خانم هاي محترم! چگونه برنامه ريزي ميكنيد ؟

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خانم هاي محترم! چگونه برنامه ريزي ميكنيد ؟

سلام
به دلیل کمبود شدید وقت و نیاز مبرم به برنامه ریزی لطفا بگید چه جوری به کار و زندگی و البته اسک دین میرسین؟:Gig:

بابا دست مریزاد!چه قدر تحویل گرفتین!
:Ealam:به علت استقبال پر شور ،آقایون هم میتونن توی بحث شرکت کنن.:Ealam:

سلام
عزیز شاید اینجا بتونه کمکت کنه :Labkhand:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=2944

رزسفید;21901 نوشت:
سلام
به دلیل کمبود شدید وقت و نیاز مبرم به برنامه ریزی لطفا بگید چه جوری به کار و زندگی و البته اسک دین میرسین؟:gig:

الهی به امید تو
سلام رز عزیز
تشکر از ریحانه گرامی
با برنامه ریزی هیچ وقت وقت کم نمیارید ، بهتون قول میدم وقت اضافه هم بیارید.
فقط باید یه برنامه حساب شده و منسجم داشته باشید و طبق همون برنامه عمل کنید.
یه نکته دیگه:
چند وقتی هست که به خاطر کار زیاد و مسئولیت هایی که دارم سعی کردم کمتر بخوابم.
صبحها حدود یکساعت زودتر از قبل از خواب بیدار میشم و شبها تقریبا نیم ساعتی دیر تر می خوابم.
با همین یکساعت و نیمی که به زندگیم اضافه کردم تونستم خیلی از کاستی ها را جبران کنم.
بازم یه نکته دیگه:
سعی می کنم برای احوالپرسی با دوستانم ( چون تلفنی خیلی وقت گیره) از پیامک استفاده کنم.
سعی می کنم کارهام را روی هم انباشته نکنم تا دچار سردرگمی نشم.
راستی یه نکته دیگه:
نظم
نظم خیلی اهمیت داره، وقتی نظم و ترتیب را در کارها رعایت نکنیم ، وقت زیادی از ما گرفته میشه.
اینها موضوعاتی بود که الان حضور ذهن داشتم ؛ اما نکته ها ی ناگفته زیادی هست که سر فرصت برات میگم.
............................

گل نرگس;21922 نوشت:
الهی به امید تو سلام رز عزیز تشکر از ریحانه گرامی با برنامه ریزی هیچ وقت وقت کم نمیارید ، بهتون قول میدم وقت اضافه هم بیارید. فقط باید یه برنامه حساب شده و منسجم داشته باشید و طبق همون برنامه عمل کنید. یه نکته دیگه: چند وقتی هست که به خاطر کار زیاد و مسئولیت هایی که دارم سعی کردم کمتر بخوابم. صبحها حدود یکساعت زودتر از قبل از خواب بیدار میشم و شبها تقریبا نیم ساعتی دیر تر می خوابم. با همین یکساعت و نیمی که به زندگیم اضافه کردم تونستم خیلی از کاستی ها را جبران کنم. بازم یه نکته دیگه: سعی می کنم برای احوالپرسی با دوستانم ( چون تلفنی خیلی وقت گیره) از پیامک استفاده کنم. سعی می کنم کارهام را روی هم انباشته نکنم تا دچار سردرگمی نشم. راستی یه نکته دیگه: نظم نظم خیلی اهمیت داره، وقتی نظم و ترتیب را در کارها رعایت نکنیم ، وقت زیادی از ما گرفته میشه. اینها موضوعاتی بود که الان حضور ذهن داشتم ؛ اما نکته ها ی ناگفته زیادی هست که سر فرصت برات میگم.

ممنون.
من چند سالی هست که این روشها رو به کار گرفتم.ولی مشکلم توی برنامه ریزیه.برنامه ای که خانوم خونه میریزه باید جوانب مختلفی توش لحاظ شده باشه.تازه باید خیلی انعطاف پذیر باشه(درس،کار خونه،همسر،بچه ها،...)من واقعا توی برنامه ریزی دچار مشکل هستم.
دوست داشتم دوستان دیگه هم اگه تجربه شخصی دارن بگن تا استفاده کنم.

ریحانه71;21921 نوشت:
سلام
عزیز شاید اینجا بتونه کمکت کنه :labkhand:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=2944

ممنون.ریحانه جون من سپاس زدم ولی ظاهرا قبول نشده.

بسم الله الرحمن الرحیم
کارهایی که در طی یک روز باید انجام دهید در نظر داشته باشید .
هر کاری را در وقت خودش انجام دهید.
براساس اهمیت کارها اوقات را تنظیم کنید مثلا درس خواندن که احتیاج به محیطی آرام و سرزندگی را می طلبد در ساعات اولیه صبح (بین الطلوعین) انجام دهید.
برای خود واجب سازی کنید یعنی تا آن کار مورد نظر را انجام نداده اید نخوابید.
برای امور از پیش تعیین نشده نیز وقتی را در نظرداشته باشید.
استفاده بی رویه از تلویزیون مخل برنامه ریزی شماست.
میهمانی رفتن و میهمان آمدن تا حد امکان برنامه ریزی شده باشد.در عین حال از میهمان ناخوانده نیز به نحو مطلوب و با رویی گشاده استقبال کنید.
از تمام لحظات زندگیتان استفاده مطلوب را ببرید.

برای رسیدن به خوبیها از خوشیها باید گذشت.

زمزم;21930 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم کارهایی که در طی یک روز باید انجام دهید در نظر داشته باشید . هر کاری را در وقت خودش انجام دهید. براساس اهمیت کارها اوقات را تنظیم کنید

موافقم.ولی مثلا موقعی که اذان ظهر میگن و نمیتونم از آشپزخونه بیام بیرون(واقعا نمیشه) چه احساسی به آدم دست میده؟!

[=tahoma]هدیه ای برای همه دوستان خوبم
[=times new roman, new york, times, serif]

هديه اي براي همه دوستان خوبم

فرض کنيد بانکي وجود دارد که هر روز صبح مبلغي معادل 86400 سکه طلا را به حساب شما واريز ميکند و باقيمانده حساب هر روز، به روز ديگر منتقل نمي شود و شما بايد تمام پولي را که در حساب هر روز وجود دارد همانروز خرج کنيد. هر نيمه شب بخشي از پول را که شما نتوانيد آن را در طول روز خرج کنيد از حساب شما حذف خواهد شد. اگر شما چنين حسابي داشتيد چه ميکرديد؟ آيا هر روز تا آخرين ريال آن را خرج نمي کرديد؟ هر کدام از ما چنين بانکي داريم. نام اين بانک «زمان» است. هر روز صبح مبلغي معادل 86400 ثانيه براي همان روز به شما اعتبار مي دهد و هر شب بخشي از زماني را که تتمه حساب باقی مانده است، به روز بعد منتقل نمي کند، اجازه خرج کردن بيش از موجودي حساب را نمي دهد و سودي پرداخت نمي کند. هر روز که بانک شروع به کار ميکند يک سپرده دست نخورده منتظر شماست و هر شب سرمايه بلااستفاده آن روز از بين مي رود. اگر شما نتوانيد از سپرده هر روز استفاده کنيد ضرر آن متوجه شماست. برگشت به عقب وجود ندارد. نقشه ای برای فردا وجود ندارد و شما باید به سرمایه امروز زندگی کنید. این زمان را در راه بدست آوردن سلامتی، شادی و موفقیت صرف کنید. زمان می گذرد. از امروز حداکثر استفاده را بکنید...[/][/]

بسم الله
سلام
مریم جون نظر میدهد:Kaf:
رز جان شما با چند کار میتونی به برنامه هات و کارهات برسی
1.بچه ها رو بدی حاج آقا نگه دارند
2.بچه ها رو بندازی توی اتاق درو روشون ببندی(فوقش خونتون منفجر میشه)
3.غذا حاضری از بیرون حاج آقا بخرند
4.خون تمیز کردن کارگر بگیرن حاج آقا
5.شما لطف کن درس بخون.اگه خواستی هم برای اسک دین پست بذار

بیشوخی حالا به سرکار رز برنامه ارائه میدیهم:
واقعا وقتی صبح زود بیدار میشی هم به کارات نمیرسی؟
به نظر من که تا همسرت باهات همکاری نکنه این همه کار به دوشت سنگینی میکنه و هرچی هم ماها راههای کارشناسی:khandeh!:ارائه بدیم موثر نیست
حاج آقا همکاری منمایند؟

یه سلام دوباره به دوست خوبمون رز سفید

اگه برات ممکنه بگو چه مشغله هایی باعث میشه که وقت کم بیاری؟

اینا می پرسم برای اینکه مشکل خیلی از خانمها هستش !
می پرسم برای اینکه خیلی مایلم این بحث به یه نتیجه برسه!
می پرسم برای اینکه با همکاری همدیگه یه راه حل پیدا کنیم !

بسم الله
سلام
مریم جون نظر میدهد:Kaf:
رز جان شما با چند کار میتونی به برنامه هات و کارهات برسی
1.بچه ها رو بدی حاج آقا نگه دارند
2.بچه ها رو بندازی توی اتاق درو روشون ببندی(فوقش خونتون منفجر میشه)
3.غذا حاضری از بیرون حاج آقا بخرند
4.خون تمیز کردن کارگر بگیرن حاج آقا
5.شما لطف کن درس بخون.اگه خواستی هم برای اسک دین پست بذار

بیشوخی حالا به سرکار رز برنامه ارائه میدیهم:
واقعا وقتی صبح زود بیدار میشی هم به کارات نمیرسی؟
به نظر من که تا همسرت باهات همکاری نکنه این همه کار به دوشت سنگینی میکنه و هرچی هم ماها راههای کارشناسی:khandeh!:ارائه بدیم موثر نیست
حاج آقا همکاری منمایند؟

سلام.
میگم یادم باشه اعلان بزنم هرکی برنامه خواست بیاد پیش مریم.
عزیز من اگه همسر عزیزم همکاری نمیکرد که من الان اینجا نبودم.ولی خالی از شوخی با اینکه هجم کارای دوتامون خیلی زیاده ولی سعی میکنیم یه باری هم از رو دوش همدیگه برداریم.یعنی واقعا اگه ازون کرامتهایی که میدونی نبود تا حالا هزار بار کم میاوردم.ولی شرمندگی پیش خدا دیگه چه قدر.باید یه کار اساسی بکنم.
خوب میگفتی مشکل بچه که حل شد،بقیش چی:Gig:؟

گل نرگس;21981 نوشت:
یه سلام دوباره به دوست خوبمون رز سفید اگه برات ممکنه بگو چه مشغله هایی باعث میشه که وقت کم بیاری؟ اینا می پرسم برای اینکه مشکل خیلی از خانمها هستش ! می پرسم برای اینکه خیلی مایلم این بحث به یه نتیجه برسه! می پرسم برای اینکه با همکاری همدیگه یه راه حل پیدا کنیم !

علیک سلام عزیز.خوشحالم که فهمیدین چی میخوام.می دونم اینکه بخوام همه کارها رو به بهترین شکل انجام بدم توقع خیلی زیادیه،ولی حداقل ها هم برای من قانع کننده نیست.لااقل میتونم برای رسیدن به وضع ایده آل تلاش کنم.در مورد مشغله ها هم باید بگم:مثلا اینکه بعد از یه صبح درسی انژی کافی برای بازی با دخترم رو ندارم یا اینکه تحقیقهامو نمیتونم با فراق بال انجام بدم.ویا حجم فشارکاری که موقع ظهر بهم میاد خیلی زیاده.(البته میدونم با برنامه ریزی میشه کمش کرد) و...البته این وضع تا چند ماه آینده تموم میشه ولی مشکل من الآنه.

رزسفید;21986 نوشت:
علیک سلام عزیز.خوشحالم که فهمیدین چی میخوام.می دونم اینکه بخوام همه کارها رو به بهترین شکل انجام بدم توقع خیلی زیادیه،ولی حداقل ها هم برای من قانع کننده نیست.لااقل میتونم برای رسیدن به وضع ایده آل تلاش کنم.در مورد مشغله ها هم باید بگم:مثلا اینکه بعد از یه صبح درسی انژی کافی برای بازی با دخترم رو ندارم یا اینکه تحقیقهامو نمیتونم با فراق بال انجام بدم.ویا حجم فشارکاری که موقع ظهر بهم میاد خیلی زیاده.(البته میدونم با برنامه ریزی میشه کمش کرد) و...البته این وضع تا چند ماه آینده تموم میشه ولی مشکل من الآنه.

سلام
منم مشکلی مشابه شما دارم ، ثانیه ها برای من به سرعت می گذرند و در انتهای یه روز کاری سخت می بینم که منم و کلی کار ناتموم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*حنانه*;21989 نوشت:
سلام منم مشکلی مشابه شما دارم ، ثانیه ها برای من به سرعت می گذرند و در انتهای یه روز کاری سخت می بینم که منم و کلی کار ناتموم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

علیک سلام.تا حالا شده برنامه بریزید ونتونین انجامش بدین؟

رزسفید;21993 نوشت:

سلام
خیلی زیاد اتفاق افتاده که به نتونستم طبق برنامه عمل کنم .

بقیه دوستان نمی خوان مشورت بدن؟:Moshtagh:

رزسفید;21993 نوشت:

چرا شده.من برای برنامه هایی که نتونستم انجام بدم یه وقتی رو بعدا میذارم.مثلا پیش میاد خواستم یک کتابی رو حتما بخونم ولی اون ساعت مهمان اومده و نشده.اون کتاب رو نگه داشتم توی یه فرصت دیگه مثلا توی ماشین خوندم.یا اینکه توی وقتهای مرده دیگه که یک کاری رو زودتر تموم کردم اون کار مونده رو انجام دادم

maryam;22084 نوشت:
چرا شده.من برای برنامه هایی که نتونستم انجام بدم یه وقتی رو بعدا میذارم.مثلا پیش میاد خواستم یک کتابی رو حتما بخونم ولی اون ساعت مهمان اومده و نشده.اون کتاب رو نگه داشتم توی یه فرصت دیگه مثلا توی ماشین خوندم.یا اینکه توی وقتهای مرده دیگه که یک کاری رو زودتر تموم کردم اون کار مونده رو انجام دادم

بعد اگه وقتای مرده از کارای مونده کمتر بود چی؟مثلا من جز قرآن رو تو جلسه سخنرانی میخونم بقیش چی؟:Nishkhand:

رزسفید;22087 نوشت:
بعد اگه وقتای مرده از کارای مونده کمتر بود چی؟مثلا من جز قرآن رو تو جلسه سخنرانی میخونم بقیش چی؟:Nishkhand:

ا!!!ایراد نگیر خوب:Cheshmak:
بگرد پیدا میکنی

استفاده کردن از وقتای مرده هم برنامه ریزی میخواد.اینکه بدونی اولویت با کدوم کاره؟ در ضمن معمولا کارهای مهم نیاز به شرایط خاص دارن که باید فراهم بشه.

گل نرگس;21981 نوشت:
یه سلام دوباره به دوست خوبمون رز سفید اگه برات ممکنه بگو چه مشغله هایی باعث میشه که وقت کم بیاری؟ اینا می پرسم برای اینکه مشکل خیلی از خانمها هستش ! می پرسم برای اینکه خیلی مایلم این بحث به یه نتیجه برسه! می پرسم برای اینکه با همکاری همدیگه یه راه حل پیدا کنیم !

سرکار گل نرگس دست مارو گذاشتین تو پوست گردو خودتون رفتین؟:Labkhand:

رزسفید;22232 نوشت:
سرکار گل نرگس دست مارو گذاشتین تو پوست گردو خودتون رفتین؟:labkhand:

سلام
قبول دارم دیر اومدم ، این تاپیک از دور خارج شده بود ؛ ولی انشاله با همکاری همدیگه به نتیجه می رسونیمش.

موضوع : چه کنیم تا وقت کم نیاریم و به همه کارهامون برسیم و دیگه چی بود؟

قبل از هر چیز باید نحوه تفکر خود و نوع نگاهمون به زندگی را اصلاح کنیم.
اگر در فکر مون امروز و فرداهای زیادی وجود داره باید قبول کنیم که ممکنه فردایی نباشه، پس
حال را دریابیم.
به فرموده مولامون امام علی (ع) : کار امروزت را به فردا مسپار ؛ چرا که فردا هم کارهایی برای انجام دادن داری.
اما برای شروع:
اولویت بندی کارها
از خودمون بپرسیم : چه کارهایی در اولویت قرار دارند؟
بعضی کارها هستند که همیشه باید در اولویت باشند ؛ مثلا برای یک خانم خانه دار : رسیدگی به کارهای منزل و توجه خاص به بچه ها
در کنار این اولویت ها چه کارهایی باقی می ماند؟
کسب دانش روز و یا به عبارتی آموزش ضمن خدمت مثلا خواندن کتابهایی در زمینه تربیت کودک و یا همسر داری
پرورش روح هم جزئی از کارهای روزانه هر یک از ماست، که از طریق عبادت ؛ خواندن قرآن و .... امکان پذیر است .
دقت کنید: اولویت ها مهمترین بخش کار و زندگی ما هستند.
برای استفاده بهینه از لحظات سعی کنیم خوب بخوابیم . تا در زمان بیداری دچار کسالت و خواب آلودگی نباشیم.
این بحث با همکاری شما انشاله ادامه داره....

یه سلام دوباره.
درسته که بعضی از کارها همیشه باید در اولویت باشند ولی چند تا نکته مهم هم وجود داره؛یکی اینکه بعضی وقتها اولویتها کارهای زیادی رو در بر میگیرن؛دیگه اینکه وجود دغدغه ذهنی مانع از انجام درست و به موقع کارها میشه و مهم تر از همه اینکه همیشه مشکل اصلی توی انجام کارهاست یعنی ممکنه روی کاغذ همه چی خوب پیش بره ولی مساله توی اجرای اونه.(تازه اگه اتفاق پیش بینی نشده ای نیفته)

رزسفید;22988 نوشت:
یه سلام دوباره.
درسته که بعضی از کارها همیشه باید در اولویت باشند ولی چند تا نکته مهم هم وجود داره؛یکی اینکه بعضی وقتها اولویتها کارهای زیادی رو در بر میگیرن؛دیگه اینکه وجود دغدغه ذهنی مانع از انجام درست و به موقع کارها میشه و مهم تر از همه اینکه همیشه مشکل اصلی توی انجام کارهاست یعنی ممکنه روی کاغذ همه چی خوب پیش بره ولی مساله توی اجرای اونه.(تازه اگه اتفاق پیش بینی نشده ای نیفته)

سلام گلم
اولا: منظورتون از دغدغه ذهنی چیه؟
دوما: شما نظرتون در مورد اراده چیه؟

علیک سلام.
دغدغه ها میتونن کوتاه مدت باشند مثل آماده شدن برای ارایه کنفرانس هفته بعد،یا اینکه یه کم بلند مدت مثل مسافرت ماه های آینده،و یا شاید کمی دورتر باشن مثل آینده تربیتی فرزندان،و یا ...
میخوام بگم که اینکه فرد مسئولیتهایی روی دوشش باشه و نحوه انجام اونها براش مهم باشه ذهن رو درگیر میکنه.این یعنی دغدغه
در مورد اراده هم باید بگم که معتقدم هیچ کاری بدون اراده انجام نمیشه.

سلام
رز عزیز تقدیم به شما ....

ده نکته برای رهایی از استرس ناشی از کمبود وقت

1. ده دقیقه زودتر بیدار شوید.

2. بیشتر مواقع از کلمه " نه" استفاده کنید. (رودربایستی نکنید)

3. سعی کنید زودتر از موعد سر قرار ملاقاتها حاضر شوید.

4. برای کارها تقدم قائل شوید. (اول کارهای مهمتر را انجام دهید.)

5. برای خود اهدافی در نظر بگیرید.( چرایی برای زندگی داشته باشید.)

گل نرگس;25437 نوشت:
سلام
رز عزیز تقدیم به شما ....

ده نکته برای رهایی از استرس ناشی از کمبود وقت

1. ده دقیقه زودتر بیدار شوید.

2. بیشتر مواقع از کلمه " نه" استفاده کنید. (رودربایستی نکنید)

3. سعی کنید زودتر از موعد سر قرار ملاقاتها حاضر شوید.

4. برای کارها تقدم قائل شوید. (اول کارهای مهمتر را انجام دهید.)

5. برای خود اهدافی در نظر بگیرید.( چرایی برای زندگی داشته باشید.)

[="DarkSlateGray"]علیک سلام.
کم کم داشتم به جمله [="Magenta"]"کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من"[/] ایمان میاوردم که این تاپیک رو رو اسکرول دیدم.:Cheshmak: ممنون از پیشنهادها.
خوشبختانه همه اونها رو عمل میکنم ولی فکر کنم هنوز توی مورد 4 مشکل دارم.(بر میگرده به همون برنامه ریزی:khandeh!:) بازم ممنون.
[/]

سلام سعی کنید می تونید قدرتتان بالاتر از این حرفاس .
می دونید من از وقتی اومدم سرکار و آقایون محترم در دقیقه نود انجام کارها رو ازم خواستند دیگه عادت کردم با برنامه و بی برنامه پیش برم همیشه طرحهایی برای کارهای پیش بینی نشده داشته باشید مثلا اومدن مهمان ، درس و مشق ، مشغله های شغلی که تا حرفی بزنی میگند نمی تونی برو خونه بشین ، مریضی خدای نکرده یکی از اعضای خونواده ، مسافرت و غیره همیشه آماده باشید دیگه اینکه بالاتر از سیاهی رنگی نیست شد کارارو انجام می دید الحمدلله نشد الله اکبر ریلکس باش و دو روز عمرت رو بر باد نده البته دوستی می گفت باید آئینه ها رو از ما خانمها بگیرند تا وقت اضافه پیدا کنیم نمی دوم درست میگوید یا نه ؟

سلام دوست خوبم،بنده هم درس می خوانم و هم خانه دار هستم و هم فرزند دارم،به لطف خدا در تمامی این ها هم موفق هستم،حتما باید برنامه داشته باشی،من زودتر از همه برمی خیزم و دیرتر هم می خوابم،شب تمامی کارهای خونه رو انجام میدم و روز فقط آشپزی می کنم و درس می خونم ،باید به نظرات افراد خانواده اهمیت بدی به علایقشون توجه کنی .نبایدفشار مشغله ها روی اعضای خانواده باشه،در یک کلام باید مدیریت زمان داشته باشی.
موفق و موید باشی.

موضوع قفل شده است