جمع بندی مشکلات خانوادگی؛ مانع پیشرفت مادی و معنوی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکلات خانوادگی؛ مانع پیشرفت مادی و معنوی

سلام و عرض ادب
چند وقته شاید بهتره بگم چند ساله، به خاطر تقصیراتم و گناهایی که مرتکب شدم، و همچنین عواملی که شاید دست من نبودند و مشیت الهی برای امتحان من هستند، تو خانواده دچار اختلافات شدیدی شدم، که آرامش و سلامت «روحی و جسمی» و امنیت رو که زیر بنای پیشرفت هستند از من گرفته، و راه چاره ای برام باقی نذاشته. اگر از کودکی اجتماعی بودم، دوستان فراوان داشتم، کار و حرفه ای بلد بودم، و یا حداقل درسمو خوب یاد می گرفتم، الآن شاید این مشکلات رو نداشتم.
وقتی چند ساعت بیرون میرم، و با مردم ارتباط دارم، بعد چند ساعت به حالت مناسب میرسم، و احساس خوبی دارم. البته این برای همیشه صادق نیست و زمانایی که تو خونه تعادل روحیم به هم میریزه، بیرون هم وضعیت بهتری ندارم.
من الآن احتیاج به یک حامی دلسوز، و یک محیط امن دارم تا بتونم خودمو تغییر بدم، البته احساس می کنم با همین سرمایه تربیتی و علمی که دارم، با کمی تلاش بیشتر و مرور درس هایی که خوندم، در یک محیط سازنده و نه مخرب، بتونم خودمو بالا بکشم، و به موفقیت برسم. اما نه میتونم محیط خونه رو درست کنم، و نه می تونم برای مدتی خونه رو برای خودسازی ترک کنم، چون نه خونه مستقل دارم، نه کاری، نه درآمدی، و اگر این ها رو هم داشتم، برام دوری از خانواده و تنها زندگی کردن سخته و نمیدونم واقعا مفید باشه یا نه.
از کارشناس های محترم خواهشمندم منو راهنمایی کنند.
از توجهتون کمال تشکر را دارم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

mmmmoooorrrroooo;645942 نوشت:
سلام و عرض ادب
چند وقته شاید بهتره بگم چند ساله، به خاطر تقصیراتم و گناهایی که مرتکب شدم، و همچنین عواملی که شاید دست من نبودند و مشیت الهی برای امتحان من هستند، تو خانواده دچار اختلافات شدیدی شدم، که آرامش و سلامت «روحی و جسمی» و امنیت رو که زیر بنای پیشرفت هستند از من گرفته، و راه چاره ای برام باقی نذاشته. اگر از کودکی اجتماعی بودم، دوستان فراوان داشتم، کار و حرفه ای بلد بودم، و یا حداقل درسمو خوب یاد می گرفتم، الآن شاید این مشکلات رو نداشتم.
وقتی چند ساعت بیرون میرم، و با مردم ارتباط دارم، بعد چند ساعت به حالت مناسب میرسم، و احساس خوبی دارم. البته این برای همیشه صادق نیست و زمانایی که تو خونه تعادل روحیم به هم میریزه، بیرون هم وضعیت بهتری ندارم.
من الآن احتیاج به یک حامی دلسوز، و یک محیط امن دارم تا بتونم خودمو تغییر بدم، البته احساس می کنم با همین سرمایه تربیتی و علمی که دارم، با کمی تلاش بیشتر و مرور درس هایی که خوندم، در یک محیط سازنده و نه مخرب، بتونم خودمو بالا بکشم، و به موفقیت برسم. اما نه میتونم محیط خونه رو درست کنم، و نه می تونم برای مدتی خونه رو برای خودسازی ترک کنم، چون نه خونه مستقل دارم، نه کاری، نه درآمدی، و اگر این ها رو هم داشتم، برام دوری از خانواده و تنها زندگی کردن سخته و نمیدونم واقعا مفید باشه یا نه.
از کارشناس های محترم خواهشمندم منو راهنمایی کنند.
از توجهتون کمال تشکر را دارم.

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد خدمت جنابعالی

دوست گرامی مستحضرید که لازمه پیشرفت در هر کاری و نیز دستیابی به اهداف، مستلزم سرمایه است و اینکه شما بیان می کنید اگر کمی تلاش کنید و... یعنی اینکه شما واجد سرمایه لازم هستید. پس بسی جای خوشحالی است که شما از اساسی ترین سرمایه یعنی امید و اعتماد به توانائیهای خود ( در طول اعتماد به خداوند قادر متعال ) برخوردار هستید. قدر این سرمایه را بدانید و با بکارگیری آن مسیر رسیدن به خواسته های خود را دنبال کنید. در ارتباط با این امر پیشنهاد می شود؛
_ فاصله میان خود حقیقی ( آنچه که هستید ) را با خود آرمانی (آنچه که دوست دارید باشید) را کاهش دهید و این میسر نیست مگر با کاهش خودسرزنشگری نابجا و نیز کاستن توقعات سختگیرانه از خود. بنابراین نه خود را مسوول همه ناکامی ها بدانید و نه مسوول اصلاح همه امور. در غیر اینصورت شما اضطراب و افسردگی شما را تهدید خواهد کرد

_ از زندگی در گذشته خودداری کنید و از آن به عنوان یک پل و تجربه برای استفاده و ساختن زمان حال بهره بگیرید. پس همانطور که اشاره نمودید سعی کنید از امکانات موجود بهترین بهره را ببرید و خود را در حد توان در زمینه های ممورد علاقه بالا بکشید.

_ از فعالیت های مفرح نظیر ورزش به صورت عام و شنا و کوهنوردی به صورت خاص، تفریح، گردش، حضور در جمع و... غفلت نکنید و از یکنواحتی فاصله بگیرید.

_ در صورت استمرار و پایداری وضعیت آشفتگی با یک متخصص اعصاب مشورت نمائید

_ به خدای بزرگ توکل کنید و در انجام تکالیف از افراط و وسواس اجتناب نمائید.

موضوع قفل شده است