صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روش خواستگاری در خیابان و اتوبوس و مترو و ...

علاقه
    امام خامنه ای
    نوشته
    6
    حضور
    1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    31

روش خواستگاری در خیابان و اتوبوس و مترو و ...

با سلام خدمت دوستان گرامی!

مدتی این برام سوال شده که اگه بخوام از دختری که در خیابان میبینم خواستگاری کنم باید چکار کنم!
    مثلا اگه با دوستانم از خیابونی بگذرم و دختری محجه و با حیا را ببینم چگونه باید بهش بگم؟ با نامحرمان حرف نمیزدم و خجالت هم میکشم و نمتونم آدرس یا شماره خانواده اش رو بگیرم تا به خانواده ام بگم که با آن ها صحبت کنند!
    این اتفاق برام نیوفتاده فقط میخوام بدونم اگه افتاد باید چگونه عمل کنم که هم دینم رو نگه دارم و هم به اون دختر مورد علاقه ـم برسم!

با تشکر از دوستان عزیز
    ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ در ساعت ۱۳:۲۳

جانم فدای رهبرم
    در راه عشق و میهنم!

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

روش خواستگاری در خیابان و اتوبوس و مترو و ...

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4649

سلام

اصل چنین روشی برای ازدواج درست نیست؛ چون اولا حداقل شناختی هم در کار نیست ثانیا عرفا مورد پذیرش واقع نمی شود و احتمال اینکه با فحش و ناسزا و بد و بیراه و آبروریزی مواجه شوید زیاد است؛ به خصوص اگر در یک اشتباه تاکتیکی به یک زن متاهل چنین پیشنهادی دهید! که البته امروزه وقوع چنین اشتباهی دور از ذهن نیست! بهترین و محترمانه ترین برخوردی که ممکن است در این شرایط با شما شود، جواب ندادن است! ثالثا لازمه چنین کاری این است که شما تک تک دخترهایی که در معابر عمومی تردد می کنند زیر نظر گرفته و به دنبال کیس مورد نظر خود باشید که این مسئله علاوه بر حرمت شرعی، وجهه اجتماعی خوبی هم ندارد رابعا ...

بنابراین بهتر است از راه های دیگری برای ازدواج اقدام کنید.

پیروز و سربلند

7. صلوات ها 16

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام.
    من این تاپیک رو دیدم کای تعجب کردم.
    آخه برادر من شما یه دختر محجبه چادری دیدی دیگه نتیجه میگیری که به درد یک عمر زندگی کردن باهات میخوره؟

9. صلوات ها 10

علاقه
    تحصیل!
    نوشته
    118
    حضور
    3 روز 15 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

نقل قول نوشته اصلی توسط HajMajid نمایش پست ها

مدتی این برام سوال شده که اگه بخوام از دختری که در خیابان میبینم خواستگاری کنم باید چکار کنم!
    مثلا اگه با دوستانم از خیابونی بگذرم و دختری محجه و با حیا را ببینم چگونه باید بهش بگم؟ با نامحرمان حرف نمیزدم و خجالت هم میکشم و نمتونم آدرس یا شماره خانواده اش رو بگیرم تا به خانواده ام بگم که با آن ها صحبت کنند!
    این اتفاق برام نیوفتاده فقط میخوام بدونم اگه افتاد باید چگونه عمل کنم که هم دینم رو نگه دارم و هم به اون دختر مورد علاقه ـم برسم!

با تشکر از دوستان عزیز
    سلام.
    این سوال منم هس...

11. صلوات ها 4

علاقه
    تحصیل!
    نوشته
    118
    حضور
    3 روز 15 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    سلام

اصل چنین روشی برای ازدواج درست نیست؛ چون اولا حداقل شناختی هم در کار نیست ثانیا عرفا مورد پذیرش واقع نمی شود و احتمال اینکه با فحش و ناسزا و بد و بیراه و آبروریزی مواجه شوید زیاد است؛ به خصوص اگر در یک اشتباه تاکتیکی به یک زن متاهل چنین پیشنهادی دهید! که البته امروزه وقوع چنین اشتباهی دور از ذهن نیست! بهترین و محترمانه ترین برخوردی که ممکن است در این شرایط با شما شود، جواب ندادن است! ثالثا لازمه چنین کاری این است که شما تک تک دخترهایی که در معابر عمومی تردد می کنند زیر نظر گرفته و به دنبال کیس مورد نظر خود باشید که این مسئله علاوه بر حرمت شرعی، وجهه اجتماعی خوبی هم ندارد رابعا ...

بنابراین بهتر است از راه های دیگری برای ازدواج اقدام کنید.

پیروز و سربلند
    چه راهی مثلا؟ وقتی خونواده حاضر نیستن برا آدم کاری بکنن چیکار کنیم؟

13. صلوات ها 5

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

نقل قول نوشته اصلی توسط HajMajid نمایش پست ها

با تشکر از دوستان عزیز

همه اونایی که حجاب دارن و باحیا به نظر میرسن اصلا مثل هم نیستن و شاید خیلیاشون از نظر رفتار با اون چیزی که مد نظرتونه زمین تا آسمون فرق کنن
    به نظر من یکی از مهمترین دلیلای آمار بالای طلاق شناختای سطحیه
    بعد اشکالات وارد به این روش خواستگاری رو کارشناس محترم فرمودن
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

15. صلوات ها 7

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2023 نمایش پست ها
    چه راهی مثلا؟ وقتی خونواده حاضر نیستن برا آدم کاری بکنن چیکار کنیم؟
    باز یکی رو تو محیط کار یا تو دانشگاه دیده باشین حداقل یکم از رفتاراش رو دیده باشین شناخت داشته باشین بهش هزار تا شرف داره به این مدل
    تصور کنید اینجوری همیشه باید بشینین دخترای مردم رو دید بزنید ببینید از حجاب و قیافه کدومشون خوشتون میاد بعد برید جلو معلوم نیست چقدر شرایطتتون فرق داره اصلا طرف چه برخوردی بکنه بعدش یک در هزار شرایط کلی تون سن و .. جور در اومد بعدش برید ببینید اخلاقاتون چطوریه جور در میاد یا نه
    به نظرم همونطوری که استاد امین فرمودن اصلا برای یه پسری که مذهبیه وجهه خوبی نداره بره دخترا رو حتی به نیت ازدواج دید بزنه
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

17. صلوات ها 7

علاقه
    تنش
    نوشته
    74
    حضور
    2 روز 22 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    444

سلام.
    اصلا این سوال جواب کاملا مشخصی داره. ازدواج اینطوری نیست که آدم بخاطر ظاهر بخواد ازدواج کنه.
    چطور وقتی کسی عاشق یه دختر زیبا و تقریبا بد حجاب میشه می گیم ظاهر پسنده؟
    اینکه آدم عاشق حجاب یه دختر بشه هم یه نوع ظاهر پسندیه. حالا همه ی دخترا و خانم های چادری که دارای ایمان بالا نیستند. بعضیا برای تظاهر چادر می پوشند و برخی هم عادت کردن و یه عده هم بخاطر ایمان و ... حالا شما فکر می کنی این خانم چادری از کدوم نمونه ی این افراد هستش؟
    پس این راهش نیست که بخوای مستقیم صحبت کنی چون کسی که روش نشده با یه خانم حرف بزنه مطمئنا اگه بخواد رودر رو حرف بزنه زبونش بند میاد و می گیره و قلبش هم تند میزنه. آقا بخاطر خودتون میگیم این کار رو نکنین. تپش قلب که بره بالا و نفس تند بزنه، سکته می کنین خونتون میوفته گردن مردم.شما باید یه واسطه قرار بدین که صحبت کنه با ایشون. حالا اگه نظر دختر خانوم این بود که تقریبا میشد بله رو ازش گرفت، دیگه بقیه ش طبق قوانین اسلامی عمل کنین.
    باز هم توصیه می کنم توی خیابون از خانوم خواستگاری نکنید. جدیدن با کلیپس آدم رو میزنن
    ....
    اینو هم اضافه کنم که قرار نیست آدم هر کی رو می بینه عاشقش بشه
    ما یه پسر تو فامیل داشتیم هر وقت میرفت تو خیابون و میومد می گفت عاشق یه دختر شده. مطمئنم اگه شخصا با اینکه پسر هستم، یه چادر میزدم تو سرم یه دل نه، صد دل عاشق منم می شد.
    ویرایش توسط savior : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ در ساعت ۱۷:۲۲

19. صلوات ها 5

علاقه
    تحصیل!
    نوشته
    118
    حضور
    3 روز 15 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    307

نقل قول نوشته اصلی توسط عاشق امام خامنه ای نمایش پست ها
    باز یکی رو تو محیط کار یا تو دانشگاه دیده باشین حداقل یکم از رفتاراش رو دیده باشین شناخت داشته باشین بهش هزار تا شرف داره به این مدل
    تصور کنید اینجوری همیشه باید بشینین دخترای مردم رو دید بزنید ببینید از حجاب و قیافه کدومشون خوشتون میاد بعد برید جلو معلوم نیست چقدر شرایطتتون فرق داره اصلا طرف چه برخوردی بکنه بعدش یک در هزار شرایط کلی تون سن و .. جور در اومد بعدش برید ببینید اخلاقاتون چطوریه جور در میاد یا نه
    به نظرم همونطوری که استاد امین فرمودن اصلا برای یه پسری که مذهبیه وجهه خوبی نداره بره دخترا رو حتی به نیت ازدواج دید بزنه
    من حدودا 1.5 سال پیش اینجا تاپیک زدم. راهنمایی خواستم برا پیدا کردن مورد مناسب!
    تا حالا هم با این روشا به نتیجه نرسیدم! واقعا هم دیگه خسته شدم
    خودم اقدام میکردم تا حالا پیدا کرده بودم. اصن بذار فحش بده از ده تا یکی قبول میکنه دیگه. تا کی منتظر بشیم یه واسطه ای برا دست بالا بزنه
    محیط کار که کسی نیسن. دانشگاهم خب مگه چقد با طرف برخورد داری مگه اینکه همکلاسیت باشه. من که از هیچیک از همکلاسیام خوشم نمیاد

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

فراهم کردن شرایط ازدواج, مشاور دینی, مشاور طلبه, مشاوره قبل از ازدواج, مشاوره کتبی, مشاوره ازدواج, مشاوره بعد از ازدواج, مشاوره خواستگاری, مشاوره خانواده, مشاوره دینی, چیکار کنم خونوادم برام زن بگیرن, چطوری همسر پیدا کنم, چطوری از دختری که خوشم اومده خواستگار کنم, چطوری از دختری شماره بگیرم, چطوری به دختری شماره بدم, واسطه های ازدواج, گشتن به دنبال همسر در کف خیابان, آیا از دختر محجبه در خیابان می شود خواستگار کرد, انجمن مشاوره, انجمن ازدواج و خانواده, از چه کسی برای ازدواج کمک بگیرم, ازدواج خیابانی, به کیا بگم زن می خوام, توی خیابون عاشق یه دختر چادری شدم, توی خیابون عاشق شدم, خواستگار در ملأ عام, خواستگار در خیابان, خواستگاری ، دختر ، محجبه, خواستگاری در مترو, روش های همسریابی, روش های شماره گرفتن از دختر, روش ابراز علاقه در خیابان, روش ابراز عشق در خیابان, سایت مشاوره, سایت ازدواج و خانواده, شماره گرفتن از دختر در خیابان, عکس العمل دختران از خواستگاری در خیابان, عشق خیابانی, عشق در مترو, عشق در اتوبوس

نمایش برچسب‌ها

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری