شیک پوش بودن مردان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شیک پوش بودن مردان

با سلام
من پسر مجردی هستم که به شیک پوش بودن اهمیت زیادی میدهم . البته منظورم از شیک پوش بودن پوشیدن لباسهای چسب , آرم یا نوشته دار و یا طرحهای نا متعارف نیست , بلکه از این نوع پوشش متنفر هستم .
منظور پوشیدن لباسهای ساده و در عین حال مرغوب و شیک میباشد . بطور مثال یک شلوار کتان مرغوب با جنس خوب, و یک پیرهن راه راه , ساده یا چهار خانه با جنس و پارچه خوب و با رنگهای شاد. کلا یا لباس نمیخرم یا اگر پول داشته باشم باید حتما جنس خوب و شیک باشه . علتش مرغوبیت جنس , و اینکه خودم از پوشیدنش احساس خوبی داشته باشم و اینکه بقیه هم خوششون بیاد , البته نه صرفا به قصد جلب توجه
تازگی برایم مسأله شده آیا پوششم متعارف است یا نه و آیا دختران مؤمن با شیک پوش بودن مردان مشکل دارند یا نه . آیا کارم برای تظاهر است یا نه , تازگی که لباس خردیم در شک و شبهه بودم , که آیا برای تظاهر و خوش آمدن دیگران دارم میخرم و آیا دارم گناه میکنم یا نه :Gig:
از اساتید از جنبه دینی و همچنین خانوم ها لطفا پاسخ بدهند که با ازدواج با مردی با همچین سلیقه ای مشکل دارند یا نه
با سپاس فراوان
برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

راه جو;652152 نوشت:
با سلام
من پسر مجردی هستم که به شیک پوش بودن اهمیت زیادی میدهم . البته منظورم از شیک پوش بودن پوشیدن لباسهای چسب , آرم یا نوشته دار و یا طرحهای نا متعارف نیست , بلکه از این نوع پوشش متنفر هستم .
منظور پوشیدن لباسهای ساده و در عین حال مرغوب و شیک میباشد . بطور مثال یک شلوار کتان مرغوب با جنس خوب, و یک پیرهن راه راه , ساده یا چهار خانه با جنس و پارچه خوب و با رنگهای شاد. کلا یا لباس نمیخرم یا اگر پول داشته باشم باید حتما جنس خوب و شیک باشه . علتش مرغوبیت جنس , و اینکه خودم از پوشیدنش احساس خوبی داشته باشم و اینکه بقیه هم خوششون بیاد , البته نه صرفا به قصد جلب توجه
تازگی برایم مسأله شده آیا پوششم متعارف است یا نه و آیا دختران مؤمن با شیک پوش بودن مردان مشکل دارند یا نه . آیا کارم برای تظاهر است یا نه , تازگی که لباس خردیم در شک و شبهه بودم , که آیا برای تظاهر و خوش آمدن دیگران دارم میخرم و آیا دارم گناه میکنم یا نه
از اساتید از جنبه دینی و همچنین خانوم ها لطفا پاسخ بدهند که با ازدواج با مردی با همچین سلیقه ای مشکل دارند یا نه
با سپاس فراوان

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی

در هر جامعه‏ اى نوع و كيفيت لباس زنان و مردان، علاه بر آن كه تابع شرايط اقتصادى، اجتماعى و اقليمى آن جامعه است، تابع جهان بينى و ارزش‏هاى حاكم بر فرهنگ آن جامعه نيز مى‏باشد. لذا بايد در انتخاب لباس مناسب شرايطى به قرار زير مراعات گردد.
پوشيدن لباس آراسته و پرهيز از هر نوع آشفتگى و پريشانى، نشانه‏اى از وجود نظام فكرى و ذوق سليم در انسان است. بنابراين مى‏توان گفت كه آشفتگى برونى، حكايت از آشفتگى درونى مى‏كند زيرا انسان اگر داراى شخصيت طبيعى و سالم باشد، از آشفتگى و بهم ريختگى گريزان است و نظم و ترتيب و تميزى را بر ژوليدگى و پريشانى ترجيح مى‏دهد.
پرهيز از خودآرايى و پذيرفتن آشفتگى و ژوليدگى در لباس، به جهت تعارضى كه با خواسته‏هاى فطرى انسان دارد، اثرات بدى در زمينه روانى بر انسان مى‏گذارد بطورى كه به تدريج سبب بروز افسردگى روحى و انهدام ذوق سليم در انسان شده، منجر به بى ‏اعتدالى روانى مى‏شود تا آن جا كه علائق انسان را به زندگى و مواهب موجود در آن، از حد اعتدال كاهش مى‏دهد و او را به شخصى منزوى و گوشه ‏گير تبديل مى‏كند.
آراستگى ظاهرى اگر با خود آرايى درونى همراه شود، تنها رمز موفقيت انسان در جلب محبت و راه يافتن در دل‏هاست به طورى كه بدون برخوردارى از چنان شرايط ظاهرى و باطنى، انتظار محبوبيت پيدا كردن، انتظارى بى‏جا خواهد بود.
در صورتیکه پوشش موجب جلب توجه شود به گونه ای که تبدیل به لباس شهرت شود درست نمی باشد.ولی اگر لباس شهرت نشود ودر واقع تنها سبب جلب محبت شود اشکالی ندارد ولی اگر این کار سبب وابستگی فرد به لباس شود و زندگی فرد بدون آن بحرانی می شود نوعی آسیب است و زندگی فرد را دچار مشکل می کند.

از سويى انسان همواره دنبال تغيير و تازگى است و در مسئله لباس نيز به مرور خواه نا خواه خواستار طرح و شكل جديدى از لباس است در اين باره بايد گفت استفاده از لباسها و طرحهاى جديد مانعى ندارد تا زمانى كه آن لباس نماد طرز تفكر باطل و نشانگر عقائدى منافى با عقائد ملى يا اسلامى و موجب وهن شخصيت پوشنده نباشد طرح و مد جديد در لباس به گونه اى كه برگرفته از فرهنگ ايرانى يا اسلامى باشد هيچ مانعى ندارد بلكه اگر چنين الگوها و طرحهايى جديدى نباشد طرحها و الگوهاى غربى مورد توجه جوانان قرار مى‏گيرد زيرا به هر حال انسان دنبال تازگى است.

الف- لباس دست كم پاسخ‏گوى سه نياز آدمى است.
1- او را از سرما و گرما حفظ كند.
2- در جهت حفظ عفت و شرم، به او كمك كند.
3- به او آراستگى و وقار بخشد.
ب- كيفيت لباس پوشيدن نه تنها حاكى از شخصيت انسان است، بلكه در شكل‏ گيرى و تحول شخصيت اونيز نقش دارد.

با توجه به روایات در انتخاب پوشش مناسب باید به نکات زیر توجه نمود:

1. استفاده از رنگهای شاد و تاثیر آنها در روحیه و شخصیت انسان
  2. پرهیز از پوشیدن لباس فرهنگ بیگانه :
  3. پرهیز از لباس غیر متعارف(لباس شهرت)
  4. توجه به اینکه لباس مناسب انسان را عزیز می کند.
  5. لباس تميز، باعث ذلت و خوارى دشمنان مى‏شود و انسان را در مقابل آنان سربلند مى‏كند.
  6. لباس زيبا، باعث تقرب به خداست. امام صادق (ع) مى‏فرمايد: خود را به وسيله لباس زيبا كنيد زيرا خدا زيباست و زيبايى را دوست دارد. (7
  7. لباس انسان، بايد معرف جنس او نيز باشد بنابراين لباس مردان بايد با لباس زنان تفاوت داشته باشد.
  8. درمورد پوشش لباس مردان بايد متوجه اين نكته بود كه لباس ابريشمى خالص و لباس طلا بافت براى آنها حرام است.
  9. حدود پوششش توسط آن رعایت شود.
  10. دوری از تجمل پرستى در لباس و هر آن چه نشانه خودخواهى و تكبر داشت.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است