صفحه 1 از 41 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کارگاه ازدواج موفق(ویژه خانم ها)

نوشته
    574
    حضور
    24 روز 2 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3343

کارگاه ازدواج موفق(ویژه خانم ها)

باعرض سلام خدمت بانوان محترم
    باتوجه به اهمیت ازدواج وانتخاب صحیح،که امروزه یکی ازبزرگترین دغدغه ها ی جوانان درسن ازدواج میباشد
    دراین تاپیک قصدداریم ازاولین قدم وپیش نیازهابرای داشتن ازدواج موفق شروع کرده وان شاءالله به نتایح مفیدی نیزبرسیم
    مطالبی که قصددارم دراین تاپیک قراردهم،
    مطالب عنوان شده درکارگاهی هستند،تحت نظریکی ازمشاوران ازدواج که تاکنون بیش از1000 مشاوره ازدواج انجام داده اندکه درحال حاضرخود نیزدراین کارگاه شرکت مینمایم،وگزیده ای ازنکات مهم آن رادراختیارشمابزرگواران قرارمی دهیم. پس این تاپیک راجدی بگیرید!

جلسه ی اول:فرصت لازم برای جمع بندی این مبحث(یک هفته)
    مبحث خودشناسی
    اولین ومهم ترین قدم برای داشتن ازدواج موفق خودشناسی میباشد:

لطفابه تک تک سوالات فکرکنید،وجواب های سطحی ندهید،به ظاهرساده ی سوالات نگاه نکنید،درپس این سوالات ،مفاهیم عمیق ولایه های پنهانی نهفته است،اجباری نیست که پاسخ این سوالات رادرتاپیک بگذارید،ولی اگرشخصی تمایل داشت جهت تبادل نظروتوسعه ی افکارمیتواندپاسختان رادرتاپیک بگذارید.
    1)چرامی خواهم ازدواج کنم؟
    2)آیاالان زمان مناسبی برای ازدواج هست؟(آیاتحت فشارخانواده،نگاه اطرافیان،طعنه وکنایه ها،بالارفتن سن و..تصمیم به ازدواج گرفته اید؟)
    3)آیادرحدکافی به رشدواستقلال فکری،شخصیتی،عاطفی،اجتماعی رسیده ام؟(به تک تک بخش هافکرکنید وحتماپاسخ هارابرای خودتان یادداشت کنیدوصرفابه فکرکردن اکتفانکنید)
    4)آیاازدواج موجب رشد وتکامل می گردد؟یاآرامش؟یاامنیت؟یاهر دو؟
    5)تاچه حدظاهر،شخصیت،اعتقادات،خان واده،وضعیت مالی،اقتصادی،تحصیلات،وضعی ت قومی وفرهنگی ومذهبی و...همسر،برایم مهم است؟
    6)آیابه دنبال شخصی مشابه خودم هستم؟
    7)درصورت وجودتفاوت کدام هاقابل قبول است؟(بسیارمهم)
    8)درچه مواردی میتوانم باخو.استگارم به توافق برسم؟
    9)مهریه چه نقش وجایگاهی میتوانددرحفظ ونگهداشت ازدواج داشته باشد؟
    10)باچه کسانی درازدواج بایدمشورت کنیم؟
    11)ازچه منابعی برای پاسخ به سوالات بالاوافزایش آگاهی های لازم درازدواج میتوانم استفاده کنم؟
    12)آیاداشتن ازدواج موفق نیازبه آموزش وکسب آگاهی دارد؟
    13)خط قرمزهای من برای ازدواج چیست(خط قرمز:مواردی هستندکه حتی یک موردازآن راهم نمیتوانم درزندگی تحمل کنم:به طورمثال سیگارکشیدن)
    14)خط زردهای من درازدواج چیست؟(هر3خط زردمعادل یک خط قرمز است)

مهم ترین بخش ازجلسه ی اول وتمرینی که حتمابایدانجام داده شود،:فهرستی ازاهدافتان برای ازدواج تهیه بفرمایید،
    چنانچه برایتان مقدوراست، تمایل دارم پاسخ این بخش رادرتاپیک قراردهید.

پایان جلسه اول
    درصورت ،مشارکت وتمایل واستقبال خانم های محترم،تاپیک ادامه پیدامی کند.....

ویرایش توسط saharandishe : ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ در ساعت ۱۲:۳۶
    توصیه ی من به شمادختران وپسران مجرد :با سخت گیری های بی مورد ازدواج رو برای خودتون سخت نکنید,بعضی معیارهای طاغوتی روکنار بگذارید,از بی پولی نترسید,خدا ضامن روزی شماست
    زندگی مشترک وبرکاتش فراتر از تصور شماست,پس خودتون رو از این نعمت الهی محروم نکنید.

2. صلوات ها 31

3.  

نوشته
    52
    حضور
    2 روز 5 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط saharandishe نمایش پست ها
    1)چرامی خواهم ازدواج کنم؟ چون احساس خلاء عاطفیی میکنم که با جنس مخالف پر میشه
    2)آیاالان زمان مناسبی برای ازدواج هست؟(آیاتحت فشارخانواده،نگاه اطرافیان،طعنه وکنایه ها،بالارفتن سن و..تصمیم به ازدواج گرفته اید؟) آره ولی از نظر خانوادم نه 18سال بچس واسه ازدواج
    3)آیادرحدکافی به رشدواستقلال فکری(اوهوم)،شخصیتی(آره ولی یکم خجالتی ام هنوز)،عاطفی(آره)،اجتماعی(آره تا حدودی) رسیده ام؟(به تک تک بخش هافکرکنید وحتماپاسخ هارابرای خودتان یادداشت کنیدوصرفابه فکرکردن اکتفانکنید)
    4)آیاازدواج موجب رشد وتکامل می گردد؟یاآرامش؟یاامنیت؟یاهر دو؟ هر سه تا
    5)تاچه حدظاهر(معمولی باشه(ولی قدش باید حتما حتما بلند باشه چون خودم قد بلندم))،شخصیت(مهمه)،اعتقادات(خیلییییی خیلی مهمه)،خانواده(مهمه)،وضعیت مالی(زیاد مهم نیس)،اقتصادی(بازم زیاد مهم نیس)،تحصیلات(تا اندازه ی قابل قبول)،وضعیت قومی وفرهنگی ومذهبی(مهمه) و...همسر،برایم مهم است؟
    6)آیابه دنبال شخصی مشابه خودم هستم؟ نه. دلم میخواد بهتر از خودم باشه که بتونم ازش چیز یاد بگیرم
    7)درصورت وجودتفاوت کدام هاقابل قبول است؟(بسیارمهم) تفاوت قابل قبول نیس
    8)درچه مواردی میتوانم باخواستگارم به توافق برسم؟ کلا آدم موافقی ام. راه میام. ولی تو زمینه اعتقادی نمیتونم به توافق برسم
    9)مهریه چه نقش وجایگاهی میتوانددرحفظ ونگهداشت ازدواج داشته باشد؟ به نظرم زیاد مهم نیس. مهریه عشق و علاقه نمیاره
    10)باچه کسانی درازدواج بایدمشورت کنیم؟ پدر مادر و دخترخالم(مثه خواهر بزرگترمه)
    11)ازچه منابعی برای پاسخ به سوالات بالاوافزایش آگاهی های لازم درازدواج میتوانم استفاده کنم؟ خیلی چیزا
    12)آیاداشتن ازدواج موفق نیازبه آموزش وکسب آگاهی دارد؟ آره 100%
    13)خط قرمزهای من برای ازدواج چیست(خط قرمز:مواردی هستندکه حتی یک موردازآن راهم نمیتوانم درزندگی تحمل کنم:به طورمثال سیگارکشیدن) مشروب خوردن!!! سیگار کشیدن!!! تنبل بودن!!!!!! غرغرو بودن!!! یخ و سرد بودن!!! بداخلاق بودن!!! حسودیمم تحریک نکنه به هیچ وجه چون نقطه ضعفمه!!! با دخترای فامیل گرم گرفتن!!!
    14)خط زردهای من درازدواج چیست؟(هر3خط زردمعادل یک خط قرمز است)توی شبکه های اجنماعی عضو بودن!(هرچی آتیشه از گور همین چیزا بلند میشه) همین
    ........
    ....
    ای بنده تو سخت بی وفایی ،از لطف به سوی ما نیایی
    هرگه که ترا دهیم دردی ،نالان شوی و به سویم ایی
    هر دم که ترا دهم شفایی ،یاغی شوی و دگر نیایی
    ای بنده تو سخت بیوفایی ...

5. صلوات ها 14

نوشته
    125
    حضور
    3 روز 12 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    479

من الان یه چالش ذهنی دارم. من نه آشپزی بلدم نه کار خونه نه هیچ کدبانوگری ای. مامانم همش میگه تو با این وضعیتت نمیتونی ازدواج کنی. نمیدونم واقعا این مساله انقد مهمه؟؟؟ آیا مثلا بلد بودن برنج پختن جز شرایط بلوغ برای ازدواجه؟
    بنظر من که اصلا مهم نیست. فوقش اینه که مرد اشپزی بکنه. از نظر شما ایرادی داره؟؟؟

7. صلوات ها 14

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

نقل قول نوشته اصلی توسط sara72 نمایش پست ها
    من الان یه چالش ذهنی دارم. من نه آشپزی بلدم نه کار خونه نه هیچ کدبانوگری ای. مامانم همش میگه تو با این وضعیتت نمیتونی ازدواج کنی. نمیدونم واقعا این مساله انقد مهمه؟؟؟ آیا مثلا بلد بودن برنج پختن جز شرایط بلوغ برای ازدواجه؟
    بنظر من که اصلا مهم نیست. فوقش اینه که مرد اشپزی بکنه. از نظر شما ایرادی داره؟؟؟
    فوقش اینه مرد آشپزی کنه؟ مردا از هر چی بگذرن از شکمشون نمیگذرن فکر کنم شدیدا بستگی داره که جز موارد نادر آقایونی باشن که حاضرن آشپزی هم بکنن
    یاد میگیری
    من یکی از دوستام ترم سه لیسانس ازدواج کرد هیچی آشپزی بلد نبود میگم هیچی یه چیزی میگم یه چیزی میشنوی اما تو خوابگاه تمرین کرد یاد گرفت
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

9. صلوات ها 16

نوشته
    125
    حضور
    3 روز 12 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    479

اخه مساله اینه که من علاقه ای هم به این کارا ندارم

11. صلوات ها 8

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,231
    حضور
    138 روز 1 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1773
    صلوات
    14119

سلام
    خوبه از مادرتون بپرسین که چه مهارتهای دیگه ای هم تو زندگی کردن لازمه!

شما بعنوان همسر و شریک قراره همراه یکی بشی نه آشپزِ خونه ،

اگه آشپزی بدونی ولی مهارتهای دیگه رو ندونی میتونی ازدواج کنی

البته اینکه فوقش مرد آشپزی بکنه هم راه حل نیست چون برای مرد هم وظایفی تعریف شده که به همراه مهارتهای خاص خودش میتونه کانون زندگی رو بسازه مهم گرم نگه داشتن این کانونه ، خانم خونه در کنار مهارت های لازم و اساسی در زندگی ، قبول میکنه که کار خونه رو هم انجام بده در نگه داشتن این گرما کمک بزرگی خواهد کرد.

13. صلوات ها 13

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام رفقا ... منم خیلی دوس دارم تویه بحث شرکت کنم ...
    خب اون سوالا ک گفتن ک دیگه فک کنم از بنده گذشته ولی سوالای خوب و کلیدی هست ...
    و سارا خانوم بنده هم مثله شما بودم وقتی ازدواج کردم و همسر مورد علاقه ام رو پیدا کردم هم علاقه ب آشپزی اومد و هم هنرش رو کامل یاد گرفتم البته در کنار صبر زیاد همسرم و قوت قلبی ک بهم میداد ... اینا همه از مجردی یه ... اگه ب بقیه رشد فکری اجتماعی فرهنگی و این حرفا رسیدین آشپزی دلیلی واسه مجرد موندن نیس ... موفق باشین ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

15. صلوات ها 15

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

فوقش اینه که مرد اشپزی بکنه
    اگه خوده مرده بخاد اشپزی کنه.زن میخاد بگیره که چکار کنه!
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

17. صلوات ها 7

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,128
    حضور
    136 روز 12 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19224

ببخشيد نميدونم آقايون هم ميتونن نظر بدن يا خير. اگر خير پست بنده رو پاك كنيد

يه بنده خدايي ميگفت آشپزي عشقه. براي همين هيچ دست پختي مثل دست پخت مادر نميشه

منم يه تبصره بهش اضافه ميكنم كه اگر عاشق همسرتون باشيد آشپزي رو هم به بهترين شكل يادخواهيد گرفت و انشاالله همسرتون خواهند گفت:
    هيچ دست پختي مثل دست پخت همسرم نميشه

راستي يه نكتهء مهم رو به عنوان يه مرد عرض كنم. ما تفاوت كاري كه از روي عشقه و كاري كه از روي وظيفه هست رو مي فهميم. حتي از بوي غذا....

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

19. صلوات ها 20

نوشته
    328
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2319

اشپزي هنره زن هست همون طور كه رفع نياز هاي مالي خانواده هنر مرد هست اقا رضا به خوب مساله اي اشاره كردند ما إز بس به ديد وظيفه نگاه كرديم برامون جذابيت نداره
    اشپزي يه اهرم قوي هست براي استحكام بنيان خانواده شما وقتي شوهرت عصباينه يه قرمه سبزي خوب بذار جلوش ببين چه جور اخلاقش عوض ميشه
    دختران پوشيه زن

http://www.askdin.com/group163.html

دفاع از حجاب فاطمي

21. صلوات ها 16

صفحه 1 از 41 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری