صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خرید کامپیوتر و لبتاب

نوشته
    65
    حضور
    2 روز 6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    163

خرید کامپیوتر و لبتاب

. با سلام
    قطعات کامپیوتری تقریبا می شه گفت همه شون امریکایی هستن و اون ها هم طبیعتا به دولت خودشون مالیات می دن و دولت امریکا هم که حامی اسراییل هست. در نتیجه ما با خرید کامپیوتر لپتاپ و .... به اقتصاد امریکا و اسراییل کمک می کنیم! با این شرایط استفاده از کامپیوتر لپتاپ و... اشکال داره؟
    سوال دیگه این که اگه یه لپتاپ بخریم که روش ویندوز اورجینال نصب باشه یعنی ما پول ویندوز رو هم بدیم اشکال داره؟
    خواهشا نگید که تشخیص با خودتونه! که این جواب رو کارشناسان javab.ir هم دادن و ما مقلدین اگه قدرت تشخیص داشتیم ...
    مرجع تقلید : حضرت خامنه ای
    بارها گفت محمد که علی جان من است هم به جان علی و جان محمد صلوات

سامانه یادآوری پرداخت خمس

سایت هدیه صلوات ، ثبت حاجت و آرامگاه مجازی+اپلیکشن موبایل آن

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

خرید کامپیوتر و لبتاب

کارشناس بحث: استاد سجاد

ویرایش توسط معین : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ در ساعت ۰۵:۳۳

5. صلوات ها 3

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadhosain نمایش پست ها
    . با سلام
    قطعات کامپیوتری تقریبا می شه گفت همه شون امریکایی هستن و اون ها هم طبیعتا به دولت خودشون مالیات می دن و دولت امریکا هم که حامی اسراییل هست. در نتیجه ما با خرید کامپیوتر لپتاپ و .... به اقتصاد امریکا و اسراییل کمک می کنیم! با این شرایط استفاده از کامپیوتر لپتاپ و... اشکال داره؟
    سوال دیگه این که اگه یه لپتاپ بخریم که روش ویندوز اورجینال نصب باشه یعنی ما پول ویندوز رو هم بدیم اشکال داره؟
    خواهشا نگید که تشخیص با خودتونه! که این جواب رو کارشناسان javab.ir هم دادن و ما مقلدین اگه قدرت تشخیص داشتیم ...
    مرجع تقلید : حضرت خامنه ای
    با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

پاسخ دفتر معظم له به این پرسش :

اگر خريد کالاهاى وارداتى از کشورهاى غيراسلامى و استفاده از آنها باعث تقويت دولتهاى کافر و استعمارگر که دشمن اسلام و مسلمين هستند، شود و يا قدرت مالى آنها را براى هجوم به سرزمين‌هاى اسلامى يا مسلمين در سرتاسر عالم، تقويت نمايد، واجب است که مسلمانان از خريد و بکارگيرى و استفاده از آنها اجتناب کنند.

اگر واقعا خرید قطعاتی که می گویید این گونه است یعنی اطمینان دارید که خرید همین تعداد قطعات هم موجب تقویت دولت آمریکا شده یا قدرت مالی او را برای هجوم به سرزمین های اسلامی و مسلمانان ، تقویت می کند ، خرید و استفاده از آن جایز نیست.

پی نوشت:
    آیت الله خامنه ای ، استفتائات سایت معظم له به آدرس:
    http://www.leader.ir/tree/view.php?p...id=122&lang=fa

7. صلوات ها 2

نوشته
    65
    حضور
    2 روز 6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    163

.با سلام
    اول بزارین یه داستان بگم : می گن یه بنده خدایی رفته بود حمام ، وقتی از حمام اومد بیرون داشت بارون میومد . کوچه هم تنگ بود و از دور یه سگ میومد. با خودش گفت من خودم از حموم اومدم خیس هستم سگ هم بارون اومده خیسه کوچه هم که تنگ ! بخوره به من نجس می شم رو شو کرد به دیوار و چشماشو بست سگ بهش خورد و رفت بعدش گفت ان شا الله گوسفند بود!!!
    مثل ما و این عبارت «اگر یقین دارید ...» هم همین شده ها!!!
    یعنی شما شک دارین شرکت های سازنده قطعات مهم کامپیوتر مثل cpu امریکایی هستن! یا کسی شک داره که شرکت های امریکایی به دولت خودشون مالیات می دن! اگه این دو رو قبول داشته باشیم پس پول ما در اقتصاد اونا به گردش درمیاد در نتیجه در این هم شکی نیست! سوال من شک یا عدم شک من نیست و اظهر من الشمس هست که پول ما با خرید محصولات اونا به اقتصاد اونا کمک می کنه! بحث سر اینه که با این شرایط و نبود جایگزین برای محصولی مثل کامپیوتر باید چی کار کرد؟ من که رفتم رشته کامپیوتر حالا باید چی کار کنم؟ با این حساب نه می تونم برم سر کار و نه...
    من سر همین موضوع با یکی از کارشناسان سایت javab.ir چت کردم وقتی این استدلال ها رو کردم جواب که نداد هیچ. چت رو بست و ...
    یه بار هم کارشناسان دینی فرض کنن برادر و یا فرزند خود اون هاست که داره ازشون سوال می پرسه!! من اگه الان خدای ناکرده می رفتم به یه نفر که کارش منحرف کردن افراد و بی دین کردن اون هاست می گفتم راه و رسم گناه کردن رو یادم بده دست من رو می گرفت و تا ته خط من رو می برد ولی نمی دونم وقتی ادم می خواد خوب باشه چرا کسی کمکش نمی کنه و همه از خودشون رفع مسئولیت می کنن.
    حالا می فهمم چرا حضرت علی(ع) فرمودن حاضرم ده تا از شما کوفی ها رو بفروشم و یک شامی بخرم که اون ها روی حرف باطل خودشون محکم هستن و شما روی حرف حق خود سست!
    اگه خرید این محصولات گفته شده به امریکا کمک مالی می کنه که در اون شکی نیست و اگر فتوای حضرت آقا اونه که فرمودین پس چرا خودشون توی دفتر خودشون کامپویتر دارن و یا چرا سایت دارن و یا اصلا حوزه و سایر اماکن مذهبی ما سایت و نرم افزار و کامپویتر و ... ندارن؟
    «یا ایها الذین امنوا لم تقولون ما لاتفعلون»
    این حرف هایی که زدم رو فرد خاصی خصوصا کارشناس محترمی که جواب دادن به خودشون نگیرن منظورم شخص خاصی نبود بلکه کلی گفتم و مخاطبم همه ی کارشناسان محترم دینی بود.
    ویرایش توسط mohammadhosain : ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ در ساعت ۰۴:۴۸

9. صلوات ها 4

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadhosain نمایش پست ها
    .با سلام
    اول بزارین یه داستان بگم : می گن یه بنده خدایی رفته بود حمام ، وقتی از حمام اومد بیرون داشت بارون میومد . کوچه هم تنگ بود و از دور یه سگ میومد. با خودش گفت من خودم از حموم اومدم خیس هستم سگ هم بارون اومده خیسه کوچه هم که تنگ ! بخوره به من نجس می شم رو شو کرد به دیوار و چشماشو بست سگ بهش خورد و رفت بعدش گفت ان شا الله گوسفند بود!!!
    مثل ما و این عبارت «اگر یقین دارید ...» هم همین شده ها!!!
    یعنی شما شک دارین شرکت های سازنده قطعات مهم کامپیوتر مثل cpu امریکایی هستن! یا کسی شک داره که شرکت های امریکایی به دولت خودشون مالیات می دن! اگه این دو رو قبول داشته باشیم پس پول ما در اقتصاد اونا به گردش درمیاد در نتیجه در این هم شکی نیست! سوال من شک یا عدم شک من نیست و اظهر من الشمس هست که پول ما با خرید محصولات اونا به اقتصاد اونا کمک می کنه! بحث سر اینه که با این شرایط و نبود جایگزین برای محصولی مثل کامپیوتر باید چی کار کرد؟ من که رفتم رشته کامپیوتر حالا باید چی کار کنم؟ با این حساب نه می تونم برم سر کار و نه...
    من سر همین موضوع با یکی از کارشناسان سایت javab.ir چت کردم وقتی این استدلال ها رو کردم جواب که نداد هیچ. چت رو بست و ...
    یه بار هم کارشناسان دینی فرض کنن برادر و یا فرزند خود اون هاست که داره ازشون سوال می پرسه!! من اگه الان خدای ناکرده می رفتم به یه نفر که کارش منحرف کردن افراد و بی دین کردن اون هاست می گفتم راه و رسم گناه کردن رو یادم بده دست من رو می گرفت و تا ته خط من رو می برد ولی نمی دونم وقتی ادم می خواد خوب باشه چرا کسی کمکش نمی کنه و همه از خودشون رفع مسئولیت می کنن.
    حالا می فهمم چرا حضرت علی(ع) فرمودن حاضرم ده تا از شما کوفی ها رو بفروشم و یک شامی بخرم که اون ها روی حرف باطل خودشون محکم هستن و شما روی حرف حق خود سست!
    اگه خرید این محصولات گفته شده به امریکا کمک مالی می کنه که در اون شکی نیست و اگر فتوای حضرت آقا اونه که فرمودین پس چرا خودشون توی دفتر خودشون کامپویتر دارن و یا چرا سایت دارن و یا اصلا حوزه و سایر اماکن مذهبی ما سایت و نرم افزار و کامپویتر و ... ندارن؟
    «یا ایها الذین امنوا لم تقولون ما لاتفعلون»
    این حرف هایی که زدم رو فرد خاصی خصوصا کارشناس محترمی که جواب دادن به خودشون نگیرن منظورم شخص خاصی نبود بلکه کلی گفتم و مخاطبم همه ی کارشناسان محترم دینی بود.
    با عرض سلام و احترام و تشکر از اظهار نظرتان

ممنون که دیدگاه تون رو بی پرده و صریح گفتید.

چند تا نکته رو خدمتتون عرض می کنم :

1. لطف کنید زمان و تاریخ دقیق و نام کارشناسی که در سامانه آنلاین مرکز به شما پاسخ دادند را در پیام خصوصی برای بنده ، ارسال کنید تا مسئله قابل پی گیری بوده و قطع چت به جهت مشکل فنی نبوده باشد.

2. ما دو نوع حکم داریم حکم اولی و ثانوی ؛ حکم اولی صرف نظر از عوارضی مانند اضطرار و ضرر و عسر و حرج و مسائل این چنین است که ممکن است برای انجام یک حکم شرعی ایجاد شود ولی حکم ثانوی با لحاظ این موارد ، صادر می گردد.

3. پاسخی که معمولا برای سؤالات دوستان ارائه می شود ، حکم اولی است و در مواقع اضطراری و نیاز مبرمی که از راه دیگری قابل تأمین نباشد ، طبیعی است حکم شرعی امکان تغییر دارد و اگر حکم اولی حرمت بود می تواند به حالت جواز تبدیل گردد.

4. این که می گوییم اگر یقین داشتید بدین جهت است که حکم مسئله نسبت به هر فرد ، متفاوت است یعنی یقین من برای شما به خودی خود ، کافی نیست و شما به شخصه باید یقین داشته باشید تا برای شما حرمت پیدا کنید مگر اینکه از طریق یقین بنده به اطمینان برسید که مسئله آنجا صورت دیگری پیدا می کند.

بنده و یا هر پاسخگوی دیگری دوست داریم و سعی ما در پاسخ ها این است که مردم در عمل به احکام شرعی راحت تر باشند نه اینکه هر جا برای ما ثابت شد که حرام است این یقین را به همه سرایت دهیم و حکم را به صورت عمومی بیان کنیم تا شامل همه شده و همه در سختی بیفتند!

بنابراین اگر دیدید هر کسی از چنین وسائلی استفاده کرد ، می توانید بگویید شاید نمی داند که ساخت کجاست یا شاید برای او یقینی نشده است که استفاده در این حد موجب تقویت دشمن است یا شاید در شرایط اضطراری است و چاره ای ندارد و برای پیشبرد کارهای خود مجبور به استفاده از آن است و ... از این رو دیگر این آیه مصداقی نخواهد داشت که "یا ایها الذین آمنوا لم تقولون ما لا تفعلون".

همیشه سلامت و موفق باشید

11. صلوات ها 2

نوشته
    65
    حضور
    2 روز 6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    163

. با سلام
    امیدوارم شما هم از حرف های من ناراحت نشده باشین. بحث من هم سر همین هست که من الان با توجه به کار خودم مجبور به استفاده هستم یعنی رشته و درسی که خوندم نیاز به استفاده از کامپیوتر داره. با این شرایط آیا باز هم نباید استفاده کنم یا ... ؟
    من به خاطر وجود همچین شک و شبهه ها و قضیه ی کپی رایت بعضی از جاها می تونستم استخدام بشم اما نرفتم و یا می تونستم برای خودم مغازه و یا شرکت بزنم اما این کار رو هم نکردم چون مجبور به فروش کالاهای امریکایی و یا صهیونیستی (مثل cpu ساخت شرکت اینتل که امریکایی هست اما تو حیفا فلسطین شعبه داره) می شدم و الان هم به خاطر همین مسائل بیکارم. خب تا آخر عمرم که نمی تونم بیکار و سربار پدر و مادرم باشم!

13. صلوات ها 4

نوشته
    10
    حضور
    17 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    46

برادر میفرمایید اصا کامپیوتر استفاده نکنیم؟
    در ضمن قطعاتی که ما میخریم قبلا سودش در جیب آمریکا رفته و تاجر ایرانی وارد کننده ضرر میکنه اگر نخریم

15. صلوات ها 2

نوشته
    1,594
    حضور
    14 روز 5 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    302
    صلوات
    4561

اول بگویم که اگر قرار به سودنرساندن است که اینترنت نیایم چون سود اینترنت مستقیم برای امریکا حساب میشود . و در این رابطه چیزی از خودمون نداریم که امیدوارم ایران به دستیابی هایی از این دست برسد.

دوم باید بگویم خیلی حرفها و کارها انجام میدهیم که سودش برای امریکا و اسراییل بیشتر از این خرید کامپیوتر است

یا کسی اربعین می آید
    یا نمی خواهد بیاید

نتونستم و نشد و دلم میخواست اما نشد
    نداریم.

17. صلوات ها 3

علاقه
    به تمام موضو عات دینی و مخصوصاً عقاید علاقه مندم
    نوشته
    468
    حضور
    7 روز 4 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1526

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

پاسخ دفتر معظم له به این پرسش :

اگر خريد کالاهاى وارداتى از کشورهاى غيراسلامى و استفاده از آنها باعث تقويت دولتهاى کافر و استعمارگر که دشمن اسلام و مسلمين هستند، شود و يا قدرت مالى آنها را براى هجوم به سرزمين‌هاى اسلامى يا مسلمين در سرتاسر عالم، تقويت نمايد، واجب است که مسلمانان از خريد و بکارگيرى و استفاده از آنها اجتناب کنند.

اگر واقعا خرید قطعاتی که می گویید این گونه است یعنی اطمینان دارید که خرید همین تعداد قطعات هم موجب تقویت دولت آمریکا شده یا قدرت مالی او را برای هجوم به سرزمین های اسلامی و مسلمانان ، تقویت می کند ، خرید و استفاده از آن جایز نیست.

پی نوشت:
    آیت الله خامنه ای ، استفتائات سایت معظم له به آدرس:
    این فتوی در زمانی است که شما نیاز واقعی به کامپیوتر نداشته باشید و الان هم شاید کسی نباشد که نیاز به کامپیوتر نداشته باشد یعنی اگر تا چند سال دیگه کسی از کامپیوتر سر در نیاره بی سواد محسوب می شه.من مطمینم که فتوای مقام معظم رهبری در مورد کامپیوتر نیست بلکه در مورد تجملات غیر ضروری است و یا مثلاً خرید صلاح و خرید چیزی که برای آن جایگزین وجود دارد.
    اگر شخصی برای خرید وسیله ای مثل کامپیوتر اقدام کنه که تقریباً همه آنها در دست دشمنان ما هستش درسه که به اونها کمک کرده ولی اینجا مساله مهمتری که وجود داره این هستش که به وسیله استفاده از همین وسیله می تونه در خدمت کشورش باشه که مصلحت این بیشتر از مفسده سود رساندن به دشمنان اسلام است.

رهسپاریم با ولایت تا شهادت
    حلقه ای بر گردنم افکنده دوست
    می برد هر جا که خاطر خواه اوست

19. صلوات ها 4

علاقه
    به تمام موضو عات دینی و مخصوصاً عقاید علاقه مندم
    نوشته
    468
    حضور
    7 روز 4 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1526

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    بنابراین اگر دیدید هر کسی از چنین وسائلی استفاده کرد ، می توانید بگویید شاید نمی داند که ساخت کجاست یا شاید برای او یقینی نشده است که استفاده در این حد موجب تقویت دشمن است یا شاید در شرایط اضطراری است و چاره ای ندارد و برای پیشبرد کارهای خود مجبور به استفاده از آن است
    امتیاز ساخت کامپیوتر تقریباً صد در صدش در دست دشمنان اسلام هستش و همه هم میدونیم ساخت کجاست و برای همه هم ضرورت داره که کامپوتر داشته باشند چون چند ساله دیگه اگر کسی از کامپیوتر سر در نیاره واقعاً بی سواد محسوب می شه و درسته که خرید کامپیوتر در مرحله اول به نفع دشمن هستش ولی در مرحله دوم (که کسب این علم مهم می باشد)به ضرر دشمنان اسلام خواهد بود.این سوال هم چون در مورد کامپیوتر هستش کارشناسان عزیز به صورت مصداقی استفتاء مقام معظم رهبری را بیان فرمایید نه به صورت کلی و عام.(که به عنوان هر وسیله ای از آن یاد کردید)در اینجا من مطمینم که کامپیوتر که یک وسیله ضروری هستش و از عام هم تخصیص خورده است.و یقیناً خرید آن جایز می باشد مگر این که جایگزینی برای آن در کشورهای دوست باشد که نیست.

رهسپاریم با ولایت تا شهادت
    حلقه ای بر گردنم افکنده دوست
    می برد هر جا که خاطر خواه اوست

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری