فلش كارت ها و فضاي مجازي

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فلش كارت ها و فضاي مجازي

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

سلام بر شما
اين تاپيك مخصوص فلش كارت ها و جداول مربوط به فضاي مجازي است
اين فلش ها شامل آسيب ها، مزايا و هشدارها و توصيه ها است

[/][/]

[/]

[/]

[/]

وَراوَدَتْهُ الَّتِي هُوَ فِي بَيْتِها عَن نَّفْسِهِ
وَغَلَّقَتِ الْأَبْوابَ
وَقالَتْ هَيْتَ لَکَ
قالَ مَعاذَ اللَّهِ إِنَّهُ رَبِّي أَحْسَنَ مَثْوايَ إِنَّهُ لا يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ

و آن [بانو] که او در خانه ‏اش بود خواست از او کام گيرد و درها را [پياپى] چفت کرد و گفت بيا که از آنِ توام.
[يوسف] گفت: پناه بر خدا، او آقاى من است، به من جاى نيکو داده است، قطعاً ستمکاران کامیاب نمی‌شوند.

هنگامی که زلیخا خواهان کام گرفتن از حضرت یوسف بود، حضرت یوسف فرمود: «از آنکه مرتکب گناه شوم به خدا و آقای خویش پناه می‌برم.»
و سپس افزود:﴿ إِنَّهُ رَبِّي أَحْسَنَ مَثْوايَ
به اعتقاد برخی از مفسران، مرجع ضمیر «إنّه» عزیز مصر و به اعتقاد برخی دیگر خداست. علامه طباطبایی نیز خدا را مرجع ضمیر «إنّه» می‌داند و این آیه را چنین تفسیر می‌کند که [HL]به خدا پناه می‌برم،
زیرا او پروردگار من است و چون جایگاهی نیکو به من بخشیده است، نمی‌توانم در محضر او مرتکب گناه شوم. [/HL]
در پايان اين آيه به قانونی کلی، یعنی رستگار نشدن انسانهای ظالم، اشاره شده است. حال ممکن است این ظلم، به نفس یا غیر نفس و یا خداوند باشد.

[="Tahoma"][="DarkGreen"][/]

اعتياد به اینترنت چه بلایی سر مغز شما می‌آورد؟

[h=1] [/h]

به گزارش «24»، گروهی از دانشمندان چینی در تحقیقات خود متوجه شده‌اند که مغز افرادی که به شکل افراطی از اینترنت استفاده می‌کنند، مانند مغز افرادی که به مواد مخدر یا سیگار و الکل معتاد هستند، به مرور دستخوش تغییراتی می‌شود. در بخشی از تحقیقات دانشمندان چینی که اخیرا منتشر شده گفته می‌شود: نارسایی اعتیاد به اینترنت اکنون در سراسر جهان به یک عارضه یا بیماری ذهنی فراگیر بدل می‌شود. تحقیقات قبلی که در این مورد صورت گرفته بود بیشتر روی جنبه‌های حاشیه‌ای یا وابسته به وضعیت ذهنی و روانی افراد تمرکز داشت. اما در این تحقیقات جدید با استفاده از پیشرفته‌ترین روش‌های مشاهده و بررسی بافت‌های مغز، تغییرات ناشی از استفاده افراطی از اینترنت در مغز گروهی از نوجوانان مورد بررسی قرار گرفته است. در مقایسه گروهی از نوجوانان سالم و عادی با گروه دیگری که به شکل افراطی از اینترنت استفاده می‌کنند معلوم شد که این بخش از فعالیت‌های مغز در میان استفاده‌کنندگان افراطی اینترنت فعالیت کمتری دارد. کالج سلطنتی روان‌پزشکی بریتانیا برای تعیین این موضوع از دو منبع معتبر استفاده می‌کند. یکی گزارش‌های دوره‌ای سازمان بهداشت جهانی در مورد دسته‌بندی عارضه و بیماری‌های جدید است که آخرین مورد آن در سال ۱۹۹۴ منتشر شده و قاعدتا در آن نشانی از اعتیاد به اینترنت وجود نداشت. پروفسور دراموند خاطرنشان می‌کند که اگر افراد به دلیل داشتن مشکلات روحی و احساسی مثل تنهایی یا گوشه‌گیری و افسردگی به استفاده بیش از حد از اینترنت روی می‌آورند باید آن را یک معلول دانست. اشخاص زیادی به خاطر غرق شدن در دنیای بازی‌های کامپیوتری و به دلیل این که از نظر احساسی دیگر قادر به ارتباط گرفتن با دنیای واقعی نیستند در عرصه‌های مختلف زندگی مثل تحصیل، کار و یا روابط خانوادگی به شدت دچار مشکل می‌شوند. اما هنوز متخصصان روان‌پزشکی در مورد تلقی کردن این نوع اعتیاد به عنوان بیماری به توافق نرسیده‌اند. مسلما انتشار نتایج تحقیقات دانشمندان چینی به شواهد لازم برای نتیجه‌گیری در این مورد خواهد افزود، اما دامنه آن تحقیقات آن قدر محدود بوده که بعید است بتوان آن را تنها منبع نتیجه‌گیری در این زمینه قلمداد کرد.

[/]

[/]

[/]

[/]

[/]

[/]

عرفان درمانی

چه کنیم در خلوت اینترنتی گناه نکنیم؟

سؤال: با اين كه مذهبي هستم در اينترنت گاه وقت ها گناه مي كنم چه كنم گناه نكنم؟
عرفان و محبت درمانی:

هر روز به نعمت­ های بزرگ خداوند بیندیشیم تا عمق و عظمت و نقش اساسی آنها را درک کنیم طبعا، محبت خدا که مالک اصلی ما و نعمت­ هاست در دل زنده و انگیزه شکرگذاری نسبت به خداوند و اطاعت از وی در ما فعال می­ شود.[1]

[/HR][1]. محمدتقی مصباح یزدی، اخلاق در قرآن، ج1، ص192. محمد حسن قدیری ، سودها و سوزها، ص 43