بررسی مسائل مربوط به خودارضایی ، ازدواج ، روابط ناسالم و ...

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بررسی مسائل مربوط به خودارضایی ، ازدواج ، روابط ناسالم و ...

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
مشکل من این نیست که چرا خانواده های ما برای ازدواج و نیازای ما فکر نکردن و....
اگر به این فکر کنیم که الان ما واسه بچه ایندمون چکار کردیم،چی دارید بگید(گرچه ان شالله روش بهتری ارائه خواهیم کرد)!
در حال حاضر ازدواج سخته کاری به تاریخچه و ... اون نداریم مهم اینه که ازدواجی که باب میل آدم باشه نمیشه کرد!(خیلی خیلی سخته)
کاری نداریم تقصیره کیه و...
اما در حال حاضر چرا دروغ می گیم؟(البته مطمئن نیستم و از همین رو هست که میپرسم که از نظر پزشکی حالا واقعا جریان چیه،ضرر داره نداره؟از نظر روانشناسی چطور؟از دیدگاه زیست شناسی چطور و...؟)
یا مثلا برای دفع نیروی جنسی و شهوت میگن برو خودتو سرگرم کن،کار کن،ورزش کن و...(حالا اصلا علمی هست این حرفایی کعه به جوان مردم توصیه میشه؟)
ما که ازدواج نکردیم و متاسفانه یا خوشبختانه با خودمون میجنگیم و وَر رفتن به خودمونم یک کار بسیار زشت میدونیم(جدا از حرمت اسلام این کار پستیه واقعا!) جدی دارم میگما باید یه فکری برا جوانان فردا بکنیم اونا دیگه این عقاید سنتی رو به سختی ممکنه قبول کنن!فردا نیاین بگید چرا بیست سی ملیون مجرد زناکار و خودارضا چه دختر و چه پسرش داریم!الان دارم میگم...
همه چیزم نمیشه اینجا به حکومت و... وصل کرد مقصر اصلی داستان خانواده ها هستند مخصوصا پدرها و مادرها که فرزندارو بد بار میارن!
مهریه هارو سنگین میگیرن به دعوا دامن می زنند و...
حالا بگذریم دیگه زیاد ادامش ندیم...
فقط میخوام بگم با ورزش کردن آدم احساس قوی بودن میکنه و سلامتی و سرحال بودن،بدتر هم به نظرم میشه(البته یه تئوری ثابت نشده و آذمایش نشده هستش و منم همینو میگم که باید دقیقا علمی بررسی و تحقیق بشه یکی بیاد بگه که خود ارضایی درمانش چیه،هر کی واسه خودش شیوه و راهکار ارائه نده)
تخصص اکثر مردم در ایران متاسفانه پیچیدن نسخه های غلط است(برای مثال از هرکی بپرسی شیوه ای برای رژیم غذایی میدهد،یا برای ترک سیگار و ترک مواد مخدر)
بابا خب وقتی یه راه مستقیم و خوب دکترها و متخصص ها به وجود آوردند و پیدا کردند همونو بیایم منتشرش کنیم!
فرضا کسی میخواد رژیم بگیره،یکی بر میگرده میگه اقا نهار هر چی میخوای بخور دیگه شام نخور!کافیه همچین موضوعی رو با علم روز تطبیق بدیم،علم هنگ میکنه و میپاچه بیرون از بس ناهماهنگه این حرف!هر چیزی باید معین و منظم و با برنامه ریزی باشه!
خودارضایی هم باید به ازدواج ختم بشهفمگه آدم میتونه گرسنه بمونه؟احکام دینی هم میگه ادم گرسنه تو بیابون گوشت حرام هم به اندازه ای که نجات پیدا کنه میتونه بخوره!
اینو نمیگم تا بگم در این وضعیت حق خودارضایی وجود داره ها نه،بلکه میگم:
طبق فتاوا(تا اونجایی که بنده اطلاع دارم) از بیت المال باید پول بزارن تا برای کسی که استمنا یا خودارضایی میکنه همسر بگیرن!
خب یه برنامه بریزن علمای دین که مثلا طی 5 سال یا یک سال در میان طلبه نگیرن یا هر سال بگیرن اما فقط افراد واقعا با صلاحیت علمی و... رو!
حالا دقیقا احکام رو نمیخوام بشکافم بگن بدعت گذاشت،دیگه اون دست خود علماست،یخورده از وقتشونم روی ازدواج جوونا خرج کنن،چی میشه؟!
حالا اونی که دستش میرسه با چند علما حرف بزنه،شاید فکر کردن ببینن چی میشه!
مثلا برای طلاب واجد شرایط و... در قم مسکن های چند ساله درست کردن(تا اونجایی که بنده فقط از چندین نفر شنیدم چون خودم قم نیستم نمی دونم دقیقا اما میدونم که هست چون اسم هاشم تو اینترنت سرچ کردم یه سری عکس و توضیحات اومد).
خب جوونای ما همه قدرت جنسی دارن و زن میخوان،حالا نباید فقط برای روحانیون خونه ساخت!
مسکن مهر هم که...دیگه نیازی به توضیح نداره!
جوانی که 20 سالش نشده(الان 12 ساله ها دنبال زن و ازدواجن باورکنید)،هنوز دبیرستانش تموم نشده،سربازی نرفته،وضعیتی شغلی...وضعیت مسکن...وضعیت خانواده...خب این بیچاره چکار کنه؟!
میاد تو جامعه(نخواد بیاد هم نمیتونه) هزاران راه گناه وجود داره!چهارتا مشاوره بدید به این نوجوونا ببینید چی شده جریان چیه!
میگن دانشگاه ها خراب شده،نخیر بد نیست به مدارس هم سر بزنید!
لازم نیست این هارو بگم همه دیگه میدونیم چه خبره مگر اینکه در خواب باشیم(خودمونو به خواب زده باشیم)!

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام بر شما دوست بزرگوار
متن شما حكايت از دلسوزي و دينداري شما دارد و دغدغه هاي خوب شما در اين نوشته موج مي زند. اما به عنوان يك كارشناس چند نكته را لازم مي دانم خدمت شما بيان كنم.
1- قبول دارم درباره مشكل خودارضايي نسخه هاي عجيب و غريبي پيچيده مي شود ولي ما وظيفه داريم براي مديريت ميل جنسي و شهوت سراغ كتاب هاي خوب و مشاوران متدين و متعهد برويم همان گونه كه براي غذا خوردن به هر رستوراني نمي رويم. به عنوان نمونه كتاب مشكلات جنسي جوانان نوشته آيت الله مكارم شيرازي در اين زمينه كتابي مفيد و خوبي است. نيز درباره مديريت شهوت سخنان كارشناسان اين سايت را مطالعه فرماييد.
2- دوست بزرگوارم! مراجع تقليد از مشكلات جوانان با خبر اند و پيوسته در مصاحبه و ديدار با مسؤولان كشور تذكر مي دهند كه به اين مشكلات رسيدگي كنند. آنها بودجه دولتي دريافت نمي كنند وجوهاتي را كه از مردم متدين دريافت مي كنند صرف نشر معارف اهل بيت و چاپ كتاب هاي اصيل شيعه، تربيت مبلغان دين، فقرا و... مي كنند و براي همين امر هم از نظر بودجه گرفتار مشكلات زيادي هستند.
3- من به عنوان فردي كه هم دانشگاه را تجربه كرده ام و هم حوزه را بايد بگويم كه هزينه اي كه صرف حوزه مي شود بسيار ناچيز است آيا شما مي دانيد در بسياري از مدارس حوزه هنوز هم هنگام تدريس هر روز ساعت هاي روي زمين مي نشينند و ميز و صندلي ندارند، آيا مي دانيد مدارس قديمي حوزه در حال استهلاك است و به سختي حوزه مي تواند انها را ترميم كند. با توجه به رشته هاي مختلف كه در حوزه است مانند تاريخ، قرآن و حديث، فقه و اصول، جامعه شناسي، اخلاق، مهدويت و... مؤسسات آموزشي و پژوهشي كافي نداريم.
تعداد طلبه اي كه هر سال پذيرش مي شود براي كل كشور با توجه به امكانات حوزه و نياز جامعه بسيار كم است با مقايسه آن با پذيرش دانشگاه ها اين امر به طور واضح نمايان مي شود.
بسياري از مراكز تبليغي مبلغ كافي براي روستاها و حتي شهرها ندارند و از همه بدتر اين كه نمي توانند همين مقدار را از نظر اقتصادي تأمين كنند به عنوان نمونه چند روز قبل يكي از طلاب مشهدي مي گفت كه يك مبلغي كه سال ها درس حوزه خوانده براي بيست روز كار تبليغي 80 هزارتومان دريافت كرده. با اين كه هزينه رفت و برگشت با خود مبلغ بوده است.
4- مشكلاتي را كه فرموديد قبول داريم چون ما هم مانند شما در اين جامعه زندگي مي كنيم البته طلاب از هر قشر ديگري فشار زيادتري را تحمل مي كنند چون امكان كار آزاد ندارند و لازم است سال هاي زيادي درس حوزه را بخوانند و اغلب آنهايي كه ازدواج مي كنند با كاهش توقعات و اكتفا به حداقل امكانات زندگي و اجاره نشيني زندگي خود را شروع مي كنند. طلبه مجرد مبتدي زير صد هزار تومان شهريه دريافت مي كند و طلبه متأهل تا پايه ششم يا هفتم زير دويست هزارتومان. بالاترين شهريه براي اساتيد سطوح عالي حوزه حدود چهارصدهزارتومان است.
5- دوست بزرگوارم مي دانم كه فرد متديني هستيد به همين دليل در نوشته هاي خود جايي كه يقين نداشتيد نوشته بوديد «من يقين ندارم» يا «اين طور شنيده ام» و چه خوب كه قبل از بيان نظرتان از افرادي كه اطلاع دارند نظرخواهي كرده ايد. در روايت داريم از دروغ گويي يا ناداني انسان همين بس كه هرچيزي را مي شنود بدون تحقيق صحت و سقم ما بيان كند. طلاب نيز مانند مردم مسكن مهر ثبت نام كرده اند و برخي هم در تعاوني مسكن هاي ثبت نام كردند كه قيمت انها به روز بوده مانند تعاون مسكن هايي كه نهادهاي مختلف داشته اند اما واقعا افراد زيادي برايشان مقدور نبوده كه از هزينه آن برآيند و بعد از سال ها همان مقدار پولي را كه داده بودند پس گرفتند يعني اين طور نبوده كه مراجع براي براي طلاب خانه بسازند.
آيا اگر طلبه اين كه پنجاه سالش شده بعد از سال ها اجاره نشيني الان به طور قسطي منزلي 70- 80 متري داشته باشد زياد است؟
براي اين كه نسبت ناروايي نداده باشيد يك كار ميداني انجام دهيد به شهر قم برويد و به منطقه نيروگاه كه مردم از نظر اقتصادي پايين تر هستند برويد ببينيد چه قدر طلبه اجاره نشين در اين منطقه زندگي مي كنند. در شهر اصفهان جايي بود در خيابان گلستان مي گفتند مجتمع طلاب وقتي آنجا را ديديم متوجه شدم در كل حدود 10-15 منزل سه چهار طبقه اي 70-80 متري است هركس نديده باشد تصور مي كند چه خبر است حال آن كه همان منطقه بانك مسكن، آموزش پرورش، مجتمع فولاد مباركه، نيروي انتظامي و... مجتمع هاي شش طبقه اي بزرگي دارند. برخي از آن مجتمع ها حدود 30 واحد با متراژ بيشتري دارند.
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

[/]

ببینید ما و برخی کارشناسان دین اشتباهمون اینه که اصرار داریم ضرر های جسمی ( دقت کنید جسمی ) رو ثابت کنیم و متاسفانه از لحاظ علمی خیلی سخت میشه ثابت کرد

اسلام میگه اگه همین کار رو همسر ادم انجام بده هیچ مشکلی نداره
پس چی شد این کار کلی ضرر و این ها داشت ولی همینکارو اگه همسر انجام بده مشکلی نداره ؟؟؟
خودارضایی بیشتر مشکل روحی داره تا جسمی
یه شبکه اجتماعی که چیلتر هم هست یه کمپین ترک خود ارضایی راه انداخته
دویست هزار عضو داره که خود ارضایی رو ترک کنن !!! جالبیش اینه که مسلمون هم نیستن اکثرا
حالا سوال اینه که چرا ترک کنن ؟؟ چون اونایی که ترک کردن کلی از نفع ها و ضرر های خودارضایی میگن
روزی صد تا پست میزارن که مثلا من ده روزه تو ترکم این نفع ها رو داشته
این هم ادرس سایت
http://www.reddit.com/r/NoFap

پرسش:

مشکل من این نیست که چرا خانواده های ما برای ازدواج و نیازای ما فکر نکردن و....اگر به این فکر کنیم که الان ما واسه بچه ایندمون چکار کردیم،چی دارید بگیدکاری نداریم تقصیره کیه و...اما در حال حاضر چرا دروغ می گیم؟

پاسخ:

سلام بر شما دوست بزرگوار
متن شما حكايت از دلسوزي و دينداري شما دارد و دغدغه هاي خوب شما در اين نوشته موج مي زند. اما به عنوان يك كارشناس چند نكته را لازم مي دانم خدمت شما بيان كنم.
1- قبول دارم درباره مشكل خودارضايي نسخه هاي عجيب و غريبي پيچيده مي شود ولي ما وظيفه داريم براي مديريت ميل جنسي و شهوت سراغ كتاب هاي خوب و مشاوران متدين و متعهد برويم همان گونه كه براي غذا خوردن به هر رستوراني نمي رويم. به عنوان نمونه كتاب مشكلات جنسي جوانان نوشته آيت الله مكارم شيرازي در اين زمينه كتابي مفيد و خوبي است. نيز درباره مديريت شهوت سخنان كارشناسان اين سايت را مطالعه فرماييد.
2- دوست بزرگوارم! مراجع تقليد از مشكلات جوانان با خبراند و پيوسته در مصاحبه و ديدار با مسؤولان كشور تذكر مي دهند كه به اين مشكلات رسيدگي كنند. آنها بودجه دولتي دريافت نمي كنند وجوهاتي را كه از مردم متدين دريافت مي كنند صرف نشر معارف اهل بيت و چاپ كتاب هاي اصيل شيعه، تربيت مبلغان دين، فقرا و... مي كنند و براي همين امر هم از نظر بودجه گرفتار مشكلات زيادي هستند.
3- من به عنوان فردي كه هم دانشگاه را تجربه كرده ام و هم حوزه را بايد بگويم كه هزينه اي كه صرف حوزه مي شود بسيار ناچيز است آيا شما مي دانيد در بسياري از مدارس حوزه هنوز هم هنگام تدريس هر روز ساعت هاي روي زمين مي نشينند و ميز و صندلي ندارند، آيا مي دانيد مدارس قديمي حوزه در حال استهلاك است و به سختي حوزه مي تواند انها را ترميم كند. با توجه به رشته هاي مختلف كه در حوزه است مانند تاريخ، قرآن و حديث، فقه و اصول، جامعه شناسي، اخلاق، مهدويت و... مؤسسات آموزشي و پژوهشي كافي نداريم.
تعداد طلبه اي كه هر سال پذيرش مي شود براي كل كشور با توجه به امكانات حوزه و نياز جامعه بسيار كم است با مقايسه آن با پذيرش دانشگاه ها اين امر به طور واضح نمايان مي شود.
بسياري از مراكز تبليغي مبلغ كافي براي روستاها و حتي شهرها ندارند و از همه بدتر اين كه نمي توانند همين مقدار را از نظر اقتصادي تأمين كنند به عنوان نمونه چند روز قبل يكي از طلاب مشهدي مي گفت كه يك مبلغي كه سال ها درس حوزه خوانده براي بيست روز كار تبليغي 80 هزارتومان دريافت كرده. با اين كه هزينه رفت و برگشت با خود مبلغ بوده است.
4- مشكلاتي را كه فرموديد قبول داريم چون ما هم مانند شما در اين جامعه زندگي مي كنيم البته طلاب از هر قشر ديگري فشار زيادتري را تحمل مي كنند چون امكان كار آزاد ندارند و لازم است سال هاي زيادي درس حوزه را بخوانند و اغلب آنهايي كه ازدواج مي كنند با كاهش توقعات و اكتفا به حداقل امكانات زندگي و اجاره نشيني زندگي خود را شروع مي كنند. طلبه مجرد مبتدي زير صد هزار تومان شهريه دريافت مي كند و طلبه متأهل تا پايه ششم يا هفتم زير دويست هزارتومان. بالاترين شهريه براي اساتيد سطوح عالي حوزه حدود چهارصدهزارتومان است.
5- دوست بزرگوارم مي دانم كه فرد متديني هستيد به همين دليل در نوشته هاي خود جايي كه يقين نداشتيد نوشته بوديد «من يقين ندارم» يا «اين طور شنيده ام» و چه خوب كه قبل از بيان نظرتان از افرادي كه اطلاع دارند نظرخواهي كرده ايد. در روايت داريم از دروغ گويي يا ناداني انسان همين بس كه هرچيزي را مي شنود بدون تحقيق صحت و سقم ما بيان كند. طلاب نيز مانند مردم مسكن مهر ثبت نام كرده اند و برخي هم در تعاوني مسكن هاي ثبت نام كردند كه قيمت انها به روز بوده مانند تعاون مسكن هايي كه نهادهاي مختلف داشته اند اما واقعا افراد زيادي برايشان مقدور نبوده كه از هزينه آن برآيند و بعد از سال ها همان مقدار پولي را كه داده بودند پس گرفتند يعني اين طور نبوده كه مراجع براي براي طلاب خانه بسازند.
آيا اگر طلبه اين كه پنجاه سالش شده بعد از سال ها اجاره نشيني الان به طور قسطي منزلي 70- 80 متري داشته باشد زياد است؟
براي اين كه نسبت ناروايي نداده باشيد يك كار ميداني انجام دهيد به شهر قم برويد و به منطقه نيروگاه كه مردم از نظر اقتصادي پايين تر هستند برويد ببينيد چه قدر طلبه اجاره نشين در اين منطقه زندگي مي كنند. در شهر اصفهان جايي بود در خيابان گلستان مي گفتند مجتمع طلاب وقتي آنجا را ديديم متوجه شدم در كل حدود 10-15 منزل سه چهار طبقه اي 70-80 متري است هركس نديده باشد تصور مي كند چه خبر است حال آن كه همان منطقه بانك مسكن، آموزش پرورش، مجتمع فولاد مباركه، نيروي انتظامي و... مجتمع هاي شش طبقه اي بزرگي دارند. برخي از آن مجتمع ها حدود 30 واحد با متراژ بيشتري دارند.

موضوع قفل شده است