صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با خشك مقدس ها مشكل دارم

نوشته
    77
    حضور
    14 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    195

اشاره با خشك مقدس ها مشكل دارم

من درگير مشكلي شدم
    سال اول كارشناسي هستم ، إز همون روز اول دانشگاه متوجه رفتارهاي خاص يكي إز هم كلاسي هاي پسرمون شدم تو اين يك ترم با نگاه ها و رفتارهاشون شك كردم كه بهم نظر دارن تا اينكه چند روز پيش و قبل از تعطيلات عيد دوست همين اقا بعد إز كلاس اومد پيش من و از علاقه اون اقا بهم گفت و اينكه ايشون قصدشون ازدواج هست ، أين اقا إز همه نظر خوبه ظاهر ، درس ، أخلاق ، وضع مالي ( دوستش كمي إز شرايطش رو به من گفت ) راستش ته دل خودم ازش بدم نمياد ولي يه مشكل اساسي دارم باهاش كه من رو به شك ميندازه كه وارد رابطه باهاش بشم اونم اينه كه حس ميكنم خشك مقدسه !
    مثلا يه مورد ظاهرشه ريش هاي بلند ميذاره كه من أصلا أين مدل دوست ندارم حتي مدل لباس پوشيدنش تيپ بسيجيه خوشم نمياد ( به نظرتون ميشه ظاهر أين جور ادمها رو تغيير داد؟)
    يا يه مورد ديگه اينه كه وقتي با آدم حرف ميزنه أنقدر كف زمين رو نگاه ميكنه كه من معذب ميشم بدتر ، فعال بسيج هست و من أصلا أين برنامه ها رو دوست ندارم
    كلا يه رفتارهاي خشكي داره
    من خودم مذهبي هستم ، چادري هستم ولي دوست دارم شريك زندگيم مذهبي امروزي بأشه
    به نظرتون ميشه در اينده تغييرش بدم يا كلا من زيادي حساس هستم ؟
    اين اقا هيچ مورد خاصي نداره كه ردش كنم جز أين مواردي كه گفتم
    اصلا نميتونم تصميم بگيرم كه مراحل اول اشناييمون رو شروع كنم يا نه !
    يه نكته ديگه بعد از ملاقات من با دوستشون من شماره ام رو بهشون دادم ايشون يه پيغام به من دادن و إبراز علاقه مستقيم كردن حتي از واژه دوستت دارم استفاده كردن
    من برام سؤال شده يه پسري كه أنقدر نگاهش به نامحرم رو كنترل ميكنه چه طور أنقدر راحت إبراز علاقه ميكنه؟ ميشه بهش اعتماد كرد؟
    از طرفي من دخترم و حساس نمي خوام وارد رابطه عاطفي قبل از شرعي شدنش بشم
    خيلي فكرم مشغوله كمكم كنيد

تاخدای بنده نواز است به خلقش چه نیاز ؟!!! میکشم ناز یکی ، تا به همه ناز کنم..

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58308

با نام و یاد دوست

با خشك مقدس ها مشكل دارم

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 6

نوشته
    764
    حضور
    25 روز 8 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3689

نقل قول نوشته اصلی توسط كياناا نمایش پست ها
    من درگير مشكلي شدم
    سال اول كارشناسي هستم ، إز همون روز اول دانشگاه متوجه رفتارهاي خاص يكي إز هم كلاسي هاي پسرمون شدم تو اين يك ترم با نگاه ها و رفتارهاشون شك كردم كه بهم نظر دارن تا اينكه چند روز پيش و قبل از تعطيلات عيد دوست همين اقا بعد إز كلاس اومد پيش من و از علاقه اون اقا بهم گفت و اينكه ايشون قصدشون ازدواج هست ، أين اقا إز همه نظر خوبه ظاهر ، درس ، أخلاق ، وضع مالي ( دوستش كمي إز شرايطش رو به من گفت ) راستش ته دل خودم ازش بدم نمياد ولي يه مشكل اساسي دارم باهاش كه من رو به شك ميندازه كه وارد رابطه باهاش بشم اونم اينه كه حس ميكنم خشك مقدسه !
    مثلا يه مورد ظاهرشه ريش هاي بلند ميذاره كه من أصلا أين مدل دوست ندارم حتي مدل لباس پوشيدنش تيپ بسيجيه خوشم نمياد ( به نظرتون ميشه ظاهر أين جور ادمها رو تغيير داد؟)
    يا يه مورد ديگه اينه كه وقتي با آدم حرف ميزنه أنقدر كف زمين رو نگاه ميكنه كه من معذب ميشم بدتر ، فعال بسيج هست و من أصلا أين برنامه ها رو دوست ندارم
    كلا يه رفتارهاي خشكي داره

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
    چون تازه وارد محیط دانشگاه شده اید دو مورد بیشتر می تواند شما را تهدید نماید
    1. شبهات و گناهان مختلفی که در صورت ضعف آگاهی دینی می تواند در رفتارهای شما تاثیر بگذارد
    2. بخاطر دوری از شبهات و گناهان ، گرفتن تصمیمات شتاب زده

لذا مطالعات خود را در زمینه مسائل دینی و ازدواج و ملاکهای مناسب جهت ازدواج بالا ببرید.

این مواردی که ذکر کردید بسیار ظاهر مناسبی میتونه باشه البته شما به صورت دقیق نفرمودید که ظاهرشون چگونه است و و آن مواردی که ذکر نمودید نظیر ریش بلند و نگاه به زمین هنگام صحبت با نامحرم موارد بسیار مناسبی می باشند و از شعائر اسلامی می باشند که همه باید رعایت نمایند البته ظاهر در عین مذهبی بودند با مرتب و تمیز باشند پیامبر عزیز ما هم در عین پوشش لباس وصله دار ولی لباسشون تمییز بودند هرگز ما نمی گوییم لباس وصله دار باشد بلکه منظور این است لباس در عین سادگی مرتب و تمییز باشد(به پوششها و رفتارهای دیگه ایشان اشاره نکرده ایدمنظور شما از پوشش بسیجی چیست؟)

من خودم مذهبي هستم ، چادري هستم ولي دوست دارم شريك زندگيم مذهبي امروزي بأشه

منظور از مذهبی امروزی چیست ؟آیا منظور پوشش مرتب و تمیز و همراه با اتو و ظاهر مرتب می باشد که این همان پوشش پیامبر و ائمه و رفتار بسیجی واقعی می باشد ولی اگر منظور این است که نماز بخواند و بعضی ظواهر را رعایت کند و برخی را نه نظیر اینکه ته ریشی بگذارد و به نامحرم نگاه کند و...این امر به هیچ عنوان مناسب نیست و بوی نفاق می دهد.
    البته دتقت نمایید که انسانها با توجه به روحیات و تجربه های قبلی روحیات خاص خود را دارند لذا در صورتی که طبق بیان بالا ظاهر ایشان را خوب و موجه تشخیص دادید و با افزایش آگاهی خود باز هم از پوشش ایشان ابراز رضایت درونی نکردید باید در ازدواج خود تامل نمایید

به نظرتون ميشه در اينده تغييرش بدم يا كلا من زيادي حساس هستم ؟
    انسانها با هم فرق می کنند و بستگی به نوع نگرش ایشان و طرز تفکر و اعتقاد ایشان به پوششان و شدت علاقه اش به شما و نوع عملکرد شما دارد ولی دقت نمایید که در زمینه شعائر و ظواهر دینی و اهمیت آنها مطالعه نموده و ضمن اهمیت به آنها ایشان را نسبت به رعایت آنها مصمم تر نمایید و خود را نیز بیش از پیش در این زمینه تقویت نمایید.

اين اقا هيچ مورد خاصي نداره كه ردش كنم جز أين مواردي كه گفتم
    اصلا نميتونم تصميم بگيرم كه مراحل اول اشناييمون رو شروع كنم يا نه !
    يه نكته ديگه بعد از ملاقات من با دوستشون من شماره ام رو بهشون دادم ايشون يه پيغام به من دادن و إبراز علاقه مستقيم كردن حتي از واژه دوستت دارم استفاده كردن
    من برام سؤال شده يه پسري كه أنقدر نگاهش به نامحرم رو كنترل ميكنه چه طور أنقدر راحت إبراز علاقه ميكنه؟ ميشه بهش اعتماد كرد؟
    از طرفي من دخترم و حساس نمي خوام وارد رابطه عاطفي قبل از شرعي شدنش بشم
    خيلي فكرم مشغوله كمكم كنيد

این مطلب بسیار مهم می باشد و ابراز علاقه به نامحرم به هیچ عنوان پسندیده نیست و گناه هم دارد(برای اطلاع بیشتر از حکم آن با بخش فقهی در میان گذارید) و علل آن میتواند آگاهی کم و یا سطحی ایشان از دین و احکام دینی و یا فریب شیطان بخاطر علاقه ایشان به شما و یا... باشد در هر صورت نه در دین این امر پذیرفته است و نه در عرف که اینگونه انسانی با این رفتارها بخواهد ابراز محبت نماید در هر صورت در این مورد به هیچ عنوان خود در ابتدا وارد عمل نشوید و بگویید با خانواده ایشان با خانواده شما در میان گذارد و خانواده و یا شخص باتجربه و مورد اعتمادی را برای تحقیق جامع و کامل از ایشان و گذشته ایشان و نوع رفتارهای او قرار دهید دقت نمایید مواجهه شما با هم در ابتدا امکان هر نوع دلبستگی و وابستگی و مشکلی را فراهم می آورد و ایمان هر دو شما و پاکی و عدم سابقه شما در ارتباط با نامحرم بروز این مشکلات را تقویت می نماید. به هیچ عنوان به پیامکهای ایشان پاسخ ندهید و هر صحبتی را موکول به بعد از تحقیقات نمایید.
    در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 10

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,370
    حضور
    27 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5754

عاقلی
    ازت خوشم اومد

منم مث خودتم
    ولی اینکه نشناخته از این عبارت ذذدوستت دارم استفاده کرده معلومه هنوز بچه اس....مطمئن باش پسر 19 ساله هنوز بچه اس...مطمئن باش...
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

9. صلوات ها 6

نوشته
    72
    حضور
    2 روز 6 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    201

مثلا يه مورد ظاهرشه ريش هاي بلند ميذاره كه من أصلا أين مدل دوست ندارم حتي مدل لباس پوشيدنش تيپ بسيجيه خوشم نمياد
    وقتي با آدم حرف ميزنه أنقدر كف زمين رو نگاه ميكنه كه من معذب ميشم
    من برام سؤال شده يه پسري كه أنقدر نگاهش به نامحرم رو كنترل ميكنه چه طور أنقدر راحت إبراز علاقه ميكنه؟
    سلام كيانا
    اينجور ادم ها با دين سليقه اي برخورد مي كنند هرجا به نفعشونه افراط مي كنند و هر جا به نفعشون نيست تفريط مي كنند اينها مومن واقعي نيستند. ريش بلند گذاشتن دليل نمي شه مومن باشه . و تظاهره. به نظر من كه قابل اعتماد نيست.
    ماشاء الله لاقوة إلا بالله

11. صلوات ها 6

نوشته
    18
    حضور
    1 روز 23 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    48

منظور خانوم از ظاهر بسیجی اینه : موهای شونه کرده (معمولا به چپ) ، یقه بسته یا حداقل فاصله دکمه اول و دکمه یقه بسیار کمه ، پیرهن رو شلوار ، انگشتر (معمولا عقیق زرد مایل به سبز) و از همه مهم تر ریش نسبتا بلند و شونه شده ، معمولا یه تسبیح هم دارن.

جناب پاسخگو ببخشید ولی شما چطور از روی دو تا مورد فرد رو بسیار مناسب تشخیص دادید؟ و چطور ته ریش رو مصداق نفاق؟
    اگه ابراز علاقه به نامحرم اشکال دارد و گناه هم دارد پس چرا به خواستگاری می ریم؟ اصلا چرا ازدواج می کنیم؟ نکنه از روی نفرته؟ مثلا یه نفر از یکی بدش میاد و میره باهاش ازدواج می کنه!

با حرفای خانوم یاس هم موافقم ... با اینکه خودم سنم از ایشون خیلی زیاد نیست ولی واقعا چه پسر و چه دختر تو سن 19 سالگی خیلی بچه هستن که بخوان مستقلا ازدواج کنن(امیدورام منظورم رسیده باشه.)
    ما هم ترم های قبل تر همچین مواردی داشتیم که یک سریشون به شکست عشقی و دلخوری و ... ختم شد

پیشنهادم اینه که به ایشون بگید هنوز خیلی زوده و اگه صلاح دونستم تاکید میکنم اگه صلاح دونستم ترم آخر اگه مایل بودید بیایید خواستگاری
    هم شاید موارد بهتری برای شما پیش بیاد (از نظر سلیقه و عقاید)
    و هم ایشون و هم تغییراتی که میکنن رو بهتر میشناسید
    تجربه بهم میگه بعد چند ترم دانشگاه آدما زیر و رو میشن واقعا دیدم ها
    دیدم آدمای لامذهبی که به معنویات رو آوردن و برعکس آدمای به ظاهر مذهبی ای رو که بسیار تغییر کردن
    آدم تو این سن افکار و عقایدش مثل ملات سیمانه(عجب تشبیهی!)هنوز محکم محکم نشده ، در واقع افکار تحت تاثیر محیط شکل گرفته نه تفکر و تعقل خود فرد و بعد اینه که فرد کم کم آرمان های آینده خودشو شکل میده.

پر حرفی شد ، عذر میخوام

13. صلوات ها 7

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

حالا چرا با این تندی برخورد میکنید همگی؟
    شاید اشتباه کرده باشه گفته دوستت دارم
    شما خودتون تا حالا اشتباه نکردید؟
    ----------------------------------
    اما نظر خودم: قبل از تصمیم گیری درباره هرگونه جواب چه مثبت چه منفی نیاز به اطلاعات و شناخت بیشتره که از طریق خواستگاری رسمی بدست بیاد

15. صلوات ها 9

نوشته
    291
    حضور
    7 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1424

به نام خدا
    خدمت دوست عزیز سلام و عرض ادب دارم.
    چند نکته به ذهنم رسید گفتم بگم انشالا شاید بدردشون بخوره.
    اول اینکه دوست اون پسر شماره ی شما رو گرفتن بسیار کار اشتباهی کردن و این که شما شماره ی خودتون رو دادید
    فکر می کنم شما هم اشتباه کردید.. اول اینکه برای ازدواج شماره ی منزلتون مهمه نه شماره موبایل خودتون.. دوم اینکه
    اگر ایشون شما رو میخوان چرا مستقیم بهتون پیامک دادن و ابراز علاقه کردن؟(بوی دوستی میده)
    ایشون ابتدا باید شماره ی شما رو به مادرشون بدن تا مادرشون با شما تماس بگیره نه خودشون پیامک بدن و از همه بدتر ابراز علاقه که
    جناب کارشناس فرمودن گناهه... مذهبی بودن به ریش و لباس و اینچیزا نیست که اگر بود ابن ملجم که امام علی ع رو به قتل رسوند رد مهر رو پیشانیش بود و ریش بلند داشت.
    تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس رنگین نشان آدمیت...خواهر عزیزم به ظاهر نگاه نکنید این اتفاق برای شما چن تا ضعف داره یکی
    اینکه نباید شمارتونو میگرفته (باید منزل و میگرفته) یکی نباید پیامک میداده ...به سادگی ازش عبور نکنید... با خونواده حتما در میون بزارید.. جواب پیامک ها هم ندهید.
    اگر تو دانشگاه بهتون گفتن چرا جوابشونو نمیدید بهشون بگید شما باید از طریق رسمی و قانونی ، خونوادتون تماس بگیرن تشریف بیارید.
    ویرایش توسط *صفا* : ۱۳۹۴/۰۱/۱۰ در ساعت ۱۶:۰۹
    الیس الله بکاف عبده ....
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یا حق

17. صلوات ها 5

نوشته
    18
    حضور
    1 روز 23 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    حالا چرا با این تندی برخورد میکنید همگی؟
    شاید اشتباه کرده باشه گفته دوستت دارم
    شما خودتون تا حالا اشتباه نکردید؟
    ----------------------------------
    اما نظر خودم: قبل از تصمیم گیری درباره هرگونه جواب چه مثبت چه منفی نیاز به اطلاعات و شناخت بیشتره که از طریق خواستگاری رسمی بدست بیاد
    مهران جان خوبه که شما تو همه تاپیکایی که مربوط به ازدواجه حضور فعالی داری
    اینکه این خانوم یا کلا همه کسایی که تو اینجور موارد شماره میدن اشتباهه(باقی موارد رو کاری ندارم)
    برای ازدواج هم صرف تحقیق حالا میخواد از طریق خونواده باشه یا کسای دیگه به نظرم کافی نیست ؛ یه نفر رو از روی رفتارش بهتر میشه شناخت تا صرفا با یه تحقیق!

19. صلوات ها 6

نوشته
    266
    حضور
    10 روز 22 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    709

با سلام و آرزوی موفقیت برای شما و کسانی که در این تایپیک مشارکت کردند

اگه خوشتون ازش نمیاد فکر نکنم بخاطر ریش زیاد یا طرز نگاهش باشه
    دو حالت میتونیم تصور کنیم یکی اینکه بگیم اخلاقیات دیگرش باعث شده شما دید خوبی نسبت بهش نداشته باشید . یه آدم خشک مقدس (به قول خودتون)رو در نظر بگیرید و افتادگی،هوشیاری و محبت و صداقت،صراحت،مروت و ...رو بهش ضمیمه کنید ببینید عاشقش نمیشید؟؟وببینید جوون امروزی میتونه جلوی همچین شخصیتی دووم بیاره یا نه؟
    (چون برچسب خوبی ارزانه ولی خوبی گرانه به همین خاطر هر کسی میتونه برچسبش رو داشته باشه)

و دیگری اینکه ممکنه عینک شما مشکل داشته باشه و خوبی ها را خوبی نبینید .
    به هر حال باید مراقب باشید خصوصا مراقب اون موارد مشکوکی که دوستان شما رو در مورد اونها بر حذر داشتند .

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری