صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: :: خداوند را ترسناک جلوه ندهیم :: بسیار مهم !!!

نوشته
    4
    حضور
    7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10

تعجب :: خداوند را ترسناک جلوه ندهیم :: بسیار مهم !!!

بسم الله الرحمن الرحیم
    :: خداوند را ترسناک جلوه ندهیم :: بسیار مهم !!!

متاسفانه در اکثر سخنرانی ها و بیشتر مقالات موجود در فضای مجازی در مورد رحمانیت خداوند به مردمی که سطح علی کافی از بحث های فقهی ندارند بد سخن گفته میشه .
    عموم مردم تا اسم مرگ و برزخ و قیامت را میشنود میترسند و فقط میگن خداوند به ما رحم کنه . مردمی که آگاه نیستن و بدنبال تحقیق درباره زندگی ابدی خود نیستند . مردمی که
    همین زندگی محدود و فانی و دنیوی رو سفت چسبیده و اصلا به مرگ و آخرت و خداوند فکر نمیکنند . خداوند رو موجودی استدلال میکنند که اکثر مواقع خشن و سخت گیر است و مانند حاکمی بر آنها تسلط دارد و وقتی که دستشون از دنیا کوتاهشه و پا به جهان آخرت بزارند در اونجا از همه نوع عذابی کم نمیزاره . از فشار قبر تا عذاب و شکنجه های جهنم .

این تقصیر مردم نیست . خب آنها آگاه نیستند و دنبال حقیقیت وجود خود و خداوند نرفتن ولی وظیفه ی اشخاص آگاه و کارشناس مباحث مذهبی و سخنرانان و ... که پای تریبون ها و منبر ها میروند چیست ؟ آنها باید مردم رو آگاه کنند اما به روش درست . از حقیقت درست . خیلی ادم هایی مثل آیت الله مجتهد تهرانی و بهجت و .... کم پیدا میشوند که خداوند رو درست و با زبون ساده به مردم انتقال بدن که متاسفنه همین گوهر های ناب هم از این دنیا رخت بسته و به سوی عشق و معبود خود رفتن .

درست آگاه نکردن مردم از حقایق اخرت و سرنوشت انسان به همین ناآگاهی های موجود در مردم منجر میشه . چطور ممکنه روزی در نماز صد بار صفات و اسما خوب و زیبای خداوند رو بگیم ولی در آخر با یک حسه نا امیدی وقتی اسم اخرت و قبر و قیامت بیاد بگیم خدا بهمون رحم کنه .
    مگر ما به رحمانیت خداوند شک داریم؟ اگر کسی واقعا ایمان خالص داشته باشه حتی یک لحطه هم به رحمانیت خداوند شک پیدا نمیکنه
    متاسفانه در عده ای از مقالات و سخنرانی ها تا اسم قیامت و حتی برزخ و عالم قبر گفته میشه بلافاصله از عذاب های متعدد سخن گفته میشه . اینکه اون ور سیخ داغ هست و اتش هست و زنان رو ازموهایشان آویزان میکنن و چرک و خون میدن بخورن و ....
    اینا چرندیاتیه که میگن . اینا تهمت به خدوست . تهمت و شک به رحمانیت خداست

کی گفته خدا انسان رو که اینقدر دوستش داره و 124000 هزار پیامبر و از مهم ترین اونها پیامبر اسلام (ص) که رحمتی برای جهانیانه و این کتاب قرآن و آن دوازده امام که از تمام هستیشون برای هدایت ما استفاده کردن حالا با این تفاسیر خداوند بیاد به انسان چرک و خون بده بخوره . به سیخ بکشتش . با گرز به سرش بزنه و صدای سوختنشو بشنوه

در پاسخ به سوالات کسانی که میگن با توجه به روایات و قرآن کریم و .. باید استدلال کرد نه نظر هر شخص باید بگم مگر همین امام حسین (ع) تمام هستیشو خرج هدایت اون همه گمراه نکرد . مگر دقایق آخر برای شمر گریه نکرد . پیامبران و امامان آیینه های جلوه ی خداوند هستن . آیینه ی لطف و رفاقت و مهربانی خدا . چطور میشه که امام حسین حر رو از دور که می امد بببخشه ولی خداوند بنده ی گناه کارش رو که در همان قیامت هم پشیمانه اینجوری شکنجه بده .

این خدایی که عده ای به مردم معرفیش کردن خدا نیست . خداوند اینی نیست که تا وقتی اسمش رو بشنویم تنمون بلرزه در بیاد و یاد شکنجه هاش بیافتیم .

خداوند یک حس زیباست که وقتی نامش رو میبریم احساس آرامش میکنیم . یک رفیق به تمام معناست که همیشه به خواسته ی ما میگه لبیک . خدایی که مادر با تمام مهربانیتش و عطوفتش و همان امامان ما تازه ذره ای از مهربانیت خدا هستند .

ولی خدایی که ما داریم به مردم معرفیش میکنیم خدا نیست . اول تهمت به خداونده رحمانه و دوم یک شکنجه گره .
    امام صادق (ع) : اگر میدانستید که خداوند چقدر مشتاق به توبه و بازگشت شماست بند بند وجودتان از هم متلاشی میشد .
    یعنی از خوشحالی منفجر میشدیم . خداوند اینه .

وقتی بچه ی ده یازده ساله پای منبر عده ای میشینه و اینجوری از خدا براش حرف زده میشه پس شکی نیست که از خدا بترسه . شکی نیست که خداوند رو جور دیگه تصور کنه . خدایی رو تصور کنه که مادر مثلا بیحجابش رو در قیامت به زمین میزنن و از موهاش آویزان میکنن . خدایی رو تصور میکنه که با چوب اون بالا نشسته و هرچی بگه همون و اصلا حق اعتراضی نداریم

اینطوری مردم و جوانان ما از خداوند دور میشند چون خداوند رو نمیشناسند و فقط از روی حرف این و آن به وجود خدا پی بردند . این یک جهل به تمام معناست
    این مردم که در جهل اند و قرآن به صراحت از جهل مردم و نادانی آنان سخن گفته به راحتی درباره ی خداوند نظر میدن و شعر و حکایت و ضرب المثل و این چرندیات رو درست میکنن .
    مثلا چوب خدا صدا نداره و .... . کسی که این حرفو به بچه اش میزنه بیاد اول ثابت کنه که خدا چوب داره یا نه . و بعد درباره زدنش صحبت میکنیم

ولی حال نباید توبه و جهنم را هم فراموش کرد . این گفته ها به این معنی نیست که خدا مهربانه و ما هم به گناهانمون ادامه بدیم . اگر کسی خدایش رو بشناسه خوشحال میشه و عشق حقیقی رو پیدا میکنه .
    وقتی مردی برای شاد کردن همسرش که عشق زندگیش هست دست به کارهایی میزنه او را خوش حال کنه پس انسان حقیقی و کسی که خداوند رو واقعا شناخته دست به همین کار میزنه . یعنی برای خوشحال کردن عشقش دست از گناه کشیده و رو به حسنات میاره .

در آخر بیایم خداوند حقیقی رو که بین ما به طور دیگه داره معرفی میشه پیدا کنیم و کمی به خدا اعتماد داشته باشیم . خداوند باید رحمان باشه . زیبا باشه . خوشمزه باشه یعنی اینکه بهت آرامش و لذت بده
    وقتی بیادش میافتی . این خدای ماست . این یعنی الله

اما خدایی که تا اسمش میاد میلرزی و یاد شکنجه هاش میافتی و از همه مهم تر عذابشو بر رحمانیتش مقدم بدونیم این خدا نیست و لذتی نداره و این الله نیست .
    این خداییه که خودمون مثل یک بت در ذهنمون درست کردیم . بیاییم خداوند منان و رفیق حقیقیمون رو پیدا کنیم .
    در مورد جهنم هم انشالله در مقاله ی بعد مفصل توضیح خواهم داد .

آگاه باشیم .... و من الله توفیق

.:: درد و مشکلات مردم از ندیدن است ::.
    .:: یک جفت
    چشم
    پیدا کنیم ببینیم حل میشه اوضاع ::.

.:: یاعلی مدد ::.

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    174 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

5. صلوات ها 5

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط GANJI MEHR نمایش پست ها
    این خدایی که عده ای به مردم معرفیش کردن خدا نیست . خداوند اینی نیست که تا وقتی اسمش رو بشنویم تنمون بلرزه در بیاد و یاد شکنجه هاش بیافتیم .

خداوند یک حس زیباست که وقتی نامش رو میبریم احساس آرامش میکنیم . یک رفیق به تمام معناست که همیشه به خواسته ی ما میگه لبیک . خدایی که مادر با تمام مهربانیتش و عطوفتش و همان امامان ما تازه ذره ای از مهربانیت خدا هستند .

ولی خدایی که ما داریم به مردم معرفیش میکنیم خدا نیست . اول تهمت به خداونده رحمانه و دوم یک شکنجه گره .
    امام صادق (ع) : اگر میدانستید که خداوند چقدر مشتاق به توبه و بازگشت شماست بند بند وجودتان از هم متلاشی میشد .
    یعنی از خوشحالی منفجر میشدیم . خداوند اینه .

وقتی بچه ی ده یازده ساله پای منبر عده ای میشینه و اینجوری از خدا براش حرف زده میشه پس شکی نیست که از خدا بترسه . شکی نیست که خداوند رو جور دیگه تصور کنه . خدایی رو تصور کنه که مادر مثلا بیحجابش رو در قیامت به زمین میزنن و از موهاش آویزان میکنن . خدایی رو تصور میکنه که با چوب اون بالا نشسته و هرچی بگه همون و اصلا حق اعتراضی نداریم
    سلام علیکم
    اینکه برخی بد سلیقگی کرده واز جنبه جهنم زیاد سخن می گویند واین روش درست نیست شکی نیست ولی اینطور هم که شما به تصویر کشیده اید نیسا که همه مقالات وسخنرانی ها جنبه انذاری داشته باشندبلکه برخی هم جامعیت دین وجنبه تبشیری دین را مطرح می کنند. والبته هر سخنی جایی دارد ودر جای خود باید گفته شود وبرای جوان ونوجوان اینکه از جهنم همه اش سخن گفته شود کار درستی نیست. بلکه رحمانیت خداوند محبت او به بندگانش باید گفته شود.
    البته بهترین راه در تبلیغ این است که دین جامع تبلیغ شود چون دین برنامه سعادت بخش زندگی انسان است. وباید دین طوری عرضه شود که یک انسانی که دنبال زندگی دینی است بداند که چطور باید زندگی خود را در عرصه ها وابعاد مختلف با دین تطبیق دهد.
    در عین حال که گفتن برزخ وقیامت هم بعنوان بخشی از عقاید انسانی ومراحل زندگی انسان لازم است باید مقدم بر آن توحید گفته شود بطور کامل نه سطحی تا شخصی که خدا را خوب شناخته ومعرفت پیدا کرده بالطبع در جنبه انذاری هم تاثیر بیشتری خواهد پذیرفت وا زدین گریزان نخواهد شد.
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 7

علاقه
    خدایا شکرت انقدر ازاد منو خلق کردی که حتی راجب خودت هم نظر میدم!
    نوشته
    443
    حضور
    30 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1190

سلام

مشکل اینکه یکی یه ضرب کلا فقط از عشق و حال اخرت میگه و از رحمانیت خدا

یکی هم فقط از جهنم و درد میگه و غضب خدا

در حالی که خدا خیلی ساده توی قران هزار بار نشونمون داده که بهشت و جهنم رو با هم بکار میبره.

یک بند باز رو در نظر بگیرید که رفته روی طناب .اگه بره سمت چپ میفته پایین , بره سمت راست هم میفته پایین.

ولی اگه سمتهای راست و چپ رو درست بکار بگیره ( و هم اندازشون کنه) از روی طناب رد میشه.

* دیده بر رهت دارم در دل شب تارم ---- در غم تو بیمارم تا دوباره برگردی *

انسانیت به چیست؟ یکی از نشانهای انسانیت کمک مالی به دیگران است.
    موسسه خیریه همت. پرداخت با تلفن همراه : #5588*720*
    سایت موسسه : http://www.hemmat110.com/
    موسسه خیریه محک ( کودکان سرطانی)
    سایت موسسه : http://mahak-charity.org/main/

9. صلوات ها 8

علاقه
    عرفان و سير و سلوك- نقاشي
    نوشته
    70
    حضور
    1 روز 23 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

با سلام و ادب.
    آيا خدا تو اون دنيا ديگه نمي بخشه؟ اگه مي گيم خدا رحمانه و اين صفت خداست پس تغييري در حال خدا ايجاد نمي شه كه. پس ممكنه تو قيامت هم ببخشه؟؟

الهي
    إِنْ أَخَذْتَنِي بِجُرْمِي أَخَذْتُكَ بِعَفْوِكَ

خدايا! اگر مرا به جرمم بگيري، دست‏به دامان عفوت مي‏زنم.

وَ إِنْ أَخَذْتَنِي بِذُنُوبِي أَخَذْتُكَ بِمَغْفِرَتِكَ

و اگر مرا به گناهانم مؤاخذه كني، تو را به بخشايشت‏ بازخواست مي‏كنم.
    چه نمازي است؟ كز آن ميرود ايمان يتيم ، ديده بگشا و ببين حال پريشان يتيم
    چه نمازي؟ به سحر خواندي و در شامگهان، در اشكي است فراورده چشمان يتيم

11. صلوات ها 4

علاقه
    در اغوش خدا بودن
    نوشته
    730
    حضور
    30 روز 16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    4828

ایات و احادیثی درباره رحمت خدا

سوره انعام آیه 133: و پروردگار بی نیاز شما صاحب رحمتی بسیار عام گستر است
    سوره انعام آیه 147: و پروردگار شما صاحب رحمتی وسیع است و عجله در عقوبت گناهکاران نمی کند
    سوره اعراف آیه 156 : همانا رحمت و بخشش من تمامی اشیاء و موجودات را فرا گرفته است
    سوره حجر آیه 56 : و گفت ابراهیم(ع) به قومش کیست که مایوس شود از درگاه خدا و رحمت پروردگار به جز گمراهان
    سوره زمر آیه 53 : بگو به بندگانم ای آن کسانی که اسراف نمودید، در ارتکاب گناهان، مایوس و ناامید نشوید از رحمت من البته خدا گناهان شما را تماماً می آمرزد
    یوسف آیه 87 : ناامید نباشید از رحمت خدا که همانا ناامید نمی شود کسی از رحمت خدا مگر مردمانی که کافرند به خدا
    شخصی از امام علی(ع) پرسید: بزرگترین گناه کبیره کدام است؟ آن حضرت در پاسخ فرمودند: مایوس و ناامید شدن از رحمت الهی. میزان الحکمه جلد3صفحه4628-
    رسول خدا(ص): اگر آنقدر خطا کنید که خطاهایتان به آسمان رسد و سپس توبه کنید، خداوند توبه شما را می پذیرد؛ از درگاه او ناامید نباشید. نهج الفصاحه صفحه2319-
    رسول خدا(ص): گناهکاری که به رحمت خدا امیدوار است از عابد مایوس به درگاه خدا نزدیکتر است. نهج الفصاحه صفحه 477
    رسول خدا(ص): خداوند به داود نبی وحی فرمود: ای داود همانطور که کسی نمی تواند جلوی نورافشانی خورشید را بگیرد، همانطور هم کسی نمی تواند جلویرحمت وسیع من را به بندگانم بگیرد. کلیات حدیث قدسی صفحه 189

حدیث قدسی: ای داود قسم به عزت و جلالم که اگر همه اهل آسمان و زمین به من امیدوار باشند، و از من درخواست نمایند من خواسته و حاجات هر یک از آنها را برآورده می کنم اگر چه خواسته های هر یک از آنان به اندازه هفتاد برابر دنیای شما باشد و انجام این امور برای من مانند این است که هرکدام از شما سوزنیرا به دریا فروببرد و آن را بیرون آورد آیا این کار چیزی را از آب دریا کم می کند؟ کلیات حدیث قدسی صفحه 195
    امام حسن عسگری(ع): خداوند متعال خطاب به بندگانش می فرماید: ای بندگان من همه شما گناهکار هستید مگر کسانی را که من از گناه باز دارم. پس هر کسمعتقد باشد که من می توانم او را ببخشم و با این حُسن ظَن به من، از من طلب مغفرت نماید هر آینه او را می بخشم و برایم گناهان او هر چند زیاد باشد مهم نیست چهاگر همه مخلوقاتم از اول و آخر زنده و مرده و تر و خشک همه جمع شوند و از رحمت من مسئلت نمایند تمام حاجات ایشان را می دهم و از رحمت وسیع من چیزیکم نمی شود. کلیات حدیث قدسی صفحه 341خداوند بندگان توبه کار را دوست دارد

ویرایش توسط elina822 : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ در ساعت ۱۸:۴۸
    http://uupload.ir/files/5sey_img](16).gif
    ای
    پادشــــه خوبــــــــــان داد از غم تنهایـی
    دل بی تو به جان امد
    وقت است که باز ایی

اَللّهُمَّ اَرِنِی الطَّلْعَةَ الرَّشیدَةَ وَ الْغُرَّةَ الْحَمِیدَةَ

اَللّهُمَّ بَلِّغ مَوْلانا صَاحِبَ الزَّمان

13. صلوات ها 3

علاقه
    فک
    نوشته
    529
    حضور
    14 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1790

به این تاپیک هم سری بزنید:
    http://www.askdin.com/thread45329.html

ویرایش توسط پنگوئن کوچولو : ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ در ساعت ۱۰:۳۱
    خوشحال و شاد و خندانم...

15. صلوات ها 2

علاقه
    در اغوش خدا بودن
    نوشته
    730
    حضور
    30 روز 16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    4828

و من هنوز و تا همیشه به همین یک آیه دلخوشم :
    “بندگانم را آگاه کن که من بخشنده ی مهربانم !”

چشمامون رو ببندیم و خدا رو با تمام وجود ببینیم. همیشه لبخند میزنه و دوستمون داره... نزدیکه و حواسش بهمون هست...نگاهمون میکنه و دستگیرمونه...عاشقمونه و متنظره....
    ای
    دل بی تو به جان امد
    وقت است که باز ایی

17. صلوات ها 4

علاقه
    در اغوش خدا بودن
    نوشته
    730
    حضور
    30 روز 16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    4828

بهترین دوست، خداست، او آن قدر خوب است

که اگر یک گل به او تقدیم کنید

دسته گلی تقدیم تان می کند

و خوب تر از آن است که اگر دسته گلی به آب دادیم،

دسته گل هایش را پس بگیرد.
    * اگر پیام خدا رو خوب دریافت نکردید،

به «فرستنده ها» دست نزنید، «گیرنده ها» را

تنظیم کنید.

* خداوند، گوش ها و چشم ها را در سر قرار داده است

تا تنها سخنان و صحنه های بالا و والا را جست و جو کنیم.

* خود را ارزان نفروشیم،

در فروشگاه بزرگ هستی روی قلب انسان نوشته اند:

قیمت=خدا!

* این همه خود را تحقیر نکنید،

خداوند پس از ساختن شما به خود تبریک گفت.

* وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است.

* یادمان باشد که خدا هیچ وقت ما را از یاد نبرده است.

* کسی که با خدا حرف نمی زند، صحبت کردن نمی داند.

* آنکه خدا را باور نکرده است، خود را انکار کرده است.

* کسی که با خدا قهر است، هرگز با خودش آشنی نمی کند.

* خدا بی گناه است در پروندۀ نگاه تان تجدید نظر کنید.

* ما خلیفۀ خداییم، مثل خدا باشیم، قابل دسترس در همه جا و همه گاه.

* آنکه خدا را از زندگیش سانسور کند همیشه دچار خود سانسوری خواهد بود.

* خدا از آن کس که روزهایش بیهوده می گذرد، نمی گذرد.

* بیهوده گفته اند تنها «صداست» که می ماند، تنها «خداست» که می ماند.

* روزی که خدا همه چیز را قسمت کرد، خود را به خوبان بخشید.

* برای اثبات کوری کافیست که انسان چشم های نگران خدا را نبیند.

* شکسته های دلت را به بازار خدا ببر، خدا، خود بهای شکسته دلان است.

* به چشم های خود دروغ نگوییم، خدا دیدنی است.

* چشم هایی که خدا را نبینند،

دو گودال مخوفند که بر صورت انسان دهن باز کرده اند.

* امروز از دیروز به مرگ نزدیک تریم به خدا چطور؟

*اگر از خدا بپرسید کیستی؟

در جواب «ما» را معرفی خواهد کرد!

ما بهترین معرف خداییم، آیا اگر از ما بپرسند کیستی؟

خدا را معرفی خواهیم کرد؟

* وقتی خدا هست هیچ دلیلی برای ناامیدی نیست.

* آسمان، چشم آبی خداست، نگران همیشۀ من و تو.

* خداوند سند آسمان را به نام کسانی که در زمین خانه ندارند

امضا کرده است.

ای
    دل بی تو به جان امد
    وقت است که باز ایی

19. صلوات ها 3

نوشته
    52
    حضور
    7 روز 20 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    171

نقل قول نوشته اصلی توسط GANJI MEHR نمایش پست ها
    اما خدایی که تا اسمش میاد میلرزی و یاد شکنجه هاش میافتی و از همه مهم تر عذابشو بر رحمانیتش مقدم بدونیم این خدا نیست و لذتی نداره و این الله نیست .
    با سلام
    دوست عزیز خداوند ترسناک نیست بلکه باطن اعمال ماست که ترسناک هستش خدا سراسر رحمت و زیبایی است.

نظر شما در باره حالات رسوال الله و ائمه چیست ؟

1- عایشه همسر پیامبر(ص) می گوید: پیامبر با ما در سخن بود و ما نیز با وی ولی همین که وقت نماز فرا می­رسید گویا ما را نمی­شناخت و ما نیز او را نمی­شناختیم، شبی حضرت از رختخواب برخاست و مشغول مناجات شد. تا نزدیک صبح،عبادت کرد و پس از آن گریه­های سختی سرداد. به حضرت عرض کردم: چرا خودت را به زحمت می­افکنی در حالیکه خداوند، گناهان گذشته و آینده تو را بخشیده است؟ حضرت فرمود به پاس این همه نعمت، بنده شکر گزاری نباشم.
    2- پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله هنگامی که به نماز می ایستاد، چهره مبارکش از خوف خدا برافروخته می شد و بدن مبارکش هم چون جامه ای که در معرض باد است، تکان می خورد.
    3- حضرت علی علیه السلام به هنگام نماز، رنگ و رخسارش تغییر کرد و بدن مبارکش به لرزه می افتاد و می فرمود: وقت ادای امانتی است که خداوند آنرا به آسمانها و زمین و کوهها عرضه نموده ولی آنها از قبول آن خودداری کردند و انسان آن را قبول کرد و حال آن که من ضعیف هستم و نمی­دانم خوب می­توان آن امانت را ادا کنم یا خیر.

5- حضرت فاطمه سلام الله علیها هنگامی که به عبادت می­ایستاد، بدنش از ترس مقام خداوند می­لرزید و با تمام وجود به عبادت روی می­آورد و موجب فخر خداوند بر فرشتگان بود، نقل است که حضرت از خوف خداوند در نماز نفس نفس می­زد.
    6- ابوحمزه ثمالی می­گوید: امام سجاد علیه السلام مشغول نماز بود، در حین نماز ردای آن حضرت از شانه­اش افتاد اما ایشان آنرا مرتب نکرد، بعد از نماز از ایشان پرسیدم که چرا نسبت به افتادن ردایتان بی توجه بودید؟
    حضرت فرمودند: «آیا می­دانی در محضر که بودم؟ همانا از بنده، نمازی قبول نشود مگر آنچه در آن توجه کامل به خدا داشته باشد. گفتم: «در اینصورت ما هلاک شده­ایم (نمازهایمان باطل است)؟!» حضرت فرمود: «خداوند، نقصان نمازهایتان را با نافله جبران می­کند.
    7- امام سجاد علیه السلام همین که در نماز به جمله «مالک یوم الدین» می رسید، آن قدر تکرار می کرد که بیننده خیال می کرد ایشان در آستانه جان دادن قرار گرفته است، حضرت در سجده، غرق می شد
    8- هرگاه امام حسین علیه السلام وضو می­گرفت، رنگ چهره اش تغییر می­کرد. به ایشان عرض کردند: «چرا چنین حالتی به شما دست می­دهد؟» حضرت فرمود:«سزاوار است بر آن کسی که می­خواهد بر خداوند وارد شود که حالش چنین باشد!»
    ویرایش توسط بنده حقیر خدا : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹ در ساعت ۰۶:۰۵ دلیل: حذف شدن نقل قول
    قسم می‌خورم به اندازه خون‌هایی که در قصاص یحیی بن ذکریا ریخته شد از پیروان قاتلین امام مظلومم حسین بن علی (ع) بکشم.
    لبیک یا مهدی
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    شب آخر چه صمیمانه نگاهی کردی
    من صمیمانه دلم سوخت و تو آهی کردی

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری