حکم شرعی استفاده از امکانات دانشگاه برای غیر دانشجو

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم شرعی استفاده از امکانات دانشگاه برای غیر دانشجو

باسلام و احترام
آیا شرکت در تردوی راهیان نور که از طرف بسیج دانشجویی برگزار میشود برای کسی که دیگر دانشجو نیست اشکال شرعی دارد؟
(حتی دوران دانشجویی را نیز در آن دانشگاه نبوده باشد، یعنی با دانشجویان دانشگاه دیگر غیر از دانشگاه محل تحصیل و همچنین باوجود اینکه خود دانشجویان آن دانشگاه حضور کمتری داشته باشند یعنی تعداد دانشجویان شرکت کننده کمتر از ظرفیت اعلام شده باشد.)
همچنین در مورد سایر اردوهایی که دانشگاه برگزار میکند؟(البته باپرداخت هزینه های آن)
مرجع: حضرت آقا(مدظله)
باسپاس

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

a.sadat.m;646874 نوشت:
باسلام و احترام
آیا شرکت در تردوی راهیان نور که از طرف بسیج دانشجویی برگزار میشود برای کسی که دیگر دانشجو نیست اشکال شرعی دارد؟
(حتی دوران دانشجویی را نیز در آن دانشگاه نبوده باشد، یعنی با دانشجویان دانشگاه دیگر غیر از دانشگاه محل تحصیل و همچنین باوجود اینکه خود دانشجویان آن دانشگاه حضور کمتری داشته باشند یعنی تعداد دانشجویان شرکت کننده کمتر از ظرفیت اعلام شده باشد.)
همچنین در مورد سایر اردوهایی که دانشگاه برگزار میکند؟(البته باپرداخت هزینه های آن)
مرجع: حضرت آقا(مدظله)
باسپاس

با سلام و عرض ادب

درصورتی که خلاف مقررات دانشگاه باشد،جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام سوال خوبی بودمنم نمیدونستم ممنون التماس دعا

سلام.
من دانشجو هستم و در خوابگاه دانشجویی اقامت دارم.
سوالاتی دارم که جوابش برام معلوم نیست. با اجازه ی شما به ترتیب بیان می کنم

1- پدرم یک شب مهمان من بودن و در اون شب ، ایشون یک بار حمام رفتن و از آب و برق خوابگاه برای درست کردن شام و چای برای ایشون استفاده کردم. از جاییکه امکانات صرفا برای دانشجویانه، من حق الناس به گردنمه؟ اگه هست چجوری باید برطرفش کنم

2- در ترم قبل چند ساعتی مهمان یکی از دوستام در دانشگاهشون بودم (دانشگاهشون تو یه شهر دیگست). از سرویس بهداشتی دانشگاه استفاده کردم و وضو هم گرفتم. داخل دانشگاه نماز خوندم و بعد به سلف دانشگاه رفتیم. هر غذای آزاد رو 3000 تومن می فروختن و دوستم برای من یه ژتون "میهمان" گرفت. این ژتون صرفا برای دانشجویانیه که فراموش کردن غذا رزرو کنن و اگر غذا اضافه بیاد به عنوان "میهمان" می فروشن. اگر می خواستم همون غذا رو بیرون بخورم کمش 12 تومن می شد. آیا اینکار استفاده ی نادرست از بیت الماله؟ اگر هست اونوقت حق الناس به گردن منه یا دوستم؟ و چجوری باید این رو برطرف کنم

مرجع تقلید آیت الله خامنه ای
خیلی ممنون از وقتی که میزارید

koosha;672345 نوشت:
سلام.
من دانشجو هستم و در خوابگاه دانشجویی اقامت دارم.
سوالاتی دارم که جوابش برام معلوم نیست. با اجازه ی شما به ترتیب بیان می کنم

1- پدرم یک شب مهمان من بودن و در اون شب ، ایشون یک بار حمام رفتن و از آب و برق خوابگاه برای درست کردن شام و چای برای ایشون استفاده کردم. از جاییکه امکانات صرفا برای دانشجویانه، من حق الناس به گردنمه؟ اگه هست چجوری باید برطرفش کنم

2- در ترم قبل چند ساعتی مهمان یکی از دوستام در دانشگاهشون بودم (دانشگاهشون تو یه شهر دیگست). از سرویس بهداشتی دانشگاه استفاده کردم و وضو هم گرفتم. داخل دانشگاه نماز خوندم و بعد به سلف دانشگاه رفتیم. هر قضای آزاد رو 3000 تومن می فروختن و دوستم برای من یه ژتون "میهمان" گرفت. این ژتون صرفا برای دانشجویانیه که فراموش کردن غذا رزرو کنن و اگر غذا اضافه بیاد به عنوان "میهمان" می فروشن. اگر می خواستم همون غذا رو بیرون بخورم کمش 12 تومن می شد. آیا اینکار استفاده ی نادرست از بیت الماله؟ اگر هست اونوقت حق الناس به گردن منه یا دوستم؟ و چجوری باید این رو برطرف کنم

مرجع تقلید آیت الله خامنه ای
خیلی ممنون از وقتی که میزارید

با سلام و احترام

1. باید از قوانین خوابگاه سوال کنید درصورتی که نیاز به پرداخت هزینه باشد باید آن را پرداخت نمایید.
2.درمورد این سوال هم اگر خلاف مقررات باشد باید طبق قوانین عمل کرده و اگر نیاز به پرداخت هزینه باشد باید بپردازید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است