صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جاي خالي خدا در مشكلاتم

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,356
  حضور
  202 روز 19 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61386

  جاي خالي خدا در مشكلاتم




  با نام و یاد دوست


  سلام

  یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که امکان طرح سوال با آیدی خودشان نبود

  لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:



  عرض سلام وخسته نباشید

  من از13سالگی دچارخودارضایی شده والان 23سال دارم. ازکودکی شرایط زندگی خوبی نداشته ام. مادرم یک شخص روانی افسرده بود که مشکلات زندگی بهش فشارآورده بودو مرابه شدت تحقیرمی کرد.پدرم همیشه یک حالت خسته وافسرده داشت. مثل آدم های کتک خورده می ماند.همیشه من را باکودکی های خودش مقایسه می کردوتحقیرم می کند. به واسطه ازدواج نکردن تحت فشار هستم ولی به خاطردلایل دیگری خیلی بیشترتحت فشار هستم. به خاطر به جواب نرسیدن به این سوال بسیارتحت فشارم.
  این سوال که خدا کجاست وقتی که یک کودک 13ساله دست به خودارضایی می زند. من ازکودکی واز3یا4سالگی ازخودم متنفربودم. چون فکرمی کردم یک آدم لجن پست فطرتم. به خاطر القائات پدرومادرم. همیشه ازخودم بدم می آمد.یک باردرکودکی دست به خودکشی زدم. همیشه درگوشه اتاقی کزمی کردم وگریه می کردم ومادروپدرم که ازبس درگیراین زندگی کوفتی بودند هیچ وقت فرصت فکربه این کودکش نداشت وهیچ وقت نفهمید بچه اش چه می گذرد. از پدرومادرم به شدت بدم می آید. سوال اصلی من این است که مگریک کودک 13ساله خداندارد. پدردرستی ندارد.مادردرستی ندارد.خدایش کجا نشسته است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چراباید بچه 13ساله ای که ازافسردگی رنج می برد به این دام بیفتد؟چرامن باید افسرده باشم ازابتدای کودکی؟ هرکار کردم ازاین دام نتوانستم رهایی پیداکنم. چراخیلی ازدوستان من هیچ وقت توی زندگیشان این راتجربه نکرده اند؟چرا دوستان من خیلی هاشون توی سن 20سالگی ازدواج کرده اند ولی من نمی توانم چون هیچ کاری ندارم. بازمی گویم پدرومادرراکار ندارم خداکجاست؟خدای من کجاست؟ چراخدابندگانش راخلق کرده وولشان کرده؟خدا واقعا مرا ول کرده است؟ تصمیم دارم نماز خواندن را ترک کنم زیرا خدایی راکه هیچ به فکر نابودشدن من نیست راقابل پرستش نمی دانم.خدایی که یک گوشه نشسته به حال من به به لجن کشیده شدن من نگاه می کند وهیچ کاربرای من نمی کند ارزش ندارد.خداباید قابل تکیه کردن باشد.خدای من مرا ول کرده.خدامرا ول کرده.خدامرا رها کرده.خدا به روی هیچ کافری نیاره که احساس کنه ول شده. ازکودکی ام هیچکس رونداشتم. هیچکس منودوست نداشت.باهیچ کس ارتباط عاطفی خوبی برقرار نمی کردم. سوال من این است که چرا خدامرا رها کرده؟ خسته شدم. ازاون خدا بدم می آید نه به خاطر مشکلاتم بلکه به خاطر این که منوول کرده. چندوقت پیش یک چیزی دریکی ازسخنرانی ها شنیدم که واقعا زندگی مرا تلخ ترکرد.دراواخرعمرآیت الله بروجردی شخصی خدمت ایشان می رود ومن این تکه رایاد دارم که ایشان به اون شخص فرمودند:من تا این سن که رسیده ام هیچ وقت نشده که خدا مرا درکاری وابگذارد وهیچ وقت نشده محتاج بنده خود مرابکند.هرچی من فکرکردم دیدم چقدرخدای من وخدای آیت الله بروجردی فرق می کند. خدای من همیشه مرارها کرده است. خدای من ازکودکی مرارهاکرده است.


  الان می خوام ازدواج کنم ولی چون کارندارم به هردری می زنم برام جورنمی شود. حقیقت واقعا دیگه نمی تونم بودن دردنیا روتحمل کنم.کم کم دارم به فکرخودکشی می افتم.اصلا به خدا اعتقادی دیگه ندارم.قبلا نمازمی خوندم اما چون خدا محلم نمی ذاره دیگه نمازروهم ترک کردم.من چه کنم؟



  با تشکر

  در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید




 2. صلوات ها 7


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,356
  حضور
  202 روز 19 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61386



  با نام و یاد دوست





  جاي خالي خدا در مشكلاتم








  کارشناس بحث: استاد حامی


 4. صلوات ها 8


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,478
  حضور
  221 روز 8 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122762



  سلام و عرض ادب خدمت شما پرسشگر محترم
  از اين كه سؤال و مشكلتان را با اين مركز در ميان گذاشتيد و اعتماد داريد صميمانه تشكر مي كنم.
  به خاطر تأخيري كه در ارسال پاسخ شده عذرخواهي مي كنم
  زندگي پر اضطراب و استرس داشته ايد و داريد. بي ترديد شرايط دوران كودكي شما و مشكلات زندگي، افسردگي مادر و شيوه تربيتي معيوب فشار زيادي بر شما وارد كرده است. طبيعتا اين امر بر پنداشت شما از خودتان اثر گذار بود و سبب احساس كم ارزشي شده است. احساس كم ارزشي با خود مشكلاتي مانند احساس گناه، اضطراب و ضعف اعتماد به نفس مي آورد.
  خود ارضايي در اين شرايط تلخ براي شما آرامش نسبي و آني ايجاد مي كرده است. خود اين امر كافي بوده كه شما را شرطي كند تا در زمان هايي كه استرس و فشار بيشتري به شما وارد مي شود بيشتر سراغ خودارضايي برويد به خصوص اگر نمي دانسته ايد كه خودارضايي براي شما مشكلاتي ايجاد خواهد كرد و ممكن است به اين كار معتاد شويد. دقيقا مانند فردي كه در استرس بخواهد با سيگار يا موارد مخدر خود را آرام كند و روز به روز حال و روز خود را بدتر كند.

  شرايط تكليف
  اگر يك معلم ورزش از يك نفر كه جسمش بسيار ضعيف است و يك نفر كه مشكلي ندارد و تنومند است به يك شيوه امتحان بگيريد و ملاك نمره را به شكل در نظر بگيرد ظلم كرده است و اين كار حكيمانه نيست. خداوند كه مهربان و عالم و قادر و حكيم است به حال بندگان خود توجه دارد و شرايط آنها را لحاظ مي كند. شما نيز از اين مستثنا نيستيد.

  سختي بزرگان دين
  در روايت داريم كه پيامبر فرموند وقتي سختي روزگار به شما فشار آورد مصيبت هايي كه بر من وارد شد را در نظر بگيريد آرام مي شود. ايشان يتيم بودند، در كودكي مادر و پدر بزرگش را از دست دارد. سال دهم بعثت زماني زير فشارهاي سخت مشركان مكه بود همسرش حضرت خديجه و عمويش ابوطالب را از دست داد و آن سال به سال غم معروف شد.
  نزديك منزل حضرت سنگ بزرگي بود به آن مي گفتند مختفا ( پناهگاه) چون وقتي حضرت از منزل بيرون مي امدند او را با سنگ هدف قرار مي دادند.
  در جنگ احد ياران و ياوران بسيار شجاعش از جمله عمويش حمزه سيد شهدا شهيد شدند. حضرت حمزه را طوري تكه تكه كرده بودند كه حضرت كنار كشته ايشان زار زار گريه مي كردند و ناله سر مي دادند.
  ايشان آگاه به داستان غم انگيز سقيفه بودند و بي وفايي و ظلم به حضرت علي(ع). از مظلوميت امام علي و دخترشان خبر داشتند. مي دانستند چگونه فرزندانش شهيد مي شود ....
  حضرت يعقوب، يوسف، ايوب، نوح و...خيلي اذيت شدند حضرت محمد فرمودند هيچ پيامبري مثل من اذيت نشد.
  امام حسين عليه السلام روز عاشورا بعد از جنگي نابرابر در گوال قتگاه با رضايت از خداوند و مقدرات او ندا داد خدايا راضي به رضاي توام و معبودي به غير از تو ندارم.
  اگر زندگي بسياري از بزرگان دين را مطالعه كنيد مي بينيد كه ايشان هم زندگي پر مشقت و سختي داشته اند به عنوان نمونه به زندگي امام خميني بنگريد در كودكي يتيم شد. براي تدريس فلسفه مورد بي مهري و توهين برخي علما و مردم قرار گرفت. سال هاي طولاني مبارزه و تبعيد داشتند. خيلي اتفاق مي افتاد كه از همسر و فرزندانش دور بودند. فرزندش حاج آقا مصطفي را شهيد كردند و بعد از پيروزي انقلاب يكي يكي ياران باوفايشان مانند شهيد مطهري، شهيد بهشتي، شهيد باهنر و رجاي و چمران، و....به دست دشمن و منافقان كشته شدند.

  مشكلات زندگي
  دوست بزرگوار! به عنوان مشاور كه با افراد زيادي ارتباط دارم خدمت شما عرض مي كنم كه مشكلات مردم متنوع است و هر كسي به طوري گرفتار ابتلائات زندگي است. برخي افراد همين سايت آن قدر مشكلشان شديد است كه از خدا تمنا دارند كه اي كاش مشكلشان مانند مشكل شما بود. و قرآن نيز به ما تذكر مي دهد كه دنيا جاي قرار نيست و محل امتحان است. ياد است موقعي كه دبيرستان بوديم فردي امكانات مالي و بدني زيادي داشت خيلي از هم كلاسي ها اصلا به رو مي آوردند كه خدا عادل نيست به تو اين قدر لطف كرده و نعمت داده است و به مشكلات زيادي. اين فرد بعد از عروسي مسافرت رفت و بازگشت و همان شب براثر گاز گرفتگي از دنيا رفت. افرادي كه مشكلاتي داشته اند الان ماشين و فرزند و زندگي دارند. بنابراين بايد به مقدارات حكيمانه الهي راضي باشيم.
  و تاجايي كه مي توانيم براي حل مشكلاتمان با توكل بر خدا و توسل به ائمه و مشورت و تفكر تلاش كنيم و اگر مشكلي چاره ندارد ان را بپذيريم و تلاش كنيم با سازگاري با شرايط فشارها و آسيب هايش را كم كنيم:
  قالَ الصّادِقُ علیه السلام :«إِیاک وَ الْجَزَعَ فَإِنَّهُ یقْطَعُ الاْءَمَلَ، وَ یضْعِفُ الْعَمَلَ، وَ یورِثُ الْهَمَّ، وَ اعْلَمْ أَنَّ الْمَخْرَجَ فی أَمْرَینِ، فَما کانَتْ لَهُ حیلَةٌ فَالاْءِحْتِیالُ وَ ما لَمْ یکنْ لَهُ حیلَةٌ فَالاْصْطِبارُ»؛
  امام صادق علیه السلام فرموده: «از بی صبری و جزع بپرهیز که رشته امید را قطع می کند و کار و کوشش را تضعیف می نماید و اندوه و غم به بار می آورد. بدان برای نجات از مشکلات دو راه بیش نیست،
  اگر چاره داشته باشد، با مهارت و هوشمندی زایل می شود، باید اقدام کرد
  و اگر چاره نداشته باشد باید باآن کنار بیایید

  خداي يكتا و نگرش هاي متفاوت
  با توجه به نكات بالا بايد به اين نتيجه برسيم كه خداوند يكي است ولي اين ذهنيات و نگرش ما به شرايط است كه برداشت ها را متفاوت مي كند به يكي آرامش مي دهد و يكي را آشفته مي كند. اگر بزرگاني مانند آيت الله بروجردي مي فرمايند كه مشكلي نداشته ام به معناي اين نيست كه در ناز و نعمت بوده و گرفتاري نداشته است. براي اين منظور مي توانيد يك بررسي دقيق كنيد. ايشان فردي بودند كه غم مردم بينوا را مي خوردند و با شاه در مي افتادند و از مردم حمايت مي كردند. آيت الله اشتهاردي اعتقاد داشت كه ايشان را با دستكش مسموم دست دادند و شهيد كردند.
  آيت الله برجردي فردي بودند كه زود عصباني مي شدند با خود عهد كرده بودند براي مهار خويشتن اگر نتوانستند جلوي خشم خود را بگيرند يك سال روزه بگيرند. ايشان شكايت نمي كردند كه خدا من مرجع تقليدم چرا خشم من را با معجزه و لطفت ريشه كن نمي كني؟ او هم براي رسيدن به مقصود خود (خودسازي و عالم شدن) خون دل مي خورد و زحمت مي كشيد تا شايستگي پيدا كند امثال امام خميني را پرورش دهد.
  منظور از آيت الله بروجردي اين است كه من مخلوق خدا هستم و خداوند به مصالح و مقدارت من آگاه است بنابراين از شرايط سخت شكوه اي ندارم چون مي دانم در امتحان الهي به سر مي برم و تحمل سختي ها سبب رشد و تقرب من به خداوند است.
  بزرگي مي گفت يكي از ائمه جمعه دخترش از دنيا رفت و خودش هم تصادف كرد استخوان هاي بدنش خرد و خمير شد وقتي براي عيادتش بيمارستان رفتم به خواستم با او همدلي و همدردي كنم گفت خيلي مصيبت ديديد و....
  ان عالم گفت: ندانم خوش يا كه ناخوش كدام است
  خوش آن است بر من كه او مي پسندد.
  شهيد چمران كه از نظر هوش و ابتكار درجه عالي بود به جاي اين كه براي خود سرمايه اي تشكيل دهد و در ناز و نعمت باشد زندگي اش را به مبارزه مي گذراند و درلبنان با گريه كودك يتيمي گريه مي كند و در امريكا خود را حفظ مي كند و گرد گناه نمي چرخد وقتي به سفر مي رفت مادرش به او فت خدا رافراموش نكن. بعد از سال ها هنگام ملاقات مادر گفت يك لحظه هم خدا را فراموش نكردم و بعد هم در جبهه جنگ تحميلي عراق حاضر شد فيلم چ يكي دو روز زندگي پر استرس و پر چالش اين شهيد را به تصوير كشيده است.
  وقتي شهيد چمران مجروح شدند مي گفتند در خون غلت مي زدم ولي لب به شكايت و ناله باز نكردم مي گفتم امام حسين عليه السلام من را مي بيند مي خواهم از من راضي راضي باشد و...با اين زندگي بود كه امام خميني با آن عظمتش فرمود : [مانند چمران زندگي كنيد] و مانند چمران بميريد.
  دوست بزرگوارم!
  ائمه فرمودند در مشكلاتتان خود را تنها احساس نكنيد در تب شما ما هم تب مي كنيم. چرا احساس تنهايي مي كنيد؟ گمان نكنيد من مشاور هم زندگي ام خالي از مشكل بوده و نفسم از جاي گرم برمي خيزد و به صورت شعاروار نكاتي مي نويسم نه من هم در امواج مشكلات قرار گرفته ام و مي گيرم و اميدوارم مانند شهيد چمران و شهيد رجايي و...باشم تا مشكل را به زانو در اورم.

  سلامتي
  قبل از ازدواج بايد پايه هاي زندگي مشترك شما قوي و محكم شود. براي كسب سلامتي جسمي و ذهني و روحي خود تلاش كنيد. وقتي چنين مبارزه كرديد ان وقت مرد زندگي خواهي بود همسرتان با عشق به شما كه دريا ديده ايد و از موج نمي ترسيد تكه مي دهد و فرزندان شما در درياي زندگي چون شما را ناخدا مي بينند آرامش و قرار خواهند داشت و با تجربه از شما مي فهمند كه چگونه با مشكلات بجنگند. بنابراين تلاش كنيد با رجوع به روان شناس باليني زمينه بهداشت رواني خود را ارتقا دهيد و مهارت هاي زندگي را كسب كنيد

  اپيكتتوس: انچه ما را نگران و آشفته مي كند مشكلات زندگي نيست بلكه تفسير ما از حوادث و مشكلات است.
  دعا گوي شما
  حامي

  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ در ساعت ۰۹:۱۱
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 6. صلوات ها 8


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,478
  حضور
  221 روز 8 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122762



  كمتر كسي است تجربه نكرده باشد كه زماني دعايي مي كرده و اصرار بر استجابت آن دعا داشته ولي بعدا خدا شكر كرده كه مستجاب نشده است.
  ****
  مشكلات ما معادني هستند كه از انها طلاي تجارب بزرگ و يافتن استعدادهايمان استخراج مي شوند


  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 8. صلوات ها 10


 9. #5

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,478
  حضور
  221 روز 8 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122762



  رمز پیروزی مردان بزرگ( متن کتاب)




  رمز پیروزی مردان بزرگ، آیة اللّه جعفر سبحانى
  جاي خالي خدا در مشكلاتم فهرست مطالب
  جاي خالي خدا در مشكلاتم مقدمه
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :1- كار در خور ذوق و استعداد
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :2- كار و كوشش و فعاليت
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :3 ايمان به هدف
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :4- استقامت و پشكار
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :5- تمركز فكر
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :6- نظم و انضباط
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :7- كار را از جاى كوچك شروع كنيم
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :8- از پيرويهاى نسنجيده بپرهيزيم
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :9- شور و مشورت
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :10 تاريخ يا آزمايشگاه بزرگ زندگى
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :11- استفاده از فرصت
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :12- قاطعيت و تصميم
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :13- آشنائى به اوضاع زمان
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :14- تجربه اندوزى از شكستها
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :15- شهامت و شجاعت
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :16- فداكارى و از خود گذشتگى
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :17- مشكلات و مصائب
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :18- واقعيات را آنچنان كه هست بشناسيم
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :19- انعطاف پذيرى در برابر حوادث
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل حقيقى كاميابى :20- اتقان در كار و عمل
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل موهوم پيروزى : مقدمه
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل موهوم پيروزى :1- بخت و اقبال
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل موهوم پيروزى :2- در انتظار تصادفها
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل موهوم پيروزى :3- سرنوشت به معناى غلط
  جاي خالي خدا در مشكلاتم عوامل موهوم پيروزى :4- بزرگ زادگى و ثروت موروثى


  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 10. صلوات ها 6


 11. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  نوشته
  168
  حضور
  5 روز 13 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  7
  صلوات
  437



  باسلام

  آقای بروجردی چون بسوی خدا سیر کرده خداوند هم همه نیازهایش را برطرف ساخته تا به کسی جز خدا محتاج نباشد که در دعاها ائمه نازنین هم هست که خدایا ما از دیگران بی نیاز کن تا به ذکر و تسبیح تو باشیم!

  فقط شما دچار این مشکلات نیستید! تازه شما بیست سالت هست و میخوای ازدواج کنی در حالیکه خیلیها نزدیک سی هستند و ازدواج نکردند!

  اینکه نمیشه شما واجبات رو انجام بدید بعد بگید حالا خدا دیگه همه چی رو براه کنه بلکه باید سعیت رو بکنی و از خداوند هم حتما مدد بگیری و رزق و روزی حلال کسب و مصرف کنی!

  تا به یاد خدا و شاکر نعماتش نباشی خداوند هم به یاد تو نیست و نعماتش رو ازت میگیره!

  هر کس در همه احوال به یاد خدا باشد خداوند در همه احوال با اوست! (اذکرونی اذکرکم)!

  وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجعَل لَهُ مَخرَجًا وَيَرزُقهُ مِن حَيثُ لا يَحتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّل عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمرِهِ قَد جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيءٍ قَدرًا
  و هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است!


  پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : درآمدت را پاك كن تا دعايت مستجاب شود؛ زيرا هرگاه آدمى لقمه اى حرام به دهان خود ببرد تا چهل روز دعايى از او پذيرفته نمى شود .

  روايت شده است كه موسى عليه السلام مردى را ديد كه به شدّت زارى مى كند و دستهايش را به سوى آسمان بالا برده، دعا و تضرّع مى كند. پس، خداوند به موسى عليه السلام وحى كرد : اگر او چنين و چنان هم مى كرد دعايش مستجاب نمى شد ؛ زيرا در شكمش [خوراك] حرام جاى دارد و بر پشتش حرام و در خانه اش حرام .


  همیشه صبح، مغرب و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید.

  همیشه بعد نماز صبح و عصر یا روزانه صدبار استغفار و صلوات بگویید!

  دستوری برای پیدا کردن کار: روز شروع این دستور صدقه بده بنیت گشایش در رزق و پیدا کردن کار!
  در روزی که کار پیدا کردی هم باید به نیت شکر صدقه بدی!
  بعد نماز مغرب یا عشاء، دو رکعت نماز میخوانی که در رکعت اول بعد از سوره حمد، این آیه را 10 مرتبه میخوانی:
  وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِب
  و در رکعت دوم بعد سوره حمد 101 بار این آیه را میخوانی:
  و مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا
  بعد نماز این اذکار را میگویی:
  سبحان الله و بحمده سبحان الله العظیم و بحمده استغفر الله 100 بار
  اللهم صل علی محمد و آل محمد 10 بار
  بعد سجده میکنی و 70 بار میگویی ایاک نعبد و ایاک نستعین
  در آخر برای کاری که میخواهی دعا میکنی! این دستور رو انجام میدی تا وقتی که کار پیدا کنی!

  دستور ختم سی هزار مرتبه استغفرالله ربی و اتوب إلیه
  رسول خدا صل الله علیه و آله فرموده اند: هر کس که سختی یا گرفتاری و یا نکبتی به او برسد و سی هزار مرتبه این استغفار را بگوید،خداوند متعال آن را از وی بر طرف نماید.
  می توان این دستور را به مدت یک ماه و روزی هزار مرتبه انجام داد.


 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  نوشته
  62
  حضور
  3 روز 19 ساعت 1 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  296



  تو را به خدا سوالات را - بخصوص مشاوره ای- سریع پاسخ بدین
  یادم میاد به یکی از سوالات مشاوره ای من - که اتفاقا فوق العاده حیاتی و فوری بود- بعد از 8 ماه جواب دادن


 14. صلوات ها 4


 15. #8

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۳
  نوشته
  170
  حضور
  3 روز 5 ساعت 34 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  267



  سلام جناب آقای استاد حامی
  بیانات و نکات خوبی را فرمودید اما فکر کنم مشکل من را نفهمیدید. من گفتم که به خاطر این که نمی توانم ازدواج کنم و مشکلات خانوادگی و خودارضایی و... تحت فشارم اما گفتم که دلیل اصلی تحت فشار بودن من چیز دیگری است. در جوابی که دادید نوشتید که ((من دراثرفشار های خانوادگی واسترس رو به خودارضایی آوردم تا ازاین راه به آرامش برسم.)) ببینید آیا خودارضایی واعتیاد به آن ضرر داردیا نه؟اگر ضرر دارد من حرفی ندارم.اگر ضرر ندارد که پس چرافتوای حرمت برآن آمده است؟این عمل باعث انزال زودرس می شود واون هم باعث می شود اگر خود انسان بدبخت نشود همسرش دیگه قطعابدبخت شود ونهایتا شوهرش را می گذارد ومی رود. سوالی که پیش می آید این است که چرا یک انسان باید بدون اختیار خود حرکتی رو به سقوط داشته باشد ولو به اندازه یک هزارم میلیمتر؟آیا خودارضایی روح وروان انسان را خراب نمی کند؟چرا پس انسان(کودک 13ساله) به جبر حرکتی انجام می دهد که باعث می شود به سمت قهقرا برود؟ بگذارید من سوالم را محدود ترکنم. سوال من فقط درمورد اولین باری است که این کار راکردم.چرا من این کاررا که در روح و روان من تاثیری منفی می گذارد ولو یک بار به جبر انجام دادم؟ چرا مجبور به حرکتی قهقرایی شدم؟آیا من در همون موقع با این همه فشار روانی واین همه فیلم های پورن می توانستم این کارراانجام ندهم؟مشکلاتی که در زندگی برای انسان ها پیش می آید تا حدی طبیعی است اما آیا خودارضایی که برای من پیش آمد مشکلی مثل مشکلات دیگه بود؟بگذارید مشکلی که برای پیامبر(ص) رخ داد وایشان را باسنگ زدند رامقایسه ای با مشکل خودم داشته باشم. هرکس هرچه به پیغمبر سنگ می زد آیا این سنگ زدن ها برای پیغمبر موجب حرکتی روبه بالا رو به تعالی روبه نور می شود یا نه؟ سنگی که به پیغمبر می زدند آیا نوربرای ایشان می آورد یانه؟دیگر مشکلاتی ازاین دست هم به همین ترتیب.این مشکلات باعث حرکتی رو به بالا برای ایشان می شود اما خودارضایی که فردی انجام می دهد اگر جبری باشد دیگر آیا او را رشد می دهد یا سقوط می دهد؟سقوط می دهد. خودارضایی دفعه اول مرادرنظر بگیرید. مشکلی برای من به صورت جبری پیش آمده که نتیجه اش حرکتی رو به پایین است. همون یکی دو دفعه اول رادرنظر بگیرید.درمورد مسئله اعتیاد هم همینطور است. من یک دوستی دارم که در اداره آگاهی سرباز است.بعضی اوقات می ریختند توی بعضی مجالس و مشروب خوار ها رو می گرفتند. می گفت یک بار رفتم دیدم دست بچه 8ساله مشروب بوده ومی خورده.آیا مشروب ضرر ندارد؟این کودک که عقلش نمی کشدمشروب بده.پس این کودک ناخواسته دچار نوعی حرکت روبه زوال شده است. آیا حسن فاعلی یک عمل می تواند برحسن فعلی عمل غلبه کند؟یعنی آیا می توانیم بگوییم شراب برای یک کودک 8ساله، خودارضایی برای یک کودک 13ساله، ضرر ندارد اما شراب برای یک فرد 25ساله مثلا ضرر دارد؟یک سوال دیگر.آیا شرایطی که برای من دردفعه اولی که خودارضایی کردم پیش آمد امتحان الهی بودیا نه؟ به این سوالات من پاسخ دهید تابگویم دلیل ناراحتی های من چیست.دلیل این که من فکر می کنم دراین عالم گپ وجود دارد چیست.

 16. صلوات ها 2


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۳
  نوشته
  435
  حضور
  2 روز 21 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  103
  صلوات
  2724



  سلام
  با خدا بساز خدا کارتو درست میکنه
  چرا در خلوت و جلوت هرکاری دلت میخواد انجام میدهی؟
  آیت الله بهجت

  شما صفت متکبر بودن خدا را نمی دانید
  تا شما در خانه خدا نروید و گدایی نکنید خدا شما را بالا نمیبرد
  شما باید نماز اول وقت بخوانید و به حرف های خدا عمل کنید
  تا خدا را نخوانید خدا به شما جواب نمی دهد
  مسجد بروید دعا بوانید نحوه دعا خواندن را یاد بگیرید که در این لینک به شما یاد میدهد...
  در مقابل خدا که از همه بزرگتر است ادب رعایت کنید
  اونوقت بالا میروید و خدا به شما آرامش میدهد...
  الا به ذکر الله تطمئن القلوب


 18. صلوات ها 2


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  1,337
  حضور
  33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6141



  شما یه جوری خدا رو متهم میکنین انگار که خدا شب به شب یه مامور شلاق به دست از اسمون میفرسته پایین که شما رو مجبور به خود ارضایی کنه






  .
  یا رفیق من لا رفیق له



 20. صلوات


صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۲/۲۶, ۰۲:۵۷ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود