.آیا خدایی که کتاب مقدس مسیحیان نشان میدهد، به راستی خدای محبت است؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
.آیا خدایی که کتاب مقدس مسیحیان نشان میدهد، به راستی خدای محبت است؟

پاسخ پرسش فوق بدون شک منفی است. خدایی که کتاب مقدس معرفی میکند، فرمان به کشتار انسانها و حتی زنان و حتی کودکان و حتی حیوانات میدهد: " يَهُوَه صبايوت چنين ميگويد: آنچه عماليق به اسرائيل كرد، بخاطر داشته ام كه چگونه هنگامي كه از مصر برميآمد، با او در راه مقاومت كرد. پس الان برو و عماليق را شكست داده، جميع مايملك ايشان را بالكل نابود ساز، و بر ايشان شفقت مفرما بلكه مرد و زن و طفل و شيرخواره و گاو و گوسفند و شتر و الاغ را بكش"
(اول سموئیل15: 3و2)

"اما از شهرهاي‌ اين‌ امت‌هايي‌ كه‌ يَهُوَه‌، خدايت‌، تو را به‌ ملكيت‌ مي‌دهد، هيچ‌ ذي‌نفس‌ را زنده‌ مگذار. بلكه‌ ايشان‌ را، يعني‌ حتيان‌ و اموريان‌ و كنعانيان‌ و فَرِزّيان‌ و حِوّيان‌ و يبوسيان‌ را، چنانكه‌ يَهُوَه‌، خدايت‌، تو را امر فرموده‌ است‌، بالكل‌ هلاك‌ ساز."
(تثنیه20: 17-16)

و امثال این آیات در کتاب مقدس بسیارند. خب با این حساب، خدایی که فرمان به کشتار زنان و کودکان بدهد، را هیچ عاقلی "خدای محبت" نمینامد و در مورد چنین خدایی نمیگوید که "خدا محبت است!"

حضرت عیسی(ع) که به خیال مسیحیان خدای پسر است، چطور؟

در مورد حضرت مسیح نیز طبق کتاب مقدس، وضع به همین منوال است. حضرت عیسی(ع) طبق کتاب مقدس مسیحیان، به خاطر شکستن قانون و به خاطر ریاکاری با فریسیان مخالفت کرد و آنها را ملامت نمود و شاهد رفتار پرخاشگر عیسی(ع) در مقابل فریسیان در باب 23 از انجیل متی هستیم.
در مورد شخصیت عشق و مرحمت عیسی(ع) چطور؟ او غیر مسیحی و یهودیان، را به "سگ" منتسب میکند(متی6:7 و 26:15). او همچنین درخواست کمک زن غیریهودی، را رد کرد.(متی15: 25-23) عیسی(ع) با تازیانه به مردمی که حرمت روز شنبه را نگه نمیدارند، حمله میکند، و آنها را از معبد بیرون میکند و سکه‌های صرّافان را بر زمین میریزد و تختهایشان را واژگون میکند(یوحنا15:2). عیسی(ع) گفت: "امّا آن‌ دشمنانِ من‌ كه‌ نخواستند من‌ بر ايشان‌ حكمراني‌ نمايم‌، در اينجا حاضر ساخته‌ پيش‌ من‌ به‌ قتل‌ رسانيد."(لوقا27:19) و همچنین عیسی(ع) کودکان را بخاطر گناهان مادرشان خواهد کشت.(مکاشفات یوحنا23:2)

پس میبینیم که به کار بردن واژگانی دربارۀ محبت، از طرف کسانی که خدای پدر و خدای پسرشان، را اینگونه توصیف میکنند، امری غیر عقلانی است.
...

[="Tahoma"][="Wheat"]ببینید عزیزان وقتی کسی به جهان ظهور میکند مطمئن باشید که خدا دیگر پشتیبان دینهای قبلی نمیباشد. اگه کافی نیست بگید تا بیشتر بنویسم[/]

با سلام
دوستان عزیز لطفا به اصل ایات داده شده مراجعه کنید و و با چشم خود ببینید دشمنان مسیح به چه روش هایی برای گرفتن ایراد های بنی اسرائیلی دست میزنند- وارونه نشان دادن معانی ایات - قیچی کردن ایات و تلبیس و تحریف
خداوندمان عیسای مسیح را سپاس باد که دشمنانش راهی جز فریب دادن دیگران ندارند

sina178s;233751 نوشت:
با سلام
دوستان عزیز لطفا به اصل ایات داده شده مراجعه کنید و و با چشم خود ببینید دشمنان مسیح به چه روش هایی برای گرفتن ایراد های بنی اسرائیلی دست میزنند- وارونه نشان دادن معانی ایات - قیچی کردن ایات و تلبیس و تحریف

با سلام
لعنت خداوند به آدم دروغگو که از که رسوایی هم ابایی ندارد
دوستان این کتاب عهد عتیق و عهد جدید !!
از خود سایت مسیحیان است
قسمتهایی که نیاز دار
ید تا این فجایع را بخوانید

کتاب اول سموئیل

دانلود کتاب تثنیه (دانلود+)

سرگذشت عیسی مسیح نوشته متی

دانلود انجیل متی(دانلود+)

سرگذشت عیسی مسیح نوشته یوحنا

دانلود انجیل یوحنا(دانلود+)

سرگذشت عیسی مسیح نوشته لوقا

.

[="Tahoma"][="Wheat"]دیگر مسیحی ظهور نخواهد کرد مگر اینکه مسیح ظهور کند و خداوند ارتباطش رو با خودش قطع کنند تا ببیند وقتی دین اسلام گذاشته شده ببینه چه کسی میخواد مخالفت کند با پروردگاری که آفرینش و تمام هستی اون ساخته دسته خودش هست پس بشینید آب توی هاونگ بکوبید تا مسیح بیاد.[/]

behnam1368;233865 نوشت:
دیگر مسیحی ظهور نخواهد کرد مگر اینکه مسیح ظهور کند و خداوند ارتباطش رو با خودش قطع کنند تا ببیند وقتی دین اسلام گذاشته شده ببینه چه کسی میخواد مخالفت کند با پروردگاری که آفرینش و تمام هستی اون ساخته دسته خودش هست پس بشینید آب توی هاونگ بکوبید تا مسیح بیاد.

با سلام
دوست گرامی ما متوجه سخنان نشدیم اگر میشود روشنتر بیان کنید

با سلام
ممنون که سایت دانلود کتب را گذاشتید
از دوستان خواهش میکنم مطلب را کامل مطالعه کنند و قضاوت کنند - فقط دو مطلب را یاد اوری میکنم
1 - لوقا
عیسی(ع) گفت: "امّا آن‌ دشمنانِ من‌ كه‌ نخواستند من‌ بر ايشان‌ حكمراني‌ نمايم‌، در اينجا حاضرساخته‌ پيش‌ من‌ به‌ قتل‌ رسانيد."(لوقا27:19)

عیسی چنین نگفت - این یک مثل است که عیسی در ان در باره یک پادشاه مثلی را بیان میکند - لطفا خودتان مطالعه کنید

2 - مکاشفه یک کتاب اخرت شناسی است که همه مطالب ان رمز گونه و استعاری است ربطی به رفتار و گفتار و اعمال مسیح ندارد - کشته شدن کودکان نظیر زلزله ای است که به خاطر گناه نازل میشود و کودک و بزرگ را میکشد و همینطور ایات عهد عتیق که که به حساب مسیح گذاشته شده است

در نهایت من کسی را لغنت نمیکنم - چون مسیح چنین دستور داده ولی شما مجاز به لعنت کردن هستید چون الله تان هم در قران دشمنانش را لعنت میکند

با سلام
عجب !!عجب !!جناب سینا این اینکه فرار کردن و مغلطه ندارد !
گفتیم !!!!!!!!!!!
آیا خدایی که کتاب مقدس مسیحیان نشان میدهد، به راستی خدای محبت است؟

رضا;21915 نوشت:
پاسخ پرسش فوق بدون شک منفی است. خدایی که کتاب مقدس معرفی میکند، فرمان به کشتار انسانها و حتی زنان و حتی کودکان و حتی حیوانات میدهد: " يَهُوَه صبايوت چنين ميگويد: آنچه عماليق به اسرائيل كرد، بخاطر داشته ام كه چگونه هنگامي كه از مصر برميآمد، با او در راه مقاومت كرد. پس الان برو و عماليق را شكست داده، جميع مايملك ايشان را بالكل نابود ساز، و بر ايشان شفقت مفرما بلكه مرد و زن و طفل و شيرخواره و گاو و گوسفند و شتر و الاغ را بكش"
(اول سموئیل15: 3و2)

"اما از شهرهاي‌ اين‌ امت‌هايي‌ كه‌ يَهُوَه‌، خدايت‌، تو را به‌ ملكيت‌ مي‌دهد، هيچ‌ ذي‌نفس‌ را زنده‌ مگذار. بلكه‌ ايشان‌ را، يعني‌ حتيان‌ و اموريان‌ و كنعانيان‌ و فَرِزّيان‌ و حِوّيان‌ و يبوسيان‌ را، چنانكه‌ يَهُوَه‌، خدايت‌، تو را امر فرموده‌ است‌، بالكل‌ هلاك‌ ساز."
(تثنیه20: 17-16)

و امثال این آیات در کتاب مقدس بسیارند. خب با این حساب، خدایی که فرمان به کشتار زنان و کودکان بدهد، را هیچ عاقلی "خدای محبت" نمینامد و در مورد چنین خدایی نمیگوید که "خدا محبت است!"

رضا;21916 نوشت:
حضرت عیسی(ع) که به خیال مسیحیان خدای پسر است، چطور؟

در مورد حضرت مسیح نیز طبق کتاب مقدس، وضع به همین منوال است. حضرت عیسی(ع) طبق کتاب مقدس مسیحیان، به خاطر شکستن قانون و به خاطر ریاکاری با فریسیان مخالفت کرد و آنها را ملامت نمود و شاهد رفتار پرخاشگر عیسی(ع) در مقابل فریسیان در باب 23 از انجیل متی هستیم.
در مورد شخصیت عشق و مرحمت عیسی(ع) چطور؟ او غیر مسیحی و یهودیان، را به "سگ" منتسب میکند(متی6:7 و 26:15). او همچنین درخواست کمک زن غیریهودی، را رد کرد.(متی15: 25-23) عیسی(ع) با تازیانه به مردمی که حرمت روز شنبه را نگه نمیدارند، حمله میکند، و آنها را از معبد بیرون میکند و سکه‌های صرّافان را بر زمین میریزد و تختهایشان را واژگون میکند(یوحنا15:2). عیسی(ع) گفت: "امّا آن‌ دشمنانِ من‌ كه‌ نخواستند من‌ بر ايشان‌ حكمراني‌ نمايم‌، در اينجا حاضرساخته‌ پيش‌ من‌ به‌ قتل‌ رسانيد."(لوقا27:19) و همچنین عیسی(ع) کودکان را بخاطر گناهان مادرشان خواهد کشت.(مکاشفات یوحنا23:2)

پس میبینیم که به کار بردن واژگانی دربارۀ محبت، از طرف کسانی که خدای پدر و خدای پسرشان، را اینگونه توصیف میکنند، امری غیر عقلانی است.
...

فرمودید و مدعی این شدید که ما دروغ آورده ایم !

sina178s;233751 نوشت:
با سلام

خود کتاب مقدس را گذاشتیم آنهم از سایت خود مسیحیان که سخنی نباشد
تا همگان ببینند و بدانند که خدایی که کتاب مقدس معرفی میکند چقدر محبت دارد

رضا;233777 نوشت:

با سلام
لعنت خداوند به آدم دروغگو که از که رسوایی هم ابایی ندارد
دوستان این کتاب عهد عتیق و عهد جدید !!
از خود سایت مسیحیان است
قسمتهایی که نیاز دار
ید تا این فجایع را بخوانید

کتاب اول سموئیل

دانلود کتاب تثنیه (دانلود+)

سرگذشت عیسی مسیح نوشته متی

دانلود انجیل متی(دانلود+)

سرگذشت عیسی مسیح نوشته یوحنا

دانلود انجیل یوحنا(دانلود+)

سرگذشت عیسی مسیح نوشته لوقا

.

و این هم به در و دیوار زدنتان برای فرار از حقیقت و دست پاچه شدن !!:Khandidan!:

sina178s;235977 نوشت:
با سلام
ممنون که سایت دانلود کتب را گذاشتید
از دوستان خواهش میکنم مطلب را کامل مطالعه کنند و قضاوت کنند - فقط دو مطلب را یاد اوری میکنم
1 - لوقا
عیسی(ع) گفت: "امّا آن‌ دشمنانِ من‌ كه‌ نخواستند من‌ بر ايشان‌ حكمراني‌ نمايم‌، در اينجا حاضرساخته‌ پيش‌ من‌ به‌ قتل‌ رسانيد."(لوقا27:19)

عیسی چنین نگفت - این یک مثل است که عیسی در ان در باره یک پادشاه مثلی را بیان میکند - لطفا خودتان مطالعه کنید

جناب سینا شاید کمی اینجا بد ذکر شده باشد اما در سخنان آورده شده خللی وارد نمیکند !نیاز به توضیح دارد که برای دوستان میگویم !!
دوستان از آیه ۱۱ به بعد بخواند تا مغلطه جناب سینا را متوجه شوند که چرا آنچه در کتاب لوقا ذکر شده از زبان عیسی ع چنین نقل قولی میکنند
این سخن مثالی است که مسیح میفرماید !! در کار خدا کوشا و وفادار باشید :Sham:
(شما چه کسی را خدا میدانید جناب سینا) و بعد
مسیح نقل از پادشاه نجیب زاده ای میکند که در آخر گر دن مخالفین خود را میزند !!:ok:
چطور است که عیسی مسیح چنین نقل قولی از یک پادشاه نجیب زاده میکند که مخالفینی که با ان پادشاه مخالف بوده اند باید گردن زده شوند !!
و چه نیازی بوده که مسیح ان را برای همراهان ذکر کند !!
نتیجه اخلاقی داستان !!مخالفین باید گردن زده شوند !!
:Cheshmak:
این است ان محبتی که از ان سخن میگوید

sina178s;235977 نوشت:

2 - مکاشفه یک کتاب اخرت شناسی است که همه مطالب ان رمز گونه و استعاری است ربطی به رفتار و گفتار و اعمال مسیح ندارد - کشته شدن کودکان نظیر زلزله ای است که به خاطر گناه نازل میشود و کودک و بزرگ را میکشد و همینطور ایات عهد عتیق که که به حساب مسیح گذاشته شده است

در نهایت من کسی را لغنت نمیکنم - چون مسیح چنین دستور داده ولی شما مجاز به لعنت کردن هستید چون الله تان هم در قران دشمنانش را لعنت میکند

جالبه که خود مسیحیان چنین اعتقادی ندارند که این کتاب رمز گونه است جناب سینا دیوار حاشا بلند است !
(
عده ای از مسیحیان که گرایش بیشتری به صهیونیسم دارند با تفسیر غلط مکاشفات یوحنا سعی می کنند قسمت های منفی این مکاشفات را تحریف کنند و این بر خود مسیحیان با انصاف پوشیده نیست )

در ضمن ما بر این عقیده هستیم که گناه موجب زلزله میشود !پس این این مثالهای بچه گانه استفاده نکنید

با سلامهمینقدر که اعتراف به تاویل و تعبیر سخنان مسیح کردید کافی است - من هم مثل شما از دوستان عزیز می خواهم که خود متن کتابمقدس را مطالعه کنند - چون ایمان دارم خداوند در لابلای جملات کتابمقدس با قلب حقجویان واقعی سخن می گوید و تشنگی روحانی انسانهای صادق را سیراب میکنداما یک سوال - ایا مجازات جهنم برای سرکشان و ستمگران که بارها توسط مسیح گفته شده است محل اشکال است؟ ایا این نشانه خشم و انتقام است؟ خیر - این نتیجه عمل و انتخاب افراد است - کسی که در لا به لای هیزم های اغشته به بنزین می نشیند و فندکی را روشن میکند - اگر در ان اتش بسوزد نشانه انتقام کسی است یا نتیجه طبیعی کار ان فرد؟؟؟خدای مسیحیت محبت است و ان خدا خود عیسای مسیح است و هر کس نسبت به او عناد میورزد نتیجه ان را خوهد دید - این به معنی کینه یا خشونت مسیح نیست - بلکه نتیجه انتخاب خود ان فرد است

[="Tahoma"][="Wheat"]اول باید ذکر کنم که یک پروردگار بیشتر وجود ندارد ولی تا دلت بخواد ملاک وجود داره اول سوالت اصلاح بکن چون نشان میده اعتقاد داری واسه هر دین خدایی وجود داره دوم نحو استفاده از دین هست . روزی فرا میرسد که مسلمانان میخواهند که همه کاراشون بر اساس کتاب قرآن پایه گذاری شود هم رفتارشون چه برسه به کردارشون شما نگاه کنید به خود همین ایران مردمشون نمیگم قرآن زیاد نمیخوانند ولی به اهل بیت ائمه اطهار ببینید چه تعثبی خواسی نشان میدهند در ضمن پروردگار آفرینش گفته که همیشه بیادم باشد تا من هم همیشه و در همه جا به یادتان باشم خودتون بسنجید کدام دین در روز بیشتر به پروردگار در ارتباط هست دین مسیح که یک روز در هفته با پروردگار در ارتباط هستن ولی مسلمانان کل روز هفته [/]

با سلام
دوست عزیز باز هم که ثابت کردی از مسیحیت هیچ اطلاعی نداری
مسیحیان روزانه رازگاهان دارند - و برنامه مطالعه کتابمقدس و ترتیب ان با تقسیم بندی مطالعه و تعمق در کتابمقدس به صورت برنامه 4 ساله می باشد بنابر این کل کتامقدس حداقل هر 4 سال یک بار مطالعه میشود - به غیر از ان هر کشیش موظف است هر روز مراسم عشا ربانی را به جا اورد و در شهر هایی که کلیسا وجود دارد معمولا کشیش مراسم با حضور مردم اجرا میکند - پس دعا و مطالعه کتابمقدس جزو برنامه روزانه هر مسیحی است
البته مسیحیان علاقمند به یاد گیری کتابمقدس و اموزه های مسیحی معمولا بیشتر مطالعه میکنند یا در بایبل اسکول ثبت نام میکنند و ممکن است در دانشگاه هم ادامه دهند

موضوع قفل شده است