جمع بندی تردید در انتخاب بین دو دختر

تب‌های اولیه

76 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تردید در انتخاب بین دو دختر

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام به همه و کارشناس محترم
داستان من کمی طولانی هست ببخشید که وقتتون رو می گیرم. سعی می کنم همه چیزو بگم. پدرم مربی رانندگی هست بعد از چند وقتی که مورد لطمه روحی قرار گرفتم سعی کردم خودمو بازیابی کنم من نزدیک یکسال پیش از یک دختر بازی خوردم حالا شاید توجیح باشه اما بارها سعی کردم رابطمو با خدا درست کنم اما وقتی یاد اون لحظات و افسردگیام می افتم بازم تو فکر می رم اونقد عمیق که درست خودمو تو اون محیط می بینم. هر کی چهره منو می بینه می گه تو دهنت بوی شیر میده اما واقعا آسیب دیدم. به خدا گفتم هر کسی هر بلایی سرم آورد بخاطر اینکه تو هم منو ببخشی می بخشم اما دو نفر رو به هیچ قیمتی نمی بخشم اول یکی از مهمترین افراد زندگیم، دوم این دختر. این دختر رو دوست ندارم و اگر هم منو بخواد من نمی خوامش اما تلخ ترین روزای زندگیمو رقم زد. روزایی که خودمو تنها حتی بدون خدا می دیدم. روزایی که نمازام قضا نمی شد هر شب واقعه هر روز 7 بار نادعلی و هر شب دعای توسل و نذر و مسجد رفتن و کمک مالی به فقرا و ... یادمه یک کتاب خوندم درباره زندگی یکی از عرفا و اونقد جوگیر شدم(واقعا جو بود) هر چی در می آوردم بخشیشو کمک می کردم. اما هر روز بدتر از دیروز ناامید می شدم.دیگه ناامیدیم خیلی زیاد شد جایی که دیگه امیدم از خدا رفت اون دخترو ول کردم و از محل کارم با دعوا اومدم بیرون. همه این ماجراها 7 ماه طول کشید و روز و شب من رو تشکیل میداد.
گذشت...
و حالا یکسال از اون قضایا می گذره و من بلاهایی عجیبی سرم اومده بگذریم از اینکه هرکاری می کنم (هرکاری) رابطم با خدا صاف نمیشه.مخصوص وقتی کلیپای سربریدن و شکستن دست و پای مردم عراق و سوریه رو می بینم می گم خدا کجاست؟ با خودم می گم خدا به اونا کمک نمی کنه اونوقت به من کمک می کنه!!
بگذریم...
حالا من فقط دوست دارم یا مجرد بمونم یا اگر ازدواج کنم با خانمی زیبا ازدواج کنم. چونکه از دو چیز می ترسم. اول اینکه اگر با خانمی که زیبا نباشه ازدواج کنم ممکنه نارضایتی تو دلم بمونه و بهش ظلم کنم. دوم اینکه می ترسم خودم شکنجه بشم.
چند وقت پیش بود که مادرم اومد و به من گفت که بابات یک کارآموز خانم داره که خیلی قشنگه. مامانم گفت اینجور دخترا نمی مونن و زود ازدواج می کنن و ...
خلاصه یکروز صبح که خواب بودم و مادرم به بابام گفت صبر کن پسرت جایی کار داره می خواد باهات بیاد. خلاصه من نمی دونستم قضیه چیه ولی بعد که فهمیدم خیلی نگران بودم چون اولین باری بود اینطوری جلو می رفتم.سر تا پام استرس و نگرانی بود همش می گفتم نکنه گندش در بیاد. آبروی بابام بره و ... خلاصه بابام هیچی نمی دونست من رفتم سوار ماشین شدم وقتی اون خانم رو دیدم خیلی زیبا بود. واقعا قشنگ بود. و 18 ساله. خلاصه من و مادرم با کارامون یه جور همه چیرو به خودشو مامان دختر فهموندیم. و متوجه شدم هم خود دختر و هم مامانش 70 تا 80 درصدی راضین اما بخاطر شرایط من، مامان دختره و بابام کمی دو دلن.
خیلی دوست داشتم با اون دختره ارتباط برقرار کنم اما چون بابام وسط کار بود اصلا نمی تونستم. حتی شمارشم نتونستم گیر بیارم. از این قضیه گذشت.
تا حدودی هم بیخیال شدم.
حالا حسرت می خورم به اراده آدمایی که 40 بار خواستگاری می رن تا فرد مورد نظرشون رو پیدا کنن. من همچین عرضه ای ندارم.
بعد از مدتی خواهرم گفت به یکی از دوستاش تو کتابخونه گفته که به من ریاضی یاد بده. منم که گفتم باشه اول هی به آبجیم می گفتم خشگله، خشگله. بیچاره آبجیم خیلی از این طرز صحبت من ناراحت میشد.
نمیدونم چی بگم :Ghamgin: خودمم از درون خودم ناراحتم اما من نمی تونم حریف خودم بشم این واقعیته!
خواهرم می گفت خوشگله از خیلی ها قشنگتره. خلاصه بالاخره آبجیم شماره اون دخترو با اجازه خود اون دختر به من داد و ارتباط شکل گرفت. من با دیدن اون دختر اصلا از قیافش خوشم نیومد حتی یک درصد. اما دیگه دیر شده بود و ما باید درس می خوندیم. اون دختر 7 ماه از من بزرگتره. و اونچه که باعث شده من امیدوار باشم تعریفای بی حد و اندازه خواهرم از اون دختره. می گفت خیلی درس خونه، پرتلاشه، با اخلاقه، مذهبیه و... و خدا شاهده تو این مدت خلافه اینو ندیدم. واقعا خوش اخلاقه، باهوشه و سرسنگینو و پرتلاش. دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد. و دکتری هم شرکت کرده.
اما خوب من با اون دختر اولی که زیبا بود رابطه نداشتم از کجا بدونم اون اخلاقش همینطوری نبوده!؟ اینه که منو اذیت می کنه.
حالا خیلی ارتباطم با این دختر صمیمی شده. همین دو روز پیش بود که بهم اس ام اس داد که من با تمام وجود ازت خوشم اومده!...
می دونم چیزایی رو که در ادامه می گم اگر بخونید من رو بی فکر و نادان صدا می کنید. درسته و حق دارید اما باید بگم تا در جریان باشید.
راستش من باعث شدم ارتباطمون به این سمت کشیده بشه و کارهای احمقانم و حرفام این ماجرارو اینطوری کرد ... نتونستم خودمو نگه دارم و حالا اینطور شد. از جایی هم ریاضیات عمومی 2 و دیفرانسل و مهندسی و... به من یاد می ده. نمی تونم ولش کنم می ترسم این ترم فاجعه بشه! به امیدش این همه ریاضیارو با هم برداشتم.

به کارشناسای سایت هم درباره این ظاهر پرستیم پیام خصوصی دادم و جواب شنیدم که ظاهر فانیه و اینکه خدا هرکسی رو که بخاطر ظاهر به دنبال کسی بره چیزی در ظاهرش می بینه که ناپسنده و اینکه دختران خوش سیما عموما بدون مرز رفتار می کنن چون خواهان زیادی دارن در نتیجه بی بند و بارن.
اما باز درمان نشدم. :Ghamgin:
دو دولم هیچکدوم صد در صد رد نشدن اولی رو نشناختم(ای کاش رابطه داشتم باهاش) و دومی باطن خوبی داره(فوق العادس!).

حالا کمک و نظر شما رو می خواستم. همیشه ترس از این داشتم که جوابی که مدنظرم نیست بشنوم و حتی خوندنش برام سخت باشه . اما واقعیت اینه و باید جسارت داشت و جواب تلخ رو خوند.

من آماده ام تا بخونم جوابتون رو.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

در مورد نقش خدا در اتفاقاتی که برای شما یا هر فرد دیگری می افتد باید عرض کنم اگر بنا بود خداوند مانع اتفاقاتی شود که به طور طبیعی رخ می دهد، زندگی انسان ها بی معنا می شد. امام صادق علیه السلام می فرمایند: أَبَى اللَّهُ أَنْ يُجْرِيَ الْأَشْيَاءَ إِلَّا بِالْأَسْبَابِ.(1) ابا دارد خداوند از اینکه اشیاء را به غیر اسبایش جاری کند. لذا وقتی شما مقدمات یک اتفاق را فراهم کنی یا حتی فرد دیگری مقدمات یک اتفاق را برای شما فراهم کند، آن اتفاق خواهد افتاد؛ مگر اینکه سبب آن زائل شود. این مسئله نیز هیچ منافاتی با رحمت و مغفرت خداوند متعال ندارد. به عنوان مثال در مواردی که فرد نسبت به اتفاقی که برایش می افتد هیچ گونه اراده و اختیاری ندارد؛ مثل معلولی که در معلولیت خود نقشی نداشته، خیلی کم پیش می آید که خداوند متعال معلولیت فرد را اصلاح کند؛ بلکه غالبا جبران این نقص و کمبود را با دادن ثواب به قیامت می سپارد. در مورد اتفاقاتی که برای شما رخ داده هم همینطور است. اگر علت بروز این اتفاقات خود شما باشی که هیچ؛ اما اگر نباشی، مطمئن باش در مقابل آن پاداش خوبی خواهی گرفت. لذا به رحمت و مغفرت خدا امیدوار باش که او بخشنده مهربان است.

اما در مورد ملاک زیبایی باید عرض کنم: ظاهر پرستی در صورتی است که شما فقط به ظاهر توجه کنی و به بقیه ملاک ها و معیارها هیچ توجهی نداشته باشید. وگرنه اینکه فردی برای ازدواج با دختری باید از ظاهر و قیافه طرف خوشش بیاید، یک امر کاملا طبیعی و معقول است. برای همین اگر کسی پیدا شود که همه ملاک ها را داشته باشد، ولی ظاهرش مورد پسند شما نباشد، این ازدواج توصیه نمی شود؛ چون ریسک دارد و ممکن است در آینده هم علاقه ای ایجاد نشود.

منتها نکته ای که این وسط نباید فراموش شود این است که پسند ظاهر با گشتن به دنبال بهترین ظاهر فرق می کند. یک موقع هست که شما می روی خواستگاری و در نگاه اول از طرف خوشت می آید یا خوشت نمی آید و طبق آن تصمیم می گیری؛ این بد نیست. اما یک موقع هست شما دائم این دختر را با آن دختر مقایسه می کنی و می گردی تا خوشگلترینش را انتخاب کنی؛ این بد است. لذا اولین قدم این است که شما خودت را بررسی کنی ببینی اگر اهل نگاه به این و آنی و دائم دخترها را با هم مقایسه می کنی، باید یک فکر اساسی برای این مشکل بکنی؛ چون در این صورت حتی اگر با زیباترین دختر هم ازدواج کنی، بعد از ازدواج باز با دیدن دخترهای دیگر فیلت یاد هندوستان می کند. اما اگر دیدی اینطور نیست و صرفا از قیافه دختر مورد نظر خوشت نیامده، هیچ ایرادی ندارد که رابطه را تمام کنی و به فکر ازدواج با فرد دیگری باشی.

البته این نکته را هم نباید فراموش کنید که ازدواج از طریق رابطه اصلا روش خوبی نیست؛ یعنی شما نباید برای شناخت طرف مقابل وارد رابطه با او شوی و بعد از مدتی تصمیم بگیری که با او ازدواج کنی یا نه؛ زیرا این کار علاوه بر اینکه کوله بار گناه شما را سنگین کرده و شخصیت اجتماعی شما را لکه دار می کند، باعث وابستگی های پی در پی از طرف شما و طرف مقابل می شود؛ چنانچه همین الان یک مورد آن را نسبت به دوست خواهرتان تجربه کرده اید. اگر این وابستگی ها به هر دلیلی به ازدواج ختم نشود، هر دو طرف ضربه روحی بدی را باید متحمل شوید. لذا برای جلوگیری از این آفات بهتر است از روش های معمول استفاده کرده و به طور رسمی اقدام کنید و شناخت را به بعد از خواستگاری و زیر نظر خانواده ها موکول کنید. مزیت این کار این است که
اولا شخصیت شما حفظ می شود ثانیا احتمال به گناه افتادن شما کم می شود ثالثا طرف مقابل به شما اعتماد می کند و از همان اول روی شما حساب دیگری باز می کند رابعا وقتی خواستگاری رسمی باشد، خانواده ها راحت تر موافقت می کنند؛ در حالی که اگر از راه دوستی باشد، احتمال مخالفت خانواده ها تشدید می شود خامسا شناختی که از طریق دوستی به دست می آید معمولا تحت تاثیر عواطف و احساسات قرار می گیرد و خیلی قابل اعتماد نیست سادسا ...

لذا در مورد آن دختری هم که می گویید خیلی خوشگل بود و به خاطر تردید پدرت و مادر او اقدام نکردید، می توانی آن شرایط را فراهم کنی و از پدر یا مادرت بخواهی رسما از او خواستگاری کنند. حالا یا قبول می کند؛ یا نمی کنند.

در مورد دختر فعلی هم اگر از ظاهرش خوشت نیامده و نمی توانی او را به عنوان همسر آینده ات بپذیری، هر چه زودتر باید رابطه را تمام کنی تا ایشان هم بیشتر از این ضربه نبیند. لذا پیگیرِ پیدا کردن فردی برای تدریس ریاضی باش و اگر توانستی چنین فردی را پیدا کنی، هر چه زودتر رابطه را کلا قطع کن. اگر هم نتوانستی در این مدت باقی مانده کسی را پیدا کنی، رابطه را به حداقل برسان و فقط در حد رابطه درسی با ایشان در ارتباط باش. علاوه بر این سعی کن سنگین برخورد کنی و به نحوی به ایشان بفهمانی که قصد ازدواج با ایشان را ندارید تا امیدی به این ارتباط نداشته باشد.

پی نوشت

(1)
صفار، محمد بن حسن، بصائر الدرجات الکبری، منشورات کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، قم، 1404ق، یکم، ج1، ص6، ح1.

1.اگه قیافه خودتم خوبه تا حدودی حق داری.2.سعی کن زیاد به قیافه اهمیت ندی.چون یه جور وسواس میشه اگه خشگل ترین دختر دنیا هم بهت بدن یه ایرادی توش پیدا میکنی.3.چجوری همه ریاضیا را هم نیاز کردی نمیشه که!!4.پسر درسخون قحط بود رفتی با دختر درس خوندی.(اکثر اوقات رابطه ی حتی کم و در حد حرف زدن وابستگی و علاقه میاره)5.همزمان برو خاستگاری اون یکی دختره و بشناسش.(شمارشم 100درصد بابات داره.هنرجوشه بالاخره)5.اگه دختر پس فردا خورد زمین قیافش عیب دار شد میری طلاقش میدی؟!(اگه من توی موقعیت الانت بودم خاستگاری اون یکی دختره هم میرفتم ببینم شرایطشون چیه و اخلاقش تا حدی دستم بیاد)

طاهر;656558 نوشت:
استش من باعث شدم ارتباطمون به این سمت کشیده بشه و کارهای احمقانم و حرفام این ماجرارو اینطوری کرد ... نتونستم خودمو نگه دارم و حالا اینطور شد. از جایی هم ریاضیات عمومی 2 و دیفرانسل و مهندسی و... به من یاد می ده. نمی تونم ولش کنم می ترسم این ترم فاجعه بشه! به امیدش این همه ریاضیارو با هم برداشتم.

سلام

برو این ترمو حذف کن. بهتر از اینه به دختر مردم امید الکی بدی و اونو به خودت وابسته ش کنی.

من جای شما بودم میرفتم سراغ دختر اولیه

وگرنه تا آخر عمر حسرتش تو دلتون میمونه

و همش میگید کاش میرفتم سراغش

دختر دومی هم با اینکه در حقش بی انصافی میشه

ولی این بی انصافی بهتر از اینه که با مردی ازدواج کنه که دائما حسرت بودن با یکی دیگه تو دلشه

این موضوع رو براش توجیه کنین خوده دختر دومیه بیخیالتون میشه احتمالا

سلام.
اولا این جمله یعنی چی؟:Gig:

طاهر;656558 نوشت:
من نزدیک یکسال پیش از یک دختر بازی خوردم

طاهر;656558 نوشت:
ه خدا گفتم هر کسی هر بلایی سرم آورد بخاطر اینکه تو هم منو ببخشی می بخشم اما دو نفر رو به هیچ قیمتی نمی بخشم اول یکی از مهمترین افراد زندگیم، دوم این دختر. این دختر رو دوست ندارم و اگر هم منو بخواد من نمی خوامش اما تلخ ترین روزای زندگیمو رقم زد.
خوب حالا این یکی جمله یعنی چی؟
یعنی رابظه عاشقانه دوطرفه داشتید بعد ول تون کرده؟ عاشقش بودید بهتون جواب رد داده/ یا گفته عاشق شماست بعد دروغ گفته؟

طاهر;656558 نوشت:
دیگه ناامیدیم خیلی زیاد شد جایی که دیگه امیدم از خدا رفت اون دخترو ول کردم

بخاطر اذیتهایی که از طرف دختر شدید اون رو ول کردید یا بخاطر ناامیدی از خدا؟:Gig:
مگر خدا چیکار باید می کرده که نکرده که ازش ناامید شدید و به تاوانش این دختر رو که ازش اینقدر متنفرید رو ول کردید؟:Moteajeb!:

طاهر;656558 نوشت:
بگذریم از اینکه هرکاری می کنم (هرکاری) رابطم با خدا صاف نمیشه

این چمله رو هم متوجه نمیشم.یعنی خدا دعاهای شما رو مستجاب نکرده؟ یا خودتون دلتون نمیخواد برید سمت خدا و ازش چیزی بخواین؟

طاهر;656558 نوشت:
خلاصه من و مادرم با کارامون یه جور همه چیرو به خودشو مامان دختر فهموندیم. و متوجه شدم هم خود دختر و هم مامانش 70 تا 80 درصدی راضین اما بخاطر شرایط من، مامان دختره و بابام کمی دو دلن.
خوب مادر شما اینجا چیکار کرد؟ خود شما که مستقیم نمیشد برید بگید اما مادرتون دیگه چرا؟ چی شد که مادرتون نرفت با مادر دختر برای خواستگاری رسمی مستقیما اقدام کنه؟ چرا غیر مستقیم و با گوشه کنایه؟

طاهر;656558 نوشت:
کلیپای سربریدن و شکستن دست و پای مردم عراق و سوریه رو می بینم می گم خدا کجاست؟ با خودم می گم خدا به اونا کمک نمی کنه
تو صحنه روز عاشورا هم جنایاتی مشابه و بدتر انجام شد؟ آیا خدا وجود نداشت؟ سرنوشت اونهایی که این جنایات سرشون اومد و اونهایی که جنایات رو مرتکب شدن به کجا انجامید؟ الان از اونها چگونه اسم برده میشه؟

طاهر;656558 نوشت:
اون خانم رو دیدم خیلی زیبا بود. واقعا قشنگ بود. و 18 ساله.
شما چند سالتونه؟

طاهر;656558 نوشت:
خیلی دوست داشتم با اون دختره ارتباط برقرار کنم اما چون بابام وسط کار بود اصلا نمی تونستم. حتی شمارشم نتونستم گیر بیارم.
ارتباط به چه قصدی؟ اگه برای دوستی باشه که حرامه و گناه.اگه برای ازدواج باشه هم که باید پس از اقدام رسمی توسط خونواده و با اطلاع خانواده ها باشه

طاهر;656558 نوشت:
اما خوب من با اون دختر اولی که زیبا بود رابطه نداشتم از کجا بدونم اون اخلاقش همینطوری نبوده!؟
مگر حتما باید ارتباط به مدت طولانی داشته باشید که به چنین نتیجه ای برسید؟ خوب با یه تحقیق و با شرکت در جلسه خواستگاری هم میشه به اخلاق طرف پی برد...

طاهر;656558 نوشت:
حالا خیلی ارتباطم با این دختر صمیمی شده. همین دو روز پیش بود که بهم اس ام اس داد که من با تمام وجود ازت خوشم اومده!...
اینکه دقیقا بر خلاف چیزیه که گفتید:

طاهر;656558 نوشت:
با اخلاقه، مذهبیه و... و خدا شاهده تو این مدت خلافه اینو ندیدم. واقعا خوش اخلاقه، باهوشه و سرسنگینو

طاهر;656558 نوشت:
می تونم ولش کنم می ترسم این ترم فاجعه بشه! به امیدش این همه ریاضیارو با هم برداشتم.
مگر تنها همین یه نفر میتونه بهتون ریاضیات رو یاد بده؟ هیچ کس دیگری از ترم بالایی ها نیست؟
این نطر رو هم کاملا با تمام جملاتش موافقم:
mohsen1990;656610 نوشت:
.اگه قیافه خودتم خوبه تا حدودی حق داری.2.سعی کن زیاد به قیافه اهمیت ندی.چون یه جور وسواس میشه اگه خشگل ترین دختر دنیا هم بهت بدن یه ایرادی توش پیدا میکنی.3.چجوری همه ریاضیا را هم نیاز کردی نمیشه که!!4.پسر درسخون قحط بود رفتی با دختر درس خوندی.(اکثر اوقات رابطه ی حتی کم و در حد حرف زدن وابستگی و علاقه میاره)5.همزمان برو خاستگاری اون یکی دختره و بشناسش.(شمارشم 100درصد بابات داره.هنرجوشه بالاخره)5.اگه دختر پس فردا خورد زمین قیافش عیب دار شد میری طلاقش میدی؟!(اگه من توی موقعیت الانت بودم خاستگاری اون یکی دختره هم میرفتم ببینم شرایطشون چیه و اخلاقش تا حدی دستم بیاد)

طاهر;656558 نوشت:
داستان من کمی طولانی هست ببخشید که وقتتون رو می گیرم.

هوالحق
سلام بر شما
اینجا دو مساله مطرح میشه :

1. اگر بروید سمت دختر اولی ، پس دل دختر دومی چه میشود؟
2. اگر بروید سمت دختر دومی ، پس حسرت اینکه چرا با دختر اولی اشنا نشدم (شاید اون از این یکی بهتر بود) ، چه میشود؟

نکته 1 : اگر از دختر اولی خوشتان امده بود چرا رابطه با این دختر برقرار کردید؟
نکته 2 : ایا تفاوتی نیست بین این دو دختر؟ ( از نظر : سن ، اخلاق ،‌درک و فهم ، رفتار و ..)
نکته 3 : اگر با دختر اولی ازدواج کنید به هر دلیلی نتوانستید در کنار هم باشید ،‌ایا حسرت دومی به دلتون نمی مونه؟

تذکر : پاسخ دادن به این سوالات ، عمر نوح میخواهد ! پس :
یا قید هر دو را بزنید !
یا راهی رو انتخاب کنید که حسرتی در نهایت نزاره براتون.

توجه : توجه داشته باشید که همیشه نباید دنبال بهترین ها بود ، باید فردی رو انتخاب کنید که هَمْکُفِ شما باشه.
چه از لحاظ ظاهری چه باطنی ، تک بُعدی نگاه نکنید به همسر ایندتون.
به چهار تا شوخی و خنده ، محبت و اینا هم نگاه نکنید همش گذراس..حاشیه رو کنار بزارید و با چشم باز تصمیم بگیرید.

جمله نهایی :
گاهی اوقات ادما همه چیزشون رو فدای بدست آوردن دنیای فانی میکنند ، و غافل از اینکه دنیای جاودانه رو از دست دادنه اند.

عاقبت به خیر باشید یاعلی

اینو خوب گوش کن
دختری که من باهاش بودم به لحاظ زیبایی در حدی بود که غیر قابل باور کردنه - جزء دو دهم درصد زیبای جامعه بود. یعنی از هر 500 دختر فقط یکی توانایی رقابت با اون دختر رو داشت . وقتی عکس زیباترین دختران جهان که انتخاب شده بودن رو میدیدم دقیقا در حد اونها زیبا بود. واقعا فوق العاده بود.
من دو سال با این دختر بودم

حالا از من بشنو
اگه تو یه محیطی زندگی کنی که تمام دخترهای اونجا متوسط یا زیر متوسط باشن ، وقتی با یه دختر خیلی خوشگل ازدواج کنی - فقط میتونه یک ماه یا کمتر واست جذابیت و تازگی داشته باشه
و اگه تو مخیط زندگیت دخترای حتی نه خیلی زیبا بلکه نسبتا زیبا وجود داشته باشن ، این دختر کمتر از یک هفته واست جذابه و تازگی داره

حواستو جمع کن - ما مردا - مخصوصا توی این مسائل - شدیدا - شدیدا - شدیدا - شدیدا - تنوع طلب هستیم حتی اگه با جامعه و یا خودمون دروغ بگیم.
پس اگه برای ازدواج زیبایی از مهمترین ملاک هاته - شدیدا توی سن مناسب ازدواجت تجدید نظر کن - یا حداقل تلاشتو شروع کن تا بلکه بزرگتر شی...

اینم بهت بگم - فکر محال تغییر یک دختر رو از ذهنت بیرون کن - کسی رو بگیر که از اول با خودت و خانوادت و به لحاظ فرهنگی اعتقادی هماهنگی دارین...

اینکه ظاهر برای شما مهمه اگر با دختر دومی ازدواج کنین هم به خودتون و هم به ایشون ضربه می زنین. نذارید دیگران روی شما تاثیر بذارن و باعث احساساتی شدنتون بشن خودتونم کمی مراقب باشین و انقدر احساستی عمل نکنید.
این نظر شخصی من با توجه به حرفهایی که شما زدین بود و در مورد ازدواج با کدومشون ودتون تحقیق کنید و دنبال دختری باشید که زیبایی باطنی و ظاهری هم داشته باشه این هم یادتون باشه که ظاهر پایدار نیست و زیباتر از هرکسی بازم هست.

خیلی ممنون
پاسخ دوستان رو خوندم واقعا کمک کردین.در جایی هم مچم رو گرفتید مثلا :

نقل قول:
نکته 1 : اگر از دختر اولی خوشتان امده بود چرا رابطه با این دختر برقرار کردید؟

اینکه چرا تا حدودی بیخیال اولی شدم باز همون مشکلاتیه که تو ظاهرش می دیدم(یا شاید میذاشتم) و دنبال بهتر از اون بودم. و واقعا جمله قشنگیه که دوستان گفتن: الان موقع ازدواجت نیست چون ظاهر بزرگترین ملاکته.
باید بازم صبر کنم تا ببینم چه تغییری در من ایجاد میشه.
در پاسخ به اون دوستی که گفت:
نقل قول:
(اگه من توی موقعیت الانت بودم خاستگاری اون یکی دختره هم میرفتم ببینم شرایطشون چیه و اخلاقش تا حدی دستم بیاد)

همین فکر رو کردم اما با خودم دیدم منکه نمیتونم اینو ناراحت کنم. اگه از اون خوشم نیومد تبدیل به دو تا مشکل میشه!! مخصوص که اونیکی خواستگاریه و پدر و مادرا همدیگرو می بینن!
------------------------------------------
کارشناس امین سوالی دارم:
من یکجوری به این خانم فهموندم که(شرط گذاشتم) اگر دکتری 1 تا 6 رتبش نشد خیلی تو ذوقم می خوره. یعنی در واقع خودش گفت منظورتو فهمیدم، یعنی می گی اگر 1 تا 6 شدم آره وگرنه نه! . خلاصه فرداش اونم یکشرط برام گذاشت گفت: تو هم باید لیسانس بگیری و یک کار خوب تا یکسال دیگه پیدا کنی. در این یکسال شرط گذاشتیم که همدیگرو نبینیم، نمیدونم چقد سر حرفمون می مونیم. مادر اون در جریانه و کل خانواده من هم در جریان این ارتباط هستن. البته فکر کنم پدرم میدونه به روی خودش نمیاره. من توجیه نمیکنم که چون خانواده در جریانن پس درسته این ارتباطمون. فقط می خوام همه چیرو بدونید.
چند روز پیش که چت میکردیم از دست من ناراحت شد گفت: من دارم روزی 9 تا 12 ساعت درس می خونم طبق قولی که دادم اما تو نه تنها تلاشی نمیکنی بلکه داری با این چت کردنا وقت من رو هم می گیری به نظرم این ارتباط باید تا یکسال تموم بشه و اگر یکسال بعد همدیگرو دیدیم خوشحال میشم. منکه منتظر این بهانه بودم(اصلا دنبال بهانه واسه ترش کردن بودم) گفتم اگر من مانع در درس خوندن تو هستم تا هر موقع که بخوای دیگه نیستم(باورم نمیشه این جمله رو بهش گفتم!). اما در پاسخ گفتش: تو درون زندگی من جایگاه مهمی داری، من برای وجودت ارزش زیادی قائلم و اینکه 70% تلاش من برای توئه. و فقط در جواب می گفتم باشه.
حالا من تو این مدت به روزی 2 یا 3 پیامک رابطمون رو تقلیل دادم. بعضی وقت ها که فکر می کنم و خاطراتم رو مرور می کنم می بینم دخترهای خشگلی زیادی وجود دارند اما واقعا کدومشون می تونن اعتماد آدم رو جلب کنن اونهم تو این دوره زمونه! مثلا یک خانمی تو دانشگاه بود که ظاهرش خوب بود و رفتار آروم بسیار با حیایی داشت و سعی کردم باهاش ارتباط برقرار کنم اما هر کاری کردم روم نشد که برم جلو(خجالت کشیدم). و کاملا هم اون خانم این موضوع رو فهمید و از اینکه نرفتم جلو ناراحت شد. چند هفته بعد دیدم که داخل کلاسی با دو تا پسر خیلی راحت گل می گه و گل می شنوه و بلند می خنده. من حواسم نبود و داخل کلاس شدم اما وقتی دیدمش سعی کردم خودمو به ندیدن بزنم.اونکه این موضوع رو فهمید نیم ساعت بعد با اون دو تا پسر تو راهرو جلوی من رژه می رفت و پز می داد. اینکه این دختر چطوری 180 درجه عوض شد و مواردی از این دست کاملا من رو در تلاطم دنیا گیج و گنگ می کنه. اینکه چی درسته و چی غلط! اینکه چی هوسه و چی علاقه! اینکه کی داری گم می شی و کی داری درست می ری!
اما بازم تصمیمی گرفتم می خوام بدونم به نظر شما تصمیمم درسته:
من یکسال صبر کنم تا این خانم کنکورشو بده. ببینم آیا ملاک های من در ازدواج مانند گذشته به قوت خودش باقیه؟ آیا دعایی وجود داره که در این یکسال بخونم تا شاید بهش علاقه مند بشم. اینو می دونم که اگر عقلم تصمیم گیرنده بود واقعا گزینه خوبی هست. اگر در این یکسال تغییری در من ایجاد نشد دیگه هراسی ندارم که بهش بگم نمی تونیم باهم باشیم. چون واقعا بدبختش می کنم.
ممنونم.

قفس;656929 نوشت:
من یکجوری به این خانم فهموندم که(شرط گذاشتم) اگر دکتری 1 تا 6 رتبش نشد خیلی تو ذوقم می خوره.

آخه رتبه 1 شد چی به شما میرسه؟ من که خانومم رتبه یک کنکور بشه طلاقش میدم:khandeh!:

بیچاره این دختر خانم واقعا خیلی بی انصافیه وقتی هیچ احساسی نداشتین وظاهرش باب میلتون نبود حق نداشتین تا این حد توی رابطه جلو برین!
الان اون فکر میکنه شما واقعا بهش علاقه دارین وبه خاطر همین داره به خودش زحمت میده تا شرط شما عملی کنه.
به نظرم هنوز هم دیر نیست خیلی روراست بهش بگین که علاقه ای ندارین ومناسب هم نیستین یجوری بگین که لااقل دل دختر بیچاره رو نشکنین که به خاطر ظاهرش خوشتون نمیاد چون علاوه بر ضربه روحی شدیدی که بهش میزنین اعتماد به نفسشو هم با خاک یکسان میکنید:no:

شما خیلی خودخواه هستین اقای محترم این دختر بیچاره رو میخواین توی اب نمک نگه دارین تا اگه اون مورد نشد این رو هم از دست ندین بهتره الکی با این شرط وشروطهای الکی امید واهی به این دختر خانم ندید هر چه زودتر کات کنید با احساسش بیشتر از این بازی نکنید.
یعنی سر و ته شما اقایون بزنن باز هم همچی ول میکنید میچسبین به ظاهر نه عقل نه شعور نه معرفت هیچی براتون مهم نیست فقط ظاهر هر کدومتون هم بگین نه برای ما مهم نیست دروغ محضه!!!!!!!!

قفس;656929 نوشت:

کارشناس امین سوالی دارم:
من یکجوری به این خانم فهموندم که(شرط گذاشتم) اگر دکتری 1 تا 6 رتبش نشد خیلی تو ذوقم می خوره. یعنی در واقع خودش گفت منظورتو فهمیدم، یعنی می گی اگر 1 تا 6 شدم آره وگرنه نه! . خلاصه فرداش اونم یکشرط برام گذاشت گفت: تو هم باید لیسانس بگیری و یک کار خوب تا یکسال دیگه پیدا کنی. در این یکسال شرط گذاشتیم که همدیگرو نبینیم، نمیدونم چقد سر حرفمون می مونیم. مادر اون در جریانه و کل خانواده من هم در جریان این ارتباط هستن. البته فکر کنم پدرم میدونه به روی خودش نمیاره. من توجیه نمیکنم که چون خانواده در جریانن پس درسته این ارتباطمون. فقط می خوام همه چیرو بدونید.
چند روز پیش که چت میکردیم از دست من ناراحت شد گفت: من دارم روزی 9 تا 12 ساعت درس می خونم طبق قولی که دادم اما تو نه تنها تلاشی نمیکنی بلکه داری با این چت کردنا وقت من رو هم می گیری به نظرم این ارتباط باید تا یکسال تموم بشه و اگر یکسال بعد همدیگرو دیدیم خوشحال میشم. منکه منتظر این بهانه بودم(اصلا دنبال بهانه واسه ترش کردن بودم) گفتم اگر من مانع در درس خوندن تو هستم تا هر موقع که بخوای دیگه نیستم(باورم نمیشه این جمله رو بهش گفتم!). اما در پاسخ گفتش: تو درون زندگی من جایگاه مهمی داری، من برای وجودت ارزش زیادی قائلم و اینکه 70% تلاش من برای توئه. و فقط در جواب می گفتم باشه.
حالا من تو این مدت به روزی 2 یا 3 پیامک رابطمون رو تقلیل دادم. بعضی وقت ها که فکر می کنم و خاطراتم رو مرور می کنم می بینم دخترهای خشگلی زیادی وجود دارند اما واقعا کدومشون می تونن اعتماد آدم رو جلب کنن اونهم تو این دوره زمونه! مثلا یک خانمی تو دانشگاه بود که ظاهرش خوب بود و رفتار آروم بسیار با حیایی داشت و سعی کردم باهاش ارتباط برقرار کنم اما هر کاری کردم روم نشد که برم جلو(خجالت کشیدم). و کاملا هم اون خانم این موضوع رو فهمید و از اینکه نرفتم جلو ناراحت شد. چند هفته بعد دیدم که داخل کلاسی با دو تا پسر خیلی راحت گل می گه و گل می شنوه و بلند می خنده. من حواسم نبود و داخل کلاس شدم اما وقتی دیدمش سعی کردم خودمو به ندیدن بزنم.اونکه این موضوع رو فهمید نیم ساعت بعد با اون دو تا پسر تو راهرو جلوی من رژه می رفت و پز می داد. اینکه این دختر چطوری 180 درجه عوض شد و مواردی از این دست کاملا من رو در تلاطم دنیا گیج و گنگ می کنه. اینکه چی درسته و چی غلط! اینکه چی هوسه و چی علاقه! اینکه کی داری گم می شی و کی داری درست می ری!
اما بازم تصمیمی گرفتم می خوام بدونم به نظر شما تصمیمم درسته:
من یکسال صبر کنم تا این خانم کنکورشو بده. ببینم آیا ملاک های من در ازدواج مانند گذشته به قوت خودش باقیه؟ آیا دعایی وجود داره که در این یکسال بخونم تا شاید بهش علاقه مند بشم. اینو می دونم که اگر عقلم تصمیم گیرنده بود واقعا گزینه خوبی هست. اگر در این یکسال تغییری در من ایجاد نشد دیگه هراسی ندارم که بهش بگم نمی تونیم باهم باشیم. چون واقعا بدبختش می کنم.
ممنونم.

سلام

همانطور که قبلا هم عرض کردم روشی که شما برای انتخاب همسر در پیش گرفتید درست نیست. برقراری رابطه و شرط و شروط گذاشتن و تو آب نمک خوابوندن و ... نه تنها دردی از شما دوا نمی کند بلکه مشکلات شما را دوچندان خواهد کرد.

لذا شما به جای چنین تصمیمی، همین الان تکلیف خودتان و طرف مقابل را روشن کنید. اگر قیافه ایشان به هیچ وجه به دل شما ننشسته و نمی توانید ایشان را به عنوان همسر آینده خود بپذیرید، هر چه زودتر رابطه را قطع کنید تا بیشتر از این به ایشان ضربه روحی و اجتماعی وارد نکنید.

اما اگر در حال حاضر نظر شما در مورد او خنثی است؛ یعنی نه خوشت آمده و نه بدت آمده، بهترین راهی که برای ایجاد علاقه وجود دارد، رسمی کردن رابطه است. به این صورت که شما به طرف بگویید ادامه دادن رابطه به این شکل به صلاح نیست؛ چون این رابطه آینده مشخصی ندارد و ممکن است در آینده به هر دلیلی مثل مخالفت خانواده ها یا نداشتن تفاهم نتوانیم با هم ازدواج کنیم. لذا بهتر است همین الان موضع خودمان را مشخص کنیم.

سپس رسما از طریق خانواده از او خواستگاری کنید؛ منتها به او و همچنین خانواده ها بگویید چون هنوز شناخت ما از همدیگر کامل نیست و تا حدودی درگیر احساسات شدیم، بهتر است مدتی را زیر نظر خانواده صرف شناخت دقیق همدیگر کنیم. اگر در این مدت به تفاهم رسیدیم که ادامه می دهیم. اگر هم که نرسیدیم که هیچ. وقتی رابطه رسمی باشد و برقراری رابطه راحت تر باشد، احتمال ایجاد علاقه وجود دارد. آن وقت شما بعد از گذشت مدتی بررسی کن ببین چنین علاقه ایجاد شده یا نه و بعد تصمیم نهایی را بگیر.

البته برای ایجاد علاقه لوازمی هم وجود دارد؛ مثلا شما نباید ایشان را با دخترهای دیگر مقایسه کنی؛ باید به خوبی های او توجه کنی و نقص های اندک او را پیش خودت پررنگ نکنی چون هر کسی در کنار خوبی هایی که دارد قطعا نقص هایی هم خواهد داشت و ...

در مورد اینکه با شرایط فعلی نمی شود به هر کسی اعتماد کرد هم باید عرض کنم حرف شما درست است. برای همین است که ما دائم تاکید می کنیم فیلترهای قوی تری را برای انتخاب همسر قرار دهید. یکه تازی در انتخاب، احتمال خطا را زیاد می کند. ولی اگر شما بدون وجود علاقه قبلی فردی را مورد بررسی قرار دهی و در این بررسی از تجربیات و کمک های دیگران استفاده کنی، به همان میزان احتمال خطای شما در انتخاب کم خواهد شد.

[="Black"]

قفس;656929 نوشت:
و خاطراتم رو مرور می کنم می بینم دخترهای خشگلی زیادی وجود دارند اما واقعا کدومشون می تونن اعتماد آدم رو جلب کنن اونهم تو این دوره زمونه!

قفس;656929 نوشت:
من یکسال صبر کنم تا این خانم کنکورشو بده. ببینم آیا ملاک های من در ازدواج مانند گذشته به قوت خودش باقیه؟ آیا دعایی وجود داره که در این یکسال بخونم تا شاید بهش علاقه مند بشم.

سلام.
یکسال که هیچ اگه صد سال هم صبر کنی چنین علاقه ای به وجود نمیاد!
چون شما دنبال نگاه به این و اون هستی که کی خشگلتره که زشتره ...!
وقتی انسان اهل مقایسه باشد که این اهل مقایسه بودن منشا اصلی اون اینه که زیبایی همسر اولویت اصلی و اساسی شماست (که البته زیبایی زن هم بسیار مهمه اما اهل مقایسه بودن درست نیست) در اینصورت دختر زیبا هم در چشم انسان زیبا نخواهد بود و ...
إذا تزوج‏ الرجل المرأة لجمالها أو مالها وكل إلى ذلك و إذا تزوجها لدينها رزقه الله الجمال‏ و المال‏.
اگر کسی زنی را به خاطر زیبایی و یا مال و ثروتش بگیرد ، خداوند او ره به همان وا می گذارد. اما اگر برای دین (و ایمان) با او ازدواج کند ، از جمال و مال نیز بهره مند می گردد.[/]

اقای قفس شما خودت خیلی جمالت در کماله که زیباترین رو می خوای؟ به نظرم با یک روانشناس صحبت کن و ملاک هاتم اصلاح. موفق باشی

یه ضرب المثل خیلی خیلی مرسوم هست که نمیدونم شنیدید یا نه اما خیلی واقعی و پر مغزه
اونم اینه که:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
..
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.

زن خوشگل ماله مردمه!:ok:

نقل قول:
یه ضرب المثل خیلی خیلی مرسوم هست که نمیدونم شنیدید یا نه اما خیلی واقعی و پر مغزه
اونم اینه کهزن خوشگل ماله مردمه!

سلام
حضرت فاطمه حور بود و زیبایی اش بی حد و نصب بود اما فقط قسمت حضرت امیر شد نه مردم
حضرت خدیجه زنی زیبا بود اما قسمت پیامبر شد نه مردم
همسران تمامی معصومین زیبا بودند از اولین امام گرفته تا اخر
ما نمی تونیم نگاه و دید مردم رو عوض کنیم چون چنین چیزی شدنی نیست اما نمی تونیم خودمون رو قربانی دید و نگاه مردم کنیم

نقل قول:
مخصوص وقتی کلیپای سربریدن و شکستن دست و پای مردم عراق و سوریه رو می بینم می گم خدا کجاست؟ با خودم می گم خدا به اونا کمک نمی کنه اونوقت به من کمک می کنه!!

سلام
خدا سر جایش هست ، همیشه بوده و همیشه هم خواهد بود
کوتاهی و کم کاری های خودمان رو گردن خدا نندازیم
قانون دنیا اینه هر اشتباهی یه تاوان داره اعتماد و چراغ سبز نشان دادن به دشمن عاقبتش همین میشه
ایا تسلیم شدن سربازان کشور عراق و اعتماد به یک گروه وحشی دستور خدا بوده؟
ایا سکوت در مقابل جرم جنایت دستور خدا بوده؟
65 درصد ملت عراق شیعه هستند ایا این درصد از مردم نمی تونند مقابل یک گروه شیطانی با ایستند و از ناموس و خانواده خودشون دفاع کنند
چه انتظاری از خدا داریم میخواهیم خدا اسلحه به دست بگیره و بیاد از ناموس ما دفاع کنه

متاسفانه اهل مقایسه شدم. حالا بگذریم از اینکه واقعا این دختر زشته یا مرغ همسایه همیشه غازه ، اما دیروز که ساعت 5 صبح خوابیدم و ساعت 10:30 بیدارم شدم خواب دیدم که:
حشره کوچیک سبزی رو بازومه و داره از بازوم بالا میره حشره رو کشتمش اما با دقت که نگاه کردمش دیدم یک عقرب خیلی کوچیکه که به سختی میشه تشخیصش داد.
وقتی کشتمش جنازش رو زمین گنده تر بود! اندازه نصف کف دست به رنگ سبز و زرد. وقتی هم که از مردنش دقایقی گذشت جنازه یه عقرب گنده قرمز بود.
همین ! نمی دونم چرا خوابمو گفتم ، شاید کمی واسم اسرار آمیز بود.
به هر حال موضوعی که الان ازتون سوال کردم و کمک خواستم موضوع امروز و دیروزم نیست موضوعی که یه مدتی نزدیک 2 ساله بهش گرفتار شدم و بعضی وقت ها دلم واقعا می گیره. به حدی که علتشو فقط دوست دارم خود خدا جواب بده. همیشه ایده ال هام این بوده که مردی بشم که به همسرم قانع بشم و فکرم و چشمم جای دیگه ای نباشه. دیدم همچین مردایی رو و غریب به 99% همسرانشون قیافه خوبی هم ندارن اما شوهرشون جوری راضی هستن که هیچی نمی تونه اینطوری آرامشو به آدم بده.

*آبی بیکران*;656959 نوشت:
.
یعنی سر و ته شما اقایون بزنن باز هم همچی ول میکنید میچسبین به ظاهر نه عقل نه شعور نه معرفت هیچی براتون مهم نیست فقط ظاهر هر کدومتون هم بگین نه برای ما مهم نیست دروغ محضه!!!!!!!!

شما دوباره جمع بستین.همه ی اقایون...

قفس;657130 نوشت:
متاسفانه اهل مقایسه شدم. حالا بگذریم از اینکه واقعا این دختر زشته یا مرغ همسایه همیشه غازه ، اما دیروز که ساعت 5 صبح خوابیدم و ساعت 10:30 بیدارم شدم خواب دیدم که:
حشره کوچیک سبزی رو بازومه و داره از بازوم بالا میره حشره رو کشتمش اما با دقت که نگاه کردمش دیدم یک عقرب خیلی کوچیکه که به سختی میشه تشخیصش داد.
وقتی کشتمش جنازش رو زمین گنده تر بود! اندازه نصف کف دست به رنگ سبز و زرد. وقتی هم که از مردنش دقایقی گذشت جنازه یه عقرب گنده قرمز بود.
همین ! نمی دونم چرا خوابمو گفتم ، شاید کمی واسم اسرار آمیز بود.
.

شب کمتر غذا بخور.بازیهای کامپیوتری هم کمتر کن.قبل خوابم مسواک بزن ازین خابا نبینی.

نقل قول:
به حدی که علتشو فقط دوست دارم خود خدا جواب بده

به نظر من زندگی شخصی و خواسته های ما اصلا برای خدا مهم نیست البته شما رو نمی دونم ولی برای من این طور بوده بودن یا نبودن خدا هیچ تاثیری توی زندگی من نداشته
البته شایدم برای تو این طور نباشه
بهتره بری پیش یه روانشناس و ازش مشورت بگیری

بیچاره این دختر خانم واقعا خیلی بی انصافیه وقتی هیچ احساسی نداشتین وظاهرش باب میلتون نبود حق نداشتین تا این حد توی رابطه جلو برین!
الان اون فکر میکنه شما واقعا بهش علاقه دارین وبه خاطر همین داره به خودش زحمت میده تا شرط شما عملی کنه.
به نظرم هنوز هم دیر نیست خیلی روراست بهش بگین که علاقه ای ندارین ومناسب هم نیستین یجوری بگین که لااقل دل دختر بیچاره رو نشکنین که به خاطر ظاهرش خوشتون نمیاد چون علاوه بر ضربه روحی شدیدی که بهش میزنین اعتماد به نفسشو هم با خاک یکسان میکنید:no:

شما خیلی خودخواه هستین اقای محترم این دختر بیچاره رو میخواین توی اب نمک نگه دارین تا اگه اون مورد نشد این رو هم از دست ندین بهتره الکی با این شرط وشروطهای الکی امید واهی به این دختر خانم ندید هر چه زودتر کات کنید با احساسش بیشتر از این بازی نکنید.

نه نه یه وخ نکنه الان بهش بگی دوسش نداری ها
شما که حسابی به زندگی این طفل معصوم گند زدی ، دیگه کنکور دکتریشو خراب نکن
بذار همون بعد کنکور بگو

E-Almeida;657126 نوشت:
سلام
حضرت فاطمه حور بود و زیبایی اش بی حد و نصب بود اما فقط قسمت حضرت امیر شد نه مردم
حضرت خدیجه زنی زیبا بود اما قسمت پیامبر شد نه مردم
همسران تمامی معصومین زیبا بودند از اولین امام گرفته تا اخر
ما نمی تونیم نگاه و دید مردم رو عوض کنیم چون چنین چیزی شدنی نیست اما نمی تونیم خودمون رو قربانی دید و نگاه مردم کنیم

منظور ایشون همچین چیزی نبود
منظور این نیست که زن زیبا داشته باشی همش باید حواست بهش باشه یا همیچین حرفایی
منظور این بود که اگه دنبال زن زیبا باشی ، همیشه زن های مردم رو زیبا تر از زن خودت میبینی

طاهر;656558 نوشت:
اما باز درمان نشدم.

درمان شما فقط و فقط اینست :
شما چشمتان پر از نامحرم است . اصطلاحا چشم چران هستید .
دلیلش ساده است چون شما زیبایی را خوب تشخیص میدین . اگر تو زندگی سرتون پایین باشه و چشمتون اینور اونور نچرخه همسرتون هرچی که باشه براتون زیباست .
ببینید بخاطر این که حرف خدا را گوش نداده اید و چشم چرانی کردید از ساده ترین چیزها چه مشکلاتی درست کردهاید .

نکته : زندگی مشترک خیلی مشکل است . خیلی سخت است . ابعاد زیادی در زندگی باید در نظر داشت و بقول معروف ادم هر طرفش رو که میگیره یک وره دیگش در میره . و شما کم اهمیت ترین قسمتش را انگشت گذاشته اید

بله همه آقایون دروغگو هستن
شهدا هم که از همین آقایون بودن و همسران شون هنوز تا الان زنده هستند هم حتماً دروغگو بودند و همسرانشون رو فقط به خاطر ظاهر انتخاب کردن

بپاخیزیم;657361 نوشت:
درمان شما فقط و فقط اینست :
شما چشمتان پر از نامحرم است . اصطلاحا چشم چران هستید .
دلیلش ساده است چون شما زیبایی را خوب تشخیص میدین . اگر تو زندگی سرتون پایین باشه و چشمتون اینور اونور نچرخه همسرتون هرچی که باشه براتون زیباست .
ببینید بخاطر این که حرف خدا را گوش نداده اید و چشم چرانی کردید از ساده ترین چیزها چه مشکلاتی درست کردهاید .

نکته : زندگی مشترک خیلی مشکل است . خیلی سخت است . ابعاد زیادی در زندگی باید در نظر داشت و بقول معروف ادم هر طرفش رو که میگیره یک وره دیگش در میره . و شما کم اهمیت ترین قسمتش را انگشت گذاشته اید

بالاخره زندگی مشترک و ازدواج سخته یا آسان؟
از یه طرف همش تبلیغ و تشویق به ازدواج و اینکه خیلی خوبه و آسونه و باعث آرامش
از یه طرف هم سخته و پر از دردسر و پر از مشکل
بالاخره سخته یا آسون؟ خوبه یا بد؟

ازدواج اگر موفق و صحیح باشه آرامش میده وگرنه پدر آدم رو در میاره و از دین و زندگی میندازت
ازدواج کردن که کاری نداره این ازدواج صحیحه که باید براش کلی بررسی کنیم

من دارم با چشمام از نزدیک می بینم کسایی رو که با ازدواج غلط از هستی ساقط شدن

بنشینید فکرکنید.اگر می توانید بنویسید که دقیقا اولین اس ام اس ها یا تلفن هایی که بینتان رد و بدل شد بعد از آن که خواهرتون شمارش رو بهتون داده چی بوده می شود راهی پیدا کرد. آیا با این دختری که دوست خواهرتون است درباره ازدواج حرف زدید وقولی بهشون دادید؟اگر رفتاری انجام ندادید که دختره فکر کنه بهش علاقه ای دارید یا این که قول ازدواج بهش مستقیما یا تلویحا ندادید می توانید بدون عذاب وجدان دختره رو ول کنید و همون اولیه رو البته باشناخت بیشتر انتخاب کنید.اما اگر اس ام اسی چیزی دادید که ازاون برداشت می شه که شما به او علاقه دارید اگر ولش کنید حق الناسی از او به گردنتان خواهد افتاد که این حق بزرگی هم هست که بعدا گریبانگیرتان می شود. تازه اگه قول ازدواج به اون دختر اولیه دادید و نرفتید ازدواج کنید (البته می توانید بهانه ی این که پدر یا مادرش ناراضی اند رابیاورید) اون موقع حقی هم ازاون دختره به گردنتان می افتد. بالاخره حواستون باشد حقی به گردنتون نیفتد که ممکن است زندگیتان بعد ها خراب شود.

من صحبت کارشناس امین رو پیگیری کردم و بهش گفتم بیام خواستگاری و با اجازه پدر و مادرمون ارتباطمون رو بیشتر کنیم. اگر علاقه ایجاد شد که عالی اما اگر نه حداقل خدا ناراحت نمی شه چون خارج عرف رفتار نکردیم. اونم خوشحال شد گفت از این حرفت خیلی شاد شدم. ولی بهش گفتم ایراد نداره اگه اتفاقی نیفته(یعنی حتی بعد از مدت طولانی راضی نشدم) و جدا شدیم. اونم گفت نه اصلا ایرادی نداره!
منم خدایی دوست ندارم خودم رو اجبار کنم به کاری یعنی به زور وجدانم اقدامی کنم نه دلم. چون امروز خوبم فردا پشیمون یا امروز پشیمون میشم فردا خوبم. بخاطر همین دوست دارم ببینم زمان چیکار میکنه.

یعنی به جرات میگم اگه 90 درصد اقایون جامعه مثل این آقا باشن که البته هستن ؛ کاره دخترای بیچاره ساختس! واقعا یعنی چی! اطراف من پر از پسرهای
به اصطلاح اوپن مایند و بی خدا هستن که اصلا مقوله ی ازدواج رو نمیفهمن و 24 ساعته تو لاینو وایبرو غیره با انواع واقسام دخترا هستن و نیازشون رفع میشه و یا
اطرافم پسرای خشکه مذهب بالای 30سالی هستن که میگن هیچ دختری اونقدر خوب و خدادوست نیست که لیاقت مارو داشته باشه !!! و دقیقا سطحی نگری تو
پسرای امروز ایرانی داره فریاد میزنه. من خودم دخترم همجنسامو میشناسم و دوستانی داشتم که پسری شروع کرده باهاشون به پیام دادن اما بعد از یه
مدت که اون دختر وابسته میشه پسر میره سمت یکی دیگه!
واقعا دله نباشین ..ماشالا جدیدا پسرا چندتا کیس (دختر) برای ازدواج در نظر دارن و به همشون فکر میکنن و در اکثر مواقع ارتباط دارن باهمشون.چون اکثریت پسرا نه
عاشق میشن نه اما وابسته
اما اما دخترا اصولا به خاطر عواطف و احساساتشون پایبند یک نفر میشن و یه کیس بیشتر ندارن ..و حالا شمافکرشو بکنید به خاطر همون یه کیس خاستگارای دیگه رو رد
میکنن و بعد از مدتی توسط همون عشقشون کنار گذاشته میشن.
این وضع جامعه ی امروزی ماست که اگه روانشناسا یه آمار کلی بگیرن متوجه میشن میزان افسردگی و شکست و احساس بدبختی تو دخترا به مراتب بیشتر از پسراست. شمام کلا به درد ازدواج نمیخورین آقای محترم. چون چشماتون مثه فانوس دریایی همه جارو رصد میکنه و دلتون دل نیست. خدابه همسر آیندت رحم کنه .

just God;657438 نوشت:
یعنی به جرات میگم اگه 90 درصد اقایون جامعه مثل این آقا باشن که البته هستن ؛ کاره دخترای بیچاره ساختس! واقعا یعنی چی!
یعنی به جرات میگم اگه 90 درصد خانمهای جامعه مثل این خانمهای بی حجاب باشن که البته هستن ؛ کاره پسرای بیچاره ساختس!

just God;657438 نوشت:
اطراف من پر از پسرهای
به اصطلاح اوپن مایند و بی خدا هستن که اصلا مقوله ی ازدواج رو نمیفهمن و 24 ساعته تو لاینو وایبرو غیره با انواع واقسام دخترا هستن و نیازشون رفع میشه
اطراف من که دختر زیاد نیست ولی تقریبا اکثر دخترهای فامیل و همچنین دخترهای همکلاسی مون دخترهای بی حجابی هستن که مدام اهل آرایش و خود نمایی هستن و 24 ساعت تو لاین و وایبر و غیره عکسهای بی حجاب از خودشون میزارن برای پروفایلشون

just God;657438 نوشت:
اطرافم پسرای خشکه مذهب بالای 30سالی هستن که میگن هیچ دختری اونقدر خوب و خدادوست نیست که لیاقت مارو داشته باشه !!
یه عده قلیلی هم دخترهای محجبه و سنگین وجود دارن که اونا هم یا سنشون از ما بالاتره یا مهریه ها و توقعات بالا دارن و مثلا منی که میرم خواستگاری شون جواب میشنوم که پزشکی کار نیست و یا پزشکی یه شغل خیلی معمولی جامعه است...آخه من نمیدونم بالاتر از پزشک شما چه جور شغلی میخواین شوهرتون باشه که پزشکی کار نیست؟ حتما میخواین یه فوتبالیست با درآمد میلیونی و میلیاردی باشه

just God;657438 نوشت:
دقیقا سطحی نگری تو
پسرای امروز ایرانی داره فریاد میزنه.
دقیقا نوجه افراطی به ظاهر و مال در دخترای امروز ایرانی داره فریاد میزنه.هم توجه به ظاهر خودشون و خودنمایی هم توجه به ظاهر خواستگار.

just God;657438 نوشت:
من خودم دخترم همجنسامو میشناسم و دوستانی داشتم که پسری شروع کرده باهاشون به پیام دادن اما بعد از یه
مدت که اون دختر وابسته میشه پسر میره سمت یکی دیگه!
من خودم پسرم همجنسامو میشناسم و دوستانی داشتم که خیلی معتقد و مذهبی بودن و از این وجود زیاد تحریکات در جامعه در عذابن.یه پسر که نمیشه وقتی میره از خونه بیرون از لحظه خروج از خونه تا لحظه برگشت همش سرش پایین باشه که چشمش به این چیزا نخوره....بالاخره میخوره و تاثیر داره

just God;657438 نوشت:
واقعا دله نباشین ..ماشالا جدیدا پسرا چندتا کیس (دختر) برای ازدواج در نظر دارن و به همشون فکر میکنن و در اکثر مواقع ارتباط دارن باهمشون.
واقعا بی اعتقاد نباشین...ماشالا جدیدا دخترا چندتا خواستگار در یه زمان کوتاه میپذیرن و بعد هم این تعدا د رو بعنوان کلاس گذاشتن به خواستگار هم میگن...من رفته بودم خواستگاری بهم میگن شما پنجمین خواستگاری هستید که فقط توی این هفته اومدید خونه ما !

اینقدر بی انصافی نکنید خلاصه....ما پسرا هم از شما دخترها کم بدی و سختی ندیدیم در خواستگاریها... نمونش این همه تاپیکی که در بخش ازدواج هست و چه تاثیرات منفی روی پسرها گذاشته میشه خود من ببینید چندتا تاپیک زدم و جواب منفی دادن ها و نحوه اش چقدر روی خودم و خانواده ام تاثیر گذاشته

به نظرم هنوز هم دیر نیست خیلی روراست بهش بگین که علاقه ای ندارین ومناسب هم نیستین یجوری بگین که لااقل دل دختر بیچاره رو نشکنین که به خاطر ظاهرش خوشتون نمیاد چون علاوه بر ضربه روحی شدیدی که بهش میزنین اعتماد به نفسشو هم با خاک یکسان میکنید

با شما موافقم. .......الا آخرش........... قرار نشد بحث رو جنگ بين آقا و خانم بكشونيد هم خانم ها و هم آقايان صد در صد نيستند اما بي انصافيه در باره آقايون اينجوري صحبت كنيد.
يا حق

mehrant;657443 نوشت:
یعنی به جرات میگم اگه 90 درصد خانمهای جامعه مثل این خانمهای بی حجاب باشن که البته هستن ؛ کاره پسرای بیچاره ساختس!

اطراف من که دختر زیاد نیست ولی تقریبا اکثر دخترهای فامیل و همچنین دخترهای همکلاسی مون دخترهای بی حجابی هستن که مدام اهل آرایش و خود نمایی هستن و 24 ساعت تو لاین و وایبر و غیره عکسهای بی حجاب از خودشون میزارن برای پروفایلشون

(((((آیا دلیل این آرایش وخودنمایی چیزی جز اینه که می خوان دیده بشن ؟ ! جز اینه که ناآگاهانه فکر میکنن این روش مناسبیه ؟ و اینکه اکثریت دخترایی که با یه پیر تو لاینو ...ارتباط برقرار میکنن دلیلش اینه که دوست دارن با اون آقا ازدواج کنند و اصلا جواب دادن به پیام یه پسر از نظر خیلی از دخترا یعنی اوکی دادن به شخصیت اون آقا که اتفاقا داره خودشو خوب نشون میده

یه عده قلیلی هم دخترهای محجبه و سنگین وجود دارن که اونا هم یا سنشون از ما بالاتره یا مهریه ها و توقعات بالا دارن و مثلا منی که میرم خواستگاری شون جواب میشنوم که پزشکی کار نیست و یا پزشکی یه شغل خیلی معمولی جامعه است...آخه من نمیدونم بالاتر از پزشک شما چه جور شغلی میخواین شوهرتون باشه که پزشکی کار نیست؟ حتما میخواین یه فوتبالیست با درآمد میلیونی و میلیاردی باشهینه

اتفاقا من فکر می کنم اخیرا این خانواده ی پسرا هستن که طافچه بالا می ذارن و میرن سمت لقمه ی بزرگتر از دهنشون ...خیلی از دوستای من که ازدواج کردن ..فقط برای اینکه ازدواج کنن ..مهریه ی خیلی پایین تعیین کردن ...نه جشن عقد گرفتن نه جشنای جانبی دیگه ونه حتی عروسیای در حد معمول ...و همشون با اجاره ی ارزونترین لباسها و مراسم ازدواج کردن ..نمیگم اینا واین سادگی ها بده اما دوستای من با سنای کم همشون حقوقی هستن ..وکیل ..کارمند قوه ی قضاییه..دادگستری و از نظر ظاهر انقدر اعتماد به نفس دارم که بگم خیلیی زیبا بودن و هستن ..

دقیقا نوجه افراطی به ظاهر و مال در دخترای امروز ایرانی داره فریاد میزنه.هم توجه به ظاهر خودشون و خودنمایی هم توجه به ظاهر خواستگار.

والا من فقط تو وجود همسر ایندم شعور وشخصیت وخدا پرستی می خوام که خدارو شکر تا الان که کارشناسی ارشد هستم رویت نشده و هر کی اومده خواسته تو یه واحد از خونه ی بابام بشینه و کلا انگار می خوان شوهر کنن

من خودم پسرم همجنسامو میشناسم و دوستانی داشتم که خیلی معتقد و مذهبی بودن و از این وجود زیاد تحریکات در جامعه در عذابن.یه پسر که نمیشه وقتی میره از خونه بیرون از لحظه خروج از خونه تا لحظه برگشت همش سرش پایین باشه که چشمش به این چیزا نخوره....بالاخره میخوره و تاثیر داره

من با این نظرتون موافقم و بالعکسشم برای خانوما وجود داره

واقعا بی اعتقاد نباشین...ماشالا جدیدا دخترا چندتا خواستگار در یه زمان کوتاه میپذیرن و بعد هم این تعدا د رو بعنوان کلاس گذاشتن به خواستگار هم میگن...من رفته بودم خواستگاری بهم میگن شما پنجمین خواستگاری هستید که فقط توی این هفته اومدید خونه ما !

دروغای زیادیشون بوده

اینقدر بی انصافی نکنید خلاصه....ما پسرا هم از شما دخترها کم بدی و سختی ندیدیم در خواستگاریها... نمونش این همه تاپیکی که در بخش ازدواج هست و چه تاثیرات منفی روی پسرها گذاشته میشه خود من ببینید چندتا تاپیک زدم و جواب منفی دادن ها و نحوه اش چقدر روی خودم و خانواده ام تاثیر گذاشته

چون در این مورد اطلاعی ندازم از اوردن دلیل عاجزم .

موفقو پایدار باشید

just God;657565 نوشت:
آیا دلیل این آرایش وخودنمایی چیزی جز اینه که می خوان دیده بشن ؟
خیر دلیلش همینه.

just God;657565 نوشت:
کثریت دخترایی که با یه پیر تو لاینو ...ارتباط برقرار میکنن دلیلش اینه که دوست دارن با اون آقا ازدواج کنند و اصلا جواب دادن به پیام یه پسر از نظر خیلی از دخترا یعنی اوکی دادن به شخصیت اون آقا که اتفاقا داره خودشو خوب نشون میده
خوب اگه دختری خودشو معتقد و مقید به دین و مذهب میدونه اولا باید اینو در ذهنش داشته باشه که ارتباط به این شکل ارتباط حرامی هست و دوستی با نامحرم محسوب میشه که در دین نهی شده...پس کسی که میره به این گونه رابطه تن میده ضعفی در اعتقادات هم داره....

just God;657565 نوشت:
یلی از دوستای من که ازدواج کردن ..فقط برای اینکه ازدواج کنن ..مهریه ی خیلی پایین تعیین کردن ...نه جشن عقد گرفتن نه جشنای جانبی دیگه ونه حتی عروسیای در حد معمول ...و همشون با اجاره ی ارزونترین لباسها و مراسم ازدواج کردن ..نمیگم اینا واین سادگی ها بده اما دوستای من با سنای کم همشون حقوقی هستن ..وکیل ..کارمند قوه ی قضاییه..دادگستری و از نظر ظاهر انقدر اعتماد به نفس دارم که بگم خیلیی زیبا بودن و هستن ..
مگر پسرها بدشون میاد بخوان پول کمتری خرج کنن؟من که مثال زدم رفتیم خواستگاری، میپرسن شغل پسرتون چیه؟ مادرم میگه دانشجوی پزشکی سال آخره.جواب میدن پزشکی که دیگه یه شغل معمولی جامعه است ارزشی نداره...یه جای دیگه زنگ زده به مادر دختر، میپرسن شغل پسرت چیه؟ میگه دانشجوی پزشکیه،سال آخرشه.میگه نه کار چی؟ میگه خوب فارغ التحصیل بشه بعنوان پزشک عمومی میتونه کار بکنه دیگه. میگه آهان پس کار نداره؟ :Narahat:
یا اون موردی که رفتیم و به توافق رسدیم و نامزد کردیم و بعد از سه هفته بهم خورد، مهریه اون دختر 313 سکه بود و هرچه از اولش بابام پیشنهاد کرد حاضر نشدن یه دونه سکه بیان پایین تر.:Narahat:

just God;657565 نوشت:
الا من فقط تو وجود همسر ایندم شعور وشخصیت وخدا پرستی می خوام که خدارو شکر تا الان که کارشناسی ارشد هستم رویت نشده
خوب اگه فقط اینا رو میخواین چرا خوشحالید از پیدا نشدن موردی با این شرایط؟:Gig:

just God;657565 نوشت:
من با این نظرتون موافقم و بالعکسشم برای خانوما وجود داره
چه تحریکی برای خانوما در جامعه وجود داره؟:Moteajeb!:

mehrant;657614 نوشت:
خیر دلیلش همینه.

خوب اگه دختری خودشو معتقد و مقید به دین و مذهب میدونه اولا باید اینو در ذهنش داشته باشه که ارتباط به این شکل ارتباط حرامی هست و دوستی با نامحرم محسوب میشه که در دین نهی شده...پس کسی که میره به این گونه رابطه تن میده ضعفی در اعتقادات هم داره....

((((((((((((((( اگه دو نفر به یه پسر بگن چرا زن نمیگیری ..20نفر به یه دختر میگن چرا شوهر نمیکنی ...تو مساله ی مجرد موندن فشار بیشتر روی دختره نه پسر ...و این در حالی یه که دختر از قدرت کمتری برخورداره و حساس تره
و اول اصولا دست به دعو میشه ..اما به مروراعتقاداتش کم میشه . نعوذبالله ائمه نیس که ..یا دین براش خوب تعریف نشده که ... در نتیجه اگه ازدواج کنخ حاشیش کمتر و به شوهرشو بچش میرسه نه
لاین و وایبر ))))))))))))))
مگر پسرها بدشون میاد بخوان پول کمتری خرج کنن؟من که مثال زدم رفتیم خواستگاری، میپرسن شغل پسرتون چیه؟ مادرم میگه دانشجوی پزشکی سال آخره.جواب میدن پزشکی که دیگه یه شغل معمولی جامعه است ارزشی نداره...یه جای دیگه زنگ زده به مادر دختر، میپرسن شغل پسرت چیه؟ میگه دانشجوی پزشکیه،سال آخرشه.میگه نه کار چی؟ میگه خوب فارغ التحصیل بشه بعنوان پزشک عمومی میتونه کار بکنه دیگه. میگه آهان پس کار نداره؟ :narahat:
یا اون موردی که رفتیم و به توافق رسدیم و نامزد کردیم و بعد از سه هفته بهم خورد، مهریه اون دختر 313 سکه بود و هرچه از اولش بابام پیشنهاد کرد حاضر نشدن یه دونه سکه بیان پایین تر.:narahat:

(((((((((((((دوستای من 110 و 114 تا سکه زدن ..و یکیشون سفر حجم کنارش گذاشت که موقع عقد خانواده ی پسر زیرش زدن و همون 110سکه شد.))))))))))))))
خوب اگه فقط اینا رو میخواین چرا خوشحالید از پیدا نشدن موردی با این شرایط؟:gig:

((((((((((((خوشحال نیستم . فقط دیگه با این مساله کنار اومدم ..که اصوالا ادم هرچی بخواد به دست نمیاره ..مثلا اگه معیارم پول بود یه ادم معمولی و باشعور و باشخصیتو باخدا میومد ! ولی چون معیارم ایناست
درست اینجور ادما نمیان و برعکس هرچی بی فرهنگو غرب زده و پول خواه و دندون گرد میان ))))))))))))
چه تحریکی برای خانوما در جامعه وجود داره؟:moteajeb!:

تحریک کلی به گناه منظورم بود

نقل قول:

من هم در این زمینه از بعضی افراد شاکی هستم . هی میگن ما خواستگارامون زیاده و ... کم کم دارم بیشتر از این خانمی که پیداش کردم خوشم میاد چون بهش گفتم تو خواستگار نداری هیچی نمی گی؟ اونم گفت دارم اما نمیگم و اینکه هی از من تعریف کرد گفت بهتر از بقیه خواستگارامی. من هر روز دارم دعا می خونم و احساس میکنم تاثیر داره چون دارم آروم می شم. اگرم درست نگاه کنم می بینم باید فقط خدا بخواد درست بشه چون خیلی چیزا تو زندگی خوب بودن اما باز آرامش و رضایت نیاوردن!

اعصابمو خورد میکنید!
وقتی اون تو ذهنتونه بیخود میکنید بااین یکی رابطه دارید!چقد پسرا خودخواهن!

یاس...;657765 نوشت:
اعصابمو خورد میکنید!
وقتی اون تو ذهنتونه بیخود میکنید بااین یکی رابطه دارید!چقد پسرا خودخواهن!

منم با کاری که ایشون کرده مخالفم ولی در جواب شما باید بگم خواهرش هم مقصر بوده ها! وقتی میبینه اینجور برادری داره یه دختر همسن رو بهش معرفی میکنه بیاد بهش درس بده؟ تازه خود برادرش هم هی تاکید کرده به خواهرش روی قیافه دختر خوب معلومه اگه اون دختر بیاد خونشون احتمال برقراری رابطه عاطفی بینشون هست

mehrant;657390 نوشت:
بله همه آقایون دروغگو هستن
شهدا هم که از همین آقایون بودن و همسران شون هنوز تا الان زنده هستند هم حتماً دروغگو بودند و همسرانشون رو فقط به خاطر ظاهر انتخاب کردن

آقای دکتر مهران از شما این حرف بعیده
مگه شما اعتقاد نداری که هر چی بگی باید جوابشو بدی ؟
به مردها توهین کردین هیچ به شهدا هم توهین میکنین ؟

mehrant;657392 نوشت:
بالاخره زندگی مشترک و ازدواج سخته یا آسان؟
از یه طرف همش تبلیغ و تشویق به ازدواج و اینکه خیلی خوبه و آسونه و باعث آرامش
از یه طرف هم سخته و پر از دردسر و پر از مشکل
بالاخره سخته یا آسون؟ خوبه یا بد؟

سلام
شما که دکتر شدید مگه سختی نکشیدی ؟
در آینده برای تخصص مگه حاضر نیستی سختی های بیشتر از قبل را تحمل کنی؟

در رابطه با ازدواج .
چون در ازدواج من ، نیم من میشود و از طرفی مسئولیت خانواده با مرد است و بعدشم که بچه بیاد بازم مشکلات جدید تر میاد .

بنده دیده ام که کسانی که ازدواج نمیکنن مشکلاتشان بیشتر میشود

بپاخیزیم;657861 نوشت:
آقای دکتر مهران از شما این حرف بعیده
مگه شما اعتقاد نداری که هر چی بگی باید جوابشو بدی ؟
به مردها توهین کردین هیچ به شهدا هم توهین میکنین ؟

این طعنه بود نه اعتقاد من.
ایشون گفته بود شما آقایون همتون فقط به ظاهر اهمیت میدید هرکدومتون میگید ظاهر مهم نیست دروغ محضه.
منم برای اینکه ایشون بفهمه چقدر حرف زشتی زده میگم شهدا هم از همین آقایونی بودن که میگید همشون دروغ میگن پس با حساب شما همه شهدا هم دروغگو بوده ان
که ایشونم نیومد دیگه جواب بده

بپاخیزیم;657862 نوشت:
سلام
شما که دکتر شدید مگه سختی نکشیدی ؟
در آینده برای تخصص مگه حاضر نیستی سختی های بیشتر از قبل را تحمل کنی؟

در رابطه با ازدواج .
چون در ازدواج من ، نیم من میشود و از طرفی مسئولیت خانواده با مرد است و بعدشم که بچه بیاد بازم مشکلات جدید تر میاد .

بنده دیده ام که کسانی که ازدواج نمیکنن مشکلاتشان بیشتر میشود

برای رسیدن به هدف مثل پزشکی بله سختیهایی هست که باید تحمل کرد ولی خودش آیا سخت و پر از مشکل و دردسر و بدبختیه؟
الان میگن میشه راحت و آسان ازدواج کرد با کمترین دردسر و فلان.همش تاکید میشه روی خرج کردن کم هزینه و مهریه پایین و جهیزیه معمول که ازدواج آسون بشه. بعد یهو بگن اگه ازدواج کرده بی نهایت سخت و پر از مشکله، خوب آدم وقتی اینجوری بخوادباشه که خیلی بده.
در همین مثال پزشکی اگه میگفتن پزشک شدن خیلی راحت و آسونه ولی وقتی پزشک بشی دیگه بدبخت میشی دیگه خوشی نداری همش سختیه آیا میرفتم پزشکی؟
الانم هی میگن راحت میشه ازدواج کرد بعد بگید ازدواج که کردی کلی مشکل سرت میریزه و زندگی ات سخت میشه و غیره خوب مگه آدم مریضه که بره این همه مشکل برای خودش بوجود بیاره؟

mehrant;657863 نوشت:

بنده پستهای قبل را نخوانده بودم

درباره نگاه مردها به قیافه
افرادی که چشم چران نباشند چون چشمشان از انواع زیبایی های مختلف پر نیست قیافه خیلی برایشان مهم نیست و از نظر جنسی هم در حد تعادل میمانند .
اما افرادی که چشم چرانی میکنن هیچ چیز سیرشان نمیکند چون مدام زیایی های مختلف میبینند . زن هم که بگیرن زنشان هر روز باید بره خودشو مثل عروسک عوض کنه تا از چشم شوهر نیقته و شوهرشو از دست نده . اینها از نظر جنسی هم مشکل پیدا میکنن چون در خارج خانه تهییج میشن

اگه تردید داری به هیچ وجه جلو نرو!

بحث جالبی شده...
یه نکته هم من بگم نمی دونم درست هست یا نیست....
هر وقت تو مراسم بسیج یا از اینجور مراسم شرکت می کنم می بینم کلی خانم با حجاب و مومن هستش و تو مراسم شرکت کردند یا کلی آقای با غیرت و مومن اما نمی دونم اینا بعد مراسم کجا میرن چرا نیستن انگار تو جامعه نیستن من احساس می کنم بچه مذهبی ها کم نیستن ولی فعالیتشون کمه.
خودشون نشون نمی دن..چرا؟؟؟ نمی دونم؟؟؟
بذارید برگردم به سوال پرسیده شده...
دوستان نکته های جالبی رو مطرح کردند و استفاده کردیم اما یه موضوع رو من دوست دارم به سوال کننده دوباره تذکر بدم و اونم اینکه با احساسات یه خانم بازی کردن عین نامردی و بی معرفتیه و دور از شان اسلامی شماست... اگه بهشون علاقه ای ندارد بهش بگید لازم نیست حتما دلیل رو بهش اونجوری که هست بگید فقط براش توضیح بدید نمی تونید خوشبختش کنید .
اینکه شما می گید حالا بذارم ببینم چی میشه کار خلال شرع و خلاف عقله.

گفتید عین بی معرفتیه اذیت کردنش خدا شاهده قصد اذیت کردن کسیرو ندارم.
شده خیلی باهم پیاده روی کنیم مثلا 10 کیلومترم شده ، من خسته میشم دستمو میذارم رو زانوم میگم ماشین بشینیم برگردیم تو خسته نشدی میگه نه! حالا احتمال میدم الکی می گه اما شخصیتش اینطوری تو خودش میریزه. دیشب به من گفت اگر منو نمی خوای چرا ادامه میدی دارم اذیت می شم. منم بهش گفتم دو دلم. از امروز تصمیم گرفتم دیگه هیچوقت نگم دو دلم. نگم چطوری بپوش،چطوری بگرد، نمیخوام اذیتش کنم چون واقعا داشتنش لیاقت میخواد. خیلی آروم میشم وقتی از کوره در رفتن دخترا رو می بینم با خودم میگم این اینطوری نیست. وقتی می بینم دختره بعد از عقد و ازدواج داره تیپ و قیافه دیگری رو نگاه می کنه، با خودم میگم این اینطوری نیست. وقتی سر مشکلات گیر می کنم میگم این میتونه بدون غر زدن کمکم کنه.
خیلی خوبیها داره خیلی...
خدا خیلی کریمه ان شا الله کمکم می کنه.

قفس;657896 نوشت:
نگم چطوری بپوش،چطوری بگرد،

تا این حد بهش نزدیک شدین؟وقتی بهش میگی یعنی بهش اهمیت میدی تازه دو دلم هستی اونوقت میگی:

قفس;657896 نوشت:
نمیخوام اذیتش کنم

این اوج اذیته...انگار داری از نظر روانی آزارش میدی....دخترایی که از نظر قیافه خیلی اوکی نیستند وقتی کسی اینجور باهاشون هست با خودشون میگن این واسه قیافه منو نخواسته...پس از رو هوس نیست..پس عاشقمه....پس در حد ی شوهر میبینتت....تازه شما هم چطوری باش و نباش بهش میگی و تصوراتشو تصدیق میکنی
اونوقت میگی اذیتش نمیخوای کنی....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه سر خودت بیاد چه حسی داری؟دختری باهات باشه تا این حد خودشو بت نزدیک کنه...بعد دو دل باشه..تو ذهنش ی پسر دیگه هم باشه

خیلی مسخره اس!

mehrant;657863 نوشت:
ایشون گفته بود شما آقایون همتون فقط به ظاهر اهمیت میدید هرکدومتون میگید ظاهر مهم نیست دروغ محضه.
منم برای اینکه ایشون بفهمه چقدر حرف زشتی زده میگم شهدا هم از همین آقایونی بودن که میگید همشون دروغ میگن پس با حساب شما همه شهدا هم دروغگو بوده ان
که ایشونم نیومد دیگه جواب بده

اقای دکتر انگار تجرد خیلی داره بهتون فشار میاره چون واقعا لحن حرف زدنتون اصلا جالب نیست! ارامش خودتون حفظ کنید:ok:
خواهشن شهدا رو با پسرای امروز مقایسه نکنید اصلا مثالتون درست نبوده!
من حاضرم توی این سایت نظر سنجی کنیم و ببینید واقعا چند درصد اقایون ظاهر در اولویت اول انتخابشون نیست!
البته نمیگم که نباید ظاهر مهم باشه ولی ببینید چند درصد نکات مثبت اخلاقی وشخصیتی یه دختر رو فدای ظاهر وتیپ واندامش میکنن.
اونقدر دیدم وشنیدم از این نمونها که تا صبح بخوام میتونم براتون مثال بزنم باز هم تمومی نداره
اتفاقا خیلی از همین افراد قبل از انتخاب یه دختر برای ازدواج ادعا داشتن که مهم نجابت واخلاق یه دختره ظاهرش هم به دل بشینه
ولی بعد که موقع عمل رسید صدوهشتاد درجه معیاراشون تغییر کرد وظاهر وجزئیات ظاهری شد معیار اول و اصلی انتخابشون
میشه بگین این اقایون از کجا اومدن؟ از کره ماه که نیستن از بین همین مردای دوروبرمون هستن حتی بعضی اقایون همین سایت
رو هم شامل میشه حتی خود شما ومیگن مشت نمونه خرواره به نظرم درسته دیگه. وقتی از هر 10 پسر 9تاش اول میگه زیبایی بعد... این یعنی چی؟

لطفا دیگه پست من رو نقل قول نزنید نه وقتش دارم نه حوصله این بحثهای تکراری ولی این رو بدونید حقیقت همیشه تلخه!

*آبی بیکران*;657961 نوشت:
اقای دکتر انگار تجرد خیلی داره بهتون فشار میاره چون واقعا لحن حرف زدنتون اصلا جالب نیست! ارامش خودتون حفظ کنید:ok:
خواهشن شهدا رو با پسرای امروز مقایسه نکنید اصلا مثالتون درست نبوده!
من حاضرم توی این سایت نظر سنجی کنیم و ببینید واقعا چند درصد اقایون ظاهر در اولویت اول انتخابشون نیست!
البته نمیگم که نباید ظاهر مهم باشه ولی ببینید چند درصد نکات مثبت اخلاقی وشخصیتی یه دختر رو فدای ظاهر وتیپ واندامش میکنن.
اونقدر دیدم وشنیدم از این نمونها که تا صبح بخوام میتونم براتون مثال بزنم باز هم تمومی نداره
اتفاقا خیلی از همین افراد قبل از انتخاب یه دختر برای ازدواج ادعا داشتن که مهم نجابت واخلاق یه دختره ظاهرش هم به دل بشینه
ولی بعد که موقع عمل رسید صدوهشتاد درجه معیاراشون تغییر کرد وظاهر وجزئیات ظاهری شد معیار اول و اصلی انتخابشون
میشه بگین این اقایون از کجا اومدن؟ از کره ماه که نیستن از بین همین مردای دوروبرمون هستن حتی بعضی اقایون همین سایت
رو هم شامل میشه حتی خود شما ومیگن مشت نمونه خرواره به نظرم درسته دیگه. وقتی از هر 10 پسر 9تاش اول میگه زیبایی بعد... این یعنی چی؟

لطفا دیگه پست من رو نقل قول نزنید نه وقتش دارم نه حوصله این بحثهای تکراری ولی این رو بدونید حقیقت همیشه تلخه!

خوب حرف میزنید جوابتون هم بگیرید نقل قول نزنید یعنی چی؟
دقیقاً منتظر بودم همین رو بگید که پسرای امروز با شهدا فرق دارن منم جواب بدم دخترای امروزه هم با همسران شهدا فرق دارن
حتی اگر اونجوری که شما میگید باشه نسبت دروغ گویی دادن به همه آقایون درست نیست
میبینید خودتون به چند نفر برخورد و جوابتون دادن
الان آمار که از هر 10 تا پسر 9تاش میگه زیبایی رو از کجا آوردید؟
پس با این حساب به اون بنده خدا کاربر pzahra که میاد میگه 99 درصد دخترا پول پرستن نباید گیر بدید
هرچند حرف ایشونم درست نیست و تو تاپیک های دیگه بارها جوابش دادم حتی یه بار با تندی باهاش برخورد کردم

موضوع قفل شده است