شاعر «از آخر مجلس شهدا را چیدند» كیست؟+تصاویر

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شاعر «از آخر مجلس شهدا را چیدند» كیست؟+تصاویر

اخیراً رهبر معظم انقلاب با جمعی از خانواده‎های شهدا دیدار داشتند. در دیدار با یكی از این خانواده‎ها، رهبری از حاضران عكس شهید را طلب می‎كنند. زیر تصویر شهید، یك رباعی نوشته شده بود كه ایشان با خواندنش به شدت منقلب می‌شوند.

بنا به رسم قدیمی دیدار رهبر انقلاب حضرت آیت‎الله العظمی خامنه‎ای با خانواده‎های شهدا، اخیراً نیز ایشان با جمعی از خانواده‎های شهدا دیدار داشتند. در دیدار با یکی از این خانواده‎ها، رهبری از حاضران عکس شهید را طلب می‎کنند. با آوردن عکس نزد ایشان، چشمانشان به رباعی زیر عکس می‎افتد و در همان خوانش نخست شعر را برای جمع قرائت می‎کنند. رهبر معظم انقلاب با خواندن سطر آخر رباعی ناگهان منقلب می‎شوند و از ته دل به گریه می‎افتند:

ما سینه زدیم، بی‌صدا باریدند
از هر چه که دم زدیم، آنها دیدند​
ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
از آخر مجلس شهدا را چیدند

به گزارش نما به نقل از تسنیم، پس از این واقعه، آیت‎الله العظمی خامنه‎ای نام شاعر را از حاضران می‎پرسند اما کسی از این نام اطلاعی نداشته است. سرانجام رهبری از خانوادۀ شهید می‎خواهند تا این قاب به‎یادگار نزدشان بماند.

به تازگی نیز کلیپی از این دیدار در سایت حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب «خامنه‎ای.آی.آر»‎ با عنوان «در آرزوی شهادت» منتشر شد. با بازنشرهای پیاپیِ این ویدئوی زیبا و تأثیرگذار و نیز پخش مکررش از بعضی شبکه‎های تلویزیونی همچون شبکۀ «افق» پرسش از نام شاعر بار دیگر مخصوصا برای دوست‎داران ادبیات به‎طور جدی مطرح شد. در هیچ‎کدام از این رسانه‎ها پاسخی برای این پرسش وجود نداشت و سایت دفتر حفظ و نشر آثار رهبری نیز شعر را بی نام شاعر منتشر کرده بود.

اما سایت موسسه شهرستان ادب که یکی از موسسات پرطرفدار میان شعردوستان است پس از پیگیری شاعر این شعر را پیدا کرده و از قضا، شاعر این شعر، مدیر دفتر شعر این موسسۀ یعنی میلاد عرفان‎پور، شاعر جوان است.

این رباعی از سری رباعی‎های عرفان‎پور برای شهدای ماجرای هیئت رهپویان وصال و بمب‎گذاری در شیراز است که در سال 1388 سروده شده‎است. به گفته سایت خبری این موسسه این شعرها نیز مانند بسیاری از شعرهای انقلابی میلاد عرفان‎پور به‎جز پخش پیامکی و نشر شان در چند سایت-در همان زمان- در هیچ کتابی به طور مستقل منتشر نشده‎اند.

برچسب: 

rea1362;659005 نوشت:
ما سینه زدیم، بی‌صدا باریدند
از هر چه که دم زدیم، آنها دیدند​
ما مدعیانِ صفِ اول بودیم
از آخر مجلس شهدا را چیدند

سلام
کلاً آدمای مشهور خیلی گم نامند

بقیه ش رو دارید؟

Reza-D;659042 نوشت:
سلام
کلاً آدمای مشهور خیلی گم نامند

بقیه ش رو دارید؟

سلام علیکم
گویا اینگونه که درمتن گفته شده این شعر رباعی بوده است

خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیر بگرداند
یازهرا(س)

Reza-D;659042 نوشت:
بقیه ش رو دارید؟

رباعی بود آقا رضا!

یارب;659043 نوشت:
گویا اینگونه که درمتن گفته شده این شعر رباعی بوده است

mehrant;659044 نوشت:
رباعی بود آقا رضا!

چرا من نفهمیدم؟! :Gig:

خودم ادامه ش میدم :ok:

اینم آدرس دانلود کلیپ مذکور:
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/29205/13931229_3871.mpg
با حجم کمتر برای موبایل:
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/29205/13931229_3871.3gp
:geristan::hey:

آی خدا
یه عده به آقای عرفان پور تهمت دروغ زدند و میگن شعر واسه خودشونه ایشون هم تو اینستاگرامشون جواب دادن.

https://instagram.com/p/0xSJZ6wjXx/

من عینا پاسخ هاشون رو به سوالاتی که ازشون پرسیدن میارم
[=arial black]
[=proxima-nova][=arial black]"تاریخ فروردین ۸۷ است.من دیروز می خواستم مطلب را بنویسم اشتباه نوشتم"
"در مورد این رباعی ادعاهای دروغی گفته شده که به زودی با استنادهایی تمام خواهد شد.اما ان شالله مادر سادات کسی را که در این ماجرا دانسته یا نادانسته دروغ گفته و دیگری را دروغگو خوانده رسوا کن"

[=arial][=arial black]"صاحب اصلی این رباعی دوستان شهیدم در کانون رهپویان وصالند و همه جانبازان و جاماندگان آن واقعه. شهیدانی که تا امروز مظلوم و غریب اند. عرفان و علیرضا انتظامی,کوچولوهای شهید این واقعه و پدر و مادری که بااین داغ کربلایی شدند.یادش ماندگار,شهید شاهچراغی که دوست هم مدرسه ای من بود. تعدادی رباعی دیگر هم روزهای اول که بمب گذاری را تکذیب کردند گفته بودم از جمله: دیدیم که در راه خدا کشته شدید/با یاد شهید کربلا کشته شدید/ چیزی مگر از شان شما می کاهد؟/بگذار بگویند شما کشته شدید..."
"من دوران نوجوانی از مخاطبان ثابت هییت رهپویان وصال بودم و به جریت باید بگویم اگر سید محمد انجوی نژاد نبود راه و بیراهه را شاید نمی دانستم و مسیر دیگری برمی گزیدم.خدا ایشان و راه بابرکت و شهیدداده ی کانون رهپویان را حفظ کند."
"آقای حسین زاده در صفحه شخصی شان نوشتتد هیچ ادعایی نسبت به این رباعی ندارند.والسلام."
" تکرار می کنم که صاحب اصلی این رباعی شهدا هستند و بنده هم فقط واسطه ای بر این عنایت بودم نه بیشتر.شادی ارواح طیبه شهدای رهپویان وصال صلوات"
[=proxima-nova][=arial black]"عرض کردم من بسیاری از شعرهایی که در مناسبت های مختلف گفتم و بسیاری از شعر های اهل بیتی را هنوز منتشر نکرده ام.شاید در آینده اگر عمری باقی بود منتشر شود.این شعر همان زمان به صورت پیامکی بخصوص در شیراز منتشر شد."
"بیانیه ای درباره این رباعی در سایت رسمی کانون رهپویان وصال شیراز منتشر شده است که دوستان می توانند مراجعه بفرمایند."

دیدیم که در راه خدا کشته شدید/با یاد شهید کربلا کشته شدید/چیزی مگر از شان شما می کاهد؟/بگذار بگویند شما کشته شدید...
[=proxima-nova]

[=proxima-nova] "

[=arial]بیانیه سایت رهپویان وصال

از دل برآمده های جانش، اثبات تاریخ و امضاء نمی خواهد که حسرت آه در کلامش مبین حضور است در لحظه جاماندن.
و این همان می شود که سروده شاعر انقلابی و توانمند میهن عزیزمان جناب آقای میلاد عرفان پور در وصف شهدای واقعه بمب گذاری رهپویان وصال پس از قرائت توسط ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت الله خامنه ای ایشان را چنان تحت تاثیر قرار می دهد که اشک در چشمان معظم له حلقه می زند و در خاطره ها ثبت می گردد.

دست به دعا برداشته و از درگاه احدیت سلامتی و طول عمر با برکت و با عزت مقام معظم رهبری(مد ظله) و همچنین دوام توفیقات روزافزون جناب آقای عرفان پور را در ظل عنایات خاصه حضرت ولی عصر(عج) خواستاریم.

http://rahpouyan.com/page.asp?tid=4842