صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کامل و بی نقص و یا اصلا

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

اشاره کامل و بی نقص و یا اصلا

با سلام
    شخصا ادم مضطرب و به همین دلیل پر تلاشی هستم و معمولا از کارها خسته نمی شم و حاضرم وقت زیادی رو صرف کوچکترین کارها کنم ولی شاید این حالت باعث شده تا تمام کارها برام به دو دسته تقسیم بشه:
    یا یک کاری رو باید کامل و تا انتها انجام بدم و یا اصلا بهش رغبتی پیدا نمی کنم. به همین دلیل معمولا هم کارهام تا قبل از قرار گرفتن در معرض یک زمان کوتاه و یا فشار خارجی مثل توقع یک فرد، رغبتی به انجام اون کار پیدا نمی کنم ولی اگر هم وارد بشم تا به انتها نرسونمش رهاش نمی کنم. این حس جلوی خیلی از ریسک کردن هام رو می گیره و خستم کرده. ممنون راهکاری سازنده هستم

ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۲/۲۳ در ساعت ۰۷:۱۷

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

کامل و بی نقص و یا اصلا

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر حسین نمایش پست ها
    با سلام
    شخصا ادم مضطرب و به همین دلیل پر تلاشی هستم و معمولا از کارها خسته نمی شم و حاضرم وقت زیادی رو صرف کوچکترین کارها کنم ولی شاید این حالت باعث شده تا تمام کارها برام به دو دسته تقسیم بشه:
    یا یک کاری رو باید کامل و تا انتها انجام بدم و یا اصلا بهش رغبتی پیدا نمی کنم. به همین دلیل معمولا هم کارهام تا قبل از قرار گرفتن در معرض یک زمان کوتاه و یا فشار خارجی مثل توقع یک فرد، رغبتی به انجام اون کار پیدا نمی کنم ولی اگر هم وارد بشم تا به انتها نرسونمش رهاش نمی کنم. این حس جلوی خیلی از ریسک کردن هام رو می گیره و خستم کرده. ممنون راهکاری سازنده هستم
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی
    با توجه به مطالبی که مطرح نمودید، می توان گفت یکی از عوامل اصلی گرفتاری شما به اضطراب، کمالگرایی منفی شما است. افراد کمالگرا راضی نمی شوند مگر اینکه به غایت و نهایت امری دست پیدا کنند و از انجا که در دنیای واقعی، معمولا تحقق چنین اهداف و خواسته هایی امکان پذیر نیست افراد کمالگرا، نه تنها رضایت لازم را از خود و زندگی نخواهند داشت بلکه دائما دچار تشویش، نگرانی و اضطراب خواهند بود. در نهایت استمرار این ویژگی که معمولا دقت بیش از اندازه و جزیی نگری را به همراه دارد، منجر به وسواس خواهد شد.
    افراد کمال گرا دچار تحریفات شناختی و از جمله تفکر دو قطبی یا همان تفکر همه یا هیچ هستند. این نوع تفکر بیان می کند یا سیاه سیاه و یا سفید سفید! و در نتیجه از طیف گسترده دیگر رنگها غفلت می کند. این تفکر می گوید یا صد یا صفر! و طیف اعداد میان صفر تا صد را نادیده می گیرد. درست مانند همین نوع فکری که بر عمل شما سایه انداخته و اجازه دیدن طیفهای میانی را به شما نمی دهد....
    با این توضیحات پیشنهاد می شود؛
    _ در سبک زندگی خود تغییراتی را در راستای تفریح، ورزش، تغذیه و خواب کافی، روابط اجتماعی و....ایجاد نمائید
    _ توقعات را از خود پائین بیاورید و از اشتباهات خود فاجعه نسازید
    _ میزان ریسک پذیری را در خود تقویت کنید
    _ با تفکر دو قطبی مبارزه کنید و ان را به چالش بکشانید.
    _ از روش ناقص سازی کارها بهره بگیرید. مثلا تعمدا برخی کارها را وسط راه رها کنید و آنها را ناتمام رها کنید. یا به هنگام مطالعه عمدا از هر صفحه چند خط را جا بیندازید یا به هنگام پاک کردن شیشه خودرو قسمتی از آن را پاک نکنید و اجازه دهید همچنان کثیف باقی بماند و....
    _ در صورت کمالگرایی شدید و یا تداوم این وضعیت بهتر است با یک روانشناس بالینی مشورت نمائید
    در پناه خدای متعال
    کامل و بی نقص و یا اصلا
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 6

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی
    با توجه به مطالبی که مطرح نمودید، می توان گفت یکی از عوامل اصلی گرفتاری شما به اضطراب، کمالگرایی منفی شما است. افراد کمالگرا راضی نمی شوند مگر اینکه به غایت و نهایت امری دست پیدا کنند و از انجا که در دنیای واقعی، معمولا تحقق چنین اهداف و خواسته هایی امکان پذیر نیست افراد کمالگرا، نه تنها رضایت لازم را از خود و زندگی نخواهند داشت بلکه دائما دچار تشویش، نگرانی و اضطراب خواهند بود. در نهایت استمرار این ویژگی که معمولا دقت بیش از اندازه و جزیی نگری را به همراه دارد، منجر به وسواس خواهد شد.
    افراد کمال گرا دچار تحریفات شناختی و از جمله تفکر دو قطبی یا همان تفکر همه یا هیچ هستند. این نوع تفکر بیان می کند یا سیاه سیاه و یا سفید سفید! و در نتیجه از طیف گسترده دیگر رنگها غفلت می کند. این تفکر می گوید یا صد یا صفر! و طیف اعداد میان صفر تا صد را نادیده می گیرد. درست مانند همین نوع فکری که بر عمل شما سایه انداخته و اجازه دیدن طیفهای میانی را به شما نمی دهد....
    با این توضیحات پیشنهاد می شود؛
    _ در سبک زندگی خود تغییراتی را در راستای تفریح، ورزش، تغذیه و خواب کافی، روابط اجتماعی و....ایجاد نمائید
    _ توقعات را از خود پائین بیاورید و از اشتباهات خود فاجعه نسازید
    _ میزان ریسک پذیری را در خود تقویت کنید
    _ با تفکر دو قطبی مبارزه کنید و ان را به چالش بکشانید.
    _ از روش ناقص سازی کارها بهره بگیرید. مثلا تعمدا برخی کارها را وسط راه رها کنید و آنها را ناتمام رها کنید. یا به هنگام مطالعه عمدا از هر صفحه چند خط را جا بیندازید یا به هنگام پاک کردن شیشه خودرو قسمتی از آن را پاک نکنید و اجازه دهید همچنان کثیف باقی بماند و....
    _ در صورت کمالگرایی شدید و یا تداوم این وضعیت بهتر است با یک روانشناس بالینی مشورت نمائید
    در پناه خدای متعال
    با تشکر فراوان از راهنمایی
    بنده این مشکل رو از کودکی داشتم و الان احساس می کنم کمی بیشتر شده
    به عنوان مثال در خوندن یک کتاب باید حتما از صفحه ی اول شروع به مطالعه کنم و حتی مقدمه ی کتاب رو هم کامل می خونم و یا در کلاس درس اگر از اول حضور داشته باشم و تمام مطالب رو متوجه بشم تا انتها ادامه میدم ولی اگر ذره ای از مطالب رو نفهمم کلا زیر کار میزنم و تصمیم می گیرم که بعدا اون کار رو بطور کامل و بدون هیچ نقصی تکرار کنم. یک جورایی اگه غیر از این رو انجام بدم ذهنم قفل می کنه و تمام تمرکزم به این معطوف میشه که برگرد و کار ناقص قبل رو تکمیل کن والا بعد از این رو هم متوجه نخواهی شد. در هر حال مایلم اطلاعات بیشتری رو در مورد این وضعیت خنده دار بدست بیارم. اگه کتاب و یا کلیپ صوتی رو صلاح میدونید به بنده معرفی کنید ممنون میشم

9. صلوات ها 2

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,370
    حضور
    27 روز 2 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5754

چقد حال دارین شما.....من کتاب و جزوه هامو هم که میخوام بخونم...کلی جاهاشو به این دید که اینجاش مهم نیست...اینجاش چرت و پرته....اینا چ ربطی به اصل قضیه داره...نمیخونم....

شما هم هر قت فکر اینکه برگرد بقیه شو کامل کن به ذهنت اومد از جمله طلایی "به درک! بذار همین ریختی بمونه "استفاده کن!
    اینو یکی از دوستام میگفت...میگفت به درک! رو واسه همین وقتا گذاشتن
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

11. صلوات ها 2

نوشته
    154
    حضور
    1 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    356

با سلام
    پس بیا کنار من - مثل من بشین و ببین آروم آروم هلاک شدنت رو...
    تنهایم ای پناه بی پناهان ...
    پناهم ده ، پناهم ده در آغوش گرم و پر مهرت ، آغوشی که مادرم فکرش را نمی تواند بکند...
    گرمی آغوش مهدی ات را می خواهم...
    کاش منتظرش میشدم...

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    چقد حال دارین شما
    منم از وقت گذاشتن واسه جزییات خوشم نمیاد و این الان یک نوع شخصیت نامطلوبه که می خوام ترکش کنم. راهکار به درک هم جالب بود. ممنون

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

نقل قول نوشته اصلی توسط kavoshgar02 نمایش پست ها
    پس بیا کنار من - مثل من بشین و ببین آروم آروم هلاک شدنت رو...
    متوجه نشدم

نوشته
    154
    حضور
    1 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    356

متوجه نشدم
    ببین امیر جان
    من توی درس و مدرسه و توی بیشتر چیزها بشدیت از اطرافیانم سر بودم.
    بدون اینکه درس بخونم یا تلاش خاصی بکنم همیشه سوالاتی رو حل میکردم که اون المپیادی ها با هزارتا سوال حفظ کردن می تونستن تا حوالی اون عمقی که من پیش میرفتم پیش بیان
    ولی دقیقا سر همین ویژگی لامصب که من دارم و شمام داری و الان داری ازش مینالی ببین کارم به کجا کشیده
    مثل آب خوردن رتبه یک کارشناسی رو با 12 هزار کشوری معاوضه کردم - مثل آب خوردن رتبه یک ارشد که هیچ ، رتبه یک ارشد بدون سابقه ( با تفاوت درصد بسیار فاحش با رتبه دو ) رو با نمیدونم فکر کنم حوالی بیست سی یا بیشتر معاوضه کردم.
    مثل آب خوردن بجای اینکه الان توی ام آی تی ترم آخر ارشد یا ترم دوم دکتری پیوسته ام باشم الان دارم ترم 12 کارشناسی رو طی میکنم که اونم احتمال داره نشه
    بجای اینکه که سر بزرگترین پروژه های علمی دنیا در حال کار باشم باید گاهی با دوستام که از منم بسیار کمتر بودن در درک اعماق مسائل و الان دارن در بهترین دانشگاه های امریکا تحصیل میکنن ، از راه دور حرف بزنم.
    و بسیار بسیار بسیار بسیار موقعیت دیگه که همه و همه رو از دست دادم فقط بخاطر این ویژگی کوفتیم که از قضا انگار شمام داری

من دارم هلاک میشم - دارم تلف میشم
    از شمام بعید نیست...
    پناهم ده ، پناهم ده در آغوش گرم و پر مهرت ، آغوشی که مادرم فکرش را نمی تواند بکند...
    کاش منتظرش میشدم...

16. صلوات ها 2

نوشته
    154
    حضور
    1 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    356

با تشکر فراوان از راهنمایی
    بنده این مشکل رو از کودکی داشتم و الان احساس می کنم کمی بیشتر شده
    به عنوان مثال در خوندن یک کتاب باید حتما از صفحه ی اول شروع به مطالعه کنم و حتی مقدمه ی کتاب رو هم کامل می خونم و یا در کلاس درس اگر از اول حضور داشته باشم و تمام مطالب رو متوجه بشم تا انتها ادامه میدم ولی اگر ذره ای از مطالب رو نفهمم کلا زیر کار میزنم و تصمیم می گیرم که بعدا اون کار رو بطور کامل و بدون هیچ نقصی تکرار کنم. یک جورایی اگه غیر از این رو انجام بدم ذهنم قفل می کنه و تمام تمرکزم به این معطوف میشه که برگرد و کار ناقص قبل رو تکمیل کن والا بعد از این رو هم متوجه نخواهی شد. در هر حال مایلم اطلاعات بیشتری رو در مورد این وضعیت خنده دار بدست بیارم. اگه کتاب و یا کلیپ صوتی رو صلاح میدونید به بنده معرفی کنید ممنون میشم
    دقیقا خود منی - ( البته حداقل از این جهت...)

راستی عمیر عاقا فکر میکنم بهترین راه این باشه :
    تقویت ایمان و عمل به دستورات خدا و توجه به رضایت وی

البته میدونم خیلی سخته - خودنم نتونستم زیاد این کارو بکنم.
    ویرایش توسط kavoshgar02 : ۱۳۹۴/۰۱/۰۷ در ساعت ۰۹:۳۷
    کاش منتظرش میشدم...

18. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری