جمع بندی ای غیرتی‌ها! کجایید؟

تب‌های اولیه

101 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ای غیرتی‌ها! کجایید؟

[="Arial"]سلام دوستان
چند روز پیش بود که خبر تلخی مبنی بر تجاوز و آزار و اذیت دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده توسط پلیس ملعون عربستان سعودی منتشر شد، حتی باورش سخت بود. ابتدا خبر رسمی نشده بود ولی رفته رفته معلوم شد خبر واقعیت داشته:Ghamgin:
از اون روز تا حالا حالم خیلی بده، همش تو فکر اون دو تا نوجوانم که الآن چه حالی دارند؟؟؟
به امیرالمؤمنین خبر دادند خلخال از پای زن یهودیه در آورده اند، حضرت فرمودند اگر کسی جان بدهد جا دارد اگر خبر این جنایت به آن حضرت میرسید، چه می‌فرمودند؟!
بیشتر از این زورم میاد که قرار نیست با اون دو نفر متجاوز برخوردی بشه! مگه با اون دیپلمات مست و قاتل که دو شهروند ما را زیر گرفت چه برخوردی کردند که حالا دلمون خوش باشه که با اونا برخورد میشه؟
به قول آیت الله مکارم به مسوولان خودمان عرض می کنیم که از این مساله ساده نگذرند و بنشینند فکر کنند تا کی باید عمره مستحب را برویم. نباید تن به هر اهانتی بدهیم تا بخواهیم مستحبی را به جای آوریم.
خوشحال میشم اگه دوستان نظر خودشون رو اعلام کنند.
[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد محراب

[B] قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

[/B]

الا لعنة الله علی القوم الظالمین....

الان که فکرشو میکنم بیشتر عصبانی میشم. ایران باید بعد از این اتفاق همه ی پرواز ها رو لغو میکرد ولی عربستان به خاطر اینکه استاندارد اتحادیه اروپا نداشته اجازه فرود نداده! خب آدم بره اینو به کی بگه؟
به جای اینکه دیگه نرن برداشتن هواپیما رو عوض کردن. واقعاً ناراحت کننده است و نشون دهنده ی عدم قاطعیت ایران برای مقابله با این اهانت هست.

تازه خیلی خبرهای دیگه هم هست که علنی نمیشه و جلوی اون هم گرفته نمیشه. متاسفانه مشابه این اتفاق ها توی تور کشورهای عربی دیگه و ترکیه هم میفته ولی نه مردم کاری میکنن و نه مسئولین!
نگید حرف سیاسی زدما! من سیاسی نیستم.

زینب خاتون;661475 نوشت:
خیلی خبرهای دیگه هم هست که علنی نمیشه و جلوی اون هم گرفته نمیشه. متاسفانه مشابه این اتفاق ها توی تور کشورهای عربی دیگه و ترکیه هم میفته ولی نه مردم کاری میکنن و نه مسئولین!

ان‌شاء‌الله که مسئولین هر چه زودتر به وعده‌هاشون عمل کنند و اون عزتی که می‌گفتند رو به پاسپورت ایرانی برگردونند...

دیگر به خبرهای داغ از حرامیان سعودی عادت کرده ایم!

خودزنی اقتصادی برای نصف کردن قیمت نفت و شکستن کمر اقتصاد ایران!

تجهیز مالی و نظامی گروه های تروریستی داعش و طالبان و القاعده و بوکوحرام و روانه کردن آنان برای قتل و کشتار و شکنجه مسلمانان!

حمله نظامی به بحرین و کشتار و شکنجه مردم بی دفاع و مظلوم این کشور شیعه نشین

تجاوز آشکار نظامی به مردم بی دفاع یمن و کشتار بی رحمانه زنان و کودکان و مردم غیر نظامی

و حالا، تجاوز جنسی شرطه های عربستانی به نوجوانان عمره‌گذار ایرانی!

من نمی دانم درباره این عمل شنیع چه بگویم و چه بنویسم! نمی دانم دولت ایران باید چه اقدام قاطعانه و محکمی در برابر این عمل شنیع و هتک حرمت آشکار ایرانیان و شیعیان انجام دهد! نمی دانم مردم عزیز ایران که شرافت و انسانیت را از پدرانشان به ارث برده اند باید چه واکنش مناسبی نسبت به این عمل حیوانی و کثیف داشته باشند! نمی دانم حال و روز روحی آن دو نوجوان عزیز که با هزار و یک آرزو در کنار کعبه شریف با خدای خود راز و نیاز کرده اند و با چنین رفتار کثیفی مواجه شده اند چگونه است؟! نمی دانم خانواده های این دو عزیز و پدران و مادرانشان چه عذاب روحی ای می کشند؟! نمی دانم...

اما می دانم که عمره، عملی مستحب است؛ و حالا وقت آن است که از خود بپرسیم انجام این عمل مستحب به چه قیمتی؟! به قیمت هتک مهمان و شکستن حرمت او؟! به قیمت زیر پا گذاشتن شرافت و انسانیت زائران خانه خدا؟!

شناسنامه مردمان عزتمند این سرزمین با شرافت انسانی مهر و موم شده و هرگز چنین اهانتی را بر نمی تابد!

حرامیان سعودی که ادعا می کنند فقط قرآن را قبول دارند، آیا آیات سوره هود و ضجه های لوط نبی از قصد هتک حرمت مهمانانش را نخوانده اند که می فرماید:

وَ جاءَهُ قَوْمُهُ يُهْرَعُونَ إِلَيْهِ وَ مِنْ قَبْلُ كانُوا يَعْمَلُونَ السَّيِّئاتِ قالَ يا قَوْمِ هؤُلاءِ بَناتي‏ هُنَّ أَطْهَرُ لَكُمْ فَاتَّقُوا اللَّهَ وَ لا تُخْزُونِ في‏ ضَيْفي‏ أَ لَيْسَ مِنْكُمْ رَجُلٌ رَشيدٌ ...
قالَ لَوْ أَنَّ لي‏ بِكُمْ قُوَّةً أَوْ آوي إِلى‏ رُكْنٍ شَديدٍ (لوط/78و80)
و قوم او شتابان به سويش آمدند، و پيش از آن كارهاى زشت مى‏ كردند. [لوط] گفت: «اى قوم من، اينان دختران منند. آنان براى شما پاكيزه‏ ترند [با آنها ازدواج كنيد و از زشتكارى چشم بپوشيد]. از خدا بترسيد و مرا در كار مهمانانم رسوا مكنيد. آيا در ميان شما یک مرد فهمیده و آگاه وجود ندارد؟» ... [لوط] گفت: «كاش براى مقابله با شما قدرتى داشتم يا به تكيه ‏گاهى استوار پناه مى ‏جستم.»

بدترین عذاب ها عذاب سنگ است که نثار آن قوم پلید شد:

فَلَمَّا جاءَ أَمْرُنا جَعَلْنا عالِيَها سافِلَها وَ أَمْطَرْنا عَلَيْها حِجارَةً مِنْ سِجِّيلٍ مَنْضُودٍ (هود/82)
و هنگامى كه فرمان ما فرا رسيد، آن (شهر و ديار) را زير و رو كرديم و بارانى از سنگ متراكم بر روى هم، بر آنها فرود آوردیم

آیا حرامیان سعودی که طبق ادعایشان تنها قرآن را قبول دارند، این آیات کریمه را نمی خوانند و درس عبرت نمی گیرند؟!

گرچه نصیحت این قوم نادان، چونان آب در هاون کوبیدن است و قرآن کریم و کعبه شریف و ریاست حرمین شریفین، تنها لوایی برای پوشاندن فسادهای درباری و حکومت چند روزه جیفه دنیایشان است! کیست که نداند این مقدسات در عمل بازیچه این قوم پلید شده و هر کار غیر انسانی و پلیدی را تحت لوای صدارت حرمین شریفین و چاپ قرآن انجام می دهند و عموم مسلمانان خفته را بیشتر از پیشتر فریب می دهند!

من به عنوان یک ایرانی و شیعه، این عمل شنیع حرامیان سعودی را محکوم می کنم و امیدوارم که دولت جمهوری اسلامی ایران، اقدام قاطعانه ای در برابر این هتک حرمت آشکار انجام دهد؛ به امید ظهور دولت یار و سرنگونی رژیم فاسد سعودی!

صدیقین;661540 نوشت:
گرچه نصیحت این قوم نادان، چونان آب در هاون کوبیدن است

سلام

از یه بنده خدای شنیدم که یکی از کارکنان حرم حضرت محمد ص گفته بود که من مفتخرم که 70 سال اینجا هستم و هنوز یک سلام هم به حضرت محمد ص ندادم.

خب اینها انقدر احمق هستند که یه ذره فکر نمیکنن در اخر نماز ( سلام نماز) دارن به پیامبر سلام میکنن!

سلام

در اینجا دو احتمال وجود دارد یا این شرطه ها بطور خود سر این کار شنیع را انجام داده اند که عکس العمل اتی رژیم سعودی انرا نشان خواهد داد .
ویا اینکه به دستور رزیم سعودی اینکار صورت پذیرفته که اینکار به دوعلت میتواند باشد یا سعودی ها میخواهند پای ایرانیان را از رفتن با حرمین شریفن قطع کنند یا ایران را وادار به حمله نظامی نمایند هشیار باشیم !

فتا 1;661560 نوشت:
در اینجا دو احتمال وجود دارد یا این شرطه ها بطور خود سر این کار شنیع را انجام داده اند که عکس العمل اتی رژیم سعودی انرا نشان خواهد داد
سلام
خود شرطه ها به خوبی می دانند که تبعات بین المللی چنین کارهایی چقدر بالاست. همین نشانه خوبی بر اینست که اینها برنامه ریزی شده انجام گرفته و تصادفی نبوده. سعودی ها می خواهند واکنش ایران را هم سنجش کنند.

فتا 1;661560 نوشت:
یا اینکه به دستور رزیم سعودی اینکار صورت پذیرفته که اینکار به دوعلت میتواند باشد یا سعودی ها میخواهند پای ایرانیان را از رفتن با حرمین شریفن قطع کنند یا ایران را وادار به حمله نظامی نمایند هشیار باشیم !
به نظر بنده احتمال دیگری در میان است و آن پروژه هتک حرمت ایرانی هاست؛ جرات نبرد رو در رو را ندارند، به هتک حرمت رو آورده اند!

توضیح اینکه تنها کشور شیعی که رقیب اصلی عربستان در منطقه است، ایران است. عربستان علارغم اینکه سال گذشته از نظر خرید سلاح، رتبه نخست دنیا را داشته، اما به خوبی می داند که هرگز توان حمله نظامی به ایران را ندارد و هرگز جرات این کار را هم ندارد. (توضیحش بماند؛ اینها فقط به درد همان دله دزدی های قبیله ای می خورند و بس!)

تلاش زیادی هم انجام دادند تا گروه های تروریستی را وارد ایران کنند و یا با فریب برخی ساده لوحان یا افراطیون اهل سنت، مساله ترور را _همانند کشورهای مجاور_ در ایران بپا کند اما هرگز نتوانسته این خواب پریشان را تعبیر کنند و از امنیت داخلی ایران _که به توفیق الهی و با رصد مقتدرانه وزارت اطلاعات و سپاه و همدلی مردم عزیز ایران و هدایت های رهبر فرزانه صورت پذیرفته_ بسیار خشمگین هستند. واقعا هم جای شگفتی است که دور تا دور ما جنگ و بلا و خونریزی است و این کشور با این همه دشمن قسم خورده اش، در امنیت کامل است! (خدا این امنیت رو زیاد کنه که نعمت بی نهایت بزرگیه)

از سوی دیگر با نفوذ روزافزون ایران در منطقه مواجه شده و در عمل، جنگ ایران و عربستان، هم از جهت سیاسی و هم از جهت شبه نظامی، در سوریه و عراق و یمن شکل گرفته است. گرچه مسؤولان ما بارها اعلام کرده اند که در خارج از مرزها حضور نظامی نداریم، اما مشاوره های تیزهوشانه سرداران ایرانی در جبهه های سوریه و عراق، حسابی اعراب سعودی را کلافه کرده، و علارغم تزریق پول ها و سلاح های هنگفت، آن پیشروی هایی که انتظار دارند، اتفاق نیفتاده است!

همین حقد و کینه ها جمع شده تا اینکه به سرشان زده پروژه هتک حرمت ایرانیان را اجرا نمایند که امیدوارم ان شاء الله مسؤولین دردمند و اگاه، پاسخ قاطعی به این پروژه کثیف سعودی بدهند.

صدیقین;661540 نوشت:
دیگر به خبرهای داغ از حرامیان سعودی عادت کرده ایم!

خودزنی اقتصادی برای نصف کردن قیمت نفت و شکستن کمر اقتصاد ایران!

تجهیز مالی و نظامی گروه های تروریستی داعش و طالبان و القاعده و بوکوحرام و روانه کردن آنان برای قتل و کشتار و شکنجه مسلمانان!

حمله نظامی به بحرین و کشتار و شکنجه مردم بی دفاع و مظلوم این کشور شیعه نشین

تجاوز آشکار نظامی به مردم بی دفاع یمن و کشتار بی رحمانه زنان و کودکان و مردم غیر نظامی

و حالا، تجاوز جنسی شرطه های عربستانی به نوجوانان عمره‌گذار ایرانی!

من نمی دانم درباره این عمل شنیع چه بگویم و چه بنویسم! نمی دانم دولت ایران باید چه اقدام قاطعانه و محکمی در برابر این عمل شنیع و هتک حرمت آشکار ایرانیان و شیعیان انجام دهد! نمی دانم مردم عزیز ایران که شرافت و انسانیت را از پدرانشان به ارث برده اند باید چه واکنش مناسبی نسبت به این عمل حیوانی و کثیف داشته باشند! نمی دانم حال و روز روحی آن دو نوجوان عزیز که با هزار و یک آرزو در کنار کعبه شریف با خدای خود راز و نیاز کرده اند و با چنین رفتار کثیفی مواجه شده اند چگونه است؟! نمی دانم خانواده های این دو عزیز و پدران و مادرانشان چه عذاب روحی ای می کشند؟! نمی دانم...

اما می دانم که عمره، عملی مستحب است؛ و حالا وقت آن است که از خود بپرسیم انجام این عمل مستحب به چه قیمتی؟! به قیمت هتک مهمان و شکستن حرمت او؟! به قیمت زیر پا گذاشتن شرافت و انسانیت زائران خانه خدا؟!

شناسنامه مردمان عزتمند این سرزمین با شرافت انسانی مهر و موم شده و هرگز چنین اهانتی را بر نمی تابد!

حرامیان سعودی که ادعا می کنند فقط قرآن را قبول دارند، آیا آیات سوره هود و ضجه های لوط نبی از قصد هتک حرمت مهمانانش را نخوانده اند که می فرماید:

وَ جاءَهُ قَوْمُهُ يُهْرَعُونَ إِلَيْهِ وَ مِنْ قَبْلُ كانُوا يَعْمَلُونَ السَّيِّئاتِ قالَ يا قَوْمِ هؤُلاءِ بَناتي‏ هُنَّ أَطْهَرُ لَكُمْ فَاتَّقُوا اللَّهَ وَ لا تُخْزُونِ في‏ ضَيْفي‏ أَ لَيْسَ مِنْكُمْ رَجُلٌ رَشيدٌ ...
قالَ لَوْ أَنَّ لي‏ بِكُمْ قُوَّةً أَوْ آوي إِلى‏ رُكْنٍ شَديدٍ (لوط/78و80)
و قوم او شتابان به سويش آمدند، و پيش از آن كارهاى زشت مى‏ كردند. [لوط] گفت: «اى قوم من، اينان دختران منند. آنان براى شما پاكيزه‏ ترند [با آنها ازدواج كنيد و از زشتكارى چشم بپوشيد]. از خدا بترسيد و مرا در كار مهمانانم رسوا مكنيد. آيا در ميان شما یک مرد فهمیده و آگاه وجود ندارد؟» ... [لوط] گفت: «كاش براى مقابله با شما قدرتى داشتم يا به تكيه ‏گاهى استوار پناه مى ‏جستم.»

بدترین عذاب ها عذاب سنگ است که نثار آن قوم پلید شد:

فَلَمَّا جاءَ أَمْرُنا جَعَلْنا عالِيَها سافِلَها وَ أَمْطَرْنا عَلَيْها حِجارَةً مِنْ سِجِّيلٍ مَنْضُودٍ (هود/82)
و هنگامى كه فرمان ما فرا رسيد، آن (شهر و ديار) را زير و رو كرديم و بارانى از سنگ متراكم بر روى هم، بر آنها فرود آوردیم

آیا حرامیان سعودی که طبق ادعایشان تنها قرآن را قبول دارند، این آیات کریمه را نمی خوانند و درس عبرت نمی گیرند؟!

گرچه نصیحت این قوم نادان، چونان آب در هاون کوبیدن است و قرآن کریم و کعبه شریف و ریاست حرمین شریفین، تنها لوایی برای پوشاندن فسادهای درباری و حکومت چند روزه جیفه دنیایشان است! کیست که نداند این مقدسات در عمل بازیچه این قوم پلید شده و هر کار غیر انسانی و پلیدی را تحت لوای صدارت حرمین شریفین و چاپ قرآن انجام می دهند و عموم مسلمانان خفته را بیشتر از پیشتر فریب می دهند!

من به عنوان یک ایرانی و شیعه، این عمل شنیع حرامیان سعودی را محکوم می کنم و امیدوارم که دولت جمهوری اسلامی ایران، اقدام قاطعانه ای در برابر این هتک حرمت آشکار انجام دهد؛ به امید ظهور دولت یار و سرنگونی رژیم فاسد سعودی!

ای احمق های پست این اشخاص بروند به کارشان برسند کاری که علمایشان انجام می دادند

وهابيت :مذهب لواط!!!

لواط در مساجد :
http://www.youtube.com/watch?v=1GUvdo03EXQ
معلم نماز هم لواطی است :
http://www.youtube.com/watch?v=SRY-rJvFdsA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=jKcO5nPOQbE
شیخ عرعور ولواط دادن:
http://www.youtube.com/watch?v=W08qdRWLbu4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=flgQMv3hi4E&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=XLSD5Z1R90o

امام اهل سنت ولکن لوطی::

وَقَدْ كَانَ يَحْيَى بْنُ أَكْثَمَ هَذَا مِنْ أئمة السنة، وعلماء الناس، ومن المعظمين للفقه وَالْحَدِيثِ وَاتِّبَاعِ الْأَثَرِ

البدایه والنهایه ج10ص348

22 - (لواط يحيى بن أَكْثَم)

ثمار القلوب في المضاف والمنسوب ج1 ص 156

15 سال زندانی شدن یک امام به خاطر تجاوز به 20 کودک::

الجزائر- آفاق

1

احتشد عشرات المواطنين قرب محكمة الجنايات بمدينة تيزي وزو لمتابعة وقائع قضية اهتز لها الرأي بطلها إمام مسجد قام بالتحرش الجنسي يعشرين طفلا، أربعة منهم تعرضوا للاغتصاب الفعلي.

وكان الإمام قد حصل على الترخيص الرسمي للإمامة سنة 2007، ليباشر تعليم الأطفال القراءة وحفظ القرآن وتعليم السيرة النبوية لأطفال القرية.

امام مسجدی که تعرض جنسی کرد به 20 طفل

http://www.aafaq.org/news.aspx?id_news=5936

امام مسجدی که متهم به همین کاراست بچه باز بوده است این شخص

يحاكم امام مسجد في دبي يحمل الجنسية الهندية بتهمة الاعتداء جنسيا على طفل اميركي في الثامنة من العمر حسبما افادت الصحف المحلية أمس الاربعاء .وذكرت صحيفة غلف نيوز ان الامام الذي مثل امام محكمة في دبي أمس الأول وعرفت عنه بالاحرف الاول من اسمه "ز. ه."، يبلغ من العمر 26 عاما، وكان يقوم بتدريس القرآن للطفل المعتدى عليه ولشقيقه.وبحسب الصحيفة، استدرج الامام الطفل الى مقر سكنه وقام بمعانقته وتقبيله.من جهتها قالت صحيفة الامارات اليوم: إن الامام استدرج الطفل الى غرفته الملاصقة للمسجد وقام بـ"هتك عرضه بالإكراه"، ذلك استنادا الى اقوال والد الطفل.ونفى الامام في المحكمة التهمة وقال: "هذا ظلم، انا بريء ولم ارتكب اي سوء".إلا ان غلف نيوز ذكرت ان المتهم اعترف خلال التحقيق ب"الاعتداء جنسيا" على الطفل.

امام سعودی ای که این کارا می کرده است ::

اعتقلت سلطات الأمن السعودية إمام مسجد مسن من جنسية عربية يقوم بتخدير النساء ولمسهن في مواضعهن الحساسة بحجة علاجهن بالرقية الشرعية في حي الرحاب في جدة.

معنی:امام مسجد مسن از جنس عربیه ای که زن ها را بیهوش می کرده لمس می کرده اونها رو در جاهای حساس

وقالت صحيفة عكاظ السعودية الصادرة اليوم الاثنين 30-4-2007 إن وحدة البحث والتحري بشمال جدة رصدت قيام احد مدعي العلاج بالرقية الشرعية (62 عاماً) بالاختلاء بالنساء من جنسيات مختلفة بحجة متطلبات علاجهن من الامراض التي يشكين منها.

وذكرت ان المعالج المزعوم يتعمد لمس مراجعاته من النساء في مواضع حساسة في اجسادهن، مما آثار استياء بعضهن حيث تقدمن بشكوى ضده حيث كشف رجال الامن خلال مراقبتهم له كيفية انفراده بالنساء والاساليب التي ينتهجها، بحسب تقرير الصحيفة الذي كتبه الصحافي ابراهيم علوي.
واضافت أن المتهم حاول التغطية على نشاطاته الملحق بالمسجد الذي يعمل فيه اماماً، بادعاء قدرته على العلاج بالقرآن الكريم وشرع في استقبال المرضى ومن بينهم عدد من النساء في منزله المجاور للمسجد.

http://www.alarabiya.net/articles/2007/04/30/33995.html

واشارت – نقلا عن مصادر أمنية - الى ان " مدعي الرقية الشرعية كان يتعمد تقديم جرعات من العسل لبعض مراجعاته وهي مخلوطة بمادة تفقدها الوعي وتصيبها بخمول شديد وحالة من الغثيان وعدم القدرة على التركيز مما يجعلها فريسة سهلة له".
واعترف امام المسجد بالاتهامات الموجهه إليه، وقال إنه رب اسرة ويعمل اماماً للمسجد منذ عقدين مطالباً بعدم مواجهته بأي من ضحاياه خوفاً من نظراتهم.
وعثرت سلطات الأمن على مستند بنكي يثبت ان رصيد الموقوف المالي يبلغ اكثر من 300 الف ريال.

سلام

سال قبل گفتم که حج وزیارت اضافی مشکل ساز است :

کمک ناخواسته ایرانیان به جنایات داعشیان :

سالها قبل هم ماموران ترکیه به یک دختر ایرانی به همین شیوه عربستان ؛ هنگام زیارت سوریه تجاوز نمودند و.....

البته نژاد آل سعود ویهود وداعش و خشونت و خونریزی وفساد یکی است .

برید آقا بیشتر برید حج
پول مفت رو بدید به این بی شرفها
جوان های ما پول ندارن ازدواج کنند به هزار نوع فساد دچار شدن
اون وقت ی عده احمق صبح تا شب به فکر حج رفتن هستن
خب مثلا 5 بار رفتی حج چی شد آدم شدی؟
اگر خیلی عاشق خدایی چرا نماز شب نمیخونی؟ چرا وقتی میری حج تو بازار ها میگردی ؟
ی عده اینقدر احمق هستند که هر چه قدر هم بهشون توهین کنند بازم حاضرن برن حج
خدا اگر قرار اینارو هم بهشت راه بدی بهشتت ما خودت دست از سر ما بردار
چرا باید ما تفتیش بدنی بشیم ؟ این توهین نیست؟
تا کی بی احترامی های این اعراب رو باید تحمل کنیم؟
رئیس جمهوری که میگی اعتبار رو به پاسپورت ایرانی بر میگردونم چی شد؟
همین سال پیش یکی از آشناهای ما رفته بود میگفت فقط به ایرانیا گیر میدن

به نام خدا.

آقا من با تحریم حج عمره موافقم. اما یک سوال و شکی دارم. اینکار ضرری نداره؟ اینکه نتونیم خودمون رو اونجا معرفی کنیم؟ جز ما که دیگه شیعه ای تو دنیا نیست همچین! فقط یه عراق هست. این رو هم شنیدم که مثلا یه زمانی اگر کیس میرفت زیارت امام حسین(ع) دستش رو قطع میکردن و ...، اما اون موقع ائمه (ع) نگفتن نرید! گفتن هر کی هم بره ثواب داره و اینا. نظری ندارید در این مورد؟

ستایشگر :Gol:

پی نوشت : هشدار دوستان مذهبی عزیز! هشدار! یک پوست موزی مشاهده میشه زیر پای مذهبیون! مراقب باشید! اونهایی که هی اعتراض میکنند که "هی برید حج! هی پول بریزید تو شکم عربا!" و عزای بی پولی جوانان مملکت رو میگیرن، چرا به آنتالیا و پاتایا و دوبی رفتن ها ایراد نمیگیرن و اونها رو حیف و میل نمیدونن؟ چرا تو فیسبوق و ... اینهمه حمله به "حج" و دیدار خانه ی خدا میشه، به آنتالیا و پاتایا و ... نمیشه؟

پی پی نوشت : دعوت میکنم اول خودم رو و بعد بقیه رو به رعایت انصاف. هرکس باد بکاره ، طوفان درو میکنه.
[SPOILER]

نمیشه از یک ور امام جمعه ی ما بره ابراز رضایت خوشحالی بکنه از مرگ پادشاه عربستان، روزی نباشه مگر اینکه عربستان و حکومتش توسط مردم عادی گرفته تا مسئولین به فحش کشیده بشن، از اون ور بگیم پس نتیجه ی "دیپلماسی لبخند" چی شد و چرا عزت به پاسپورت ما برنگشت؟ به هر حال یا رومی روم یا زنگی زنگ! اگر به هر دلیلی میخواید با عربستان رابطه مون متشنج باشه، دیگه انتظار روابط دیپلماتیک گرم رو هم نداشته باشید.

[/SPOILER]

در این که این عمل شنیع هست شکی نیست

سعودی ها وقتی میبینند هرجه خرج می کنند و هر توطئه ای که به کار می بندند، نه تنها این کشور امام زمان تضعیف نمی شود بلکه به حول و قوه الهی، روز به روز هم قدرتمندتر می شود و به قول خودشان در حال فتح پایتخت های عربی است (بغداد و دمشق و صنعا و ...)

برای جبران عقده های خودشان از طرفی سعی دارند حیثیت و اعتبار ایرانیان را خدشه دار کنند و از طرفی سعی می کنند پای ایران را به جنگ باز کنند تا به قول خودشان ائتلاف کشورهای عربی، کشور مشرکین! را به کشور موحدین تبدیل کند!

اما متاسفانه اگر نگاهی به شبکه های اجتماعی بیندازید میبینید که به صورت هدفمند سعی میشه از این اتفاق برای ضربه زدن به اسلام استفاده بشه

متاسفانه از نظر بسیاری از مردم، عرب و اسلام مترادف هم هست

حداقل سعی من طی چند سالی که در این سایت بودم این بود که تمایزی میان رفتار اعراب (چه صدر اسلام و چه الان) با اسلام قائل بشم (مباحث تاریخی رو میتونید ببینید)

چون در دانشگاه می بینم که بسیاری از دانشجویان به دلیل همین یکسان دانستن جنایات اعراب با اسلام، متاسفانه از دین حق، گریزان میشن

اما متاسفانه این روال عمومیت نداره و بسیاری از کارشناسان همین سایت به گونه ای سعی در توجیه جنایات صورت گرفته (مثلا فتوحات عمر و عثمان و بنی امیه و ...) دارند

مواظب باشیم برخورد با یک اتفاق دردناک، منجر به ضربه به اسلام نشه و یا حتی منجر به سخنان نژادپرستی و ضد عرب (در میان همین اعراب پیروان اهل بیت هم حضور دارند و نمیشه به خاطر خباثت گروهی، همه رو سرزنش کرد)

جوجه اردک زشت;661592 نوشت:
جوان های ما پول ندارن ازدواج کنند به هزار نوع فساد دچار شدن
اون وقت ی عده احمق صبح تا شب به فکر حج رفتن هستن
خب مثلا 5 بار رفتی حج چی شد آدم شدی؟

یاد این شعر مولوی افتادم:

ای قوم به حج رفته کجایید کجایید
معشوق همین جاست بیایید بیایید

معشوق تو همسایه و دیوار به دیوار
در بادیه سرگشته شما در چه هوایید
گر صورت بی‌صورت معشوق ببینید
هم خواجه و هم خانه و هم کعبه شمایید
ده بار از آن راه بدان خانه برفتید
یک بار از این خانه بر این بام برآیید
آن خانه لطیفست نشان‌هاش بگفتید
از خواجه آن خانه نشانی بنمایید
یک دسته گل کو اگر آن باغ بدیدیت
یک گوهر جان کو اگر از بحر خدایید
با این همه آن رنج شما گنج شما باد
افسوس که بر گنج شما پرده شمایید

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

وهابیت و کارگزارانش جنایتکارانی هستند که تاریخ رنگش رو به خودش ندیده ... امیدوارم هر چه زودتر از صفحه روزگار نابود بشن ..
این موجودات به ظاهر انسان نما با این اقدامات بی شرمانشون ... فقط حیوانیت خودشون رو اثبات می کنند و به نظرم باید اشد مجازات دربارشون اجرا بشه ... باتشکر

سلام.
من هم از این خبر به شدت داغ کردم
با حرف های دوستان موافقم
از یه بُعد دیگه نگاه کنیم
در صورتی که ایران عکس العملی به این جریان نشون نده
و نتونه از حرمت ایرانی خارج از کشور دفاع کنه
یه جورایی قدرت و توانایی های ایران زیر سوال میره
بدترین قسمت اینجاس که عربستان حتی کوچک ترین عذرخواهیی هم نداشته..
عربستان خیلی پاشو از گلیمش دراز تر گذاشته!
الان حج رفتن ایرانی ها فقط به عربستانو هم تیمی هاش کمک میکنه که راحت تر جلومون وایسه

سلام

تا زمانی که ملت ایران به جای استفاده از عقل از تعصب مذهبی شون استفاده کنن وضع همینه

خدا عقل و شعور داده دیگه ..........

با اینکه بنده مکه رفتم و بسیار خوش گذشت ولی دیگه بیشتر از یکبار رفتن سنگ پرستیه ...اینکه مکان مقدسیه درسته با این کار ندارم

ولی انسان میتونه کاری کنه که همین خونه ای نشسته مقدس بشه

همش تعصب تعصب تعصب

متنفرم از هر گونه تعصب از هر نوعی که باشه

سلام

اگر حج عمره برای عده ای خاص! منافع مادی فراوان نداشت حتما جلوشو میگرفتن

سلام علیکم و رحمة الله،
آن ملعون‌ها برای ضربه زدن به ایران حاضرند نفتشان را به قیمت پایین‌تر بفروشند ولی ما حاضر نیستیم که بخاطر دشمنی با این دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام (که دشمنی کردن با ایشان ثواب هم دارد) از برخی مستحبات بگذریم ... آن هم مایی که ائمه‌ی بقیع علیهم‌السلام را می‌توانیم از پشت‌بام خانه‌امان هم زیارت کنیم و در هر نماز هم که باید رو به حرم امن الهی داشته باشیم ...

حرفهای دیگری هم البتهمی‌شود زد، اگر ایران عربستان را تحریم کند (چه برای عمره و چه تمتع) می‌تواند تبعاتی داشته باشد، مثل اینکه این ملعون‌ها نسبت به شیعیان خودشان و سایر کشورها جریح‌تر بشوند و مدارایشان کمتر شود و آنها بیشتر در سختی بیفتند ... الآن بخاطر پولی که از ما می‌گیرند یک ظاهری را رعایت می‌کنند وگرنه اینها همان وحشی‌هایی هستند که داعش را تشکیل داده‌اند ...

*شیوا*;661665 نوشت:
سلام

تا زمانی که ملت ایران به جای استفاده از عقل از تعصب مذهبی شون استفاده کنن وضع همینه

خدا عقل و شعور داده دیگه ..........

با اینکه بنده مکه رفتم و بسیار خوش گذشت ولی دیگه بیشتر از یکبار رفتن سنگ پرستیه ...اینکه مکان مقدسیه درسته با این کار ندارم

ولی انسان میتونه کاری کنه که همین خونه ای نشسته مقدس بشه

همش تعصب تعصب تعصب

متنفرم از هر گونه تعصب از هر نوعی که باشه

پناه بر خدا ... خواهر گرامی چه راحت عقل و شعور مؤمنین و علما و اهل بیت علیهم‌السلام را به زیر سؤال می‌برید! :Moteajeb!: سنگ‌پرستی؟
این برای این است که شما از جایگاه این سرزین شریف و آن بنای عظیم که محاذی عرش خداست خبر ندارید ... شما که مکه رفتید در وداع با کعبه یادتان نمی‌آید که چه متنی را خواندید؟ کسی که دوست نداشته باشد برای زیارت خانه بازگردد حالش چگونه است؟ شما می‌توانید کاری کنید که خانه‌اتان آنقدر مقدس شود که دیگر خانه‌ی خودتان را قبله کنید و از خانه‌ی اقوامتان یا در محل تحصیل و کار به سمت منزلتان نماز بخوانید؟ اصلاً فلسفه‌ی تقدس آنجا مگر بخاطر اعمال عبادی که امثال ما و شما آنجا انجام می‌دهیم هست که حالا ما و شما بتوانیم به خانه‌هایمان تقدس آنچنانی بدهیم ... مطمئن هستید که هر اعتقادی خلاف اعتقاد شما حتماً از روی تعصب است و نداشتن شعور و عقل طرف مقابل شما را می‌رساند؟
خدا همه را هدایت کند و حقیر را پیش از سایرین، ان شاء الله
یا علی علیه‌السلام

سلام نمیدونم چی بگم فقط بعد از شنیدن این خبر یه سردرد شدید گرفتم
بعدا این پستو ویرایش میکنم حرفامو مینویسم ان شاالله

بسم رب الحیدر

سلام و ادب

لعنت خدا بر وهابیت نجس
لعنت خدا بر آل سعود
لعنت خدا بر منافقین

زینب خاتون;661465 نوشت:
الان که فکرشو میکنم بیشتر عصبانی میشم. ایران باید بعد از این اتفاق همه ی پرواز ها رو لغو میکرد ولی عربستان به خاطر اینکه استاندارد اتحادیه اروپا نداشته اجازه فرود نداده! خب آدم بره اینو به کی بگه؟
به جای اینکه دیگه نرن برداشتن هواپیما رو عوض کردن. واقعاً ناراحت کننده است و نشون دهنده ی عدم قاطعیت ایران برای مقابله با این اهانت هست.

اگه مسئولین نسبت به این فاجعه اقدامات لازم رو انجام ندن ......................................................................................

زینب خاتون;661445 نوشت:
کاش حداقل مردم خودشون متوجه بودن و عربستان رو تحریم می کردن.
حاجی احرام دگر بند ببین یار کجاست
، .....................................................................
هی خدا چی بگیم

اللهم عجل لولیک الفرج

جوجه اردک زشت;661592 نوشت:

خدا اگر قرار اینارو هم بهشت راه بدی بهشتت ما خودت دست از سر ما بردار

وقتی شما متوجه شدی اینها جاشون تو بهشت نیست مطمئن باش خدا قبل تر از شما ثواب رو از این اعمال بی حاصل برداشته. چه روایت هایی از عابدینی که به جهنم رفتند و گمراهانی که به بهشت رفتند! برای همینه که امام علی ما دعا می کرد که آخر عمرش ظالم نشه.
خدا خودش عاقبتمون رو به خیر کنه.

با کمال احترام به دوستان باید بگم که عربستان هم همین رو میخواد... که دیگه ایرانی ها به کشورشون نرن.
با اینکار اونها هر کاری (شما بخوانید غلطی) که میخوان میتونن بکنن و با تغییر شمایل اماکن و اعمال، سعی در تحریف اسلام واقعی و نشان دادن اسلام مد نظرشون میکنن.
برای مقابله با کارهای شنیع هم بهترین راه دیپلماسی ست نه دعوا، چون اونها دنبال این هستن.
هوشیار باشید...

روح سبز;661545 نوشت:
خب اینها انقدر احمق هستند که یه ذره فکر نمیکنن در اخر نماز ( سلام نماز) دارن به پیامبر سلام میکنن!

سلام

چیزی که آخرسلام نماز هست به پیامبرنیست به فرشتگان سمت چپ وراست هست بین نماز وتشهداخیرسلام وصلوات می خوانند!:khaneh:

بسم رب الحیدر

خوش غیرتها ، به کجا چنین شتابان!!؟؟؟
به چه قيمتي؟؟؟ غيرتمان كو؟؟؟ امام صادق عليه السلام فرمودند : حرمت مومن از كعبه بيشتر است. کدام حرمت را رعایت کردند !!؟؟؟؟
حج سال شصت و شش صدها شهید و مجروح را یادتان رفته !؟؟؟
چه زود دلارهایی که به صدام ملعون دادند تا خرج داغدارشدن مادران و یتیم شدن فرزندان این سرزمین بشود را فراموش كرديد !!!!!

واي اگر نعره‌ي «من حيدري‌ام» را بزنند
به شكافي كه به آن خانه علم را بزنند
شده با خون، شده با آه؛ كه مي‌گيريمش
مكه از ماست؛ به والله كه مي‌گيريمش
ايهاالناس! حرام است، مبادا برويد!
حج كجا؟ عمره كدام است؟مبادا برويد!
راه اين نيست كه: "يك راست به حج بايد رفت "
گاه فرمان رسد: اي قافله! كج بايد رفت
كعبه و سنگ بهانه است؛ خودش را درياب
مقصدت صاحب خانه است؛ خودش را درياب
جز پي فتح و ظفر، مكه مگر بايد رفت؟
غير از اين باشد از اين قافله در بايد رفت
ايهاالناس! حرام است، مبادا برويد!
حج كجا؟ عمره كدام است؟مبادا برويد!

غلام عشق علی;661704 نوشت:
امام صادق عليه السلام فرمودند : حرمت مومن از كعبه بيشتر است. کدام حرمت را رعایت کردند !!؟؟؟؟

حرف دل ما رو زدی واقعا سعودي های احمق ایا نشنیدند این حدیث رو واقعا؟؟؟

این سخن در کتب اهل سنت و وهابیت هم هست

[HL]435 - (حسن)[/HL]
نظر عبد الله بن عمر (ر) يوما إلى الكعبة فقال ما أعظمك وأعظم حرمتك والمؤمن أعظم حرمة منك حسن أخرجه الترمذي وابن حبان

غایه المرام البانی ج1ص249
عبدالله بن عمر می گوید:حرمت مومن بالاتر از کعبه است

واقعا چرا این قدر که این ها داعیه ی پیروی از صحابه دارند و پیروی نمی کنند ؟؟؟؟

غلط کردید شما ها که هنوز احکام شرعیتون رو نمی دونید چه بسا شایدم بلد نباشید و در طهارت خودتونم شاید مشکل دارید

چرا حرف از دین می زنید روی پرچمتون فلان می زنید

مگر از بزرگترین علمای شما نیامده است

قال: ومن أنواعه- أي الشرك- طلب الحوائج من الموتى والاستغاثة بهم، وهذا أصل شرك العالم. فإن الميت قد انقطع عمله وهو لا يملك لنفسه نفعا ولا ضرا
فتح المجید ج1ص208
و از انواع شرک اینه که طلب حوائج بکنی و استغاثه بکنی از کسی که مرده است !!!

در همان مصدر ص 167 :
بل الغلو في المسيح، فكل من غلا في نبي أو رجل صالح، وجعل فيه نوعا من الإلهية مثل أن يقول: يا سيدي فلان انصرني أو أغثني; أو ارزقني، أو أنا في حسبك، ونحو هذه الأقوال. فكل هذا شرك وضلال يستتاب صاحبه، فإن تاب وإلا قُتل
بلکه غلو در مورد حضرت مسیح ع مثلا او را قرار می دهند نوعی از الهه مثل اینکه بگوید یا سیدی به من کمک کن یا رزقم بده پس تمام این شرک است و گمراهی است و باید صاحبش توبه کند و الا باید کشته شود

ای بی سوادا خود خداوند در قران می گوید ::

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّمَا الْمُشْرِكُونَ نَجَسٌ فَلَا يَقْرَبُوا الْمَسْجِدَ الْحَرَامَ بَعْدَ عَامِهِمْ هَٰذَا ۚ وَإِنْ خِفْتُمْ عَيْلَةً فَسَوْفَ يُغْنِيكُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ إِن شَاءَ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ حَكِيمٌ [٩:٢٨]
ای اهل ایمان! جز این نیست که [HL]مشرکان پلیدند[/HL][HL]؛ پس نباید بعد از امسال به مسجدالحرام نزدیک شوند[/HL]؛ و اگر [به سبب قطع رابطه با آنان و تعطیل شدن داد و ستد با ایشان] از بی نوایی و تنگدستی می ترسید، خدا اگر بخواهد شما را از فضل و احسانش بی نیاز می کند؛ یقیناً خدا دانا و حکیم است.
﴿٢٨﴾ سوره توبه

دقیقا شما علقه مضقه های وهابیت دارید تقیه می کنید یا خودتونو به نفهمی زدید که هی می گید تقیه تقیه نکنید!!!

این بچه بازیا رو بذارید کنار حتی تو این قضیه هم مردیت خودتون رو نشون ندادید اون قدر از ما شیعه ها می ترسید که تقیه می کنید بله بایدم بترسید!!!

حداقل دین ندارید ازاد مرد باشید

صدیقین;661562 نوشت:
به نظر بنده احتمال دیگری در میان است و آن پروژه هتک حرمت ایرانی هاست؛ جرات نبرد رو در رو را ندارند، به هتک حرمت رو آورده اند!

سلام

البته درست است انها و ولینعمتشان صهیون جرعت حمله و حتی نزدیک شدن به مرزهای ما را ندارند چون میدانند همان بلائی و بسا بسیار شدید تر از صدام تا دندان مسلح سرشان خواهد امد لکن سعی میکنند ما با انها تعرض کنیم تا ننه من غریبم در اورند که ایران میخواهد حرمین شریفین را در اختیار بگیرد هوشیار باشیم .

فتا 1;661719 نوشت:
سلام

ولینعمتشان صهیون.

شایدم بر عکس باشه. اون زمانی که اثری از صهیونیستا نبود اینا با شیعه دشمن بودن و به خون ما تشنه.

[=Times New Roman][=times new roman]سخنان مهم آیت الله مکارم در مورد تحریم حج عمره: سوالم از مسوولان حج این است که آیا عمره مستحب را به هر قیمتی باید برویم؟

[=times new roman]

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در سخنانی از اتفاقات بوجود آمده در فرودگاه شهر جده عربستان سعودی انتقاد کرد.
به گزارش انتخاب ؛ این مرجع تقلید روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم بیان داشت: مایل نبودم مساله حادثه ناگوار فرودگاه جده رسانه ای شود و توصیه می کردیم رسانه ای نشود اما رسانه ای شد و باید چندنکته درباره آن بیان کنیم.
وی ادامه داد: سووال ما از مسوولان حج آن است که آیا عمره مستحب را به هر قیمتی باید برویم؟ نمی خواهم مساله تحریم عمره را پیش کشم اما آیا به هر قیمت و به هر ذلتی باید به عمره رفت؟
وی ابراز داشت: به مسوولان سعودی عرض می کنم که شما ساخت و سازهای عظیمی در مکه و مدینه کرده اید اما مهم تر از همه چیز امنیت، خصوصا امنیت ناموسی است و اگر در فرودگاه جده امنیت نباشد در پس کوچه های مکه و مدینه امنیت خواهد بود؟
این مرجع تقلید افزود: اگر امنیت فرودگاه بین المللی متزلزل شود مردم دنیا در مورد شما چه خواهند گفت و به مسوولان خودمان عرض می کنیم که از این مساله ساده نگذرند و بنشینند فکر کنند تا کی باید عمره مستحب را برویم.
وی اظهار داشت: نباید تن به هر اهانتی بدهیم تا بخواهیم مستحبی را به جای آوریم.
آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: امام راحل با انقلاب اسلامی، عزت و آبرو را برای کشور فراهم کرد و عزتش به جایی رسیده است که 6 وزیر خارجه جهان یک طرف و وزیر خارجه ایران یک طرف نشسته و ماه ها با هم صحبت می کنند و این عزتی است که در سایه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به دست آمده است.
وی گفت: اکنون در دنیا همه رسانه ها همه روزه خبری از ایران دارند و کشور ما مطرح و آبرومند است و امیدواریم نتیجه صحبت به جای خود برسد ولی منهای نتیجه خود این برنامه عزت است و نباید این عزت را به آسانی از دست بدهیم.
آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: به هر حال حادثه جده، حادثه ای نیست که به سادگی از آن بتوان گذشت و امیدواریم برنامه های ما همه برنامه های عزت آفرین باشد و جایی که دیدیم مایه عزت نیست آن را رها می کنیم.

[=times new roman]إِذْ جَعَلَ الَّذِینَ كَفَرُوا فِی قُلُوبِهِمُ الْحَمِیةَ حَمِیةَ الْجَاهِلِیةِ فَأَنْزَلَ اللَّهُ سَكِینَتَهُ عَلَى رَسُولِهِ وَعَلَى الْمُؤْمِنِینَ وَأَلْزَمَهُمْ كَلِمَةَ التَّقْوَى وَكَانُوا أَحَقَّ بِهَا وَأَهْلَهَا وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَیءٍ عَلِیمًا
آنگاه که کافران در دلهای خود تعصب [آن هم] تعصب جاهلیت ورزیدند پس خدا آرامش خود را بر فرستاده خویش و بر مؤمنان فرو فرستاد و آرمان تقوا را ملازم آنان ساخت و [در واقع] آنان به [رعایت] آن [آرمان] سزاوارتر و شایسته [اتصاف به] آن بودند و خدا همواره بر هر چیزی داناست

«الفتح/26»

mohammad2023;661725 نوشت:
شایدم بر عکس باشه. اون زمانی که اثری از صهیونیستا نبود اینا با شیعه دشمن بودن و به خون ما تشنه.

سلام

صهیون فرزند نامشروع کابلا (شیطان) و کابلا ریشه در مصر کهن دارد تعصب چرا اینها فرزندان نامشروع صهیون هستند .

سلام

به گزارش مشرق، در پی حرمت شکنی منجر به ناامنی اخلاقی و روحی توسط دو مأمور تفتیش فرودگاه جده اقدامات همه جانبه و پیگیری های متعددی از سوی سازمان حج و زیارت با هماهنگی وزارت امور خارجه کشورمان صورت پذیرفت. رئیس سازمان حج و زیارت امروز (پنجشنبه)به وزیر حج عربستان نامه‌ای نوشت که متن آن را در زیر می‌خوانید:

«جناب آقای دکتر بندر بن محمد حجار

وزیر محترم حج عربستان سعودی

سلام علیکم

انتظار می‌رفت جنابعالی که همواره نسبت به تأمین حقوق و امنیت زائران تأکید داشته‌اید، با دستور قاطع، محاکمه سریع این دو فرد مجرم به اشد مجازات که کمترین مطالبه به حق زائران عمره‌گزار می‌باشد و موجب آرامش و اطمینان زائران در خصوص اهتمام و حساسیت وزارت حج عربستان نسبت به صیانت از حقوق زائران می‌گردید را پیگیری می‌نمودید.

جنابعالی نیز تأکید می‌فرمائید که عدم اقدام و پاسخگویی بموقع در مورد اینگونه جرائم موجب تقویت این شبهه خواهد شد که اهتمام و عزم جدی جهت تأمین امنیت زائران مشاهده نمی‌شود و پر واضح است که اعزام عمره گزاران زمانی می تواند تداوم داشته باشد که حقوق اولیه آنان شامل تأمین امنیت اخلاقی، جانی و اراده عملی به منظور حفظ حقوق اولیه زائرین وجود داشته باشد.

خاطر نشان می‌سازد تعلل بیشتر در اعلام موضع رسمی نسبت به این حادثه تلخ، شرم آور و خلاف شرع که در تمامی جوامع جهانی نیز محکوم است، می‌تواند روند اعزام عمره گزاران را با چالش جدی مواجه نموده و تبعات و خسارات احتمالی آن نیز قطعاً متوجه طرفی خواهد بود که در این امر مهم کوتاهی نموده است.

همچنان امیدواریم که جنابعالی با موضعگیری فوری نسبت به جسارت های صورت گرفته به ضیوف الرحمان در حرم امن الهی و اقدام جدی برای محاکمه افراد مجرم، از وقوع اتفاقات مشابه پیشگیری فرمایید.

شایان ذکر است در مکاتبات قبلی که بلافاصله ساعتی بعد از وقوع حادثه ارسال گردید و مرتباً در حال پیگیری است، رسیدگی عاجل نسبت به این موضوع مهم و اشد مجازات برای دو مأمور مجرم و فاسد دستگیر شده و عذرخواهی رسمی عربستان بصورت جدی مطالبه شده است.»

سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس بار دیگر تاکید کرد که تمام زائران اصفهانی که عربستان اجازه فرودشان را نداده بود دیشب با پرواز جایگزین به عربستان رفتند و فقط 256 نفر از آنها مانده بودند که ساعت 7 صبح امروز اعزام شدند.

[="Microsoft Sans Serif"][="DarkGreen"]

[B][=times new roman]بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا امام نقی علیه السلام

[=times new roman]حی علی العزا

[=times new roman]حی علی البکا

[=times new roman]فی ماتم المهدی

[=times new roman]مظلوم این زمان....

[=times new roman]آقاجونم !نقی جانم میخوام سومین قسمت رو الان بنویسم...سینم به تنگ آمد!!!

[=times new roman] آقا جونم ! نقی جانم ! میخوام بگم از نسل ابوسفیان که امروز بچه شیعه ای رو که رفته بود به حج در سرزمین وحی بهش هتک حرمت کردند ... آقا جان تا به کی باید صبر کرد و چیزی نگفت ؟!

[=times new roman]مگر آقا امام صادق علیه السلام نگفت : آبروی مومن از کعبه بالاتر است...

[=times new roman]الان مگر آبروی زوار از کعبه بالاتر نیست...

[=times new roman]آقا جان حاجیان چرا باید برای اینکه دلشون میخواد عمل مستحبی انجام بدن باید پا روی آبروی مومن بذارن؟! آقا جان شاید اونها درست میگن و حقیر اشتباه میکنم ... اگر اشتباه میکنم شما بگید درستش چی هست؟!

[=times new roman]مولا جان مگر این نیست که به امیرالمؤمنین علی علیه السلام خبر دادند خلخال از پای زن یهودیه در آورده اند، حضرت فرمودند اگر کسی جان بدهد جا دارد اگر خبر این جنایت به آن حضرت میرسید، چه می‌فرمودند؟!

[=times new roman]مگر نه اینکه کاری که علما و مراجع تقلید کردند رو میکردند و میگفتند حاضر نیستند برای عمل مستحبی تن به ذلت دهند...

[=times new roman]مولا جانم ! نقی جانم! کم به زوار بی احترامی آزار و اذیت میشه!؟! عزیزی میگفت اگر نرن زوار ایرانی شیعه وهابیت به راحتی میتونه امکان متبرک رو تخریب و دین و قرآن تحریف کنه... آقا جان مگر اینهمه بچه شیعه رفته تونسته جلوگیری کنه از خرابی کوچه بنی هاشم؟! مگر تونسته جلوگیری کنه از تخریب خانه حضرت رسول و جلوگیری از احداث سرویس بهداشتی در زمینی که خانه رسول خدا بوده و جایی برای نزول وحی بوده؟! آقا جان تا به کی باید به ظواهر چسبید... طواف و حج من امروز فکر نمیکنم پر کردن جیب آل سعود باشه تا با پول زوار خرج کشتن زنان و بچه های بی گناه یمنی و عراقی به وسیله داعش باشه....

[=times new roman]آقا جانم پس کی فرزندانتان یوسف زهرا سلام الله علیها می آید!!!

در پناه امام نقی علیه السلام:Gol:

منبع : مجموعه دل و درد های حقیر باشما مولاجان! نقی جان!-قسمت سوم

[/B]

روح سبز;661762 نوشت:
سلام

به گزارش مشرق، در پی حرمت شکنی منجر به ناامنی اخلاقی و روحی توسط دو مأمور تفتیش فرودگاه جده اقدامات همه جانبه و پیگیری های متعددی از سوی سازمان حج و زیارت با هماهنگی وزارت امور خارجه کشورمان صورت پذیرفت. رئیس سازمان حج و زیارت امروز (پنجشنبه)به وزیر حج عربستان نامه‌ای نوشت که متن آن را در زیر می‌خوانید:

«جناب آقای دکتر بندر بن محمد حجار

وزیر محترم حج عربستان سعودی

سلام علیکم

انتظار می‌رفت جنابعالی که همواره نسبت به تأمین حقوق و امنیت زائران تأکید داشته‌اید، با دستور قاطع، محاکمه سریع این دو فرد مجرم به اشد مجازات که کمترین مطالبه به حق زائران عمره‌گزار می‌باشد و موجب آرامش و اطمینان زائران در خصوص اهتمام و حساسیت وزارت حج عربستان نسبت به صیانت از حقوق زائران می‌گردید را پیگیری می‌نمودید.

جنابعالی نیز تأکید می‌فرمائید که عدم اقدام و پاسخگویی بموقع در مورد اینگونه جرائم موجب تقویت این شبهه خواهد شد که اهتمام و عزم جدی جهت تأمین امنیت زائران مشاهده نمی‌شود و پر واضح است که اعزام عمره گزاران زمانی می تواند تداوم داشته باشد که حقوق اولیه آنان شامل تأمین امنیت اخلاقی، جانی و اراده عملی به منظور حفظ حقوق اولیه زائرین وجود داشته باشد.

خاطر نشان می‌سازد تعلل بیشتر در اعلام موضع رسمی نسبت به این حادثه تلخ، شرم آور و خلاف شرع که در تمامی جوامع جهانی نیز محکوم است، می‌تواند روند اعزام عمره گزاران را با چالش جدی مواجه نموده و تبعات و خسارات احتمالی آن نیز قطعاً متوجه طرفی خواهد بود که در این امر مهم کوتاهی نموده است.

همچنان امیدواریم که جنابعالی با موضعگیری فوری نسبت به جسارت های صورت گرفته به ضیوف الرحمان در حرم امن الهی و اقدام جدی برای محاکمه افراد مجرم، از وقوع اتفاقات مشابه پیشگیری فرمایید.

شایان ذکر است در مکاتبات قبلی که بلافاصله ساعتی بعد از وقوع حادثه ارسال گردید و مرتباً در حال پیگیری است، رسیدگی عاجل نسبت به این موضوع مهم و اشد مجازات برای دو مأمور مجرم و فاسد دستگیر شده و عذرخواهی رسمی عربستان بصورت جدی مطالبه شده است.»

سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس بار دیگر تاکید کرد که تمام زائران اصفهانی که عربستان اجازه فرودشان را نداده بود دیشب با پرواز جایگزین به عربستان رفتند و فقط 256 نفر از آنها مانده بودند که ساعت 7 صبح امروز اعزام شدند.

نمیدونم چه اصراری دارند مردم برن حتما حج طرف میزبان با بی احترامی تمام و با زبان بی زبانی میگه نیا ما هم عزت نفس برامون مهم نیست که چون دلمون میخواد بریم میریم... خدا روزهای آینده رو بخیر کنه...

اقا اینا با عدم صدور روادید قبل از عید خواستن ایرانی ها نرن به کشورشون ولی ما اصرار داریم بهمون توهین کنن ولی بریم...تازه ما به اونا التماس میکردیم کمکتون میکنیم تو سفارت ولی روادید صادر کنید...[/]

سلام
نه زیارت خانه ی خدا سنگ پرستیه و نه میشه اونجا رو خلوت کرد.
http://www.askdin.com/thread13831-2.html

[SPOILER]نامۀ 47 امام علی علیه السلام.
و من وصيته عليه السلام للحسن و الحسين عليهما السلام لما ضربه ابن ملجم لعنة الله
اوصيكما بتقوى الله ، و ان لا تبغيا الدنيا، و ان بغتكما و لاتاءسفا على شى ء منها زوى عنكما، و قولا بالحق ، و اعملا للاجر (للآخرة ) و كونا للظالم خصما و للمظلوم عونا.
اوصيكما و جميع ولدى واهلى و من بلغه كتابى ، بتقوى الله و نظم امركم و صلاح ذات بينكم ، فانى سمعت جدكما - صلى الله عليه و آله - يقول : صلاح ذات البين افضل من عامة الصلاة و الصيام .
الله الله فى الايتام ، فلاتبغوا افواههم ، و لايضيعوا بحضرتكم والله الله فى جيرانكم ، فانهم وصية نبيكم مازال يوصى بهم ، حتى ظننا انه سيورثهم .
و الله الله فى القرآن ، لايسبقكم بالعمل به غيركم ، والله الله فى الصلاة فانها عمود دينكم . والله الله فى بيت ربكم لاتخلوه ما بقيتم ، فانه ان ترك لم تناظروا والله الله فى الجهاد باموالكم و انفسكم و السنتكم فى سبيل الله و عليكم بالتواصل والتباذل و اياكم و التدابر و التقاطع . لاتتركوا الامر بالمعروف و النهى عن المنكر فيولى عليكم شراركم ، ثم تدعون فلا يستجاب لكم .
ثم قال : يا بنى عبدالمطلب ، لا الفينكم تخوضون دماء المسلمين خوضا، تقولون قتل اميرالمؤ منين الا لا تقتلن بى الا قاتلى انظروا اذا انا مت من ضربته هذه فاضربوه ضربة بضربة ولا (تمثلوا) يمثل بالرجل فانى سمعت رسول الله صلى الله عليه و آله يقول : اياكم و المثلة و لوبالكلب العقور .

47 - وصيتى از به حسن و حسين عليهما السلام وقتى ابن ملجم - لعنة الله عليه - او راضربت زد
پندهاى جاويدان
سفارش مى كنم شما را به تقواى الهى ، و اين كه در طلب دنيا مباشيد، هرچند دنيا شما را طلب كند و بر آنچه از دنيا به دست نياورده ايد و مخوريد سخن حق بگوييد، و براى ثواب كار كنيد. ستمگر را دشمن و ستمديده را ياور باشيد.
شما و همه فرزندان و خاندانم را و هر كه را نوشته ام به او مى رسد به تقواى الهى ، نظم در كارها، و اصلاح ميان ، مسلمانان وصيت مى كنم زيرا از جد شما صلى الله عليه و آله شنيدم كه مى فرمود اصلاح ميان مسلمانان از عموم نماز و روزه بهتر است .
خدا را، خدا را در نظر بگيريد، در حق يتيمان ، مباد آنان را گاهى سير و گاهى گرسنه بگذاريد، مباد با حضور شما تباه شوند.
خدا را، خدا را در نظر بگيريد در حق همسايگانتان ، كه سفارش شده ، پيامبرتان هستند، پيوسته درباره آنان سفارش مى كرد به اندازه اى كه پنداشتيم برايشان ميراث معين خواهد نمود.
خدا را، خدا را در نظر آوريد، در حق قرآن ، مباد ديگران در عمل به قرآن از شما پيشى گيرند.
خدا را، خدا را در نظر بگيريد، درباره نماز، كه نماز ستون دين شماست .
خداست را خدا را در نظر بگيريد درباره خانه پروردگارتان ، آنجا را خالى مگذاريد كه اگر خانه ترك شود از عذاب خدا مهلت نيابيد.
خدا را، خدا را، در نظر بگيريد درباره جهاد در راه خدا با اموال و جان و زبانتان . بر شما باد پيوند و بخشش به يكديگر، و بپرهيزيد از پشت كردن و بريدن از يكديگر. امر به معروف و نهى از منكر را رها مكنيد، كه بدكاران شما بر شما حكومت يابند، و آنگاه هرچه دعا كنيد به اجابت نرسد.
رعايت عدالت در قصاص
آنگاه فرمود: اى فرزندان عبدالمطلب نبينم شما را كه در خون مسلمانان فرو افتاديد، و بگوييد: اميرمؤ منان كشته شد بدانيد كه به قصاص خون من فقط قاتلم كشته مى شود. بنگريد هرگاه من از اين ضربت او كشته شدم ، در برابر آن او را تنها يك ضربت بزنيد، و اعضايش را نبريد، كه از رسول خدا صلى الله عليه و آله شنيدم كه مى فرمود: از مثله كردن بپرهيزيد حتى اگر سگ درنده باشد.
[/SPOILER]
کاش با قاطعیت برخورد بشه و امیت جانی و روانی و اخلاقی زائران توسط دولت عربستان تأمین بشه و خاطیان هم به اشد مجازات محکوم بشن و ...
سخن یکی ار مسئولین:...اعزام عمره گزاران زمانی می‌تواند تداوم داشته باشد که حقوق اولیه آنان شامل تأمین امنیت اخلاقی، جانی و اراده عملی به منظور حفظ حقوق اولیه زائرین وجود داشته باشد.!!
در حالی همین چند روزه بعد از این اتفاق باز هم زائرین به سرزمین وحی اعزام شدن!!!

[="Arial"]

فریال;661701 نوشت:
چیزی که آخرسلام نماز هست به پیامبرنیست به فرشتگان سمت چپ وراست هست بین نماز وتشهداخیرسلام وصلوات می خوانند!

منظورشون همون "السلام علیک ایها النبی و رحمة الله و برکاته" است.

[/]

[="Arial"]

ammarshia;661715 نوشت:
صعودی های احمق ایا نشنیدند این حدیث رو واقعا؟؟؟

البته سعودی درستشه!

حرکت فرودگاه عربستان بسیار زشت بود و باید اشد مجازات صورت بگیرد
اما دوستان احساسی که نمیشه تصمیم گیری کرد اصلا تصور کنید این دو مامور اصلی صهیونیست بودن برای دامن زدن به جنگ
طرف اصلی ما صهیونست است متاسفانه دارن منطقه رو به جون هم میندازن کی این وسط منفعت می بره؟؟اسراییل و امریکا
متاسفانه کشورهای عربی خیلی نادان هستن و راحت گول خوردن اما نمی شه حرکت احساسی و عجولانه ای کرد سیاست باید نرم باشه همونطور که تو غزه انجام شد همونطور که تو سوریه تو عراق خیلی نرم و با ارامش داریم به اهداف خودمون می رسیم لازم نیست جار و جنجال بپا کنیم
حرکت بسیار زشت بوده و مطمعنا دو حالت داره یا عربستان مجازات می کنه یا نمی کنه اگر کرد و عذرخواهی کرد کمی از خشم مردم ما کم می شه اگر نکرد باید از برخورد تند و احساسی جلوگیری کرد و کم کم با ارامش به فکر برخورد افتاد

من یاد این بیت شعر افتادم که نمیدونم ربطی به این موضوع و اتفاق داره یا نه اما خیلی با معنیه

نقل قول:
مسجد سر راه از آن گذشتيم ، بر روي درش چنين نوشتيم در ميكده هم خداي بيني ! با مرد خدا اگر نشيني

من نمیفهمم
این همه جوون دم بخت
این همه روستای بدون راه درست بدون آب و گاز - مدرسه - مرکز درمانی و.....
این همه فقیر و نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
این همه یتیم و بی سرپرست
که بی شک ثواب رسیدگی به این موارد و سایر موارد دیگه از حج عمره بالاتره
اونوقت ادم بره پول بریزه توی جیب این عربهای.......:Narahat:

ای بابا شما دیگه چقد خوش خیال هستید به نظر شما اینا کسی رو که خودشون ازش این کارو خواستن مجازات میکنند ؟به هیچ وجه .
من عاجزانه از مسئولان خواهش میکنم این عمل قبیح رو بی باسخ نزارن اگه الان جواب اینو ندن باید منتظر باشن اینا بازم این جور کارا رو میکنن
(به اون دوتا جوون فک کنید به خانواده هاشونو...) به خدا اگه دست من بود یه دماغی از روزگارشون در می آوردم که مرغای آسمون به حالشون گریه کنند.کجایید ای مردان بی ادعا(شهدا)
اللهم عجل لولیک الفرج

سفارت عربستان موقتا تعطیل بشه!
عبور هواپیمای عربستانی از ایران یا ممنوع یا کنتور بالاتری محاسبه بشه!
عوارضی عبور کشتی عربستانی از تنگه هرمز گرفته بشه!
سختگیریهایی برای ورود اتباع عربستان اتخاذ بشه!
تحصیل دانشجویان عربستان در دانشگاه های ایران ممنوع بشه!
و همچنین پیگیری ها برای مجازات مامورین فرودگاه جده ادامه داشته باشه!
از طریق رسانه آبروی عربستان در کل دنیا ریخته بشه!
.
.
.

[="Arial"]البته این رو هم در نظر بگیریم که ممکنه اونا از همین تحریمی که ما حرفشو میزنیم به عنوان یک ابزار شیعه هراسی استفاده کنند و برای مسلمانان عالم اینطور جا بندازند که این شیعه‌ها بدعت گذارند و حتی حکم قطعی الهی رو هم تحریم می‌کنند، حتی اگه نیت ما چیز دیگری باشه اونا با تبلیغاتشون چنان این رفتار ما رو بولد می‌کنند که دیگه همه‌ی دنیا میگن جدی‌جدی شیعه‌ها کافرند!خلاصه که خدا لعنتشون کنه...

نماینده مجلس بود فکر کنم تو اخبار گفت زائران ایران سالانه بیش از 10.000.000.000.000(ده هزار میلیارد تومن) که معادل بودجه عمرانی یه ساله کشوره.ارز میبرن تو عربستان.

yaHosseinDS;661812 نوشت:
تحصیل دانشجویان عربستان در دانشگاه های ایران ممنوع بشه!

با سلام و احترام
واقعا فکر می کنید تبعه عربستان میاد تو ایران تحصیل کنه و در صورت وجود از افرادیه که گرایشات وهابی داره؟ فکر نکنم. اگر افرادیم باشن شیعیان این کشور هستند که سیاست ایران حمایت از اینطور افراده.

به نظر می رسه عربستان (با کارهایی مثل این اعمال شنیع و یا اجازه ندادن به هواپیمای ایرانی برای فرود اومدن در جده) مترصد فرصته تا رابطه خودشو با ایران قطع کنه و به کشورهای منطقه بگه ایرانیا با اسلام حقیقی که لابد خودشون هستن :khaneh: مخالفت داره. سایتای خارجی پر شده از حمایت نظامی و تسلیحاتی ایران از یمن. عربستان عقده شکستاش تو منطقه رو داره سر یمنی ها خالی می کنه و تنها بهانه شم اینه که ایران دخالت کرده تو یمن و رئیس جمهورشو فراری داده! در صورتی که خود عربستان زمانی که علیه مرسی رئیس جمهور مصر کودتا شد از نظامیان کودتاگر حمایت کرد.
روابط ایران با عربستان خوب نبوده و تو دوره اخیر داره به شکل کاملا عریانی خودشو نشون میده.

ای وایییییییییییییییییییییییییییییییییی:crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying:
طفلکیا
تنها بودن یا با خانواده؟
دختر بودن یا پسر؟

باء;661681 نوشت:
سلام علیکم و رحمة الله،
آن ملعون‌ها برای ضربه زدن به ایران حاضرند نفتشان را به قیمت پایین‌تر بفروشند ولی ما حاضر نیستیم که بخاطر دشمنی با این دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام (که دشمنی کردن با ایشان ثواب هم دارد) از برخی مستحبات بگذریم ... آن هم مایی که ائمه‌ی بقیع علیهم‌السلام را می‌توانیم از پشت‌بام خانه‌امان هم زیارت کنیم و در هر نماز هم که باید رو به حرم امن الهی داشته باشیم ...

حرفهای دیگری هم البتهمی‌شود زد، اگر ایران عربستان را تحریم کند (چه برای عمره و چه تمتع) می‌تواند تبعاتی داشته باشد، مثل اینکه این ملعون‌ها نسبت به شیعیان خودشان و سایر کشورها جریح‌تر بشوند و مدارایشان کمتر شود و آنها بیشتر در سختی بیفتند ... الآن بخاطر پولی که از ما می‌گیرند یک ظاهری را رعایت می‌کنند وگرنه اینها همان وحشی‌هایی هستند که داعش را تشکیل داده‌اند ...

پناه بر خدا ... خواهر گرامی چه راحت عقل و شعور مؤمنین و علما و اهل بیت علیهم‌السلام را به زیر سؤال می‌برید! :Moteajeb!: سنگ‌پرستی؟
این برای این است که شما از جایگاه این سرزین شریف و آن بنای عظیم که محاذی عرش خداست خبر ندارید ... شما که مکه رفتید در وداع با کعبه یادتان نمی‌آید که چه متنی را خواندید؟ کسی که دوست نداشته باشد برای زیارت خانه بازگردد حالش چگونه است؟ شما می‌توانید کاری کنید که خانه‌اتان آنقدر مقدس شود که دیگر خانه‌ی خودتان را قبله کنید و از خانه‌ی اقوامتان یا در محل تحصیل و کار به سمت منزلتان نماز بخوانید؟ اصلاً فلسفه‌ی تقدس آنجا مگر بخاطر اعمال عبادی که امثال ما و شما آنجا انجام می‌دهیم هست که حالا ما و شما بتوانیم به خانه‌هایمان تقدس آنچنانی بدهیم ... مطمئن هستید که هر اعتقادی خلاف اعتقاد شما حتماً از روی تعصب است و نداشتن شعور و عقل طرف مقابل شما را می‌رساند؟
خدا همه را هدایت کند و حقیر را پیش از سایرین، ان شاء الله
یا علی علیه‌السلام

شما همش دنبال افرادی مثل بنده هستید که گیر بدید به یه حرف و هی ایراد بگیرید ازش

هممون میدونیم که بعضی از ادم ها شورشو درمیاورند و حجشان قبول نیست و اونهارو خدا میدونه نه من و شما ...همونایی که برا شهرت میروند و اویزون در و دیوار میشوندو برمیگردند و دوباره گناه
میکنند!

تو کتاب مثنوی بود اگه اشتباه نکنم ...که نوشته بود:

روزی مردی پول جمع کرده بود که برود به حج و همسرش هم باردار بود .... بوی غذایی که همسایه پخته بود در همه جا پیچیده بود و همسر باردار اون مرد بهش گفت که از اون غذا برام بگیر و

بیار ...مرد که رفت در همسایه و طلب غذا کرد دید زن بسیار فقیری بود که برای فرزندانش گوشت سگ میپخت ! مرد تعجب میکنه و پول حجش رو میده به همسایه...

مرد شب خوابید و در خواب دید که بهش میگن برو پیش فلان کس در شهر مرو ....

مرد فردا که از خواب پا میشه میره به شهر مرو و اون شخص رو پیدا میکنه .........اون شخص به مردی که میخواست بره حج میگه: من در خواب دیدم که دو فرشته باهم صحبت میکردند که:

-امسال حج چند نفر قبول شده ؟

-حج هیچکس قبول نشده جز اون شخصی که به مکه نرفته بود و پول حجش رو به همسایه فقرش داده بود...

محتوای اصلی داستان این بود فقط اسم اشخاص و شهر یادم رفته احتمالا مرو بود .

به نظر بنده خداوند خیلی مهربان تر از اینهاست که اذیت شدن بنده اش رو بخواد و حج رو نمیدونم اجباری کنه و هرکی حج نره با دین نمیدونم مسیحیت از دنیا بره و این حرفا

اگه خدا به من عقل و منطق داده عقلم میگه که وقتی کاری ضررش بیشتر از نفعش هست انجام نده

به نظرم یکبار رفتن اشکالی نداره ولی ضررش این هست که

جیب اعراب پر میشه حالا باز استفاده درست بکنن عیب نداره ولی داعش و ... میدونید که

ارز وارد کشورشون میشه

همین اعراب با ما دشمن هستند این همه تجاوز و ...

ولی این حدیث رو هم شنیدم که میگه : اون روزی که مسجدالحرام خالی از عابد بشه واااااای به حالتون

mohsen1990;661843 نوشت:
نماینده مجلس بود فکر کنم تو اخبار گفت زائران ایران سالانه بیش از 10.000.000.000.000(ده هزار میلیارد تومن) که معادل بودجه عمرانی یه ساله کشوره.ارز میبرن تو عربستان.

سلام
منم وقتی اینو شنیدم باورم نمیشد!...چقدر ملت تشخیصشون ضعیف هست!
:Moteajeb!:...اخه خدا کسایی که برای چشم و هم چشمی میرن حج و می خواد چیکار کنه !
(فرمانده شهیدی براش حج واجب نوبش می افتاد میگفت نه نمیرم چون اون فقط یک سنگ خالی هست می موند تو جبهه بعد می دیدن که شهید می شد!!)

یاد روایت امام صادق علیه السلام افتادم که چهره حجاج رو نشون یارانش داد که اونا دیدن اکثرا الاغ و حیوونای دیگه بودن !

جزئیات فاجعه فرودگاه جده از زبان رئیس سازمان حج و زیارت

به گزارش ايسنا، سعيد اوحدي، رئيس سازمان حج و زيارت با تاکيد بر اينکه پيگيري‌هاي دستگاه ديپلماسي کشور و سازمان حج و زيارت تا اشد مجازات دو مأمور فرودگاه جده ادامه خواهد داشت، به تشريح آخرين اقدامات صورت گرفته درباره پيگيري ماجراي قصد تعرض دو مامور سعودي به دو نوجوان عمره‌گزار ايراني پرداخت.

نقل قول:
وی در این‌باره گفت: دو زائر نوجوان ایرانی که به قصد بازگشت به ایران در فرودگاه جده حضور پیدا کرده بودند، در آخرین بخش بازرسی فرودگاه به بهانه تفتیش مورد قصد شوم دو مامور فاسد فرودگاه قرار گرفتند که با هوشیاری و اقدام بموقع این دو زائر نوجوان عزیز و آگاه شدن خانواده محترم آنان و برخورد به موقع، این دو مأمور برای انجام اقدام شنیع خود ناکام ماندند.
وی در این‌باره افزود: بلافاصله همان موقع موضوع در فضای کاروان زائران مطرح شد و زائران کاروان از سوار شدن به هواپیما برای بازگشت به ایران امتناع کردند و بلافاصله با کنسولگری ایران در جده تماس گرفته شد و سرکنسول محترم جمهوری اسلامی در جده و نمایندگان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در فرودگاه جده حضور پیدا کردند و با فشارها و پیگیری‌های جدی که صورت گرفت، مقامات سعودی مجبور شدند به فرودگاه بیایند و پاسخگو باشند.رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: فرمانده پلیس جده و نیروهای امنیتی در فرودگاه حاضر شدند و همان شب هم پزشکی قانونی در فرودگاه برای بررسی مسأله حضور پیدا کرد و پرونده بسیار سنگینی در این باره تنظیم شد و با همکاری این دو نوجوان عزیز و باهوش، دو پلیس فاسد فرودگاه شناسایی شده و همان شب دستگیر و روانه زندان شدند.:Gig:
وی بیان کرد: به دلیل فضایی که در میان زائران کاروان حاکم شده بود، فرمانده پلیس جده مجبور شد در میان زائران سخنرانی کند و بابت این اقدام شنیع، به صورت رسمی از طرف پلیس و دولت عربستان از زائران عذرخواهی کند:Gig: و همانجا هم ایشان تأکید کردند که بر اساس قوانین شرعی این دو پلیس را تا اشد مجازات محاکمه خواهند کرد و مجازات سنگینی برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.
اوحدی در این‌باره اضافه کرد: اوایل صبح روز شنبه، 8 فروردین ماه، طی تماس از فرودگاه جده مجموعه سازمان حج و زیارت در جریان این ماجرا قرار گرفت و ساعت 8 صبح آن روز پس از تماس تلفنی با معاونت کنسولی، وزارت خارجه کشورمان اولین مکاتبه خود در باره این موضوع را داشتیم. همچنین در مذاکره تلفنی با آقای قشقاوی درباره این ماجرای تلخ و غیرقابل گذشت اشاره کردیم بر اساس وظیفه‌ای که بر عهده کنسولی ایران هست، این موضوع به صورت ویژه پیگیری شود.اوحدی ادامه داد: خوشبختانه وزارت خارجه همان روز وارد عمل شد و کاردار و سرکنسول عربستان علی‌رغم اینکه در ایام تعطیلات قرار داشتیم، هر دو به وزارت خارجه احضار شدند و با شدیدترین لحن ممکن که شرح مذاکرات برای ما ارسال شد، با آنان گفتگو شد که بیش از 5 بار کاردار و سرکنسول عربستان از این بابت عذرخواهی کردند.:Gig: همچنین یادداشت رسمی اعتراض آمیزی به سفارت عربستان در تهران و کاردار آنان ابلاغ و درخواست شد که روند محاکمه این دو فرد فاسد در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گرفته و خاطیان به اشد مجازات برسند.
رئیس سازمان حج و زیارت در این‌باره افزود: پیگیری‌های جدی دیگری نیز از سوی سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری و نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان و همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض و کنسولگری کشورمان در جده در این باره صورت گرفت و همه نظام با همه توان خودش بسیج شدند تا این موضوع را پیگیری نمایند و اجازه ندهیم کوچکترین بی‌تفاوتی در باره این چنین جسارتی که برای اولین‌بار صورت گرفته، از سوی مأموران سعودی انجام گیرد.وی ادامه داد: مذاکراتی نیز در سطح معاونین و قائم مقام ارشد وزارت خارجه عربستان انجام شده و آنها نیز مراتب عذرخواهی خود را اعلام کردند و تأکید کردند مسئله را دنبال می‌کنند و خواستار اشد مجازات برای خاطیان خواهند شد.رئیس سازمان حج و زیارت همچنین گفت: مکاتبات و ملاقاتی نیز با معاونین وزارت کشور عربستان، وزیر حج عربستان و وزارت حج آن کشور صورت گرفته و آنها نیز مراتب عذرخواهی خود را اعلام کرده‌اند.اوحدی اظهار داشت: از لحظه وقوع این اتفاق تلخ همه دستگاه های مرتبط در کشور با همه توان از حیث وظیفه شرعی و انسانی خود درصدد دفاع و صیانت از حقوق شهروندان ایرانی وارد صحنه شدند.وی درباره علت سکوت این سازمان در چند روز گذشته در رابطه با این ماجرا گفت: بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بر این تأکید دارد که موضوعات حساس این چنینی به دلیل حفظ حریم خانوادگی آسیب‌دیدگان و تبعات آن در حوزه اجتماعی نباید دامن زده شود، اما با جمع‌بندی که در میان همه دستگاه‌ها وجود دارد تا عذرخواهی رسمی دولت سعودی و محاکمه خاطیان و اشد مجازات آنان موضوع را پیگیری می‌کنیم.رئیس سازمان حج و زیارت گفت: خانواده محترم این دو نوجوان که امروز باید از آنان به عنوان الگوی مقاومت در مقابل تعرض به حقوق زائر نام برد و تقدیر کرد، به سازمان حج و زیارت آمدند و همه اقدامات برای التیام این خانواده بزرگوار و صیانت از حقوق آنان صورت گرفته است. این اتفاق شنیع به هیچ وجه برای خانواده حج و زیارت قابل قبول و قابل گذشت نیست و با تمام اعتقادات در مقابل این مسئله کوتاه نخواهیم آمد.وی همچنین از پیگیری‌های صورت گرفته در سطح وزارت امور خارجه، وزارت کشور و وزارت حج عربستان با پیگیری‌های دستگاه‌های کشور در ایران و عربستان خبر داد.اوحدی اظهار داشت: یقیناً دولت عربستان بابت این اتفاق عذرخواهی خواهد کرد، خود آنها روی این موضوع باید حساس باشند و این لکه ننگ را از دامن پلیس عربستان برطرف کنند. این اتفاق، رویداد بی‌سابقه‌ای بوده و مردم عزیز ما در این روزها دغدغه خود را نسبت به این موضوع عنوان کرده و نشان دادند که نسبت به جسارت‌های این چنینی ساکت نیستند و نخواهند بود و پیگیری‌های مجدّانه ما تا احقاق حقوق زائران و عذرخواهی رسمی دولت عربستان و محاکمه خاطیان ادامه خواهد داشت.رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان همچنین بیان کرد: امروز صبح نیز مکاتبه‌ای با وزارت امور خارجه کشورمان داشتیم و بدلیل ماموریتی که متوجه آنهاست، از آنان خواستیم که مجدانه پیگیر فرآیند محاکمه سریع خاطیان باشند و امیدواریم با تلاش جدی دستگاه دیپلماسی کشور و سازمان حج و زیارت، خاطیان به اشد مجازان برسند و این اقدام التیامی برای خانواده آسیب دیده باشد.وی در پایان اظهار داشت: اگر خدای نکرده دولت عربستان بخواهد درباره روند محاکمه خاطیان و فرآیند قضایی این پرونده کوتاهی کند، بیانگر این است که قادر به تأمین امنیت زائران نیست و یقیناً باید تصمیمات دیگری در این رابطه اتخاذ شود.

یه حسی بهم میگه که این حرف ها رو جهت آروم شدن فضای ملتهبی که وجود داره زده و واقعیت چیز دیگریست
خدا کنه خدا کنه خدا کنه................. حس من اشتباه باشه و این حرف ها درست
موضوع قفل شده است