صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا واقعا خدا وجود دارد؟ پس چرا ...

نوشته
    9
    حضور
    4 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    45

اشاره آیا واقعا خدا وجود دارد؟ پس چرا ...

سلام
    من تو زندگی خیلی اذیت کشیدم و الانم دارم اذیت میشم
    من کم کم به خودکشی نزدیک می شم ولی تا الان یه حرف منو نگه داشته
    که خدا هم هست
    متاسفانه از بقیه تاپیکا چیز زیادی عایدم نشد نمی دونم شاید من نفهمم
    ولی سوالات من اینا هستن
    اگر خدا واقعا هست چه لزومی داشت که خودش رو نشون نده و انسان این همه سختی بکشه
    اگر خدا وقعا هست چرا به این انسانهایی که واقعا بهشون ظلم میشه کمک نمی کنه
    اگر واقعا خدا هست چرا اطلاعات زیادی از وجود خودش نداده و فقط گفته که به عالم غیب ایمان بیارید
    اگر خدا از روح خودش در انسان دمید اونوقت این سوال به وجود میاد که مگه خدا روح هست
    اگر زمانی ما از خدا بودیم چه لزومی داشت روحمون از خدا جدا بشه و خدا خدا بشه و ما مخلوق
    من واقعا روزی شده که می خواستم خودمو از کوه پرت کنم پایین ولی واقعا عظمت این کوه منو وا داشت تا ببینم اینا رو کی افریده
    اصلا ما رو کی افریده چرا آفریده قراره چه اتفاقی بیفته جنس خدا از چیه
    چطور وجود خدا رو قبول کنم چون یه حسی تو دلم میگه خدایی نیست ولی وقتی که بعضی چیزا رو می بینم می گم هست
    چرا این دنیا این همه رنج داره
    چرا کسی که دوست داره بمیره این اختیار رو نداره که بمیره و فقط اختیار در این داره که تو هر شرایطی زندگی کنه
    اصلا اگر خدا نیست چرا باید زندگی کنیم
    می گن ما از قوانیین فیزیک اثبات می کنیم که خدا نیست ولی این قوانین فیزیک از کجا اومده
    من نمی تونم قبول کنم که خدایی هم هست خدایی که آفریننده این همه انسان و جهان هست انسانی که ظلم می کنه می کشه و خدا ساکته
    ما اگر از روح خدا هستیم و از خدا جدا شدیم برا چی باید خدا رو عبادت کنیم در صورتی که زمانی از خدا بودیم
    گاهی فکر می کنم این زندگی لعنتی رو بزارم و برم ولی از بعضی جاها خوندم که مستقیم میرم جهنم البته اگر جهنم وجود داشته باشه
    ولی من نتونستم خودمو قانع کنم و دائم به فکر خودکشی هستم
    واقعا خدا وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

ولی در کل اینو هم خوب می دونم که اگر خدایی واقعا باشه واقعا کارش معرکه هست سجده واقعا خیلی کمه
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ در ساعت ۲۱:۰۶

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

آیا واقعا خدا وجود دارد؟ پس چرا ...

کارشناس بحث: استاد شعیب

5. صلوات ها 12

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

با سلام خدمت شما دوست گرامی
    از این که سوال و دغدغه فکری تان را با ما درمیان گذاشتید خرسندیم
    امیدوارم این تاپیک جوابگوی سوالات کلیدی ذهنتان و راهگشای سعادتتان باشد (انشا الله)

دوست گرامی ، این سوالات نشان از اوج کمال جویی و حقیقت گرایی شما دارد و بسیار دارای ارزش است شاید سوال کنید چرا؟
    چون انسان موجود مختاری است که آنگاه به کمال حقیقی خود می رسد که در مسیر خود آگاهانه حرکت با چشمی باز هدف را بیابد و به سوی او حرکت کند و الا حرکت هایی که از روی تقلید و یا از روی تنبلی فکری صورت می گیرد ارزش زیادی ندارد و صرفا یک کار خوب به حساب می آیند. و راه رسیدن به کمال و معارف بالای وجودی از شک می گذرد و تا انسان به این امور شک نکند به تحقیق درباره آنها نمی پردازد پس این شک هایی که به سراغ ما می آید نه تنها بد نیستند بلکه بسیار خوب و راهگشا هستند البته به یک شرط و آن هم این که به یقین منجر شود به قول معروف شک ما گذرگاهی باشد نه قرارگاهی.
    زیباتر این که شما بدانید دینی که داریم-دین اسلام- بر این راه بسیار تاکید کرده و این از امتیازات دین اسلام است که تحقیق در عقاید را واجب می شمارد و اگر کسی آنرا تقلیدی قبول کرد از او پذیرفته نمی شود و هیج ارزشی نخواهد داشت. واقعا چه دین زیبایی داریم که این قدر آموزه هایش استوار است که از تحقیق در خود نمی ترسد بلکه به آن سفارش می کند اولین مساله از رساله های فقهی مراجع گویای این معناست.

