جمع بندی آداب استفاده از انگشتر شرف الشمس

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آداب استفاده از انگشتر شرف الشمس

من دیروز یه انگشتر دادم روش شرف شمس حک کردن۰حالا نمیدونم چجوری باید استفاده کنم?هر کسی یه راهی میگه۰یکی میگه فقط دو رکعت نماز۰یکی میگه بزار تو گلاب و بزار پشت بام و۰۰۰
قواعد اصلیش چیه?لطفا اگه میدونین بگین خیلی مهمه

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

bingo55521;661803 نوشت:
من دیروز یه انگشتر دادم روش شرف شمس حک کردن۰حالا نمیدونم چجوری باید استفاده کنم?هر کسی یه راهی میگه۰یکی میگه فقط دو رکعت نماز۰یکی میگه بزار تو گلاب و بزار پشت بام و۰۰۰
قواعد اصلیش چیه?لطفا اگه میدونین بگین خیلی مهمه

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
همین که شما این انگشتر را که عقیق هم هست در دست داشته باشید کافی است و آثار خاص خود از جمله دفع فقر و بيماري ها و حفظ از گزند جانوران و ايمني از بلايا و كسب عزت و بزرگي وزياد شدن ثواب و فضيلت نماز را دارد و نیاز به آداب خاص دیگری نیست.
موفق باشید.

اصلا امسال چ تاریخی بود؟/

من شنیدم هرسال فرق داره..پارسال 19 فروردین بود...امسال نفهمیدم....

سلام
بله هر سال 19 فروردین هست

حتما تا بحال انگشتر شرف شمس دیده اید. میخواهم مطالبی را در این زمینه مطرح کنم.اصولا انگشتر شرف شمس غلط مصطلح است زیرا فقط نقش آن مهم است. چون باید بر سطح زردرنگ نقش گردد از عقیق زرد استفاده میشود و اگر طبیعت ها را که قبلا توضیح دادم در نظر بگیریم میتوان آن را روی کاغذ زرد یا پارچه زرد هم نقش کرد.
فلسفه آن جای بحث بسیار دارد اما تا جایی که من میدانم شامل ۵ اسم اعظم خداوند است. که به شکل های مختلفی دیده شده اند. و حتی گاهی ۵ نام خداوند را بجای اشکال قرار میدهند که در ادامه خواهم نوشت.
مسئله چنین است که چون در سال فقط یکبار شرایط مهیا میشود تا موکلین خورشید به زمین بیایند لذا امکان انجام این عمل در سال فقط یکبار است. آنهم فقط در شرف خورشید که خورشید در آن زمان نسبت به سایر کواکب روی زمین قدرت بیشتری دارد.
نکته اینجاست که این عمل یکبار مصرف نیز هست یعنی در واقع با کاهش اثر خورشید کمرنگ میشود.
اما چون در مدت زمانی که کارایی دارد پرقدرت است به زحمتش می ارزد.
زمان انجام عمل:
روز ۱۹ فروردین ماه روز انجام عمل است اما ساعات مختلفی برای آن ذکر شده که دو تای آنها اقوی است و ارائه میگردد.
۱-ازطلوع خورشید به مدت دو ساعت که ۱۹ فروردین در هر روزی باشد
۲-برای روز شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۵ ساعت ۱۱ تا ۱۲ صبح نیز ساعت شمس است لذا انجام آن درین ساعت نیز میسر است.
نقش شرف شمس شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آنها را کلمات مبارکه الله جمیل رحمن مومن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد.
نقش های مختلفی برای این عمل دیده شده که معروفترین آنها آخرین نقش است.

نکاتی که در هنگام نوشتن باید رعایت شود:
۱-هیچ خطی دوبار کشیده نشود
۲-سوراخ های ستاره و میم و ها و واو بسته نشود
۳-خطوط ابتدا و انتهای ستاره یگدیگر را قطع نکنند
۴-اندازه الف ها یکسان باشد
۵-واو آخر روی تمام نقش کشیده شود
۶-اگر روی کاغذ نوشته میشوند با گلاب و زعفران نوشته شوند
جدول ۴*۴ شرف شمس نیز بدین شکل است که خواص یکسانی با نقش دارد.

دو نکته مهم دیگر درباره شرف شمس
۱- اگر از نگین استفاده میکنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.
۲- اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید

پرسش:
من دیروز یک انگشتر دادم روی آن شرف شمس حک کردند. حالا نمیدانم چگونه باید استفاده کنم? قواعد اصلیش چیست؟

پاسخ:

همین که شما این انگشتر را که عقیق هم هست در دست داشته باشید کافی است و آثار خاص خود از جمله دفع فقر و بيماری ها و حفظ از گزند جانوران و ايمنی از بلايا و كسب عزت و بزرگی و زياد شدن ثواب و فضيلت نماز را دارد و نیاز به آداب خاص دیگری نیست.

موضوع قفل شده است