صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور می شود در عصر حاضر کنیز گرفت؟

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

چطور می شود در عصر حاضر کنیز گرفت؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام
    اول از خانوم ها و آقایونی که با خوندن عنوان اومدن اینجا دعوا راه بیندازن و بحث به بیراهه ببرند صمیمانه تقاضا دارم نظر نگذارند!

و اما توضیح درباره عنوان:
    قدیم ها کنیز و غلام خرید و فروش میشد! و این امر اگر از هرنظر بد یا غیر انسانی بود ولی انصافا مزایای بسیاری برای صاحبان این برده ها داشت!! یکی از بهترین مزایاش این بود که آقایون میتونستن برن بازار و یک عدد کنیز خریداری کنند، بعد حتی نیاز به ازدواج باهاش هم نبود! هرچی هم میگفتی گوش میکرد! هرموقع هم خسته میشدی ازش میفروختی یکی دیگه میخریدی!!

انصافا بهشت رو در زمین تجربه میکردن!!

ولی از آنجایی که امروزه بازار کنیز فروشی نداریم، و دختران امروزی هم مثل دختران سابق مطیع و سربه زیر و بی توقع! نیستند که فقط بله قربان بگویند و برعکس دوست دارند فقط بله قربان بشنوند، برآن شدیم که ببینیم چگونه میشود کنیزانی همچو سابق یافت؟!

مثلا اگر برویم در جایی از دنیا ببینیم کسی کنیز میفروشد، بخریم برداریم بیاوریم خانه مان این حکم همان کنیز سابق را دارد؟ یا نه ؟
    یا مثلا برویم از یک خانواده فقیر دختر بخریم!!!!!!!!!!
    یا اگر یک خدمتکار بگیریم و صیغه کنیم و به او بگوییم تو حکم کنیز رو داری و حقوق همسر برای خودت متصور نباش، این اشکال شرعی دارد؟

لابد پیش خود میگویید من یا دارم شوخی میکنم، یا اینکه چه آدم بد یا هوسران یا مریض روانی و .... هستم! ولی من هیچکدام نیستم

فقط:
    1-حوصله سر و کله زدن با جنس مخالف ندارم.
    2-خانه بزرگی دارم که نیاز به رسیدیگی دارد، همچنین یک عدد آشپز ماهر نیاز دارم.
    3- بالاخره انسان هستم و یک نیازی به عنوان نیاز جنسی هم وجود دارد!! و البته مسلمان هم هستم و از روابط بی ضابطه متنفرم!
    4- باکلاس هم تشریف دارم و به کلاسم نمیخورد دنبال زن مطلقه و .... بیفتم که کارش صیغه شدن است! اصلا دون شان خود میدانم زنی بگیرم که قبلا کسی گرفته!!

پیشاپیش از صعه صدر! و با ادبی!!! شما متشکریم

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ در ساعت ۱۱:۱۶

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

چطور می شود در عصر حاضر کنیز گرفت؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما
    بله من هم از دوستان مي خواهم كه اگر نظري دارند بدون حاشيه روي نظر خود را بيان كنند و جدا از نقد نظرات يكديگر و بگو و مگو با هم خودداري كنند. به هر حال تاپيك كارشناس دارد و اگر جايي لازم باشد از كارشناس احكام شرعي نيز مدد مي گيريم.
    چيزي كه هست اين است كه در مسائل ديني ما پشتوانه هاي علمي بزرگي داريم كه يك عمر براي استنباط احكام شرعي زحمت كشيده اند و خون دل خورده اند. نيز از شما بزرگواران در خواست دارم كه زود قضاوت نكنيد بايد اولا اگر شبهه اي داريم از كارشناسان حاذق دين يعني مراجع تقليد سؤال كنيم و يا كتب و نظرات ايشان را از سايت ايشان مطالعه كنيم. برخي بدون جامع نگري و مطالعه دقيق اگر دستوري از احكام خدا به ذوقشان همخواني نداشت را سريع رد مي كنند در حالي كه بايد قبل از قبول يا رد احكام ديني مطالعه خودمان را تكميل كنيم و سؤالات يا شبهات خود را با متخصصان دين مطرح كنيم.

كنيز و برده
    با نگاهي به معارف اسلام و سيره ائمه بزرگوار در مي يابيم كه كرامت و بزرگي انسان به مدرك، نژاد و قبيله و ...نيست بلكه اين تقوا (خودكنترلي) است كه معيار بزرگي و شخصيت ما نزد خداوند است. هر چه تقوا قوي تر باشد ما نزد خداوند او اولياي او محبوب تريم. بلال حبشي سياه پوست كه مورد آزار ديگران قرار مي گرفت جايگاه ويژه اي نزد پيامبر يافت و مورد اكرام مادي و عاطفي و معنوي ايشان قرار مي گرفت. با مطالعه سيره معصوم مي بينيم كه ايشان برخلاف نظر ثروتمندان و مرفهان حشر و نشر و معاشرت زيادي با فقر و بردگان داشتند و با آنها سر يك سفره مي نشستند و غذا مي خوردند.
    ائمه كنيزان و غلامان را خريداري مي كردند و براي آزاد كردن آنها دنبال بهانه مي گشتند ولي از همين فرصتي كه با ايشان بودند استفاده مي كردند تا فطرت آنها را تقويت و عقل آنها را پرورش دهند و مانع آزار ديگران شوند. در جريمه هاي ديني مانند كفاره ها مي بينيم كه سهمي براي آزاد سازي بردگان قرار داده شده است.

مثلث عشق
    زن و مرد جنس مخالف هم نيستند بلكه جنس مكمل هم هستند. رابطه زناشويي يك يك جاده دو طرفه است يعني اين طوري نيست كه يكي براي خدمت به ديگري آمده باشد به همين دليل در كتب اخلاق در خانواده و احكام زناشويي و خانواده مي بينيم كه حقوق و قوانين و وظايف متقابل وجود دارد. اين امور براساس جنسيت مرد و زن و ويژگي هاي فيزيولوژيكي و روان شناختي با توجه به علم بيكران الهي و حكمت خداوند در نظر گرفته شده است.
    وقتي به تاريخ اسلام رجوع مي كنيم مي بينيم كه اسلام بسان فرشته نجات براي زنان بود اگر خانمي به گذشته اسف بار زنان در جاهيلت آشنا باشند حتما اسلام را با جان و دل قبول مي كنند. اعراب جاهلي زن را هم چون كنيز مي دانستند و از داشتن دختر بيزار بودند در اين ميان پيامبر اسلام عشق فوق العاده زيادي به همسران و دخترشان مي ورزيند در منزل به ايشان كمك مي كردند و مهرورزي به زن را از اخلاق خود معرفي كردند امام علي عليه السلام زن را گل خوشبو معرفي كردند نه پاو و نوكر و امام صادق فرمودند اگر مردي به زنش بگويد دوستت دارم اين سخن هرگز از قلب زنش بيرون نمي رود.
    از نظر حقوقي زن وظيفه ندارد در منزل كار كند و مي تواند براي كاري كه مي كند اجرت دريافت كند. البته از نظر اخلاقي رابطه زن و مرد عاشقانه است و اگر خدمتي به هم مي كنند متقابل است و گذشت و همكاري و ياري به هم سبب تحكيم دوستي و مودت و تحكيم ارتباط مقدسشان مي شود
    در مسائل زناشويي كه ظاهر امر شهوت مرد پر رنگ است دستورات اسلامي عاطفه و شهوت و تعهد را به هم گره مي زند و براي مرد و زن هر دو سهمي از رضايت و حق در نظر مي گيرد. و از حاشيه راندن زن و ناديده گرفتن او جلوگيري مي كند. اسلام به مردان اجازه نمي دهد زن و ويژگي هاي جنسيتي او را براي رسيدن به شهوت يا ثروت ابزار قرار دهد. جديدترين يافته هاي علم روان شناسي و سكس تراپي با دستورات اسلام در روابط زناشويي همنوايي دارد.
    از نظر روان شناسي عشقي بين زن و شوهر كامل است كه مانند مثلث سه ضلع داشته باشد: تعهد + شور جنسي + صميميت.
    در روابط نامشروع اين مثلث وجود ندارد مرد تعهدي ندارد يعني اگر مثلا زن باردار شد مرد ان را به عهده نمي گيرد. در ازدواج موقت كه امري شرعي است اين مثلث متناسب با اين ازدواج و موقت بودنش اتفاق مي افتد و چون براساس دستور خداوند است و حكيمانه از زنا و روابط گناه آلود بهتر است اما نبايد فراموش كنيم كه مرد يا زن در ازدواج موقت دنبال هوسراني و شهوتراني لجام گسيخته باشند و فضايل انساني و هدف زندگي را فراموش كنند و تا حد حيوان تنزل بيابند. به همين دليل است كه مراجع مي فرمايند ازدواج موقت فلسفه خاص خود را دارند و براي شهوتراني و سقوط در دره تمتعات حيواني صرف نيست. ازدواج موقت احكام مخصوص خود را دارد و هر فرد مكلفي بايد به احكام و استفتائات مرجع تقليدش رجوع كند

خدمتكار زن
    اگر مردي به دلائلي نخواهد ازدواج كند و لازم باشد براي رسيدگي به امورش زني را به خدمت بگيرد نبايد به او نگاه كنيز بودن بكند و بايد به گوهر انساني و كرامت وجودي (ذاتي و اكتسابي ) او احترام بگذارد. اسلام حتي به ما اجازه نمي دهد براي كمك به فقير حرمت او را بشكنيم يا ناديده بگيريم چه رسد به افرادي كه براي رفع نيازهاي مادي خود كار مي كنند. وقتي مردي خراساني خدمت امام رضا رسيد و گفت مال را گم كرده ام و در شهر خود ثروتمند هستم به من كمك كنيد تا به شهرم بازگردم و آنجا از طرف شما صدقه بدهم امام به اتاق خود رفتند و از پشت در پولي را به او كمك كردند و نخواستند نگاه مرد به امام بيفتد و احساس خواري كند. فقيري از يكي از ائمه كمك مالي خواست ايشان براي اين كه او شرم نكند و نگاهش به امام نيفتد و احساس خواري نكند امام فرمودند خواسته خود را روي روي زمين بنويس. از سويي ديگر اسلام به ما مي گويد براي هنگام ارتباط با نامحرم حدود شرعي را رعايت كنيد و از خلوت با نامحرم به شدت بگريزيد كه حرام است.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲ در ساعت ۰۷:۵۷
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    وقتي به تاريخ اسلام رجوع مي كنيم مي بينيم كه اسلام بسان فرشته نجات براي زنان بود اگر خانمي به گذشته اسف بار زنان در جاهيلت آشنا باشند حتما اسلام را با جان و دل قبول مي كنند.

در قرآن دو سوره خاص زن داريم

سوره كوثر (حضرت زهرا)
    http://www.parsquran.com/data/show.p...yat=1&sura=108
    و سوره النساء (زنان)

http://www.parsquran.com/data/show.php?user=far&lang=far&ayat=1&sura=4

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ در ساعت ۰۷:۴۴
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 7

نوشته
    425
    حضور
    8 روز 21 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    890

مثلا اگر برویم در جایی از دنیا ببینیم کسی کنیز میفروشد، بخریم برداریم بیاوریم خانه مان این حکم همان کنیز سابق را دارد؟ یا نه ؟

11. صلوات ها 3

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    برآن شدیم که ببینیم چگونه میشود کنیزانی همچو سابق یافت؟!
    یعنی شما نمیدونید چطور یافت میشود ؟؟؟؟؟؟؟
    کافیه سری به عراق و سوریه بزنید و از گروهکی بنام داعش یه دونه کنیز یا هر چند دونه کنیز که خواستید خریداری نماید خیلی هم خوشحال میشوند طرح فروش کنیزکانشان رونق پیدا کنه
    البته در آفریقا هم خرید و فروش کنیزان روانق داره اعضای بوکوحرام به راحتی این کار رو انجام میدهند
    این دیگه واقعا پرسیدن داشت !!!!!!!

13. صلوات ها 7

علاقه
    عرفان و سير و سلوك- نقاشي
    نوشته
    70
    حضور
    1 روز 23 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

در اسلام براي کسي كه در راه خدا برده‌اي را آزاد نمايد ، پاداش بزرگي قرار داده شده اما ساير موارد كه فرموديد مي باشد.
    چه نمازي است؟ كز آن ميرود ايمان يتيم ، ديده بگشا و ببين حال پريشان يتيم
    چه نمازي؟ به سحر خواندي و در شامگهان، در اشكي است فراورده چشمان يتيم

15. صلوات ها 5

نوشته
    717
    حضور
    16 روز 4 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    1389

یک لینک جالب از سایت اسک قرآن به شما معرفی می کنم که خواندنش خیلی جالب است:

http://www.askquran.ir/thread20298.html
    اگر سپاه اسلام در جنگ نرم کنیز گرفت ،چه حکمی دارد؟

17. صلوات ها 4

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,121
    حضور
    136 روز 8 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19217

نقل قول نوشته اصلی توسط شبـنم نمایش پست ها
    کافیه سری به عراق و سوریه بزنید و از گروهکی بنام داعش یه دونه کنیز یا هر چند دونه کنیز که خواستید خریداری نماید
    سلام به همه
    سلام خواهر "شبنم" ، کاش اینو نمی گفتید. میدونم هدفتون تلنگر زدن به پرسش کننده بود ، نمیدونم شایدم تلنگر بجایی بود ، ولی قلب آدم از شنیدنش درد میگیره. خدا میدونه این خانمها چی میکشن... خدا میدونه خواهر کی هستن ، دختر کی هستن ، همسر کی هستن.... یا شاید بهتره بگیم بودن...! به جان بچم چشمام پر اشکه

باکلاس هم تشریف دارم و به کلاسم نمیخورد دنبال زن مطلقه و .... بیفتم که کارش صیغه شدن است! اصلا دون شان خود میدانم زنی بگیرم که قبلا کسی گرفته!
    سعی میکنم برخلاف شما ، با ادب پاسخ بدم

1 - سعی کنید وقتی میخواید کلمه ای رو استفاده کنید ، کمی درمورد معنای اون کلمه تحقیق کنید. از دیگران انتظار ادب داشتید. بخشی از ادب اینه که شما حرمت دیگران رو نگه دارید که در نقل قولی که از شما آوردم به هیچ وجه حرمت نگه نداشتید

2 - گویا شما از معنای دو کلمهء شان و کلاس هم اطلاعی ندارید. بدون شک شما اگر کنیزی هم پیدا کنید ، همیشگی نیست و بعد از مدتی باید به دنبال فرد دیگه ای برای کنیزی باشید که در اون صورت خود شما هم میشید مصداق مطلقه و کسی که قبلاً با دیگری بوده (البته با این فرض که تا الان نشده باشید). اما گویا زشتی این موضوع رو فقط برای خانمها میدونید و برای خودتون ایرادی نمی بینید. لذا نتیجه میگیریم که شما هنوز به این میزان از باکلاسی و روشن فکری و شان نرسیدید که زن و مرد رو هم سطح هم نگاه کنید و تفکر شما چیزی شبیه به اعراب جاهلیته

این رو هم عرض کنم که همسر من مطلقه هستن و افتخار میکنم که با ایشون ازدواج کردم و اتفاقاً شان خودم رو بسیار بالا می بینم و خودم رو بسیار روشن فکر میدونم که تفاوتی بین زن و مرد در این زمینه قائل نیستم و از نظر من باعث افتخاره که آدم با فردی ازدواج کنه (چه زن و چه مرد) که نجابتش رو حفظ کرده و در چهارچوب یک زندگی پاک همسری اختیار کرده و بعد از اون هم به هر دلیلی که طلاق گرفته ، باز هم دین و ایمان و پاکی خودش رو حفظ کرده و اقدام به ازدواج مجدد کرده

3 - شما حوصلهء سر و کله زدن با جنس مخالف رو ندارید اما کسی که مطلقه هست این حوصله رو داشته
    شما جنس مخالف رو صرفاً برای آشپزی و رفع میل جنسی میخواین اما کسی که مطلقه هست با یک نفر دیگه به عنوان همسر زندگی کرده
    کنیز چندان به عنوان همسر به حساب نمیاد اما کسی که صیغه میشه در مدت صیغه حکم همسر رو داره

اینها رو کنار هم بذارید مشخص میشه که بلوغ فکری کدوم یکی بالاتره

4 - پیشنهاد من به شما اینه که قبل از هر اقدامی ، صبر کنید تا به بلوغ برسید و همچنین اطلاعات خودتون رو بخصوص درمورد معنای کلمات بالا ببرید ، بعد از اون به فکر قدم های بعدی باشید

موفق باشید

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

19. صلوات ها 22

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نمیدونم چی بگم.هر حرفی که اومدم بزنم ممکنه بعدش بلاکم کنن.این چیزا تو خون یه ایرانی اصیل نیست.برده داری و این مزخرفات.شما از خارج بیار برده.گروههایی مثل داعش و بوکوحرام میفورشن همونطور که دوستمون گفت.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری