صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بوی بد دهان همسرم!

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58346

اشاره بوی بد دهان همسرم!

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام
    من چندین ماه است که ازدواج کرده ام،همسرم خدارا شکر خیلی خوب هستند و ملاکهایم را نسبتا دارد و من خیلی دوستشان دارم،(بعضی جاها هم اختلاف سلیقه داریم که این اختلاف سلیقه ها در زندگی همه است و طبیعی است )
    اما من از همان روز اول ازدواج یه مشکلی دارم که روم نمیشه جایی مطرح کنم و واقعا برایم یه مشکل بزرگ شده اونم اینکه همسر من خیلی دهانشان (ببخشید) بوی بد میدهد....
    ایشون مرتب مسواک میزنند و دندان پزشکی هم رفتند اما کلا نفسشان بوی بد میدهد،یعنی حتی اگر از دهان نفس نکشند و از طریق بینی هم نفسش بکشند بوی بد میدهد
    منم روم نمیشه بهشون بگم اما گاهی (خصوصا آخر شب و نیمه شب و صبح زود ) خیلی بویش شدید تر میشود و خب برای من خیلی سخته ...گاهی کمی دوری میکنم ایشون ناراحت میشوند چونکه نمیدونند علتش چیه منم روم نمیشه بگم برای چی دوری میکنم ،میترسم ناراحت بشن یا غرورشون بشکنه یا غیره....
    حالا من باید چکار کنم؟( میدونم مشکلات بزرگی ممکن توی زندگی هاباشه که خداروشکر من ندارم اما واقعا این موضوع برایم غیر قابل تحمل شده و نمیدونم چکار کنم...
    )
    به نظرتان اگر بهشون بگم جلوی من خجالت نمیکشند؟ ناراحت نمیشن؟غرورشون خرد نمیشه؟خدایی نکرده زندگیمون بهم نمیخوره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ در ساعت ۰۹:۴۲

2. صلوات ها 23

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58346

با نام و یاد دوست

بوی بد دهان همسرم!

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 12

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    893
    حضور
    31 روز 13 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4654

سلام

راه در میان گذاشتن این مسئله با همسرتان بستگی به این دارد که آیا خود ایشان هم به وجود چنین مشکلی معترف است و اقدامات درمانی خاصی را هم انجام داده؟ یا اینکه اصلا خبر ندارد و یا می داند؛ ولی اقدامی انجام نداده است؟

اگر خبر داشته باشد و معترف هم باشد، کار شما چندان سخت نیست؛ چون در این صورت شما فقط پیگر درمان ایشان خواهید بود و به بهانه های مختلف ایشان را ترغیب به درمان خواهید کرد. اما اگر همسر شما گمان می کند چنین مشکلی وجود ندارد، هر چند بیان آن سخت است؛ ولی بهتر است هر چه زودتر این مسئله را با او در میان بگذارید تا اقدامات درمانی لازم را انجام دهد. البته بهتر است حتی الامکان از روش های غیر مستقیم استفاده کنید. مثلا می توانید فرد سومی که با او راحت است و از طرفی مورد اعتماد شما هم هست را پیدا کنید و از او بخواهید بدون اینکه حرفی از شما بزند، در این باره با او صحبت کند و او را به مشکلش آگاه کند تا هر چه زودتر برای درمان اقدام کند. یا اینکه شما می توانید با یک پزشک مشورت کنید و با دادن نشانه هایی از همسرتان، از او بخواهید حدس خود در مورد علت مشکل همسرتان را بگوید. سپس شما بدون اینکه حرفی از بوی نامطبوع دهن به همسرتان بزنید، برخی عوارض دیگر آن بیماری را در او پیدا کرده و به او بگویید چنین عوارضی احتمالا ناشی از مثلا زخم معده یا ... است و باید درمان شود تا ایشان اقدام به درمان کند. تاکید می کنم که عوارض گفته شده صرفا برای مثال بود و برای کشف عوارض واقعی با پزشک مشورت کنید.

در کنار این مسئله، چون احتمالاً مشکل همسر شما بیشتر ناشی از تغذیه باشد، شما می توانید با برنامه ریزی های مناسب غذایی تا حدی در حل مشکل ایشان دخیل باشید. در این باره مشاوره با یک پزشک سنتی یا جدید لازم و ضروری است؛ منتها در فضای مجازی هم می توانید مقالات خوبی در این باره پیدا کنید.

این تاپیک را هم می توانید مطالعه کنید: http://www.askdin.com/thread41140.html

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ در ساعت ۱۳:۴۴

7. صلوات ها 19

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

صبح زود دهن معمولا بوی بد را داره.بهش یه جور به شوخی بگو بعد کم کم جدیش کن.عسل را امتحان کن.البته فکر کنم اینجوری که میگین بوش از قسمت معده هست نه دهان.نگی بهش بدتر ممکنه نگفتنش ضررش بیشتر از گفتن باشه.ازین ماسکا هم میتونی بزنی.بوی بد دهان همسرم!بوی بد دهان همسرم!
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

9. صلوات ها 9

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

آقا محسن!
    ولی وجدانا اینقدر ها مشکل بزرگی نیست چطور این کاربر گرامی گفتن مشکل بزرگیه برام؟

11. صلوات ها 8

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام
    من یه جایی خوندم یا شنیدم (دقیق یادم نیست) که وقتی ادم حرف بد بزنه دهنش بد بو میشه
    یا مثلا دندون درد زیاد میگیره یا مثلا دندون هاش زود سولاخ میشه یا اگه نشه مثلا سیاه میشه
    یا مثلا چرا جوراب بو میگیره...چون دین طرف ضعیفه و وقتی دین ضعیف باشه یعنی پاهاش در راه درستی قدم نمیزاره و اثراتش در بوی بد پا به شخص هشدار میده که حالیش بشه!
    اما وقتی توبه کنه دیگه نه دهنش بو میده نه جورابش نه تنش نه لباسش نه هیچی!

باز من اینا رو شنیدم نمی دونم درسته یا نه؟ ولی گمونم حقیقت داشته باشه
    مثلا من یکی رو میشناسم اصلا مسواک نمیزنه اما دندوناش همه تمیز هست و نه دندون دردی چیزی هیچی ...چون صلوات زیاد میفرسه

احتمالا بقیه موارد و صفات بد هم مربوط هست به
    ترجمه ترشح اعمال در بدن که خودش و اینطوری نشون میده!!

13. صلوات ها 8

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

نقل قول نوشته اصلی توسط عزرائیل نمایش پست ها
    سلام
    من یه جایی خوندم یا شنیدم (دقیق یادم نیست) که وقتی ادم حرف بد بزنه دهنش بد بو میشه
    یا مثلا دندون درد زیاد میگیره یا مثلا دندون هاش زود سولاخ میشه یا اگه نشه مثلا سیاه میشه
    یا مثلا چرا جوراب بو میگیره...چون دین طرف ضعیفه و وقتی دین ضعیف باشه یعنی پاهاش در راه درستی قدم نمیزاره و اثراتش در بوی بد پا به شخص هشدار میده که حالیش بشه!
    اما وقتی توبه کنه دیگه نه دهنش بو میده نه جورابش نه تنش نه لباسش نه هیچی!

باز من اینا رو شنیدم نمی دونم درسته یا نه؟ ولی گمونم حقیقت داشته باشه
    مثلا من یکی رو میشناسم اصلا مسواک نمیزنه اما دندوناش همه تمیز هست و نه دندون دردی چیزی هیچی ...چون صلوات زیاد میفرسه

احتمالا بقیه موارد و صفات بد هم مربوط هست به ترجمه ترشح اعمال در بدن که خودش و اینطوری نشون میده!!
    بابا این چه حرفایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان با این حرف شما فکر سوال کننده میره رو دینداری همسرش!!!چرا جواب منطقی و عقلانی نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

15. صلوات ها 11

نوشته
    198
    حضور
    6 روز 9 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    19
    صلوات
    801

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    بعد اگه ازت پرسید چرا ماسک زدی...بگو... الکی مثلا من تو منطقه شیمیایی هستم:)
    واقعا خوبه قبل از جواب دادن فقط کمی فکر کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17. صلوات ها 4

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط mah.17 نمایش پست ها
    بابا این چه حرفایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان با این حرف شما فکر سوال کننده میره رو دینداری همسرش!!!چرا جواب منطقی و عقلانی نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام
    خب بره...بهتره که!

اینطوری بیشتر دقت میکنن دروغ نگن،غیبت نکنن،حرف بد نزنن و فلان

مردم و باید حالی کرد داستان چیه و الا مات میشن قبل اون که موت بشن!

19. صلوات ها 4

نوشته
    164
    حضور
    4 روز 22 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    674

سلام
    کارشناس راه حل رو گفتن به نظر من هم با همسرتون ی جوری صحبت کنید که متوجه نشه شما دارید اذیت میشید مثلاً بهش با ی لحنی که نگرانی توش موج میزنه بگید که مگه جاییش درد میکنه مثلاً معده یا دندون درد داره؟ خب اون براش سوال پیش که چرا شما اینو میگین؟ بعد با همون لحن نگرانی بگید که متوجه شدید این مشکل رو داره و نگرانید که نکنه خدای نکرده ی چیزیش باشه. بهش بگید برو آزمایش تا خیالم راحت بشه که چیزیت نیست. با این کار هم اون ناراحت نمیشه همین که دلیل این مشکل همسرتون معلوم میشه. دیگه با توجه به اون شناختی که ازش دارین باید جوری صحبت کنید که نفهمه شما توی این چند وقت تحملش می کردید.

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری