صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ملاک های انتخاب همسر در هنگام ازدواج و تغییرات همسر پس از ازدواج

نوشته
    6
    حضور
    1 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

ملاک های انتخاب همسر در هنگام ازدواج و تغییرات همسر پس از ازدواج

این سوال را قبلا در سایتی دیگر مطرح کرده بودم اما پاسخ مناسبی دریافت نکردم لذا آن را اینجااینجامطرح می کنم:
    یک سوال جدی مدت‌هاست که برایم مطرح است. این‌که افراد به مرور زمان رفتار و تفکراتشان تغییر می‌کند. مثلاً رفتار و عقائد امروز خودم نسبت به چندسال پیش تغییرات قابل توجهی داشته است. احتمالاً دیگران نیز چنین هستند. از طرفی برای ازدواج، خلقیات و تفکرات فعلی طرف مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی که ممکن است به دلیل گذر سن و پخته‌تر شدن و یا هر در دلیل دیگر، تغییراتی در طرف مقابل ایجاد شود. با این مقدمه چگونه می‌توان شخصیت ۱۰ سال یا ۲۰ سال آینده یک فرد را پیش‌بینی کرد. به خصوص اگر فرد مورد نظر حدود ۱۹-۲۰ سال سن داشته باشد و هنوز شخصیتش کامل شکل نگرفته باشد. سؤالم مشخصاً در مورد دخترهاست.

اگر در طرف رفتار یا رفتارهایی مشاهده شود چگونه می‌توان تشخیص داد که این رفتارها گذرا هستند یا همیشگی؟!
    با بررسی‌هایی که کردم یکی از راه‌ها، دقت در شخصیت مادر طرف است. بارها این مطلب را خوانده‌ام که دختران معمولاً شبیه مادرانشان می‌شوند. از آن‌هایی که ازدواج کرده‌اند و مدت قابل توجهی هم از ازدواج‌شان می‌گذرد و یا مشاهداتی در این زمینه در مورد اطرافیانشان داشته‌اند می‌خواهم بپرسم که این موضوع تا چه حد صحیح است؟
    آیا امکان دارد رفتار و پندار همسر پس از ازدواج تغییر کند؟ چه عاملی سبب بروز این تغییرات می‌شود؟ آیا در خودتان (اگر متأهل هستید) و یا در زوج‌های دور و برتان مواردی را سراغ دارید که همسر و یا شوهر در رفتارها و عقائدشان دچار تغییر شده‌ باشند؟
    این تغییرات از چه نوعی بوده؟ در پوشش، یا عقاید یا اخلاق و ...؟ مثلاً قبل از ازدواج خانم چادری بوده و بعدش مانتویی شده یا بالعکس. این تغییر بیشتر در مردها بوده یا زن‌ها؟ این تغییرات به درخواست یکی از زوجین ایجاد شده یا به مرور زمان و به صورت تدریجی و به دلیل پخته‌تر شدن طرف و ظاهر شدن شخصیت اصلی طرف پس از ازدواج در آن‌ها ایجاد شده است؟
    آیا میزان سن در بروز این تغییرات تأثیر دارد؟ مثلاً ممکن است اگر طرف کم‌وسن‌ سال باشد راحت‌تر و سریع‌تر تحت عوامل مختلف تغییر می‌کند.
    با سپاس

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

ملاک های انتخاب همسر در هنگام ازدواج و تغییرات همسر پس از ازدواج

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام بر همگي
    دوستان لطف كنيد قبل از اين كه پاسخ اين سؤال را خودم بدهم
    نظر خودتان را درباره اين سؤال بيان كنيد
    با توجه به اين كه وقتم براي هر سؤال محدود است و بررسي نقد و نظرهاي مختلف برايم امكان پذير نيست لطفا فقط نظر خودتان را بيان كنيد و از بررسي يا تأييد يا تكميل يا نقد نظرات ديگران چه در اين تاپيك و چه در تاپيك هاي ديگري انجمن مشاوره خودداري فرماييد
    ممنون از همكاري شما

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 6

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

اخلاق هر فردی دو منشا داره. یکی محیط و دیگری ژنتیک
    هر فرد تا زمانیکه با کس دیگری ارتباط نداشته باشه کاملا شبیه والدینش تربیت میشه ولی به محض ورود به جامعه و ارتباط با دوستان و اشنایان و معلمین و همکاران و.... کم کم تحت تاثیر اون ها هم قرار خواهد گرفت. پس برای تعیین شخصیت فرد باید تمام کسانی که ایشون باهش ارتباط نزدیک داره رو بررسی کنی. در این بین افراد مخصوصا در این سن که شما گفتی بیشترین تاثیر رو از نزدیک ترین دوست می گیرن و غالبا هم شباهت زیادی بیت رفقای صمیمی وجود داره. البته بعد از مدتی دوران یادگیری تمام میشه و فرد با عقل خودش بهترین رفتار از نظر معیارهای خودش رو انتخاب می کنه ولی تا اون موقع باید دوستان و اشنایان نزدیکش رو جویا بشی. ضمنا در ازدواج اگر زوج موفقی باشید بیشترین تاثیر رو هم زوجین از یکدیگر خواهند گرفت و شبیه به هم خواهند شد.
    نکته
    ازدواج همیشه نمی تونه باعث تغییر در همسر بشه چون ابتدا باید پیش نیاز عشق پایدار رو پاس کنی و الا هر یک مسیر خود را خواهد رفت و پاس کردن این واحد از زندگی هم نیازمند همکفو بودن در تمام اولویت های زندگیست. پس خیلی دنبال تغییر طرف نباش و سعی کن فردی رو که همین الان با معیارهای شما همخوانی داره رو انتخاب کنی چون فردی که چندین سال به نحو خاصی تربیت شده طی چند سال حساس اول زندگی تغییر نخواهد کرد و احتمال داره برات مشکل ساز بشه

9. صلوات ها 5

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

دوستان لطفا تو این تاپیک شرکت کنید که این بنده خدا به جواب سوالش برسه.
    خود منم سوال ایشون رو که خوندم برای منم سوال بود

11. صلوات ها 4

علاقه
    صبغة الله
    نوشته
    41
    حضور
    5 روز 12 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmh نمایش پست ها
    این سوال را قبلا در سایتی دیگر مطرح کرده بودم اما پاسخ مناسبی دریافت نکردم لذا آن را اینجااینجامطرح می کنم:
    یک سوال جدی مدت‌هاست که برایم مطرح است. این‌که افراد به مرور زمان رفتار و تفکراتشان تغییر می‌کند. مثلاً رفتار و عقائد امروز خودم نسبت به چندسال پیش تغییرات قابل توجهی داشته است. احتمالاً دیگران نیز چنین هستند. از طرفی برای ازدواج، خلقیات و تفکرات فعلی طرف مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی که ممکن است به دلیل گذر سن و پخته‌تر شدن و یا هر در دلیل دیگر، تغییراتی در طرف مقابل ایجاد شود. با این مقدمه چگونه می‌توان شخصیت ۱۰ سال یا ۲۰ سال آینده یک فرد را پیش‌بینی کرد. به خصوص اگر فرد مورد نظر حدود ۱۹-۲۰ سال سن داشته باشد و هنوز شخصیتش کامل شکل نگرفته باشد. سؤالم مشخصاً در مورد دخترهاست.

اگر در طرف رفتار یا رفتارهایی مشاهده شود چگونه می‌توان تشخیص داد که این رفتارها گذرا هستند یا همیشگی؟!
    با بررسی‌هایی که کردم یکی از راه‌ها، دقت در شخصیت مادر طرف است. بارها این مطلب را خوانده‌ام که دختران معمولاً شبیه مادرانشان می‌شوند. از آن‌هایی که ازدواج کرده‌اند و مدت قابل توجهی هم از ازدواج‌شان می‌گذرد و یا مشاهداتی در این زمینه در مورد اطرافیانشان داشته‌اند می‌خواهم بپرسم که این موضوع تا چه حد صحیح است؟
    آیا امکان دارد رفتار و پندار همسر پس از ازدواج تغییر کند؟ چه عاملی سبب بروز این تغییرات می‌شود؟ آیا در خودتان (اگر متأهل هستید) و یا در زوج‌های دور و برتان مواردی را سراغ دارید که همسر و یا شوهر در رفتارها و عقائدشان دچار تغییر شده‌ باشند؟
    این تغییرات از چه نوعی بوده؟ در پوشش، یا عقاید یا اخلاق و ...؟ مثلاً قبل از ازدواج خانم چادری بوده و بعدش مانتویی شده یا بالعکس. این تغییر بیشتر در مردها بوده یا زن‌ها؟ این تغییرات به درخواست یکی از زوجین ایجاد شده یا به مرور زمان و به صورت تدریجی و به دلیل پخته‌تر شدن طرف و ظاهر شدن شخصیت اصلی طرف پس از ازدواج در آن‌ها ایجاد شده است؟
    آیا میزان سن در بروز این تغییرات تأثیر دارد؟ مثلاً ممکن است اگر طرف کم‌وسن‌ سال باشد راحت‌تر و سریع‌تر تحت عوامل مختلف تغییر می‌کند.
    با سپاس
    با سلام
    هرگز و هرگز و هرگز گول شیطان ملعون رو نخورید وقتی که میگه همسرتون فلان رفتارش به خاطر سنش هست و گذراست و درست میشه

همونی که می بینی همونه، بله او تغییر خواهد کرد و پیشرفت خواهد کرد به احتمال زیاد ،امــــــــــــــــــــــا در همان مسیری که قرار گرفته

بخدا قسم برادر من این اشتباه رو کرد و ده سال از ازدواجش میگذره و روزگارش خونه
    مشکل اعتقادی داره با همسرش، همسرش کم سن و سال بود 17 سالش بود و کمی آرایش میکرد ما خیلی بهش گفتیم اما متاسفانه ازدواج کرد
    حالا هم......چشمتون روز بد نبینه
    برادرم به این امید اون دختر رو گرفت که گفت این رفتارش به خاطر سن کمشه ، گفت مگه من سن این بودم چقد حالیم بود!!!!
    نکنید این کار رو
    مگه فک کردید 17 سال کم سنی هست؟

13. صلوات ها 7

نوشته
    6
    حضور
    1 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

با سلام و تشکر از دوستانی که در بحث شرکت کرده اند.
    دقیقا به خاطر همین هشدارها این سوال را پرسیدم. در مورد ملاک های ازدواج قبلا خوانده بودم که به امید تغییر دادن با کسی ازدواج نکنید. از طرفی در دور و بر خودم و از اطرافیانم مواردی را سراغ دارم که پس از ازدواج علی الظاهر تغییر کرده اند. مثلا شنیده ام موردی بوده که قبل از ازدواج بدحجاب و اهل دوستی با پسرها بوده ولی بعد از ازدواج رفتار قبلی خود را عوض کرده و عادت های قبلی خود را تغییر داده است. یا موردی بوده که چند سال در عقد پسری بوده و پوشش او مانتو بوده و گهگاهی هم آرایش ولی پس از طلاق گرفتن و ازدواج با شخص دیگری چادری شده و خیلی هم مذهبی شده است. عکس آن را هم شنیده ام. مثلا کسی که بعد از ازدواج پوشش او بدتر شده است. یا مثلا دختران متعددی را سراغ دارم که تا قبل از ازدواج در قبال مسایل خانه مثلا خانه داری هیچ گونه مسولیت پذیری نداشته اند اما پس از ازدواج و راهی خانه بخت شدن، در کدبانویی خیلی موفق بوده اند.
    از طرفی موارد متعددی هم بوده اند که وضعیت آن ها نسبت به قبل از ازدواج تغییری نداشته است.
    برداشت خودم این است که نه تغییر کردن و نه ثبات شخصیت هیچ کدام مطلق نبوده و به عوامل متعددی بستگی دارد. مثلا افرادی که خیلی سریع تحت تاثیر محیط یا دوستان قرار می گیرند اگر شرایط محیطی آن ها بعد از ازدواج تغییر کند آن ها هم تغییر می کنند. همچنین برخی خصوصیات اخلاقی که در محیط خانواده در افراد نهادینه می شود ممکن است در زمان نوجوانی و اوایل جوانی امکان بروز نداشته باشد و به مرور زمان خود را نشان دهند.
    همچنین گمان می کنم رفتارهای دوره نوجوانی و اوایل جوانی بیشتر ناشی از هیجانات این دوره باشد و پس از سپری شدن این دوره بخشی از آن ها دستخوش تغییر می شوند.
    همچنین فکر می کنم که تغییر در کلیات عقاید افراد امری بعید باشد ولی تغییر در مسایل جزیی عقیدتی یا رفتاری احتمالا امکان پذیر باشد. برای مثال اگر فردی هیچ اعتقادی به حجاب نداشته باشد و به اجبار خانواده یا هرچیز دیگر حجاب به سر کند احتمالا نتوان او را به پوشیدن چادر متقاعد کرد. اما اگر یک دختری علی رغم اعتقاد به حجاب و با حیا بودن اما به دلیل دوستان و یا رشد کردن در یک خانواده غیر چادری، مانتو بپوشد شاید بتوان او را متقاعد به پوشیدن چادر کرد.
    همچنین گمان می کنم رفتاری که یک فرد آن را با پشتوانه قوی عقیدتی انجام می دهد را نمی توان تغییر داد. شاید به همین دلیل باشد که بیشتر دختران چادری سر مساله چادر حساس بوده و حاضر نیستند به خاطر آن کوتاه بیایند زیرا اکثر آنها یا حداقل بعضی از آنها با یک عقیده محکم این پوشش را انتخاب کرده اند.
    نکته دیگری که در این مورد به ذهنم می آید این است که باید ظرفیت تغییر یا اصلاح در یک فرد وجود داشته باشد. در غیر این صورت امکان تغییر وجود نخواهد داشت. همه افرادی که دچار تغییر می شوند چه از طریق ازدواج و چه از غیر آن، این ظرفیت تغییر در آن ها بوده است. ولی سوال سخت تری که مطرح می شود این است که وجود این ظرفیت در یک فرد را چگونه می توان تشخیص داد؟
    مساله دیگری که با سوال ابتدای این پست به دنبال پاسخ آن بوده ام تغییرات ناخواسته و تدریجی در شخصیت افراد است. این تغییر ربطی به ازدواج نداشته و با افزایش سن و به صورت تدریجی در افراد رخ می دهد. مثلا خود من، افکار، دغدغه ها و رفتارهایم نسبت به پنج سال پیش تغییر کرده است با اینکه ازدواجی هم در کار نبوده است. حال اگر من به خواستگاری دختری بروم که چند سال از من کوچکتر است احتمالا او هم با مرور زمان در عقاید و رفتارهایش تغییراتی خواهد داشت. چگونه می توان این تغییرات و عقاید چند سال بعد او را ولو به صورت غیر دقیق پیش بینی نمود؟
    سوال دیگری که مایلم پاسخ آن را بیابم این است که همه افراد از افراد دور و بر خود تاثیر می پذیرند و ناخودآگاه شبیه اطرافیان خود می شوند. در احادیث متعددی از معصومین هم بر تاثیرگذاری دوستان بر یکدیگر تاکید شده است. در مورد زن و شوهر به دلیل نزدیک تر بودن دو نفر، احتمال تاثیرپذیری قاعدتا بیشتر است. سوالم دقیقا این است که محدوده این تغییرات چه قدر می تواند وسیع باشد؟ برای افزایش تاثیرگذاری راهکار عملی وجود دارد؟ مثلا اگر من در خودم یک صفت مثبت ببینم و بخواهم همسرم نیز آن را کسب کند از چه طریقی می توانم به این هدف برسم؟ ایجاد تغییرات مدنظر به چه ملزوماتی نیاز دارد؟ آیا همه افراد قابلیت پذیرش تغییر را دارند؟

در متن بالا استفاده از مساله چادر صرفا برای مثال زدن بوده و طبیعتا منظور از تغییر صرفا تغییر در پوشش نبوده است.

همچنین متن فوق مشتمل بر تعدادی سوال و تعدادی گزاره خبری است. دوستان اگر می توانند نظر خود را در مورد گزاره ها بیان کنند و اگر پاسخی برای پرسش ها دارند آن را مطرح کنند.
    ویرایش توسط mhmh : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰ در ساعت ۲۲:۰۳

15. صلوات ها 5

علاقه
    صبغة الله
    نوشته
    41
    حضور
    5 روز 12 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmh نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از دوستانی که در بحث شرکت کرده اند.
    دقیقا به خاطر همین هشدارها این سوال را پرسیدم. در مورد ملاک های ازدواج قبلا خوانده بودم که به امید تغییر دادن با کسی ازدواج نکنید. از طرفی در دور و بر خودم و از اطرافیانم مواردی را سراغ دارم که پس از ازدواج علی الظاهر تغییر کرده اند. مثلا شنیده ام موردی بوده که قبل از ازدواج بدحجاب و اهل دوستی با پسرها بوده ولی بعد از ازدواج رفتار قبلی خود را عوض کرده و عادت های قبلی خود را تغییر داده است. یا موردی بوده که چند سال در عقد پسری بوده و پوشش او مانتو بوده و گهگاهی هم آرایش ولی پس از طلاق گرفتن و ازدواج با شخص دیگری چادری شده و خیلی هم مذهبی شده است. عکس آن را هم شنیده ام. مثلا کسی که بعد از ازدواج پوشش او بدتر شده است. یا مثلا دختران متعددی را سراغ دارم که تا قبل از ازدواج در قبال مسایل خانه مثلا خانه داری هیچ گونه مسولیت پذیری نداشته اند اما پس از ازدواج و راهی خانه بخت شدن، در کدبانویی خیلی موفق بوده اند.
    از طرفی موارد متعددی هم بوده اند که وضعیت آن ها نسبت به قبل از ازدواج تغییری نداشته است.
    برداشت خودم این است که نه تغییر کردن و نه ثبات شخصیت هیچ کدام مطلق نبوده و به عوامل متعددی بستگی دارد. مثلا افرادی که خیلی سریع تحت تاثیر محیط یا دوستان قرار می گیرند اگر شرایط محیطی آن ها بعد از ازدواج تغییر کند آن ها هم تغییر می کنند. همچنین برخی خصوصیات اخلاقی که در محیط خانواده در افراد نهادینه می شود ممکن است در زمان نوجوانی و اوایل جوانی امکان بروز نداشته باشد و به مرور زمان خود را نشان دهند.
    همچنین گمان می کنم رفتارهای دوره نوجوانی و اوایل جوانی بیشتر ناشی از هیجانات این دوره باشد و پس از سپری شدن این دوره بخشی از آن ها دستخوش تغییر می شوند.
    همچنین فکر می کنم که تغییر در کلیات عقاید افراد امری بعید باشد ولی تغییر در مسایل جزیی عقیدتی یا رفتاری احتمالا امکان پذیر باشد. برای مثال اگر فردی هیچ اعتقادی به حجاب نداشته باشد و به اجبار خانواده یا هرچیز دیگر حجاب به سر کند احتمالا نتوان او را به پوشیدن چادر متقاعد کرد. اما اگر یک دختری علی رغم اعتقاد به حجاب و با حیا بودن اما به دلیل دوستان و یا رشد کردن در یک خانواده غیر چادری، مانتو بپوشد شاید بتوان او را متقاعد به پوشیدن چادر کرد.
    همچنین گمان می کنم رفتاری که یک فرد آن را با پشتوانه قوی عقیدتی انجام می دهد را نمی توان تغییر داد. شاید به همین دلیل باشد که بیشتر دختران چادری سر مساله چادر حساس بوده و حاضر نیستند به خاطر آن کوتاه بیایند زیرا اکثر آنها یا حداقل بعضی از آنها با یک عقیده محکم این پوشش را انتخاب کرده اند.
    نکته دیگری که در این مورد به ذهنم می آید این است که باید ظرفیت تغییر یا اصلاح در یک فرد وجود داشته باشد. در غیر این صورت امکان تغییر وجود نخواهد داشت. همه افرادی که دچار تغییر می شوند چه از طریق ازدواج و چه از غیر آن، این ظرفیت تغییر در آن ها بوده است. ولی سوال سخت تری که مطرح می شود این است که وجود این ظرفیت در یک فرد را چگونه می توان تشخیص داد؟
    مساله دیگری که با سوال ابتدای این پست به دنبال پاسخ آن بوده ام تغییرات ناخواسته و تدریجی در شخصیت افراد است. این تغییر ربطی به ازدواج نداشته و با افزایش سن و به صورت تدریجی در افراد رخ می دهد. مثلا خود من، افکار، دغدغه ها و رفتارهایم نسبت به پنج سال پیش تغییر کرده است با اینکه ازدواجی هم در کار نبوده است. حال اگر من به خواستگاری دختری بروم که چند سال از من کوچکتر است احتمالا او هم با مرور زمان در عقاید و رفتارهایش تغییراتی خواهد داشت. چگونه می توان این تغییرات و عقاید چند سال بعد او را ولو به صورت غیر دقیق پیش بینی نمود؟
    سوال دیگری که مایلم پاسخ آن را بیابم این است که همه افراد از افراد دور و بر خود تاثیر می پذیرند و ناخودآگاه شبیه اطرافیان خود می شوند. در احادیث متعددی از معصومین هم بر تاثیرگذاری دوستان بر یکدیگر تاکید شده است. در مورد زن و شوهر به دلیل نزدیک تر بودن دو نفر، احتمال تاثیرپذیری قاعدتا بیشتر است. سوالم دقیقا این است که محدوده این تغییرات چه قدر می تواند وسیع باشد؟ برای افزایش تاثیرگذاری راهکار عملی وجود دارد؟ مثلا اگر من در خودم یک صفت مثبت ببینم و بخواهم همسرم نیز آن را کسب کند از چه طریقی می توانم به این هدف برسم؟ ایجاد تغییرات مدنظر به چه ملزوماتی نیاز دارد؟ آیا همه افراد قابلیت پذیرش تغییر را دارند؟

در متن بالا استفاده از مساله چادر صرفا برای مثال زدن بوده و طبیعتا منظور از تغییر صرفا تغییر در پوشش نبوده است.

همچنین متن فوق مشتمل بر تعدادی سوال و تعدادی گزاره خبری است. دوستان اگر می توانند نظر خود را در مورد گزاره ها بیان کنند و اگر پاسخی برای پرسش ها دارند آن را مطرح کنند.
    سلام

بنده فقط یک توضیح مختصر میدهم و بس
    دیگر خود دانید

حدود 10 سال پیش برادرم به خواستگاری دختری رفت که خانواده اش مذهبی بود، آن دختر با آرایش در جلسه خواستگاری حاضر شد در حالی که برادر بنده بسیار مقید و مذهبی است ما بعد از جلسه اول تصمیم گرفتیم این مورد را رد کنیم، اما به پیشنهاد بعضی ها، که همین عقاید را داشتند
    دقیقا می گفتند عوض میشود
    می گفتند او که سنی ندارد همش 17 سالشه
    می گفتند با ید با او صحبت کرد شاید قبول کند که تغییر کند

با وجود همه اینها ما زنگ زدیم و موضوع را منتفی اعلام کردیم اما خانواده آنها فک کنم فردای آن روز بود تماس گرفتند و گفتند او همه کارهای اشتباهش را کنار می گذارد و فلان و ربهمان یه بار دیگه بیایید خواستگاری، او همان خواهد شد که شما میخواهید!!!!!

از دور که شما به زندگی برادر بنده نگاه می کنید الان یه دختر چادری می بینید که خیلی آرومه و یه مرد مذهبی که خیلی اهل کاره و با خودتون میگید خوشبحالشون عجب زوج چفتی هستند!!!

اما حقیقت ماجرا:
    بارها آرایش میکند برود بیرون برادرم با او برخورد میکند که قول دادی و حق نداری و شرعا حرامه و آقا معرکه ای میشود که بیا و تماشا کن
    لباس هایی می خواهد از زیر چادر بپوشد که دختر جلفا می پوشند و برادرم با بدبختی جلوی او را میگیرد
    مدام به برادرم بی احترامی میکند که تو مرد نیستی و من از تو خیری ندیدم و تو محدودم کردی و .......
    مدام میرود قهر
    به نظر میرسه کمی یا خیلی هم روان پریشه، بارها اقدام به خودزنی کرده
    اقدام به خودکشی کرده
    حتی جلوی خونواده خودش
    مدام برادرم را تحریم غذایی میکند ، درسته که زن از نظر شرع موظف نیست غذا بپزه برای شوهرش ولی از نظر شرع هم مرد وظیفه ای نداره همش برای زنش طلا بخره، چطور برادرم باید مدام برای او طلا بخره و لباس های گران و .... در حالی که وظیفه ایش نیست اما او نباید یک غذای ساده جلوی برادرم بگذارد
    تا دلتان بخواهد برادر بینوای ما غذاهای تخم مرغی میخوره که قظعا برای بدن تخم مرغ زیاد ضرر داره

برادرم مردی متدینه و دلش نمیاد و دور از انصاف میبینه که اونو طلاق بده در صورتی که اگر اراده کنه به راحتی میتونه طلاقش بده
    اما اون تا دلتون بخواد قدرنشناسه

ظاهرا او یک خانم چادری است اما آرایشش هرچند در حد خفیف پابرجاست و در مقابل بعضی اعتراضات برادرم در مورد آرایشش میگوید تو اشتباه میکنی من آرایش نکردم .به راحتی میزنه زیرش ، و میگه تو توهم زدی کو آرایش من؟؟؟
    خلاصه این مدلی همیشه آرایش خفیفش هست که خب اون هم مشکل شرعی داره و خودتون میدونید

تنها اشتباه ما این بود
    او سنی ندارد، او قول میدهد تغییر کند، این رفتارهای او گذراست

ما خطا کردیم و هنوز داریم می سوزیم شما خطا نکنید، تجربه تلخ دیگران براتون بشه درس ، خودتون نرید تجربه کنید
    ویرایش توسط مادرم زهراست : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱ در ساعت ۰۸:۱۱ دلیل: قسمت آبی اضافه شد

17. صلوات ها 10

علاقه
    صبغة الله
    نوشته
    41
    حضور
    5 روز 12 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    223

شما در جلسات خواستگاری صحبت میکنید می بینید حدود 80 درصد با طرف اشتراک عقیده دارید بعد میگید چه عالی، دیگه از این بهتر نمیشه
    ازدواج میکنید میرید سر زندگی، کم کم مسائلی پیدا میشود که اصلا به ذهنتان نمیرسیده که از آنها سوال کنید و می بینید که چقدر در آن مسائل با همسرتان اختلاف نظر دارید
    بعد از ازدواج می بینید که نه بابا 80 درصد با هم اشتراک ندارید بلکه 50 درصد اشتراک دارید،

حالا اگه قبل ازدواج با کسی که 50 درصد اشتراک داشتید ازدواج کنید میرید سر زندگی می بینید نه بابا باهاش فقط 20 درصد اشتراک دارید

اون 50 درصد اشتراک رو میشه تحمل کرد ولی به نظرتون این 20 درصد رو هم میشه تحمل کرد؟؟؟

قضیه برادر ما هم دقیقا همینه

من فقط کارم شده این باید همش به برادرم دلداری بدم، واقعا دلم برایش خیلی میسوزه

19. صلوات ها 10

نوشته
    5
    حضور
    1 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

سلام.

هیچ تضمینی برای تعویض یا ثبات هیچ خصلت و خویی نه ذر مرد و نه در زن وجود نداره. مهم اینه این تغییرات زیاد نباشه. در گذر زمان تغییرات کوچک غیر قابل تحمل نیست.

مهم عشقه و علاقه که گذشت ایجاد میکنه و میتونه باعث ثبات زندگی و خانواده باشه
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۱/۲۲ در ساعت ۱۰:۴۰ دلیل: ادغام پستهای کوتاه

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)