صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواستگار کوچک تر و عذاب وجدان

علاقه
    کارهای فرهنگی
    نوشته
    27
    حضور
    21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

خواستگار کوچک تر و عذاب وجدان

سلام به همه ی بچه های اسک دین........با اینکه میدونم میخواین چه جوابی به من بدید ولی تصمیم گرفتم با شما مشورت کنم
    چند روز پیش یکی از همکلاسی هام بهم گفت که به من علاقه مند شده.حالا من نمیدونم چیکار کنم چون:
    من خودم از اول چون خیلی پسر خوب معتقد باغیرت معدب و ....بود ازش خیلی خوشم اومده بود.کلا تمام معیار هایی که من میخواستم رو داشت
    ولی از طرفی 6ماه از من کوچکتره.مسئله ی بعدی اینه که من تو یه شهر زندگی میکنم اون تو یه شهر دیگه با15 ساعت اختلاف.مسئله ی مهمتر اینکه اون شماره ی منو گیر اورده
    و الان با هم صحبت میکنیم که من بابت این موضوع واقعا عذاب وجدان دارم.چون هم میدونم دارم گناه میکنم هم میدونم مادر و پدرم راضی نیستن و اگه بفهمن من از چشمشون میفتم
    در حال حاضرم نمی تونیم مسئله ی ازدواج رو مطرح کنیم چون سن هردومون کمه20واصلا امادگی تشکیل خانواده رو نداریم.در ضمن اگه الان همچین موضوعی رو به خانوادم بگم خلاصه خیلی بد میشه
    هر کسم این موضوع رو میدونه اعتقاد داره که من خیلی سرترم و باید منتظر یه مورد بهتر بمونم ولی معیار های من خیلی متفاوته و مطمئنم کسی رو مثل این اقا دوست نخواهم داشت
    برای همین نمیخوام از دستش بدم.....حالا با عذاب وجدان و خانوادم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ در ساعت ۱۳:۲۷

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,495
    حضور
    174 روز 10 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58273

با نام و یاد دوست

خواستگار کوچک تر و عذاب وجدان

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    888
    حضور
    31 روز 9 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4643

سلام

عذاب وجدان یک علامت هشدار است و به شما نشان می دهد کاری که انجام می دهید درست نیست. هر چند برای از بین بردن آن می شود این علامت را به طور کلی نابود کرد تا دیگر هشدار ندهد؛ منتها این کار عاقلانه نیست. مثل این است که وقتی چراغ بنزین ماشین هشدار می دهد، به جای پر کردن باک، سیم چراغش را قطع کنیم!

بنابراین تنها راه مقابله با این مسئله این است که بر امیال و احساسات خود غلبه کنید و کاری را که عقل شما نمی پسندد انجام ندهید. ادامه دادن این رابطه به این شکل به صلاح هیچ کدام از شما نیست؛ چون جدای از اینکه کوله بار گناه شما سنگین شده و بعد از مدتی انجام گناه و معصیت برای شما عادی خواهد شد، کم کم بین شما وابستگی شدیدی هم ایجاد می شود؛ در حالی که هیچ ضمانتی برای وصال وجود ندارد. اگر این رابطه به وصال ختم نشود هر دو طرف ضربه روحی شدیدی را متحمل خواهید شد. البته این بخشی از عواقب کار است. اگر این رابطه لو برود، از دست دادن اعتماد پدر و مادر؛ سخت شدن ازدواج با فرد دیگر و ... هم از عواقب اجتناب ناپذیر آن خواهد بود.

لذا بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که به طرف این مسئله را بگویید که ادامه رابطه به این شکل درست نیست. ممکن است بعد از گذشت چند سال و فراهم شدن شرایط و اقدام ایشان، خانواده ها مخالفت کنند! برای همین اصلا عاقلانه نیست دل به چیزی ببندیم که آینده مشخصی ندارد. اگر گفت نمی توانم از تو جدا شوم بگویید دو راه بیشتر نیست. یا باید همین الان رنج جدایی را تحمل کنیم تا از عواقب این رابطه جلوگیری کنیم و یا اینکه شما همین الان رسما اقدام کنی و مسئله علنی شود. اگر گفت فعلا شرایط ازدواج را ندارم بگویید اقدام اولیه برای ازدواج شرایط خاصی لازم ندارد. قرار نیست ما بلافصله عروسی کنیم. می توانید همین الان اقدام کنید تا اصل قضیه بین خانواده های بررسی شود. اگر آنها موافق این ازدواج باشند می توانیم چند سالی را در عقد بمانیم تا شرایط فراهم شود و بعد عروسی کنیم. اگر گفت خانواده ام با این شرایط حاضر به اقدام نمی شود بگویید برای راضی کردن آنها با مشاور مشورت کن. می توانید آدرس همین سایت را به او بدهید تا در این باره با ایشان صحبت شود و راهکارهای لازم گفته شود.

در هر صورت شما باید رابطه را به طور کلی قطع کنید. بعد از این کار، یا ایشان تلاشش را برای راضی کردن خانواده اش و در نتیجه اقدام رسمی انجام خواهد داد و تکلیف شما مشخص می شود و یا اینکه از تصمیم که گرفته منصرف شده و عقب نشینی می کند. در هر دو حالت ضرری متحمل شما نخواهد شد. نهایتش این است که در صورت عقب نشینی ایشان برای فراموش کردنش باید کمی سختی را متحمل شوید که این طبیعی و جور هندوستان است! در عوض گرفتار عشق بی سرانجام و ضربه های روحی؛ روانی؛ تحصیلی و ... نمی شوید.

در مورد اختلاف سنی هم باید عرض کنم این مقدار اختلاف سن مشکل ساز نیست. البته به شرطی که علاوه بر تناسب های لازم در دیگر زمینه ها، در زمینه سلایق و علایق و خواست ها، اختلاف شدیدی وجود نداشته باشد.

در مورد دوری راه هم به خود شما بستگی دارد. اگر وابستگی شما به خانواده شدید نباشد مشکلی ایجاد نخواهد شد.

در مورد گفتن به خانواده هم بنا نیست شما چیزی از رابطه و علاقه و ... بگویید. شما دخترید و برای دختر هم هر آن ممکن است خواستگار بیاید. اگر ایشان بتواند خوانواده اش را راضی کند، شما صرفا به خانواده کلیت قضیه را می گوید که کسی در دانشگاه از شما خواستگاری کرده و شما هم گفته اید در این باره باید با خانواده ام صحبت کنید و ...

در مورد اینکه بعضی می گویند شما سرتر هستید و ... هم بستگی به ملاک ها و معیارهای شما دارد. چیزی که مهم است داشتن تناسب در زمینه های فکری، اعتقادی، اخلاقی و رفتاری است.

پیروز و سربلند

7. صلوات ها 18

علاقه
    تحصیل!
    نوشته
    118
    حضور
    3 روز 15 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

نقل قول نوشته اصلی توسط My God نمایش پست ها
    سلام به همه ی بچه های اسک دین........با اینکه میدونم میخواین چه جوابی به من بدید ولی تصمیم گرفتم با شما مشورت کنم
    چند روز پیش یکی از همکلاسی هام بهم گفت که به من علاقه مند شده.حالا من نمیدونم چیکار کنم چون:
    من خودم از اول چون خیلی پسر خوب معتقد باغیرت معدب و ....بود ازش خیلی خوشم اومده بود.کلا تمام معیار هایی که من میخواستم رو داشت
    ولی از طرفی 6ماه از من کوچکتره.مسئله ی بعدی اینه که من تو یه شهر زندگی میکنم اون تو یه شهر دیگه با15 ساعت اختلاف.مسئله ی مهمتر اینکه اون شماره ی منو گیر اورده
    و الان با هم صحبت میکنیم که من بابت این موضوع واقعا عذاب وجدان دارم.چون هم میدونم دارم گناه میکنم هم میدونم مادر و پدرم راضی نیستن و اگه بفهمن من از چشمشون میفتم
    در حال حاضرم نمی تونیم مسئله ی ازدواج رو مطرح کنیم چون سن هردومون کمه20واصلا امادگی تشکیل خانواده رو نداریم.در ضمن اگه الان همچین موضوعی رو به خانوادم بگم خلاصه خیلی بد میشه
    هر کسم این موضوع رو میدونه اعتقاد داره که من خیلی سرترم و باید منتظر یه مورد بهتر بمونم ولی معیار های من خیلی متفاوته و مطمئنم کسی رو مثل این اقا دوست نخواهم داشت
    برای همین نمیخوام از دستش بدم.....حالا با عذاب وجدان و خانوادم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    عجب روزگاری شده. ازدواج که نمیتونیم بکنیم تا یه قدم برداریم باید به هزار نفر جواب پس بدیم و هزار تا سند رو کنیم.موجودی حساب بانکی و فیش حقوق ماهیانه و مدرک دانشگاهی و کارت پایان خدمت و ...
    دوستی هنم که عذاب وجدان میاره. بریم بمیریم دیگه

9. صلوات ها 4

علاقه
    کارهای فرهنگی
    نوشته
    27
    حضور
    21 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    فعلا شرایط ازدواج را ندارم بگویید اقدام اولیه برای ازدواج شرایط خاصی لازم ندارد. قرار نیست ما بلافصله عروسی کنیم. می توانید همین الان اقدام کنید تا اصل قضیه بین خانواده های بررسی شود. اگر آنها موافق این ازدواج باشند می توانیم چند سالی را در عقد بمانیم تا شرایط فراهم شود و بعد عروسی کنیم. اگر گفت خانواده ام با این شرایط حاضر به اقدام نمی شود بگویید برای راضی کردن آنها با مشاور مشورت کن.
    حتی اگه ایشونم بخوان من نمیخوام که مطرح بشه چون امادگی ندارم و مطمئنم که خواستگارم هر کی باشه خانوادم مخالفت میکنن

11. صلوات ها 3

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط my god نمایش پست ها

تو که میدونی چرا میپرسی.جواب همونه که میدونی.
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

13. صلوات

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

دوست خوبم سلام

حرفای کارشناس محترم رو به شدت جدی بگیر

این رابطه هرچی طولانی تر بشه فقط به ضرر جفتتون تموم میشه

نگران نباش اگه نتونید هم ازدواج کنید بعد یک مدت از جدایی فراموشش می کنی (من این نوع رابطه ها رو زیاد دیدم)

اینکه میگم فراموش می کنی نه اینکه اون آقا رو فراموش کنی چون آدم هیچ آدمی از ذهنش پاک نمیشه ولی عشقی که بهش داشتی کم کم محو میشه

این یک وابستگی هست که به عشق و علاقه تعبیر میشه (می دونم الان این حرفم رو درک نمی کنی )

هرچه زودتر فقط رابطه رو قطع کن و مطمئن باش وقتی بخاطر خدا کاری بکنی، خدا هم سرنوشتت رو به بهترین شکل رقم می زنه چه با این آقا چه با هرشخص دیگه ای
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

15. صلوات ها 6

علاقه
    تحصیل!
    نوشته
    118
    حضور
    3 روز 15 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

به نظرم مهمترین مشکلتون سن کم آقا پسره. آدم از 20 تا 25 سالگی کلی متحول میشه. دیدم که میگم

صبر کنین یکی بیاد یکم پخته تر باشه با اون دوست بشین.

17. صلوات ها 4

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    اگر گفت خانواده ام با این شرایط حاضر به اقدام نمی شود بگویید برای راضی کردن آنها با مشاور مشورت کن. می توانید آدرس همین سایت را به او بدهید تا در این باره با ایشان صحبت شود و راهکارهای لازم گفته شود.
    جناب امین سلام و عرض ادب

بنده از وقتی که یکی از مشاوران تلفنی مرکز شما، به مادرم گفت که تا دو سال دیگر پسرتان را در ظرف ترشی نگه دارید(=نقل به مضمون)، جسارتا اعتمادم سلب شده است،

چقدر طلبه و روحانی می شناختم که می گفتند حاضریم شخصا به شهرستان بیاییم و پدرتان را متقاعد کنیم که آستین بالا بزند، اما از بخت بد من یک طلبه ای به مادرم مشاوره داد که مشکلات من را ده برابر کرد

التماس دعا

یا علی
    سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

19. صلوات ها 6

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

سلام به همه ی بچه های اسک دین......
    سلام

نگران این نیستید که در آینده به شما بدبین شود،
    داشتن ارتباط قبل از ازدواج، ممکن است در آینده باعث وسواس فکری و ظن بد شود!!

در نهایت:

خوش به حال اون آقا پسر که یکی رو پیدا کرده که دوستش داره
    سعی کنید از اینجا به بعد عاقلانه پیش برید و به توصیه های جناب امین گوش کنید،

نگران هم نباشید، اگر واقعا شما را بخواهد که از راه درست وارد می شود، اگر هم خدای ناکرده، زبانم لال، خیلی جدی نیست که حق ندارد با احساس دختر مردم بازی کند
    سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری