جمع بندی روش خواستگاری در خیابان و اتوبوس و مترو و ...

تب‌های اولیه

74 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روش خواستگاری در خیابان و اتوبوس و مترو و ...

با سلام خدمت دوستان گرامی!

مدتی این برام سوال شده که اگه بخوام از دختری که در خیابان میبینم خواستگاری کنم باید چکار کنم!:Ghamgin:
مثلا اگه با دوستانم از خیابونی بگذرم و دختری محجه و با حیا را ببینم چگونه باید بهش بگم؟ با نامحرمان حرف نمیزدم و خجالت هم میکشم و نمتونم آدرس یا شماره خانواده اش رو بگیرم تا به خانواده ام بگم که با آن ها صحبت کنند!
این اتفاق برام نیوفتاده فقط میخوام بدونم اگه افتاد باید چگونه عمل کنم که هم دینم رو نگه دارم و هم به اون دختر مورد علاقه ـم برسم!

با تشکر از دوستان عزیز :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

اصل چنین روشی برای ازدواج درست نیست؛ چون اولا حداقل شناختی هم در کار نیست ثانیا عرفا مورد پذیرش واقع نمی شود و احتمال اینکه با فحش و ناسزا و بد و بیراه و آبروریزی مواجه شوید زیاد است؛ به خصوص اگر در یک اشتباه تاکتیکی به یک زن متاهل چنین پیشنهادی دهید! که البته امروزه وقوع چنین اشتباهی دور از ذهن نیست! بهترین و محترمانه ترین برخوردی که ممکن است در این شرایط با شما شود، جواب ندادن است! ثالثا لازمه چنین کاری این است که شما تک تک دخترهایی که در معابر عمومی تردد می کنند زیر نظر گرفته و به دنبال کیس مورد نظر خود باشید که این مسئله علاوه بر حرمت شرعی، وجهه اجتماعی خوبی هم ندارد رابعا ...

بنابراین بهتر است از راه های دیگری برای ازدواج اقدام کنید.

پیروز و سربلند

سلام.
من این تاپیک رو دیدم کای تعجب کردم.
آخه برادر من شما یه دختر محجبه چادری دیدی دیگه نتیجه میگیری که به درد یک عمر زندگی کردن باهات میخوره؟

HajMajid;649444 نوشت:

مدتی این برام سوال شده که اگه بخوام از دختری که در خیابان میبینم خواستگاری کنم باید چکار کنم!:Ghamgin:
مثلا اگه با دوستانم از خیابونی بگذرم و دختری محجه و با حیا را ببینم چگونه باید بهش بگم؟ با نامحرمان حرف نمیزدم و خجالت هم میکشم و نمتونم آدرس یا شماره خانواده اش رو بگیرم تا به خانواده ام بگم که با آن ها صحبت کنند!
این اتفاق برام نیوفتاده فقط میخوام بدونم اگه افتاد باید چگونه عمل کنم که هم دینم رو نگه دارم و هم به اون دختر مورد علاقه ـم برسم!

سلام.
این سوال منم هس...

امین;651041 نوشت:
سلام

اصل چنین روشی برای ازدواج درست نیست؛ چون اولا حداقل شناختی هم در کار نیست ثانیا عرفا مورد پذیرش واقع نمی شود و احتمال اینکه با فحش و ناسزا و بد و بیراه و آبروریزی مواجه شوید زیاد است؛ به خصوص اگر در یک اشتباه تاکتیکی به یک زن متاهل چنین پیشنهادی دهید! که البته امروزه وقوع چنین اشتباهی دور از ذهن نیست! بهترین و محترمانه ترین برخوردی که ممکن است در این شرایط با شما شود، جواب ندادن است! ثالثا لازمه چنین کاری این است که شما تک تک دخترهایی که در معابر عمومی تردد می کنند زیر نظر گرفته و به دنبال کیس مورد نظر خود باشید که این مسئله علاوه بر حرمت شرعی، وجهه اجتماعی خوبی هم ندارد رابعا ...

بنابراین بهتر است از راه های دیگری برای ازدواج اقدام کنید.

پیروز و سربلند

چه راهی مثلا؟ وقتی خونواده حاضر نیستن برا آدم کاری بکنن چیکار کنیم؟

HajMajid;649444 نوشت:

:moteajeb:
همه اونایی که حجاب دارن و باحیا به نظر میرسن اصلا مثل هم نیستن و شاید خیلیاشون از نظر رفتار با اون چیزی که مد نظرتونه زمین تا آسمون فرق کنن
به نظر من یکی از مهمترین دلیلای آمار بالای طلاق شناختای سطحیه
بعد اشکالات وارد به این روش خواستگاری رو کارشناس محترم فرمودن

mohammad2023;651071 نوشت:

باز یکی رو تو محیط کار یا تو دانشگاه دیده باشین حداقل یکم از رفتاراش رو دیده باشین شناخت داشته باشین بهش هزار تا شرف داره به این مدل
تصور کنید اینجوری همیشه باید بشینین دخترای مردم رو دید بزنید ببینید از حجاب و قیافه کدومشون خوشتون میاد بعد برید جلو معلوم نیست چقدر شرایطتتون فرق داره اصلا طرف چه برخوردی بکنه بعدش یک در هزار شرایط کلی تون سن و .. جور در اومد بعدش برید ببینید اخلاقاتون چطوریه جور در میاد یا نه
به نظرم همونطوری که استاد امین فرمودن اصلا برای یه پسری که مذهبیه وجهه خوبی نداره بره دخترا رو حتی به نیت ازدواج دید بزنه

سلام.
اصلا این سوال جواب کاملا مشخصی داره. ازدواج اینطوری نیست که آدم بخاطر ظاهر بخواد ازدواج کنه.
چطور وقتی کسی عاشق یه دختر زیبا و تقریبا بد حجاب میشه می گیم ظاهر پسنده؟
اینکه آدم عاشق حجاب یه دختر بشه هم یه نوع ظاهر پسندیه. حالا همه ی دخترا و خانم های چادری که دارای ایمان بالا نیستند. بعضیا برای تظاهر چادر می پوشند و برخی هم عادت کردن و یه عده هم بخاطر ایمان و ... حالا شما فکر می کنی این خانم چادری از کدوم نمونه ی این افراد هستش؟
پس این راهش نیست که بخوای مستقیم صحبت کنی چون کسی که روش نشده با یه خانم حرف بزنه مطمئنا اگه بخواد رودر رو حرف بزنه زبونش بند میاد و می گیره و قلبش هم تند میزنه. آقا بخاطر خودتون میگیم این کار رو نکنین. تپش قلب که بره بالا و نفس تند بزنه، سکته می کنین خونتون میوفته گردن مردم.شما باید یه واسطه قرار بدین که صحبت کنه با ایشون. حالا اگه نظر دختر خانوم این بود که تقریبا میشد بله رو ازش گرفت، دیگه بقیه ش طبق قوانین اسلامی عمل کنین.
باز هم توصیه می کنم توی خیابون از خانوم خواستگاری نکنید. جدیدن با کلیپس آدم رو میزنن
....
اینو هم اضافه کنم که قرار نیست آدم هر کی رو می بینه عاشقش بشه
ما یه پسر تو فامیل داشتیم هر وقت میرفت تو خیابون و میومد می گفت عاشق یه دختر شده. مطمئنم اگه شخصا با اینکه پسر هستم، یه چادر میزدم تو سرم یه دل نه، صد دل عاشق منم می شد.

عاشق امام خامنه ای;651079 نوشت:
باز یکی رو تو محیط کار یا تو دانشگاه دیده باشین حداقل یکم از رفتاراش رو دیده باشین شناخت داشته باشین بهش هزار تا شرف داره به این مدل
تصور کنید اینجوری همیشه باید بشینین دخترای مردم رو دید بزنید ببینید از حجاب و قیافه کدومشون خوشتون میاد بعد برید جلو معلوم نیست چقدر شرایطتتون فرق داره اصلا طرف چه برخوردی بکنه بعدش یک در هزار شرایط کلی تون سن و .. جور در اومد بعدش برید ببینید اخلاقاتون چطوریه جور در میاد یا نه
به نظرم همونطوری که استاد امین فرمودن اصلا برای یه پسری که مذهبیه وجهه خوبی نداره بره دخترا رو حتی به نیت ازدواج دید بزنه

من حدودا 1.5 سال پیش اینجا تاپیک زدم. راهنمایی خواستم برا پیدا کردن مورد مناسب!
تا حالا هم با این روشا به نتیجه نرسیدم! واقعا هم دیگه خسته شدم
خودم اقدام میکردم تا حالا پیدا کرده بودم. اصن بذار فحش بده از ده تا یکی قبول میکنه دیگه. تا کی منتظر بشیم یه واسطه ای برا دست بالا بزنه
محیط کار که کسی نیسن. دانشگاهم خب مگه چقد با طرف برخورد داری مگه اینکه همکلاسیت باشه. من که از هیچیک از همکلاسیام خوشم نمیاد

مگر در بين فاميل آشنا و يا دوستان كسي رو نداري كه ميخواهي اينجوري دنبال فرد مورد علاقه خودت باشي؟
اين كار ها را معمولا بايد خانم ها انجام بدن و اگر بخواهي خودت اينكار رو بكني يك وقتي ديدي ....
هم چنين مانند نظرات بالا كه دوستان گفتند هر كس چادر سر كنه شخصي با عفيف و با حيا نيست و فقط ظاهرش عفيفه

mohammad2023;651085 نوشت:

اصلا ملاكت چي هستش ؟
شايد سخت گيري ميكني

میترسم یه چیزی میگم یکی بیاد بگه داری ترویج فساد میدی.ولی میگم.دفعه اول سخته که میخای پیشنهاد بدی که شمارشونو بگیری بعدش اسون میشه.من تو دانشگاهشو بلدم.برو جلو لکی بپرس رشتتون چیه.و ازین حرفا بعد اخرش بگو میشه یه درخواستی ازتون بکنم.میشه شماره منزلتونو لطف کنید بدم مادرم تماس بگیرن.اگه گفت اره که هیچی اگه گفت نه.بگو خب میخاین من شمارمو بدم فکراتونو بکنین اگه دوست داشتین بدین شمارتونو.اگه بازم گفت نه یه خورده اصرار کن قانعش کن.که مگه چی میشه فکراتونو بکنین اگرم نخاستین که ندین....اگه گفت شما که منو نمیشناسین.الکی بگو نه من چند وقتیه شما را زیر نظر دارم و ازین چرتو پرتا. تو خیابون اگه دیدی خیلی خوبه تعقیبش کن.من خودم تو خیابون تا حالا شماره نگرفتم یا بدم برا ازدواج.ولی همین روشو پیاده کن ببینیم چی میشه.اگه زنده موندی بیا تعریف کن.در کل تو یونی از روشهایی که بقیه دوستان میگن برو (از طریق واسطه).من خودم چون میخام قبل خاستگاری یه اشنایی با دختر داشته باشم اینکارو میکنم.تو خیابونم اگه کسی را دیدی شاید تو اون لحظه فکر کنی چه محجبه خشکل و ازین حرفاس ولی 2دقیقه بعد فراموش میکنی.مگه اینکه سنت پایین باشه و تو دوران بلوغ باشی.همون خاستگاری بری بهتره.اخرش تو خاستگاری رفتنم تنوع بالاس.

mohsen1990;651090 نوشت:
میترسم یه چیزی میگم یکی بیاد بگه داری ترویج فساد میدی.ولی میگم.دفعه اول سخته که میخای پیشنهاد بدی که شمارشونو بگیری بعدش اسون میشه.من تو دانشگاهشو بلدم.برو جلو لکی بپرس رشتتون چیه.و ازین حرفا بعد اخرش بگو میشه یه درخواستی ازتون بکنم.میشه شماره منزلتونو لطف کنید بدم مادرم تماس بگیرن.اگه گفت اره که هیچی اگه گفت نه.بگو خب میخاین من شمارمو بدم فکراتونو بکنین اگه دوست داشتین بدین شمارتونو.اگه بازم گفت نه یه خورده اصرار کن قانعش کن.که مگه چی میشه فکراتونو بکنین اگرم نخاستین که ندین....اگه گفت شما که منو نمیشناسین.الکی بگو نه من چند وقتیه شما را زیر نظر دارم و ازین چرتو پرتا. تو خیابون اگه دیدی خیلی خوبه تعقیبش کن.من خودم تو خیابون تا حالا شماره نگرفتم یا بدم برا ازدواج.ولی همین روشو پیاده کن ببینیم چی میشه.اگه زنده موندی بیا تعریف کن.در کل تو یونی از روشهایی که بقیه دوستان میگن برو (از طریق واسطه).من خودم چون میخام قبل خاستگاری یه اشنایی با دختر داشته باشم اینکارو میکنم.تو خیابونم اگه کسی را دیدی شاید تو اون لحظه فکر کنی چه محجبه خشکل و ازین حرفاس ولی 2دقیقه بعد فراموش میکنی.مگه اینکه سنت پایین باشه و تو دوران بلوغ باشی.همون خاستگاری بری بهتره.اخرش تو خاستگاری رفتنم تنوع بالاس.

آفرین. این شد یه راه حل درست حسابی. همونی که لازم داشتم :khandeh!:

درستي;651088 نوشت:
اصلا ملاكت چي هستش ؟
شايد سخت گيري ميكني

درستي;651086 نوشت:
مگر در بين فاميل آشنا و يا دوستان كسي رو نداري كه ميخواهي اينجوري دنبال فرد مورد علاقه خودت باشي؟
اين كار ها را معمولا بايد خانم ها انجام بدن و اگر بخواهي خودت اينكار رو بكني يك وقتي ديدي ....
هم چنين مانند نظرات بالا كه دوستان گفتند هر كس چادر سر كنه شخصي با عفيف و با حيا نيست و فقط ظاهرش عفيفه

در فامیل نیستو یا هس اونی که میخوام نیس.
آقا اصلا کار به معیار من نمیکشه. اونطور که تو این مدت متوجه شدم و مطمپن شدن تو خواستگاری سنتی باید همه چیت اوکی باشه
سربازی + کار + پول + تحصیل
این روش برا ی دانشجویی مثل من جواب نمیده این حاصل تجربه دو ساله منه.
حالا طرف هرچقدم مذهبی باشه اصلا باباش مرجع تقلید باشه حداقلش اینه که میخواد عقد بگیرن 1 تومن میخواد. گل شوشیرینی بگیری 200 تومن. بعدشم که هی باید خرج کنی
آقا جواب نمیده دیگه.راه حل دارین بگین

mohsen1990;651090 نوشت:

اینم از آخر و عاقبت فیلم هندی دیدن:khab:
واقعا فیلم هندی توهم زاست نگاه نکنین خواهشا

savior;651098 نوشت:

نه اتفاقا روش خوبیه.
منتها من اعتماد به نفسشو نداشتم تا حالا. شاید باید چند باری امتحان کنم تا عادی بشه!

mohammad2023;651102 نوشت:
نه اتفاقا روش خوبیه.
منتها من اعتماد به نفسشو نداشتم تا حالا. شاید باید چند باری امتحان کنم تا عادی بشه!

میگم چطوری یه چند بار زن بگیری تا عادی تر بشه. بهتر نیست؟
ولی این روش که دوستمون گفتند خیلی به ضررت تموم خواهد شد. اولا که ممکنه همون بار اول یه جور آبروت بره که نشه جمعش کرد یا حداقل بار دوم و سوم اینطور بشه.
اما اگه به فرض محال اینطور نشد شما به این کار عادت می کنی و (ببخشید) دقیقا معنی یه هرزه در شما پیدا میشه. یعنی شما عادت می کنی با این دختر و اون دختر حرف بزنی و مطلقا به نتیجه ای برای ازدواج نخواهی رسید بلکه عواقب جبران ناپذیری برای شما خواهد داشت.
به هر حال یه روش بهت گفتم انجام بده توی صفحه 1 و این روش رو هم میگم انجام نده. حالا دیگه بسته به چیزی که میخوای انجام بده
موفق باشی

savior;651103 نوشت:
میگم چطوری یه چند بار زن بگیری تا عادی تر بشه. بهتر نیست؟
ولی این روش که دوستمون گفتند خیلی به ضررت تموم خواهد شد. اولا که ممکنه همون بار اول یه جور آبروت بره که نشه جمعش کرد یا حداقل بار دوم و سوم اینطور بشه.
اما اگه به فرض محال اینطور نشد شما به این کار عادت می کنی و (ببخشید) دقیقا معنی یه هرزه در شما پیدا میشه. یعنی شما عادت می کنی با این دختر و اون دختر حرف بزنی و مطلقا به نتیجه ای برای ازدواج نخواهی رسید بلکه عواقب جبران ناپذیری برای شما خواهد داشت.
به هر حال یه روش بهت گفتم انجام بده توی صفحه 1 و این روش رو هم میگم انجام نده. حالا دیگه بسته به چیزی که میخوای انجام بده
موفق باشی

با اینکه من اهل حرف زدن با دخترا نیستم (بجز در حد ضرورت) ولی فکر نمیکنم حرف زدن به معنی هرزگی باشه!
من شخصا از این حالتم ناراحتم و اگه بیشتر اهل معاشرت با دخترا بودم قطعا زودتر به نتیجه رسیدم بودم

شما گفتی روش اسلامی. خب بفرمایید روشش چیه؟ (شاید راهی بوده که تا حالا ما نرفته باشیم)

فقط یه نمونه از اقداماتمو بگم:
حدود یکسال پیش همراه مادرم رفتم قم. اونجا یه دوست طلبه دارم (در اصل برادر دوستمه ولی قبلا هم خونشون رفته بودم آشنایی داشتیم و شمارشو داشتم و میشه گفت رفیق بودیم)
خیلی هم مذهبی بودن طوری که تا تلویزیون میخواست یکم آهنگ پخش کنه سریع شبکه عوض میشد. من خانومشونو ندیدم و برم جالب بود تا نشستیم یه پرده ای وسط پذیرایی بود که کشید و خانومشو مادرم موندن اونطرف ما اینطرف! اولش خیلی تعجب کردم(برام جالب بود تا حالا اینجوری برخورد نداشته بود). فقط خواستم بگم که چقدر مذهبی بودن. حالا ما شام هم موندیم کلی هم پذیرایی کردن دستشونم درد نکنه.
نشستیم حرفامونو ردیم مادرمم ازم کلی تعریف کرد و گفت این بدبخت فقط مشکلش اینه که فعلا دانشجویه. (من سربازی هم معاف شدم)
گفت اوکیه خبرشو میدم.حالا خیلی هم استقبال میکرد. آقا ما اومدیم یه ماه دوماه سه ماه گذشت خبری نشد. اس ام اس دادم گفت پیگیرشم. الان یه سال بیشتره دارن دنبال کیس برا من میگردن:khandeh!:
حالا من فکر کردم مگه من چه مشکلی داشتم که اینجوری شد؟ درس که میخونم اونم یه رشته خوب دانشگاه خوب. اخلاقمم که بد نیس. حالا چرا حتی یه نفرم معرفی نکرد؟
به این نتیجه رسیدم که پول ندارم! و الا الان سه چهار تا کیس معرفی کرده بود:)

آقا اگه راهی بوده ما نرفتیم بفرمایین.

savior;651098 نوشت:

چرا؟چه ربطی داری!کدوم قسمتش مثل فیلم هندیه.

mehrant;651066 نوشت:
سلام.
من این تاپیک رو دیدم کای تعجب کردم.
آخه برادر من شما یه دختر محجبه چادری دیدی دیگه نتیجه میگیری که به درد یک عمر زندگی کردن باهات میخوره؟

خوب اخوی من نگفتم که بدرد ازدواج میخوره!
بالاخره آدم به یک صورتی باید از وضع زندگی طرف و اخلاق و ... ـش با خبر بشه بعد اقدام به ازدواج کنه! کسی هم نمیگه هر کیو تو خیابون دیدی برو باهاش ازدواج کن و همیشه هم نمیشه به خانواده گفت یکی رو از توی فامیل برات پیدا کنن Smile

عاشق امام خامنه ای;651077 نوشت:
:moteajeb:
همه اونایی که حجاب دارن و باحیا به نظر میرسن اصلا مثل هم نیستن و شاید خیلیاشون از نظر رفتار با اون چیزی که مد نظرتونه زمین تا آسمون فرق کنن
به نظر من یکی از مهمترین دلیلای آمار بالای طلاق شناختای سطحیه
بعد اشکالات وارد به این روش خواستگاری رو کارشناس محترم فرمودن

درسته! ولی بازم با حیا هست بالاخره باید یک روشی باشه که با اخلاق طرف آشنا شد! همه که قرار نیست دورو باشن Smile
*---

از موضوع اصلی دارین فاصله میگیرین یکی جواب منو بده! الان مثلا من تمام فکر و ذکرم پیش دخترس چیکار کنم:khaneh::khandeh!:

بنظر من اول سعی کنید خودتون و وضعیت فعلی که دارید رو در سه یا چهار جمله براش توضیح بدید و در آخر نظرشو بپرسید

اگر نخواد همون موقع میگه مثلا من قصد ازدواج ندارم و این حرفا

اگر کمی تا قسمتی راضی باشه میگه باید فکر کنم یا با خانوادم صحبت کنم و اون وقت شما شمارشونو بگیرین و بگید بقیه مراحل رو از طریق خانواده پیگیری میکنیم

توصیه من اینه که طرف رو اول مدتی زیر نظر بگیرید بعد همچین درخواستی رو مطرح کنید!

HajMajid;649444 نوشت:

سلام داداش گلم
ببین،اگه بخوای خودت بری و باهاش صحبت کنی،مثلا بگی میخواستم یه کم بیشتر با هم آشنا بشیم و این حرفا....همش ضرره....ضرر میکنی عزیز جان،چون:
اگه بگه نه که تازه اول داستانه،کلی ذهنت مشغول میشه،از کار و زندگی میفتی،بدبخت میشی یه مدتی :hamdel::Shekastan Del:
اگر هم بگه آره،که شک نکن به گناه میفتی،یقین داشته باش حداقلش اینه که از خدا غافل میشی( در چندین مورد تجربه ثابت کرده!!! )
بهترین و درست ترین کار اینه:اگه خیلی رفتی تو کف دختره،باید حتما با خانواده اش صحبت کنی،یا شماره رو از خودش بگیر،یا از جایی تهیه کن
میدونم الان میخوای بگی که خب من الان شرایط ازدواج ندارم،خانواده ها قبول نمیکنن،پول ندارم،فلانم،بهمانم، همه ی اینا رو خودم حفظم:khandeh!: ولی باور کن کلا اینکه خودت بخوای بری جلو و قضیه رو ردیف کنی مشکل ایجاد میکنه واست،راه جولان شیطان هم تو ذهنت باز میشه
از ما گفتن بود هرچند میدونم فایده نداره حرفام،خودم هم از این حرفا زیاد شنیده بودم،ولی شنیدن کی بود مانند دیدن؟؟؟!!! :badbakht:
یا حق

:hamdel:به نام خدا:hamdel:
تو این پست هایی که من خوندم متاسفانه هیچ کسی نتونست حاج مجید رو درک کنه . اصا نفهمید منظور ایشون چیه ...
فک میکنید ایشون یکی رو تو خیابون دیده میخواد یکساعت دیگه عقدش کنه برای همین بهش میگید از کجا میشناسیش شاید آدم خوبی نباشه!!!
ببینید دوستان شما وقتی خواستگاری غیر از فامیل میرید بالاخره مثلا شماره ی اون دختر و خونوادشو شاید از یه خانومی که دفتر داره و شماره های دختر زیاد داره گرفتید.
خب چطور اون دختر رو میشناسید؟؟؟ معلومه چند جلسه میرین صحبت می کنین ، تحقیق می کنین با دیگران مشورت می کنین...پس ببینین دفه ی اول دختر رو نمی شناختید.
این بنده خدا هم قضیش همینطوریه... حجاب ظاهری رو دیده و از چهره خوشش اومده حالا باید بره ببینه بقیه ملاکهای اخلاقی و رفتاری که مهمتر از ظاهره رو دختره داره یا نه؟آیا با هم هم کفو هستند
یا نه ... چن جلسه صحبت می کنن ، آشنا میشن بعد شاید همو نخوان . ... ایشون که نمیخواد تو خیابون دیده فرداش بره عقدش کنه...ایشون میخواد به یه طریقی شماره بگیره...
حالا صحبتم با دوست عزیزم حاج مجید هستش...ببنید دوست عزیز من خودم زیاد فکر کردم در این رابطه به این نتیجه رسیدم اگر خودم بخوام برم از دختر شماره خونشونو بگیرم شوکه میشه دختر
و حتی اگه قصد ازدواج داشته باشه ممکنه بازم منو رد کنه... چنتا فکر به ذهنم رسید اول اینکه به مادرم گفتم و مادرم حواسشون هست هر وقت حرم میرن یا مجلسی روضه ای چیزی
دنبال دختر مناسب میگردن ... دوم این که اگر این دختر خانوم همراه پدرش یا مادرش بود برم با پدرش صحبت کنم . یا با مادرش .... این چیزیه که به ذهنم رسیده ... مورد اولشو که شما نمیتونی ظاهرا اجرا کنی مورد دومو پیگیر باش داداش.. شیرینی عروسیتم باید حتما بدیااااا
:ok::khandeh!:
ممنون
:Gol:

[="DarkSlateBlue"]سلام!
از بس تو این فیلما پسرا هرجا به یه دختر میرسن میرن راحت به دخترا میگن : "با من ازدواج میکنی؟ " دیگه تاثیر خودشو گذاشته!

تو اون لحظه واقعا نمیشه رفت تو خیابون به دختری که تا حالا ندیدیش و نمیشناسیش همچین پیشنهادی بدی:Narahat az:! اگرم ولش کنی بره که دیگه پیداش نمیکنی:Gig: من اگه همچین موردی برام پیش میومد دخترره رو تعقیب میکردم تا آدرسشو گیر بیارم:yes: بعد از درو همسایه شماره خونشونو گیر میاوردم و فعلا میذاشتم تو آب پیاز تا وقتش برسه:hey:!‌ زمانی که ننم موافق با زن گرفتنم بود این شماره رو بهش میدادم! بالاخره یا دختره منتظر من مونده و ازدواج نکرده یا ازدواج کرده دیگه:fekr:! اگه ازدواج نکرده بود میرفتیم خواستگاریو بقیه ماجرا....:shadi:[/]

blue-sky;651167 نوشت:
بنظر من اول سعی کنید خودتون و وضعیت فعلی که دارید رو در سه یا چهار جمله براش توضیح بدید و در آخر نظرشو بپرسید

اگر نخواد همون موقع میگه مثلا من قصد ازدواج ندارم و این حرفا

اگر کمی تا قسمتی راضی باشه میگه باید فکر کنم یا با خانوادم صحبت کنم و اون وقت شما شمارشونو بگیرین و بگید بقیه مراحل رو از طریق خانواده پیگیری میکنیم

توصیه من اینه که طرف رو اول مدتی زیر نظر بگیرید بعد همچین درخواستی رو مطرح کنید!

به به چه تاپیک مفیدی شد اینجا :khandeh!:

آقا من قصد دارم به زودی این روشا رو تست کنم . میام نتیجه رو میگم

خدا عاقبت ما رو بخیر کنه

اینها تفکرات دوران جوانیه ، چند سال دیگه خود استارتر به حرفهای خودش که فکر کنه خندش میگیره ، جواب درست همونی بود که کارشناس داد ، این روشها آخر و عاقبت نداره ، مثل اینه که بگی حالا که آب سالم برا خوردن گیر نیاوردم پس میرم آبی که چمنای پارکو آب میدن میخورم ، وقتی کاری رو از راه درستش نتیجه نمیگیرید دلیلی نداره از راه نادرست پیش برید و بخواهید به هدفتون برسید .
البته لازمه اعتراف کنم خودم هم زمانی همچین فکرایی تو ذهنم میومد !!
نکن آقا ، نکن ، آخر و عاقبت نداره ، ....

.

HajMajid;649444 نوشت:

عکس العمل دختران تا حدودی به رفتار خونوادشون مربوط میشه، خونواده هایی که این عمل رو نمی پسندن با دختر رفتار بسیار بدی میکنن وقتی بهشون میگه یه مرد اومده و ازشون آدرس یا شماره تماس گرفته برای امر خیر:kill: پس اگه این کارو کردید و بی محلی شدید این احتمال رو هم بدید که اجازه صحبت با شما رو نداره
اگه خواستید خواستگاری کنید از دور فریاد نکشید آهای خانم!!!!! یه دیقه وایسید کارتون دارم!!!! حتما جوابش منفیه!!!!! بهتره که برید جلو و خیلی آروم بگید ببخشید خانم چند لحظه کوتاه اجازه میدید وقتتون رو بگیرم؟ اگه بی محلی کرد رفت ولش کنید و اگه بی محلی نکرد یا گفت بفرمایید یه دیقه فقط یه دیقه بیشتر نشه خودتون رو معرفی کنید و بگید نجابتش براتون جالبه و اگه امکانش هست شماره یا آدرس پدر یا برادر یا مادر رو بدن تا بدید به مادرتون برای امر خیر، اگه بی محلی کرد بی خیال شید و اگه داد که به منظورتون رسیدید

ما حتی می ترسیدیم خواستگارهایی که بیرون از خونه برامون پیدا میشدن و خانم بودن رو به خونه بگیم به خاطر رفتار تند والدین که تندی میکردن، دیگه چه برسه که یه مرد بخواد ازمون خواستگاری کنه، پس معمولا فرار رو بر قرار ترجیح میدادیم:Ghamgin:

بهر حال اگه این کارو کردید صرفا به خاطر جمالش و ...... نباشید دخترا خیلی موجودات عجیبی هستن بعضی هاشون جوری آرایش میکنن که شما اصلا متوجه نمیشید و فک میکنید جمال واقعی خودشه،کلا اگه بتونید از خانمی در این زمینه کمک بگیرید خیلی بهتره ، از همسر دوستتون که با شما همفکره هم خیلی خوب میشه کمک گرفت

asad;651331 نوشت:
سلام!
از بس تو این فیلما پسرا هرجا به یه دختر میرسن میرن راحت به دخترا میگن : "با من ازدواج میکنی؟ " دیگه تاثیر خودشو گذاشته!

تو اون لحظه واقعا نمیشه رفت تو خیابون به دختری که تا حالا ندیدیش و نمیشناسیش همچین پیشنهادی بدی:Narahat az:! اگرم ولش کنی بره که دیگه پیداش نمیکنی:Gig: من اگه همچین موردی برام پیش میومد دخترره رو تعقیب میکردم تا آدرسشو گیر بیارم:yes: بعد از درو همسایه شماره خونشونو گیر میاوردم و فعلا میذاشتم تو آب پیاز تا وقتش برسه:hey:!‌ زمانی که ننم موافق با زن گرفتنم بود این شماره رو بهش میدادم! بالاخره یا دختره منتظر من مونده و ازدواج نکرده یا ازدواج کرده دیگه:fekr:! اگه ازدواج نکرده بود میرفتیم خواستگاریو بقیه ماجرا....:shadi:

بله تعقیب کردن روش خیلی خوبیه به شرط اینکه تابلو بازی در نیارید، و اینقد زرنگ باشید که به صورت غیر محسوس تعقیبش کنید
یادش بخیر چند سال پیش یه اقایی که دانشجو بودن نزدیک ما شدن برای خواستگاری ،
چشمتون روز بد نبینه مادرم سر یه بهونه کوچیک حسابی باهاش دعوا کرد اصلا هم نظر منو نپرسید بعدها علت کارش رو پرسیدم گفته بود از مدل دماغش خوشش نیومده بوده!!!!
ولی در واقع فک میکنم از اون کارش خوشش نیومده بود، البته والدین من به نوعی ترس شدید از شوهردادن دختر مبتلا هستن محض اطلاعتون

mohammad2023;651071 نوشت:

mohammad2023;651085 نوشت:
خودم اقدام میکردم تا حالا پیدا کرده بودم. اصن بذار فحش بده از ده تا یکی قبول میکنه دیگه. تا کی منتظر بشیم یه واسطه ای برا دست بالا بزنه
محیط کار که کسی نیسن. دانشگاهم خب مگه چقد با طرف برخورد داری مگه اینکه همکلاسیت باشه. من که از هیچیک از همکلاسیام خوشم نمیاد

سلام

خانواده فقط منحصر در پدر و مادر نیست. کمک گرفتن از خواهر، برادر، عمه، خاله، زن عمو، زن دایی و هر کسی که فکر می کنید می تواند به شما کمک بکند بلامانع است. بعلاوه اینکه اگر اقدام نکردن خانواده دلیل خاصی داشته باشد باید ابتدا آن را رفع کنید تا جاده ازدواجتان هموار شود وگرنه اگر خودتان موردی را پیدا کنید ولی آنها با اصل ازدواج شما مخالف باشند مشکل باقی خواهد بود.

با این حال استفاده از واسطه دایره خیلی وسیعی دارد و انحصار بردار نیست.

البته هیچ کدام از اینها منافاتی با اقدام خود شما ندارد. شما هم باید دنبال یک کیس مناسب باشید منتها نباید در طی این مسیر به جاده خاکی بزنید. خواستگاری در خیابان؛ برقراری رابطه با دخترها و ... راه هایی است که آسیب زا است و لذا باید از آن اجتناب کرد. وگرنه روش هایی مثل شماره گرفتن از کسی که مثلا در یک تشکل دانشجویی با او اشنا شدید - حالا یا مستقیم و یا غیر مستقیم - و دادن آن شماره به پدر یا مادر، به خودی خود مشکلی ندارد.

با این حال اگر تا به حال از واسطه های خیری ندیدید، حضور پررنگتر در اجتماع به خصوص در تشکل ها و گروه ها و هیئت ها و ... کمک زیادی به شما می کند. لذا اگر در این زمینه های فعالیت ندارید از همین الان اقدام کنید. این کار هم پای واسطه های به میان می کشد و هم اینکه خود شما ممکن است بتوانید فرد مورد نظر خود را پیدا کنید.

mohammad2023;651096 نوشت:

اونطور که تو این مدت متوجه شدم و مطمپن شدن تو خواستگاری سنتی باید همه چیت اوکی باشه
سربازی + کار + پول + تحصیل
این روش برا ی دانشجویی مثل من جواب نمیده این حاصل تجربه دو ساله منه.
حالا طرف هرچقدم مذهبی باشه اصلا باباش مرجع تقلید باشه حداقلش اینه که میخواد عقد بگیرن 1 تومن میخواد. گل شوشیرینی بگیری 200 تومن. بعدشم که هی باید خرج کنی
آقا جواب نمیده دیگه.راه حل دارین بگین

سلام

حرف شما در مورد سختگیری خانواده ها درست است ولی چندان فرقی بین خواستگاری سنتی و غیر سنتی نیست. به هر حال در خواستگاری غیر سنتی هم شما اول و آخر باید رضایت خانواده را جلب کنید. خانواده ای هم که در این موارد سختگیر باشد که دیگر برایش فرقی نمی کند شما از چه طریقی اقدام کردی.

ارائه راه حل بستگی به هدف افراد از زندگی دارد. اگر فردی مادی گرا باشد و بی دین و ... راحت ترین راه برای او ارتباط آزاد است. ولی اگر اینطور نباشد، راهش تحمل کمی سختی و تلاش مضاعف است. اینکه می گویید برای شمای دانشجو جواب نمی دهد کلی نیست. اگر اینطور بود خیلی از دانشجوها در دروان تحصیل ازدواج نمی کردند! پس امکانش وجود دارد ...

علی صفا;651315 نوشت:
:hamdel:به نام خدا:hamdel:
تو این پست هایی که من خوندم متاسفانه هیچ کسی نتونست حاج مجید رو درک کنه . اصا نفهمید منظور ایشون چیه ...
فک میکنید ایشون یکی رو تو خیابون دیده میخواد یکساعت دیگه عقدش کنه برای همین بهش میگید از کجا میشناسیش شاید آدم خوبی نباشه!!!
ببینید دوستان شما وقتی خواستگاری غیر از فامیل میرید بالاخره مثلا شماره ی اون دختر و خونوادشو شاید از یه خانومی که دفتر داره و شماره های دختر زیاد داره گرفتید.
خب چطور اون دختر رو میشناسید؟؟؟ معلومه چند جلسه میرین صحبت می کنین ، تحقیق می کنین با دیگران مشورت می کنین...پس ببینین دفه ی اول دختر رو نمی شناختید.
این بنده خدا هم قضیش همینطوریه... حجاب ظاهری رو دیده و از چهره خوشش اومده حالا باید بره ببینه بقیه ملاکهای اخلاقی و رفتاری که مهمتر از ظاهره رو دختره داره یا نه؟آیا با هم هم کفو هستند
یا نه ... چن جلسه صحبت می کنن ، آشنا میشن بعد شاید همو نخوان . ... ایشون که نمیخواد تو خیابون دیده فرداش بره عقدش کنه...ایشون میخواد به یه طریقی شماره بگیره...
:Gol:

سلام

کلیت حرف شما درست است چون غالب آشنایی ها اینطور است که از فرد مقابل شناختی وجود ندارد. منتها علت اینکه خواستگاری خیابانی اشتباه است صرفا نداشتن شناخت نیست؛ بلکه عواقب اجتناب ناپذیر دیگری هم دارد که موجب غیر منطقی بودن این کار می شود. به عبارتی نداشتن شناخت دلیل انحصاری نیست بلکه موید نرفتن به سمت چنین روشی است.

سلام ... ب نظرم کلا این قضیه از اساس مشکل داره ...
اصلا همچین چیزی امکان پذیر نیس فک کن یه پسر مذهبی حالا تویه خیابون یا مراسم مذهبی یا هرجای دیگه یه دختر مذهبی رو ببینه و بخواد بره جلو ازش شماره منزل رو بگیره و خدمت برسه .... یعنی من که همین جور ک دارم مینویسم کلی هم خندیدم خب اول کسی ک میره زیر سوال خود اون پسره ست ک بچه جون شما اینجا اومدی چشم چرونی؟برو ب بزرگ ترت بگو بیاد ... متاسفم ک این راه ب بن بست میخوره چون نه اون خانوم شماره ای بهتون میده و همم ک کلی شخصیت تون داغون میشه پیش اون بنده خدا ... :Khandidan!:
ملت از مجرد موندن چ فکرایی ک ب سرشون نمیزنه :khaneh:... خدا زودتر همتونو متاهل کنه با بهترین شخص هم کفو خودتون :pir: ... موفق باشین ...

جزیره مجنون;651401 نوشت:
سلام ... ب نظرم کلا این قضیه از اساس مشکل داره ...
اصلا همچین چیزی امکان پذیر نیس فک کن یه پسر مذهبی حالا تویه خیابون یا مراسم مذهبی یا هرجای دیگه یه دختر مذهبی رو ببینه و بخواد بره جلو ازش شماره منزل رو بگیره و خدمت برسه .... یعنی من که همین جور ک دارم مینویسم کلی هم خندیدم خب اول کسی ک میره زیر سوال خود اون پسره ست ک بچه جون شما اینجا اومدی چشم چرونی؟برو ب بزرگ ترت بگو بیاد ... متاسفم ک این راه ب بن بست میخوره چون نه اون خانوم شماره ای بهتون میده و همم ک کلی شخصیت تون داغون میشه پیش اون بنده خدا ... :Khandidan!:
ملت از مجرد موندن چ فکرایی ک ب سرشون نمیزنه :khaneh:... خدا زودتر همتونو متاهل کنه با بهترین شخص هم کفو خودتون :pir: ... موفق باشین ...

حالا ما شماره گرفتیم ببینید میشه یا نمیشه :khandeh!:

ولی جدی به نظرم اینم دیگه سختگیریه. یعنی چی که بزرگترت بیاد!

دو تا آدم عاقل و بالغ نمیتونن حرف بزنن!

سلام
روش مناسبی نیست....
فرض کنید دختره بی محلی کنه...اون موقع، آقاپسره کلی ناراحت میشه
فرض کنید دختره با روی باز استقبال کنه و شماره بده و بعدش هم پسره بره خواستگاری و همه چی جور بشه...
اون موقع پسره میگه "این که به همین راحتی تو خیابون به من شماره داد از کجا معلوم که قبلا به بقیه هم نداده باشه!!!!"
یا حتی دختره بگه "اینکه به همین راحتی اومد از من شماره گرفت از کجا معلوم که قبل از من هم از خیلی ها نگرفته باشه!!! اصلا از کجا معلوم همین الان هم به این کارهاش ادامه نده!!!!"
خلاصه احتمالا زندگی جالبی نمیشه.....
بهتره از یک آقا یا خانم متاهل به عنوان واسطه استفاده کنید....
توی خیابون هم بهتره آدم، سرشو بندازه پایین و دنبال کیس مناسب نباشه...
جاهای دیگه مثل محل کار و تحصیل و اینا که افراد را بیشتر می توانید زیرنظر بگیرید شاید مناسب تر باشه....

خدا همه ی مجردها رو متاهل کنه ... صلوات!

mohammad2023;651422 نوشت:
حالا ما شماره گرفتیم ببینید میشه یا نمیشه

ولی جدی به نظرم اینم دیگه سختگیریه. یعنی چی که بزرگترت بیاد!

دو تا آدم عاقل و بالغ نمیتونن حرف بزنن!

من نظر شخصی مو گفتم اطرافیان بنده ک اینطورین یعنی مطمئنم اگه پسر خودش اقدام کنه خیلی مرام بذارن بهش میگن قصد ازدواج ندارن اگه تیکه دیگه ای بارش نکنن :khaneh: ... حالا اطراف شما اگه دخترا بهتون شماره هم میدن پس معطل نکنین ان شاالله خوشبخت بشین پس واسه بقیه پسرای سایت هم بزرگی کنین دست شونو بگیرین ... :Khandidan!:

dokhtara708;651361 نوشت:
بله تعقیب کردن روش خیلی خوبیه

جدی خوبه؟ مسپولیت عواقبشو میپذیرین؟ ما رو نندازین تو چاه:khandeh!:

جزیره مجنون;651425 نوشت:
من نظر شخصی مو گفتم اطرافیان بنده ک اینطورین یعنی مطمئنم اگه پسر خودش اقدام کنه خیلی مرام بذارن بهش میگن قصد ازدواج ندارن اگه تیکه دیگه ای بارش نکنن ... حالا اطراف شما اگه دخترا بهتون شماره هم میدن پس معطل نکنین ان شاالله خوشبخت بشین پس واسه بقیه پسرای سایت هم بزرگی کنین دست شونو بگیرین ...

جالبه..مذهبیا اینطورین؟

mohammad2023;651431 نوشت:
مذهبیا اینطورین؟

نه منطقی ها اینطورین ...

mohammad2023;651431 نوشت:
جالبه..مذهبیا اینطورین؟

بله که اینجورین!چه معنی داره تو خیابون یکی رو ببینید پیشنهاد ازدواج یا آشنایی بدین!
به همون دلایلی که جناب کارشناس گفتن اصلا کار مناسبی نیست! مگر اینکه تو دانشگاه یا محل کار مشترک باشین و بتونین یه شناخت حداقلی پیداکنید!که دختر بدونه زیر نظر بوده و صرفا به خاطر ظاهرش این پیشنهادو نمیدین.
در غیر اینصورت تا جاییکه من میدونم دخترا دربارتون فکرای بدی میکنن!
پس اگر دنبال دختر مذهبی میگردین اصلا از این روش استفاده نکنید.

جزیره مجنون;651432 نوشت:
نه منطقی ها اینطورین ...

ربطی به منطق نداره. من که همه راها رو رفتم. اینم آخرین راهیه که میخوام برم

قبول نکنه نفر بعدی...

ولی جالبه.حداقل اگه میگفتین اهل دوستی وآشنایی بدون اطلاع خانواده نیستن یه جیزی ولی اینکه اصن نذارن حرف بزنی دیگه هیچی!! ما از کجا خونوادشونو پیدا کنیم؟ Fool
ببخشیدا ولی دخترایی که میخوان حتما خواستگاری سنتی باشه احتمالا خونه و ماشین و کار و پول آماده میخوان. چون میدونن که خونوادشون بدون اینا قبول نمیکنه

آرامش;651434 نوشت:
مگر اینکه تو دانشگاه یا محل کار مشترک باشین

البته منم منظورم همنیجاها بود. بخصوص دانشگاه. (معلومه تو خیابون که نمیشه)
حالا میشه بگین اگه از کسی خوشمون اومد تو کلاس چی کنیم؟ نمیشه که مادرمو ببرم (مدیونید اگه فکر کنید از کسی خوشم اومده:khandeh!:)

mohammad2023;651435 نوشت:
حداقل اگه میگفتین اهل دوستی وآشنایی بدون اطلاع خانواده نیستن یه جیزی ولی اینکه اصن نذارن حرف بزنی دیگه هیچی!! ما از کجا خونوادشونو پیدا کنیم؟ Fool
ببخشیدا ولی دخترایی که میخوان حتما خواستگاری سنتی باشه احتمالا خونه و ماشین و کار و پول آماده میخوان. چون میدونن که خونوادشون بدون اینا قبول نمیکنه

آخه برادر گرامی تویه این جامعه طرف با خانوادش میاد خواستگاری بعدش کلی مشکلاتش رو میشه دیگه واویلا ک دخترا بخوان ب یه پسر ک هویجوری تو خیابون گیرش آوردن ازدواج کنه . بحث خانواده اصلا بحث مادیات نیس بحث بزرگیه بحث تجربه ست ک جوونا ندارن بحث داغی کله جووناس ک باید کنترل بشه حالا چار جا رفتین واسه پول بهتون گیر دادن نباید عمومیت اش بدین ... من و چن نفر از دوستان همسران مون موقع ازدواج دانشجو بودن هیچی ک نداشتن بماند سربازی هم نرفتن والا ما کره مریخ زندگی نمیکنیماااا ایرانیم .... بگردین پیدا میشه فقط سوسول نباشین چار جا رفتین دیگه کل دنیا رو اونجوری ببینین ...

mohammad2023;651437 نوشت:
حالا میشه بگین اگه از کسی خوشمون اومد تو کلاس چی کنیم؟ نمیشه که مادرمو ببرم (مدیونید اگه فکر کنید از کسی خوشم اومده)

خب حالا این یه چیزی شد (البته بنده اصلا فکر نکردم ک از کسی خوشتون اومده ها :Khandidan!: ) میتونین از یکی از خانومای متاهل اطراف تون یا همکلاسی هاتون بخواین ک نظر ایشونو بپرسن و یا شماره منزل شونو بگیرین اینجوری حتما موفق میشین ...

mohammad2023;651437 نوشت:
البته منم منظورم همنیجاها بود. بخصوص دانشگاه. (معلومه تو خیابون که نمیشه)
حالا میشه بگین اگه از کسی خوشمون اومد تو کلاس چی کنیم؟ نمیشه که مادرمو ببرم (مدیونید اگه فکر کنید از کسی خوشم اومده)

خوب معمولا تو دانشگاه ها یه مسئول (به هم رساندن جوانان) وجود داره :ok:...دانشگاه شما نداره؟؟؟؟
اول دنبال یه واسطه بگردین...مثل مسئول فرهنگی یا هر کی(خانم باشه )
یا یه دوست متاهل...که از طریق خانمش اقدام کنه
بالاخره شما یه آشنا دارید دیگه تو دانشگاه؟؟؟ندارید؟؟
خواهر چی؟؟؟اونم ندارید
خوب دیگه اگه واقعا شما در این تنهایید دل و بزنید به دریا ....خودتون برید خیلی مودبانه درخواست شماره تلفن کنید؟؟؟ به همین راحتی:khaneh:

آرامش;651440 نوشت:
خوب معمولا تو دانشگاه ها یه مسئول (به هم رساندن جوانان) وجود داره ...دانشگاه شما نداره؟؟؟؟
یا یه دوست متاهل...که از طریق خانمش اقدام کنه
بالاخره شما یه آشنا دارید دیگه تو دانشگاه؟؟؟ندارید؟؟
خواهر چی؟؟؟اونم ندارید
خوب دیگه اگه واقعا شما در این تنهایید دل و بزنید به دریا ....خودتون برید خیلی مودبانه درخواست شماره تلفن کنید؟؟؟ به همین راحتی

نمیدونم دانشگامون همچین مسپولی داشته باشه! دانشگاه بزرگه ماشالا مونده تا همه ی زوایاشو کشف کنم
دوست متاهل وآشنا هم که هیچی...
ولی به فکری به دهنم رسید. من یه بار پیش مسیول حوزه دانشجویی دانشگاه رفتم گفتم آقا یکی به من از بین این دخترای حوزه معرفی کن.
گفت ما معرفی سیستماتیک نداریم ولی به خانومم میگم اگه تونست معرفی کنه. دستشم درد نکنه عجب معرفی کرد:|
چطوره دوباره به همون بگم شاید یه کسی روبشناسه که بتونه در این مورد کار ما روراه بندازه؟(البته فرضا اگه از کسی خوشم اومدا:khandeh!:!)

آرامش;651440 نوشت:

ولی جدی حالا که فکر میکنم این روش بهتر از اینه که مستقیم بگی. حداقل اگه اصلا قصد ازدواج نداشته باشه أدم لو نمیره

mohammad2023;651445 نوشت:
ولی جدی حالا که فکر میکنم این روش بهتر از اینه که مستقیم بگی. حداقل اگه اصلا قصد ازدواج نداشته باشه أدم لو نمیره

سلام
دوست عزیز!
می تونید از اساتیدتون بخواید که موضوع را با طرف، مطرح کنند...
یا از امام جماعت دانشگاه یا از نماینده ولی فقیه در دانشگاه

روش مناسبی که می تونن اجرا کنن اینه:
به خانم مورد نظر شما بگن:
آقای فلانی از من خواسته که اگر مورد مناسبی می شناختم بهش معرفی کنم....شما به نظر مورد مناسبی برای ایشون میاید و در واقع، فکر کنم کفویت لازم با همدیگه داشته باشید و متناسب هم باشید...اگر مایل هستید شما رو به ایشون معرفی کنم تا ایشون اقدام کنن و آشنایی بیشتر ایجاد بشه !

الکی مثلا شما خبر ندارید!
اینجوری اگر پاسخ دختره منفی بود یا اصلا قصد ازدواج نداشت، سرکلاس یا تو دانشگاه به همدیگه نگاه های معنی دار نمی کنید!!! و روابط ضروریتون هم تحت تاثیر قرار نمی گیره...
اگر هم پاسخش مثبت بود که صحبت می کنید و در صورت تناسب های فکری، از طریق خانواده اقدام می نمایید...

موفق باشید

[="DarkSlateBlue"]

dokhtara708;651361 نوشت:
بله تعقیب کردن روش خیلی خوبیه به شرط اینکه تابلو بازی در نیارید، و اینقد زرنگ باشید که به صورت غیر محسوس تعقیبش کنید

خب اگه بفهمه هم مشکلی بوجود نمیاد ما که بهش کاری نداریم داریم رامونو میریم! تازه بعد ها که ازدواج کردیم خاطرشو واسه هم تعریف میکنیم و میخندیم[/]

لبیک یا علی النقی;651450 نوشت:
می تونید از اساتیدتون بخواید که موضوع را با طرف، مطرح کنند...
یا از امام جماعت دانشگاه یا از نماینده ولی فقیه در دانشگاه

شاید دوست نداشته باشه کسی بدونه. به نظرم خوب نیست. بی واسطه بهتر باشه شاید
موضوع قفل شده است