روابط ناسالم همسر سابق در گذشته و ترس از ازدواج بعدی

تب‌های اولیه

33 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روابط ناسالم همسر سابق در گذشته و ترس از ازدواج بعدی

سلام
پسری مذهبی هستم. هرگز هیچ رابطه غیر مشروعی را تجربه نکرده ام.
دو سال پیش با دختری در ظاهر مذهبی با قصد ازدواج آشنا شدم. با هم چند جلسه ای صحبت کردیم و او را مطابق معیارهای خود دیدم من که فقط به ازدواج فکر میکردم از او خواستم که با خانواده جلو بیام که بعد یک ماه سرکار گذاشتن پذیرفت.
خانواده هم با دیدن او و حجابش پذیرفتن و بعد یکماه ما صیغه هم شدیم. در دوره صیغه خیلی به او وابسته شدم ولی رگه های از دروغگویی در او دیدم ولی به علت اینکه صیغه کرده بودیم و اون هم به من علاقه نشون می داد نتونستم ازش دل بکنم.

به هر حال بعد سه ماه عقد کردیم یک ماه از عقد ما می گذشت که صفحه ای تقلبی برای وی در گوگل پلاس ساخته شد و من را هم به حلقه اش اضافه کرد و بعد مدتی عکس های بی حجاب اون و مطالبی در مورد رفتارهای غیر اخلاقی وی را منتشر کرد. داشتم دیوانه میشدم. وی مجبور به اعترافات تکاندهنده ای به من شد. و گفت که قبلا از طریق اینترنت با آدم های زیادی به قول خودش دل داده و قلوه گرفته و این فرد یکی از اوناست که چون عاشق خودم کردمش و بعد ولش کردم میخواد از من انتقام بگیره و با اصرار من اعتراف کرد که با یکی از همکارانش مدتی روابط نامشروع داشته!!!

من که این را شنیدم مثل دیوانه ها شده بودم نمی دونستم چه بکنم از طرفی بسیار دوستش داشتم از طرفی خیلی التماس می کرد و از طرفی فریبم داده بود. به هر حال در قبال بخشش مهریه بهش فرصت دادم تا بیشتر بشناسمش. می خواستم ببخشمش ولی وقتی زیر نظرش گرفتم دیدم اون مدام به من دروغ میگه به راحتی دست روی قران میزاره و دروغ میگه دروغ های با دلیل و بی دلیل. متوجه شدم گذشته اش خرابتر از اینی هست که به من گفته تصمیم گرفتم جدا بشم ولی باز با التماس های اون فرصت بیشتری به زندگیمون دادم.
البته در این حین موارد زیادی را متوجه شدم. اون دروغ های زیادی به من گفته بود. ولی چه کنم دوستش داشتم و با کمی التماس و گریه هاش کوتاه می اومدم. خلاصه بعد نه ماه و وقتی ایمیلهای که اون شخص ازش هک کرده بود را بدست آوردم متوجه شدم حتی رابطه ... داشته اون هم با چند نفر!!!

در این بین زیر نظر هم داشتمش و با اینکه میگفت توبه کرده ولی باز هم دروغ به من می گفت.

مورد دیگه که خیلی نگرانم کرده بود، او در زمان عصبانیت بسیار پرخاشگر بود و هر حرف بدی را به زبان می آورد. خلاصه اینکه در نهایت بهمن سال گذشته ازش جدا شدم. در حالیکه هنوز دوستش داشتم ولی طلاقش دادم چون دیگه بهش اعتماد نداشتم. بخصوص که در کنترلهای که ازش داشتم با یکی از دوست پسرهای سابقش خیلی راحت به مدت یکساعت درد دل کرد از گذشته ها گفتن با وجودی که به من قول داده بود با هیچ کدومشون دیگه ارتباط نگیره.

نمیدونم چرا ولی هنوزم بعد دو ماه نتونستم فراموشش کنم با وجود اینکه در دو سالی که باهاش عقد بودم بدترین شرایط زندگیم تجربه کردم. میخوام ازدواج کنم با وجودی که تمام شرایط ازدواج دارم ولی نگرانم. نمیدونم چکار کنم. راستش خیلی هم برای اون نگرانم دوست دارم خوشبخت بشه. مدام براش دعا میکنم که دیگه به خلاف کشیده نشه.خیلی بهم التماس کرد که طلاقش ندهم هر کاری تونست کرد. ولی دیگه اعتمادی بهش نداشتم به نفع جفتمون بود که از هم جدا بشیم.

الان چند نگرانی دارم:

اول اینکه میترسم دوباره همسری گیرم بیاد که تجربه روابط نامشروع را داشته

دوم اینکه هنوز نتونستم زن سابقم فراموش کنم ولی بشدت نیاز به ازدواج دارم نمیخوام به گناه آلود بشم. تا الان پاک بودم میخوام بازم پاک بمونم. بخصوص که سنم هم به 34 رسیده. نمیدونم از چه راهی فرد مناسبی پیدا کنم.

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام بر شما دوست بزرگوارم
شرايط و روزهاي دشواري را تجربه كرده ايد و با گذشت و فرصتي كه به ايشان داده ايد مشخص كرديد كه روح بزرگي داريد چرا كه براي خدا فردي كه توبه كرده بوده را پاك مي دانستيد و به او فرصت بازگشت و اصلاح داده ايد با اين كه هر مردي مي داند چنين گذشتي واقعا چه قدر براي يك مرد سخت و مشكل است.
با اين كرامت و بزرگي اي كه از شما سراغ داريم باور داريم كه مي توانيد با مدد باورهاي ديني خود( نماز، صبر، توسل و..) از اين مشكلات نيز بگذريد و بر تلخي خاطرات گذشته فايق آييد.
همين طور كه شما مؤمن هستيد دختران پاك نيز وجود دارد نبايد اين تجربه تلخ سبب بدبيني شما شود براي گزينش همسري پاك بايد تحقيقات جامعي داشته باشيد فقط به ظاهر و سخنان او اكتفا نكنيد و نبايد براي عقد كردن عجله كنيد.
البته الان براي ازدواج كمي زود است مدتي صبر كنيد كه ذهن تان را از گذشته غبار روبي كنيد و براي پذيرش مهمان جديد آماده كنيد.
[/]

meh.mohebi;661042 نوشت:
الان چند نگرانی دارم:

اول اینکه میترسم دوباره همسری گیرم بیاد که تجربه روابط نامشروع را داشته

دوم اینکه هنوز نتونستم زن سابقم فراموش کنم ولی بشدت نیاز به ازدواج دارم نمیخوام به گناه آلود بشم. تا الان پاک بودم میخوام بازم پاک بمونم. بخصوص که سنم هم به 34 رسیده. نمیدونم از چه راهی فرد مناسبی پیدا کنم.

با تشکر

نگرانی نداره برادره من.یه بار خدا کمکت کرده.که گیر همچین ادمی نیوفتی بازم کمک میکنه.به نظر منکه ادم از هر دستی داده از همون دست میگیره و اگه ادم خودش خوب باشه یه توکل بکنه و بره جلو.یکی از مضرات دوستی قبل از ازدواج همینه که چشمت به روی حقیقت میبنده.و از همه مهمتر اینکه تحقیق تحقیق تحقیق ...چرا تحقیق نمیکنین اخه.خداییش این سواله منو جواب بده چرا تحقیق نمیکنین میرین ازدواج میکنین!نمیدونم با خوندنه داستانت بخندم یا گریه کنم... براش دعا میکنی!هنوز دوسش داری!چی چی شو دوست داری؟یکی که دستمال بوده.دستمال کاغذی هم تازه بوده یه بار مصرف.اول صبحی اعصاب نزاشتی برام.

واقعن باورم نمیشه چجوری میشه انقدر راحت شرم قورت داد حیا رو قی کرد

واقعن باورم نمیشه Fool

نمیدونم چی بگم!

چون نمیتونم قضاوت کنم....بعضی وقتا خانوما کارایی میکنن بعد توبه هم میکنن اما گذشتهه ولشون نمیکنه و حرف زدن و یا رابطه با افراد گذشته دلیل بر دروغگویی خانم نمیشه....این ول کرده اما اونا ول نمیکنن...عواقب بی عقلی ها ولش نمیکنن

بسم رب الحیدر

سلام و ادب
این دغدغه و نگرانی تنها شما نیست نگرانی اکثرا جوان هاست
خیلی سخته دوران جوانی و اوج شهوت، خودش رو کنترل و سرکوب کنه بخاطر تعهد و عشق خالصی که به همسر آینده داره اما در نهایت گرفتار همسری با این وضعیت و کاملا برعکس خودش بشه
پی بردن به اینکه طرف مقابل رابطه داشته یا نداشته فکر نمیکنم کار زیاد سختی باشه
میگن راههای شناخت طرف مقابل 4 مورده
- جلسات گفتگوی خاستگاری
- تحقیق از دوست، آشنا، همسایه و....
- جلسات مشاوره
- دوران نامزدی
که هر کدوم از اینها میتونه در این امر کمک کنه و عامل موفقیت شما باشه امیدوارم مثل ازدواج قبل بر اساس احساسات جلو نرید
البته میگن اگه در گذشته یه خطاهایی بوده و الان اصلاح شده زیاد حساسیت نشون داده نشه البته با در نظر گرفتن و بررسی همه شرایط و و جوانب (البته خودم با این موضوع مخالفم)

یاعلی مدد

همچین مطالبی رو که میخونم تنم میلرزه! میگم نکنه یه وقت منم ازدواج کنم و بعد همسرم اینطوری از آب در بیاد...:Ghamgin:
البته خیلی وقته که اصلا دیگه گزینه ای برای من وجود نداره که از بین گزینه ها بخوام موردی رو انتخاب کنم و خواستگاریش برم و....

بسم الله رحمان رحیم
متاسفانه این مسئله یک مشکل و معضل بزرگ در جامعه ی ما شده،من به شما توصیه میکنم در ازدواج بعدی سراغ افرادی بروید که خانواده هایتان با همدیگر از قبل آشنا باشند و مطمئن باشید که خانواده ی دختر موردنظر روی وی کنترل لازمه را دارد و قبل از رفتن به مراسم خواستگاری،از در و همسایه و دوستان و اینترنت و ... در مورد وی تحقیق کرده و مطمئن شوید آدم سالمی است و در جلسه ی خواستگاری نیز پس از آنکه سنگ هاتون رو با هم وا کندید،خیلی رک و روراست به ایشان بگید که آیا تا قبل از این با کسی رابطه ای داشته است یا خیر و ...

هیچ دقت کردی اگه همون اول با احساسات تصمیم نمی گرفتی این مشکلات پیش نمی اومد ؟

داداش meh.mohebi منم تو غمت شریک بدون.گرفتن همسر جدید اشتباه بزرگیه مگه اینکه این همسر جدید خیلی دلت رو تسخیر کنه.

[=Arial Black]

amirabdi;662951 نوشت:
در جلسه ی خواستگاری نیز پس از آنکه سنگ هاتون رو با هم وا کندید،خیلی رک و روراست به ایشان بگید که آیا تا قبل از این با کسی رابطه ای داشته است یا خیر

با سلام و عرض ادب

فکر نمی‌کنم سوال کردن از گناهانی که دیگران در گذشته انجام داده‌اند، کاری اخلاقی باشد.

برادر meh.mohebi عزیز
به نظر من، به هیچ عنوان چنین سؤالاتی را در نه در جلسه خواستگاری و نه در هیچ کجای دیگر از کسی نپرسید.
گذشته افراد متعلق به خودشان است و رازی است بین خودشان و خدای خودشان.
ملاک، عملکرد و اعتقادات امروز افراد است.
حضرت شاه ولایت امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) در نامه خود به مالک اشتر می‌فرمایند: «آنچه را که بر تو پوشیده است آشکار مساز، زیرا وظیفه‌ی تو پاک کردن عیوبی است که بر تو ظاهر گشته؛ و خداوند نسبت به آنچه که از تو پنهان مانده داوری خواهد کرد. پس تا می‌توانی عیوب مردم را بپوشان، تا خداوند آنچه را که تو دوست داری از مردم پوشیده باشد، مستور دارد.»
لذا با روش‌های اخلاقی، اعتقادات طرف مقابلتان را در مقام سخن و همچنین در مقام عمل کاملا بسنجید و پس از تحقیق (البته از نوع اخلاقی آن) در بقیه امور به خداوند متعال توکل کنید.

والسلام علی من اتبع الهدی

دختر يا پسري كه با نامحرم دوست است يا دوست مي شود براي ازدواج گزينه نامطمئني است. مگر اين كه شواهد و قرائن و معرفان قابل اعتماد بيان كنند كه او توبه كرده است و يقين كنيم كه ديگر. اهل اين دوستي ها نيست.

طهارت و پاكي از دوست گيري هاي پنهاني
وَمَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلًا أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِ ... مُحْصَنَاتٍ
غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ...(نساء/25)
و هر كس از شما از نظر مالى نمى ‏تواند زنان [آزاد] پاكدامن با ايمان را به همسرى [خود] درآورد پس با دختران جوانسال با ايمان شما كه مالك آنان هستيد [ازدواج كند] ... [به شرط آنكه] پاكدامن باشند نه زناكار و دوست ‏گيران پنهانى نباشند ...

و همين معناي طهارت و دوري از دوست گيري پنهاني را در خصوص مردان نيز بيان فرموده است :
... وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الْمُؤْمِنَاتِ ... مُحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ وَلاَ مُتَّخِذِي أَخْدَانٍ ...(مائده/5)...
و [بر شما حلال است ازدواج با] زنان پاكدامن از مسلمان ... به شرط آنكه مهرهايشان را به ايشان بدهيد در حالى كه خود پاكدامن باشيد نه زناكار و نه آنكه زنان را در پنهانى دوست‏ خود بگيريد ...

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

yaHosseinDS;663004 نوشت:
مگه اینکه این همسر جدید خیلی دلت رو تسخیر کنه.

عاقلانه بايد انتخاب كرد و شناخت و عاشقانه زندگي كرد
[/]

Ruhollah;663019 نوشت:
فکر نمی‌کنم سوال کردن از گناهانی که دیگران در گذشته انجام داده‌اند، کاری اخلاقی باشد.
برادر meh.mohebi عزیز
به نظر من، به هیچ عنوان چنین سؤالاتی را در نه در جلسه خواستگاری و نه در هیچ کجای دیگر از کسی نپرسید.
گذشته افراد متعلق به خودشان است و رازی است بین خودشان و خدای خودشان.

اين كه آيا او روابط محرم نامحرمي را رعايت مي كرده يا نه را از تحقيقات جامع بدست آوريم
و از لابه لاي سؤالات كشف كنيم
به طور طبيعي كسي كه اهل گناه باشد دروغ گفتن هم برايش مثل آب خوردن است يعني از او رك بپرسيد رك هم دروغ مي گويد
بعد از تحقيقات جامع و ازدواج هم حق نداريم از او بپرسيم كه آيا تجربه گناه داشته يانه.
در برابر بايد زن و شوهر تلاش كنند زندگي مهدوي (عج) داشته باشند زندگي اي كه مورد رضايت حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف باشد[/]

حامی;663035 نوشت:

سلام
خوب اخلاق و رفتار خوب هم دل رو تسخیر میکنه اینطور نیست؟
عقل هم باید تصمیم بگیره ولی آیا دل مهم نیست؟ مثلا اگر یکی رو پیدا کرد که هم ظاهر زیبا و هم مومن باشه خوب نیست؟
من ظاهر رو تنها علت نمیدونم بلکه عقل رو هم برای در نظر گرفتن جنبه های منطقی شریک می دونم. ولی واقعا اگر ظاهر طرف خوشم نیاد حتی اگر خیلی از هر لحاظ تکمیل باشه نمی تونم انتخابش کنم.

حامی;663032 نوشت:
وَمَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلًا أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِ ... مُحْصَنَاتٍ غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ...(نساء/25)
و هر كس از شما از نظر مالى نمى ‏تواند زنان [آزاد] پاكدامن با ايمان را به همسرى [خود] درآورد پس با دختران جوانسال با ايمان شما كه مالك آنان هستيد [ازدواج كند] ... [به شرط آنكه] پاكدامن باشند نه زناكار و دوست ‏گيران پنهانى نباشند ...

این قسمت رو متوجه نشدم یعنی با پول نمیشه دختر با ایمان رو به همسری انتخاب کرد پس با دختر جوان که مالکش هستیم ازدواح کنیم؟! به شر آنکه زناکار و اهل ارتباط با نامحرم نباشه!
خیلی نامفهومه...

yaHosseinDS;663055 نوشت:
سلام
عقل هم باید تصمیم بگیره ولی آیا دل مهم نیست؟ مثلا اگر یکی رو پیدا کرد که هم ظاهر زیبا و هم مومن باشه خوب نیست؟
من ظاهر رو تنها علت نمیدونم بلکه عقل رو هم برای در نظر گرفتن جنبه های منطقی شریک می دونم. ولی واقعا اگر ظاهر طرف خوشم نیاد حتی اگر خیلی از هر لحاظ تکمیل باشه نمی تونم انتخابش کنم.

سلام بر شما
درسته
و غالبا صفات خوب و اخلاق نيك (سيرت) سبب مي شود صورت هم زيباتر جلوه كند براي همين بود كه ليلي براي مجنون زيبا بود ولي براي ديگر زياد تو دل برو نبود
اگر بر ديده مجنون نشيني به غير از خوبي ليلي نبيني
ولي نبايد ازدواج كرد به اميد اين كه بعدا علاقه ايجاد شود و بعد بچه دار شد به اميد اين كه علاقه بياييد و يا بچه دوم را به دنيا بياورند به اميد اين كه علاقه بياييد
از همان ابتدا بايد حداقل علاقه نسبي باشد و اين علاقه با مجاورت و شناخت عميق تر و پرورش صفات اخلاقي مثبت و اهداف مشترك، گذشت از خطاها و تقوا زياد مي شود
به عنوان نمونه: خداوند فرمود كسي كه ايمان داشته باشد و عمل صالح انجام دهد مهرش را در قلب ديگران مي اندازم[/]

yaHosseinDS;663055 نوشت:
سلام

سلام بر شما
درسته
و غالبا صفات خوب و اخلاق نيك (سيرت) سبب مي شود صورت هم زيباتر جلوه كند براي همين بود كه ليلي براي مجنون زيبا بود ولي براي ديگر زياد تو دل برو نبود
اگر بر ديده مجنون نشيني به غير از خوبي ليلي نبيني
ولي نبايد ازدواج كرد به اميد اين كه بعدا علاقه ايجاد شود و بعد بچه دار شد به اميد اين كه علاقه بياييد و يا بچه دوم را به دنيا بياورند به اميد اين كه علاقه بياييد
از همان ابتدا بايد حداقل علاقه نسبي باشد و اين علاقه با مجاورت و شناخت عميق تر و پرورش صفات اخلاقي مثبت و اهداف مشترك، گذشت از خطاها و تقوا زياد مي شود
به عنوان نمونه: خداوند فرمود كسي كه ايمان داشته باشد و عمل صالح انجام دهد مهرش را در قلب ديگران مي اندازم

yaHosseinDS;663059 نوشت:
این قسمت رو متوجه نشدم یعنی با پول نمیشه دختر با ایمان رو به همسری انتخاب کرد پس با دختر جوان که مالکش هستیم ازدواح کنیم؟! به شر آنکه زناکار و اهل ارتباط با نامحرم نباشه!
خیلی نامفهومه...

سلام
اين حكم مربوط به زماني بود كه كنيز خريد و فروش مي شد
البته اسلام با احكام متعددي مانند كفاره ها و تشويق به آزادسازي بردگان اين خريد و فروش انسان ها را برداشت[/]

حامی;663035 نوشت:

همیشه هم همینطور نبوده....عاقلانه انتخاب شده و هیچ وقت عشقی پیش نیومده....تو همین اسک دین خوندم

واقعا جای سواله که دختر خانم یا آقا پسری که زیبایی ، ثروت ، تحصیلات و خیلی شرایط دیگه داره ولی باز درگیر روابط نامشروع شده. واقعا چرا داریم به خودمون و دیگران ظلم میکنیم؟؟

من در این بین خانواده رو مقصر اصلی میدونم ، بعدش خود فرد، دولت و جامعه رو

از خدا میخوام برای هیچ کس همچین اتفاقی نیفته ، مخصوصا برا آدمهایی که خودشونو پاک نگه داشتن

یاس...;663070 نوشت:
همیشه هم همینطور نبوده....عاقلانه انتخاب شده و هیچ وقت عشقی پیش نیومده....تو همین اسک دین خوندم

وقتي مي گويم عاقلانه انتخاب كنيد به معناي اين نيست كه عشق و علاقه را ناديده بگيريد.
در كنار توجه به تناسب و همتايي فرد بايد به دل هم بنشيند و بعد ازدواج كنند[/]

بزرگوار شما جواب را خودت دادی. اینکه نمیتونی فراموشش کنی میتواند به این خاطر باشه که شما تابحال به غیر از ایشون با هیچ خانمی رابطه ی عاطفی و نزدیک ای نداشته اید و بخاطر نیاز به ازدواج این تمایل به ایشان طبیعی است. خلاصه بگم تنها همینکه شریک زندگی آدم صداقت نداشته باشه، کافیه که آدم بفهمه او همراه مورد اطمینانی برای زندگی نیست.

حامی;662829 نوشت:
البته الان براي ازدواج كمي زود است مدتي صبر كنيد كه ذهن تان را از گذشته غبار روبي كنيد و براي پذيرش مهمان جديد آماده كنيد
سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش با تشکر از راهنماییها وزحماتو مشاوره های مفید استاد گرامی :Gol: بزرگوار بنده درچندین مورد از مشاهداتم در میان دانشجویان و حتی دوستان محترم، دراین صبر کردن موفقیت شیطان را تجربه کرده ام پسر هایی که به هردلیل ( موجه وغیر موجه ) پس از این گونه تجربه ها به دام شیطان افتاده اند ! پسرهایی راهم دیده ام که با ازدواج عجولانه طعم زندگی را به شیوه های دیگر بر کام خود تلخ کرده اند . آیا راه کار مناسب تر از صبر کردن وتهی کردن از محبت وعلاقه ی ذهن برای دلی که شیطان پشت درش بی صبرانه در کمین است وجود دارد ؟ شما بهتر از بنده می دانید که اکنون عنصر نا امیدی و نتیجه ی آن که انتقام از زندگی است در ذهن وفکر این جوان با عنصر نیاز و نتیجه ی آن که فقر عاطفی و بی قراری در تصمیم گیری است آماده ی دست در دست شیطان نهادن می باشد .:Gol:

••ostad••;663184 نوشت:
سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش با تشکر از راهنماییها وزحماتو مشاوره های مفید استاد گرامی بزرگوار بنده درچندین مورد از مشاهداتم در میان دانشجویان و حتی دوستان محترم، دراین صبر کردن موفقیت شیطان را تجربه کرده ام پسر هایی که به هردلیل ( موجه وغیر موجه ) پس از این گونه تجربه ها به دام شیطان افتاده اند ! پسرهایی راهم دیده ام که با ازدواج عجولانه طعم زندگی را به شیوه های دیگر بر کام خود تلخ کرده اند . آیا راه کار مناسب تر از صبر کردن وتهی کردن از محبت وعلاقه ی ذهن برای دلی که شیطان پشت درش بی صبرانه در کمین است وجود دارد ؟ شما بهتر از بنده می دانید که اکنون عنصر نا امیدی و نتیجه ی آن که انتقام از زندگی است در ذهن وفکر این جوان با عنصر نیاز و نتیجه ی آن که فقر عاطفی و بی قراری در تصمیم گیری است آماده ی دست در دست شیطان نهادن می باشد .

سلام بر شما
وقتي ذهن و قلب مرد يا زن درگير عشق و علاقه به فردي است و با ديگري ازدواج مي كند در واقع ظلم به فردي است كه بي خبر وارد زندگي شده است. فرد عاشق چون دل و قلبش اشغال است نمي تواند بر تازه وارد سرمايه گذاري عاطفي و رواني كند. گاهي خسته است و گاهي ناهشيار بهانه مي گيرد و اين فرد بايد بسوزد به خاطر چيزي كه خبر ندارد.
بنابراين مشاوران ازدواج براي درمان توصيه به ازدواج درماني نمي كنند فرد بايد ابتدا درمان شود و بعد ازدواج كند
براي مقابله با شيطان هم مانند افراد مجرد بايد عمل كند و به تعبير قران شريف عفاف بورزد[/]

نگران نباشید مثل شما تو جامعه زیاد هست .باید بیخیال باشید توکل بر خدا کنید و برای آخرتتون تلاش بکنید .

صبرکن برادر مطمن باش آدم خوب پیدا میشه خدا با صابرین هست [emoji120]

[="Indigo"]سلام

وقتی موضوع تایپیک رو خوندم فکر کردم که برای یه خانوم این مشکل پیش اومده بعد که خوندم واقعا متاسف شدم:Ghamgin:

به نظر من هم یکم صبر کنید حتما یه مورد خوب براتون پیدا میشه. این خانوم هم تاجایی که شما وظیفتون بوده براشون کار انجام دادید (شاید بیشتر از وظیفه) برا همین نگرانشون نباشید. اگه بخواید بهشون فکر کنید تا آخر عمر زندگی رو به کام خودتون تلخ کردید. من اطرافم این مدلی دیدم، اصولا باید خودشون به نتیجه برسن که کارشون اشتباهه.

من اگه بودم براش دعا هم نمیکردم چون باعث میشد به یادش باشم.:Gig:

[SPOILER] البته اینا همه در حد تئوریه. برا شما که وسطشی حتما سخته.[/SPOILER][/]

این داستان به احتمال زیاد حقیقت دارد !!!!
هی خدا این کنجکاوی رو از من نگیر
الهی امین
این متن رو من تو اینترنت سرچ کردم
دقیقا دو روز پیش یک کاربر با همین نام در سایت دینی دیگری همین پرسش را مطرح میکند
نکته جالب اینجاست که شش ماه قبل از طلاق ( مرداد ماه ) این خانم در ان سایت عضو میشود و درد و دلی میکند
این متن رو با دقت بخونید تا دیگر هیچوقت زود قضاوت نکنید
باشد که رستگار شویم !!!!
متن آن خانم

سلام

مدت یک سال است که عقد کرده ام، اکنون زندگیم به جایی رسیده که جدایی روبروی آن است.

من در گذشته با پسران ارتباط تلفنی و جنسی داشتم، البته با قصد ازدواج بود و بعد پشیمان شدم و توبه کردم

بسیار به خدا و قرآن معتقدم و حجاب دارم.

در ماه اول عقدم توسط یکی از آن افرادی که تماس تلفنی داشتم، گذشته ام برای همسرم رو شد و مجبور شدم نیمی از گذشته ام را برای او بگویم، چون میترسیدم اگر کامل بگویم او برود

او از من مدتی را وقت خواست تا ببنید می تواند ادامه دهد یا نه، که بعد از مدت کوتاهی گفت باشد ادامه می دهیم

چون پرونده دادگاهی برای آن فردی که اقدام به این کار کرده بود تشکیل داده بودیم، مجبور بودم طوری پیش ببرم که همسرم دیگر متوجه گذشته ام نشود، برای همین مجبور می شدم چندین به او دروغ بگویم و قسم دروغ بخورم و او که من را زیر نظر داشت اینها را برایم رو کرد و گفت دیگر نمی تواند با من بماند.

من التماسش کردم و ازش فرصت خواستم، واو گفت پیش مشاور می رویم اگر گفت فرصت بده، من میدهم، اما من دیگر میلی به این زندگی ندارم و میخواهم جدا شوم چون به هیچ وجه به من اعتماد ندارد. و میگوید که به من علاقه جنسی دارد.

مشاور گفت که سه ماه فرصت بدهد تا هم بتوانم اعتماد سازی کنم و هم بتوانم علاقه اش را دوباره بدست بیاورم.(البته مشاور به من گفت که او اصلا نسبت به من نفرت ندارد و فقط دل چرکین است)

در این سه ماه قرار است با هم زندگی کنیم، تا مشخص شود که بماند یا طلاق بگیرد.(من مهریه ام را نیز برای حفظ زندگی ام بخشیده ام)

البته او می گوید من قولی نمی دهم که بعد از سه ماه بمانم و به من میگوید که بهتر است جدا شوم. چون به من اعتماد ندارد و می گوید که او زن پاکدامن میخواسته ومن پاکدامن نیستم تا بتواند از من بچه دار شود.(اما من از چندین مرجع و کارشناس دینی پرسیدم که اگر فرد توبه کرده باشد و برنگردد به او پاکدامن گفته می شود.)

اما من میدانم که اهل خیانت نیستم و بسیار به او علاقه دارم و به دنبال زندگی درست و خدایی هستم و مطمئنا خدا این رابطه را اگر من عملم درست باشد حفظ خواهد کرد.

حال از شما عاجزانه کمک می خواهم که به این حقیر بگویید که چگونه و با چه روش هایی علاقه همسرم را که بسیار مرا دوست داشت و باورم داشت را برگردانم و بتوانم دوباره او را علاقه مند به خود کنم و دیگر اینکه چگونه و با چه رفتارهایی در این مدت اعتماد را به او برگردانم و برایش اعتماد سازی کنم؟!

تا حالا به این فکر کردیم؟
که 12 میلیون مرد و زن مجرد تو ایران داریم
تا حالا به این فکر کردیم ایا واقعا همه اینها صبر پیشه می کنند؟
یا پنهانی گناه می کنند، پنهانی توبه می کنند، پنهانی توبه می شکنند...
واقعا کی مقصره؟ کی مقصره که ماها نمی تونیم نمی تونیم و نمی تونیم ازداوج کنیم چون پول نداریم چون کار نداریم چون بجا اینکه مردها شاغل باشند زن ها شاغل هستند
اگر مسئله اشتغال جوانان حل نشود ابلیس خود را بازنشسته می کند و مردم خودشان به صراطش می روند
فقط تو مسجد محله خودمون من 15 نفر لیسانس بیکار سراغ دارم
اینهمه پول خرج کردند و بدبختی و درس آخرش که چی؟
که ی نفر با دپیلم (اما پارتی) بره جاشو بگیره

[="Times New Roman"][="Black"]آخ خدااااااا..
.
چقدررررررررررر دلم می سوزه واسه بعضی پسرهای ساده و دل پاک که فریب همچین حیواناتی رو می خورند..
.
یه سری دخترها هستند..کاری نیست که نکرده باشند..همه جا رفتن..همه کاری کردن..بعد یه پسر سالم و پدر و مادر دار که می بینند..واسش...مودبانه اش میشه واسش ادای انسان های پاک رو در میارن..
.
به نظر من این یه هشدار از طرف خدا برای شماست که بدونی خوب بودن و پاک بودن و سالم بودن کافی نیست..آدم باید خیلی هشیار هم باشه و آگاهیشو بالا ببره..
.
اینکه خدا همیشه در نظرت باشه خیلی خوبه..ولی دلیل نمیشه همیشه و همه جا این خدا بیاد از تو کوچه جمعت کنه..خودت باید آگاهی و شناختت رو از جامعه و آدمها بالا ببری..
.
یکی از پسرهای دانشگاه ما هم همینجوری شده..پسره صاف و ساده و مظلوم..یه دختری رو که من خیلی خوب میشناسمش اول باهاش دوست شده..
.
این پسره ی ساده چون تا حالا چنین روابطی رو تجربه نکرده و خیلی هم شوووووووووووووتهههه
.
از اینکه این دختر که همه دنبالشن بین این همه پسر ( بعد از سرویس دادن به کل شهر ) فقط با اون حرف میزنه و میاد و میره احساس غرور میکنه..
.
از اینکه همه دوست دارند با اون باشن و این دختر فقط به این پا میده توی عرش سیر میکنه..حالا هم که ازدواج کردند خریتش بهم ثابت شد فقط مونده عر عر کنه..
.
هوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووف
[/]

حامی;663080 نوشت:

وقتي مي گويم عاقلانه انتخاب كنيد به معناي اين نيست كه عشق و علاقه را ناديده بگيريد.
در كنار توجه به تناسب و همتايي فرد بايد به دل هم بنشيند و بعد ازدواج كنند

پیرو پیرامون حرف استاد.تو یکی از بخش های سایت که سخنان دکتر بانکی را گذاشته بود میگفت:حرف اول را عقل بزنه حرف اخر را دل بزنه.

آقا سلام علیکم ...
والا اینجوری شو اینجا نخونده بودیم ک دیگه اینم خوندیم ...
بابا خدا وکیلی هرکی اینجوری کلاه سرش میره خسته نباشه ... آخه برادر من میگی بعد ک دروغاشو فهمیدی ته و توشو درآوردی گیرت اومده ک با خیلی ها رابطه داشته عایا این کار مال قبل از ازدواج نمیباشد؟بابا شما فقط لازم بود یه چن بار دنبالش میرفتی یا یا آمار از چت اش و اینجور چیزاش میگرفتی همون قبل عقد همه چی دستت می اومد ...
اینا رو گفتم نه اینکه غرغر کنم گفتم ک بقیه بدونن راحت آدم میتونه تویه اینجور دام ها نیفته و با یه تحقیق ساده همه چی دستش بیاد حالا یکی خودش ب اسم عاشقی میخواد خودشو بدبخت کنه این دیگه دست خودشه ...
واسه ازدواج بعدیتم لازم نیس بترسی ب جای ترس عاقلانه انتخاب کن و درست هم تحقیق کن حواستم باشه چون تنهایی یا نیاز داری هول هولکی انتخاب نکنی...
ازدواجی ک همه جوانب اش از قبل دیده شده باشه مثله آب خوردن راحت و گواراس فقط نمیدونم چرا بعضیا میرن دنبال آّب جوب ...
آدم حرص میخوره ...

موضوع قفل شده است