آیا تکرار نماز جایز است؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا تکرار نماز جایز است؟

سلام خدمت دوستان گرامی
سوالم اینه که: وقتی نماز میخونم حتی با حضور قلب... فرضا بین 4 رکعت یا 3 رکعت بودنش شک میکنم... حالا سوالم شکیات نماز نیست...چون مبنا رو بر این میذارم که شکم بی جاست و ادامه میدم و بر فرض همون 4 رکعتی که بنا رو گذاشتم میخونم...یعمی اعمال شکیات رو بجا نمیارم...کلا بی خیال شک میشم...
حالا بحث اصلیم اینه که بعد نماز با خودم میگم نکنه شکم درست بوده؟ و یجوری به دلم نمیچسبه.... ایا میتونم از نو نمازم رو بخونم؟
و یه سوال اینکه بعضی وقتا نماز میخونم بی حضور قلب و هول هولکی ولی بعد پیشمون میشم... ایا جایز است که نمازم رو تکرار کنم؟
ممنون میشم از کارشناس گرامی جواب هر دو حالت رو بدن... ممنون

مرجع من آیه الله مکارم هستند

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

vhdmzh;659730 نوشت:
سلام خدمت دوستان گرامی
سوالم اینه که: وقتی نماز میخونم حتی با حضور قلب... فرضا بین 4 رکعت یا 3 رکعت بودنش شک میکنم... حالا سوالم شکیات نماز نیست...چون مبنا رو بر این میذارم که شکم بی جاست و ادامه میدم و بر فرض همون 4 رکعتی که بنا رو گذاشتم میخونم...یعمی اعمال شکیات رو بجا نمیارم...کلا بی خیال شک میشم...
حالا بحث اصلیم اینه که بعد نماز با خودم میگم نکنه شکم درست بوده؟ و یجوری به دلم نمیچسبه.... ایا میتونم از نو نمازم رو بخونم؟
و یه سوال اینکه بعضی وقتا نماز میخونم بی حضور قلب و هول هولکی ولی بعد پیشمون میشم... ایا جایز است که نمازم رو تکرار کنم؟
ممنون میشم از کارشناس گرامی جواب هر دو حالت رو بدن... ممنون

مرجع من آیه الله مکارم هستند

با سلام و عرض ادب

تکرار نماز درصورتی که به حد وسواس برسد یا وسواس را تشدید کند جایز نیست.

استفتا از دفتر آیه الله مکارم در قم

موضوع قفل شده است