحت گفت این درست است و آن غلط ... آمریکا از این کارها بلد است بکند، بعید نیست قضیه‌ی ۱۱ سپتامبر هم زیر سر خودشان بوده باشد و آن را بهانه برای حمله به خاور میانه نکرده باشند، در واقع مستنداتی وجود دارند که این نظریه را تأیید کنند، این برای آن است که آنها ظاهراً به افکار عمومی خود بها می‌دهند، ولی در واقع برای این است که با فریبکاری بهتر می‌توانند اهداف خود را پیش ببرند ... وقتی می‌شود افکار عمومی که مالیات‌ها را فراهم می‌کنند و چرخ کشور را می‌گردانند راضی باشد چرا بیخودی دشمن‌تراشی کنیم؟ ... اینها حقیقتاً شیطان بزرگ هستند ... اینکه پرل‌هاربر کار خودشان باشد یک نظریه است ولی خیلی هم دور از ذهن نیست ... اینکه نیتشان از بمباران اتمی خیر بوده باشد با شناختی که از آمریکا داریم مضحک است ... اینها هیولاهایی درّنده هستند در ظاهر انسان ... این توضیحات برای دفاع از ژاپن نیست ... هر دو وحشی بوده‌اند و وحشیانه عمل کرده‌اند ... ولی اینجا داریم جنایات یک طرف را بررسی می‌کنیم ... جنایات دیگر هم برای خودش پرونده‌ی باز دیگری دارد که برخی از دوستان به آن هم اشاراتی کردند ... اینکه آمریکا چنان جنایتی را مرتکب شد توجیهش جنایات ژاپنی‌ها در حق چینی‌ها نیست ... هر دو جنایت کردند ... اگر کسی قاتل کس دیگری باشد یا بخواهد کسی را بکشد درست نیست برای انتقام یا برای جلوگیری از این کار او بروند و بچه‌ی نوزادش را با نارنجک منفجر کنند! ولی آمریکایی‌ها یک همچین کاری را در ابعاد وسیع انجام دادند ...
یا علی علیه‌السلام

باء;680327 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله
اگر ممکن است مدرکی اگر دارید بفرمایید، حقیر کمی گشتم چیزی نیافتم ...
ولی این دو لینک (لینک ۱ و لینک ۲) را نگاه کنید، در آنها نقل قول‌هایی از خود آمریکایی‌ها آمده است که خودشان می‌گفتند بدون بمب هم ژاپن زیاد دوام نمی‌آورد، برخی معتقدند که این نشان دادن ضرب شست به شوروی بوده است و اولین اقدام برای جنگ سرد، برخی معتقدند به طور کلی این کار برای آن بوده است که در شرایط بعد از جنگ آمریکا خود را به عنوان ابرقدرت اصلی نشان دهد و نقش تعیین کننده داشته باشد (خودمانی‌اش اینطور می‌شود که آمریکا با این کار به رقبا و متحدانش گفته باشد که ببینید من چقدر دیوانه هستم، هر کاری ازم ممکن است بر بیاد،‌ پس با دم شیر بازی نکنید و به من خدمت کنید، نگذارید خیلی عصبانی بشوم که اگر شدم دیگر هر چه دیدید از چشم خودتان دیدید)، برخی معتقدند آمریکا اگر همان موقع هم به دنبال تغییر در ساختار سیاسی ژاپن نبود جنگ زودتر از اینها تمام شده بود و ...

شاید خاتمه دادن به جنگ اولویت چندمشان بوده است ولی اولویت‌های بالاتری هم بود، یکی تست بمب و بالاتر از آن نشان دادن ضرب شست به شوروی و سایر دولت‌ها برای تثبیت جایگاه خود به عنوان قدرت اول جهان بعد از جنگ ...
خدا لعنتشان کند ... واقعاً که نفهم بودند و البته الآن هم هستند
یا علی علیه‌السلام

منابع قابل اطمینانی نیستند در کل خیلی از اسناد ان دوره یا مفقود شده یا از بین رفته من در چند مستند دیدم سعی میکنم قسمتهاش رو جدا کنم اپلود کنم
من با کلیت حرف شما مشکلی ندارم دقیقا درسته
کشوری نو ظهور در راستی اثبات خودش مخصوصا به شوروی (که هیچ فرقی از نظر جنایت با امریکا نداره چه شوروی چه روسیه ) این عمل انجام داده
من حتی میگم اگر مدرکی هم دال بر داشتن فعالیت تحقیقلاتی ژاپن باشه خود امریکایی ها درست کردن برای ظاهر سازی !

باء;680348 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
یک نظریه این است که اینها همه ماسون بودند و این وسط هیتلر خواست خودش را بر همه مسلط کند، این را بر این اساس می‌گویند که علامت نازی‌ها را به عنوان یکی از علامت‌های ماسونی شناسایی کرده‌اند، بر اساس این ادعا دیگر دعوای هیتلر با یهودیان هم یک دعوای نژادی صرف و مشابه آن نیست ... البته این بحث‌ها خیلی جای ابهام دارد، قابل پیگیری و بررسی هستند و نمی‌شود به این راحتی‌ها ردشان کرد و به آنها خندید و آنرا با مرغ همسایه مقایسه کرد، ولی خوب زیاد هم نمی‌شود با قاطعیت در این زمینه‌ها اظهار نظر کرد ...

درود بر شما دوست عزیز
علامت نازیها مال فراماسونری نیست قربان خیلی قدمت بیشتری داره هزاران سال این نشان قدمت داره و به معنی خوبی برای شما و شانس و گاها در فرهنگ هند باستان مقدس است
در تمدن مصر نیز اگر اشتباه نکنم وجود داشته
هیتلر به علوم ماورایی علاقه خاصی داشته و این علامت را به عنوان یکی از قدیمی ترین علائم خوبی برگزیده است
تحقیقات هیتلر تماما مفقود شده ازمایشگاه علوم ماورایی کلا نابود شده فقط گزارشاتی دال بر اشاراتی از طرف گوبلز وجود دارد (منظورم مدرک حقیقی است و حدس و گمان)
در این شکی نیست که هیتلر فردی هنر دوست بوده این رو از رفتارش و تاکیدش بر راه اندازی موزه عظیم ملی نازی میشه فهمید کما اینکه خودش نقاشی مبتدی بوده
دعوای هیتلر صرفا بر اثر عقده دوران کودکی و ازارهایی که مادرش دیده صورت گرفته است ...

ولی اینکه بگیم هیتلر یه فراماسونر بوده و یا کابالیست اصلا
این شخص نفرت عجیبی از دین یهودها داشته

باء;680348 نوشت:
در مورد پرل‌هاربر هم ابهاماتی وجود دارد و برخی معتقدند که این کار توسط خود دولت آمریکا انجام گرفته است و خودزنی کرده است و آن را به گردن ژاپن انداخته‌ است تا افکار عمومی آمریکا به دولتشان اجازه‌ی ورود به جنگ جهانی را بدهند ... برخی هم این نظریه را رد می‌کنند ... ولی هر دو طرف برای ادعای خود دلایلی دارند و از این نظر نمی‌شود راحت گفت این درست است و آن غلط ... آمریکا از این کارها بلد است بکند، بعید نیست قضیه‌ی ۱۱ سپتامبر هم زیر سر خودشان بوده باشد و آن را بهانه برای حمله به خاور میانه نکرده باشند، در واقع مستنداتی وجود دارند که این نظریه را تأیید کنند

درود و سلام برشما
این مبحث خیلی خیلی عظیم هست خیلی کشدار است ....اصلا در حوصله این تاپیک نیست...اگر جای دیگر میشود بنده هم نکاتی دارم عنوان کنم