صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حسادت های خواهرانه

نوشته
    4
    حضور
    5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

اشاره حسادت های خواهرانه

با سلام

جوانی 30 ساله هستم که اخیراً بعد از جستجوهای فراوان با همسرم عقد کرده ام. خواهری دارم که 32 ساله هستند و متاسفانه هنوز موفق به ازدواج نشده اند. با اینکه بسیار مرا دوست دارد و همسرم را هم خیلی دوست دارد و اگر چند روز او را نبیند دلش برای همسرم تنگ میشود ولی آشکارا حسادت میکند و اگر کوچکترین توجهی در حضور خواهرم به همسرم کردم خواهرم حسودی میکند و گاهی اوقات فتنه ای به پا میکند. خوب می دانم حسادت های خواهرم به خاطر مجرد بودنش است. حالا دو تا سوال دارم:

1- چرا خواهرم که هیچ مشکلی ندارد و مثل هزاران دختر دیگر است، هیچ خواستگاری ندارد که فرصت ازدواج را برای او مهیا کند. مگر خواهر من چه گناهی کرده که باید در خانه آنقدر بماند که مادرم به خاطر عدم ازدواج خواهرم هر روز گریه کند؟؟ چرا خدا در اسلام راهکاری برای دختران مجردی که هیچ مشکلی هم ندارند جهت ازدواج معرفی نکرده است؟؟؟

2- حال که راهی برای ازدواج خواهرم ندارم و همه چیز به دست تقدیر سپرده شده است، چگونه رفتار کنم که خواهرم کمتر حسادت کند و در عین حال همسرم هم از دستم ناراضی نباشد.

با تشکر
    ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ در ساعت ۱۱:۰۳

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

با نام و یاد دوست

حسادت های خواهرانه

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط کلیات نمایش پست ها
    با سلام

جوانی 30 ساله هستم که اخیراً بعد از جستجوهای فراوان با همسرم عقد کرده ام. خواهری دارم که 32 ساله هستند و متاسفانه هنوز موفق به ازدواج نشده اند. با اینکه بسیار مرا دوست دارد و همسرم را هم خیلی دوست دارد و اگر چند روز او را نبیند دلش برای همسرم تنگ میشود ولی آشکارا حسادت میکند و اگر کوچکترین توجهی در حضور خواهرم به همسرم کردم خواهرم حسودی میکند و گاهی اوقات فتنه ای به پا میکند. خوب می دانم حسادت های خواهرم به خاطر مجرد بودنش است. حالا دو تا سوال دارم:

1- چرا خواهرم که هیچ مشکلی ندارد و مثل هزاران دختر دیگر است، هیچ خواستگاری ندارد که فرصت ازدواج را برای او مهیا کند. مگر خواهر من چه گناهی کرده که باید در خانه آنقدر بماند که مادرم به خاطر عدم ازدواج خواهرم هر روز گریه کند؟؟ چرا خدا در اسلام راهکاری برای دختران مجردی که هیچ مشکلی هم ندارند جهت ازدواج معرفی نکرده است؟؟؟

2- حال که راهی برای ازدواج خواهرم ندارم و همه چیز به دست تقدیر سپرده شده است، چگونه رفتار کنم که خواهرم کمتر حسادت کند و در عین حال همسرم هم از دستم ناراضی نباشد.

با تشکر
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و عرض خوش آمد خدمتجنابعالی
    ضمن مسئلت سعادت و خوشبختی شما در پاسخبه سوال اول لازم است توجه داشته باشید ما نیز مانند شما از حکمت و چرایی مسئله باخبر نیستیم اما باید دانست از طرفی این وضعیت اختصاص به خواهر محترم شما ندارد واز طرف دیگر عدم ازدواج ایشان چیزی از قابلیتها و شایستگیهای ایشان کم نمی کند.ضمن اینکه باید به خاطر داشته باشیم که ازدواج مساوی با خوشبختی نیست و مجرد بودنیا ماند مساوی با تیره بخت بودن!
    به هر حال به صورت کلی می توان بهفاکتورهای ظاهری، تحصیلی، خانوادگی و معیارهای اختصاصی و.... در رابطه با اینمسئله اشاره کرد.

در ارتباط با سوال دوم نیز پیشنهاد می­شود،اولا در حضور خواهر ارتباط و توجه به همسر را مدیریت کنید ( قدری از میزان آن کمکنید ) و ثانیا با توجه بیشتر به ایشان از طریق احوالپرسی گرم تر، هدیه و کادودادن و.... از حساسیتهای ایشان کم کنید.

حسادت های خواهرانه
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 11

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام....
    خدا رو شکر ما ک از نعمت خواهر شوهر بی بهره موندیم ولی این مباحث از شونصد سال پیش بوده و تا شونصد سال بعد هم ادامه داره ... ربطی هم ب مجرد یا متاهل بودن خواهرتونم نداره ...
    با مرور زمان همه چی واسه هردوتاشون طبیعی میشه نگران نباشین فقط سعی کنین شما اون وسط طرف هیچ کدومو نگیرین و خودتون طرفداری نکنین ... مطمئن باشین با مرور زمان و شناخت دو طرف از هم این قضایا کمتر نمود پیدا میکنه ... البته ب مدیریت شمام خیلی بستگی داره ... باید مدیریت روابط رو خودتون ب دست بگیرین تا خدایی نکرده در آینده واستون ب مشکل بزرگ تر تبدیل نشه ... موفق باشین ....
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

9. صلوات ها 4

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    طرف دیگر عدم ازدواج ایشان چیزی از قابلیتها و شایستگیهای ایشان کم نمی کند.ضمن اینکه باید به خاطر داشته باشیم که ازدواج مساوی با خوشبختی نیست و مجرد بودنیا ماند مساوی با تیره بخت بودن!
    اینو من و شما میگیم.مادر ها و خانواده ها اعم از فک و فامیل نظز دیگه ای دارن.حرف اوناس که مادر این بنده خدا را اذیت میکنه.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

11. صلوات ها 8

نوشته
    4
    حضور
    5 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

ممنون از همه دوستان که راهکار ارائه داده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    ما نیز مانند شما از حکمت و چرایی مسئله باخبر نیستیم
    راستش حکمت مجرد موندن خواهرم رو نمیدونستم و امیدوار بودم بتونم در اینجا جواب مسأله رو پیدا کنم و راهی برای برون رفت از این بحران که این روزها بدجوری گریبان گیر خودم و خانواده ام شده پیشنهاد بشه.

دیگر دوستان هم اگر نظراتشون رو بدهند ممنون میشم.... ( کمکم کنید...)

13. صلوات ها 6

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,366
    حضور
    27 روز 1 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5751

با هردو دوست باشید محبت به همسرتون رو تنها بین خودتون انجام بدید...ولی در حضور هر دو با هر دو دوست باشید طوری ک هیچ کدوم احساس نکنند به طرف دیگه محبت خاص نشون دادید...
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

15. صلوات ها 6

علاقه
    مسائل دینی و اعتقادی
    نوشته
    104
    حضور
    3 روز 14 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    334

سلام به شما پرسشگر محترم

دو سوال پرسیده اید که دومی جواب سر راستی دارد که دوستان اشاره کرده اند. به عنوان مثال :

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    با هردو دوست باشید محبت به همسرتون رو تنها بین خودتون انجام بدید...ولی در حضور هر دو با هر دو دوست باشید طوری ک هیچ کدوم احساس نکنند به طرف دیگه محبت خاص نشون دادید...
    اما سوال اول مسئله ای بس بغرنج است که تا به حال بنده حقیر هرگز نتوانسته ام حکمتش را بیابم و خیلی ها دیگر هم این گونه هستند. هرگاه که کسی پیشقدم میشود و میخواهد مرکزی برای این مورد راه اندازی کند با هزاران مشکل روبه رو خواهد شد که باعث میشود از خیر آن بگذرد. من هم شبیه شما دختری را میشناسم که به این مشکل دچار است. خواستگار به ندرت در خانه آنها را می زند و وقتی هم می آید با اینکه به وضوح نسبت به دختر از وضعیت بدتری برخوردار است اما باز هم برای گرفتن جواب از خانواده دختر اقدام نمیکنند و این دختر بیچاره را بیشتر اذیت میکند.

از دوستان اگر کسی جواب را میداند هم به بنده و هم به پرسشگر محترم کمک کند.

الهم عجل لولیک الفرج
    ویرایش توسط javaneh1986 : ۱۳۹۴/۰۱/۰۳ در ساعت ۱۹:۱۶
    رب زدنی علماً و عملاً و ایماناً والحقنی بالصالحین

17. صلوات ها 6

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,366
    حضور
    27 روز 1 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5751

اون یکی سوال رو هم من نمیدونم...دونستنش چ فرقی داره؟باید چکار کرد مهمتره!
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

19. صلوات ها 5

نوشته
    897
    حضور
    24 روز 4 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3911

سلام
    به نظرم چند تا راه وجود داره
    اول از همه ای کاش خواهرتون این دعاهایی که برای ازدواج گفتن رو میخوندن یا مثلا آیت الله بهجت گفتن نماز جعفرطیار و سوره یاسین هدیه به حضرت زهرا(س) و ...
    بعد یه راه دیگه ای هست شما دوستی ندارید که به درد ازدواج با خواهرتون بخوره؟چی میشه بهش بگید با خواهرتون ازدواج کنه؟االن مد شده خیلیا از این پیشنهادا میدن مثلا یکی از دوستانمون به ما گفتن که واسه داداشم اگه دختر بخوایم اینا جوابشون مثبته من چند تا از این موردا دیدم ولی به شرطی که بهم بخورن
    خواهرتون چیکار میکنن؟سر کار میرن؟
    در مورد مساله حسادت به نظرم خیلی هم دست خود خواهرتون هم نیست میگن تاخیر در ازدواج حالات روحی و اخلاقی آدم رو تغیر میده شما جلو خواهرتون رعایت کنید
    ویرایش توسط عاشق امام خامنه ای : ۱۳۹۴/۰۱/۰۴ در ساعت ۱۵:۵۶
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۶, ۰۲:۵۸ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری