آیا ریش نداشتن نشانه عدم تقید خواستگار به مسائل دینی است؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا ریش نداشتن نشانه عدم تقید خواستگار به مسائل دینی است؟

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام،وقت بخیر
من در خانواده بسیار مذهبی و شهر مذهبی بزرگ شده ام با توجه به اینکه طبق فتوای مرجع تقلیدم امام خامنه ای تراشیدن ریش حرام است ، آیا خواستگاری که ریش خود را می تراشید همین عمل او می تواند باعث شود که برداشت شود که تقید زیادی به مسائل دینی ندارد که این عمل حرام را انجام می دهد؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

طاهر;653726 نوشت:
سلام،وقت بخیر
من در خانواده بسیار مذهبی و شهر مذهبی بزرگ شده ام با توجه به اینکه طبق فتوای مرجع تقلیدم امام خامنه ای تراشیدن ریش حرام است ، آیا خواستگاری که ریش خود را می تراشید همین عمل او می تواند باعث شود که برداشت شود که تقید زیادی به مسائل دینی ندارد که این عمل حرام را انجام می دهد؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما پرسشگر گرامی
با توجه به سوالی که پرسیدید به نکات زیر توجه نمایید:

1. ظواهر در همه چیز مخصوصا در دین بسیاربسیار مهم می باشد و نماد دین می باشند ولی متاسفانه بسیاری از مردم نسبت به اهمیت آن بی اطلاع می باشند.
  2. تراشیدن ریش در صورتی که صدق ریش نکند حرام است (برای اطلاع بیشتر و دقیق تر به بخش فقهی مراجعه نمایید)
  3. در مورد سوال شما عرض کنم در صورتی که رعایت نکردن کار حرام از روی بی اطلاعی نباشد می شود این را تنها به صورت احتمال قوی مطرح نمود که ایشان تقید مذهبی شون کم است
چراکه باید علت کار ایشان و مرجع تقلیدشون و حد تراشیدن ریش و میزان آگاهی ایشان از لزوم رعایت ظواهر را هم مدنظر قرار داد.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[="Blue"]خدا خیرت بدهد دختر جان حتما ازش سوال بپرس و باهاش حرف بزن دستت میاد چقدر به دین پایبند و تسلیم خداست و مسلمانه.مثلا بپرس نظرت در مورد معاد چیهالبته نظر شخصی منه .[/]

موضوع قفل شده است