با این مقدمه وارد سوالات شما می شویم:

نقل قول نوشته اصلی توسط badbakht نمایش پست ها
    اگر خدا واقعا هست چه لزومی داشت که خودش رو نشون نده و انسان این همه سختی بکشه
    دیدن خداوند باچشم سر امکان ندارد که خدا بخواهد خود را به ما نشان دهد. چرا که خدا جسم نیست طول و عرض و ارتفاع ندارد که قابل رویت باشد خدا جسم و رنگ ندارد که قابل رویت باشد چرا که اگر جسم باشد دیگر خدا نیست یک موجود محدود محسوسی است همتراز بقیه موجودات مادی با این تفاوت که کمی بزرگ تر از دیگران است.
    پس خدا چون جسم نیست قابل رویت نیست که خود را به ما نشان بدهد البته این بدان معنا نیست که انسان نمی تواند خدا رابشناسد بلکه خدا را با عقل می توان ثابت کرد و آن را شناخت و از نشانه هایش بدان پی برد و با چشم دل او را یافت و با او ارتباط قلبی بر قرار کرد.

امام حسین در دعای عرفه بسیار زیبا با خدا مناجات می کند و می فرماید:
    الهی ترددی فی آثاریوجب بعد المزار ،فاجمعنی علیک بخدمه توصلنی الیک ،کیف یستدل علیک بما هو فی وجوده مفتقر الیک ،ایکون لغیرک من الظهور مالیس لک حتی تکون هو المظهر لک ،متی غبت حتی تحتاج الی دلیل یدل علیک ،ومتی بعدت حتی الاثار هی التی توصل الیک ،عمیت عین لا تراک علیها رقیبا .
    ای خداچون به یکایک آثار ،برای شناساییت توجه کنم راه وصول وشهودت بر من دور می گردد بس مرا به خدمتی وادار که به تو برساند ،چگونه استدلال کنم بر تودر حالی که اثر ،خود نیاز مند توست آیابرای غیر تو ظهوری هست که برای تو نباشد که آن آشکار کننده ی تو باشد،کی غایب شده ای که نیازمند دلیل باشی .وکی دور شده ای که نیاز مند آثاری باشد که بر تودلالت کند

کور باد چشمی که تو رانبیندباآنکه تو همیشه مراقب وهم نشین او هستی

يا روايت امام على«عليه السلام» كه فردی از او پرسید
    هل رأيت ربك؟ قال ما كنت اعبد ربّاً لم اره، قال: كيف رأيته؟ فقال ولكن رأت القلوب بحقائق الايمان، لم يره العيون بمشاهدة الابصار»؛اصول كافى، ج‏2، ص‏166.
    «آيا خدايت را ديده‏ اى؟ گفت: خدايى را كه نديده ‏ام، پرستش نمى‏كنم. سؤال شد: چگونه او را ديده‏اى؟ فرمود: ديده‏ها توان ديد او را ندارند؛ ليكن قلوب به حقيقت ايمان، وى را مشاهده مى‏كند».

اين ديدن، ديدن خاصى است كه لازمه‏اش، اتصال جسمانى و ابزار آن نيست؛ بلكه چشمى خاص توان چنين مشاهده‏اى را دارد؛ چنانكه شيخ صدوق بدان اشاره كرده، مى‏گويد: «بنده چهار چشم دارد: با دو چشم امر دين و دنيايش را مى‏بيند (اين دو چشم ظاهرى انسان است) و با دو چشم ديگر امر آفرينش را رؤيت مى‏كند. آن گاه كه حق تعالى خيرى را بر بنده اراده كند، چشم باطنى وى را مى‏گشايد. سپس به سبب اين چشم‏ها عالم غيب را مى‏بيند».خصال، ج‏1، ص‏256.

آری خدا راه را برای دریافت حقیقت باز گذاشته ولی این گونه نیست که خدا را بشود با همین دو چشم دید بلکه هر انسان عاقلی وقتی این همه نشانه از وجود خدا در عالم می بیند- که همه چیز در عالم نشانه وجود اوست- او را می یابد و دلش به وجود او و کمک او آرام می شود.

البته کسانی که اهل ظلم و گناه اند نه تنها خدا را با چشم دل نمی بینند بلکه وجود او را نیز فراموش می کنند و آن قدر در گناه غوطه ور می شوند که حتی با دلیل های محکم نیز زیر بار حق نمی روند این ها همان هایی هستند که خدا می فرماید"ثم بکم عمی فهم لا یرجعون" کرند و کور اند لال اند و هرگز بر نمی گردند"(بقره 18)

اگر خدا وقعا هست چرا به این انسانهایی که واقعا بهشون ظلم میشه کمک نمی کنه
    دوست عزیز
    خدا انسان ها را در دنیا قرار داده تا آنها را امتحان کند. برای این امتحان شرایط را فراهم کرد و از درون و بیرون برای آنها قوای دعوت به خیر و شر قرار داد از درون آنها را بر فطرت پاک آفرید و به آنها عقل داد تا به راه نیک بروند فطرت هر انسانی می گوید که ظلم بد است شر بد است نیکی و احترام خوب است و عقل نیز حکم به همین ها می کند و عدل را نیکو ظلم را قبیح بر می شمرد هیچ کس در هیچ کجای دنیا نیست که در درون خود ظلم به یک کودک را خوب بداند دزدی را همه بد می دانند و از طرفی در درون او دو قوه شهوت و غضب را قرار داد که اختیار با خود اوست که چگونه عمل کند آیا عنان کار خود را به دست شهوت و غضب بسپارد یا عقل و فطرت .
    قرآن می فرماید:"فالهمها فجورها و تقویها قد افلح من زکیها" (8و 9 شمس) این دو گرایش درونی انسان.

اما از بیرون هم خدا برای انسانها پیامبر فرستاد تا آنها را به نیکی ها دعوت کند و راه سعادت را به آ«ها نشان دهد و در مقابل شیطان دعوت به پلیدی ها و ناپاکی ها می کند.

در این صحنه امتحان همه چیز فراهم است تا خدا با این کشش های بیرونی و داخلی انسان را ازمایش کند و او به کمال برسد حال اگر خدا بخواهد هر کس که در این صحنه اندک گرایشی به بدی ها داشته باشد جلو او را بگیرد و او را (در همین دنیا) ادب کند و یا او را بکشد و از صحنه به در کند دیگر هیچ امتخانی باقی نمی ماند و کسی نمی تواند امتحان شود همه از ترس این که اگر ظلم کنند سنگ می شوند آدم های خوبی می شوند و این هیچ ارزشی ندارد.
    بلکه خدا این صحنه آزمایش را برای هر گونه عملکردی باز می گذارد و آخرت را برای حساب رسی قرار می دهد .

امام علی (ع) می فرماید: الیوم یوالعمل و الغد یوم الحساب" البته برخی از اعمال انسان ها در همین دنیا هم نتیجه اش به آنها می رسد و تا حدودی به نتیجه های آنها (به صورت محدود) می رسند مثلا در احادیث داریم که کسی که عاق والدین باشد زندگی دنیای او هم بد خواهد بود یا کسی که قطع رحم کند عمرش کوتاه می شود و یا ....

اگر واقعا خدا هست چرا اطلاعات زیادی از وجود خودش نداده و فقط گفته که به عالم غیب ایمان بیارید
    دوست گرامی
    خدا هست و اطلاعات زیادی از خودش به انسان ها داده است:

1.تمام عالم آفرینش نشانه وجود خداست هر ذره از این عالم تا کهکشان های هزاران سال نوری همه و همه نشانه های وجود خالقی مدبر و عالم است.
    وقتی به این عالم نگاه می کنیم و این همه نظم را در آن می یابیم آیا از خود سوال نمی کنیم که این ها را که آفریده؟
    این همان نشانه وجود خداست.
    به قول بابا طاهر:
    به دریا بنگرم دریا تو بینم به صحرا بنگرم صحرا تو بینم
    به هر جا بنگرم کوه و در و دشت نشان از قامت رعنات بینم
    وقتی به عالم نگاه می کنیم آیا این سوال را از خود نمی کنیم که آیا این عالم از اول این گونه بوده است آیا وجودش از خودش است یا کسی آن را به او داده است؟
    وقتی به بدن خود نگاه می کنیم که این قدر منظم کار می کند وقتی به چشم خود می نگریکم که ملیون ها سلول محرک نوری با این نظم چگونه در کنار هم قرار گرفته اند که تصویر را در خودمنعکس کند آیا از خود سوال نمی کنیم که آن را که آفریده است؟ آیا من این کار را کردم یا طبیعت؟؟!!! یا...

2-گرایش های فطری من دائم مرا به یک موجود برتری رهنمون می شود این یک نشانه است

3- صد و بیست و چهار هزار -124000- انسان از جنس خودمان با معجزات فراوانی آمده اند و خبر خدا و صفات و برنامه او برای زندگی بشر آورده اند آیا این همه نشانه کافی نیست؟؟؟!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و هزاران نشانه دیگر.....

ویرایش توسط شعیب : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ در ساعت ۰۶:۰۷

7. صلوات ها 12

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

اگر خدا از روح خودش در انسان دمید اونوقت این سوال به وجود میاد که مگه خدا روح هست
    اگر زمانی ما از خدا بودیم چه لزومی داشت روحمون از خدا جدا بشه و خدا خدا بشه و ما مخلوق
    این آیه که خدا می فرماید:"فَإِذَا سَوَّيْتُهُ وَنَفَخْتُ فِيهِ مِن رُّوحِي فَقَعُواْ لَهُ سَاجِدِينَ "چون آفرينشش را به پايان بردم و از روح خود در آن دميدم ، در برابر اوبه سجده بيفتيد"(حجر 29) منظور از نفخ روح خدا چیست؟
    انسان از دو چیز مختلف آفریده شده که یکی در حدّ اعلای عظمت و دیگری ظاهراً در حد پایین از نظر ارزش است. جنبه مادّی انسان را گل بد بوی تیره رنگ (لجن) تشکیل می دهد و جنبة معنوی او به عنوان روح خدا از آن یاد شده است.
    البته خدا نه جسم دارد و نه روح. اضافه و نسبت روح به خدا به اصطلاح "اضافة تشریفی" است و دلیل بر این است که روحی بسیار پرعظمت در کالبد انسان دمیده شده ، همان گونه که خانه کعبه را به خاطر عظمتش "بیت الله" می خوانند و ماه مبارک رمضان را به خاطر برکتش "شهر الله" (ماه خدا) می نامند، زیرا می دانیم همه ماه ها و همه مکان ها از آن خدا است. اما وقتی گفته می شود خانه خدا، یعنی خانه ای که از نظر شرف و منزلت چنان با عظمت است که هیچ طرف نسبت و اضافه ای غیر از خداوند ندارد.
    بر این اساس مفهوم آیه این می شود روحی که از نظر شرافت، اهمیت و توانمندی شما به من قابل انتساب است، دمیدم.
    بنابراین معنای آیه این نیست که از وجود خود بخشی را جدا ساخته و در قالب آدمی جا سازی نموده، بلکه اضافه روح به خدا ، اضافه تشریفی است، مانند بیت الله یا شهر الله. مقصود این است که روح آدمی از ویژگی هایی برخوردار است که باعث شرافت آن می شود، زیرا دارای صفت اختیار و قدرت انتخاب است که آن را از دیگر موجودات ممتاز می سازد.
    با این ویژگی انسان می تواند از ملائک برتر شود. روح الهی (روح مخلوق خدا ) با استعدادهای فوق العاده ای که در آن نهفته است و می تواند تجلّی گاه انوار خدا باشد، به او این همه عظمت بخشیده و برای تکامل او تنها راه این است که آن را تقویت کند . جنبه مادّی را که وسیله ای برای همین هدف است، در طریق پیشرفت این مقصود به کار گیرد ،چرا که در رسیدن به آن هدف بزرگ می تواند کمک مؤثری کند.(مکارم شیرازی، ج 17، ص 78 و 79 و ج 19، ص 337.)

من واقعا روزی شده که می خواستم خودمو از کوه پرت کنم پایین ولی واقعا عظمت این کوه منو وا داشت تا ببینم اینا رو کی افریده
    اصلا ما رو کی افریده چرا آفریده قراره چه اتفاقی بیفته جنس خدا از چیه
    چطور وجود خدا رو قبول کنم چون یه حسی تو دلم میگه خدایی نیست ولی وقتی که بعضی چیزا رو می بینم می گم هست
    دوست عزیز لازم می بینم یک حدیثی را در این باب که نزدیک به احوال شماست ذکر کنم:
    قد شكى قوم إلى النبي (صلى الله عليه وآله) لمما يعرض لهم لان تهوي بهم الريح أو يقطعوا أحب إليهم، من أن يتكلموا به، فقال رسول الله (صلى الله عليه وآله): أتجدون ذلك؟ قالوا نعم، فقال: والذي نفسي بيده إن ذلك لصريح الايمان، فإذا وجدتموه فقولوا: آمنا بالله ورسوله ولا حول ولا قوة إلا بالله(کافی ج2 ص369)

گروهی از اصحاب پیامبر از حالات درونی خودشان به پیامبر شکایت بردند که گاهی بعضی از فکر ها و سوالات برای ما پیش می آید که ما را اذیت می کند(در دین خود شک می کنیم) که اگر از کوه سقوط کنیم و قطعه قطعه شویم برای ما راحت تر است تا درباره آن سخن بگوییم!!
    پیامبر به آنها فرمود :این از صریح ایمان(سلامت ایمان) است پس هرگاه این حالت برای شما دست داد پس بگویید:آمنا بالله ورسوله ولا حول ولا قوة إلا بالله.

آری دوست عزیز انسان اندیشمند همیشه در فکر است درباره آفریدگار عالم فکر می کند شک می کند و به یقین می رسد ولی مواظب است که گرفتار شک های پی در پی بی حاصل نشود چرا که ذهن انسان به شک عادت می کند و یک وقت می بیند یک عمر را با شک سر کرد و این مصیبت بزرگی است.
    انسان واقعا وقتی که شک کرد باید تحقیق کند و به نتیجه برسد و وقتی به نتیجه رسید پای یافته عقلی اش بایستد. و اگر وسوسه هایی به سراغش آمد به خدا پناه ببرد و از این وسوسه ها نگران نشود که برای همه هست مهم این است که از این وسوسه ها در جهت محکم کردن ایمان استفاده شود نه تزلزل پایه های آن.

به نظر می رسد شما باید درباره وجود خدا و علل و دلایل وجود خدا کمی بیشتر تحقیق کنید و این تحقیق ها را به روز وسوسه وا نگذارید بلکه روزی که آرام هستیداز دوستان خود در سایت یا روحانی و یا معلم و یا استادی که به مبانی دین اسلام آشنا باشد بپرسید و شبهات ذهنی خود را مطرح کنید تا زاویه ای مغفول نماند و آنگاه آرام خواهید شد. و نه تنها در دو راهی گیر نمی کنید بلکه می توانید دست دیگران را هم در این مسیر بگیرید.
    دلایل وجود خدا زیاد هستند که در تاپیک جداگانه ای باید آن را پی گیری کنید.
    پس از این حالات هیچ نگران نباشید و آن را سرمایه راه خود قرار دهید و قدر آن را بدانید.

چرا این دنیا این همه رنج داره
    دنیای مادی دنیای تزاحمات و اصطکاک است و خدا انسان را در این دنیا آفریده تا او را امتحان کند و هر کس در این دنیای پر رنج بهترین را راه را در پیش گرفت خدا برای او بهشتی بی رنج وسراسر راحتی را برای او قرار داده است.

چرا کسی که دوست داره بمیره این اختیار رو نداره که بمیره و فقط اختیار در این داره که تو هر شرایطی زندگی کنه
    اصلا اگر خدا نیست چرا باید زندگی کنیم
    هم خدا هست و همو می خواهد ما در همین دنیا با این همه زحمت و مشقت به کمال برسیم و راهی جز این برای کمال ما نیست و خدا که خیر و صلاح ما را می خواهد ما را در این دنیا مجبور به زندگی قرار داده است مانند پدر دلسوزی که فرزندش را وادار به مدرسه رفتن می کند. و فرزند با خود می گوید چرا من باید در این همه سختی و زحمت و نظم اجباری مدرسه و تکلیف و درس و مشقت مدرسه سر کنم چرا ؟؟

ویرایش توسط شعیب : ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ در ساعت ۰۴:۵۹

9. صلوات ها 12

علاقه
    در اغوش خدا بودن
    نوشته
    730
    حضور
    30 روز 16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    4828

نقل قول نوشته اصلی توسط شعیب نمایش پست ها
    واقعا چه دین زیبایی داریم که این قدر آموزه هایش استوار است که از تحقیق در خود نمی ترسد بلکه به آن سفارش می کند اولین مساله از رساله های فقهی مراجع گویای این معناست.
    سلام
    واقعا استاد این خودش دلیل خیلی بزرگی بر حقانیت دین اسلام هست.
    http://uupload.ir/files/5sey_img](16).gif
    ای
    پادشــــه خوبــــــــــان داد از غم تنهایـی
    دل بی تو به جان امد
    وقت است که باز ایی

اَللّهُمَّ اَرِنِی الطَّلْعَةَ الرَّشیدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِیدَةَ

اَللّهُمَّ بَلِّغ مَوْلانا صَاحِبَ الزَّمان

11. صلوات ها 10

علاقه
    در اغوش خدا بودن
    نوشته
    730
    حضور
    30 روز 16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    4828

همونطور که استاد فرمودند تاپیک هایی در مورد سوالاتتون در انجمن هیت که مشاهده کنید
    همچنین فکر میکنم خطبه ی خداشناسی در نهج البلاغه هم به شما کمک میکنه
    در مورد شک هم وقتی استرس دارید یا طبق نظر استاد در ارامش نیستید بهش توجه نکنید و وقتی وضعیت روحی بهتری دارید در مورد پاسخ سوالاتتون جستجو کنید و وقتی جواب اون ها رو پیدا کردید دیگه به وسوسه های بی موردی که به ذهنتون میاد توجه نکنید و از شر اونها که همه تلاش های شیطانه به خدا پناه ببرید. با خودتون بگید من جواب سوالاتم رو پیدا کردم و هیچ چیز دیگه ای در رد اونها وجود نداره
    اصلا نگران این فکرهای بیهوده نباشید و بدونید حتی در زمان پیامبران و امامان هم وجود داشته و خدا برای همه ی اونها راه حلی قرار داده. شاید این افکار مسیری برای سعادت شما باشه.حتی بعضی از دوستان میگن این یکی از راه های رسیدن به سلوکه.

ذکر لا حول و لا قوه الا بالله و لا اله الا الله رو زیاد بگید.

راستی یه پیشنهاد دیگه هم دارم که شاید به نظر بی ربط بیاد ولی از نظر من تاثیر داره و اون اینه که ورزش کنید.چون ورزش برای ذهن ارامش بی نظیری رو بوجود میاره و از استرس و اضطراب دور میکنه.
    در پناه حق و انشا الله به زودی به ارامش بی نظیری دست پیدا میکنید. :)
    http://uupload.ir/files/5sey_img](16).gif
    ای
    پادشــــه خوبــــــــــان داد از غم تنهایـی
    دل بی تو به جان امد
    وقت است که باز ایی

اَللّهُمَّ اَرِنِی الطَّلْعَةَ الرَّشیدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِیدَةَ

اَللّهُمَّ بَلِّغ مَوْلانا صَاحِبَ الزَّمان

13. صلوات ها 9

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3287

شما فرض کنین یک جنینی توی شکم مادرش میتونید بهش ثابت کنید که مادر و پدری داره؟ مادرش چطور مجودیه؟
    دنیای دیگری هم هست؟ مدتی که اینجاست محدوده و اینکه به زودی از این دنیا خواهد رفت؟

15. صلوات ها 8

نوشته
    9
    حضور
    4 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    45

سلام
    من وقتی که این موضوع رو ایجاد کردم خیلی ناراحت بودم که چرا تایید نشده از اون موقع تا الان نیومده بودم و الان اومدم که تایید شده
    تمامی جوابها رو خوندم و اشکم در اومد ولی تکلیف اونایی که مشکل دارن و زجر می کشن و درست هم نمی شن چیه
    نه می تونم رشد معنوی داشته باشم نه می تونم درست بشم
    خودکشی واقعا بخشیده نمیشه اگر راه چاره ای نداشته باشم دیگه چاره ای جز این راه ندارم
    ولی تو قرآن هست که می گه خدا هر که را بخواد می بخشه شاید من رو هم بخشید یعنی امکان نداره که ببخشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من واقعا بدبختم

17. صلوات ها 8

نوشته
    1,850
    حضور
    25 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4427

سلام
    من وقتی که این موضوع رو ایجاد کردم خیلی ناراحت بودم که چرا تایید نشده از اون موقع تا الان نیومده بودم و الان اومدم که تایید شده
    تمامی جوابها رو خوندم و اشکم در اومد ولی تکلیف اونایی که مشکل دارن و زجر می کشن و درست هم نمی شن چیه
    نه می تونم رشد معنوی داشته باشم نه می تونم درست بشم
    خودکشی واقعا بخشیده نمیشه اگر راه چاره ای نداشته باشم دیگه چاره ای جز این راه ندارم
    ولی تو قرآن هست که می گه خدا هر که را بخواد می بخشه شاید من رو هم بخشید یعنی امکان نداره که ببخشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من واقعا بدبختم
    سلام دوست عزیز
    از این که تمام جواب ها را خواندید متشکرم
    امید وارم که راهگشای مسائل ذهنی تان باشد.
    اما این که بعد از خواندن جواب ها هنوز احساس بدی نسبت به این حالات خودتان داشته باشید چرا؟؟؟
    اگر از جواب ها چیزی برایتان هنوز جای سوال دارد را بپرسید.
    و الا دیگر نگرانی دلخستگی برای چه ؟
    خدا گذشته انسان را می بخشد و شکی در آن نیست و برای آینده انسان باید با توکل بر خدا باید تلاش کند و آن را آن گونه که خدا می خواهد بسازد تا به سعادت واقعی برسد.
    نه تنها خدا توبه انسان را قبول می کند و انسان را می بخشد بلکه او را هم دوست خواهد داشت و این خیلی زیباست "ان الله یحب التوابین"
    الحمد لله زندگی جریان دارد و راه روشن است پس باید برای رسیدن به کمال حقیقی تلاش کنیم
    باز هم اگر سوال یا مطلبی باشد در خدمت شما هستم.

19. صلوات ها 8

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,131
    حضور
    136 روز 13 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19237

من واقعا بدبختم
    سلام
    نمیدونم مشکلات شما چیه و نیازی هم نیست بیان کنید. از این روش هم متنفرم که تا یکی از سختی هاش میگه جلوش جبهه بگیریم. به نظرم تا کسی جای شما نباشه ، حق نداره جای شما قضاوت کنه. ماها فقط میتونیم نظر کلی بدیم و تصمیم رو به خود ما واگذار کنیم

اما مطلبی رو هم خدمت شما عرض کنم. تمام ماها که الان داریم با شما حرف میزنیم ، از بنده گرفته تا دوستان دیگه تا حتی خود جناب کارشناس ، فقط خدا میدونه که چه مشکلاتی تو زندگیمون داشتیم یا داریم. شاید اگر قرار بود تک تک ما سفرهء دلمون رو باز کنیم ، شما حتی احساس خوشبختی میکردید!

گفتم که نمیخوام شعار بدم (البته شعار همیشه هم بد نیست) ، تنها هدفم اینه که توجه شما رو به این نکته جلب کنم که اگر دیگران حرفی نمیزنن ، معناش این نیست که دردی توی دلشون ندارن

از طرفی درمورد وجود خدا فرمودید. برای شما جمله ای کامل تر از فرمایش امام علی(ع) نمیشناسم. ایشان میفرمایند:
    خدا را از سست شدن اراده هاى قوى ، گشوده شدن گره هاى دشوار و درهم شكسته شدن تصميم ها شناختم

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ در ساعت ۰۹:۳۳

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۲/۱۳, ۱۳:۱۹ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری