صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حکم کپی یک محصول خارجی

نوشته
    8
    حضور
    4 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

حکم کپی یک محصول خارجی

سلام علیکم
    بنده پسری 15 ساله هستم و در زمینه های علمی مانند هوافضا و الکترونیک فعالیت میکنم .
    در ایران ورزشی به نام هواپیمای مدل وجود دارد که افراد به وسیله رادیو کنترل هواپیما های مدل را هدایت میکنند و از آن لذت میبرند در بازار این هواپیما های کنترلی در سایز های مختلف و در انواع مختلف وجود دارند که تولید خارج از کشور و وارداتی هستند و معمولا این ورزش هزینه بالایی دارد . بنده یک نوع از این هواپیما های ساده تر را تهیه کردم به گفته فروشنده ساخت کشور چک است اما خوب در بعضی موارد ممکن ساخت کشور های دیگر مانند برادر چین هم باشد من اطمینان ندارم ساخت کدام کشور است میدانم خارجی است . بنده این محصول را تهیه کردم طبق تحقیقاتی و مذاکراتی که به چند شرکت در ساخت ساخت وسایل فومی کردم بنده قادر به تولید بدنه این هواپیما هستم . قصد بنده اسکن و کپی دقیق این هواپیمای خارجی که تهیه کرده ام هست و میخوام این را کپی کنم و به تولید انبوه برسونم و در بسته بندی مناسب و ...... در ایران به هموطنانم که در این زمینه و ورزش فعالیت میکنند بفروشم . لازم به ذکر است که قیمت این محصول خارجی حدود 180 هزار تومان است که در در فروشگاه های مخصوصی بفروش میرسد اما من میخواهم با قیمت کمتری این محصول را تولید و به درست خریداران برسانم که از نظر این کار باعث رشد این رشته و شاید این مملکت باشد و در یک زمینه خودکفایی کنم .
    سوال من این است که من با تولیداتم مبلغی را به عنوان سود بدست میاورم که در این سن کم شاید پایه زندگی من را تشکیل دهد و همانطور که میدانید ما یکی محصول خارجی و وارداتی را کپی میکنیم آیا در آمد حاصل از این خودکفایی کاملا حلال است ؟ آیا این کار درست است ؟ مدتی است که شروع به تولید نکرده ام و پروژه خوابیده و این موضوع حلال یا حرام بودن در آمد حاصل و درست بودن یا نادرست بودن این کار ذهنم را درگیر کرده لطفا کمکم کنید .؟؟؟؟؟؟؟؟/

از متخصصانی که در این رشته یعنی هواپیمای مدل فعالیت میکنند این سوال را پرسیدم جواب ها مثبت بود و همه گفتند این کار کاملا درست است یکی میگفت تمام دنیا در حال رقابت است همه دنیا در حال ....... هستند اما این حروم و حلال مارو عقب انداخته یکی میگه این کارت ثواب هم دارد که باعث پیشرفت ایران و تولید آن محصول با قیمت کمتر میشودی و یکی میگفت این کار مشکلی ندارد و...........
    این را هم باید عرض کنم که فکر میکنم فکر میکنم این هواپیمایی که من قصد تولید و کپی و مهندسی معکوس آن را دارم در خارج از ایران فقط بدست یک شرکت و یک مارک تولید نمیشود بلکه فکر میکنم بیشتر از یک شرکت در حال تولید این نوع محصول شبیه به هم هستند البته هیچ اطمینانی ندارم شما اصلا به این موضوع توجه نکنید .

لطفا هرچه زود تر پاسخ بدید و جوری باشه که قانع بشوم .

البته من در سن 15 سالگی هستم و مرجع تقلیدی ندارم

ارادت
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۱/۱۳ در ساعت ۱۹:۳۲ دلیل: درج توضیح کاربر

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58352

با نام و یاد دوست

حکم کپی یک محصول خارجی

کارشناس بحث: استاد شفا

5. صلوات ها 2

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,122
    حضور
    53 روز 2 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11231

نقل قول نوشته اصلی توسط بنده خدا خدا نمایش پست ها
    سلام علیکم
    بنده پسری 15 ساله هستم و در زمینه های علمی مانند هوافضا و الکترونیک فعالیت میکنم .
    در ایران ورزشی به نام هواپیمای مدل وجود دارد که افراد به وسیله رادیو کنترل هواپیما های مدل را هدایت میکنند و از آن لذت میبرند در بازار این هواپیما های کنترلی در سایز های مختلف و در انواع مختلف وجود دارند که تولید خارج از کشور و وارداتی هستند و معمولا این ورزش هزینه بالایی دارد . بنده یک نوع از این هواپیما های ساده تر را تهیه کردم به گفته فروشنده ساخت کشور چک است اما خوب در بعضی موارد ممکن ساخت کشور های دیگر مانند برادر چین هم باشد من اطمینان ندارم ساخت کدام کشور است میدانم خارجی است . بنده این محصول را تهیه کردم طبق تحقیقاتی و مذاکراتی که به چند شرکت در ساخت ساخت وسایل فومی کردم بنده قادر به تولید بدنه این هواپیما هستم . قصد بنده اسکن و کپی دقیق این هواپیمای خارجی که تهیه کرده ام هست و میخوام این را کپی کنم و به تولید انبوه برسونم و در بسته بندی مناسب و ...... در ایران به هموطنانم که در این زمینه و ورزش فعالیت میکنند بفروشم . لازم به ذکر است که قیمت این محصول خارجی حدود 180 هزار تومان است که در در فروشگاه های مخصوصی بفروش میرسد اما من میخواهم با قیمت کمتری این محصول را تولید و به درست خریداران برسانم که از نظر این کار باعث رشد این رشته و شاید این مملکت باشد و در یک زمینه خودکفایی کنم .
    سوال من این است که من با تولیداتم مبلغی را به عنوان سود بدست میاورم که در این سن کم شاید پایه زندگی من را تشکیل دهد و همانطور که میدانید ما یکی محصول خارجی و وارداتی را کپی میکنیم آیا در آمد حاصل از این خودکفایی کاملا حلال است ؟ آیا این کار درست است ؟ مدتی است که شروع به تولید نکرده ام و پروژه خوابیده و این موضوع حلال یا حرام بودن در آمد حاصل و درست بودن یا نادرست بودن این کار ذهنم را درگیر کرده لطفا کمکم کنید .؟؟؟؟؟؟؟؟/

از متخصصانی که در این رشته یعنی هواپیمای مدل فعالیت میکنند این سوال را پرسیدم جواب ها مثبت بود و همه گفتند این کار کاملا درست است یکی میگفت تمام دنیا در حال رقابت است همه دنیا در حال ....... هستند اما این حروم و حلال مارو عقب انداخته یکی میگه این کارت ثواب هم دارد که باعث پیشرفت ایران و تولید آن محصول با قیمت کمتر میشودی و یکی میگفت این کار مشکلی ندارد و...........
    این را هم باید عرض کنم که فکر میکنم فکر میکنم این هواپیمایی که من قصد تولید و کپی و مهندسی معکوس آن را دارم در خارج از ایران فقط بدست یک شرکت و یک مارک تولید نمیشود بلکه فکر میکنم بیشتر از یک شرکت در حال تولید این نوع محصول شبیه به هم هستند البته هیچ اطمینانی ندارم شما اصلا به این موضوع توجه نکنید .

ارادت
    سلام علیکم

این مساله اختلافی است:

طبق نظر رهبری:

اگر کشور جمهوری اسلامی ایران در این زمینه (حقوق معنوی در این موارد)با آن کشور ها قرار داد خاصی ندارد تولید چنین محصولی اشکالی ندارد ؛ولی اگر کشور ما با آن کشور ها در این زمینه
    (حقوق معنوی در این موارد) قرار دادی دارد ،این موارد باید مطابق قانون عمل شود.

پی نوشت:
    سایت رهبری،سوالات متداول،س 302

http://www.leader.ir/tree/view.php?p...id=122&lang=fa
    حکم کپی یک محصول خارجی

حکم کپی یک محصول خارجی

7. صلوات ها 2

نوشته
    8
    حضور
    4 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

متشکرم از استاد شفا .
    جناب شفا اگه امکان دارد واضع تر توضیح بدید و اینکه الان ما با چه کشور هایی قرار داد داریم به چه کشور هایی نداریم؟

9. صلوات ها 2

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,122
    حضور
    53 روز 2 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11231

متشکرم از استاد شفا .
    جناب شفا اگه امکان دارد واضع تر توضیح بدید و اینکه الان ما با چه کشور هایی قرار داد داریم به چه کشور هایی نداریم؟
    سلام علیکم

در این مواردبرای اطلاع باید از طریق ارگانهای مربوطه اقدام بفرمایید مثل حقوق دانان و.......

حکم کپی یک محصول خارجی

حکم کپی یک محصول خارجی

11. صلوات ها 2

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

سلام علیکم

ارادت
    سلام
    الان بچه های دانشگاه شریف هواپیمای کنترلی ساختن چرا نمیرید اون رو به تولید انبوه برسونید ؟
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

نوشته
    8
    حضور
    4 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

سلام نقشه هایی توسط طراحان خارجی طراحی میشود و در اینترنت قرار میگرد و افراد به وسیله آن نقشه هواپیمای خود را میسازند تقریبا در تمام دانشگاه ها و شهر های موجود است .
    آخه واقعا نمیدونم از کی بپورسم؟ آخه ارگانی در این باره در ایران نیست مشکل ما همینه ؟

14. صلوات ها 2

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

سلام نقشه هایی توسط طراحان خارجی طراحی میشود و در اینترنت قرار میگرد و افراد به وسیله آن نقشه هواپیمای خود را میسازند تقریبا در تمام دانشگاه ها و شهر های موجود است .
    سلام من دیدم هواپیماهای یه نفره و دونفره و هلی کوپترای سبک رو که میخرن نقشش رو هم میذارن توش تا خریدار مونتاژ کنه اما هواپیمای اسباب بازی کنترلی رو ندیده بودم که همینجوری فقط نقشش رو بذارن .فکر کنم اینی که ساختن از این مدلا نبوده که از رو نقشه کپ بزنن لینک پیدا کردم واستون میذارم

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

لینکش اینه شاید اونی که شما دیدید بهتر باشه
    http://ae.sharif.ir/news/921028WAYO.php

نوشته
    8
    حضور
    4 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

سلام البته این ها اسباب بازی نیست بله این هواپیما را خود دوستان طراحی کردند جهت عملیات شناسایی

18. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری