صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فضاي مجازي و مرداب پورنوگرافي ( اعتياد به هرزه نگاري اينترنتي و س ك س سايبري)

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    174 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

فضاي مجازي و مرداب پورنوگرافي ( اعتياد به هرزه نگاري اينترنتي و س ك س سايبري)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با سلام آقا طاهر
    خیلی ببخشید مشکلی داشتم که از مطرح آن خجالت میکشیدم

من جوانی هستم که قرآن میخوانم روزه مستحبی میگیرم نماز مستحبی میخونم تعقیباتو میخونم موسیقی گوش نمیکنم
    محب اهل بیتم وقتی اسمشون می آد گریم میگیره
    وقت تلف نمیکنم همه نماز هام غیر از صبح که اونم به دلیل دوری از مسجد و نداشتن وسیله به مسجد میروم و اولین نفری هستم که وارد مسجد میشوم نمازم صبحمم اول وقته هیچ نمازم قضا نمیشه ....

ولی من یک مشکل بزرگ دارم اونم اینکه گرفتار تصاویر مبتذل شدم با اینکه گاهی در خلاء قرار میگیرم نفس بهم فشار می آره هیچ فکر و کاری نمیکنم ولی نمیدونم چی میشه که هر چند روز یکبار نمیفههم چی میشه که دارم تصاویر مبتذل میبینم و نمیتونم رهاش کنم اونم درحالی که وقتی هوس بهم فشار می آره رد میکنم نمیدونم چرا اینطوری هستم هرچقدر هم سعی می کنم نمیتونم رهاش کنم هرچند بعدش توبه با گریه میکنم ولی هی داره برام عادی تر میشه و میترسم نتونم هیچ وقت رهاش کنم

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    174 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58297

با نام و یاد دوست

فضاي مجازي و مرداب پورنوگرافي ( اعتياد به هرزه نگاري اينترنتي و س ك س سايبري)

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام دوست بزرگوارم
    اين سؤال بسياري از جوانان است و اميداورم خداوند به نوشته من بركت و نوري بدهد كه بتوانم نكاتي از معارف دين بگويم كه براي همگي مفيد باشد ان شاالله.
    بنابراين خواهشم اين است كه اين پاسخ را با دقت بخوانيد:

خوشحالم كه اين قدر هشياريد و مي خواهيد گوهر ايمان خود را از آسيب ها حفظ كنيد. دوست بزرگوار همين كه اين گناه را با نام مستعار خود هم بيان نكرديد و شرم كرديد اين كاري بسيار ارزنده است چون بيان و اعتراف به گناه در فضاي عمومي سبب اشاعه فحشا مي شود و اثر وضعي بر خودتان خواهد داشت و در ادامه فعاليت معنوي خودتان در زندگي و فضاي مجازي و همين سايت نيز اثر بخش است.
    جنگ تحميلي عراق بر ايران سال هاست تمام شده است ولي هنوز آثار رواني و جسماني اين جنگ بر مردم و جانبازان و خانواده شهدا باقي است. هنوز برخي از آزادگان ما خواب زندان تاريك و نمناك و شكنجه و بي حرمتي مي بينند. هنوز برخي با ديدن فيلم هاي جنگي صحنه هاي ديروز جنگ برايشان مجسم مي شود و يادشان به تكه تكه شدن برادران خود مي افتند. تجسم مي كنند چگونه در محاصر بودند و هر آن فاصله خود تا مرگ كمتر و كمتر مي ديدند. هنوز برخي از جانبازان درآسايشگاه هيچ آسايشي را لمس و حس نكرده اند ولي راضي اند به راضي خداوند. هنوز برخي از زمان جنگ تركش هايي را يادگاري در بدن دارند.
    اين جنگ سخت است
    امام پيامبر عزيز و عظيم الشان ما كه فرمودند جهاد با دشمن دروني (نفس اماره)، از جهاد با دشمن زميني و بيروني مهم تر و سخت تر است و نام آن را جهاد اكبر گذاشته اند. جهاد اكبر يعني جهاد بزرگتر از جهاد ظاهري.
    بنابراين مجاهدان، جانبازان و شهداي اين جهاد از جهاد بيروني با دشمن اجر بيشتري دارند.
    خداوند مجاهدان را بر افرادي كه خانه و خانم نشيني را بر جنگ ترجيح دادند برتري داد. مجاهد با نفس نيز مقامش بالا است.
    دوست بزرگوار! در جنگ با هواي نفس به مقام و منزلت خود دقت كنيم. كشتي و نزاع سخت است ممكن است براساس غفلت زمين بخوريم ولي نبايد اين را شكست تلقي كنيد. در بازي واليبال دقت كرديد چه قدر اين از ان و آن از اين رتبه اش بالاتر مي شود گاهي ممكن است چند شماره و چند پله سقوط كنيد ولي در كل روي نردبان تعالي هستيد.
    كار نفس و شيطان چيست؟
    دقت
    دقت
    دقت

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ در ساعت ۱۸:۳۴
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 15

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

تو سر جنس زدن
    شيطان موذي و نفس در اين بازار تو سر جنس مي زنند يعني مي گويند تو چيزي نداري كه ببازي. تو با گناه همه پل ها را خراب كردي و مانند مهري هستي كه در بازي مار و پله نيش خورده اي و به خانه اول برگشته اي و بازي را باخته اي.
    گام بعدي او چيه؟
    مي گويد آب كه از سر گذشت چه يك وجب چه صد وجب؛ يعني ديگه مهم نيست من كه چيزي ندارم ببازم من كه رسوايي عالمم پس مي زنم به سيم اخر. آخر سياهي هم رنگي نيست.
    پيامبر فرمودند مومن زرنگ و هشيار و محتاط است. بنابراين بايد از زيركي خود استفاده كنيم شيطان و نفس را مشتشان را باز كنيم و نگذاريم كلاهشان تا روي ناف مان بياييد. بگوييم قبول دارم من با گناه سقوط كردم اما نه اين كه كلا از نردبان ايمان به دره كفر و شرك افتاده باشيم من چند پله پايين آمدم. الان هم به گناهم اعتراف دارم و نزد خدايم شرمسارم. از خود خداوند مي خواهم به حركت من بركت و نيرو بدهد تا با «توبه فوري» و تلاش گذشته را جبران كنم.
    بله يك نفر كه مي خواهد قله را فتح كند گاهي سر مي خورد و گاهي مي افتد ولي در كل قله را مي بيند و تلاش مي كند خود را با گروه برساند و با نفوذ گروه و راهنماي گره و ...راه را ادامه دهد.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ در ساعت ۱۶:۴۲

9. صلوات ها 13

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

كرامت نفس
    قرآن مي فرمايد با كرامت ترين و با شخصيت ترين شما با تقوا ترين شما هستيد.
    چه كسي كرامتش بيشتر است؟
    آنكه تقوا يعني خودنگهداري اش بيشتر است. بنابراين بايد تلاش كنيم خود نگهداري خود را تقويت كنيم. مانند راننده اي باشيم كه به ترمز حساس است و پيوسته روغن و پدال را چك مي كند.

مكر دوم شيطان و نفس
    شيطان عددي نيست. شيطان بهانه است براي اين كه ما كار خودمان را ناهشيارانه گردن او بيندازيم به همين هم دل خوش است اما روز قيامت اگر ببيند ما به خدا مي گوييم كه شيطان ما را فريب داد. داد مي زند هي هي يه دقيه صبر كن پياده شو با هم بريم. از من يك اشاره بود ولي تو با سر دويدي من تو را مجبور نكردم.

يك فرمول عالي و قوي از آيه بالا به دست مي آيد و ان اين كه: ما اراده داريم و اراده ما بيش از چيزي است كه تصور داريم
    اساس بديختي ما
    اساس گناه ورزي ما
    اساس اشتباه ما
    اين است كه با خودگويي، ديگر گويي و تكرار به خودمان تلقين كنيم كه من سست اراده ام. نفسم از من زور است و.....وقتي اين شد كشتي و جهاد با دشمن را به احتمال خيلي زياد باخته ايم.
    جواني آيت الله بهجت را ديد از ايشان پرسيد چه كنم گناه نكنم؟
    خب همه گوش ها را تيز كردند تا ذكري قلمبه سلمبه يا توصيه هاي متعدد اخلاقي و تربيتي از زبان اين عارف واصل بشنوند
    و ايشان جواب داد: خب، گناه نكن.
    بزرگان اخلاق مي گويند افرادي كه اهل دقت هستند متوجه مي شوند كه اين كد است بايد باز شود. شاه كليد طلايي است ولي افرادد ظاهر بين خواهند گفت: اين كه جواب نشد.
    منظور آيت الله بهجت اين است كه آب در كوزه درون داري چرا تشنه لب مي گردي؟! خداوند به شما اراده داده است و اختيار آن را كم نگير.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ در ساعت ۱۶:۴۳

11. صلوات ها 13

نوشته
    37
    حضور
    22 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    153

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    خیلی ببخشید مشکلی داشتم که از مطرح آن خجالت میکشیدم

من جوانی هستم که قرآن میخوانم روزه مستحبی میگیرم نماز مستحبی میخونم تعقیباتو میخونم موسیقی گوش نمیکنم
    محب اهل بیتم وقتی اسمشون می آد گریم میگیره
    وقت تلف نمیکنم همه نماز هام غیر از صبح که اونم به دلیل دوری از مسجد و نداشتن وسیله به مسجد میروم و اولین نفری هستم که وارد مسجد میشوم نمازم صبحمم اول وقته هیچ نمازم قضا نمیشه ....

ولی من یک مشکل بزرگ دارم اونم اینکه گرفتار تصاویر مبتذل شدم با اینکه گاهی در خلاء قرار میگیرم نفس بهم فشار می آره هیچ فکر و کاری نمیکنم ولی نمیدونم چی میشه که هر چند روز یکبار نمیفههم چی میشه که دارم تصاویر مبتذل میبینم و نمیتونم رهاش کنم اونم درحالی که وقتی هوس بهم فشار می آره رد میکنم نمیدونم چرا اینطوری هستم هرچقدر هم سعی می کنم نمیتونم رهاش کنم هرچند بعدش توبه با گریه میکنم ولی هی داره برام عادی تر میشه و میترسم نتونم هیچ وقت رهاش کنم
    به حرفام خوب گوش کن ( یک تجربه ارزشمند از زندگیم ) .

ببین دوست عزیز منم دقیقا مثل شمام . یک ماه کمتره که این کارو ول کردم . منم یه زمانی محب اهل بیت بودم . از اون زمانی که تصاویر و فیلم های مبتذل رو دیدم رفته رفته این عشق و ایمان از وجودم رفت گاهی اوقات که تنها میشم به یاد اون روزای عشق به خدا و اینکه چقدر برای خدا ارزش قائل بودم و واقعا جزوی از وجودم بحساب می اوردمش ، گریه ام میگیره .

از نظر من تنها راه دوری از این گناه فقط خودتی . خیلی کار سختیه خیلی خیلی خیلی خیلی کار سختیه که تو خونه تنها باشی و فیلتر شکن داشته باشی اما نری سراغ این مسائل .

درک میکنم . اما کافیه یه دفعه امتحان کنی . یه دفعه که در معرض گناه قرار گرفتی بیخیال گناه شو همه ی فشار ها و سختی هاشم تحمل کن . فرداش صبح بلند میشی از انجام اون کارت لذت میبری خدا رو شکر میکنی و از اون کار متنفر میشی . اما تازه اول راهی . فردا ممکنه دوباره این موقعیت پیش بیاد و تو جا بزنی . باید این روند رو حفظ کنی .

چون که اساساً حفظ روش سخت تر از شروع اونه . اینم بگم من رو که میبینی این حرفا رو میزنم خیلی تجربه کردم . دوسال پیش گناه کردن اونم بدین شکل برام زهر مار بود . موقعی که عکس خانم ها رو در شبکه نمایش نشون میداد سرمو پایین میگرفتم . متاسفانه آخر سر تسلیم هوس شدم . و هیچ وقت هم دیگه مغرور به ایمانم نمیشم . چون میدونم خدا خوب بلده به بنده هاش راحت یه فرصت گناه بده و اونا جا بزنن .

ایشالله که دیگه تن به این ذلت و خواری نمیدم . همچنین شما . موفق باشید رفیق .

13. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ در ساعت ۰۵:۳۱

15. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

یادشون بخیر و خدا رحمت شون
    آیت الله احمدی میانجی را می گیم
    می فرمودند: با بزرگان باشید تا بزرگ شوید آثار بزرگاران را بخوانید تا رشد کنید.
    متن زیر از آیت الله جوادی است درباره مراتب جهاد:
    1- جهاد کوچک
    2- جهاد میانه
    3- جهادبزرگ تر ( عرفا)

جنگ عقل و عشق

اهل معرفت مى‏ گويند جهاد سه قسم است:
    «جهاد اصغر» كه انسان در بيرون هستى خود با دشمن مهاجم مى‏جنگد.
    از اين بالاتر، «جهاد اوسط‏» است كه در صحنه نفس، بين رذيلتها و فضيلتها نزاع و تهاجم وجود دارد و انسان مى‏كوشد در جنگ بين فجور و تقوا و حرص و قناعت، و جهل و عقل و...، فضيلت را فاتح كند; يعنى، آنچه در علم اخلاق و فن تهذيب نفس، به «جهاد اكبر» موسوم است نزد اهل معرفت، جهاد اوسط است.
    اما «جهاد اكبر» نزد اهل معرفت، همان جنگ عقل و عشق است; كسى كه عارف و مشتاق لقاى حق باشد، جهاد اكبر يا جنگ بزرگتر را بين عقل و عشق مى‏ داند، نه بين عقل و جهل، و آنگاه مى ‏كوشد تا عشق و محبت را بر عقل پيروز كند، يعنى عقل در مقابل جهل، عهده‏ دار عقال كردن غرايز و اغراض وهمى و خيالى از يك سو و اهداف شهوى و غضبى از سوى ديگر است، ليكن عقل در مقابل عشق، عقال شده عشق است; زيرا عقل مصطلح در ساحت عشق چونان وهم و خيال است در مصاف با عقل مصطلح عاقلان.
    در قيام سالار شهيدان (سلام الله عليه) نيز بسيارى از مؤمنان، علماء، زاهدان و ناسكان، به آن حضرت (عليه السلام)، توصيه مى‏ كردند تا به استقبال صحنه خونين كربلا نرود; زيرا مرگ، آوارگى و اسارت را در پى دارد. البته اينها انسانهاى عاقل بودند و سعى مى‏كردند كه عقل را بر جهل و فضايل اخلاقى را بر رذايل اخلاقى پيروز كنند، ولى عاشق نبودند.
    اگر به زكرياى پيغمبر (عليه السلام) مى‏گفتند پذيرش شهادت دشوار است، آن را تحمل نكنيد، مى‏ گفت: من زنده‏ام براى اين كه توحيد را احيا كنم و اگر توحيد در خطر باشد حيات براى من، سودمند نيست. چنين انسانى عاشق و عارف است. انسان آنگاه كه به مرحله عشق مى ‏رسد تازه مى ‏فهمد كه عقل حقيقى همان «عقل برين‏» است كه او دارد و ديگران گرفتار عقال و وهمند و آن را عقل مى‏پندارند.
    البته اگر كسى در مسير مستقيم نباشد; يعنى، بر اساس واجب و مستحب، حركت و از حرام و مكروه اجتناب نكند، اصلا سالك نيست و قيام و اقدام چنين شخصى از حث‏خارج است; چون راه لقاى حق، يكى بيش نيست و آن هم انجام دادن واجبها و مستحب ها و ترك حرام ها و مكروه هاست و بس.

مراحل اخلاق در قرآن كريم ، آيت الله عبدالله جوادى آملى، فصل چهارم: عقل متعارف

17. صلوات ها 5

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

شما هم یه راه اینجوری پیدا کن.مرحله به مرحله چیزایی که باعث میشه بری تو این سایت ها را حذف کن.اول فیلتر شکن بعد گوشی بعد لپ تاپ...مثلا اگه استفاده مفیدی از کامپیوتر یا گوشیت نمیکنی یه گوشی معمولی1100بگیر.کامپیوترتو جعمش کن از دم دست.یه کاری کن این راه طولانی که میری لپ تاپو روشن میکنی.فیلتر شکن را باز میکنی .صبرمیکنی سرور مناسب پیدا کنه و... طولانی تر بشه که بتونی کنترل مغزتو بدست بگیر.یا اینترنتتو قطع کن اگه استفاده مفید نداری ازش.
    ویرایش توسط mohsen1990 : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ در ساعت ۱۸:۱۵ دلیل: جلوگیری از اشاعه گناه
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

19. صلوات ها 3

نوشته
    37
    حضور
    22 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    153

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    کی از دلایلی که من میام اسک دین اینه که تو اینجور سایتا نرم.ولی بازم میرم.ولی کمتر شده.ادمی نیستم بخام به خودم سخت بگیرم دیگه عادی شده برام
    به قول یک از دوستان اینطور حرف زدن باعث اشاعه ی گناهه .

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری