صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روش صحیح خواستگاری در دانشگاه

علاقه
    تحصیل!
    نوشته
    118
    حضور
    3 روز 15 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

روش صحیح خواستگاری در دانشگاه

با سلام و ضمن تبریک سال نو

میدونم تاپیکهای مشابه هستن اونا رو خوندم ولی هیچکدوم جواب دقیقی برام نبودن.

میخوام نظر کارشناس محترم و سایر دوستان بخصوص خانوما رو بدونم

من با وجود اینکه مدت نسبتا زیادی هم هست قصد ازدواج دارم(حدود دو سال) ولی به دلایلی هیچوقت علاقه ای نداشتم که همسرمو از بین دخترای دانشگاهمون انتخاب کنم.
    یکی از علتاش اینکه از روابط صمیمی و بگو بخندهای معمول وصدا کردن با اسم کوچیک و .. بین دخترا و پسرا خوشم نمیاد (اینکار حتی در بین دخترای چادری متداوله)

اما اخیرا در یکی از کلاسای دانشگاهمون دختر خانومی رو دیدم و ازشون خوشم اومده. تا به حالم ندیده بودمشون و قاعدتا ایشونم منو نمیشناسن.
    چیزهایی که تو این مدت کوتاه از ایشون دیدم و باعث شد نظرم به ایشون جلب بشه ظاهر خوب (خیلی زیبا نه، ولی من به دلم نشست) حجاب (مانتویی ولی حجابشون کامل بود به نظرم)
    سرسنگینی و متانت(به نظر نمیاد اهل حضور در جمعهای مختلط یا بگو بگو بخند با پسرا باشند و من تو این چند جلسه برخوردم با ایشون چه تو کلاس چه بعد کلاس تا حالا ندیدم ) و اینکه به نظر دختر آرومی میان.
    در کل اینکه به دلم نشسته و شناخت بیشتر از این، ازشون ندارم. حتی نمیدونم خوابگاهی هستن یا ساکن تهرانن.

حالا من نمیدونم قدم بعدیم چی میتونه باشه.

راهای که به دهنم میرسه:

1- مستقیم برم سراغ دختر خانوم و ضمن ابراز علاقه، محترمانه ازشون بخوام شماره تلفن منزلشون رو بدن تا از طریق خونواده تماس گرفته بشه برای آشنایی بیشتر.
    2- از طریق یه واسطه (حالا بهتره این واسطه استادی یا مسیولی باشه یا یکی از دوستان دختر خانم ؟) اینکار انجام بشه و ضمن جویا شدن نظر اولیه ایشون درمورد ازدواج شماره تلفن منزلشون رو بگیریم.
    3- به طریقی بدون اینکه دختر خانم مطلع بشن شماره تلفن منزلشون رو پیدا کنم و از طریق خونواده اقدامات بعدی انجام بشه.
    4-اصلا بدون اینکه بحث ازدواج و خواستگاری باشه سراغ یکی از دوستان صمیمیشون برم و درموردشون اطلاعت بگیرم( اینطوری احتمالا دیگه بعدش از طریق دوستشون همه چیزو خواهند فهمید)
    5- یه مدت همینجوری تحت نظر بگیرم بینم چه میکنه و رفتار و برخورداش چطوره. ولی خب با توجه به انکه هفته ای دو جلسه بیشتر نمیبیمشون احتمالا اینکار زمان بره و حوصله و فرصت میخواد
    6-....

نمیدونم چه راههای دیگه ای میتونه باشه؟ میخوام بدونم روش درستش چیه
    پیشاپیش ممنون

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

روش صحیح خواستگاری در دانشگاه

کارشناس بحث: استاد راهنما

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۱/۰۳ در ساعت ۱۲:۰۷

5. صلوات ها 4

نوشته
    756
    حضور
    25 روز 30 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3672

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2023 نمایش پست ها
    من با وجود اینکه مدت نسبتا زیادی هم هست قصد ازدواج دارم(حدود دو سال) ولی به دلایلی هیچوقت علاقه ای نداشتم که همسرمو از بین دخترای دانشگاهمون انتخاب کنم.
    یکی از علتاش اینکه از روابط صمیمی و بگو بخندهای معمول وصدا کردن با اسم کوچیک و .. بین دخترا و پسرا خوشم نمیاد (اینکار حتی در بین دخترای چادری متداوله)

اما اخیرا در یکی از کلاسای دانشگاهمون دختر خانومی رو دیدم و ازشون خوشم اومده. تا به حالم ندیده بودمشون و قاعدتا ایشونم منو نمیشناسن.
    چیزهایی که تو این مدت کوتاه از ایشون دیدم و باعث شد نظرم به ایشون جلب بشه ظاهر خوب (خیلی زیبا نه، ولی من به دلم نشست) حجاب (مانتویی ولی حجابشون کامل بود به نظرم)
    سرسنگینی و متانت(به نظر نمیاد اهل حضور در جمعهای مختلط یا بگو بگو بخند با پسرا باشند و من تو این چند جلسه برخوردم با ایشون چه تو کلاس چه بعد کلاس تا حالا ندیدم ) و اینکه به نظر دختر آرومی میان.
    در کل اینکه به دلم نشسته و شناخت بیشتر از این، ازشون ندارم. حتی نمیدونم خوابگاهی هستن یا ساکن تهرانن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2023 نمایش پست ها

حالا من نمیدونم قدم بعدیم چی میتونه باشه.

راهای که به دهنم میرسه:

1- مستقیم برم سراغ دختر خانوم و ضمن ابراز علاقه، محترمانه ازشون بخوام شماره تلفن منزلشون رو بدن تا از طریق خونواده تماس گرفته بشه برای آشنایی بیشتر.
    2- از طریق یه واسطه (حالا بهتره این واسطه استادی یا مسیولی باشه یا یکی از دوستان دختر خانم ؟) اینکار انجام بشه و ضمن جویا شدن نظر اولیه ایشون درمورد ازدواج شماره تلفن منزلشون رو بگیریم.
    3- به طریقی بدون اینکه دختر خانم مطلع بشن شماره تلفن منزلشون رو پیدا کنم و از طریق خونواده اقدامات بعدی انجام بشه.
    4-اصلا بدون اینکه بحث ازدواج و خواستگاری باشه سراغ یکی از دوستان صمیمیشون برم و درموردشون اطلاعت بگیرم( اینطوری احتمالا دیگه بعدش از طریق دوستشون همه چیزو خواهند فهمید)
    5- یه مدت همینجوری تحت نظر بگیرم بینم چه میکنه و رفتار و برخورداش چطوره. ولی خب با توجه به انکه هفته ای دو جلسه بیشتر نمیبیمشون احتمالا اینکار زمان بره و حوصله و فرصت میخواد
    6-....

نمیدونم چه راههای دیگه ای میتونه باشه؟ میخوام بدونم روش درستش چیه

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
    با توجه به نکاتی که اشاره کردید به نظر اولین کار مطالعه و دقیق کردن ملاکهای خود برای ازدواج می باشد به نظر میرسد ملاکهای شما سطحی و ئقیق نمی باشد مرحله دوم کسب اطلاعات بیشتر می باشد اطلاعات بشتر نسبت به خود طرف و دوستانش و خانواده اش محل های رفت و آمدش و تفریحش و...
    تاقبل از کسب اطلاعات و اینکه بدونید واقعا هم کفو شما است یا خیر ابراز علاقه و تمایل به ازدواج صحیح نمی باشد
    چرا که ممکن است دلبستگی یا برداشتهای مختلف و نامناسب و...به همراه داشته باشد
    پس در ابتدا و قبل از هرکاری اطلاعات خود را نسبت به ایشان تکمیل نمایید
    شاید وقار و متانت ظاهری ناشی از اقسردگی یا... باشد و نه بخاطر تقوی و وقار و متانت درونی پس باید شناخت خود را بسیار بیشتر نمایید و صرفا با ظاهر قضاوت ننمایید ظاهر شرط لازم است ولی شرط کافی نمی باشد ظاهر باید حتما باشد ولی باید در کنار آن موارد دیگری هم باشد.
    پس از شناخت بیشتر شما می توانید به طرق مختلف مرحله سوم را( که در جریان قرار دادن او یا خانواده اش است.) اجرا کنید و مناسبترین راه استفاده از شخص واسطه می باشد و بهتر آنست که با تماس با خانواده ایشان وارد این مرحله شوید و اقدام به خواستگاری و شناخت تکمیلی نمایید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۴/۰۱/۰۵ در ساعت ۱۲:۱۶

7. صلوات ها 9

علاقه
    تحصیل!
    نوشته
    118
    حضور
    3 روز 15 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    با توجه به نکاتی که اشاره کردید به نظر اولین کار مطالعه و دقیق کردن ملاکهای خود برای ازدواج می باشد به نظر میرسد ملاکهای شما سطحی و ئقیق نمی باشد مرحله دوم کسب اطلاعات بیشتر می باشد اطلاعات بشتر نسبت به خود طرف و دوستانش و خانواده اش محل های رفت و آمدش و تفریحش و...
    سلام
    ممنون از پاسختون. هرچند یکم برام عجیب بود

اگه بخوام درمورد اینا اطلاعات بدست بیارم یا باید با دوستاش بحرفم یا اینکه بیفتم دنبالش ببینم چه میکنه. اگه با دوستاش حرف بزنم که احتمالا به گوشش میرسه اگرم بیفتم دنبالش که این کار خیلی عملی نیست.
    چون همون چندباری که من دیدم بعد کلاس میره خونشون و اصن دانشگاه نمیمونه که بیبنم با کی مبره با کی میاد و چه میکنه. جبز اون کلاسم من جای دیگه ندیدمشون.
    من فکر میکردم خواستگاری برای اینه که دو طرف آشنا بشن.

کاش خانوما هم نظر بدن. ممنونم

9. صلوات

علاقه
    آرامش،مادر...
    نوشته
    64
    حضور
    4 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    271

سلام
    روش درست رو که دقیقا نمیدونم چیه،ولی فقط یه نکته رو به عنوان یه داداش از من داشته باش :

مواظب باش که این علاقه ات شدت پیدا نکنه،هرچی که زمان بگذره،چه بخوای چه نخوای مهر و محبتش توی دلت بیشتر میشه(به طور طبیعی)
    وقتی از یه حدی بیشتر شد،دیگه میشه تمام فکر و ذهنت،میشه تمام زندگیت،دیگه نمیتونی این علاقه رو پنهان کنی،به ناچار دست به اقدام عملی میزنی(اینکه وارد مرحله ی اقدام عملی میشی بد نیست،قسمت بد ماجرا اینه که دیر داری اقدام میکنی،دیگه کار از کار گذشته) و این تازه آغاز ماجراست.............
    پیشنهاد من اینه که اول ببین ملاک ها و معیار هاتو داره یانه بعد برو جلو
    **داداش جان اینایی که گفتم تجربه ی 100% شخصی زندگی خودمه،یک سال و نیم پیش من وضع تورو داشتم،بعد از یک و نیم سال زیر نظر گرفتن ،اقدام عملی انجام دادم و الان وضعیتم اینه: **
    یا"حق"
    +=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+= +=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=
    ~_~_~_~_~_~_~_~_~~_~_~_" Only God "_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~_~
    +=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+==+ =+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+

11. صلوات ها 3

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

ممد جون گفتم بلوک شدی نبودی چند وقته!بزار تجربیاته خودمو بگم.من به چند نفری مستقیم پیشنهاد دادم.نتیجش اینا شد.دوتاشون گفتن متاهلیم که بعدا فهمیدم یکیشون الکی میگفته چون هنوزم حلقه نداره.یکیشون شمارمو دادم گفتم فکراتونو بکنین اگه خاستین بگین که نزنگید منم تو اون یه هفته بیچاره شدم از بس فکر کردم بعدش رفتم گفتم چرا نزنگیدی نخاستین گفت نه یکی بود اصلا نزاشت حرفمو بزنم.تا گفتم میشه وقتتونو بگیرم گفت نه:)بد اخلاق.یکیشون شمارمم نگرفت.گفتم بعدا شاید پشیمون شدی:) بگیر.ولی نگرفت.(یه اشتباهی که در این مورد کردم یادم رفت بگم هدفم ازدواجه.فکر کنم اونم فکر بد کرد.خیلی الان پشیمونم.خیلی خشگل بود.) یکی بود مجبورش کردم شمارمو سیو کنه تو گوشیش بعد اومدم تو خونه.فهمیدم میتونم از طریق لاین پیداش کنم.بعد از چند روز که هنوز شمارمو سیو داشت(توی لاین مشخصه) دیدم چیزی نگفته.بهش پیغام دادم و یکم حرفیدم و فهمیدم به درد من نمیخوره.ولی در کل اگه بگی هدفت ازدواج و شماره خونشونو میخای این روش جواب میده سریع.اشتباه من این بود میگفتم با هم اشنا بشیم.تا اینکه نظر یکی از خانمها را توی یکی از تاپیکها در مورد این روش و نحوه صحیح اجراش پرسیدم.و اون مورد اخر که گفتم با همین متد پیش رفتم.(همونطور که قبلنم گفتم درسته من اینجوری پیش رفتم چون حال حوصله واسطه قرار دادن کسی را ندارم.چون از یه طرف من زرت و زرت از این و اون خوشم میاد نمیشه برای همشون برم دنبال واسطه.ولی بهترین راه واسطه هست.چون شما هم فقط همین یه مورده.واسطه هم مشاور خانم دانشگاتون باشه)
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

13. صلوات ها 3

نوشته
    897
    حضور
    24 روز 4 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3911

سلام
    راستش من تو دوستام دخترایی که با حیا و سنگین بودن بدون استثنا وقتی خود پسر مستقیم مساله ازدواج رو مطرح کرده بوده جوابشون منفی بود یکیشونم استرس گرفته بود گفته بود نه بعدا پشیمون شده بود ولی دیگه کاریش نمیشد کرد
    دیگه نمیدونم این خانم چطوری خوششون بیاد ولی واسط نشون میده مساله جدیه و مسخره نیست بعدشم یه ابهتی داره تا اینکه خود پسره بیاد
    اما حتما ان شاالله قبلش بیشتر تحقیق کنین بعد واسط بفرستین چون اطلاعاتتون در موردش خیلی کمه اگه هم رشته ایتونه که باید دیده باشید اگه از رشته دیگه ایه ببینید رشتش چیه برید دانشکدش شاید واسه دانشگاه دیگه ای باشه این یه درس رو مهمان شده همه اینا رو کشف کنید شناختتون رو بیشتر کنید بعد پا پیش بذارید
    بعد از اینکه دیدیدن رشتش چیه تو مرحله اول میتونید از همکلاسیای پسرشون در مورد این خانم بپرسید نه همکلاسیای خانومش راحت میتونید آمارش رو بگیرید
    ویرایش توسط عاشق امام خامنه ای : ۱۳۹۴/۰۱/۰۵ در ساعت ۲۰:۰۸
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

15. صلوات ها 3

نوشته
    897
    حضور
    24 روز 4 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3911

راستی یه مساله خیلی مهمی که یادم رفت اسمشون رو موقع حضور غیاب میشنوید دیگه سرچ کنید تو شبکه های اجتماعی و گوگل و این ور اون ور شاید اطلاعات بهتون بده
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

17. صلوات ها 3

علاقه
    تحول و دگرگونی
    نوشته
    203
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    765

سلام سعی کن قبل از اینکه ازش اطلاعات کافی بدست نیاوردی زیاد بهش دل ندی و زیاد با چشات تعقیبش نکنی چون اگه عاشقش بشی و دلت بره از در دیگه هم عقلت میره. بعدش کر و کور میشی...
    به نظرم میرسه سعی کن قبل از اینکه اطلاعات کافی از طریق دوستاش و دانشگاهش (واسطه) بدست نیاوردی باخودش مستقیما روبرو نشو چون درونت زمینه ی عاشق شدن هست. همونطور که میدونی عاشق شدن یک اتفاقیه که خیلی سریع میفته...
    امیدوارم موفق بشی...
    یا علی

19. صلوات ها 3

علاقه
    تحصیل!
    نوشته
    118
    حضور
    3 روز 15 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    ممد جون گفتم بلوک شدی نبودی چند وقته!بزار تجربیاته خودمو بگم.من به چند نفری مستقیم پیشنهاد دادم.نتیجش اینا شد.دوتاشون گفتن متاهلیم که بعدا فهمیدم یکیشون الکی میگفته چون هنوزم حلقه نداره.یکیشون شمارمو دادم گفتم فکراتونو بکنین اگه خاستین بگین که نزنگید منم تو اون یه هفته بیچاره شدم از بس فکر کردم بعدش رفتم گفتم چرا نزنگیدی نخاستین گفت نه یکی بود اصلا نزاشت حرفمو بزنم.تا گفتم میشه وقتتونو بگیرم گفت نه:)بد اخلاق.یکیشون شمارمم نگرفت.گفتم بعدا شاید پشیمون شدی:) بگیر.ولی نگرفت.(یه اشتباهی که در این مورد کردم یادم رفت بگم هدفم ازدواجه.فکر کنم اونم فکر بد کرد.خیلی الان پشیمونم.خیلی خشگل بود.) یکی بود مجبورش کردم شمارمو سیو کنه تو گوشیش بعد اومدم تو خونه.فهمیدم میتونم از طریق لاین پیداش کنم.بعد از چند روز که هنوز شمارمو سیو داشت(توی لاین مشخصه) دیدم چیزی نگفته.بهش پیغام دادم و یکم حرفیدم و فهمیدم به درد من نمیخوره.ولی در کل اگه بگی هدفت ازدواج و شماره خونشونو میخای این روش جواب میده سریع.اشتباه من این بود میگفتم با هم اشنا بشیم.تا اینکه نظر یکی از خانمها را توی یکی از تاپیکها در مورد این روش و نحوه صحیح اجراش پرسیدم.و اون مورد اخر که گفتم با همین متد پیش رفتم.(همونطور که قبلنم گفتم درسته من اینجوری پیش رفتم چون حال حوصله واسطه قرار دادن کسی را ندارم.چون از یه طرف من زرت و زرت از این و اون خوشم میاد نمیشه برای همشون برم دنبال واسطه.ولی بهترین راه واسطه هست.چون شما هم فقط همین یه مورده.واسطه هم مشاور خانم دانشگاتون باشه)
    داداش محسن قوربونت نگران نباش بلاکمم کنن مث دفعات قبل از پنجره میام تو
    ماشالا شما هم کوه تجربه ایها رو نکرده بودی. نه خوبه پشتکار داری به هدفت میرسی
    راهنماییهاتم خیلی مفید بود ممنون

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری