صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وسواس و دعانويس سايبري

نوشته
    1
    حضور
    59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

وسواس و دعانويس سايبري

باسمه تعالی

با سلام ، به دلیل بیماری وسواس شدید مدتی در بیمارستان بستری بودم و چون از دارو درمانی نتیجه نگرفتم به ناچار چندین بار پیش دعانویس رفتم و در این مدت خودم هم از طریق کتاب هایی از اینترنت با دعانویسی آشنایی پیدا کردم. اما موضوع اصلی از این قرار است : حدود 3 ماه پیش از یکی از سایت های عربی دعایی را برای هلاکت یک شخص ظالم پیدا کردم و انجام دادم. به این صورت که دعای زیر را روی یک کاغذ سفید نوشتم و سوزاندم. البته کاملا حواسم بود که نام مبارک الله را به حروف ابجد بنویسم.

الم تری الی الذین خرجوا من دیارهم و هم الوف حذر الموت فقال لهم 66 موتوا (7 مرتبه) فلان بن فلانة اهیا شراهیا ادونای اصباؤت آل شدای الوحا 2 العجل 2 الساعة 2

ولی این دعا هیچ اثری نکرد و آن شخص کاملا صحیح و سالم هست. حالا بعد از چند ماه ، وسواس من خیلی خیلی شدید شده و من همش فکر میکنم به خاطر نوشتن این دعا تحت تاثیر و تسخیر و غضب موکلین این اسماء هستم و کوچک ترین اتفاقی که برای آن شخص می افتد حتی مثلا سرما خوردگی ، به خاطر تاثیر دعای من بوده است من به خاطر نوشتن این دعا واقعا از ته قلبم و با همه ی وجودم از خدا توبه و استغفار کردم ولی از شما عاجزانه التماس میکنم برای این که خیالم راحت بشه به من بگید که اولا این دعا همان طور که تا الان هیچ اثری نداشته هیچ وقت اثر نمیکند چون مرگ و زندگی دست خداست و ثانیا این فکرهای آزار دهنده که مثلا الان موکلین علوی و سفلی من رو تسخیر کردن و دارند اذیتم میکنند واقعیت نداره و همه ی این ها بخاطر وسواس من هست. خیلی دارم عذاب میکشم خواهشا درکم کنید. مرسی

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

وسواس و دعانويس سايبري

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما و تشكر مي كنم از اعتمادتان
    لطف كنيد خوب خوب به سخنان دقت كنيد و پيوسته اين سخنان را با خود در روزهاي مختلف مرور كنيد:
    وقتي درخت مو يا گل پيچك روزي زمين مي افتد باغبان چه مي كند تا گياهان ديگر را از بين نبرد و خودش هم بهتر رشد كند و گل و ميوه بدهد؟
    از چوب و يا آهن استفاده مي كند داربست درست مي كند تا به اينها تكيه بدهند و بالا بروند
    وقتي ما چشممان خيلي كم سو است چه مي كنيم؟
    از عينك استفاده مي كنيم و از راهنمايي ديگر.
    وقتي ما پايمان به شدت آسيب ديده و شكسته چه مي كنيم؟
    از اتل بندي، گچ، و عصا و ويلچير و...استفاده مي كنيم.
    وقتي ما به علت كم خوني سرمان گيج مي رود چه مي كنيم؟
    از دارو استفاده مي كنيم و دستمان را موقع ايستادن به جايي مي گيريم تا زمين نخوريم.
    .....
    وسواس با اضطرابي كه در دل خود دارد بر شناخت ما اثر مي گذارد يعني واقعيات را تحريف مي كند بنابراين ما توهم و غيرواقع را واقعيت تلقي مي كنيم بنابراين بايد به بينش خودمان تكيه نكنيم بنابراين بايد به بينش خودمان تكيه نكنيم بنابراين بايد به بينش خودمان تكيه نكنيم
    هرچه فكرمان به ما گفت بگوييم الان من به دليل بيماري نمي توانم راه را از چاه تشخيص بدهم ببينم نظر اطرافيان كه اين بيماري را ندارند چيست؟ همين طور كه اگر چشممان خيلي كم سو بود از ديگران مدد مي گرفتيم.
    بنابراين ميان برترين راه اين است كه براي بلند شدن، براي راه رفتن براي زمين نخوردن از عصاي متعارف و مشورت ديگران كمك بگيريد
    كسي كه عينكش را همراه نياورده از ديگري كمك مي گيرد كه ببخشيد من عينكم همراهم نيست ميشه اين متن يا اين آدرس را برايم بخوانيد. شما نيز به اطرافيان بگوييد ببخشد من الان نمي توانم به افكارم اعتماد كنم چون رهزن هستند و مرا به بيراهه مي برند مي شود راه را به من نشان دهيد؟

فردي كه از تاريكي مي ترسد بر مشكل تمركز مي كند نه راه حل.
    تمركز بر مشكل، آن را مانند بادكنك بزرگ پر باد مي كند، ولي تو خالي است. بنابراين اين فرد به جاي اين كه بر راه حل تمركز كند و بگويد تاريكي يعني نبود نور و با روشن كردن چراغ يا آمدن خورشيد مي بيينم كه هيچ چيزي نيست
    به جاي اين كه با خود بگويد هزار با در تاريكي از حركتي ترسيدم بعدا ديدم باد پرده را مي جنباند پرنده اي پشت شيشه بود سايه ام روي ديوار افتاده بود و.....تمركز مي شود روي مشكل و بدتر اند بدتر مي شود
    بنابراين بر راه حل تمركز كنيد نه مشكل.
    قبول دارم گفتنش آسان است
    ولي راه همين است بايد تلاش كنيد. اراده خودتان را از پس هيجانات منفي بيابيد اراده مانند گنج است كه در خرابه ها قرار گرفته. اين گنج را بيابيد خيلي به شما كمك مي كند.

دعانويس
    متأسفانه بيماران اضطرابي به خصوص وسواسي از مشتريان پر و پا قرص دعانويسان شياد هستند و اين افراد خون درشيشه مي كنند يعني از آب گل آلود ماهي مي گيرند از انسانيت بي خبر هستند وگرنه چه طور مي توانستند از راه فريب ديگران به خصوص افرادي كه حال و روز خوبي ندارند ارتزاق كنند.
    خانم شهيد چمران نوشته بود وقتي كنار جاده كودكي را در حال گريه مي ديد ترمز مي كرد و مي رفتد اشك هايش را پاك مي كرد و همدلي مي كرد با او مي بوسيدش. از او مي پرسيدم او را مي شناختيد؟
    مي گفت شيعه است عمري بيش از هزار سال مظلوميت بر دوشش است. اين منش يك انسان است.
    دوست بزرگوار دعا يعني درخواست يك فرد كوچك از يك بزرگ يك بنده از خدا.
    رابط ما و خداوند ائمه عليهم السلام هستند و ايشان پيك هاي خوشبخي هستند اگر قرار بود دعايي بتواند كمك ما باشد ايشان به ما مي فرمودند چرا بايد دنبال كلمات قلنبه سلمبه بگرديم؟
    چرا فكر نمي كنيم بسم الله الرحمن الرحيم و صلوات بر محمد و آل محمد اگر با حضور قلب گفته شود عالي ترين اثر معنوي را مي گذارد
    مراجع اسلام شناس هستند و كلام ائمه و قران را مي شناسند 50-60 سال زحمت در اين راه مي كشند چرا سراغ ايشان نرويم و از ايشان كمك نخواهيم
    ايشان فرموده اند براي دعا به كتاب مفاتيح الجنان و صحيفه سجاديه و عده الداعي كمك بگيريم
    سوزاندن دعا خلاف دستورات شرع است.

بنابراين درباره اثر آن دعا نيز نگران نباشيد و به جاي نگراني تمركز بر اين داشته باشيد كه بيماري شما احساس گناه افراطي توليد مي كند
    بله وسواس يك كارخانه بزرگ توليد احساس گناه است
    اگر اين را با خود بگوييد كمك تان مي كند كه بي خيال اين افكار مزاحم شويد

چند نكته كاربردي
    دارو درماني را دقيقا براساس نظر پزشكان حاذق ادامه دهيد. از پزشكان نرنجيد آنها هم فعلا براي درمان شما چيزي به جز اين شيوه هاي رائج در دنيا ندارند و اين شيوه ها نسبت به قبل خيلي كمك كننده است به قول يكي از روان پزشكان بزرگ كشور الان ما داريم نسبت قبل با اين داروها معجزه مي كنيم. يعني قبلا همين بيماري ها به مراتب عوارضش غيرقابل كنترل بود.
    درمان دارويي جزيي از درمان شما است با قطع داروها مانع اثر گذاري انها نشويد و به خانه اول باز نگرديد
    بله داروها عوارض دارند مانند همه داروها ولي چاره اي نيست و دركل سود خوردن آن بر نخوردن مي چربد.
    تمرين هاي خوياري مانند ورزش، رفتن به اماكن آرام بخش مذهبي، ديدار دوستان معنوي، انصراف توجه با مشغول شدن به فعاليت هاي لذت بخش، اجتناب ازبي كاري و خيالپردازي و تنهايي، نوشتن افكار ناراحت كننده روي كاغذ، خواندن قرآن، نماز و... بسيار كمك كننده هستند انها را با جديت در زندگي به كار بگيريد.
    براي ترميم روحيه خشك و شكننده خود حتما از لطيفه و شوخ طبعي و فيلم هاي كمدي و طنز و نقاشي، و...كمك بگيريد.
    تكنيك نوح درماني، معشوق درماني و عشقم ميكشه مگه فضولي را از كتاب بي خيال درماني بخوانيد و اجرا كنيد
    براي شفاي شما و بيماران، همراه همه كاربران اين سايت معنوي دعا مي كنم

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۸:۴۴
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    تكنيك نوح درماني، معشوق درماني و عشقم ميكشه مگه فضولي را از كتاب بي خيال درماني بخوانيد و اجرا كنيد
    وسواس و دعانويس سايبري

9. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۸:۵۰

11. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

13. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

دعا در فرهنگ اسلامي
    دعا در فرهنگ اسلام جايگاه ويژه‌اي دارد. در روايات از دعا به عنوان مغز عبادت، سپر مؤمن، برترين عبادت و دفع و رفع كننده بلاهاي حتمي ياد شده است.[1] بزرگان اخلاق و عرفان درباره دعا كتاب‌هايي نوشته‌اند كه برگرفته از قرآن و سخنان ائمه معصومين( عليهم السلام) است. همين طور كه در زندگي براي كارهاي مختلف از متخصص و استادان فن رجوع مي‌كنيم. براي دعادرماني و قرآن‌درماني و ذكر درماني و حرزدرماني نيز عاقلانه اين است كه سراغ كلام خدا، سخنان ائمه (ع) و بزرگان دين و كتب ايشان برويم، نه رمالان و دعانويساني كه از با ادبيات دين آشنايي ندارند!
    آيت‌الله صافي نيز مي‌فرمايند:
    شما در برنامه‌هاى دعائى به كتاب‌هاى معتبر مثل مصباح شيخ طوسى(عليه الرحمه) و كتاب­ هاى سيد بن طاوس و خصوصاً صحائف سجاديه (صحيفۀ كامله و صحيفۀ ثانيه و ثالثه و رابعه) و كتاب دعاء بحار و مفاتيح الجنان مراجعه نمائيد.[2]

نيز به كتاب مصابيح الجنان، اثر آيت‌الله سيدعباس كاشاني و دو كتاب نهج الدّعا، ج1و2، نهج الذكر، ج1-4، زير رجوع كنيد.[3]

[1] . محمد محمدي ري شهري، نهج‌الدعا،ج1، ص46.

[2] . صافى جامع الأحكام ، ج‌1، ص 287.
    [3] . نهج الدّعا، ج1و2، حمیدرضا شیخی و همكاران، چاپ اوّل، ناشر: سازمان چاپ و نشر دارالحدیث، قم،1385؛نهج الذكر، ج1-4، محمد محمدی ری شهری ، چاپ اوّل، ناشر: سازمان چاپ و نشر دارالحدیث، قم، 1385

منبع: مشاوره زير گنبد فيروزه اي 2، سيدمحمدتقي علوي، مركز مشاوره موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ( در دست چاپ)

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۸:۵۵

15. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

به اهل بيت عليهم السلام توجه كنيم

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۹:۱۴

17. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

فلاح السائل و نجاح المسائل فی عمل الیوم و اللیل، کتابی از سید بن طاووس در ادعیه.

این کتاب، مشتمل بر دو جزء و شامل ۴۳ فصل است. اولین جزء مشتمل بر سی فصل و شامل ادعیه‌ای است که باید میان ظهر و شب خوانده شود؛ جزء دوم مشتمل بر ادعیه‌ای است که از وقت بیدار شدن برای نماز شب تا قبل از ظهر باید خوانده شود.

جمال الأسبوع بکمال العمل المشروع، کتابی در ادعیه از سید بن طاووس.

این کتاب سید بن طاووس، در ۴۹ باب گردآوری شده، و درباره نمازها، اذکار و ادعیه‌ای است که شیعیان باید در روزها و شب‌های هفته، ماه و سال بخوانند. ۹ باب نخست کتاب درباره دعاهای روزهای هفته‌است. بیشتر مطالبی که در پی نه باب نخست می‌آید درباره روز جمعه و دعاهایی است که در این روز باید خواند.

مُهَجَ الدَّعوات و مَنهَجُ العبادات، کتابی در زمینه ادعیه نوشته سید بن طاووس.

این کتاب حزر، مربوط به امور طلسمات بوده و در آنها از تعویذات و ادعیه بهره گرفته شده و مشتمل بر انواع حرزهای چهارده معصوم، قنوت‌های ائمه معصومین و ادعیه‌های مأثور است و پایان بخش کتاب را ادعیه متفرقه است.

19. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نيز مطالعه كنيد
    http://www.askdin.com/thread47362.html

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۶/۰۳, ۲۳:۳۷ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری