جمع بندی ترس از ازدواج به خاطر مشکلات جسمی

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترس از ازدواج به خاطر مشکلات جسمی

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
عیــد رو به شمــا دوستان عزیــز تبریک میگــم :shadi:

اینجانــــب 24 سالمـــه و مدرک دیپلــم دارم , خدمت مقــدس سربازی هم تا نصفــه رفتم به خاطــر یه سری مسائل ...
متاسفــانه یا خوشبختـــانه اینجانب در در بدرود کودکـــی دچــار تشنــج شدم , و به قسمتهــایی از بدنم دچــار عارضه شده
به عنــوان مثال : با گوش ــه سمت راستم هیــچ صدایی رو نمیشنـــوم . و گوش ــه سمت چـپ ــمم صداهــای کم مثــل ساعت رو نمیشنــوه !
و همچنیــن دچــار لکنت زبــان در حــد درست تلفــظ نکردن ! و شکـــر خدا بدنــم سالمه و هــروز خدا رو شکــر میکنم بابت ایــن سلامتـــی و ...
------

میخواستــم بدونم با توجــه به ایــن مشکلاتـــی که دارم . میترســـم در اینــده نتونم ازدواج کنــم !
ایــا من میتونــم شریــک زندگی ام رو پیــدا کنم ! چون دو سه باری خواستگــاری رفته ام اما به خاطــر همین مشکــلات بهم جواب رد دادن ... !

تو رو خــدا کمکـــم کنیــد
یاعلـــی

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

پرسش:
بخاطر تشنج در دوران کودکی دچار عارضه جسمی متعددی مانند کم شنوایی و لکنت زبان شدم برای همین هر جا خواستگاری می روم جواب رد می دهند آیا می توانم شریک زندگیم را پیدا کنم یا خیر؟

پاسخ:
اولین قدم این است که اگر اقدامات درمانی لازم را انجام نداده اید حتما این کار را بکنید. مشکل شنوایی شما خیلی حاد نیست و بروز بیرونی چندانی هم ندارد ولی حتما پیگری کنید. در مورد لکنت زبان هم احتمالا گفتار درمانی بتواند تا حدودی مشکل شما را حل کند.

با این حال اگر بر فرض مشکل شما قابل درمان نبود و بخواهید با همین خصوصیاتی که دارید برای ازدواج اقدام کنید، باز هم ازدواج شما غیر ممکن نیست. برای ازدواج به نکات زیر توجه کنید:

1- واقعیت این است که هر نقصی، عوارض و محدودیت هایی را در این زندگی مادی در پی خواهد داشت که اجتناب ناپذیر است. مثلا کسی که نابیناست، قطعا محدودیت های زیادی را متحمل می شود؛ یا کسی که ناشنواست همینطور. نقص شنوایی و لکنت زبان شما هم در حد خود این محدودیت های را ایجاد خواهد کرد. برای همین شما در برنامه زندگی دنیوی خود چاره ای جز پذیرش این محدویت های ندارید. منتها فرق شما با کسی که به خدا اعتقادی ندارد این است که می دانید این مشکل یک عارضه خدادادی است و خداوند در قبال محدویت های فردی و اجتماعی که در این دنیا به خاطر این عارضه متوجه شما می شود، اجر و ثواب زیادی به شما خواهد داد. در نتیجه تحمل این محدودیت ها، نه تنها برای شما سخت نخواهد بود؛ بلکه تحمل شما با این نگاه به خاطر اجر و مزدی که ارزشش بسیار بالاتر از اجر و مزد دنیوی است، بسیار راحت و شیرین خواهد شد.

کوتاه آمدن از برخی ملاک های ازدواج نیز بخشی از همین محدودیت هاست. لذا شما برای اینکه بتوانید ازدواج کنید باید به اندازه نقصی که دارید از ملاک های خود کم کنید؛ هر چند نقص شما خیلی ناچیز است؛ چون اولا در این صورت پیدا کردن مورد مناسب راحت تر خواهد بود ثانیاً در آینده هم به خاطر تناسبی که دارید زندگی خوبی خواهید داشت؛ در حالی که اگر همسر شما یک فرد کاملا سالم و بدون عیب و نقص باشد، احتمال اینکه خود را بالاتر از شما بداند و در نتیجه سر ناسازگاری بگذارد زیاد است. اما وقتی در حد شما یا حتی پایین تر بود، نه تنها مشکلی پیش نمی آید؛ بلکه عشق و علاقه شما به هم روز به روز بیشتر خواهد شد. البته لزومی ندارد که آن فرد حتما نقص شنوایی یا لکنت داشته باشد؛ بلکه وجود هر نقصی جزئی که در حالت عادی کسی حاضر به قبول آن نیست کافی است؛ مثلا داشتن ازدواج ناموفق یا حتی داشتن بچه یا ... جزو همین نقص هاست.

2- در کنار این مسئله، بالا بردن امتیازهای مثبتتان به شما کمک می کند که کوتاه آمدن از ملاک ها را به حداقل برسانید؛ یعنی هر چه شما امتیاز های بیشتر داشته باشید، به همان میزان نقص شما کمرنگ تر خواهد شد و در نتیجه می توانید به خواستگاری کسی بروید که کمترین نقص را داشته باشد؛ یا حتی نقصی نداشته باشد و جواب مثبت بگیرید. تقویت ایمان؛ اخلاق خوب؛ وضعیت اجتماعی مناسب؛ شغل و در آمد کافی؛ ظاهر آراسته و ... از جمله مواردی است که قابل ارتقاست و نقص ها را جبران می کند.

بنابراین شما برای اینکه بتوانید ازدواج کنید و ازدواج موفقی هم داشته باشید اولا ویژگی های مثبت خود را ارتقا دهید و ثانیا تا حد امکان از ملاک های خود بکاهید. البته نه ملاک های اصلی مثل تناسب فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری؛ چون وجود اینها برای خوشبختی لازم و ضروری است. در کنار همه اینها توکل و توسل بسیار راهگشا خواهد بود.

طاهر;657970 نوشت:
سلام
عیــد رو به شمــا دوستان عزیــز تبریک میگــم
اینجانب در در بدرود کودکـــی دچــار تشنــج شدم , و به قسمتهــایی از بدنم دچــار عارضه شده
به عنــوان مثال : با گوش ــه سمت راستم هیــچ صدایی رو نمیشنـــوم . و گوش ــه سمت چـپ ــمم صداهــای کم مثــل ساعت رو نمیشنــوه !
و همچنیــن دچــار لکنت زبــان در حــد درست تلفــظ نکردن ! و شکـــر خدا بدنــم سالمه و هــروز خدا رو شکــر میکنم بابت ایــن سلامتـــی و ...

یاعلـــی

:Gol:

با سلام

سال نو شما هم مبارک

دوست عزیز شما میتوانید با گیاه درمانی، تشنج را درمان کنید. پزشکان با تجویز داروهای شیمیایی مثل فنوباربیتال و والپروات سدیم و.. شما را درمان نمیکنند بلکه تنها مشکل شما را تا حدودی تسکین میدهد. و حتی مصرف این داروها عوارضی مانند ضعف حافظه و.... دارد!

در گیاه درمانی، برخی نسخه های گیاهی درمان تشنج، علاوه بر درمان تشنج، مقوی حافظه نیز میباشد!!!! اینم یکی از همان نسخه ها:

نسخه ضد فراموشى: جوز هندى 5 گرم، ميخك 5 گرم،دارچين 5 گرم، مصطكى 10 گرم، زنجبيل 5 گرم،دارفلفل 5 گرم، صبر زرد 3 گرم، عصاره شيرين بيان 65 گرم

همه را نرم كوبيده در 250 گرم عسل ريخته روزى سه قاشق مرباخورى، اين نسخه براى مبتلايان به صرع و مزاجهاى خنك نافع است و براى شب ادراری بچه ها و لكنت زبان نيز مفيد است .

البته نباید داروهای گیاهی را با داروهای شیمیایی مصرف کنید. داروهای شیمیایی باید قطع شود بعد داروهای گیاهی مصرف شود.

بنده توصیه میکنم به پزشکان عمومی یا متخصص که داروی گیاهی تجویز میکنند مراجعه کنید. این پزشکان تخصص طب سنتی هم دارند!

این قبیل پزشکان تقریبا در سراسر کشور هستند که در سایت زیر معرفی شده اند:

سایت طبیب شهر
http://tabib.tabaye.ir

توصیه دیگر اینکه همیشه صبح، مغرب و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید و بعد نماز صبح و عصر هم صدبار استغفار و صلوات بگویید!

علاوه بر درمان گیاهی، درمان قرآنی هم برای این مشکلات موجود است! پس نگران نباشید!

موفق باشید

شوخ;659379 نوشت:
با سلام

سال نو شما هم مبارک

دوست عزیز شما میتوانید با گیاه درمانی، تشنج را درمان کنید. پزشکان با تجویز داروهای شیمیایی مثل فنوباربیتال و والپروات سدیم و.. شما را درمان نمیکنند بلکه تنها مشکل شما را تا حدودی تسکین میدهد. و حتی مصرف این داروها عوارضی مانند ضعف حافظه و.... دارد!

در گیاه درمانی، برخی نسخه های گیاهی درمان تشنج، علاوه بر درمان تشنج، مقوی حافظه نیز میباشد!!!! اینم یکی از همان نسخه ها:

نسخه ضد فراموشى: جوز هندى 5 گرم، ميخك 5 گرم،دارچين 5 گرم، مصطكى 10 گرم، زنجبيل 5 گرم،دارفلفل 5 گرم، صبر زرد 3 گرم، عصاره شيرين بيان 65 گرم

همه را نرم كوبيده در 250 گرم عسل ريخته روزى سه قاشق مرباخورى، اين نسخه براى مبتلايان به صرع و مزاجهاى خنك نافع است و براى شب ادراری بچه ها و لكنت زبان نيز مفيد است .

البته نباید داروهای گیاهی را با داروهای شیمیایی مصرف کنید. داروهای شیمیایی باید قطع شود بعد داروهای گیاهی مصرف شود.

بنده توصیه میکنم به پزشکان عمومی یا متخصص که داروی گیاهی تجویز میکنند مراجعه کنید. این پزشکان تخصص طب سنتی هم دارند!

این قبیل پزشکان تقریبا در سراسر کشور هستند که در سایت زیر معرفی شده اند:

سایت طبیب شهر
http://tabib.tabaye.ir

توصیه دیگر اینکه همیشه صبح، مغرب و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید و بعد نماز صبح و عصر هم صدبار استغفار و صلوات بگویید!

علاوه بر درمان گیاهی، درمان قرآنی هم برای این مشکلات موجود است! پس نگران نباشید!

موفق باشید

ببخشید یه سوال میشه بپرسم؟
چرا تو تاپیک های مختلف همش از پزشکان بد میگید؟
یعنی ما تو بیمارستان ها داریم فقط وقت تلف میکنیم؟ هرچی دارو یاد گرفتیم بیخود بوده و همه از بیخ و بن مشکل دارن و فقط داروهای گیاهی خوبن؟
ما همینجوریش دید مردم نسبت بهمون بد هست، دیگه شما چرا اونم توی یه سایت مذهبی بدترش میکنید؟
یعنی ماها اصلا سواد نداریم و نمیدونیم داروها عوارض دارن و از عمد دارو میدیم که در مردم عوارض ایجاد کنیم؟

[="Tahoma"][="DarkGreen"]اقا کندر تلخ بخور خیلی خیلی برا تقویت حافظه و مغزت خوبه .

در مورد سوالت هم باید بگم که خدایی که به ابراهیم کهنسال فرزند داد با خدای تو دقیقا یکی هستند.[/]

طاهر;657970 نوشت:
اینجانــــب 24 سالمـــه و مدرک دیپلــم دارم , خدمت مقــدس سربازی هم تا نصفــه رفتم به خاطــر یه سری مسائل ...
متاسفــانه یا خوشبختـــانه اینجانب در در بدرود کودکـــی دچــار تشنــج شدم , و به قسمتهــایی از بدنم دچــار عارضه شده
------

میخواستــم بدونم با توجــه به ایــن مشکلاتـــی که دارم . میترســـم در اینــده نتونم ازدواج کنــم !
ایــا من میتونــم شریــک زندگی ام رو پیــدا کنم ! چون دو سه باری خواستگــاری رفته ام اما به خاطــر همین مشکــلات بهم جواب رد دادن ... !

یاعلـــی

سلام دوست گرامی... ضمن عمل به توصیه های کارشناس محترم.
فقط یه جنبه رو بگم...شما بار ژنتیکی کمی ندارید ...تشنج ...مشکل شنوایی(در هر نقطه از مسیرش)....و لکنت عارضه اکثر مشکلات ژنتیک هست .بنظرم صفات مغلوبی رو بهمراه دارید.لطفا به مشاور ژنتیک مراجعه کنید تا وضع خودتون و(احتمالا برادرخواهرتونم مشخص کنه)و ایشالا بعد از ازدواج فرزندتون خدایی نکرده مشکلی نداشته باشند...متوجه باشید تعدادی بیماریا آنتیسیپیشن نشون میدن»»» ینی در هر نسل زودتر و باشدت بیشتری نسبت به نسل قبل بروز می کنن .مسلما والدین شما این بار رو داشتن (احتمال کمی هست جهش جدید باشه) و در شما رخ داده.
سعی کنید همسرتون مشکلات شما رو نداشته باشه»»»گرچه برای مثال:صفت لالی رو در نظر بگیریم بسیار هتروژن هست و دو نفر کر و لال ممکنه همه فرزندانشون سالم باشن.
توکل کنید و مراقبتتون بیشتر باشه.

mehrant;659385 نوشت:
ببخشید یه سوال میشه بپرسم؟
چرا تو تاپیک های مختلف همش از پزشکان بد میگید؟
یعنی ما تو بیمارستان ها داریم فقط وقت تلف میکنیم؟
هرچی دارو یاد گرفتیم بیخود بوده و همه از بیخ و بن مشکل دارن و فقط داروهای گیاهی خوبن؟
ما همینجوریش دید مردم نسبت بهمون بد هست، دیگه شما چرا اونم توی یه سایت مذهبی بدترش میکنید؟
یعنی ماها اصلا سواد نداریم و نمیدونیم داروها عوارض دارن و از عمد دارو میدیم که در مردم عوارض ایجاد کنیم؟

بنده اگر در برخی موارد از پزشکان انتقاد کردم بخاطر این بوده که فقط به منابع علمی پزشکی در غرب اکتفا کرده اند یا درمانشان درمان نیست بلکه تسکین است!
مثلا یه بار کاربری گفته بود که سایه و صداهایی دیده و شنیده که نمیدانست جن بوده! و مشاور از حالات توهم و.. برای وی گفت که باید به متخصص مراجعه کند! در حالیکه این قبیل مسائل واقعیت دارد اما حتی روحانیون به آن آگاهی ندارند چون در حوزه علوم غریبه مطرح است! خیلیها در این سایت تاپیک میزنند که با وجود چندین بار مراجعه به پزشک و مصرف انواع داروها، مشکل وسواسشان حل نشده و پا برجاست! این موارد یعنی یه جای کار اشکال داره!!!!!

در مورد عوارض داروها و روشهای درمانی غلط پزشکی تقصیر خیلی ها هست. یه عده خارج رفتند بعد اینجا دانشگاه زدند و همون علوم پزشکی غرب رو تدریس کردند بدون توجه به طب سنتی! و اصلا دنبال این نرفتند که حالا که دانش غرب را آموختیم بیاییم این طب خودمان را هم به روز کنیم و گسترش دهیم!

الان داروهای گیاهی بصورت قرص و شربت و.. تولید میشوند و برخی شرکتهای تولید کننده، کلاسهای آموزش گیاه درمانی برای پزشکان برگزار میکنند! برخی پزشکان هم که تخصص طب گیاهی دارند!

در چنین شرایطی باید همه پزشکان به سمت آموختن علوم نوین پزشکی و گیاه درمانی روی بیاورند! تا بیماران کمترین عوارض و سریعترین درمان را داشته باشند! نه اینکه جشن بگیریم که خودمون داروهای شیمیایی برای بیماران صعب العلاج تولید کردیم!

بنده پزشکانی که با طب سنتی درمان میکنند را به کاربران توصیه میکنم! آنها هم مثل شما پزشکند اما درمان بهتری عرضه میکنند!

بقیه پزشکان هم بهتر است مثل این پزشکان در کلاسهای گیاه درمانی شرکتهای مختلف شرکت کنند و داروهای گیاهی صنعتی و ... تجویز کنند!

بنده یک مشاور گیاه درمانی (فارغ التحصیل پرستاری) رو میشناسم که با طب گیاهی، نازایی، انواع سرطان،... را درمان میکنند و حتی با داروهای گیاهی قد افراد را افزایش میدهد! بعضی از پزشکان غافل شدند از طب گیاهی و به علم پزشکی غرب مینازند!

[="Tahoma"][="Navy"]

با سلام خدمت کاربران گرامی

لطفا دوستان از موضوع بحث خارج نشوند

با تشکر از همکاری و همراهی شما

[/]

موضوع قفل شده است