جمع بندی سردرگم

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سردرگم

[=&amp]سلام. لطفا راهنماییم کنید. مشکل من یکم عجیب غریبه. من دوماه دیگه عروسیمه. مدتیه دارم دنبال آتلیه می گردم. یه آتلیه پیدا کردم کادرش کلا خانومه و قیمتاش هم مناسبه. قبل این که آتلیه رو پیداش کنم یه مردی جلوی در یه آرایشگاه وایساده بود. تو ذهنم گفتم اگه از این مرد جای آتلیه رو بپرسی باید چادر سرت کنی به زبون هم آوردم مثل حالتی که آدم نذر میکنه. ولی بعد گفتم بی خیال و از آقاهه پرسیدم آتلیه کجاست اونم گفت نمیشناسم چند قدم اومدم اینورتر دیدم آتلیه درست پشت اون آرایشگاه بود. الان از اون موقع تپش قلب گرفتم. من اصلا چادر دوست ندارم. حالا این فکر افتاده به جونم که اگه برم اون آتلیه رو برای عروسیم رزرو کنم باید چادر سرم کنم وگرنه اتفاقای بدی میافته ازدواجم حرام میشه یا بچم طوریش میشه یا من هی عکسایی که آتلیه ازم قراره بندازه رو دیوار اتاق خوابم خواهم دیدو بهم موج منفی خواهند دادو از این حرفا. دلم بدجوری گرفته و دلشوره دارم. من به هیچ وجه نمی خوام چادر سرم کنم. باید قید این آتلیه رو بزنمو برم یه آتلیه دیگه تا این فکرا از ذهنم دور شه؟ می ترسم استرس از پا درم بیاره. این آتلیه کادرش خانوم بود قیمتشم مناسب بود یه آتلیه دیگه هم با همین قیمت هست اونم کادرش خانومه . به نظرتون قید این آتلیه رو بزنمو برم سراغ اون یکی آتلیه؟ چیکار باید بکنم. در مورد اون یکی آتلیه هم یه فکرایه نذرگونه ای اومد ذهنم ولی یادم نیست. دارم دیوونه میشم چیکار کنم؟[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

sana_66;651768 نوشت:
سلام. لطفا راهنماییم کنید. مشکل من یکم عجیب غریبه. من دوماه دیگه عروسیمه. مدتیه دارم دنبال آتلیه می گردم. یه آتلیه پیدا کردم کادرش کلا خانومه و قیمتاش هم مناسبه. قبل این که آتلیه رو پیداش کنم یه مردی جلوی در یه آرایشگاه وایساده بود. تو ذهنم گفتم اگه از این مرد جای آتلیه رو بپرسی باید چادر سرت کنی به زبون هم آوردم مثل حالتی که آدم نذر میکنه. ولی بعد گفتم بی خیال و از آقاهه پرسیدم آتلیه کجاست اونم گفت نمیشناسم چند قدم اومدم اینورتر دیدم آتلیه درست پشت اون آرایشگاه بود. الان از اون موقع تپش قلب گرفتم. من اصلا چادر دوست ندارم. حالا این فکر افتاده به جونم که اگه برم اون آتلیه رو برای عروسیم رزرو کنم باید چادر سرم کنم وگرنه اتفاقای بدی میافته ازدواجم حرام میشه یا بچم طوریش میشه یا من هی عکسایی که آتلیه ازم قراره بندازه رو دیوار اتاق خوابم خواهم دیدو بهم موج منفی خواهند دادو از این حرفا. دلم بدجوری گرفته و دلشوره دارم. من به هیچ وجه نمی خوام چادر سرم کنم. باید قید این آتلیه رو بزنمو برم یه آتلیه دیگه تا این فکرا از ذهنم دور شه؟ می ترسم استرس از پا درم بیاره. این آتلیه کادرش خانوم بود قیمتشم مناسب بود یه آتلیه دیگه هم با همین قیمت هست اونم کادرش خانومه . به نظرتون قید این آتلیه رو بزنمو برم سراغ اون یکی آتلیه؟ چیکار باید بکنم. در مورد اون یکی آتلیه هم یه فکرایه نذرگونه ای اومد ذهنم ولی یادم نیست. دارم دیوونه میشم چیکار کنم؟

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت خدمت جنابعالی
ضمن مسئلت خوشبختی شما لازم است به مطالب زیر توجه فرمائید؛
توضیحات شما به خوبی گویای آن است که از اضطراب بالا رنج می برید و موضوع مذکور یعنی نگرانی و دغدغه فکری شما در رابطه با آتلیه و حجاب، چیزی نیست جر وسواس فکری.
افراد وسواسی افراد هستند که دچار کمالگرایی منفی هستند ( از نگاه آنان ضرورت دارد که همه کارها همیشه و همهجا، کامل باشد) و احساس را مساوی با واقعیت و تحقق می دانند. به این معنا که گمان می کنند واقعیت مطابق با احساس و فکر آنهاست.
به تعبیری افراد وسواس بر این باورهستند؛ چون من اینگونه احساس یا فکر می کنم، پس همینطور هم خواهد شد. درست مثل وضعیت شما! یعنی شما به اشتباه گمان می کنید که چون احساس می کنید باید چادر سر کنید و فلان آتلیه نروید.. اگر خلاف این فکر عمل کنید گرفتار حرام و بچه ناخلف یا ناسالم خواهید شد.
توجه داشته باشید که نه نذر شما صحیح است و نه عمل به آن واجب. لذا شما می توانید با رعایت حریمهای شرعی ( حجاب و نه چادر) به آتلیه مورد نظر مراجعه کنید و مطمئن باشید که هیچ خطر و حرامی شما را تهدید نمیکند.
در نهایت با توجه به میزان اضطراب و وسواس، لازم است برای کاهش سطح آن، جهت تجویز داروی مناسب به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید و در ادامه نیز با یک روانشناس بالینی گفتگو نمائید

موضوع قفل شده است